Met een kleine board kun je beter jumpen 1 V f *4 Bij nieuwe mail beweegt Nabaztag zijn oren Kinderjury kiest weer Van Loon en Oomen Dansbare beats domineren Postmen is nu Postman Cocktail werkt als medicijn zaterdag 17 juni 2006 W29 Marco Borsato - Rood 1 Ali B Ft Andre Hazes - Wij Hou- 'den Van Oranje 2006 (14) 3.Shakira - Hips Don't Lie (3) kjuanes - La Camisa Negra (2) 5'Gnarls Barkley - Crazy (5) 5 Ali B Ft Yes-r The Partysqaud - Rampeneren (4) j.Keane- Is It Any Wonder? (12) jjjary J Blige And U2- One (6) Jg'Robbie Williams - Sin Sin Sin (9) ii 10. Bob Sinclar Feat Steve Edwards - World, Hold On (children Of The Sky) (11) 11, Guus Meeuwis - Ik Wil Dat Ons Land Juicht (--) 12,Rihanna-Sos (7) 13, Madonna - Get Together (20) 14'Pakito- Living On Video (15) 15. Blsf - Hemingway (10) 16.Chipz - Gangstertown (8) 17. James Blunt - Wisemen (13) is. Red Hot Chili Peppers - Dani Cali- j fornia (17) 9, Kelly Clarkson - Breakaway (19) fl, Nelly Furtado - Maneater (23) 21,Infernal - From Paris To Berlin (--) 22. Johnny Logan - A State Of Happi- ness (--) 23,Meek Feat. Leo Sayer - Thunder DOd jf In My Heart Again (18) >g 24 Beat Freakz - Somebody's Watching Me (16) 25. Gerard - Gordon - Rene - Wir Sind Die Hollander (33) Deep Dish Feat Stevie Nicks - Dreams (25) 27.Till West Dj Delicious - Same Man (24) 28,Postman Feat Anouk - Downhill 121) l.Loleatta Holloway - Love Sensa tion'06 (22) ..The Feeling - Sewn (29) j. Cafe De Wereld - Cafe De Wereld cup (36) Henkie - Lief Klein Konijntje (38) 3.Elize - Into Your System (-) Coldplay-The Hardest Part (27) The Source Ft Candi Staton - You i Got The Love (30) j. Nickelback - Savin' Me 137.Ilse Delange - The Great Escape 1139) 38. Pink-Who Knew(-) I Sean Paul - Temperature (26) [O Busta Rhymes - Touch It (34) Hot Chili Peppers -Stadium Arcadium(1) .The Cats - Those Were The Days 19) Blaf - Umoja (3) Juanes - Mi Sangre (4) Mark Knopfler And Emmylou Har ris-All The Roadrunning (7) Shakira - Oral Fixation Vol. 2 (2) Gnarls Barkley - St. Elsewhere (8) Bruce Springsteen - We Shall Overcome - The Seeger Sessions (6) .Andrea Bocelli - Amore (5) Anouk - Anouk Is Alive (11) Katie Melua - Piece By Piece (12) Jan Smit - Jansmit.com (13) Lucie Silvas - Breathe In (21 Belle Perez - Que Viva La Vida (25) Tool-10,000 Days (15) Kelly Clarkson - Breakaway (16) Johan -Thx Jhn (19) Sean Paul - The Trinity (18) 3 James Blunt - Back To Bedlam ;o, [1;) Kaiser Chiefs - Employment (--) Nynke Laverman - De Maisfrou (26) Pearl Jam - Pearl Jam (14) Corinne Bailey Rae - Corinne Bai ley Rae (24) Pink-I'm Not Dead (23) .Ramses Shaffy - Laat Mijn Liedjes ;Nu Maar Zwerven (--) .Racoon - Another Day (39) The Pussycat Dolls - Pcd (-) Paul Simon- Surprise (20) Danny - Donkerrode Rozen (30) Raffaëla - Raffaëla (10) Mathilde Santing The New Tra ditions - Under Your Charms (37) IIDivo- Ancora (28) Editors - The Back Room (--) Madonna - Confessions On A Dancefloor (35) Live - Songs From Black'Moun- tain (32) Nick Simon - Nick Simon (29) Vittorio Grigolo - In The Hands Of Love (36) '■Robbie Williams - Intensive Care I-) Enya-Amarantine (33) Rihanna - A Girl Like Me (34) (oorderslag tot este popfestival Ingeroepen Jet Groningse festival iNoorderslag/Eurosonic, it jaar zijn twintigste edi- ileefde, is deze week door fereniging Nederlandse Pop- liaen -Festivals uitgeroepen beste popfestival. orderslag/Eurosonic is vol 's de VNPF, die jaarlijks de jeheten 'IJzeren podiumdie- i'uitreikt in vijf categorieën, 'platform voor de Nederland en Europese muziekindustrie, 'media evenement dat in vele 'den wordt uitgezonden en et in de laatste plaats een