opers negeren woonplan markt Uit» AÖRIFAI* Tholen pakt overlast jeugd gericht aan §ess§ «top mu Kuur», OR ^STnüMTnPML'" Auto openknippen het leukst op jeugdbrandweerdag }een animo voor appartementen in hartje Goes verkoop Vielrenner duwt rouw (58) an haar fiets ZEELAND veel meer— Met brommobiel de sloot in Vlissingen verkoopt panden Nekklachten na aanrijding Jongetje gewond bij ongeval 'jyjtmmÊÊKmm "AViiDMML" www.hetoranjeplein.nl zeeuwse almanak Geslaagd editie Bevelanden-Tholen OES - Het lukt projectontwik- slaar AVV Beheer uit Middel- iirg niet kopers te vinden voor ipartementen in twee histori- [Iie panden aan de Grote lurkt in Goes. Daarom is de ge lande verbouwing van de mid- leeuwsc panden Rijssel en dl fngel uitgesteld. let plan baarde medio vorig 31' opzien. Na het vertrek van .Rabobank naar de Dam ont- imde de projectontwikkelaar chover de statige panden Gro- Markt 1 en 3. Althans de bo- jiste bouwlagen, want debega- grond is in handen van een inkel. Plan was er zeven luxe ipartementen in te maken: erin nummer 1, het hoekpand iet de markante Franse kap en je in nummer 3. Jntvolkte binnenstad et zou een opsteker betekenen |r de qua permanente bewo- og bijna ontvolkte bi maen ad' Zeker voor de Grote Markt het aardig zijn als er weer at bewoners neerstrijken. ■Frank Balkenende (Advertentie) Het leek eën gat in de markt, want de kopers zouden stijlvol wonen aan de Grote Markt, met uitzicht op het stadhuis en de Grote Kerk en lonkende terras sen aan de overzijde. Ze hoef den zich ook geen zorgen te ma ken om traplopen, want er was voorzien in een lift. Na een jaar heeft de charme van de historische ambiance nog geen koper kunnen overtuigen. K. Schreuder van makelaardij Sinke Komejan erkent dat de 'animo laag is'. „Het is vreemd, want het wor den echt mooie, ruime apparte menten op een unieke locatie." De makelaar heeft tot nu toe op twee doelgroepen gemikt: senio ren die dicht bij voorzieningen willen wonen én dertigers en veertigers met een dubbel inko men. Knelpunt Schreuder vermoedt dat de prijs van de appartementen het knel punt is. Ze kosten 270.000 tot 380.000 euro. „Voor die prijs kun je in de wijk Ouverture ook een royale woning met tuin ko pen." Ook het gebrek aan par keerruimte kan tegen het pro ject werken. Volgens Schreuder is daar wel een mouw aan te pas sen, door bijvoorbeeld in de (te bouwen) parkeergarage aan het Bleekveld parkeervakken voor bewoners te reserveren. Het Bleekveld is nog geen vijf minu ten lopen van de markt. Daarnaast signaleert hij dat het aanbod aan (op de markt ge brachte) appartementen in Goes groot is. Wellicht groter dan de vraag, zodat de concurrentie zwaar is. „Je hebt bijvoorteeld de Groene Veste, het stadskan toor waar een fors aantal appar tementen in komt, de drie blok ken aan het Rossinipad en niet te vergeten straks de woontoren in het Stationspark. Dat zijn er nogal wat en dan heb ik vast niet alle complexen genoemd. Er is dus ruime keus." De prijs van de appartementen in Rijssel en Den Ingel verlagen, is onmogelijk, omdat verbouwin gen van historische panden kost baar zijn. „Kostentechnisch kun nen we niet omlaag." Kantoren De makelaar gaat nu met de pro jectontwikkelaar overleggen of het plan in zijn huidige vorm wel levensvatbaar is. Schreu der: „Misschien moeten we het hele concept herzien en naar een nieuwe invulling zoeken. Ui teraard is dat niet onze eerste keus en gemakkelijk is het even min. De appartementen verklei nen en dus de prijs (drukken, is bouwtechnisch ingewikkeld, om dat je deels aan de indeling van bestaande gebouwen vastzit. Er kantoren van maken, lijkt me ook geen haalbare kaart, want het aanbod in dat segment is in Goes al vrij groot .We zullen er nog eens goed naar moeten kij ken." Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Tel.: 01 13 227607 www.delscher.nl tie zon maakt alles mooier... zelfs de prijzen! nu 50% korting op de voorjaars- en zomercollectie www.denobelaerdomburg.nl ooststraat 8, domburg elke dag geopend armani jeans i 'rbaud - marccain - orwell door Ben van den Aarssen THOLEN - Bij elkaar klittende jeugd, tegen een bal trappen op plaatsen waar dat niet kan, rondscheuren op scooters, la waai in de nachtelijke uren, drank en drugs in het openbaar: het zijn de voornaamste erger nissen die de burger doorgaans ervaart. In de gemeente Tholen wordt hard gewerkt aan oplos singen. Sinds een half jaar loopt er een project dat de overlast door jeugd probeert terug te dringen. De politie