ipzc Ouderwets heien is veel veiliger »ZC Het land waar het leven goed is Klompenrace is echte topsport Top bi]zonder Dj Real el Canario op Danceparade Alles 50-70% korting b 15 fBU-directeur wijst op risico's boormethode in plan Amaliaplein Wemeldinge lomerconcert Inda treedt op ril Middelburg 'ethouders p scootmobiel Hulst zoekt kandidaten voor prijs Rechter gelooft 'zwetsverhaal' niet Monument Zierikzee op instorten Autodiefstal Terneuzen mislukt mens wear zaterdag 17 juni 2006 JCttj |„nrFrank Balkenende ïrsen h iEMELDINGE - De Walcherse mnv Unie (WBU) is niet van |aii te boren in plaats van con- entioneel te heien in het bouw- lan Amaliaplein in Wemeldin- 1, Volgens directeur G. van jalingen lopen de orawonen- juist meer risico op schade jsei' wordt geboord. iomwonenden vrezen schade jnhun woningen door het hei- ei'k, vooral omdat hun veelal ooroorlogse huizen niet onder- ejd zijn. Het Amaliaplein loi'dt omringd door vier stra in Prinses Beatrixweg, Prinses ilianastraat, Wilhelminastraat jDaniëlstraat. De afstand tus- n de huizen en de bouwplaats zo'n dertig tot veertig eter. verontruste bewoners over- ■BezorgkOacthiifceim: 1800-0231231 ftp maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- pn;zaterdags'tot 12.00 uur ■EDACTIE TEVELANDEN/THOLEN stationspark 28 |pstbus31 )0 AA GOES fei; 0113-315670 |ax: 0113-315669 pnail: redgoes@pzc.nl frank Balkenende (chef) Pnelleke Blok plem van Dam levan der Jagt EbbPaardekam poen de Vries (sport) Parmen van der Werf pTRALE REDACTIE ftationspark 28 fostbus 31 P AA GOES (el: (0113)315500 (0113)315669 pail: redactie@pzc.nl fTERNET Nail: web@pzc.nl handigden wethouder G. Burger (CDA, bouwen en wonen) don derdag 65 handtekeningen met het pleidooi er bij de WBU op aan te dringen te kiezen voor de boormethode. Daarbij worden de gaten voor de heipalen voor- geboord, zodat ze makkelijk in zakken. Volgens WBU-directeur Van Kralingen verkeren de omwo nenden ten onrechte in de veron derstelling dat de boormethode het Ei van Columbus is. Het te genovergestelde is waar, zegt hij. „Als je boort, zijn de risico's op verzakkingen juist veel gro ter." Van Kralingen begrijpt niet goed waar nu alle commotie van daan komt. „Ik heb dit verhaal al eerder op een informatie avond over het project Amalia plein uitgelegd. Men kan dus op de hoogte zijn van de extra risi co's van boren." Foto's De WBU wil dus gewoon con ventioneel heien. Volgens Van Kralingen worden daarbij de ge bruikelijke voorzorgsmaatrege len getroffen. Alle omliggende woningen worden vooraf gron dig gefotografeerd en de foto's worden bij een beëdigd bureau in een kluis opgeborgen. Zo valt eventuele schade altijd aan te to nen. Verder laat de WBU tril lingsmeters op de bouwlocatie plaatsen. Slaan die te ver uit, dan wordt het werk stilgelegd en maatregelen genomen, bij voorbeeld de plaatsing van een andere heikop. „We weten wat we doen, houden altijd de vin ger aan de pols." Van Kralingen geeft aan dat dergelijke ingrepen zelden tot nooit voorkomen. Heien le vert in de regel nooit problemen op. „We hebben pas in Middel burg in de Veerse Poort geheid. Dat is toch vlakbij woningen aan de Nadorstweg. Geen centje pijn gehad. Een ander voor beeld: het appartementenge bouw aan de Beukenstraat in Goes. Daar was vooraf ook com motie over. Hoewel je daar vrij dicht op andere woningen zit, is het allemaal goed gegaan. We hebben niemand, erover ge hoord. De mensen in Wemeldin ge hoeven zich dus geen zorgen te maken." Overigens is er nog voldoende tijd voor overleg met de bewo ners rond het Amaliaplein. Na de bouwvakvakantie begint de aannemer met sloop van voorma lige bedrijfsgebouwen. Ook de grond moet worden gesaneerd. Daarna wordt de infrastructuur aangelegd: wegen en leidingen. Het heiwerk begint pas eind van het jaar. Op het Amaliaplein verrijzen 38 woningen voor starters, senio ren en gezinnen. EERE - Muziekvereniging >'s Genoegen geeft binnen- orl een aantal concerten op alcheren. lijdagavond 23 juni vindt het arlijkse