Problemen bij T er neuzen FM PZC SWO Hulst verstrekt minder maaltijden fop Caspar drinkt lekker weg Garagehouder heeft genoeg van glascontainers Tom Lonsdale houdt lezing over honden Alles 50-70% korting Gereedschap weggenomen Vlissingen verkoopt panden Rechter gelooft zwetsverhaal niet Vrouw van fiets geduwd in Axel Cafe Groede brouwt eigen bier mens wear Programmamakers stappen op na conflict met bestuur zaterdag 17 juni 2006 z 15 TERNEUZEN - Op een bouwterrein aan de Polenweg in Terneuzen is in de nacht van donderdag op vrijdag inge broken in een container. Uit de container werden diverse werkmaterialen weggenomen waaronder electrisch ge reedschap. De waarde van de gestolen materialen be draagt een paar duizend euro. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen doet twee monu mentale panden de deur uit. Het gaat om Bellamypark 21, waar vroeger het Stedelijk Museum zat en Nieuwstraat 24, de voormalige opslagplaats van het Maritiem Mu- zeeum. Inschrijvers met het hoogste bod mogen ze. heb ben. Voor de panden geldt wel een ondergrens. Die ligt niet in de lijn van wat de gemeente eerder vroeg voor het voormalig buurthuis in de Verkuijl Quakkelaar- straat. Tot grote opluchting van de Lokale Partij Vlissin gen, die zich daar stevig tegen heeft verzet. „Vier huizen waren dat en ze zijn onderhands voor een appel en een ei aan de buurman verkocht", moppert W. Hirdes. „Hon- derdzestigduizend euro heeft hij ervoor betaald. Een weg- geefprijs. Hij heeft ze direct doorverkocht met zeventig duizend euro winst. Die zaak deugde van geen kant. MIDDELBURG - Een 29-jarige inwoner van Vrouwenpol der is gisteren in Middelburg veroordeeld tot 1800 euro boete, twee jaar rijontzegging en dertig uur werkstraf we gens het tot twee keer toe weigeren van een blaastest. In de strafmaat telde mee dat de verdachte in zijn proeftijd zat van twee veroordelingen voor dronken rijden. De poli tie hield de man vorig jaar 7 november in Vlissingen aan toen hij op zijn bromfiets slingerend over de weg reed. Tot drie keer toe blies hij te weinig lucht in het apparaat. Toen hij die nacht op het politiebureau nog eens moest blazen, weigerde hij. Daarna stapte hij weer op zijn brom mer en werd kort daarop halt gehouden. Ook de tweede keer werkte hij niet mee aan de blaastest. De man beweer de dat de agenten hem hadden mishandeld. Hij had be richt gekregen dat de agenten niet vervolgd worden. „Mijn woorden zijn verdraaid. Ik heb niets misdaan. Dit is schandalig." De politierechter trok zijn conclusie. „Het is een zwetsverhaal wat u ophangt." AXEL - Een 58-jarige vrouw uit Axel is donderdagoch tend rond tien uur op de Langeweg in haar woonplaats door een wielrenner van haar fiets geduwd. Ze raakte daarbij gewond. Dat heeft de politie gisteren bekendge maakt. De vrouw reed in de richting van Axel. Ter hoogte van het vliegveld werd ze voorbij gereden door een grote groep, vermoedelijk Belgische, wielrenners. Toen een aan tal van deze wielrenners de vrouw al was gepasseerd werd er, door wielrenners die nog achter haar reden, ge roepen dat ze aan de kant moest gaan. Bij het passeren gaf een van de wielrenners de vrouw een harde duw waar door ze ten val kwam. De vrouw kwam onder haar fiets terecht en bleef, door de pijn (ze hield aan de valpartij kneuzingen en schaafwonden over), even liggen. De groep wielrenners reed door. De vrouw is na haar val door een Belgische automobilist geholpen. Dé politie verzoekt ge tuigen en de Belgische automobilist zich te.melden. door Harold de Puysseleijr omdat hij het probleem eerder al een keer zonder resultaat HULST - De Hulster garagehou- heeft aangekaart. „Ik vraag der Marcel van der Poel is de heus niet het onmogelijke van glascontainers pal voor zijn be- de gemeente. Ze gooien het geld drijf aan het Stationsplein meer over de balk door in de binnen- dan zat. Hij heeft de gemeente stad een aantal terrassen uit te gevraagd de afvalbakken elders breiden, maar deze containers op het plein neer te zetten, om- simpelweg een metertje of twin- dat ze zijn bedrijfsvoering be- tig verplaatsen is niet mogelijk, lemmeren. Daar begrijp ik niets van." De garagehouder leverde gister- „De containers veroorzaken zo- ochtend ppnieuw een briefje af veel rommel en