I Weer basculebruggen voor zeesluis SHOP 70% Onder de Toren bereikt hoogste punt RUIMING Brede samenwerking voor veilig winkelen in Hulster centrum VA-I) Eis 4,5 jaar cel voor verkrachting Commotie na val van elf hoog Vrouw (79) beroofd en mishandeld OM jaagt op oud drugsgeld Slopers eindelijk aan de slag zeeuwse almanak Kaarten Overeenstemming tussen ministers Peijs en Peeters OPRUIMING Glasbom ontploft factie: 0113-315649 rtW.pzc.nl ;jliail:redactie@pzc.nl -astbus 31,4460 AA Goes üvertentie-exploitatie: «oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; jjsuws-Vlaanderen: 0114-372770; (jlionaal: 020-4562500. jnsdag 20 juni 2006 Krajicek door in Rosmalen editie Zeeuws-Vlaanderen Welk model geniet uw voorkeur? LEOLUX I LIGNEROSE7 TOPFORMV ROLFBENZ F.MOLINARI MACH ALK EJORI GRANDE A RREDOMONTISOPiETBOON de Jonge Hoek van Dijke modern living easy living 20% t/m 40% korting U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (industrieterrein Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl MIDDELBURG - Tegen een 23-jarige inwoner van Ter- neuzen is vierenhalf jaar cel geëist wegens verkrachting van een zeventienjarig meisje en dertien aanrandingen van jonge vrouwen en meisjes. De man verkrachtte het meisje op 21 december vorig jaar bij de brug van Sluiskil. Een dag later vergreep de ver dachte zich aan twee meisjes, nadat hij eerder in decem ber in Hoek en Terneuzen jonge vrouwen en meisjes had aangerand. Eén meisje werd zelfs twee keer het slachtof fer. De meeste impact had de verkrachting. Het slachtof fer had doodsangsten uitgestaan toen ze bij de Sluiskilse brug van haar fiets werd getrokken, in de bosjes werd ge duwd en door haar aanvaller werd verkracht. De officier eiste vierenhalf jaar celstraf. Raadsman R. van Voorst Vader zag niets in jarenlang opsluiten, omdat dat de behandeling doorkruist. „Mijn cliënt heeft een stoor nis." Hij pleitte voor een lagere gevangenisstraf, deels voorwaardelijk met daaraan gekoppeld een behandeling in een kliniek voor zedendelinquenten. De Temeuzenaar, die een blanco strafblad heeft, zei opgelucht te zijn dat hij was opgepakt. „Anders was ik nog doorgegaan. Ik wil behandeld worden, want dit mag nooit meer gebeuren", reageerde hij. Als het aan de officier ligt, betaalt de ver dachte aan het slachtoffer van de verkrachting 5450 euro smartengeld en 250 euro aan een van de slachtoffers van een aanranding. Uitspraak op 3 juli. VLISSINGEN - In de Vlissingse wijk Paauwenburg ont stond gisterochtend commotie nadat een man van een to renflat was gevallen. De 29-jarige Vlissinger was nog in leven na zijn val vanaf de elfde verdieping; hij kwam neer in de struiken tussen de flat en de kinderopvang. De trau mahelikopter landde op de hoek Groen van Prinsterer- laan Alexander Gogelweg om de man naar het zie kenhuis in Brugge te brengen. Op dat moment was het druk op straat met schoolgaande kinderen en hun ouders. Over de toestand van de man was gisteravond niets be kend. HULST - Een 79-jarige vrouw uit Hulst is afgelopen za terdag rond half vier in het park tussen het Havenfort en de Hulster Nieuwlandweg beroofd van haar handtas. De vrouw fietste door het park, toen een onbekende jon gen op haar af stapte en vroeg of hij iets mocht vragen. Hierna begon hij aan de handtas van de vrouw te trekken die aan haar stuur hing. De vrouw kwam hierdoor ten val. De jongen trapte vervolgens tegen haar armen en han den en is daarna op zijn fiets gesprongen en met de hand tas weggereden. De vrouw raakte gewond aan haar arm