Clenbaas weet wat hij moet doen Bakker pakt nu wel de dubbel Na 13 jaar nieuw Zeeuws record Janse wint tweede wedstrijd skeelerweek eachtennis moet de ieuwe rage worden Familie Van de Ven maakt goede keuze Tweede bekerverlies voor Mevo De Kam slaagt voor examen Pupil Wattel vijfde in finale Volleybalsters Savok verrassen Sijnesael wint in België De Klerk naar EK tafeltennis uitslagen Titel voor Kole en Nieuwenhuyze agenda Joese coureur wint TMZ-koers in Zonnemaire maandag 19 juni 2006 s 23 »an onze sportredactie 20NNEMAIRE - Leo Janse waakt goede kans op de eind ige in het klassement van de 'Zeeuwse skeelerweek. Na zijn vierde plek woensdag in Rrabbendijke won hij zater- in Zonnemai- ron> Tijdens de eerste wedstrijd in "l [(rabbendijke moest Leo Janse nog zijn meerdere erkennen in Olivier Goud (Waarde), Niels Steenbakker (Biggekerke) en Middelburger Erwin Mesu, de drie rijders van het Koole Sport-team. Die jonge skeeleraars waren zaterdag" echter niet van de partij. Zij hadden de voor keur gegeven aan een landelij ke race in Zaanstad, die overi gens werd gewonnen door Me su. Dat kwam de spanning ten goe de in de klassieker over 44 kilo meter. De tweede wedstrijd van de Zeeuwse Skeelerweek werd gekenmerkt door ontsnap pingen. Rinus Wisse uit Krab- bendijke probeerde het in de derde ronde, maar hij had nog te veel last van zijn schenen, waaraan hij vorige week werd geopereerd. Leo Janse uit Yerseke probeer de het daarna en had na drie po gingen de goede te pakken. In de voorlaatste ronde reed hij weg uit de kopgroep. De ande re rijders zouden hem pas terug zien in de kleedkamers. Beste vrouw De sprint van de achtervolgen de groep werd gewonnen door het jonge talent William Wal- hout uit 's Gravenpolder. Jan de Visser uit Kloetinge werd derde, voor Jaap Nieuwenhuize uit 's Heer Arendskerke en Niels Wisse uit Waarde. De bes te vrouw werd Corina Wisse uit Hui j bergen. In het klassement om de Koole Sport Zeeuwse Skeelerweek staat Leo Janse nu op de eerste plaats. Hij wordt op de 'voet ge volgd door Jaap Nieuwenhuize en Jan de Visser. BURGH-HAAMSTEDE - De basketballers van Mevo'80 hebben hun tweede bekerwedstrijd met ruim verschil ver loren. Ondanks een voorsprong van dertig punten verloor Mevo'80 met 65-134 van de junioren van BC Vlissingen. „Dat was te verwachten", aldus speler Jan-Kees Jonge- jan. Het was voor Mevo'80 een beetje hetzelfde verhaal als in de eerste bekerwedstrijd tegen Smokkelhoek. De ploeg liep het hele duel achter de feiten aan. „Alleen spe len de junioren van Vlissingen nog hoger, namelijk hoofd klasse. We maakten geen enkele kans, maar voor zover het ging hebben we aardig meegedaan." Mevo'80 speelt aanstaande vrijdag de laatste bekerwedstrijd tegen Mara thon. ZIERIKZEE - Meike van Gastel heeft tijdens de Ir. Knaap pupil- lenwedstrijd van AV Delta Sport het Zeeuws record hoogsprin gen verbeterd. De 11-jarige Zierikzeese sprong 1.42 meter hoog en verbeterde daarmee een 13 jaar oud record dat op naam stond van drie Zeeuwse atletes, onder wie twee leden van Delta Sport. De tweede pupillenwedstrijd - in een serie van zes - leverde dit weekeinde niet alleen een Zeeuws, maar ook een groot aantal per soonlijke records op. Veel atletes verzamelden punten voor het eindklassement, waarin Delta Sport aan de leiding gaat. Ook de oudere jeugd van Delta Sport kwam zaterdag in actie. De junio ren C en D vertrokken vroeg richting Dordrecht voor een wed strijd om een plaats in de nationale finale van de competitie in hun leeftijdsklasse (foto). Zowel de jongens D als de meisjes D eindigden op de derde plaats. Of dat genoeg is