zc Van Dam heeft zege te pakken Van de Wege aangereden in finale ^rima debuut Stroo Carmen de Ridder wint in openwater Nordic walkingtocht ver 15 kilometer ianuit Middelburg 19 oop Bouman itgezwaaid ij profronde Goesenaar wint Boekweitronde in Zuiddorpe Nationale titel Denise Gunst Zilver turnduo Leys/Vermeulen ZK tijdrijden voor skeeleraars Jansen wint 100 meter horden Vasseur tiende in triatlon Brugge uitslagen Ploeg Dynamica naar nationale eindstrijd agenda dinsdag 20 juni 2006 wb efen wedstrijd euws elftal gen Sparta ES - Het Zeeuws elftal komt voetbalseizoen toch nog in Na een uitgebreide zoek- ht is Sparta bereid gevonden oefenduel te spelen. Rotterdamse eredivisieclub t zaterdag 15 juli naar Zee- en treedt op het terrein van ;o in Zierikzee aan tegen de suwse selectie. De ontmoe- ig begint om 19.00 uur. iarta staat onder leiding van iiner Wiljan Vloet. De Rot- damse formatie deed de af- open weken enkele goede za- en op de transfermarkt. Om verlies van spits Ricky van n Bergh (hij vertrok naar [C) op te vangen, werden anis Anastasiou en Domi- jue van Dijk aangetrok- n. De 33-jarige Anastasiou transfervrij over van Dominique van Dijk (26) irdvan RKC gehuurd, orde Zeeuwse selectie, die on- leiding staat van de coaches ui Telussa en Kees Bastiaan- wordt de ontmoeting tegen de eerste officiële wed- ijd. Er worden achttien spe- s uitgenodigd. De namen van spelers worden later bekend- aakt. De technische commis- moet eerst inventariseren eer 15 juli beschikbaar is. V dagen speelt Sparta ook te- zondag-derdeklasser Goes, duel om sportpark Het henge begint om 19.00 uur. WELLE - Het bestuur van de Ita Profronde heeft Joop Bou- benoemd tot lid van ver- enste bij zijn afscheid van het mité. er dan twintig jaar was Bou- q betrokken bij de organisa- vooral als manager sponsor en. Veel vrienden uit de wie wereld en ex-renners waren eren op het afscheidsfeestje Kapelle. De functie van Joop uman in de organisatie van Zeeuwse profkoers wordt rgenomen door Tonnie Veer- door Koen de Vries ZUIDDORPE - Met brede arm gebaren en een kreet van geluk begroette Dirk van Dam gister avond zijn zege in de 36e editie van de Boekweitronde in Zuid dorpe. De twintigjarige Goese naar reed de laatste tijd al sterk, maar een overwinning zat er steeds net niet in. Gisteravond zat eindelijk alles mee. Van Dam zat in de goede ontsnap ping en had bovendien ijzerster- ke benen. In de sprint versloeg hij de sterke Belgen Koen van de Velde en Jehudi Schoon- acker. Het was weer gezellig in Zuid dorpe. De bierpomp van café 't Gemeentehuis stond wijdopen, op het terras van restaurant On der de Linden aten de gasten de laatste asperges van het seizoen en daartegenover bakte de fri tuur vele dikke Vlaamse frieten. Bovendien werd het grote pelo ton dat door het Zeeuws-Vlaam se dorp denderde gadegeslagen door vele toeschouwers. Staf Boone uit Gent bracht voor organisator Harry de Mul - in ruil voor een paar glazen bier en wat 'Congolees geld' - 26 ren ners uit verre landen naar Zuid dorpe. In totaal verschenen er 53 renners aan de start, een on gekend aantal voor een crite rium in Zeeland. De exoten speelden geen rol in de koers, maar de Belgen die Boone meenam, waren des te be ter. Onder hen Jehudi Schoon- acker, een prof uit het Sean Kel- lyteam, en Koen van de Velde, een gewezen prof (Zetelhallen) uit het Waasland. Zij kwamen met Dirk van Dam, Gerwin de Regt uit Nispen, de Belg Didier Delanoye en Martijn Kromdijk uit Wouw al vroeg in de koers over negentig kilometer op kop. Hoewel het peloton met Twan den Braber, Dennis Kreder, Ro nald Roos, Bart van Spey- broeck, Martijn Simons, John van de Vreede en Peter van Agt- maal (prof bij Fondas) sterke renners herbergde, werd het gat alleen maar groter. Met nog vier ronden te gaan gin gen Van Dam, Van de Velde en Schoonacker er vandoor. Daar na liet Dirk van Dam een strek staaltje wielrennen zien. De Bel gen lieten steeds gaten voor el kaar vallen, maar de Goesenaar reed ze allemaal dicht. Voor de eindsprint had hij nog genoeg kracht over. Driehonderd meter voor het eind zette hij een ver snelling in en liet de Belgische vrienden verslagen achter. Lepe Belgen „Ik wist dat ik best rap ben, maar had niet verwacht dat ik die twee lepe Belgen kon ver slaan", hijgde de gelukkige Dirk van Dam na. Na tweede plaat sen in de klassieker de Omloop van de Braakman en een crite rium in het Belgische Nieuwker- ke was de eerste seizoenszege bij de eliterenners eindelijk daar. Pas op de streep vestigde een van de renners van Staf Boone de aandacht op zich. De Brit Tom Murray kreeg van het pu bliek een applaus omdat hij in de eindsprint van het peloton op wonderbaarlijke wijze overeind bleef. Zuiddorpe. 36e Boekweitronde, i)0 kilometer: 1. Dirk van Dam, Goes, 2. Koen van de Velde, België, 3. Jehudi Schoonacker, Belgie, 4. Gerwin de Regt, Nispen, 5. Didier Delannoy, België, 6. Martijn Krom dijk, Wouw, 7. Davy Jaspers, Sint Willebrord, 8. Peter van Agtmaal, Huijbergen, 9. Rein Jan Elenbaas, Goes, 10. Nico Ringelberg, Den Haag. Dirk van Dam heeft zijn eerste seizoenszege bij de elite-renners binnen. or Herman Heuvink )RST - Martin Stroo uit st-Souburg heeft een goed de- at gemaakt in zijn openings- dstrijd om het Nederlands npioenschap bij de inters in klasse MX 1. Hij legde in het nburgse Horst beslag op de [ende plaats. negentienjarige Yamaha-cou- promoveerde onlangs van lationalen naar de inters. Bij debuut op het hogere ni- ukwam in de eerste manche een vijfde plaats en in de eede werd hij dertiende. In de jd om de nationale titel staat zestiende. Hardinxveld-Giessendam, bij een wedstrijd verreden voor het district West, boekte Kevin Spruijt uit Meliskerke een over winning in de klasse 85 cc grote wielen. Hij won beide manches. Gino Nagtegaal uit Nieuw- en Sint Joosland werd in dezelfde klasse vijfde. Bij de 65 cc grote wielen was er een vierde plaats voor Niels Jan sen uit Terneuzen, terwijl Da- vey de Fouw uit Colijnsplaat zes de werd. Maikel Bazen uit Goes finishte als vierde in de klasse 85 cc kleine wielen. Jan Willem Cornelisse en Dennis Zoetewey uit Yerseke werden in de klasse 125 cc junioren vijfde en zesde. Bij de veteranen klasseerde Peter Mararius uit Aagtekerke zich als vierde. van onze sportredactie GOES - Tijdens de eerste zwem wedstrijd in openwater in Gorin- chem hebben Niek en Carmen de Ridder geprofiteerd van de af wezigheid van enkele toppers. Carmen de Ridder won de 3 ki lometer bij de vrouwen, haar tweelingbroer werd tweede op dezelfde afstand bij de mannen, de plaats op de 1000 meter vrije Nathan Tramper was op de 500 slag. Joy Tramper won beide on- meter schoolslag junioren veruit derdelen