bij- ider prettig publieksfestival Ivoor Nederlandse bands de „Een festival dat itrekkelijk is voor iedereen", bs de jury. „Op naar de vol- |detwintig jaar!" In Gronin- 'moet je volgens de VNPF :zijn voor het beste poppo- Vera. „Vera doet alles op eigen volstrekt unieke ma- stelt de jury. V< Davy Scheffers: „Het mooiste is toch freestylesurfen. Mooie moves maken: een back loop, een air jibe of een beach start." foto Marijke Folkertsma De hype waaide over uit Hawaï - nu zo'n vijfen twintig jaar geleden - en binnen de kortste keren was windsurfen ook in Zeeland mateloos populair. Bij jong en oud. Surf scholen schoten als paddestoelen uit de grond en op het water surf te men bij wijze van spreke in files. Klapperende, veelkleurige zeilen domineerden in die jaren zomers de Oosterschelde, de Grevelingen en het Veerse Meer. Begin negentiger jaren was het over en uit. Golfsurfen en kitesurf en werden de nieuwe rages. Alleen de echte diehards hielden.stand. De sport raakte in een dip, maar zie, oude tijden lijken te gaan herleven. Windsurfen is booming, de sport is cool en avontuurlijk met een eigen life-style, gelet op de grote populariteit van de surf- kledingmerken. Gedragen door jongeren, die zelfs nog nooit een plank van dichtbij hebben ge zien. Davy Scheffers (14) uit Zierik- zee kent de gouden tijd slechts uit de verhalen van zijn vader. „Hij was en is nog steeds een fa natiek windsurfer. Van hem heb ik m'n eerste lessen gehad. Gin gen we naar de Brouwersdam met een oude plank. Tja, opstap pen, vallen en weer opstappen. Zorgen dat je je voeten in de banden kreeg, je zeil overeind kon zetten en zorgen dat je sta biel op je board bleef staan. Na een paar uurtjes oefenen kon ik m'n eerste rakje al varen. Over stag gaan en gijpen, je giek over pakken en snelheid maken. Best vermoeiend. Toen ik tfiuis kwam was ik bekaf en viel ik als een blok in slaap." In mei 2003 kreeg Davy de be schikking over een kleiner board. „Met zo'n board kun je veel beter jumpen. Zo'n grote plank gaat bij veel wind 'vlie gen'. Speedsurfen is best leuk, maar het mooiste is toch freesty lesurfen. Mooie moves maken: een back loop, een air jibe of een beach start. Ook leuk is de helicopterview." Inmiddels is Davy helemaal verslingerd aan het freestylesurfen. Zomer en winter trekt hij met z'n boards naar de Brouwersdam om daar te trainen. Davy: „Ben van Hooijdonk, een Belgische freestyler, leert me daar allerlei tricks en via hem ben ik in contact gekomen met een sponsor, die wel wat in mij zag. Ik kreeg van hen een wave board en een superx-board. Een ideaal board om over boeien te jumpen en om hoge snelheden te varen." Internet Tijdens, de Starboard Prokids Freestyle-wedstrijd bij de Brou wersdam pakte Davy onlangs - bij windstil weer - vóór de Bel gische kampioen Roeland de Re- ij cker - de eerste plaats. In 2005 eindigde de langgelokte surfer tijdens het NK Freewave op een vierde stek in het overallklasse ment. Davy: „Je krijgt dan pre cies zes minuten de tijd om de jury te laten zien, wat je alle maal in huis hebt." Als hij niet op de plank staat, dan surft hij met z'n laptop op internet. Davy: „Alle tricks en moves kun je daar vinden. Elke goeie freestylesurfer parkeert op de site een korte movie om z'n trick te laten zien. Door die goed te bekijken probeer ik ze ook onder de knie te krijgen." Wind, water en surfen. Voor Da vy is dat de komende maanden de ideale combinatie van vakan- tievieren. „Lekker met m'n boards naar de Grevelingen. Ver voer is geen probleem. M'n pa is ook nog steeds een fanatiek sur fer, dus dat zit wel goed." Ook met de veiligheid op het wa ter