onument staat op instorten Een musical van de hele school Tóp 2C Kunstschouw feest voor alle zintuigen r Kerkje Burgh biedt weer veel cultuur Alles 50-70% korting b ad e e Zien en gezien worden gemeente zou niets doen aan gevaarlijke situatie in Visstraat Zierikzee ijn-Hoop houdt imervakantie Met brommobiel de sloot in Nekklachten na aanrijding Jongetje gewond bij ongeval Geen animo voor appartementen Hulst zoekt kandidaten voor prijs s? mens wear Marcel Modde GRATIS op U te wachten! |enadierweg 17b, Middelburg 8-641386, www.baderie.nl Speelse mix van mensfiguren, varkens en poedels van Margreet Huisman in beeldentuin De Wolf in Nieuw-Haamstede. door Ali Pankow BURGH-HAAMSTEDE - Speelse klan ken dwarrelen door de gothisch'e kruis kerk in Haamstede. De muziek van Eri- ka Ploeger (viool), Nancy van den Brandhof (cello) en Ellen Odink (piano) - samen Het Salontrio - stimuleert het feestelijk gevoel van prettige verwach ting. De Kunstschouw staat weer op het punt van beginnen en elke liefhebber kan daar de komende negen dagen weer op geheel eigen wijze van genieten. Voor de één is dat 'het zien', terwijl de ander wellicht meer belang hecht aan 'het gezien worden'. „De Kunstschouw bevat alle ingrediën ten voor een groot feest voor alle zintui gen", zegt Ad Schouw in zijn openings toespraak. Deze manifestatie gaat inder daad verder dan de presentatie van beel dende kunst, al blijft dat natuurlijk de core business. Schouw somt op: „Hier de prachtige muziek van het Salontrio. Maar er zijn ook concerten met clave- eimbel in de kerk van Serooskerke, Kel tische muziek in de kerk in Noordwelle en gedichten met pianospel in het ate lier van Daniëlle Orelio. En ook nog een concert door het Zeeuws Byzantijns koor in de kerk van Burgh." Schouw is een fan van De Kunst schouw. „Bij de eerste aankondiging ontstaat bij mij een nerveus gevoel vol verwachting en het neemt de vorm van ongeduld aan bij het uitkomen van het magazine." Hij ervaart het als een trak tatie op de fiets door de prachtige na tuur van Schouwen van plek naar plek te gaan in de wetenschap dat elke nieu we plek weer haar eigen verrassingen biedt. De diversiteit van de 39 locaties dit jaar is groot, evenals van het werk dat er wordt gepresenteerd. In alle kernen van de voormalige gemeente Westerschou- wen is kunst te zien. In kerken, galeries, woonhuizen, boerderijen, tuinen'en zelfs in een bunker. De duizenden bezoe kers vinden er kunst in het platte vlak en driedimensionaal werk in allerlei ver schijningsvormen, verschillende tech nieken en wisselende intenties. „Voor heel veel mensen betekent dat gewoon genieten, zowel voor de kunstenaars als voor de bezoekers", zegt Schouw. Die brede toegankelijkheid juicht hij toe. De soms geuite kritiek dat de gepresen teerde kunst tè traditioneel en te weinig vernieuwend zou zijn, steunt hij dan ook niet. Beeldvorming Schouw is niet alleen als kunstliefheb ber gevraagd deze manifestatie te ope nen, maar ook vanwege zijn bestuurlij ke betrokkenheid bij de Ondernemers kring Schouwen-Duiveland. Hij is niet wars van de koppeling tussen de Kunst schouw en het bedrijfsleven. „De en- foto Dirk-Jan Gjeltema thousiaste vrijwilligers verdienen de steun van de ondernemers, met name in de recreatiesector. Zij dienen als eer sten te begrijpen hoe belangrijk De Kunstschouw is voor de beeldvorming van het toerisme op Schouwen-Duive land." Een locatie behoorlijk ver buiten de re guliere route betreft galerie en beelden tuin Bellas Artes in Kerkwerve. De Kunstschouw lijkt daarmee voorzichtig wat op te schuiven richting Zierikzee én het gemeentebestuur. Wat Schouw betreft zou, ondanks de slecht gevulde gemeentekas, ook van deze kant een bij drage op z'n plaats zijn om de toekomst van De Kunstschouw te waarborgen. In het kader van De Kunstschouw wordt vanmiddag van 14.00 tot 17.00 uur in de Jacobuskerk in Renesse een orgelspeel-in gehouden. Verder zijn er de verschillende concerten in de diverse kerken. Tijdens het Kunstmaal zater