overlast dat ons op het gemeentehuis, met het het werk haast onmogelijk verzoek iets aan de situatie te wordt gemaakt", zegt Van der doen. Poel. „Op zaterdag ontstaan er Begin dit jaar klaagde een bewo- regelmatig kleine files omdat er ner van het appartementencom- vijf tot zeven automobilisten plex op de kop van het Stations- staan te wachten om hun glas in plein over geluidsoverlast van de containers te gooien. Ik kan de containers. Toen werden ze mijn eigen bedrijfsterrein dan wel een eindje verplaatst, zodat niet meer af." Daarnaast zorgen ze wat verder van de woningen achtergelaten kartonnen dozen staan, met het gevolg dat ze nu en rondzwervende scherven vol- bij garage Van der Poel voor de gens Van der Poel voor een aan- deur staan, blik die 'niet normaal meer is'. Wethouder C. de Kraker (mi- „Het glas spettert soms tot bij lieu) liet gisteren via de afdeling ons op het terrein. Ik heb al een communicatie van de gemeente keer of zes een platte band ge- weten dat hij bereid is te beldj- had met een auto." ken of er een andere plek voor Van der Poel voelt zich door de de glasbakken kan worden ge- gemeente niet serieus genomen, vonden. door Ronald Verstraeten OVERSLAG - Hondenschool Dogs Dream, gevesigd in Axel, heeft de befaamde Australische dierenarts Tom Lonsdale bereid gevonden een lezing te geven. Dat gebeurt op op donderdag 29 juni om 19.00 uur in buurthuis Snoopy in Overslag. Dogs Dream heeft daarmee de Europese primeur, want het is de eerste van slechts enkele op tredens van Lonsdale in Euro pa. Na de lezing in Overslag spreekt Lonsdale het Engelse parlement toe. De Australische dierenarts zal het vooral hebben over gemakke lijk, efficiënt en economisch voerderen van honden voor een topgezondheid en -prestaties. In zijn werk als hoofd van veteri naire 'Klinieken in Sydney zag Lonsdale het verband tussen voeding en ziektes en ging zich erin verdiepen. Dat leidde tot een kruistocht tegen de zoge noemde 'junk pet food' indus trie. De Axelse hondenschool heeft Lonsdale kunnen strikken voor een lezing, omdat één van de leden al jaren met hem com municeert over dit onderwerp. De entree kost vijf euro. Meer in formatie en reservering via 0115-563040. (Advertentie) Den Dekker Muziek KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com Bezorgklachten: 0800-0231 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur 8EDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen *rel: 0115-645769 Fax: 0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes lel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Frank van Cooten GROEDE - Veel liefhebbers zweren bij een vers getapt biertje. Brasserie-café De Drie Koningen in Groede gaat een stap verder. Gasten krijgen een vers ge brouwen glas bier. Uitbaters Hannelore de Vries, Adinda de Zeeuw en Ronny Clijncke beginnen hun eigen brouwerij in het café. Het streven is vanaf 6 januari 2007 (Drie Koningen) de glazen bier van de eigen brouwerij tg tappen. Als 'voorproefje' lanceert De Drie Ko ningen morgen de Groese tripel 'Caspar'. Gebrouwen bij een kleine brouwerij in België, maar geheel naar de smaak van Adinda, Hannelore en Ronny. „We hebben twintig verschillen de soorten bier van deze brouwer ge proefd", zegt Adinda de Zeeuw. „De brouwer heeft vervolgens duizend liter op proef gebrouwen van de smaken die wij lekker vinden. Daar is uiteindelijk Caspar uit voortgekomen. Dat is echt ons bier geworden. Caspar valt welis waar in de categorie zwaar bier, maar drinkt toch makkelijk weg. Is zeer toe gankelijk en daarom lekker voor zowel mannen als vrouwen." Caspar is de naam van een van de drie koningen. „Wij vinden Caspar wel goed passen bij deze blonde tripel. Balthasar vinden we meer horen bij een donker bier. Wellicht komt dat er ooit nog van." Ronny Clijncke, de voormalige eigenaar van hotel De Wielingen in Cadzand, kwam met het idee voor de eigen brou werij. „Toen ik het hotel had verkocht, begon ik thuis op zeer bescheiden schaal wat bier te brouwen. Toen ont stond bij mij het idee een eigen brouwe rij te beginnen. Ik ken Adinda en Han nelore goed. Het idee sloeg bij hen Ook Adinda en Hannelore raakten en- thouiast. De installatie is besteld en wordt dit najaar geplaatst. De brouwe rij komt achter de bar. De