heeft Davy geen probleem. Tenminste... „Bakboord, stuur boord? Huh, wat is dat? Nog nooit van gehoord. Zal ik toch eens uitzoeken. Maar geloof me, op het water houd ik altijd vol doende afstand hoor. Er is nog nooit iets gebeurd. Surfers zijn veilige watersporters, dat weet ik zeker." Hans Segboer i Jhi, Nabaztag (Armeens voor ko nijn) is een volwaardige webbut ler. Hebben we net de Ipod- hond gehad - een Apple- wit-robothondje, dat na aanslui ting op een mp3-speler begon te bewegen - volgt alweer het wifi-konijn. Nabaztag, Armeens voor 'konijn', is een volwaardige webbutler. Het 23 centimeter ho ge beest voldoet aan alle wen sen, zolang ze maar intemetgere- lateerd zijn. Nabaztag vertelt het laatste nieuws, de beurskoer sen, het weerbericht of de net binnengekomen mailberichten - letterlijk, want hèt beestje spreekt. Maar Nabaztag communiceert ook op andere manieren. Het ko nijntje kan bijvoorbeeld zijn oren bewegen als er nieuwe mail is. Zijn buikje licht blauw op als er bijvoorbeeld slecht weer op komst is en geel als het weerbericht op internet zon voorspelt. Ook kunnen anderen per mail of sms berichten naar Nabaztag sturen, die dan voorge lézen worden. Via de speciale Nabaztag-websi- te kunnen ook mp3-bestanden worden opgehaald met bijbeho rende oorbewegingen en lichtpa- tronen. Ook kan een abonne ment genomen worden op Nab- casts, geluiden of verhaaltjes die het konijn kan oplezen. Twee konijnen kunnen zelfs trouwen: wanneer de ene gebrui ker de oren van zijn konijn in een bepaalde stand zet, bewe gen de oren van het partner-ko nijn - dat net zo goed aan de an dere kant van de wereld kan staan - naar dezelfde positie. Nederland telt volgens de websi te van het wifikonijn inmiddels 52 Nabaztags - waarvan zeven in Amsterdam. Het apparaat (115 euro) is hier alleen nog te krijgen via webwinkel Pixma- nia. Herman Stil Zie ook www.nabaztag.com. AA A R K u 5. Met het dromerige popliedje 'I'm Like A Bird' leerde de wereld Nelly Furtado ken nen. Dat is zes jaar geleden en de 27-jarige Canadese gooit het te genwoordig over een geheel an dere boeg. Dansbare beats domi neren op Loose, melodie speelt een minder prominente rol. Het is vooral een hiphop- en R&B-producer als Timbaland die een zwaar stempel drukt op deze derde cd. Het is even wen nen, maar Furtado lijkt zich als een vis in het water te voelen. De zangeres met Portugese roots flirt zelfs met reggaeton ('No Play Igual') en gaat een Spaanstalig duet aan met Ju anes ('Te Busque'). Met Loose geeft Furtado haar succesvolle carrière met jeugdig elan een wending die nergens geforceerd overkomt. Peter van der Heide Nelly Furtado: Loose (Geffen/ Universal), speelduur 55.13 Met het debuut Documents leek Nederland in 1998 even over een internationale top groep te beschikken. Postmen verraste toen met een aanspre kende mix van reggae en hip hop, maar kon niet verhinderen dat het succes als een branden de kaars doofde. Met Green maakt vooi'man Remon Stotijn (alias The Anonymous Mis) een doorstart. De naam is terugge bracht naar het enkelvoud en rapper Stotijn woont tegenwoor dig voor de carrière van vrouw lief Anouk in Amerika, maar muzikaal is er wezenlijk niet veel veranderd. Green is voor al les het product van positivo Sto tijn in zijn eentje waarmee hij zich - compleet met een dosis soul én vocalen van Anouk - re vancheert voor de matige laat ste cd (Era) van zijn Postmen. Alleen jammer dat ook Green echt broeierige warmte mist. Peter van der Heide Postman: Green (EMI), speel duur 51.29 min. In een beetje White Russian zit wodka, kahlua en een scheutje slagroom. En met gin, cherry brandy en