ritiek op bouwplan in Dishoek Techniek zet zonnebootrace op scherp brbijn en Goedhart winnen onverwacht Met handen en voeten Mobieltje Strandhuisjes opengebroken Geen hoofdrol jeugdbrandweer Eetpiraat aangehouden Motorrijder valt op Deltaweg Tamara geen Miss Nederland pstenrijk Snt wedstrijd 1BO ïppartementencomplex La Dune te volumineus en te hoog De Waterwel past bij zorgcentrum in Aagtekerke editie Walcheren zeeuwse almanak De zestigjarige zuiderbuur die regelmatig aan de toog van het horeca-etablissement in Terneuzen verschijnt, ivond zich zeer op. Drie we ken geleden, zo brieste hij, had hij zijn kapotte gsm ter reparatie aangeboden bij één van de telefoonwinkels in de binnenstad en nu, weken la ter, had hij hem nóq niet te rug. De eerste keer hadden ze hem verteld dat de onderdelen wa ren besteld, de tweede keer was het gebleven bij een vaag excuus en nu...nu was voor hem de maat vol. Hij zou ze eens haarfijn uitleggen wat klantvriendelijkheid precies inhoudt. Waren ze nou hele- maal! Hij vertrok en keerde na een halfuur ietwat beteuterd te rug. In die bewuste straat be vinden zich minstens drie van die 'belwinkels'. Een behulp zaam meisje in één van die za ken had hein, na enig speur werk, duidelijk gemaakt dat hij z'n telefoon eerst in de ene zaak had afgeleverd om ver volgens bij één van de andere ■winkels te informeren of z'n mobieltje nu eindelijk eens klaar was. Nee dus. 0113-315649 Bplzfp Lil:redactie@ pzc.nl fcstbus 314460 AA Goes Lertentie-exploitatie: Lrd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; 'S-Vlaanderen: 0114-372770; H'naal: 020-4562500. (aandag 19 juni 2006 kfïf ZOUTELANDE - Bij de politie Zeeland kwam gisteroch tend de melding binnen dat er op het strand in Zoutelan- de 13 strandhuisjes waren opengebroken. Van een aantal huisjes lagen de spullen op het strand. GOUDA - De twee jeugdploegen van de brandweer Vlis- singen zijn er zaterdag niet in geslaagd door te dringen tot de eindstrijd van de landelijke finale. De junioren (11-15 jaar) van de jeugdbrandweer Vlissingen (11-15 jaar) eindigden zaterdag bij de gewestelijke brandweer wedstrijden in Gouda op de 6e plaats en de aspiranten (15 tot 18 jaar) bereikten bij de voorronde de 7e plaats. VLISSINGEN - Op het Stationsplein in Vlissingen is vrij dagavond een 68-jarige man uit Rotterdam aangehouden. De man had in het restaurant aan het Stationsplein gege ten en wilde weggaan zonder te betalen. Toen een mede werkster van het restaurant de man hierop, aansprak pak te hij de vrouw zo ruw vast dat zij verwondingen opliep aan haar arm. GOES - Een 49-jarige motorrijder uit de gemeente Borse- le is zaterdagmiddag tegen vijven lichtgewond geraakt toen hij op de Deltaweg in Goes ten val kwam. De man reed achter twee motoren aan. Eén van de voorliggers ging in de remmen ter hoogte van de verkeersborden die bestuurders attenderen op wegwerkzaamheden. De ach teropkomende motorrijder remde vervolgens zo hard dat zijn voorwiel slipte en hij een val niet kon vermijden. De man is met verwondingen aan hand en enkel overge bracht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. HILVERSUM - Miss Zeeland, Tamara Mahassen uit Mid delburg is er gisteravond niet in geslaagd de verkiezing van Miss Nederland te winnen. Sheryl Baas, vertegen woordigster van de provincie Zuid-Holland, werd geko zen tot- Miss Nederland 2006. Miss Flevoland en Miss Overijssel eindigden respectievelijk op de tweede en der de plaats. Miss Nederland 2005, Miranda Slabber uit Arnemuiden, overhandigde de kroon aan de winnares. De 22-jarige Sheryl Baas uit Capelle aan den IJssel vertegenwoordigt Nederland tijdens de ver4 kiezing van Miss World 2006 op 1 september in Polen ANP Over één ding hadden de deelnemers zaterdag niet te klagen: de zon, een niet onbelangrijk element in een zonnebootrace. foto Lex de Meester door Edith Ramakers MIDDELBURG - De deelne mers aan de tweede editie van de zonnebootrace in Middel burg houden ervan om over de nieuwste technieken in de duur zame energie te praten. Want door 'het efficiënt afgeven' van het vermogen of de montage van een slim vormgegeven