bij de meisjes. Verdere de snelste en behaalde een twee- ereplaatsen waren voor de mini- foto Camile Schelstraete oren Tim Tramper en Tineke van Dort (Stormvogel). In Vriezenveen kwamen Eline Nijskens en Anne Pel in actie. Nijskens was de snelste op de 1000 meter vrije slag senioren en behaalde een derde plaats op de 2 kilometer schoolslag. Anne Pel begon het seizoen goed met een derde plaats op de 3 kilome ter vrije slag. jr Jan Daqevos DDELBURG - Steeds meer nsen wagen zich aan nordic Iking. Voor Bart van der irf is het een reden om heuse kt te organiseren. Zaterdag het zover. Vanaf het par tei-rein van sportpark de Brse Poort in Middelburg kun- belangstellenden meedoen 'een wandeltocht over 15 ki nder. tocht, die om 13.30 uur be- 't, leidt de deelnemers door Zeeuwse landschap. „Vijf- k kilometer lijkt niet zo ver, ai' het is heel inspannend", [t Van der Warf. „Het is te gelijken met 25 kilometer ge en wandelen. Deze tocht is prima voorbereiding op het ndelevenement van de Kust- rathon." fdic walking is eigenlijk be id als zomertraining voor glaufers en is afkomstig uit 1""De sport heeft in korte ons land veroverd. Steeds mensen trekken er met de jen, wandelpöles, op uit. is een prima sport in de jd tegen overgewicht en daar- "t kan het mensen van nek-, en schouderklachten afhel- ,Ik heb nu iemand in de !P die door deze sport van knieklachten af is", zegt der Warf. „Het is eens te meer het bewijs dat nordic wal king heilzaam is." Van der Warf is de grote ani mator achter het evenement. De Middelburger is een sport- fanaat in hart en nieren. Hij was in het verleden een snel wandelaar, liep monstertochten van Groningen naar Vlissingen en volbracht 25 keer de Vier daagse van Nijmegen. Daar naast was-hij ook nog volleybal trainer. Inmiddels heeft hij zich op het nordic walking gestort. Hij geeft cursussen en trekt er op dinsdagmiddag regelmatig met een groep beoefenaars op uit. „De deelnemers variëren in leef tijd van 31 tot en met 79 jaar", vertelt Van der Warf. Hartstichting Zaterdag wacht de nordic walkingtocht over 15 kilome ter. Samen met Intersport Erik, die de stokken levert, wordt het evenement georgani seerd. Onderweg wordt voor kof fie en thee gezorgd. Het in schrijfgeld bedraagt vijf euro. De helft van de opbrengst gaat naar de Nederlandse Hartstich ting. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij Bart van der Warf (0118-615750 of bart.sport@zeelandnet.nl) of bij Intersport Erik in Middelburg (info@intersporterik.nl). door Henk de Winter VALKENSWAARD - Peter van de Wege, rallycrosser uit Zuid dorpe, lag in Valkenswaard op koers voor een mooi resultaat in de Superl600 klasse. Hij had zich als snelste rijder gekwalifi ceerd voor de A-finale. Maar de Zeeuws-Vlaming werd daarin al vlug van achteren aangereden en moest de strijd staken. Van de Wege, die in een Toyota Yaris rijdt, lag kort na de start meteen op kop, maar werd al wel snel op de huid gezeten door Peter Vingerhoets met zijn Peu geot 206. Na drie ronden volgde een botsing, waardoor Van de Wege dwars op de baan kwam te staan en er nog enkele andere auto's op zijn bolide knalden, de Yaris liep forse schade aan voor-, zij- en achterkant op. Volgens de Tilburger Vingerhoe ts was er ruimte geweest aan de binnenkant om te passeren en daarom zette hij zijn auto naast die van Van de