Burger wenst beter Kamerlid Nelson Mandela Kinderfonds Slaap je fit met Melatomatine Forte! Websites tonen huisnummers bij meldingen hulpdienst Weinig animo voor Kunstgalerie Hulst Deskundigheid gaat boven lokale afkomst Rommelmarkt Zwemvierdaagse lokt veel trouwe deelnemers Zwaluwen bevolken Bath WWW.STIEREN.NET GIRO 6 13 12 II Word donateur en bel 0900 11 46664 (0,10 per min) Wilt u ook lekker slapen en fit weer opstaan? Dat kan. TEST UW KENNIS door Ernst Jan Rozendaal BERGEN OP ZOOM - De kwali teit van Tweede Kamerleden moet omhoog. Kennis van zaken is voor een volksvertegenwoordi ger belangrijker dan regionale afkomst of charisma. Die me ning kwam gisteravond duide lijk naar voren op een debat van het Burgerforum Kiesstelsel in Bergen op Zoom. Het Burgerforum Kiesstelsel brengt in november een advies uit over de manier waarop in Ne derland de Tweede Kamer wordt gekozen. Het forum telt 140 leden - gewone burgers - van wie vier uit Zeeland. In regiodebatten discussiëren zij deze maand met belangstellen den over het kiessstelsel. door Gino van den Broecke SAS VAN GENT - De deelne mers aan de zwemvierdaagse in Sas van Gent kregen gisteren de nodige verkoeling in het water aan de Zwembadlaan. De dertigste editie van de vier daagse trokzo'n 150 zwemmers, van jong tot oud. Om in aanmer king te komen voor een medaille moeten ze elke dag minimaal tien baantjes van vijftig meter afleggen. Er verschenen veel trouwe deel nemers aan de inschrijftafel. Wa ren er vorig jaar nog zwemmers uit IJzendijke naar Sas van Gent uitgeweken, dit jaar von den vooral lokale zwemliefheb- bers de weg naar het buitenbad. Naast baantjes trekken kunnen de deelnemers ook elke dag mee doen aan een spel. Gisteren ging het erom wie het beste bomme- De bijeenkomst in Bergen op Zoom, die bedoeld was voor mensen uit Zeeland en West-Brabant, trok ruim dertig belangstellenden en twintig Bur gerforumleden. Van de eerst genoemde categorie gaf bij aan vang 71 procent aan dat er iets moet veranderen aan het kies stelsel. De discussie die volgde, wees uit dat het forum het moei lijk zal krijgen om te bepalen wat precies, want over elke stel ling in het debat liepen de me ningen sterk uiteen. Een constante die wel naar vo ren kwam, was dat de kwaliteit van de volksvertegenwoordigers onder de maat is. „De manier van kiezen is niet fout", aldus een mevrouw. „Het probleem is dat de Tweede Kamerleden niet terzake kundig zijn." tje kon maken. Vandaag staat 'Snel naar de bel' op de agenda, woensdag weer bommetje en op donderdag het spel plankhan- gen. In verband met het jubileum van de Prins Frederik Hendrik- school op donderdag is de slot- avond dit jaar een dag later; vrij dag kan er ook nog gezwommen worden, zodat degenen die bij het feest betrokken zijn toch voor een medaille kunnen zwem men, SLUIS - Zaterdag 24 juni is er tijdens de kermis in Sluis een rommelmarkt voor en door kin deren van de basisscholen. De rommelmarkt wordt gehouden van 8.00 tot 12.00 uur op de Groote Markt en in de Vrij- straat. De redenering was dat kiezers uitsluitend op een lijsttrekker of op een partij stemmen, en in het kielzog 'slipt'- vervolgens een stoet aan mensen de Kamer bin nen die op eigen kracht niet ge noeg stemmen trekken en van wie de kwaliteit in twijfel kan worden getrokken. Een regionale vertegenwoordi ging is daarvoor niet de oplos sing, vonden de meeste aanwezi gen. „Ik woon in Zeeland", be toogde wel iemand. „Daar spe len veel problemen maar ik weet niet in hoeverre die in Den Haag worden begrepen." Regio nale Kamerleden zijn ook mak kelijker te benaderen, vond een ander. Toch plaatste de meerderheid van de aanwezigen kwaliteit