voor de landelijke finale hangt af van de resultaten van de andere gebiedsfinales in het land. Alleen de nummers één plaatsten zich rechtstreeks. De jongensjunioren C van Dynamica zijn zeker van de finale in de tweede divisie. Bij de meisjes C tweede divisie behaalde RKHAV (Hulst) de tweede plaats en ging de derde plek naar Scheldesport (Terneuzen). Ook bij de meisjesjunioren D waren er twee Zeeuw se podiumplaatsen. AV'56 (Goes) pakte net voor Delta Sport de tweede plaats. foto Karin Roelofs Scores Mevo'80: Martin Pikard 14, Michel Pikard 1.3, Jan-Kees Jongejan 4, Kees Kooman 2, Gustavo Pereira 2 EDE - Marcelle de Kam is nog één stap verwijderd van deelname aan de military van Boekelo, begin oktober. De amazone uit Domburg legde afgelopen weekeinde in Ede met succes het tweede examen af voor deelname aan het prestigieuze eventingevenement. De Kam deed in Ede voor het eerst in haar carrière mee aan een eventingwed- strijd op driesterren-niveau. Tot haar eigen verbazing bleef ze samen met haar paard Ibouche eenvoudig op de been. Ze eindigde op de 34e plaats. De Kam moet nog aan één kwalificatie-eis voldoen om naar Boekelo te mogen. HEINO - Van de Zeeuwse deelnemers zorgde Danny Wat- tel bij cle pupillen voor de beste prestatie tijdens het Ne derlands kampioenschap sneldammen in Heino. Het ta lent uit Oostkapelle plaatste zich in zijn categorie voor de finale en werd daar vijfde. Junior Martijn Rentmeester uit 's-Gravenpolder was de tweede Zeeuw die zich voor de finale plaatste, maar daar kwam hij niet verder dan de achtste en laatste plaats. In de hoofdklasse speelde John ny de Leeuw een ongelukkige voorronde. De Zeeuwse sneldamkampioen uit Goes kwam met vier remises en één nederlaag in de derde groep terecht maar nam daar knap revanche met een eerste plaats. Bij de vrouwen miste Ire ne Sterrenburg op een haar na de finale. EINDHOVEN - De volleybalsters van Savok zijn gisteren in een klasse voor teams uit de regiodivisie verrassend winnaar geworden van het sterk bezette Hajraa-toernooi in Eindhoven. De Sasse formatie verloor zaterdag welis waar de eerste wedstrijd van dit internationaal buiten- toernooi, maar bleef in het vervolg van het evenement on geslagen. TERNEUZEN - Yannick Sijnesael heeft de eerste over winning van het seizoen behaald. De 16-jarige renner uit Terneuzen won een koers in het Belgische Schelderode. Sijnesael reed in de tweede van de elf ronden weg uit het peloton. Slechts één renner haalde hem bij, maar Sijne sael wist de koers te winnen. irSven Bakker OUWENPOLDER - Het is (hls een kwestie van tijd voor- beachtennis ook in Neder- 'hot' is. De sport - die in itionele strandlanden zoals ie en Australië, maar ook in Igië veel bekendheid geniet - iopkomst. Het moet de nieu- worden, in navolging liet beachvolleybal en beach- ibal. bet strand van Vrouwen- Ier scheen gisteren het zon- |e wat veel mensen naar het nd lokte. De wedstrijden het beachtennis werden rom goed bekeken en er 8 zelfs door strandgangers balletje geslagen. „En dat is leuke van beachtennis: ieder- kan meedoen", verklaarde anisator en winnares van een eren olympische medaille in Id Miriam Oremans voor ndpaviljoen Breezand. „We lien van tevoren maar één in lijving binneri en dat viel op jwat tegen. Maar we hebben look niet veel aan promotie ton. We hebben flyers rond- uurd en een - aantal tennis- olen aangeschreven, maar (was weinig tot geen res- rdp." 3ihtennis in Nederland is nog ^uitgegroeid tot een competi- port. Het is nog steeds een rt die recreatief wordt beoe- I Als het al gebeurt, zal het 6jaren duren voordat de be- ftanistoernooien