dag 24 juni bij Hoeve Batenburg wordt de Kunstschouw-Award uitgereikt aan de meest veelbelovende jonge kunste naar van dit evenement. ERIKZEE - De voorgevel van >t rijksmonument Visstraat 17 Zierikzee staat op instorten, olgens restauratie-architect van Traa is er in de smalle raat sprake van een gevaarlij- situatie. De gemeente is van jt probleem op de hoogte, L' weigert de eigenaar toe- anining tot snel ingrijpen te aldus Van Traa en zaak- aarnemer H. van Hout. >t achttiende-eeuwse woon- ikelpand veranderde vorig |r van eigenaar. Het rijksmo- Inent is slecht onderhouden, jt een ingrijpende renovatie lig maakt. Met name de voor tel verkeert volgens architect Traa technisch in zeer slech- staat. „De goot hangt er nog [ar een beetje bij en als die it er meer. Dan is het leen kaartenhuis." m Traa durft geen voor- ling te doen hoe lang de ge- het zo nog volhoudt. „Er hoeft maar iets te gebeuren en hij gaat. Ik moet er niet aan den ken wat de gevolgen zouden kunnen zijn", verwijst Van Traa naar de druk belopen route tus sen de Nieuwe Haven en het stadshart. „Ik vind het een enge situatie." De enige adequate oplossing is dat er zo snel mogelijk een stei ger tegen het pand wordt opge bouwd en met het herstel kan worden begonnen, zegt Van Traa. De gemeente houdt dat echter tegen, aldus Van Hout. De Zierikzeeënaar is zaakwaar nemer van zijn dochter en schoonzoon, die het pand heb ben gekocht maar nog in de om geving van Utrecht wonen. Hij heeft geen goed woord over voor de wijze waarop de gemeente is omgesprongen met de aanvraag van de bouw- en monumenten vergunning. Fouten Volgens Van Hout is in de proce dure fout op fout gestapeld, met als uiteindelijk gevolg dat de he le ambtelijke molen opnieuw moet worden doorlopen. Dat le vert zeker enkele maanden ver traging op en daarmee wordt de gevaarlijke situatie nodeloos ge rekt, voert Van Hout aan. „Het belachelijke aan de hele zaak is dat de gemeente erkent dat er fouten zijn gemaakt en ook in ziet dat de voorgevel op instor ten staat, maar ondertussen wordt ons doodleuk verteld dat we maar een nieuwe aanvraag moeten indienen! De gemeente heeft de maatvoe ring en details van de bouwteke ningen onjuist geïnterpreteerd, aldus Van Hout, en op basis daarvan hebben zowel de eigen monumentencommissie als de Rijksdienst voor Monumenten zorg een negatief advies afgege ven over het restauratieplan. Dat advies van Monumenten zorg is vervolgens een maand in een la van de gemeente blijven liggen, zegt Van Hout, waardoor hij geen mogelijkheid meer had binnen de wettelijk gestelde ter mijn te komen met een toelich ting of wijziging van het plan. Tussenoplossing Een gesprek met wethouder R. van der Wekken (monumen tenbeleid) leek aanvankelijk ruimte te bieden voor een nieu we behandeling in de commissie van 10 mei, maar ook dat ging op het laatste moment niet door. Wat Van Hout steekt, is dat de gemeente zich verschuilt achter procedures en niet open staat voor een tussenoplossing. „Ze wijzen de aanvraag af en wij mo gen het verder oplossen. Maar hel en verdoemenis wanneer we nu ook maar één steen verplaat sen." Van Traa ziet op korte termijn geen andere bouwkundige oplos sing. „Stutten in zo'n smal straatje doe je ook niet. Ze moe ten gewoon beginnen met de res tauratie." Wethouder W. Renden vervangt Van der Wekken, die op vakan tie is. Hij was gisteren onvol doende op de hoogte van de kwestie om te kunnen reageren. Advertentie 5RIKZEE - Vanwege de zo- rvakantie houdt de Stichting i-Hoop geen bijeenkomsten lie maanden juli en augustus. lotgenotenclub voor mensen chronische pijn komt elke ste donderdag van de maand nen in verpleeghuis Cornelia Zierikzee. Vanaf september [den die bijeenkomsten weer .'gezet, steeds tussen 13.30 .5.30 uur. informatie: 0181- 669091 founnik@chello.nl. Advertentie Den Dekker j^l^Muziek PELLE 0113-330330 fW.dendekkermuziek.com ■STE BADERIE VAN HET JAAR lezorgklachfen: •0231231 ip maandag t/m vrijdag ge- jurende de openingstijden; aterdags tot 12.00 uur sSflEDACTIE CHOUWEIM-DUIVELAND irachtweg 23a 'ostbus 80 300 AB zierikzee Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 P E-mail: redzzee@pzc.nl Mai iei( kunt ïden istle} oft 28 Dl Marcel Modde (chef) jietKleemans ill Pankow jsme Soesman Melita Lanting ludy Boogert (sport) 'entrale redactie 'tationspark 28 fostbus 31 goes 'el: (0113)315500 [ex: (0113)315669 |roajl: redactie@pzc.nl nternet '.