Wij houden van onze grote rivaal Koppigheid, dominantie en eigenwij sheid Spanje laat op gang tegen Tunesië Fraïikfurt°os Nederland kan de tegenstander zelf uitzoeken 15 Dirk Kuijt wacht op zijn kans bij Oranje Peter Wenzl ziet Oranje door de ogen van schandaalkrant Bild Cantalejo leidt wedstrijd Oranje Vennegoor beslist na het WK Beroep van Ghana ongegrond Onderzoek Italiaans voetbal af Eriksson tempert verwachtingen laradona inspireert en is ooral een fan van Messi Nederlands elftal blijft populair dinsdag 20 juni 2006 iflRon ten Voorde EIBURG - Dirk Kuijt zal |enavond tegen Argentinië ichijnlijk voor het eerst op WK in de basis staan van aanvaller vervangt Arjen itien, die vanwege zijn gele kaart uit voorzorg aan de kant wordt gehouden. Dat geldt ook voor Mark van Bommel, Joris Mathijsen en Gio vanni van Bronckhorst. Van alle spelers met de dreiging van een schorsing in het verschiet, komt alleen Khalid Boulahrouz in ac tie. Dirk Kuijt zal vanaf de rechter kant spelen, waardoor Robin van Persie naar links verhuist. John Heitinga heeft weliswaar ook geel achter zijn naam staan, maar is nog niet fit. De rechter- verdediger is niet hersteld van zijn hamstringblessure die hij opliep tegen Ivoorkust. Phillip Cocu lijkt wel op tijd her steld te zijn. De routinier, die de afgelopen dagen last had van zijn enkel, trainde gisteren weer met de groep mee. Als Cocu speelt, wordt dat zijn honderd ste interland. Afgaande op de training van gis teren maken de vleugelverdedi gers Tim de Cler en Kew Jaliens hun debuut op het WK. Ook Rafael van der Vaart mag zich verheugen op een basisplaats. Het duel staat onder leiding van de Spanjaard Cantalejo. Vermoedelijke opstelling Oran je: Van der Sar; Jaliens, Boulah rouz, Ooijer, De Cler; Van der Vaart, Sneijder, Cocu; Kuijt, Van Nistelrooij, Van Persie. i is er elke dag, Peter Wenzl, slaggever van de schandaal- mtBild. Hoe zit het met Rob- i en Van Persie? Is Sylvie al iveerd en gaat Van Nistel- jijnaar Bayem München? t WK van Oranje bekeken ior de ogen van Bild. „Wij van onze grootste ri- porLeon ten Voorde gEIBURG - Ai, de teleurstel- igis van zijn gezicht te schra al. „Wist je wel dat daar de iders van Arjen Robben za- n, niét zijn vriendin?" De tip in de Nederlandse verslagge- irkomt te laat voor Bild-re- orter Peter Wenzl. De vogels jn al gevlogen. Weer een dag irbij zonder hoogtepunt. ij is bij elke training. Altijd izoek naar iets aparts, een af ire. een prachtige foto, of een gelige uitspraak. De groot ekrant van Duitsland, die be llend is voor de stemming in it land, wil niets missen van avonturen en de grillen van Iranje. Vanaf de eerste dag lebben de tentakels zich in de mid van het Nederlands elftal leboord. .Wij hebben op vier landen een raste verslaggever zitten: Duits- ad uiteraard, Brazilië, Enge- ind vanwege de Beckhams en lederland. Waarom Neder- ad? Omdat wij houden van oze grootste rivaal. Jullie zijn lievelingsburen." lij Bild zijn ze nooit te beroerd asmeulend vuurtje op te por ei tot een woeste vuurzee, •ach (breuk) bij Oranje", schreeuwde de krant vorige week maandag toen Robin van Persie iets onschuldigs riep over Robben. „Ach", haalt Wen zl de schouders op. „Zo'n akke fietje tussen twee spelers is niets, dat is heel normaal voor ons." Het probleem voor hem is dat er verder niet veel te halen valt bij dit brave gezelschap. Het kabbelt maar voort daar in het slaapdorpje Hinterzarten. Hoe Wenzl ook spit, er gebeurt niets opwindends binnen Oranje, waarmee hij de meer dan drie miljoen lezers 's morgens kan prikkelen. De affaires „Voor mij is dat geen verras sing. Toen de selectie bekend werd gemaakt en