voorop. „Daarna moet pas naar spreiding worden gekeken." Ver der werd ingebracht dat de re gionale vertegenwoordiging door partijen zelf kan worden geregeld. Daarvoor hoeft het kiesstelsel niet te worden veran derd. Ondergeschikt Opmerkelijk genoeg spraken de aanwezigen ook een voorkeur uit voor fractiespecialisten bo ven herkenbare en aanspreken de Kamerleden. Iemand die weet waarover hij praat, spreekt vanzelf wel aan, was de overtuiging. „Of je goed kunt ko ken, of kan meepraten over voet bal, is niet relevant in de poli tiek", merkte iemand op. Ook een afspiegeling naar geslacht, leeftijd of etnische afkomst werd ondergeschikt geacht aan het 'niveau dat mensen moeten aankunnen'. Zo kreeg' het Burgerforum on der meer als suggestie mee te ad viseren dat Tweede Kamerleden minimaal een hbo-opleiding moeten hebben. Waarop een an der aanvoerde dat het ook geen kwaad kan kiezers een beetje op te leiden. dinsdag 20 juni 2006 door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Op sommige websites wordt bij de alarmmel dingen van Zeeuwse hulpdien sten wel degelijk het huisnum mer vermeld. Het onafhankelijke Terneuzense raadslid P. Broekhuysen zegt dat in een reactie op antwoor den van het college van B en W op schriftelijke vragen. Het raadslid vindt het niet kun nen dat dergelijke privacygevoe lige informatie openbaar wordt gemaakt. Ook al omdat dergelij ke gegevens kwaadwilligen wel eens op gedachten kunnen bren gen. In zijn antwoord gaf het college van B en W Broekhuysen gelijk en beloofde een en ander onder de aandacht te brengen van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Het college wees erop dat op de website van het GE! |l V' P2000-alarmeringssysteem h jclit derdaad plaats- en straatnaam sn°' en de aard van de oproep wor- den gemeld, maar dat de huis. nummers wel worden geblok- keerd. „Op de website die ik - en dus ook vele anderen - kan raadple- !P gen zijn de huisnummers echte; angk niet afgeblokt", reageert Broek" ipa huysen in nieuwe schriftelijk saint vragen. „Ik vermoed dat er parij. jrda: culiere sites zijn, die gebruik^, «op ken van P2000 en de huisnum. mers dus niet af blokken", Broekhuysen. „Bent u bereid ook deze gaande inbreuk op de privacy ïann mede te delen aan het ministe- tque rie? Het feit dat het zelfs lukt om alle privacygevoelige ij. formatie te raadplegen zegt ge- noeg. Ondergetekende is van me ning dat de wet op de privacy wordt overtreden en er dus spii ke is van een onrc daad." door Sheila van Doorsselaer HULST - Er is tot nu toe nog maar weinig animo voor de vijf de editie van de Kunstgalerie Hiüst. Gemiddeld ligt het deel nemersveld van winkeliers en kunstenaars zo rond de 45. De uiterlijke inschrijftermijn sluit vandaag en nog niet de helft van het aantal deelnemers van vorig jaar heeft zich gemeld. De maand september staat in Hulst al vier jaar in het teken van de kunst. Etalages van win kels zijn ingericht met allerhan de kunstwerken van lokale kun stenaars. Ook wordt een an tiek-, boeken- en curiosamarkt op de Grote Markt georgani seerd. In een speciale kunstbrochure is een wandelroute opgenomen die langs alle met kunst getooide etalages voert. Kunstenaars rich- fe' ten soms niet alleen een in, maar zelfs delen van een wb; kei of bedrijfspand. Bezoekersmanager M. de Bruijc heeft eind vorige week de Huls- []j| ter ondernemers nogmaals herin nerd aan het vervallen van dein- schrijfdatum. Toen waren et nog maar zeven aanmeldingen MP' binnen. Toch is De Bruijn nie! geheel pessimistisch over he doorgaan van het eerste lustrun van de KunstgalerieHulst „Ach, sommige kunstenaars zijr. wat verstrooid, die moeten even aan herinnerd worden