bezoekt regelmatig zes notoire hangplekken. De eer ste resultaten zijn positief. Te vreden achterover leunen is er echter volgens hoofdagent en projectleider Ap van de "Belt (Advertentie) te» y/iji}!;y,7]y[-] ratósaJï) J) tL com «fofetóïiite pilvanaf 11.00 tot 21.00 oc ucten, p a a r d e nschapenscheren, kunst, live "5,00 Noordlangeyyeg42, Colijnspjaat -edactie: 0113-315649 jivw.pzc.nl m3jl:redactie@ pzc.nl gstbus 31,4460 AA Goes dvertentie-exploitatie: tol#en Midden-Zeeland: 0113-315520; Liws-Vlaanderen: 0114-372770; „ionaal: 020-4562500. sterdag 17 juni 2006 XEL - Een 58-jarige vrouw uit ;ïjl is donderdagochtend rond dl uur aan de Langeweg in ar woonplaats door een wiel- mer van haar fiets geduwd. ivrouw reed over het fietspad de Langeweg. Ter hoogte n het vliegveld werd ze voor gereden door een grote ip, vermoedelijk Belgische, penners. Toen een aantal nhen de vrouw al was gepas- fd werd er, door wielrenners inog achter haar reden, geroe- n dat ze aan de kant moest an. Bij het passeren gaf een i de wielrenners de vrouw i harde duw waardoor ze ten kwam. De vrouw hield aan valpartij kneuzingen en laafwonden over. De wielren- I? reden door. De vrouw is na ar val door een Belgische au- mobilist geholpen. 1 politie verzoekt getuigen te melden. (Advertentie) door Harmen van der Werf NIEUWDORP - Iets doen wat anders nooit mag: een auto kapot knippen. De leerlingen uit groepen zes, zeven en acht van basisscholen in 's-Heerenhoek, Nieuwdorp en Lewedorp mochten het vrijdag in Nieuwdorp, op de driejaarlijk se jeugdbrandweerdag. „Zo, dat is hef tig", klinkt het bewonderend. Willem de Ronde, vrijwilliger van de post Nieuwdorp van de Borselse brand weer, doet het voor. „Die schaar snijdt er in als een warm mes in een pakje boter", drukt hij zich beeldend uit. Hij heeft er niks mee miszegd. Een leerling van De Leeuwerik in Lewedorp mag het even proberen. Alsof hij een stukje papier knipt met een vlijmscherpe schaar, zo simpel gaat het portier van de Volkswa gen stukje bij beetje aan flarden. „Wij doen dit, zo'n jeugdbrandweerdag, puur om de kinderen spelenderwijs ken nis te laten maken met de brandweer", vertelt De Ronde. „Om te laten zien dat de brandweer behalve het blussen van branden ook controles om brand te voor komen uitvoert en hulp verleent bij ver keersongevallen." De jeugdbrandweer dag bestaat uit twee delen: praktijk op het parkeerterrein bij de sportvelden en theorie in verenigingsgebouw Ammeko- re. De leerlingen moeten in een container op het parkeerterrein hun weg vinden door de rook, sjoelen met een grote water straal en ze mogen dus in een auto knip pen. Stefan Schipper (13) uit Lewedorp hoeft niet lang na te denken over wat hij het leukst vindt. „Dat knippen." Of hij bij de brandweer gaat? „Nee", zegt hij di rect, „je moet dan soms 's nachts uit je bed." Volgens De Wilde valt dat reuze mee. De brandweerpost Nieuwdorp, waaronder ook 's-Heerenhoek en Lewe dorp vallen, moet jaarlijks gemiddeld vijfentwintig keer op pad. De Wilde: „En de laatste uitruk 's nachts was ruim een jaar geleden." foto Willem Mieras niet bij. „Het blijft een moeilij ke materie." De werkwijze is volgens Van de Belt even helder als moeilijk. „Niet meer op incidenten afren nen, maar er zijn als het nodig is." Op de locaties worden bewo ners aangemoedigd hun klach ten zoveel mogelijk schriftelijk te melden. Zo krijgt de politie een beeld van de aard van de overlast en de tijdstippen waar op deze plaatsvindt. Op basis van de verkregen informatie wordt een plan van aanpak op gesteld. Communicatie is in het project belangrijk. „Altijd zoeken we contact met de klagers. Mensen willen serieus genomen worden en het idee hebben dat er naar hen wordt geluisterd." In de eerste projecten in de stad Tholen beginnen de resultaten zich af te tekenen. In de Binnen kamer is het inmiddels rustig, al meldt een deel van de groep zich nu regelmatig op de Markt. Ook werden al strafbare feiten als woninginbraken opgehelderd, dankzij verkregen informatie uit de jeugd zelf. Bovendien moest het beeld van de overlast gevende groep, afkomstig uit een andere buurt, worden bijge steld. Het gemelde vandalisme bleek door jongeren uit Stads- zicht zelf te zijn gepleegd. Nuancering is soms nodig, zegt Van de Belt. „Mensen hebben al Hoofdagent Ap van de Belt: „Je mag van jongeren niet verwachten dat ze 's nachts fluisterend over straat gaan." foto Dick de Boer snel een bepaald groepje op het oog, die meteen alles hebben ge daan." Bewoners