Wege. De Zeeuws-Vlaming had er een an dere kijk op. „Hij ramde me er zo af. De schade zit rechts op het achterwiel. Dan ben je er in mijn ogen nog niet voorbij. Er was geen ruimte, zo simpel is dat." De wedstrijdleiding legde de ra ce onmiddellijk stil. Van de We ge deed zijn beklag over de rijstijl van Vingerhoets, maar kreeg te horen dat de aanrijding een race-incident was en dat hij tien minuten de tijd had om zijn auto op te lappen voor de her start. Maar in die korte tijd red den de coureur en zijn monteurs het niet. „Twee minuutjes had ik nog nodig om naar de start te i'ijden, meer niet. Ik had daar moeten rijden en niet Vinger hoets. Maar hij rijdt daar wel en ik zit ondertussen met de scha de." Vingerhoets finishte uiteinde lijk als tweede in de A-finale. De wedstrijd werd gewonnen door de Belg De Cokelaere. Versnellingsbak Voor Dick Krijger uit Wol- phaartsdijk was de race bij de tweewiel-aangedreven Super- YERSEKE - Denise Gunst is voor de tweede keer in haar wielercarrière Nederlands kampioen geworden. De negen jarige renster uit Yerseke werd in Lisse kampioen bij de meisjes 9 jaar. Vorig jaar veroverde ze de titel bij de acht jarige meisjes. Gunst komt uit voor zrtc Theo Middel kamp. BEVERWIJK - Tijdens de Nederlandse kampioenschap pen acrogym in de D- en E-lijn waren de Zeeuwse deelne- mers succesvol. Yannick Leys en Jesse Vermeulen (VTV) veroverden in beverwijk in de categorie D-mannenpaar zilver. Ze haalden met hun combinatie-oefening een score van 16.667. Daisy van der Hooft, Sanne Somenaers en Kendra Lippens (Thor) werden elfde bij D-trio senior. Hun score bedroeg 15.767. Moniek de Bruin, Eslie Baars en Rikki Swart (Forza Gymnastica) werden zesde in de ca tegorie D-trio pupil (12.467 punten). Forza Gymnastica had twee teams in de categorie E-trio. Shirley Tilroe, Ma- non Swart en Rebecca Vlaming werden vijfde (15.633), terwijl Lotte Blom, Iris Jansen en Fleur van der Peijl als achtste eindigden (15.333). OOSTBURG - Tussen Oostburg en Schoondijke wordt morgen gestreden om de Zeeuwse titel tijdrijden voor skeeleraars. Het is de laatste wedstrijd van de Zeeuwse skeelerweek. Zeventien namen staan op de inschrijvings- lijst. Favorieten voor de eindzege zijn Erwin Mesu (Mid delburg), Niels Steenbakker (Biggekerke), Olivier Goud (Waai'de) en Nick Uithoven (Babyloniënbroek). Bij de vrouwen gaat het tussen Francien Wisse (Waarde), Moni que Staps (Goirle) en Corina Wisse (Huijbergen). De orga nisatie is in handen van schaats- en skeelei-club 't Grote Gat. De afstanden zijn 600 en 6000 meter. Er wordt gere den op de Noordelijke Parallelweg tussen Oostburg en Schoondijke. De eerste start is om 19.00 uur op de Korte Heeirenstraat. TILBURG - Tijdens een competitiewedstrijd atletiek voor junioren in Tilburg heeft Marije Jansen de 100 meter hor den gewonnen. De Goese realiseerde een tijd van 14.85 se conden. Bij het verspringen sprong ze 5,58 meter en wprd ze tweede. Jansen liep voor haar ploeg ook de estafette en eindigde daarbij als tweede. De ploeg van Rotterdam Atle tiek, waarvoor Marije Jansen uitkomt, plaatste zich met een verzwakt team voor de finale van de competitie. De eindstrijd wordt in september gehouden. BRUGGE - Remy Vasseur uit Vlissingen heeft zich in de triatlon van Brugge uitstekend staande weten te houden in de profreeks. Van de in