ananassap maak je een fatsoenlijke Pink Pussycat. En met zes White Rus sians en één Pink Pussycat krijg je een heel aardig allegaartje, blijkt uit het debuutalbum van Room Eleven, de in het podium circuit al populaire band rond singer-songwriter Janne Schra en gitarist/componist Arriën Mo- lema. De band serveert een cocktail uit van jazzy popliedjes, melan cholische ballads, bossa nova, folk, funk, blues en country over het doen van de afwas, mis lukte relaties, liggen in het gras en doorweekt thuiskomen van een plensbui. Met een geraffi neerde, cosmetische ingreep weet Room Eleven vervolgens George Michaels klassieker 'Faith' onherkenbaar te renove ren. Volgens zangeres Janne Schra sleept muziek haar door welke depressie dan ook heen. Nu heeft ze haar eigen cocktail dat werkt als heilzaam wonder- medicijn. Room Eleven staat 15 juli op het North Sea Jazz Festi val. Gaat dat zien! Peter Kuijt Room Eleven: Six White Rus sians And A Pink Pussycat (Uni versal), speelduur 47.14 min. Paul van Loons Dolfje Weer- wolfje en de serie Hoe over leef ik... vanFranciné Oomen blijven mateloos populair. Afge lopen week koos de Nederland se Kinderjury Boze drieling uit de Weerwolfje-reeks tot beste kinderboek van 2005 in de cate gorie 6 t/m 9 jaar. Bij kinderen van 10 t/m 12 jaar was Oomens Hoe overleef iïc mijn ouders? (en zij mij!) favoriet. De twaalfkoppige 'Senaat' van de Kinderjury, dit jaar voor het eerst ingesteld, bracht het nieuws naar buiten. De afgelo pen vier maanden brachten dui zenden kinderen van 6 t/m 12 jaar via school, bibliotheek, boekwinkel, internet en bankfili alen een stem uit. De tien boe ken waarop de meeste stemmen werden uitgebracht, werden in de Senaat besproken. Die stelde ook een heus juryrapport op, voor het eerst in het 19-jarig be staan van de Nederlandse Kin derjury. De belangrijkste eigenschappen voor een kinderboek voor 6 t/m 9-jarigen zijn volgens de Senaat humor en spanning. Boze Drie ling is volgens de jeugdige Se naatsleden weer een 'grappig en spannend avontuur' van Dolfje Weerwolfje, maar 'anders span nend' dan Van Loons De Griezel bus, waarvan deeltje zes ook de uiteindelijke selectie van tien haalde. Hier zit meer humor in, constate ren ze. Of, zoals één van hen op merkt in een verwijzing na ar de bijzondere woorden en afkortin gen die de schrijver zelf ge bruikt: „Paul van Loon noemt dat grumor." Van Loon is een duidelijke favoriet van de Kin derjury's door de jaren heen: hij won al in 1996 (met zowel Mees ter Kikker als Nooit de buren bij ten), in 1997 (De Griezelbus 3), in 1998 Dolfje Weerwolfje), en 2004 Weerwolvenbos Ook Francine Oomen kan eeen potje breken bij haar lezersscha- re. Zij won de Kinderjury-prijs opeenvolgend in 2003 Hoe over leef ik mezelf?), in 2004 Hoe overleef ik een gebroken hart?) en 2005 Hoe overleef ik met/zonder jou?). Ze haalde dit jaar ook de selectie van tien met Het boek van beer, maar dat werd door de Senaat 'vrij moei lijk' bevonden. De Senaat vond het belangrijk in de categorie 10 t/m 12 jaar 'dat je je herkent in de hoofdper soon en dat je goed kunt meele ven met de gebeurtenissen in het verhaal'. Hoe overleef ik mijn ouders? en zij mij! over hoofdpersoon Rosa vonden de Senaatsleden een heel afwisse lend boek. Vooral de problemen van Rosa met haar vader maak ten veel indruk. „Het gaat over de puberteit. Als je daar zelf in zit, kun je veel herkennen. Soms maak je ruzie met je ouders... En dan heb je ook wat aan die survivaltips." Het enige niet-Ne- derlandse boek uit de selectie van tien was Harry Potter de Halfbloedprins.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 61