bezoekers kunnen het hele brouwproces volgen, want de scheidingswand bestaat volle dig uit glas. Op de eerste verdieping komen een proeflokaal en vergaderruimte. Ronny Clijncke gaat het bier brouwen, daarbij geassisteerd door de twee vrouwen van De Drie Koningen. Hannelore de Vries heeft ervaring, want ze heeft bij een brouwerij in Rotterdam gewerkt. Het eigen gebrouwen bier heeft nog geen naam. Het wordt in ieder geval een wat troebel biertje, dat direct van uit de lagertanks in het glas wordt ge tapt. Ronny brouwt straks driehonderd liter bier per dag. Overigens wordt in De Drie Koningen, weliswaar op zeer bescheiden schaal, al bier gebrouwen. Op de tapkast staat een mini-installatie waarmee in zes uur tijd twintig liter bier kan worden ge brouwen. Deze installatie wordt vooral gebruikt bij bijvoorbeeld bruiloften. Het bruidspaar kan naar eigen smaak onder begeleiding een biertje brouwen. Adinda en Hannelore benadrukken dat het karakter van De Drie Koningen niet verandert. „De sfeer blijft overeind. De brouwerij is een toevoeging. We willen iets extra's doen", zegt Hannelore. De menukaart wordt uitgebreid met gerech ten die gerelateerd zijn aan het eigen ge brouwen bier. De eerste twee kratjes 'Caspar' worden morgenmiddag om 16.15 uur op de Markt geveild door veilingmeester en Groedenaar Jan Maat. De opbrengst gaat naar het restauratiefonds van de Nederlands hervormde kerk. Mike de Houck uit Breskens staat op de Markt met een haringkar en Laurens Joensen brengt live muziek van Zeeuwse bo dem. door Sheila van Doorsselaer HULST - Stichting Welzijn Ouderen (SWO) Hulst heeft in 2005 ruim 8200 tafel- tje-dek-je-maaltijden minder verstrekt dan in 2004. SWO on derzoekt de reden van deze gro te terugloop. Het aantal vrijwil ligers van SWO is vorig jaar juist gestegen van 198 in 2004 tot 221 vorig jaar. Sinds 1999 vertoohde het aantal verstrekte wanne maaltijden een stijgende lijn. In 1999 waren het er ruim 56.000 en de piek was in 2003 toen dat jaar ruim 67.000 maaltijden bij senioren werden thuisbezorgd. Een jaar later was een lichte da ling te zien, maar uit het jaarver slag van SWO over 2005 blijkt dat in dat jaar het aantal ver strekte maaltijden zeer sterk is teruggelopen tot ruim 57.000. „We zoeken naar een verkla ring", zegt directeur A. van den Abeele van SWO Hulst. „De te rugloop zou gedeeltelijk te wij ten kunnen zijn aan het feit dat er ook in de supermarkten kant- (Advertentie) TOPMERKEN ACHTER STEUTEL 1 laatste dagen laatste dagen laatste dagen grijp uw kans! shirts va. 19," grijp uw kans! U vindt Topmens wear aan de Singelstraat In GOES achter STEUTEL en naast de kerk RIVERWOODS STATE OF ART HUGO BOSS PIERRE CARDIFF* CAMEL LEDUB - JOHN MILLER - BOSS ORANGE en-klaarmaaltijden te verkrij gen zijn. Een andere reden is wellicht de oplevering van de zorgappartementen van De Blaauwe Hoeve. De bewoners die voorheen thuis woonden en maaltijden betrokken van tafel- tje-dek-je, krijgen hun maaltij den nu van Stichting Curamus zelf." Terwijl veel andere stich tingen kampen met een tekort aan vrijwilligers, heeft SWO er vorig jaar 23 bij gekregen. SWO heeft elf betaalde krachten, alle andere medewerkers (221) wer ken op vrijwillige basis. Van den Abeele: „We hebben flink ons best moeten doen om deze vrijwilligers aan te trekken. We zijn dankbaar dat het is gelukt, want alleen met zo veel vrijwilli gers kunnen wij onze diensten blijven aanbieden aan de oude ren. In 2005 heeft SWO Hulst door de toename van het aantal vrijwilligers de activiteiten, pro ducten en diensten weer kunnen uitbreiden." SWO biedt vele tientallen dien sten voor 55-plussers op het ge bied van begeleiding en behan deling, recreatie en educatie, on dersteuning, informatie en con sultatie. Hoewel alles nu goed gaat, wacht SWO Hulst gespan nen de invoering van de Wet Maatschappelijke Ondersteu ning (WMO) af. Na de invoering van de WMO (per 1 januari vol gend jaar) verliest SWO Hulst de jaarlijkse subsidie van het Zorgkantoor, een bedrag van 104.000 euro. SWO zou dan moe ten rondkomen enkel van de jaarlijkse gemeentelijke subsi dievan 365.000 euro. Van den Abeele: „We missen dan toch een kwart van ons bud get en dit betekent dat we, wat het welzij nsniveau betreft, wor den teruggeworpen