totaal 950 deelnemers eindigde Vasseur op de tiende plaats overall. De Belg Marino Van- hoenacker, die al twee keer de triatlon van Westkapelle won, kwam als eerste aan in 1.48.47. Dat was ruim tien minuten eerder dan Vasseur. Tei'èse van Lare uit Sluis won bij cle masters 40+, in een tijd van 2.24.49. Er wordt met man en macht gewerkt om de auto van Peter van de Wege op tijd klaar te krijgen voor de herstart van de finale, maar zonder succes. foto Henk de Winter cars met zijn Opel Astra OPC al na de training voorbij. „Motor kapot", zei hij. Voor Michel Ko- lijn uit Zaamslag (Opel Corsa), uitkomend in dezelfde klasse als Krijger en Kasse, was de race na drie heats definitief over. Zijn aandrijfassen waren twee keer afgebroken. Ko Kasse bracht zij Opel Astra OPC wel aan de finish, met een tiende plaats als resultaat. Maar ook hij had schade: zijn versnel lingsbak was kapot, waardoor hij alleen nog de derde en rijfde versnelling kon gebruiken. In de Formula Rallyracing stuurde Martyn Ferket uit Graauw zijn bolide naar een zevende plaats. Sjakko de Visser uit Sluiskil wei*d negende. umm.i.i, Wemeldinge. Brommerraces. Sport- klasse: 5. Kevin Kloosterman. Formu leklasse: 9. Rick Peeters. Handboogschieting Oudelande. Wip 1: 1e hoofdvogel: J. Platschorre (Zorgvlied), 2e hoofdvogel: W. Remijn- se (Edele Handboog), 1e zijvogel: M.J. Verdonk (Jac.v.Beieren), 2e zijvogel: M.C. Verdonk (Concordia), 3e zijvogel: Paul de Putter (Concordia), 4e zijvogel: J. Boonman (Willem Teil), 1e kal: A. Rijk (ADLM), 2e kal: F. Rentmeester (Willem Teil), 3e kal: L. Braam (Ons Genoegen), 4e kal: A. Coppoolse (Ons Genoegen) Wip 2: 1e hoofdvogel: F. Rentmeester (Willem Teil), 1e zijvogel: P. Oosthoek (Vrije Schutters), 2e zijvogel: P. de Put ter (Concordia), 3e zijvogel: A. Coppool se (Ons Genoegen), 4e zijvogel: Sj. Raas (Victoria), 1e kal: C. Riemens (Vic toria), 2e kal: E. Maat (Zorgvlied). Blok- schieting. Wip 1: B. Goedegebuure (Jac.v.Beieren), wip 2: Patr. Oosthoek (Vrije Schutters). Verenigde Senioren 's-Heeren- hoek. 1e hoofdvogel: B. Bos (St.Sebas- tiaan), 2e hoofdvogel: C. Boonman (Vrije Schutters), 1e zijvogel: C. Jere- miasse (Zorgvlied), 2e zijvogel: C. Boon man (Vrije Schutters), 3e zijvogel: J. v.d. Guchte (Zorgvlied), 4e zijvogel: C. Boonman (Vrije Schutters), 1e kal: H.Hoogstrate (ADLM), 2e kal: H. Hoogstrate (ADLM, 3e kal: A. Dekker (Doel naar Hoger), 4e kal: C. Boonman (Vrije Schutters), meeste kléine vogels: H. Groos (Diana), vliegende vogel: A. Rijk (ADLM). Willem Teil Ovezande. Wip 1: 1e hoofdvogel: J. Bongers (Zeelandia), 2e hoofdvogel: Alex Bongers (Zeelandia), 1e zijvogel: J. de Koeyer (Diana), 2e zij vogel: W. Couwijzer (Heist), 3e zijvogel: W. Voet (Gilze Rijen), 4e zijvogel: J. Rentmeester (Willem Teil), 1e kal: L. Del- porte (Heist), 2e kal: J. v. Steenbergen (Willem Teil). Wip 2: 1e hoofdvogel: C. Boonman (Vrije Schutters), 1e zijvogel: H. Rentmeester (Willem Teil), 2e zijvo gel: J. Rentmeester (Willem Teil), 3e zij vogel: W. Voet (Gilze Rijen), 4e zijvogel: J. Rentmeester (Willem Teil), 1e kal: C. Boonman (Vrije Schutters), 2e kal: H. Franse (Willem Teil), 3e kal: F. Rent meester (Willem Teil). Lucky Day, d.d. 19.06.2006. 