kunnen pieren met normale tennis- Jftooien. Daar zal dan boven- veel promotie voor no- Izijn. Mina Open pans: „Zaterdag stonden we 'de loting van het Ordina fain Rosmalen. Dat was één succes. Er deden dertig pels mee en we waren de he- jag bezig met wedstrijden, staan deze week nog een r in Rosmalen en hopen zo ^bekendheid te krijgen. Het de goede kant op. Het is estie van volhouden. En houder wint." beachtennis is afhankelijk weer. Neem de landen het beachtennis populair lë, Spanje, Brazilië en Au- Landen die bekend om het goede klimaat. Bel- qua weer een ander ver- maar toch is ook ook daar de sport enorm populair. Waar om zou het in Nederland dan niet kunnen? „De Belgen willen zelfs dat beachtennis een demon- stratiesport wordt op de Olympi sche Spelen van 2008", zei Ore mans. „En in 2012 moet het een officiële olympische sport wor den." Om de sport competitief te ma ken, kan er nog gesleuteld wor den aan de opzet. „Nu worden er alleen op zondag wedstrijden gespeeld, maar dat kun je over heel het weekeinde verspreiden. Bijvoorbeeld de gemengddubbel- spelen op zaterdag en de man nen en vrouwendubbelspelen op zondag. In België is die construc tie er al en daar moeten we ook in Nederland naartoe." Het huidige concept is in ieder geval een goede basis. Van daar uit kan er verder worden ge werkt. Zitzakken In Vrouwenpolder lag er giste ren een professioneel veld met daaromheen diverse reclame-ui tingen op parasols en zitzakken. De regerend Nederlandse kam pioenen beachtennis wonnen ook het toernooi. Thijs Slagboom en Jochem Ver burg waren het sterkst in Vrou wenpolder. Zij verloren welis waar van Dmitri van Hoof en Michiel Wisse, maar Van Hoof en Wisse verloren op hun beurt weer van de organisatoren Ore mans en haar man Christ Ver meer. Slagboom en Verburg, die Ore mans en Vermeer versloegen, pakten de eindzege op basis van het aantal games. GOES - Simone de Klerk gaat definitief naar de Europese tafel tenniskampioenschappen voor de jeugd in Sarajevo, Bosnië. De speelster van SAR uit Kloos- terzande krijgt van technisch coördinator van de tafeltennis- bond Achim Sialino een plaats in de juniorenploeg. De kam pioenschappen worden van 21 tot en met 30 juli gehouden. Mid delburger Peter Boon is één van de Nederlandse coaches. van onze sportredactie VLISSINGEN - Vorig jaar moest hij nog genoegen nemen met een eerste en tweede prijs, maar gisteren pakte tennisser Sven Bakker wel de dubbel bij het Begijn Flessenopenerstoer- nooi in Vlissingen. Samen met Arjan Jonkman pak te hij de zege bij het mannendub- belspel vijf en in de finale van het mannenenkelspel versloeg hij diezelfde Jonkman. Op de zonovergoten tennisba nen van tennisvereniging DOS in Vlissingen leken de als eerste geplaatsten Bakker en Jonkman de eerste set in te gaan leveren tegen Marcel Bal jeu en Eric Lij- bers. Baljeu en Lijbers stonden immers 5-2 voor. Het koppel Bakker/Jonkman kwam echter terug en besliste het eerste be drijf met 7-5. Ook de tweede set eindigde in 7-5 voor Bakker en Jonkman, waardoor beide tennissers zich konden opmaken voor het twee de duel van de dag: de eindstrijd in de sterkste categorie van het Flessenopenerstoernooi. Gedreven Jonkman (rating 4,8) was gedre ven om Bakker (rating 4,5) te verslaan, want de speler van MLTC uit Middelburg verlooi de laatste drie ontmoetingen. Gisteren kwam daar de vierde bij. Bakker trok met 6-3 7-5 aan het langste eind. Daarmee nam de tennisser van De Schelde revanche voor zijn nederlaag van vorig jaar tegen Ruben Hendrikse, ook in de eindstrijd van de 5-categorie. Bij het Flessenopenerstoernooi - dat dit jaar