duidelijk werd dat Davids, Kluivert en Seedorf er niet bij zouden zijn, wisten we al dat dit niet het toernooi van de affaires zou worden." Wenzl ontkent dat hij door zijn bazen naar het kamp van Oran je is gestuurd met de opdracht: zorg voor schandalen! Zijn filo sofie: „Ik ben altijd op zoek naar een goed verhaal. En als een schandaal een goed verhaal is, dan brengen we dat. Zo sim pel is het." Wat in de berichtgeving van Bild altijd terugkomt, is de ver Peter Wenzl is met Bild niet vies van een rel rond Oranje, toch is Holland de lievelingsbuur van de Duitsers, foto Hans van Weel/GPD houding tussen Duitsland en Nederland. De krant-is er een meestetin-om de oeroude span ningen tussen de twee landen in stand te houden. Of als het even kan nog van een extra stoot elektriciteit te voorzien. Volgens Wenzl moeten we dat niet overdrijven. „Vroeger was er van onze kaht echt sprake van haat. Maar te genwoordig is het rivaliteit met een knipoog. Het mooiste voor beeld van die nieuwe benade ring was het EK van twee jaar geleden. Toen brachten we voor de grap op de dag van de kwartfinale van Holland tegen Zweden een kaart in de krant met daarop de mooiste route voor caravans van Portugal te rug naar Nederland. Maar toen jullie wonnen, waren we wel zo sportief om de volgende dag met een nieuw bod te komen: dat alle Nederlandse auto's met caravans gebruik konden ma ken van de linkerbaan op onze snelwegen..." Toch weet ook Wenzl hoe het straks gaat, als het later in het toernooi tot een confrontatie tussen Nederland en Duitsland komt. „Dan worden al die oude verhalen bij ons weer van stal gehaald. Rijkaard, Voller, het Duitse shirt waarmee Koeman in 1988 zijn kont afveegde... Zo werkt dat bij onze krant. Maar laat één ding duidelijk zijn voor de Nederlanders: we zul len alle slechte dingen opschrij ven, maar we bedoelen het niet meer zo slecht." GPD BERLIJN - De laatste WK-groepswedstrijd van het Ne derlands elftal tegen Argentinië, morgenavond in Frank furt (21.00 uur), staat onder Spaanse leiding. De Fifa heeft Luis Medina Cantalejo aangesteld als arbiter. De Spanjaard floot eerder bij het WK het beladen duel tus sen Duitsland en Polen (1-0) in Dortmund. Hij gaf in die wedstrijd zeven gele kaarten, waarvan twee aan Sobo- lewski, die daardoor een kwartier voor tijd van het veld moest. ANP/SI D HINTERZARTEN - Jan Vennegoor of Hesselink beslist na het WK of hij zijn loopbaan elders voortzet. De spits van PSV zou in de belangstelling staan van onder meer FC Porto. „Ik concentreer me nu nog op het WK", aldus de international. De 27-jarige spits zegt het nog uitste kend naar zin te hebben bij PSV. „Maar het zou mis schien ook leuk zijn om eens naar het buitenland te gaan. Ik kijk wel wat er op me afkomt." ANP WTJRZBURG - Een opmerkelijke actie van Ghana, om spits Asamoah Gyan speelgerechtigd te krijgen voor het laatste duel met de VS, heeft niet het gewenste resultaat opgeleverd. Het land probeerde de gele kaart die de spe ler kreeg tegen Tsjechië te laten seponeren. De aanvaller blijft echter geschorst. Gyan kreeg de kaart omdat hij een toegekende strafschop al nam voordat de scheidsrechter had gefloten. De aanval ler verklaarde gisteren dat hij een fluitje had gehoord en daarom al schoot. Het fluitje dat hij hoorde kwam echter niet van de scheidsrechter, maar uit het publiek. De Fifa verklaarde het protest ongegrond. GPD ROME - Het onderzoek naar mogelijke fraude in het Itali aanse voetbal is afgerond. Fi'ancesco Borrelli, de leider van het onderzoek, leverde de resultaten van zijn bevin dingen in bij de aanklager van de Italiaanse bond. Hij ver klaarde wel fraude te zijn