4-5-6-8-17-18-21 -24-26-30-37-38-46-51 - 53-62-65-69-73-80. Kloetinge. Open Jeugdtoernooi De Bongerd. Jongensenkelspel, t/m 12 jaar: N. Nijsse-T. Altena 4-1 4-2, S. In- ja-M. van Fraassen 4-0 4-0, T. Hendrik- se-M. Gijs 4-0 4-2. T/m 14 jaar: S. Geers-J. Kuizenga 5-3 5-3. T/m 16 jaar: R. Vleugel-R. van Ederen 4-0 4-1, K. van Herk-N. Wabeke 4-0 5-3. Meisjesenkel spel, t/m 12 jaar: L. van der Heiden-I. van der Helm 4-0 4-0, A. Rijk-M. Meul- meester wo. T/m 14 jaar: T. Boon man-S. Wisse 4-1 4-0. Jongensdubbel spel, t/m 14 jaar: N. Arkenbout/N. van Herk-W. Geirnaerdt/B. van Stigt 4-2 4-1. Goes, 't Halve Maantje Open. HE8: M. Evertse-H. Palte 6-0 6-3. Vrouwenen kelspel. DE7: J. Knulst-M. van Brand wijk 6-2 6-3. GD6: L. Houtepen/R. Aarts-N. van de Zande/A. van der Wel 4-6 6-4 6-2. Open Water wedstrijden Vriezenveen. Zeeuwse deelnemers. Vrouwen. 2000 m. schoolslag senioren/jeugd: 3. E. Nijskens (ZCK) 36.13,89. 1000 m. vrije slag senioren/jeugd: 1. E. Nijskens 15.11,02. 3000 m. vrije slag senioren/jeugd: 3. A. Pel (STV) 43.17,26 Gorinchem. Zeeuwse deelnemers. Mannen. 1000 m. vrije slag mas ters. 35+: 2. A. Dekker (ZCK) 17.54,49 500 m. schoolslag junioren: 1. N. Tramper (BEV) 7.34,81. 500 m. vrije slag minioren6: 3. T. Tramper (BEV) 7.42,82. 3000 m. vrije slag senioren/jeugd: 2. N. de Ridder (BRU) 39.08,16. 1000 m. vrije slag junioren: 2. N. Tramper 12.47,35 11. T. Tramper 15.57,51. 1000 m. schoolslag mas ters 35+: 2. A. Dekker 20.17,54 Vrouwen. 500 m. schoolslag junio ren: 1. J. Tramper (BEV) 9.21,76 3. R. van Zuilen (ZCK) 9.24,88. 500 m. vrije slag minioren6: 2. T. van Dort (STV) 8.17,51. 3000 m. vrije slag senioren/jeugd: 1 C. de Ridder (BRU) 40.16,97 4. M. van Dort (STV) 43.53,32 6. S. van Doeselaar (ZCK) 46.12,02 7. K. Onderdijk (BEV) 47.16,41. 1000 m. vrije slag senioren/jeugd: 7. M. van Noorden (BEV) 15.10,32 13. W van Geertruij (ZCK) 16.40,57. 1000 m. vrije slag junioren: 1. J. Tramper 14.06,93 4. D. van Peenen (STV) 14.36,11 6. R. van Zuilen 16.49,47. DORDRECHT - Van de Zeeuw se atletiekteams die deelnamen aan de regiofinale heeft Dynami ca het bij de jongens C in de tweede divisie uitstekend ge daan. De Middelburgse ploeg werd eer- ste plaats met 5959 punten. Daai'door plaatste Dynamica zich rechtstreeks voor de lande lijke finale. In de eerste divisie jongens D veroverde Delta Sport de derde plaats met een ruime achter stand op Sprint en Achilles. In de tweede divisie jongens D ver ging het Dynamica iets minder goed met de zesde plaats. In de tweede divisie meisjes C streden de Zeeuws-Vlaamse ve rengingen zij aan zij. RKHAV werd tweede met 4589 punten, op slecht twee punten gevolgd door Scheldesport. Van de vier Zeeuws teams in de 2e divisie meisjes D deed Delta Sport het - het best met de derde plaats. dinsdag Atletiek 3 28e Boulevardloop. Locatie: Molen berg, IJzendijke. 19.15 uur: jeugd t/m 8 jaar (1 kilometer), 19.30 uur: 9 t/m 12 jaar (2 kilometer). 19.45 uur: 4, 8 en 12 kilometer. Inschrijven: kantine Bolclub bij de molen van IJzendijke. Tennis 't Halve Maantje Open. Locatie: ten nisverenigïng 't Halve Maantje te Goes. Aanvang: 17.15 uur. Open jeugdtoernooi De Bongerd. Lo- catie: tennisvereniging De Bongerd te Kloetinge. Aanvang: 15.00 uur. B8<P K4 Vechtkuikentoernooi. Loca tie: tennisvereniging De Boskreek te Breskens. Aanvang: 16.00 uur. Rabo-Reynaerttoernooi. Locatie: ten nisvereniging Hulster Ambacht te Hulst. Aanvang: 17.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 19