en hand. MIDDELBURG - Officier van justitie R. Rammeloo eiste giste ren in Middelburg dat een 49-ja- rige Griek anderhalf miljoen eu ro terugbetaalt aan de Neder landse staat. Dat bedrag zou de inwoner van Amsterdam hebben verdiend met drugstransporten naar En geland en andere criminele activiteiten. De man was in 1997 betrokken bij de mega- smokkel van 1236 kilo cocaïne, die op het schip Fogo Isle in de haven van Hansweert werd aan getroffen. De Griek werd hiervoor door de rechtbank in Middelburg veroor deeld tot twaalf jaar cel; in ho ger beroep maakte het gerechts hof in Den Haag daar acht jaar celstraf van. Tijdsverloop De man had nog maar net zijn straf uitgezeten toen hij gisteren in Middelburg verscheen voor de ontnemingszaak. Zijn raads man M. van der Want vroeg het Openbaar Ministerie niet-ont- vankelijk te verklaren, vanwege het lange tijdsverloop. Het heeft zeven jaar geduurd voordat de ontnemingszaak behandeld kon worden; een primeur in de Ne derlandse rechtspraak. De recht bank beslist op 12 juli. (Advertentie) door Harold de Puysseleijr HULST - Winkeliers in de bin nenstad van Hulst maken af spraken met gemeente, politie brandweer om de veiligheid het winkelgebied te verbete- Het doel is dit jaar met maatre den te komen die een duidelijk meetbare verhoging van de vei ligheid opleveren. Gedacht wordt aan onder ande re de mogelijkheid digitaal aan gifte te doen, gericht toezicht en het optimaliseren van de tele fooncirkel die ondernemers ge bruiken om elkaar te waarschu wen als er verdachte lieden in het winkelcentrum rondlopen. Uit een enquête onder de winke liers in de binnenstad moet vol gens bezoekersmanager M. de Bruijn duidelijk worden welke andere wensen en problemen er- zijn op het gebied van de veilig heid. De vragenlijst is eerder dit jaar al verspreid onder de mid denstanders, maar heeft volgens De Bruijn te weinig respons op geleverd. Daarom worden zo'n honderd winkeliers die de en quête nog niet hebben ingevuld, opnieuw benaderd. De stichting Bezoekersmanage- ment Hulst streeft ernaar het keurmerk Veilig Ondernemen van het hoofdbedrijfschap de tailhandel in de wacht te slepen. Hulst is de eerste gemeente in Zeeland waar verschillende par tijen samenwerken om de veilig heid in het winkelgebied te ver beteren. Chef E. Kint van de politie in Hulst juicht de inspanning toe. Hoewel de geregistreerde win- kelcriminaliteit in de Reynaert- stad geen alarmerend hoog cij fer te zien geeft, is er volgens hem evenals in veel andere plaatsen sprake van een hoog dark number omdat veel winke liers geen aangifte meer doen van diefstal. „Ik zie hier alleen maar voordelen van", zegt Kint. „Ik wil alle ondernemers aan moedigen hier aan mee te wer ken, want de stad kan er uitein delijk alleen maar aantrekkelij ker op worden." Het behalen van het keurmerk Veilig Ondernemen past uitste kend in de visie van de gemeen te om de leefbaarheid en aan trekkelijkheid van het centrum van Hulst te verbeteren. (Advertentie) SINT-JANSTEEN - Woongoed Zeeuws-Vlaanderen en zorg- stichting Curamus kampen met 'levensgrote problemen' om de bouw van een zorgcomplex op de plaats van de voormalige elektronicawinkel van Polspoel in Sint-Jansteen mogelijk te ma ken. Dat zegt directeur L. Janse van Curamus. Slopers zijn vorige week begon nen met de sloop van het pand op de hoek van de Hoofdstraat en de Geslechtendijk. De bouw van twee groepswoningen voor dementerende ouderen had vo rig jaar al moeten beginnen, maar door diverse tegenslagen ontstond keer op keer