zomerconcert plaats de Grote Kerk in Veere. aast het optreden van het f an- reorkest van Veere's Genoe- ifyj n, geeft het fanfareorkest Hei- ""int .uit Zeeuws-Vlaanderen n gastoptreden. Dit concert be nt om 19.30 uur. Op 30 juni is 's Genoegen te bewonde- i op camping Oranjezon in ouwenpolder. Ook dit concert gintom 19.30 uur. ÉDDELBURG - De fanfare On- «uit Nieuw- en Sint Joosland left zondag 25 juni een concert H<de muziektent op het Molen- |atei' in Middelburg. It jeugdorkest van de vereni- jgJong Onda geeft ook een op- Ken. Het concert begint om ilSSINGEN - Drie Vlissingse IVIA Ihouders racen zaterdag 24 22? li kgen elkaar op een scoot- biel. Zij doen dat op een be- ndigheidsparcours in de Zwa- Plaatwerkerij op het Schelde- rein in Vlissingen. race begint om 12.00 uur en akt deel uit-van de scootmo- lrace die wordt gehouden ir de stichting Palladium en biel Garant. De echte race, t(Jl ir vijftigplussers, begint om 10 uur. Er kunnen maximaal tigmensen meedoen. Inschrij- is gratis. Informatie is ver ghaar bij Palladium (0118 - jÏ70). Bij de race zal ook een ormatiebus staan van het Na- ial fonds Ouderenhulp, met der meer informatie over de iiliging van huizen. Demonstratie ganzendrijven tijdens de Agrifair Zeeland in Colijnsplaat. door Frank Balkenende COLIJNSPLAAT - Voor stadsmensen kan een bezoekje aan de Agrifair Zee land op proefboerderij Rusthoeve in Co lijnsplaat nuttig zijn. Ze kunnen er als het ware een spoedcursus 'platteland' volgen en van de vruchten van de Zeeuwse klei genieten, Het prachtige uitzicht op de Zeelandbrug krijgen ze er gratis bij. Vanzelfsprekend wordt de Agrifair vrij dagmiddag met een daverende knal ge opend. De organisatie laat het nieuwste wapen van de fruitteelt, het hagelka- non, tweemaal vuren. Voor de show, want in de strakblauwe lucht is geen ha- gelwolkje te bekennen. Het enige effect is tientallen tutende oren. „Hee", roept een boer naar ZLTO-voorzitter Peter de Koeijer, „dat is een mooi dieng voe plan Tureluur, voe de hanzen." De Agrifair Zeeland is een jaarlijks eve nement van landbouworganisatie ZL- TO, bedoeld voor boeren, burgers en buitenlui. Er is lering getrokken uit voorgaande edities. Vorig jaar stonden de schapenn en koeien op een veld aan de overzijde van de Noordlangeweg. Be zoekers moesten vanaf de proefboerde rij de weg oversteken. „Daardoor was het het terrein eigenlijk te verbrokkeld, de afstand was gewoon te groot", zegt Nel Timmerman, pr-vrouw van de werk groep Agrifair van de ZLTO. Dit jaar is het veld aan de zuidkant van de Noord langeweg ingericht als parkeerterrein. De dieren staan nu op een kersverse kla verwei, die grenst aan het erf van de Rusthoeve. De proefboerderij heeft de wei speciaal voor het 'buitenleven-eve nement' ingezaaid. Op de wei is een demonstratie ganzen- drijven aan de gang. Twee bordercollies dirigeren de troep netjes over een brug getje. Verderop staan schapen te staan. Anders dan een verzameling roofvogels, hoeven zij vandaag niet in actie te ko men. Mensen kunnen ook zelf het luie lichaam in beweging zetten, bijvoor beeld in de jongste tak van agrarische sport: boerengolf: De kinderen worden gestald op het speelweitje, waar ze kun nen hoppen op luchtkussens of ravotten in de ballenbak. De Agrifair is een mix van vooruitgang en nostalgie. Rond het veld staan de mo dernste landbouwmachines opgesteld, een nieuw onderdeel van het program ma. Het levert boeren volop gespreks stof op, want agrariërs zijn er genoeg, te horen aan de hee's en hallo's. Wat dat betreft wordt de Agrifair steeds meer een reunië van schoffelend Zeeland. Uiteraard mag een streekproducten- markt niet ontbreken tijdens een platte landsevenement. Het aanbod varieert van landbouw- en recreatieve organisa ties, een rijtuigstoffeerder, een accessoi- rewinkel met hebbedingen in de passen de kiemen wit en oranje, een antiekhan del, een zorgboerderij en een keur aan water-in-mond-stuwende lekkernijen. foto Willem Mieras Boerenkaas, babbelaars, advocaat (van de hoenderspeeialist), paling (ge kweekt, dat wel), zwarte bessen in vloei bare en vaste vorm, Zeeuws Vlegel brood, wijn van Noord-Bevelandse klei en friet van eilandelijke aardappelen. Zeeland, land waar het leven goed is. Waarom blazen ze die slogan geen nieuw leven in? Er is één nadeel aan De Rusthoeve. De ontvangst van Nederland 2 is er belab berd en natuurlijk wil de goegemeente wel Nederland-Ivoorkust zien. „Wordt aan gewerkt", zegt Nel Timmerman, 's Avonds pookt de gerenommeerde cover band Fragment, van wie bassist/zanger Tim Alexander een thuiswedstrijd speelt, de Agrifair nog eens lekker op. Na 2-1 winst een makkie. Vandaag is de Agrifair Zeeland ook open van 11 tot 21 uur. 's Morgens is er tevens een boerenontbijt voor nieuwe inwoners van de gemeente Noord-Beve land. Verder presenteert de biologische landbouw er zich, zijn er shows met gan zen en paarden en zullen oude tractoren in optocht een rondje doen. Voor mu ziek zorgen de bands Bullit en Druïds. (Advertentie) Den Dekker n\« Muziek KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com (Advertentie) Grenadierweg 17b, Middelburg 0118-641386, www.baderie.nl door Harmen van der Werf NIEUWDORP - De vernieuwde Ring van Nieuwdorp loopt heer lijk, zeker op klompen. Het be wijs is gisteravond geleverd met de tiende nationale klompenra ce. Voor de één een topsporteve nement, voor de ander vooral een leuke verkleedpartij. Wendy Knuist en Teun Rent meester behoren tot de topspor ters. Ze lijken op klompen gebo ren. Wendy eindigt bij de dames op afstand als eerste, Teun bij de heren. In een recordtijd leg gen zij het parcours af, achter volgd door de pakuus-girls bij de dames en een kolonne 'blow ende' rasta-brandweermannen bij de heren. De pakuus-girls oftewel de moe ders van het pakhuis aan de Ci tadel bij de Ring, een in Nieuw dorp wereldberoemd jongeren honk, maken de vernieuwde Ring nog eens extra schoon met bezems. En ze collecteren voor het goede doel, het wegwerken van achterstallig onderhoud aan het oorlogsmonument op de Ring. Hoe goed ze ook hun best doen, de pakuus-girls gaan niet met HULST - Het College van burgemeester en wethouders van Hulst vraagt inwoners om kandidaten te melden die in aanmerking komen voor de Culturele Prijs 2006. Dit jaar betreft het een aanmoedigingsprijs. Het ene jaar wordt een waarderingsprijs uitgereikt, het jaar daarna een aanmoedigingsprijs. Kandidaten moeten zich op bij zondere wijze hebben onderscheiden op cultureel gebied of zich op bijzondere wijze verdienstelijk hebben ge maakt voor Hulst en daarvoor een aanmoediging verdie nen om op de ingeslagen weg voort te gaan. Iedereen (ook verenigingen) mag aangemeld worden, mits ze in de ge meente Hulst wonen of gewoond hebben. MIDDELBURG - Een 29-jarige inwoner van Vrouwenpol der is gisteren in Middelburg 1800 euro boete, twee jaar rijontzegging en dertig uur werkstraf wegens het tot twee keer toe weigeren van een blaastest.In de strafmaat telde mee dat de verdachte in zijn proeftijd zat van twee veroor delingen voor dronken rijden. De politie hield de man vo rig jaar 7 november in Vlissingen aan toen hij op zijn bromfiets slingerend over de weg reed. Tot drie keer toe blies hij te weinig lucht in het apparaat. Toen hij die nacht op het politiebureau nog eens moest blazen, weiger de hij. Daarna stapte hij weer op zijn brommer en werd kort daarop een halt toegeroepen. Ook de tweede keer werkte hij niet mee aan de blaastest. De man beweerde dat de agenten hem hadden mishandeld. Hij had bericht gekregen dat de agenten niet vervolgd worden. „Mijn woorden zijn verdraaid. Ik heb niets misdaan. Dit is schandalig." De politierechter trok zijn conclusie. „Het is een zwetsverhaal wat u ophangt." ZIERIKZEE - De voorgevel van het rijksmonument Vis- straat 17 in Zierikzee staat op instorten. Volgens restaura tie-architect P. van Traa is er in de smalle straat sprake van een gevaarlijke situatie. De gemeente is van het pro bleem op de hoogte, maar weigert de eigenaar