dal s»n i ze zich nog moeten inschrijven.' Aanstaande woensdag word! vergaderd over de Kunstgalerie Hulst. De Bruijn: „Deelname voor kun- sKa stenaars is dit jaar gratis, dus ik verwacht ondanks de wat start veel aanmeldingen." loi Delta emit BATH - Er wordt wat afgekwetterd op de hoek van de Walstraat en de Arsenaalstraat in Bath. Onder de dakrand van de schuur van Wim Thoen hebben honderden zwaluwen zichzelf een veilig broedplaatsje verschaft. Thoen heeft 55 nesten geteld. Een simpel reken sommetje (pa zwaluw, ma zwaluw en een stel kin deren) leert volgens hem dat er zo'n driehonderd vogels moeten zitten. Volgens Thoen gaat het om de huiszwaluw, die herkenbaar is aan zijn witte stuit, zeg maar de onderkant van de rug. „Er zit ten hier elk jaar zwaluwen", vertelt hij. „Maar zoveel nesten heb ik nog nooit geteld. Het is een prachtig gezicht, al schijten ze wel de hele boel onder." foto Willem Mieras TE UTRECHT MELATOMATINE FORTE: Rustgevend in stress situaties door de ontspannende werking van magnesium Bevat de unieke combinatie van melatonine en magnesium. Bevordert een natuurlijke slaap. Helpt om geestelijk en lichamelijk op te staan. Ontspannende invloed UNIEKE COMBINATIE VAN MELATONINE EN MAGNESIUM i verpakking Melatomatine Forte i (6o tabletten) van 17,95 VOOr 13,95 2 verpakkingen voor 25,- Uw voordeel 10,90 Hulst: Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - 5 Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Koewacht: Drogisterij Bleijenbergh, Nieuwstraat 55 Sas van Cent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 PZC ZEEUWS VLAANDEREN Jan Peter leidt een noodhulpproject na een natuurramp. Hij hoeft niet na te denken over het bieden van hulp. En jij? Bel 0900-9585 en help mee voor 5 per maand. *ïAA*-PO6£' ARTSEN ZONDER GRENZEN MN/P DoftpSOUPSTÉW CS&Wi UlTötLEW DE FEITEN: Melatomatine speelt een centrale rol in het dag/nachtritme van de mens. Het is een hormoon dat aangemaakt wordt door de pijn- appelklier in de hersenen en wordt daarom slaaphormoon genoemd. Extra melatonine kan gebruikt worden bij slapeloos heid, maar kan ook - zelfs bij goede slapers - de kwaliteit van de slaap sterk verbeteren. Comité Anti Stieren- vechten Als u uw natuurlijke slaapritme wilt onder steunen, kunt u Melatomatine proberen. Melatomatine geeft u extra steun voor een gezonde nachtrust, voor als u er de volgende dag fit tegenaan moet! Door diverse omstandig heden kan uw lichaam extra steun gebruiken bij het slapen. Melatomatine bevat, ter aanvulling op de gewone voeding, een goede dosering melatonine die u helpt lekker te slapen. Daarnaast onder steunt Melatomatine de aanmaak van melatonine, wat van nature ook in uw lichaam voorkomt, zodat dit helpt om uitgerust, relaxed en fit op te staan. DOE DE NATIONALE STIERENLEEDTEST! 1 Het duurt 20 minuten om een stier in een 'gevecht' te doden 2 Wrede stierengevechten komen ook voor in Frankrijk 3 Tweederde van de Spanjaarden is tegen het stierenvechten 4 Stieren worden vóór een gevecht vaak ernstig verzwakt Bij stierengevechten gaan ook regelmatig paarden gruwelijk dood fa Bij dorpsfeesten doden bewoners jaarlijks duizenden stieren Uitslag JA is overal het goede antwoord. Reken voor JA 2 punten en voor NEE I punt. 1 JA NEE Jij □- II-12 punten: zeer goed U bent een echte kenner. Ga naar de website en word donateur. Dan blijft u op de hoogte van alle feiten. 9-10 punten: voldoende Het kan geen kwaad u rrièer in het onderwerp te verdiepen. Ga naar de website en word donateur. 6-8 punten: matig Wij kunnen u nader informeren over het stierenleed. Ga naar de website en word donateur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 46