vertra ging. Het bleek in eerste instantie moeilijk een geschikte locatie te vinden voor de zorgunits. Daar- De jongens (15 en 16 jaar) voer- oen het gevaarlijke experiment at op een pleintje achter de Haasstraat in Souburg. De bom ontplofte, waarbij de scherven tot wel 35 meter verderop in het rond vlogen. Het glas heeft niets geraakt. De zes tieners zijn aan gehouden en kregen een boete. (Advertentie) van de reepe De Hulster burgemeester J.F. Mulder (rechts) legt de eerste nokpan van het toekomstige appartementencomplex Onder de Toren. foto Camile Schelstraete door Harold de Puysseleijr HULST - De bouw van het veelbespro ken appartementencomplex Onder de To ren in de binnenstad van Hulst heeft het hoogste punt bereikt. Burgemeester J. F. Mulder werd er gistermiddag naar toe ge takeld om de eerste nokvorstpan te leg gen. Een symbolische handeling uiter aard, want de dakpannen liggen er nog niet op. De bouw van het appartementencomplex is begin september vorig jaar begonnen. Onder de Toren - zo gedoopt omdat het gebouw naast de basiliek staat - telt zes tien huurappartementen en twee pen thouses, die eveneens te huur zijn. De ap partementen van de Bredase woningcor poratie Laurentius beschikken over een gezamenlijk dakterras. De penthouses hebben een eigen dakterras. Bij het wooncomplex bevindt zich een on dergrondse parkeergarage en 1160 vier kante meter winkel- of kantoorruimte op de begane grond. De oplevering is in de cember gepland. De bouw van Onder de Toren had heel wat voeten in de aarde. Eerst liep het verplichte archeologisch onderzoek ver traging op, daarna stapte het bestuur van de oudheidkundige kring De Vier Ambachten naar de rechter. De kring was het niet eens met de vormgeving van het gebouw in relatie tot de omgeving. Directeur E. Kolkhuis-Tanke van pro jectontwikkelaar Novaform kaartte dat aan in een korte toespraak voordat de burgemeester de officiële handeling verrichtte. „De doorlooptijd van. dit project bedraagt 6,5 jaar en dat is zo'n 2,5 jaar langer dan we hadden gedacht. Het geeft aan hoe Nederland er naar mijn idee voor staat wat regelgeving en procedures betreft. Natuurlijk is het goed dat er inspraak is, maar vijf keer hetzelfde argument aanvoeren om te blij ven procederen is niet meer van deze tijd." buit wordt naderhand in een- j ten verevend. Echt Zeeuwse families koesteren daartoe 1 centenpotten waarin zelfs nog Willemientjes rammelen. Vlissingse Connor heeft weet van dat schone famüiege- bruik, maar is met vier jaar j nog te jong om in opleiding te i worden genomen. Leren tel- len kan al wel, demonstreerde i hij zijn oma. „Wat komt er na de acht?", vroeg ze. „Negen", wist Con- nor braaf. „En na de tien?" J Die wist-ie ook: „De boer. toirWout Bareman f [ERNEUZEN - De zeesluis in J Itmeuzen wordt niet uitgerust 3? gei rolbruggen, maar krijgt 36 mec nieuwe basculebruggen. 36 Dal zijn minister K. Peijs van Verkeer en Waterstaat en haar Vlaamse collega K. Peeters van Openbare Werken gisteravond (vereengekomen. Vlaanderen site aanvankelijk in op de mili ar kwetsbare rolbruggen, maar iie bleken te duur. Sij het besluit om de huidige iasculebruggen te vervangen iloor bruggen van hetzelfde lype, speelde ook mee dat Vlaan- ieren vond dat Nederland ook test diep in de buidel mocht tas- |en voor die voorziening. Maar Peijs hield de boot af en kwam Kt een acceptabel alternatief de proppen: twee bascule- bruggen, waarvan het draai punt iets verder naar achter sordt geplaatst. In de open stand zijn de bruggen dan ruim zes meter