tegengekomen, maar dat het Italiaanse voetbal niet volledig rot en corrupt is. Het Italiaanse voetbal kwam in opspraak, toen media weergaves van telefoongesprekken afdrukten tussen een voormalig directeur van Juventus en officials van de Itali aanse bond. Juventus zou bevoordeeld zijn bij de aanstel ling van arbiters. Inmiddels richt het onderzoek zich wel op meer zaken en zijn ook clubs als AC Milan, Fiorentina en Lazio Roma genoemd in het schandaal. KEULEN - De Engelse bondscoach Sven-Goran Eriksson waarschuwt supporters niet te veel te verwachten van Wayne Rooney, die vanavond tegen Zweden voor het eerst sinds zijn voetbreuk in de basis mag beginnen. De 20-jarige spits van Manchester United brak zeven weken geleden zijn voet en deed tegen Trinidad Tobago voor het eerst weer speelminuten op. „Hij heeft het goed ge daan als invaller en op de training oogt hij fit", vindt Eriksson. „Hij kan meer dan een helft spelen en is belang rijk, heel belangrijk." GPD/RTR 1NKFURT - De supporters- eniging Oranje is zeer on te llen met de plaats die de Duit- ilad Frankfurt heeft gereser- til voor het supportersfeest imorgen voor de wedstrijd te- Irgentinië. ffeseler Werft ligt te ver bui- 'cet centrum, vindt de vereni- ,We hebben nu twee keer prachtig visitekaartje afge- m in de centra van Leipzig Stuttgart", aldus voorzitter (dVandenberg. „Nu worden supporters ergens achteraf ;ezet." itad is bang dat er te veel in het centrum komen en fflde zaak spreiden. „In het nee staan prachtige VIP-tri- es.maar de echte supporters den weggemoffeld.", vindt J Kenberg. „We zijn zeer onte- a lag waren er rondom Neder- -Ivoorkust ruim 55.000 Ne- anders in de stad. Verwach- Snvoor morgen zijn er offici- og niet. De KNVB heeft het derde groepsduel de 3 minder kaarten ontvangen voor Ivoorkust. Dat zegt g over de opkomst van ajefans, omdat de meerder- iiijdens de wedstrijden bui- »t stadion blijft. ANP van onze sportredactie FREIBURG - Wie wordt de groepswinnaar in de poule met Nederland en Argentinië? Dat is morgenavond in Frankfurt de in zet van de wedstrijd tussen de twee landen die zich al hebben gekwalificeerd voor de achtste finales. De nummer één van de groep gaat zaterdag naar Leipzig, waar de tweede van groep D de tegenstander wordt. De num mer twee van de poule van Ne derland speelt een dag later in Neurenbex-g tegen de winnaar van D. Hoewel Angola nog een minima le kans heeft, is de kans groot dat de tegenstander van Neder land Portugal of Mexico wordt. Die landen strijden morgenmid dag in Gelsenkirchen om de groepswinst. Zoals de zaken er nu voorstaan, is Portugal de barrière die ge slecht moet worden op weg naar de laatste acht. Dat land was twee jaar geleden op het EK in de halve finale nog veel te sterk voor Oranje. Het bizarre aan een mogelijke confrontatie met Mexico is, dat Nederland pas ge leden in Eindhoven nog oefende tegen die ploeg. Toen won de ^ochem Lippmann 1KENBERG - Dansend, jui- sd en schreeuwend ziet Die- Haradona tevreden toe hoe Sntinië zich in Duitsland als k favoriet voor de eindzege WK presenteert. voormalig beste voetballer 'de wereld kent al langer twijfels. Veel kenners we- oet nu ook zeker. Argentinië d'de nieuwe kampioen, vies van veel aandacht hjn persoon zoekt Marado- -jdens het WK regelmatig de of de microfoon. Hij ver- jt trots over de enorme kwa- t?avan zijn land., „José Pe- taö is een topcoach. Hij tons naar de titel." nationale bond van Argenti ne Maradona vorig jaar Nber nog als assistent van x aan de nationale se- k toevoegen. „Maar vijftig pit Maradona werkt niet", «de speler die Argentinië in veredelde tweede keus van Oran je met 