Studie haalbaarheid topkliniek GIRO 309 J De wereld rond met Delta Sport Tussen en werkelijkheid Herstelplan trektj ziekenhuis vlot papten en Ziekenhuis Zeeland laat onderzoek doen naar centrale vestiging Zomerconcert op Walcheren papieren karton nW.pjpierenltffhH. orj door Claudia Sondervan HEIKENSZAND - Ziekenhuis Zeeland, dat volgend jaar uit de fusie van de ziekenhuizen in Goes en Vlissingen moet ont staan, laat deze zomer de haal baarheid onderzoeken van een centraal ziekenhuis met topkli nische zorg. Dat zei voorzitter van de raad van bestuur H. Sim ons van de Oosterscheldezieken- huizen donderdag tijdens een raadpleging die Klaverblad Zee land hield in Heinkenszand. Vertegenwoordigers van patiën tenverenigingen, cliëntenraden en ouderenbonden uit Midden- Zeeland en Zeeuws-Vlaanderen ondervroegen Simons en zijn col lega van Ziekenhuis Walcheren, R. Zomer, over het fusiezieken huis voor Noord- en Midden- Zeeland. Het Klaverblad gebruikte de bij eenkomst om een standpunt te bepalen over het fusievoorstel van de twee ziekenhuizen. De Nederlandse Mededingings Au toriteit moet nog een oordeel ge ven over de fusie. Die beslissing van de NmA wordt over drie we ken verwacht, meldde Simons donderdag. Het Klaverblad steunt de fusie zolang de uitwerking ervan in het voordeel werkt van de pa tiënten, en die zijn het meest ge baat bij de beste zorg, zegt con sulent M. van Marissing na af loop. Het platform voor patiëntenbe langen is overtuigd van het stre ven van de ziekenhuizen dat door concentratie van specialis men en gezamenlijke inzet van artsen en medewerkers op de lo caties in Goes, Zierikzee, Vlissin gen en Middelburg de Zeeuwse patiënt is gediend. Reizen „Het is ons duidelijk dat de art sen gaan reizen zodat de patiënt dicht bij huis kan worden gehol pen", zegt Marissing. „Als ie mand voor ernstige zaken naar Goes of Vlissingen moet omdat daar de beste zorg is, is dat te recht. De patiënt houdt de keu ze, dat is belangrijk. Als een spe cialist iemand eerder kan zien op een andere locatie, is die keu ze er ook." Ook het voornemen om klini sche kindergeneeskunde in Goes te concentreren is wat het Klaverblad betreft een goede keuze, zegt Van Marissing, als dat de beste zorg garandeert. Vier jaar geleden wilden de twee ziekenhuizen de kinderge neeskunde en de klinische ver loskunde al samenbrengen in het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Toen was dat plan de voox-hoede van een eerder fusievoornemen, ingegeven door het chronische tekort aan kinderartsen in de Goese en Vlissingse ziekenhui zen, waardoor elk ziekenhuizen de opname op de kinderafdeling een periode moest stoppen bij gebrek aan voldoende artsen. De haast waarmee dat gebeurde leidde op Walcheren en in Den Haag tot zulke grote zorgen dat het parlement bij monde van toenmalig minister Bomhoff van gezondheidszorg de fusie verbood. Inmiddels is de maatschap in Goes zes mensen groot en telt die in Vlissingen er vijf, waar van dokter H. Doorn binnen kort afscheid neemt. Uitholling Het onderzoek naar een centrale locatie voor topklinische zorg zo dat minder mensen met ernstige problemen de provincie moeten verlaten voor een reis naar een academisch ziekenhuis baarde de Zeeuws-Vlaamse vertegen woordigers van de Katholieke Ouderen Bond gisteren enige zorgen. Ziekenhuis Zeeuws- Vlaande- ren is tegen de vorming van zo'n instelling op Zeeuwse schaal om dat het uitholling van de acute zorg in Temeuzen en aantasting •van de samenwerkingsverban den met de Belgische ziekenhui zen vreest. Het onder-zoek be treft enkel de wens van de Mid den- en Noord- Zeeuwse zieken huizen om het bestaande niveau van de acute zorg daar naar een hoger niveau te tillen, stelde Simons. ZIERIKZEE - Gymnastiek- turn- en dans- vereniging Delta Sport rondt in een avond tijd de hele wereldbol. Vanaf het vliegveld Zierikzee gesitueerd in sporthal Onderdak werd gisteravond opgestegen met als eerste bestemming Egypte. Het hele pi-ogramma van de jaaruitvoering stond in het teken van een reis om de we reld. Een belangrijke voetbalwedstrijd in het kader van de WK paste niet in het reis- schema en dus begon het programma al om zeven uur. De voetbalwedstrijd Neder land-Ivoorkust bleek geen enkele nadelige invloed te hebben op het aantal toeschou wers. De tribune in Onderdak was vanaf de start volledig gevuld. Er moesten zelfs ban ken bij worden gezet om iedereen een com fortabele reis te kunnen aanbieden. „Voetbal? Ja, ik had het graag gezien, maar mijn kleinkindei'en gaan voor. Er doen er drie mee aan het programma en de jeugd is belangrijk voor