propeller kan er gratis snel gevaren wor den en komt het beste idee of ontwerp in de onderlinge strijd vanzelf bovendrijven. Maar dan moet alles wel meezit ten: een sterke ketting, zonnig weer en duidelijke reglementen. En die ideale omstandigheden waren zaterdag niet allemaal aanwezig. De zon scheen wel volop, de strijd was vriendschappelijk en de zonnebootrace was leuk om naaf te kijken. De lichtgewicht stuurmannen en -vrouwen ko zen de gerichtste route. De zon nepanelen, die op de bootjes be vestigd waren, kantelden bij el ke wending naar de zonzijde. Het initiatief van het Zeeuwse Platform Duurzame Ontwikke ling, Zeeuwind, de Hogeschool Zeeland, Maretec en het techno centrum sloeg aan. Toch liet de techniek enkele deelnemers in de steek. Een bootje verloor plots snelheid en moest aanleggen omdat er wier tussen de propellers was geko men en een ander kon zelfs niet wegkomen. Kasper van der Heiden uit Haar lem was de grootste pechvogel. Voordat de wedstrijd begon, ver gaapten zijn tegenstanders zich nog aan zijn catamaran, oftewel een verbouwde waterfiets, waar van in een van de drijvers de elektronica zat verstopt. „De motor komt uit Italië, de rege laar ervan uit Engeland en de be sturing en meting uit Amerika. Dit is een redelijk hightech zee wagen en kan wel 20 kilometer per uur halen", zei Van der Hei den, uitvinder, ontwerper en do cent natuurkunde op' een ly ceum. Die snelheid kan hij halen, maar dan moeten alle schakels in de keten werken. Bij de war ming-up brak zijn ketting en Van der Heiden had geen ver vangende schakeltj es meegeno men. Er kwam hulp. Met een schakel- tje van een bromfietsketting werd de aandrijving gemaakt. De wedstrijd was toen al in vol le gang. Buiten mededinging kon hij nog laten zien dat zijn uitspraak geen grootspraak was geweest. Deze wedstrijd was voor hem de generale repetitie voor de Elfste dentocht, die 26 juni in Leeuwarden voor de eerste keer van start gaat. Het schoolteam van het ROC Zeeland zal daar ook present zijn. Het ROC Zee land verdedigde zaterdag de ti tel, maar moest genoegen nemen met een derde plaats. Op de tweede plaats eindigde het Goe- se Lyceum en de nummer één werd het Mir de Ruyterteam van de Hogeschool Zeeland. Het HZ-team sneed, met lichtge wicht Jet Toxopeus, aan het roer door het water van de Mid delburgse haven. Het leek de te rechte winnaar, maar toch kan daaraan getwijfeld worden. Hans Breure van het ROC Zee land zag na afloop dat de boot van de HZ op twee accu's en niet 'volgens de voorschriften op één accu liep'. „Daardoor had hun motor meer vermogen", zei hij. Sander Wielemaker van de orga nisatie moest erkennen dat deel nemers met verschillende syste men de strijd tegen elkaar aan bonden. „Maar we wisten dat de HZ en nog twee andere teams voor dit systeem hadden geko zen. Volgens ons is dat wel toege staan. We moeten het reglement erop na slaan. Maandag hebben we hierover nog overleg over met onder andere het ROC", zei hij. NISSE - Heidi te Poele uit Oud-Sabbinge had zaterdag haar handen vol aan haar span paarden tijdens de menwedstrij den op het schaapscheerders- feest in Nisse. De manches met enkel- en dubbelspan waren een nieuw onderdeel van de 27e edi tie van het schaapscheerders- feest. De Voltige-groep van manege De Molen in Hoogerheide, die aan internationale wedstrijden meedoet, gaf aansluitend een de monstratie. Voor de rest bood Nisse bekende attracties, zij het dat de roofvogelshow een primeurtje had: de grootste gier van Europa met een spanwijdte van dik drie meter. Er werd ring- gereden, de Lichtaartse Klop pers (op welk folkloristisch feest zijn ze niet) dorsten er weer ouderwets op los en bij de vijver op het dorpsplein waren uiteraard de vaandelzwaaiers te vinden. Oude tractoren, volks dans- en klederdrachtgroepen, stoelenmatters, vlegelaars en vrijwilligers van het Wemelding- se museum 't Waskot droegen bij aan de sfeer van een open luchtmuseum. Een feest voor mensen met een hang naar die goede, oude tijd. Wel was het minder druk dan in voorgaande jaren. Misschien was het net iets te warm en lonkte het strand meer dan Nisse. foto