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl door Inge Heuff NOORDWELLE - Op het po dium van het dorpshuis in Noordwelle proberen de 31 leer lingen van basisschool de Stove een plekje te vinden. De stem ming is gespannen, iedereen is klaar voor de generale repetitie van de afscheidsmusical van groep acht. Een laatste aanwij zing en het stuk begint. Groep acht bestaat dit jaar uit twee leerlingen: Diede van Pijke- ren en Joost Geluk. Dus hoe maak je dan een leuke musical voor het afscheid? Door gewoon de hele school in te zetten. Alle 31 leerlingen doen mee, al heb ben de drie leerlingen uit groep zeven en Diede en Joost de be langrijkste rollen. „De kleuters zingen wat liedjes en daarna kunnen ze de zaal in", vertelt Joost. „Het verhaal is soms wat kinderachtig, maar het moet voor de kleuters ook leuk zijn", vult Diede aan. Joost speelt in 'Het Geheim van de Noordwellehof' voor meneer De Haan die de boel op het dorp zo'n beetje regelt. En dat is maar goed ook, want prinses Maxima komt, in het geheim, op bezoek. Binnen de kortste keren weet Alle 31 leerlingen van basisschool de Stove doen mee aan de afscheidsmusical. het héle dorp het en is iedereen in rep, en roer. De straten moeten schoonge maakt en versierd worden, er moeten plantjes komen, en na tuurlijk een galadiner. Voor dat laatste is echter geen geld meer. Hier begint de rol van Diede als De Rijke Stinkerd. „Ik heb geld zat en snap het probleem niet", legt Diede uit. „Ze kunnen toch het dorpshuis verkopen, of de kerk? Maar als niemand dat wil, mogen ze mijn dure Maserati verkopen." Er zijn nog vele verwikkelingen, maar uiteindelijk blijkt dat Maxima haar buik vol heeft van galadiners en liever een leuk dorpsfeest viert. Het verhaal is door de kinderen verzonnen en uitgewerkt, ook de realistische elementen als de verkoop van het dorpshuis. Joost en Diede hebben samen de decors ge maakt. Joost verklapt dat hij best graag de rol van Diede had foto Dirk-Jan Gjeltema willen hebben. „Maar we ken nen nu onze tekst, dus het is wel goed zo." Beide jongens hebben eigenlijk hun blik op de toe komst gericht. Joost gaat naar Pontes Pieter Zeeman en Diede naar het Buys Ballot College in Goes. „Ik heb het hier wel ge zien", zegt hij. zaterdag 17 juni 2006 s 15 THOLEN - Een 75-jarige inwoner van de gemeente Tho- len is gisterochtend met zijn brommobiel de sloot ingere den. Hij reed over de EeWeg" in Tholen. De politie kreeg om tien over tien de melding dat de wagen op zijn kant in de sloot lag. De bestuurder zat er nog in. De brandweer heeft het dak van de wagen opengeknipt en de man be vrijd. De bestuurder is voor onderzoek naar ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom afgevoerd. Over de toe dracht van het ongeval is nog niets bekend. OOST-SOUBURG - Een 45-jarige. automobiliste uit Arne- muiden heeft gistermiddag nekklachten overgehouden aan een aanrijding op de A58 bij Oost-Souburg. Een pas sagier van de vrouw liep eveneens nekklachten op. Plet on geval gebeurde rond half zes. De Arnemuiclse remde voor langzaam rijdend verkeer voor haar, waarop een 38-jari- ge automobilist uit Oost-Souburg, die achter haar reed, niet meer op tijd wist te remmen. MIDDELBURG - Een driejarig jongetje uit Middelburg is gisteravond even voor zeven uur gewond geraakt bij een aanrijding in de Volkerakstraat in zijn woonplaats. Plet jongetje reed met zijn driewieler een aanrijding plaats tus sen een personenauto en een driewieler over een oprit aan de Volkerakstraat; toen hij plotseling de straat overstak kon een 27-jarige automobilist uit Den Haag niet