van de Markt en de hangjongeren rond de kiosk en de travaille zijn inmid dels tweemaal samen op het bu reau geweest, om de problemen te bepreken. Bij de circa twintig Markt-jongeren sloten zich de tweede keer spontaan ook Ma rokkaanse jeugd uit de Kotter- straat aan. Allemaal positieve aanzetten, aldus Van de Belt. „Het gaat erom dat de overlast afneemt en het woongenot gro ter wordt. Meteen krijgen we een beeld van wat de jeugd wil. Dat er ook een stukje imagover betering van de politie aan vast zit is mooi meegenomen." Het project heeft voorlopig een looptijd van een jaar. Voor eind december moeten ook op de an dere hangplekken resultaten zijn geboekt. Van de Belt spreekt van een continu proces, ook al omdat jeugd voortdurend van plaats verandert. „En er zul len altijd belhamels zijn die het voor anderen verpesten." An dersom moeten ook bewoners volgens Van de Belt kritisch in de spiegel blijven kijken. „Mijn indruk is dat de jeugd tegen woordig wel erg weinig speel ruimte wordt gegund. Je mag van jongeren niet verwachten dat ze 's nachts fluisterend over straat gaan." THOLEN - Een 75-jarige inwoner van de gemeente Tho len is gisterochtend met zijn brommobiel de sloot ingere den. Hij reed over de Eeweg in Tholen. De politie kreeg om tien over tien de melding dat de wagen op zijn kant in de sloot lag. De bestuurder zat er nog in. De brandweer heeft het dak van de wagen opengeknipt en de man bevrijd. De bestuur der is voor onderzoek naar ziekenhuis Lievensberg in Ber gen op Zoom afgevoerd. Over de toedracht van het onge val is nog niets bekend. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen verkoopt twee monumentale panden: Bellamypark 21, waar vroeger het Stedelijk Museum zat en Nieuwstraat 24, de voormalige opslagplaats van het Maritiem Muzeeum. Inschrijvers met het hoogste bod mogen ze hebben. Voor de panden geldt wel een ondergrens. Die ligt niet in de lijn van wat.de gemeente eerder vroeg voor het voormalig buurthuis in de Verkuijl Quakkelaar- straat. Tot grote opluchting van de Lokale Partij Vlissin gen, die zich daar stevig tegen heeft verzet. „Vier huizen waren dat en ze zijn onderhands voor een ap pel en een ei aan de buurman verkocht", moppert W. Hir- des. „Hij heeft ze direct doorverkocht met 70.000 euro winst." OOST-SOUBURG - Een 45-jarige automobiliste uit Arne- muiden heeft gistermiddag nekklachten overgehouden aan een aanrijding op de A58 bij Oost-Souburg. Een pas sagier van de vrouw liep eveneens nekklachten op. Het on geval gebeurde rond half zes. De Arnemuidse remde voor langzaam rijdend verkeer voor haar, waarop een 38-jarige automobilist uit Oost-Souburg, die achter haar reed, niet meer op tijd wist te remmen. MIDDELBURG - Een driejarig jongetje uit Middelburg is gisteravond even voor zeven uur gewondgeraakt bij een aanrijding in de Volkerakstraat in zijn woonplaats. Het jongetje reed met zijn driewieler een aanrijding plaats tus sen een personenauto en een driewieler over een oprit aan de Volkerakstraat; toen hij plotseling de straat overstak kon een 27-jarige automobilist uit Den Haag niet meer op tijd tot stilstand komen. Het jongetje is met beenletsel overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. (Advertentie) Henk Spaan heeft een zwak voor bondscoach Marco van Basten: „Door diens aanpak heb je weer zin om naar het Nederlands elftal te kijken!". Zoveel zin, dat Spaan, in de aanloop naar het WK, een gedichtenbundel heeft gewijd aan de belangrijkste spelers van Oranje. (Advertentie) Onze Wupple WK actie heeft in korte tijd geleid tot een enorme rage. Volgende week kunnen de miljoenen Wupples en honderdduizenden Mega Wuppen op zijn. Maar we komen met Wuppie stickers. U ontvangt er een bij iedere 15 euro. En heeft u nog een volle spaarkaart, dan ontvangt u gratis een compleet Wuppie stlckervel, Zo gaan we door met het plakken van Wupples en blijven we Oranje steunen, WUP HOLLAND WUP! Deze actie Is geldig zolang de voorraad strekt en tot uiterlijk 2 juli 2006, Werkwoorden. Ze blijven soms lastig, zeker als je pas vier jaar bent. Julius bekeek, toen hij bij het huis van zijn gastouder arri veerde, met meer dan gewone belangstelling de wapperende vlag met schooltas aan de ge vel. „Waarom hangt die vlag daar?", vroeg hij. „Nou, volgens mij is Charon geslaagd", antwoordde zijn vader, geheel naar waarheid. Julius reageerde ontzet. „O jee", zei hij, op geschrokken toon. „Door wie dan?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 65