toestem ming tot snel ingrijpen te geven, aldus Van Traa en zaak waarnemer H. van Hout. Het achttiende-eeuwse woon- winkelpand veranderde vorig jaar van eigenaar. Het rijks monument is slecht onderhouden, wat een ingrijpende re novatie nodig maakt. Met name de voorgevel verkeert vol gens architect Van Traa technisch in zeer slechte staat. Plij durft geen voorspelling te doen hoe lang de gevel het zo nog volhoudt. „Er hoeft maar iets te gebeuren en hij gaat. Ik moet er niet aan denken wat de gevolgen zouden kunnen zijn", verwijst Van Traa naar de druk belopen route tussen de Nieuwe Plaven en het stadshart. „Ik vind het een enge situatie." Wethouder W. Renden, die zijn col lega R. van der Wekken vervangt, was gisteren onvoldoen de op de hoogte van de kwestie om te kunnen reageren. TERNEUZÉN - In de nacht van donderdag op vrijdag is geprobeerd een auto te stelen die geparkeerd stond aan de Polenweg in Terneuzen. De eigenaar zag zijn auto gis terochtend verderop in de straat staan. Het slot en de stuurkolom bleken geforceerd. Met de auto is maar drie honderd meter gereden, daarna is het voertuig achtergela ten. Het schadebedrag is onbekend. de Danceparade een geldig trein kaartje kunnen laten zien, krij gen van ons een dvd over het evenement en een voordeeluren- kaartje van veertig procent voor de trein." De Pre-party begint vrijdag 21 juli om 19.00 uur op de Markt in Middelburg. Daar treden de dj's Levi, Thomas en Sander op. Het zwaartepunt van het evenement ligt op zater dag. Die dag wordt om 12.00 uur met een parade van muziek- wagens door de stad de aftrap gegeven van het danee-evene- ment. Zeventien wagens rijden mee en de muziek varieert van relaxte club tot stevige house. Zodra de stoet zich in beweging zet, openen Mental Theo en Per ry O'Neil het evenement vanach ter de draaitafels op de Markt. Het hoogtepunt is vólgens vol gens Priem de deelname van dj Real el Canario uit Tenerife. „Hij is de uitvinder van 'urban eclectic'", zegt Priem. Vanaf 16.00 uur wordt op het Hof van Tange de Cityparade ge houden en om 23.00 uur begint op verschillende plaatsen in de stad de Afterparty. Informatie: www.danceparade- middelburg.nl door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Danceliefheb- bers kunnen zaterdag 22 juli weer hun hart ophalen in Mid delburg tijdens de zesde editie van de Danceparade. Erick E, Marco V, Chuckie en Real el Ca nario zijn slechts een paar na men op de lijst van de dj's die meedoen. Net als de afgelopen jaren wordt óok deze keer vastgehou den aan een Pre-party op vrij dagavond, de Streetparade op zaterdagmiddag en een Citypar ty en Aiterparty op zaterdaga vond. „Die rode draad is een suc cesformule gebleken", vertelt or ganisator M. Priem. „Daar wil len we niet aan komen. Zo we ten alle bezoekers wat hen te wachten staat. Wel wil ik dat er zaterdagmiddag nog" meer te be leven is in de stad. Ik zou meer straattheater willen zien. Daar werken we nog aan." Nieuw dit jaar is de overeen komst die Danceparade Middel burg heeft gesloten met de NS. „Op de NS-stations in het land wordt geflyerd voor de Dancepa rade. En bezoekers die tijdens (Advertentie) TOPMERKEN ACHTER STEUTEL /«-A. LAATSTE DAGEN LAATSTE DAGEN LAATSTE DAGEN GRIJP UW KANS! SHIRTS VA. 19," GRIJP UW KANS! U vindl "Topmens wear aan de Singelslraal in GOES achter STEUTEL en naast de kerk RIVERWOODS STATE OF ART HUGO BOSS PIERRE CARDIN CAMEL LEDUB JOHN MILLER BOSS ORANGE (Advertentie) dé prijs van de nationale klom penrace - 'wie doet het ons na', zei spreekstalmeester Hans van Dam-naar huis. De Ko Traas-bokaal, die herin nert aan 'de uitvinder' van de ra ce, is voor Yvonne Boersma, die groot en sterk en verkleed als Pippi Langkous met wijd uit staande rode vlechten de Ring verovert. foto Willem Mieras NEW CLASSIC LIFESTYLE DOMBURG GOES Nu tot 30% KORTING op onze dames- en herenkleding collectie! o.a. Scapa sports, Gaastra, Riverwoods, Gant, Ralph Lauren Mc. Gregor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 67