meer op tijd tot stilstand komen. Het jongetje is met beenletsel overgebracht naar het ziekenhuis in'Vlissingen. GOES - Het lukt projectontwikkelaar AW Beheer uit Middelburg niet kopers te vinden voor appartementen in twee historische panden aan de Grote Markt in Goes. Daarom is de geplande verbouwing, van de middeleeuwse panden Rijssel en Den Ingel uitgesteld. Het plan baarde medio vorig jaar opzien. Na het vertrek van de Rabobank naar de Dam ontfermde de projectont wikkelaar zich over de statige panden Grote Markt 1 en 3. Althans de bovenste bouwlagen, want de begane grond is in handen van een winkel. Plan was er zeven luxe ap partementen in te maken. Het leek een gat in de markt, want de kopers zouden stijl vol wonen aan de Grote' Markt, met uitzicht op het stad huis en de Grote Kerk en lonkende terrassen aan de over zijde. Ze hoefden zich ook geen zorgen te maken om trap lopen, want er was voorzien in een lift. Na een jaar heeft de charme van de historische ambiance echter nog geen koper kunnen overtuigen. De makelaar gaat nu met de projectontwikkelaar overleggen of het plan in zijn huidi ge vorm wel levensvatbaar is. HULST - Burgemeester en wethouders van Hulst vragen inwoners kandidaten te melden die in aanmerking komen voor de Culturele Prijs 2006. Kandidaten moeten zich op bijzondere wijze hebben onderscheiden op cultureel ge bied of zich verdienstelijk hebben gemaakt voor Hulst en daarvoor een aanmoediging verdienen. door Ali Pankow BURGH - Muziek, poëzie en beeldende kunst bieden de ingre diënten voor een gevarieerd zo- merprogramma in en rond het monumentale kerkje in Burgh. De kerk vormt dit keer onder meer het decor voor een concert zaterdag 24 juni door het Zeeuws Byzantijns Koor Sréten- je. Die naam betekent Ontmoe ting. Het koor staat onder lei ding van Emilia Tabachnik-Li. Volgens haar ligt 'liefde voor de schone zang' ten grondslag aan de keus voor het orthodoxe christendom in Rusland. Het programma biedt ook volksliede ren. In de Burghse Kerk zijn in het kader van de Kunstschouw ook schilderijen te zien van de Russische kunstenaars Armeen en Olga Gasparian. Het concert begint om 15.30 uur. 'Het strand is een bejaarde man' dicht Hagar Peters in haar be kroonde bundel 'Koffers zee lucht'. Dit soort moderne gedich ten zijn evenals enkele klassie kers te horen tijdens de 'poëti sche wandelingen met uitzicht op zee' die op de vrijdagmidda gen 30 juni en 7 juli worden ge houden. De wandelingen staan onder leiding van Neerlandica Ariene van Westen. „Wij richten onze voeten naar verzen van dichters als Willem Kloos. Poë zie is de maat die tijdens het wandelen wordt geslagen", zegt Van Westen. Predikante Myrthe Leydens zal tijdens de tochten de zee laten klinken in relatie tot poëzie in de bijbel. De wan delingen beginnen beide midda gen om 14.00 uur bij de strand- trap van Westenschouwen. Aan melden: 0111-461384 of 658011. Verder is er in de Burghse kerk van zondag 2 tot en met zater dag 22 juli een kunstexpositie in gericht met werk van kunstschil der Janus Nuiten uit Leiden. Hij houdt zich voornamelijk bezig met het landschap en in het bij zonder met de structuren ervan. Hij verwerktin zijn schilderijen en tekeningen de impressies die hij opdoet tijdens zijn reizen door Frankrijk en Spanje. Predikant Jos Wolthaus opent de expositie zondag 2 juli om 15.00 uur. De tentoonstelling is tot en met 22 juli geopend van maandag tot en met zaterdag tussen 13.30 en 16.30 uur. Advertentie NEW CLASSIC LIFESTYLE DOMBURG GOES Nu tot 30% KORTING op onze dames- en herenkleding collectie! o.a. Scapa sports, Gaastra, Riverwoods, Gant, Ralph Lauren Mc. Gregor (Advertentie) TOPMERKEN ACHTER STEUTEL LAATSTE DAGEN LAATSTE DAGEN LAATSTE DAGEN GRIJP UW KANS! SHIRTS VA. 19," GRIJP UW KANS! U vindt Topmens wear aan de Singelstraat in GOES achter STEUTEL en naast de kerk RIVERWOODS «STATE OF ART HUGO BOSS PIERRE CARDIN «CAMEL LEDUB «JOHN MILLER BOSS ORANGE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 75