Willem Mieras DELBURG - In de Rozen- laan in Middelburg zijn za lig tussen acht uur en half in 's avonds vier beelden uit tuin gestolen. Een van de jen, die de vorm had van jans, is later vernield terug- Men op het fietspad bij de jweg. JWACHT - De jeugdige Herleners van uit het Oos- ffikse Zwettel gingen zater- j met de Arthur van jke-trofee aan de haal tij- Ijlde tweede editie Internatio- I Jeugd EHBO wedstrijd in pvacht tee categorieën bonden zo.'n özeventig jeugdige EHBO' (jet elkaar de strijd aan tij de door EHBO St. ina uitgezette ongevalsi- op hét dorp. e lokale brandweer moes- teams nog een schiftings- loen, waarbij geblinddoekt toiheid een parcours diende irden gel'open. Het brand- ifllt ipel werd gewonnen door van ui 'acht A. otag: Jeugd A:le. Zwettel, Ie Rolde, derde Koewacht )1Tnnandantenprijs: eerste Kosten (De Vlaswiek, 'acht) Jeugd B: eerste EH- jKoewacht, tweede Goirle 99 erde EHBO Reeshof Til- Commandantenprijs: Fen- nt (Koewacht). n jandra van de Vreugde 9 Q/ NGE - Moniek Corbijn werd za- ^fein Gapinge de onverwachte win- van de klassementswedstrijd l)ij alle toppers aan de start ver en. Vanaf de vijfentwintigste ging ze alleen aan de leiding wat e nodige druk gaf, maar ze hield lofd koel en stak als enige alle der Wil] eboordse won de eerste be- 14 mm. en liet daarbij Bennie en Sebastiaan Sturm achter won ook de pollepel. Maar won de eerste jeugdbeker. Conno Francke, Jo- en André Louwerse werden zonnetje gezet omdat ze al 25 jaar lid zijn van cle vereniging. Afde ling Zuid-Beveland reed een wedstrijd op het sfeervolle kerkplein tijdens de schaapscheerdersfeesten in Nisse. Mar- ja Goedhart schreef voor het eerst een wedstrijd op haar naam. Ze stak daar voor 23 van de 32 ringen. Daarnaast won ze ook de eerste beker. De tweede beker was voor Alex Gunst en Peter de Vos won de derde beker. Aanstormend Zuid-Bevelands talent Klazina Boog aard was ook weer succesvol, want zij won naast de jeugdbeker ook de polle pel. Laurie van Zijl won de eerst prijs voor de versiering. Koppelwedstrijd In Zoutelande stond de koppelwed strijd op het programma. Routinier Dia na Wisse won de wedstrijd samen met debutante Anne Vader. Ze staken 28 en 14 ringen. De kamp voor de tweede plaats werd gewonnen door Johnny Wisse en alweer een debutant, Dennis van Ravensbergen met 29 en 10 ringen. Zij versloegen daarvoor Ramon Jobse en Lisette de Waele met 24 en 15 ringen in de kamp. V ijf koppels kwalificeerden zich voor de pollepel-kamp. Dennis van Ravensber gen hield de eer van het koppel hoog, want waar Johnny Wisse miste, stak hij wel in en daarmee wonnen zij de polle pel. Lucienne Koch en Diana Wisse wonnen de hoofdprijzen bij de versie ring. Op Camping de Bongerd werd Michiel Joziasse de winnaar van cle wedstrijd van de afdeling Oostkapelle. Er werden 32 beurten verreden met 22 deelne mers. Joziasse miste zijn enige ring in de 31e beurt. Kim Boone eindigde op de tweede plaats met 27 ringen en Ja- nette de Witte met 24 ringen op de der de plaats. Een ommekeer op de 26 mm ring werd gewonnen door Peter de Vis ser. De puntenkoers op de ringen van 32, 26, 20 en 14 mm werd weer gewon nen door Michiel Joziasse. Wijkdag Bij manege Paardoes zijn de ringrijders elk jaar te gast tijdens Wereld Wijkdag. Drie rijders staken alle 30 ringen: Jo- han van de Broeke uit Aagtekerke en de broers Martij n' en Coen Minderhoud uit Domburg. Coen Minderhoud werd de winnaar van de kamp voor van de Broeke, de jongste Minderhoud werd derde. Cor Janse uit Souburg won de polle- pel.Vrijdagavond had de afdeling Grijpskerke een wedstrijd op het pro gramma. Ronald Geertse was de win naar met 30 gestoken ringen. Arjan Francke leek een gooi te gaan doen naar een titel. Hij noteerde tot de 20e beurt maar 1 misser, maar door een aantal missers in de laatste beurten viel hij toch net buiten de prijzen. Ro nald Geertse won de eerste beker, voor Harry Schout en Pieter Geertse. Emma van den Broeke won de damesprijs en stak daarvoor 21 ringen in het dagklas sement. Daisy Lorier won bij het versie ren en Edward Dingemanse won de pol lepel. Agenda ZRV Zaterdag 24 