naar de si tuatie van drie jaar geleden. Na aftrek van het geld dat nodig is om de de WMO uit te voeren (waaronder ondersteuning van mantelzorgers en vrijwilligers, het leveren van welzijnsvoorzie ningen dicht bij huis en verho gen van de leefbaarheid) blijft er te weinig geld over om het huidige welzijnsniveau in dè ge meente Hulst te behouden." Van den Abeele dringt er daar om bij de gemeente Hulst op aan het financiële tekort dat per 1 januari ontstaat aan te vullen. Advertentie DOMBURG GOES Nu tot 30% KORTING op onze dames- en herenkleding collectie! o.a. Scapa sports, Gaastra, Riverwoods, Gant, Ralph Lauren Mc. Gregor Adinda de Zeeuw, Ronny Clijncke en Hannelore de Vries (vlnr) beginnen een eigen bierproductie in De Drie Koningen. foto Camile Schelstraete (Advertentie) finnr Wout Bareman TERNEUZEN - De lokale om roep Terneuzen FM kampt met problemen. Na een meningsver schil met het bestuur zijn vijf ra diomakers abrupt opgestapt. Dat heeft verstrekkende gevol gen voor de programmering. De bomende drie weken is daar door via de zender alleen mu ziek te horen. Het bestuur werkt koortsachtig aan een oplossing. gramma's werden stopgezet en de muziekcomputer zou drie we ken alles overnemen en voor 'ge luid' zorgen. Dat was voor ons onacceptabel." Voor de programmamakers was de maat helemaal vol toen het bestuur meedeelde dat 'voor alle zekerheid' de deursloten waren veranderd. Ze hadden dus geen toegang meer tot de studio. Van Dorst: „Dan zetten ze je dus als een stel boeven weg." Voorzitter Roel van Laere betreurt de hele gang van zaken, maar vindt dat het bestuur in het belang van de zender de goede beslissing heeft genomen. „We moeten proberen van Ter- neuzen FM weer een volwaardi ge lokale zender te maken, met informatie en muziek voor een breed publiek. Op die manier zullen we ook minder proble men ondervinden bij het aan trekken van adverteerders en an dere sponsors. Want het zal dui delijk zijn dat we met die 25.000 euro overheidssubsidie over on voldoende middelen beschikken om bijvoorbeeld regelmatig op locatie te gaan, rechtstreeks ver slag te doen van alle mogelijke gebeurtenissen en andere zaken te ontplooien, die de band met de luisteraar verstevigen." Van Laere steekt, wat het con flict betreft, ook de hand in ei gen boezem. Hij vindt dat het be stuur in de communicatie met de programmamakers en andere vrijwilligers heeft gefaald. „Daar hebben we van geleerd. Voortaan gaan we iedere twee maanden bij elkaar zitten om de programmering tegen het licht te houden." Van Dorst: „Die programmering was helemaal niet slecht. De laatste tijd trok het actualitei tenprogramma Dagelijks Brood zelfs onverwacht veel luiste raars. Daarop hadden we moe ten voortborduren." Van Laere is van plan binnen kort contact op te nemen met de .gefrustreerde programmama kers om te zien of ze in een later stadium toch weer willen aan schuiven. De problemen ontstonden eind vorige week, toen het bestuur de vrijwilligers bijeen riep om te praten over de programma-in houd en de muziekkeuze. Advi seur Maximaal Media had vast gesteld dat de programma's ver revan 'luisteraarvriendelijk' wa ren en het bestuur onderschreef dat. Er werd te weinig rekening ge houden met één van de belang rijkste voorwaarden, waaraan lokale omroepen dienen te vol doen: een goede mix van infor matie, cultuur en educatie. Voor zitter Roel van Laere: „De mees te programmamakers deden al leen wat ze zelf leuk vonden, draaiden hun eigen favoriete muziek en trokken zich eigen lijk weinig of niets aan van de doelstellingen van Terneuzen FM. We vonden dat we moesten ingrijpen in het belang van de zender. De programmering dien de volgens ons te worden aange past en daarover wilden we pra len." Geschoffeerd mar tot een echt gesprek kwam het niet. Een belangrijke iep programmamakers trok ïjn conclusies en besloot de inden met Terneuzen FM di rect te verbreken. Eén van hen, van Dorst: „We voelden ons geschoffeerd door het be stuur. Als ze hadden gezegd dat eens wilden praten over de toekomstige invulling van de zendtijd, was dat geen enkel pro- geweest. Maar er werden direct ingrijpende maatregelen ndigd. De stekker ging [ervoor drie weken uit, alle pro-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 83