2-1. Bondscoach Marco van Basten zegt zich nog niet bezig te hou den met de mogelijke tegenstan ders in de achtste finales. „Dat heeft geen zin, want dat heb je toch niet in de hand", zo stelt hij. Dat is niet helemaal waar, want als Oranje morgenavond in Frankfurt om negen uur aan de wedstrijd begint, dan weet het wie er één of twee is geworden in poule D. „Maar dan is de tijd te kort om je hele teamtactiek nog om te gooien", meent Van Basten. Omdat Argentinië een veel beter doelsaldo heeft, moet Nederland winnen om eerste te worden in de poule. GPD 1986 voor de tweede keer naar de titel leidde. Maradona heeft de spelers van de nationale ploeg inmiddels verteld dat hij na het WK best bondscoach wil worden. De vo rig jaar na een maagoperatie maar liefst 28 kilo afgevallen Ar gentijn is elke dag wel even op het trainingskamp in Neum- berg. „Gelukkig wel", vindt aanvoer der Sorin. Hij is belangrijk. Ma radona is Maradona." De voormalige ster heeft naar ei gen zeggen zijn leven gebeterd. Hij gebruikt onder meer geen co caïne meer. Wel rijdt hij nog te hard, maar liefst veertig kilome ter vorige week in Duitsland. Het kostte hem 200 euro. Maradona heeft tijdens het WK nauwelijks kritiek op Pekerman geleverd. Hij betreurt alleen dat Lionel Messi weinig speeltijd krijgt. „Want Messi wordt mijn opvolger", verklaarde Marado na over de aanvaller van Barce lona. ANP Dirk Kuijt, Giovanni van Bronckhorst en Wesley Sneijder demonstreren de spelvreugde van Oranje tijdens de training. foto Ed Oudenaarden/ANP van onze sportredactie STUTTGART - Spanje is ook vroegtijdig verzekerd van de achtste finales op het WK. De fa voriet in groep H rekende na Oekraïne (flitsend met 4-0) ook af met Tunesië, veel benauwder en pas laat: 3-1. Raul en Fernan do Torres (2) scoorden. De Spanjaarden maakten her nieuwd kennis met een oude wet in de sport: succes is versla vend. Maar op het ene moment is het een opwekkend middel, op het andere een verdovend. Te gen Tunesië was de euforie van de zege op Oekraïne het laatste. Spanje, thuis natuurlijk al rich ting wereldtitel geschreven, kon zich niet voorstellen dat de Noord-Afrikanen een obstakel konden vormen. Toch was dat zo, zeker na de enorme oppepper door een vroeg doelpunt. Zied Jaziri, de enige echte spits, dolde op rechts wat met Carles Puyol en bereikte in het centrum zomaar de opkomende Jaouhar Mnari. De nieuweling in de ploeg van bondscoach Roger Lemerre ver schalkte doelman Iker Casillas in tweede instantie: 0-1. Spanje reageerde met ongeloof in plaats van met een overdosis inzet en technisch vernuft. De favoriet was plotseling niet meer tot snel combinatievoetbal in staat en miste diepgang. Fer nando Torres en David Villa konden voorin niet aantonen waarom zij daar stonden en bij voorbeeld Raul niet. Gevaar was er voor de 40-jarige Ali Boumnijel, meer een bokser dan een catcher in het doel, al leen bij vrije trappen en hoek schoppen, steevast van de voet van Xavi. Eén keer moest Anis Ayari op de doellijn hulp bie den, na een kopbal van Xabi Al- onso. Tunesië leunde, lekker defensief ingesteld, tevreden achterover, loerend op een counter. Die be gon vaak bij Hatem Trabelsi, transfervrij bij Ajax. Bondscoach Luis Aragones nam geen halve maatregelen in de rust. Met Cesc Fabregas en Raul voor Luis Garcia en Marcos Sen na en even later Joaquin voor Villa probeerde hij met een breekijzer de het slot van de Tu nesische deur te wrikken. Dat lukte twintig minuten voor tijd, en ook nog door het trio inval lers. Joaquin gaf de voorzet, Fa bregas schoot in, Raul reageerde razendsnel met de intikker toen Boumnijol de bal slecht verwerk te. Vlak daarna