juni ringrijden in Biggelcerke aan het Kerkplein van 8.00 tot 17.30 uur. Warmblazen voor concert in Grote Kerk wel doet denken aan een plek waar ouderen rust vinden. Toen Joosse de ingeving kreeg, haalde hij de bijbel erbij. Zijn vermoeden werd bevestigd. De waterwel verwijst naar Exodus 15:27 waar het volk Israel te Elim kwam en rust vond bij twaalf waterfonteinen en zeven tig palmbomen. Een afvaardiging van de ge meente Veere vroeg tijdens een informatieavond over het com plex naar ideeën voor een nieu we naam. Kortbie De dorpsraad van Aagtekerke ontving vijf suggesties. Het be stuur van de dorpsraad koos voor De Waterwel en Kortbie. Kortbie is volgens bedenker Huub Willems uit Aagterkerke een gemakkelijke naam, die de kern raakt. Er wordt binnen kort zorg dichtbij thuis aangebo den, oftewel dichtbij de 'be woonde wereld'. Wethouder J. Bostelaar heeft een voorkeur voor De Waterwel. Het college legt zijn besluit nog voor aan Woningstichting Wal cheren. In het toekomstige woon zorgcentrum op de hoek van de Agathastraat en de Reigersberg komen twintig appartementen en twee verpleeghuizen voor maximaal zes personen per huis. De inspraakprocedure is begon nen. Als er geen bezwaren ko men, wordt na de zomer de eer ste paal geslagen voor de bouw van het zorgcomplex. De gemeente Veere wil in elf van de dertien kernen een zorg centrum realiseren. De kleinste kernen, Gapinge en Biggekerke, uitgezonderd. Op dit moment zijn plannen in voorbereiding in de kernen Aagtekerke, Grijps kerke, Meliskerke en Serooskei- ke. jrEdith Ramakers van de buurtschap schommelt tussen de drie en zes meter. In La Dune wordt een hoogte van 12 meter aangegeven. „Dat is te hoog voor deze omgeving en op grond van bouwbepalingen hier niet toegestaan", luidt de kri tiek. De complexen zouden moeten komen op de plaats van een paar langzaam in verval geraak te appartementencomplexen, die al enige tijd leegstaan. „Qua vorm en bouwvolume valt de huidige bebouwing in het niet bij het bouwplan." Het plan werd vorig jaar door de ontwikkelaars Van Garderen en Dekker bij de gemeente Veere ingediend. Olree maakte er namens zestig buurtbewoners bezwaar tegen en enkele perso nen leverden op persoonlijke ti tel kritiek. De kwestie werd be oordeeld door de onafhankelij ke bezwaar en beroepscommis sie van de gemeente Veere, die de bezwaarmakers in het gelijk gesteld. Het college van B en W hoeft het advies niet over te nemen, maar het besloot de bezwraren toch gegrond te verklaren. Dat betekende niet dat de bouwver gunning werd ingetrokken. Een licht gewijzigde bouwvergun ning werd in stand gehouden. Daaruit bleek onlangs dat de hoogte van 12 meter gehand haafd blijft. „In de bovenste laag van de com plexen was in de nieuwste ver sie alleen de bestemming gewij zigd." Het college legt het besluit in handen van de bestuursrechter. In een notitie schrijft het dat de bestuursrechter moet bepalen of de tweede verdieping bestem- mingsplanmatig is toegestaan. ld juni dient de zaak voor de Wsrechter", zegt M. Olree lande bezwaarmakers. „Ze- buurtbewoners betalen laan de rechtszaak. Daaruit :t dat het bezwaar in de breed wordt gedragen." nuwplan heeft de naam La te gekregen en appartemen- brden al te koop aangebo- Het complex ligt vlakbij de len en op loopafstand van strand. „Toen we hier een geleden kwamen wonen, ;n we dat er tegenover ons [dementen of eengezinswo- mei [enkonden komen", zegt 01- 1' de hoogte van de huizen IgTEKERKE - Het toekomsti- ■woonzorgcomplex in Aagte- jrke aan de Agathastraat en «kersberg krijgt de naam De fjterwel. De bedenker is Adrie losse uit Aagtekerke. losse wijst op de dubbele bete- jnis. Toen de plek nog een wei- 1 was, lag er vlakbij een likput voor koeien en water- ar Edith Ramakers ÉHOEK - De plannen voor i appartementencomplexen «achttien wooneenheden aan Kerlengde Dishoekseweg in jhoek vallen slecht bij omwo nden. Punt van kritiek is dat [complexen te volumineus en lioog zijn. Het college van B «W van de gemeente Veere jt een bouwvergunning af ge len, waartegen omwonenden geroep zijn gegaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9