van de sluiskant ver wijderd, wat ze minder kwets baar maakt voor aanvaringen. Bruggenbouwer Hollandia in Krimpen aan de IJssel heeft op dracht gekregen de eerste nieu we basculebrug te bouwen. Daarmee is ongeveer een jaar ge moeid. Rijkswaterstaat gaat ver- rolgens de nieuwe zuidbrug Eu ropees aanbesteden. Onderhoudspot De vervanging van de noord- brtig kost 4,5 miljoen euro; de pnjs van de zuidbrug moet via Ce aanbesteding worden be paald. Peijs en Peeters hebben gisteren afgesproken dat 80 pro tent van de bouwkosten voor re kening komt van Vlaanderen en OOST-SOUBURG - Zes tieners uit Oost-Souburg hebben zon dagmiddag hun dorp opge schrikt met een glasbom. 20 procent van Nederland. Daar voor zal Rijkswaterstaat zo goed als zeker putten uit een on derhoudspot voor de huidige braggen en zal ook verzekerings geld worden gebruikt, dat wox'dt uitgekeerd in verband met de schadevaring van eind fe- bruari. Toen ramde het ro-ro- schip Tor Flandria de noord- brug. Hollandia is druk doende de kapotte brug op te lappen, zo dat binnenkort weer twee brug gen voor het ernstig geplaagde wegverkeer beschikbaar zijn. Waterstaatstopman W. Vinke gisteravond: „Die reparatie ver- loopt zo voorspoedig dat we mo gelijk volgende week al kunnen gaan proefdraaien. Is alles in or de, dan nemen we de noordbrug direct weer in gebruik en is het leed voor de weggebruikers gele den." De twee ministers spraken giste ren ook definitief met elkaar af dat Vlaanderen bijna 25 miljoen euro bijdraagt in de extra kos ten, die gemoeid zijn met de extra diepe aanleg van de tun nel onder het Kanaal Gent-Ter- neuzen bij Sluiskil. Minister Pee ters had die toezegging overi gens maanden geleden al ge daan. Vlaanderen wil dat de tun nel op 16 meter diepte wordt ge legd en niet op 13,5 meter, zoals het Nederlandse uitgangspunt was. De tunnelbouw vergt onge veer 300 miljoen euro. Over de wijze waarop de tunnel verder moet worden gefinancierd, lie ten Peijs en Peeters zich niet uit. Ze waren het er ook over eens dat oud-minister G. Braks van Landbouw en diens Belgische collega M. Smet van Tewerkstel ling het zogeheten Stakeholders Adviesforum Kanaal Gent-Ter- neuzen moeten gaan leiden. Het is een platform van alle betrok kenen in de Kanaalzone, dat een adviserende rol gaat spelen bij een nieuwe studie naar de mari tieme toegang tot het kanaal. na kwamen bij de gemeente Hulst bezwaren binnen tegen de bouw en de sloop. Alle bezwa ren zijn door de gemeente ech ter ongegrond verklaard. Vol gens een medewerker van Woon goed wordt de sloop van het pand in de loop van deze week afgerond. Wanneer de bouw van de zorgwoningen kan beginnen, is volgens Janse nog onduide lijk. „We lopen tegen financie ringsproblemen aan voor zowel de bouw als de exploitatie. De komende weken proberen we sa men met Woongoed duidelijk heid te krijgen over een oplos sing." foto Camile Schelstraete Elke nieuwe loot aan de stam van die Zeeuwse familie moet eraan geloven. Zodra de 'big- ge' kaarten in de hand kan houden, is het 'bieën' gesla gen. Oftewel centenkaarten: een vorm van klaverjassen met roem in de hand 'in plek ke van' op tafel en.een tevo ren te noemen aantal punten dat met de slagen gehaald dient te ivorden. Al dan niet met hulp van een- maat, waar door er lustig tegen elkaar op geboden kan worden. Het verschil tussen bod en VANAVOND BIJ V&D Van 17.00 tot 2i.oo uur extra korting bovenop de Shopruimingkorting oplopend tot Kijk voor meer informatie op www.vd.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41