zond Fabregas Tor res de diepte, waarna het won derkind van Atletico subtiel met buitenkant rechts voor de beslis sing zorgde. Hij mocht vlak voor tijd vanaf de strafschopstip ook nog tops corer van het toernooi tot dus ver worden, met treffer nummer drie. ANP Lijken ze op elkaar, bonds coach Marco van Basten en oud-bondscoach, wijlen Rinus Michels, of lijkt dat maar zo...? door Henri van der Steen FRANKFURT - Rinus Michels had een broer, Peter, gelijkend van uiterlijk, zelfde stem, zelfde intonatie, zelfde humor. Als mensen hem vroegen of hij mis schien de broer was van de be roemde voetbaltrainer, zei hij nee. De broers hebben elkaar ja ren en jaren niet gezien of ge sproken. Rinus had geen interes se, te druk als hij was met zijn carrière. Zelfs toen de dochter van zijn broer zelfmoord pleeg de, was er geen moment van eni ge belangstelling. Marco van Basten heeft ook een broer. In de biografie die Johan Faber over Van Basten schreef, komen enkele weinig vleiende passages voor, waarin de oud-voetballer wordt beschre ven als een egoïstische man, die zelfs voor zijn broer geen belang stelling heeft. Als die broer hem op zeker moment vraagt om een klein bedrag, voor zijn bedrijfje, reageert Marco zakelijk: nee. Zijn broer krijgt het advies naai de bank te gaan voor een lenink- je. Het gezin Michels was getekend door de oorlog, meer in het bij zonder de hongerwinter. Buiten de broers Rinus en Peter was er een dochter, Willy. Zij hield een trauma over aan de oorlog, broer Rinus een basisplaats bij Ajax. Hij maakte in 1946 zijn de buut, uit bij ADO, 3-5, vijf goals Rinus Michels. Peter later: 'De een wordt in goud gezet, de an der zit kreupel in de hoek met een verdwaald hoofd.' Het gezin Van Basten werd getekend door de ernstige ziekte van moeder Van Basten. Al op jonge leeftijd verloor Marco van Basten zijn moeder, niet letterlijk, wel in de praktijk. Ja, Michels en Van Basten heb ben wel overeenkomsten. Twee kille, moeilijk toegankelijke mannen, met een piepkleine schare vertrouwelingen. Pikant is beider bezetenheid als het gaat om geld. Michels werd niet zonder reden een geldwolf genoemd, Van Basten heeft zijn interesse in geld nooit verzwe gen. Toen hij als jonge speler de krimsch bedoelde vraag kreeg voorgelegd dat het toch wat was, om op die leeftijd al miljo nair te zijn, antwoordde hij: „Nee hoor. volkomen terecht." Marco van Basten was spits, Ri nus Michels ook. Michels was een orthodoxe midvoor: sterk van lijf, technisch goed, zeer ge vaarlijk in de lucht. Zelf zei hij ooit: „Ik was een type Van Bas ten." Ooit kregen ze ruzie, dat was toen de jaloerse Michels als bestuurslid technische zaken voorkwam dat Cruijff bonds coach zou zijn tijdens het WK van 1990. Van Basten wreef dat Michels paginagroot in de Tele graaf onder de neus, wat de bo bo tot een sterke reactie ver leidt: hij vindt dat Van Basten 'menselijk gesproken door het analyse ijs is gezakt' en dat de affaire al leen opgelost kan worden met excuses. Dat weigert Van Bas ten, waarna de zaak geruisloos uit de publiciteit verdwijnt. Jaja, ze hebben wat van elkaar: koppigheid, dominantie, eigen zinnigheid, eigenwijsheid. En een enorm talent voor koelte. GPD FREIBURG - Hoewel het Neder lands elftal zich al heeft ge plaatst voor de tweede ronde, be staat er nog veel belangstelling voor het duel van morgenavond tegen Argentinië. Supporters betaalden vorige week ruim tweeduizend euro voor een ticket voor de laatste groepswedstrijd van Oranje. De prijs op de zwarte markt is in middels gezakt, maar bedraagt nog altijd een slordige 1200 eu ro. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 15