evenveel inschrijvin gen kende als vorig jaar - pakte Eva Hartog de overwinning bij de vrouwen in de vijfde catego rie. In de poule van vier eindig de Eva Hartog, de zus van Afke Hartog (nummer 52 van Neder land) bovenaan. Ze verloor één partij in haar poule, de wed strijd tegen Ria van der Meij- den. Met 6-7 6-4 en 3-6 moest Hartog eraf. Van der Meij den verloor op haar beurt echter weer van Kim Houmes, waar Hartog weer in twee sets van won. Lion Baas won weliswaar niet het mannenenkelspel in de zevende categorie, maar baarde wel veel opzien door in de poule zijn eerste enkelspelpartij van het jaar winnend af te sluiten. Baas (rating 7,9) is deelnemer aan vrijwel ieder Zeeuws toer nooi en mocht in Vlissingen ook even aan de zege ruiken. Even, want de andere poulewedstrijd verloor hij. door Herman Heuvink RILLAND-BATH - De vijlde clubwedstrijd van de MC Ril land werd zaterdag op het Schel- de-circuit bij de senioren be heerst door Rinus van de Ven (in de 250+ klasse) en Dave de Jon ge (in de 125 cc). Diverse klassen waren in Ril- land-Bath slecht bezet. Mogelij ke oorzaak daarvan was, dat er tegelijkertijd elders een wed strijd voor het ditrict West was, waar ook veel rijders uit deze re gio in uitkomen. De familie Van de Ven uit Vlissingen had in elk geval gekozen voor de clubwest- rijd van MC Rilland. Met suc ces, want terwijl Rinus van de Ven won in de klasse 250+, pak te zijn jongere zusje Nancy de overwinning in de klasse 65 cc. Zij wist in beide manches te ze gevieren voor wat jongere Bra bantse crossers. De 85 cc leverde een overwin ning op voor Luuk Dybala uit Ritthem. Hij kaapte de zege in beide manches weg voor de neus van zijn vriend Ricky Joosse uit Nieuw- en Sint Joosland. In de clubklasse, die wel goed bezet was, had Dennis Onder- dijk uit 's Heerenhoek aan twee tweede plaatsen voldoende om de winst binnen te halen. Man chewinnaars werden Richard Boer en Sven Breem. Zij kenden echter in de andere manche een slechter resultaat. Bij de vete ranen was Klaas Hoogland uit Delft in beide manches Ad Geldof uit Oostkapelle en Ben Vijfde clubwedstrijd MC Rilland. 65 cc: 1. Nancy van de Ven, Vlissingen, KTM, 100 punten. 85 cc: 1. Luuk Dyba la, Ritthem, Suzuki, 100; 2. Ricky Joos se, Nieuw- en Sint Joosland, Suzuki, 94; 4. Wesley Leijnse, Middelburg, Yam aha, 86; 5. Benjamin Torbijn, Vlissin gen, Suzuki, 82. Clubklasse: 1. Dennis Onderdijk, 's Heerenhoek, Honda, 94; 2. Martin Peene, Westkapelle, Honda, 86; 4. Antoine Paauwe, Yerseke, Honda, 82. Veteranen: 2. Ad Geldof, Oostkapelle, KTM, 94; 3. Ben Verschoor, Vlissingen, Honda, 90. 125 cc senioren: 1. Dave de Jonge, Heinkenszand, KTM, 100; 3. Joeri van Stee, Yerseke, Honda, 88; 4. Twan van Liere, Kapelle, Husqvarna, 88. 250+: 1. Rinus van de Ven, Vlissin gen, KTM, 100; 2. Casper Ovaa, Oost-Souburg, Suzuki, 94; 3. Erik van de Wekken, Zierikzee, Honda, 90; 4. Dan iel Stout, Wemeldïnge, Yamaha, 86; 5. Leon van de Lee, Ovezande, Yamaha, 81. Verschoor uit Vlissingen te snel af. Dave de Jonge uit Heinkens zand was, zoals verwacht, de beste in de klasse 125 cc voor se nioren. De KTM-coureur won beide manches met overmacht. In de eerste manche legde Twan van Liere uit Kapelle op zijn Husqvarna beslag op de tweede plaats, Erik Koote uit Sommels- dijk was de nummer twee in de tweede manche. In de klasse 250+ deed Casper Ovaa uit Oost-Souburg op zijn Suzuki zijn uiterste best om Rinus van de Ven achter zich te houden. Bij de start lukte dat nog wel omdat zijn machine meer vermogen heeft, maar in het verdere verloop moest hij de KTM-coureur uit Vlissingen toch voorrang verlenen. Erik yan