je als je zelf inmiddels in de zeventig bent", zegt I. Padmos uit Brijdor- pe. Zijn twaalfjai'ige kleinzoon en naamge noot maakt even later indruk met een fraaie gym demonstratie aan de rekstok. In totaal werken ruim tweehonderd turners en dansers mee aan deze uitvoering. Zij va riëren in leeftijd van vier tot vijfentwintig jaar. Zo treden er koprollende Indiaantjes, plechtig dansende Chineesjes, maar ook zwoele Ai'gentijnse schonen aan. Vooi-al voor de pauze lukt het de changementen vlot te laten verlopen. In het tweede deel vloeit de dynamiek wat weg bij die wisselin gen, maar uiteindelijk is er dan ook een fik se reis afgelegd via Afrika, Europa, de Noordpool, Azië en Noord- en Zuid-Ameri- ka. foto Dirk-Jan Gjeltema Dieren. Beestachtig behandeld. Verwaarloosd. Mishandeld. Help ons. Help de dieren. Samen zijn we verantwoordelijk. zaterdag 17 juni 2006 door Claudia Sondervan GOES - De Oosterscheldezieken- huizen komen over 2005 1,8 mil joen euro tekort op de jaarreke ning. Dat komt overeen met het verlies dat de nieuwe raad van bestuur met het herstelplan vo rig jaar inschatte. In 2006 moe ten de ziekenhuizen in Goes en Zierikzee weer net uit de rode cijfers zijn. „Er is weer een begin van inves- tei'ingsruimte," stelt voorzitter van de raad van bestuur, H. Sim ons. Belangrijke oorzaak voor het verlies is dat het ziekenhuis de reoi-ganisatiekosten van 2,4 miljoen euro afrekent in 2005. Bovendien viel er volgens be- stuurder O. Bouhuys een ferme post 'onvoorzien', onder meer aan oude verplichtingen aan be lastingen en medische staf. Een meevaller bleek een groei aan behandelingen bij patiënten en dat een miljoen van het ge raamd inkomensverlies door de invoering van de diagnose be- handelcombinaties alsnog bin nenkwam. Vacaturestop Het herstelplan moest het ver lies van 3,4 miljoen euro afwe ren waar het ziekenhuis volgens de nieuwe directeuren medio 2005 op afstevende. Met een in- vesterings- en vacaturestop, het sluiten van een operatiekamer, het samenvoegen van afdelin gen en het schrappen van 55 ba nen is dat herstelplan in volle gang. De terugloop in banen is zonder gedwongen ontslagen verlopen. De invoering van een nieuw fi- nanciëel beheersysteem verbe tert het zicht op wat er omgaat in de ziekenhuizen. Over 2004 boekte het ziekenhuis een verlies van 670.00 euro, maar er bleken na het aantre den van de nieuwe raad van be stuur sinds mei 2005 dat er de vooi'gaande jaren te zwaar was geïnvesteerd zonder dat daar geld uit terugkwam. Ook bleken inkomsten te optimistisch ge raamd, kosten onderschat en geldstromen ondoorzichtig. Oor zaak ligt in de afgeketste fusie ;cn: pra; 'r in 2000 en de daaropvolgi reeks bestuurswisselingen. Directeur Simons kondigt deze zomer de samenwerk! met Ziekenhuis Zeeuws-Vlai deren weer aan te vatten. Ond3 wijl bepalen werkgroepen rs ke zorg op welke plaats te den zal zijn na de fusie met 2 kenhuis Walcheren eind jaar. De zorg rond kanker geplaatst in Vlissingen, bij Zeeuws Radiotherapeutisch 0 trum. Goes wordt het centi voor de Zeeuwse kindergene kunde. Formeel moet dat beqP0 nog vallen. Dit jaar praat het zieker over een 'strategische, pra! sche alliantie' met de grote a bieders van thuis- en verpli zorg. Met onder meer Allévo|l SVRZ wordt gesproken overt gelijk een vergelijkbare als in Zeeuws-Vlaanderen, saam, meldt Bouhuys. Ook wordt onderzocht watjL kansen zijn voor een apart* disch facilitair bedrijf wai ziekenhuisapotheek en het lal ratorium onderdak kunnen vP den, zegt hij. De Stichlj Streeklaboratorium Zeek werd vorig jaar opgedeeld de drie Zeeuwse ziekenhui? De laboratoria in Middelb; en Goes zijn toe aan nieuwe huizing en willen een bred rol spelen in de ziekenhuiszoi Aiievam in over® are kolt eren, Zoi )c VEERE - Muziekverenig Veere's Genoegen geeft binnIn. kort een aantal concerten Walcheren. Vrijdagavond 23 juni vindt *s jaarlijkse zomerconcert pk de Grote Kerk in Vb Naast het optreden van het fareorkest van Veere's Gen gen, geeft het fanfareorkest H kant uit Zeeuws-Vlaande fjj een gastoptreden. Dit concert gint om 19.30 uur. Op 30 jun Veere's Genoegen te bewom ren op camping Oranjezon Vrouwenpolder. Ook dit conc jsu begint om 19.30 uur. lid informatiecentrum Papier is zo vanzelfsprekend dat wij er nauwelijks bij stilstaan hoe bijzonder het is. Want waar vertrouw je je eerste ingevingen voor een verhaallijn aan toe? Natuurlijk, papier en karton. Geïnteresseerd? Kijk op www.papierenkarton.org. Jan Siebelink: Knielen op een bed violen, winnaar van de AKO literatuurprijs 2005.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 76