de Wekken uit Zierikzee werd in beide manches derde. KLOETINGE - Sjaco Nieuwen huyze en Eric Kole hebben bij het Trendz De Bongerd Open in Kloetinge de overwinning ge pakt bij het mannendubbelspel in de vijfde categorie. Het als tweede geplaatste duo won verrassend van René Struijk en Mario van Gastel, als eerste ingeschaald. De eerste set ging met 6-4 naar Nieuwenhuyze/Kole, maar in het tweede bedrijf werd het goe de spel niet voortgezet. Struijk en Van Gastel profiteerden en pakten de tweede set met 6-4. In de derde set bleken Nieuwen huyze en Kole over de langste adem te beschikken: 7-5. maandag Biljarten Driebandentoernooi Baarends. Tweede ronde. Locatie: Café Baar ends, Goes. Aanvang; 19.3Q uur. Driebanden Koppeltoernooi. Derde ronde. Locatie; Tapperij 's Lands Wel varen, Kwadendamme. Aanvang: 19.00 Wielrennen Internationale Boekweitronde van Zuiddorpe. Locatie: Dorpsplein, Zuid- dorpe. Categorieën: elite/beloften/ ama teurs A. Aanvang: 19.00 uur. Afstand: 90 kilometer. nrWim de Vos INNEMAIRE - Hij had dit elcrseizoen slechts één echte jrwinning op zijn naam vei jan, Zaterdag wist Rein-Jan jnbaas in Zonnemaire precies hem te doen stond en won slimme wijze zijn tweede >het|dslrijd dit jaar. ipyn oxeS In-Jan Elenbaas uit Goes rami nin het Belgische Merelbeke rder dit jaar een Waod-wed- Ook werd hij al een keer jno! =ede in het Zeeuws-Vlaamse achter Johnny van der jöster, maar was toen wel de renner uit de A-categorie, lag in Zonnemaire had nbaas de aanloop naar defi ned bestudeerd. De Goese- jrkwam als eerste uit de laat- ibocht, sprintte naar de zege (mocht de bloemen in ont- lea obl? ga igst nemen. vel l-koers liet weer eens zien arm een klein dorp groot kan De organisatie had alles uit kast gehaald en kreeg waar il' zijn geld. Er was een aan- ikelijk parkoers, er versche- veel deelnemers aan de m z>i rt en er was vooral erg veel nmii lek. De mensen langs de jn, 1 [zorgden voor een fraaie am- krui incf leek vooral de renners in de nie te inspireren want voor een aantrekke- e wedstrijd. Het is al bijna traditie: bij wedstrijden on- auspiciën van TMZ wordt (oers vrijwel direct openge- Soa( iken. Vaak probeerden ren ners in het eerste gedeelte van de koers een ontsnapping op po ten te zetten, maar telkens vocht het peloton zicht terug. Halverwege de koers slaagde een groepje van elf man er toch in om weg te komen. Het pelo ton nam even een moment rust, waardoor de kopgroep een be slissend gat kon slaan. Nu wa ren het ook niet de minsten die waren weggesprongen. Francois Franse, Matti de Baat, Rein-Jan Elenbaas, Kevin Gideonse, Dylan de Kok en Johnny van der Klooster maakten onder meer deel uit van de groep. In die kopgroep bleef het tot het einde erg levendig. Franse, Alex de Kraker (Delft) en Van der Klooster probeerden een paar keer uit de groep weg te komen. Laatste bocht Al die aanvallen werden echter steeds gepareerd en de groep van elf kon zich gaan opmaken voor de spurt. Elenbaas had de laatste honder den meters naar de finishlijn goed bestudeerd en wist dat hij alleen kon winnen door als eer ste uit de laatste bocht te ko men. De Goesenaar voerde het scenario perfect uit. Ook bij de amateurs B ging de overwinning naar een coureur, die luisterde naar de naam Elen baas. Kees Elenbaas uit Kloetin ge was de rapste van een kop groep van vier. Bij de amateurs 40+ won Christ de Baat uit Hoe ven en in de S/P-klasse was Pie- ter-Jan Luttikhuis uit Ooster hout de sterkste. De TMZ-koers in Zonnemaire werd door veel mensen bezocht. Zij kregen een fraaie wedstrijd te zien. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33