Zorgsaam wordt klantgerichter 0 Strandkerk niet meer bij bisdom Breda „80% STELT MAPCQ WMMONB 0P? FABRIEKS VERKOOP Brusselmans sabelt Nederlands elftal neer Wachttijden omlaag, nieuwe polikliniek en kraamhotel in Terneuzen Nieuwe wijk Sint-Jansteen op osse schroeven m o o o ~SMAA>i Thuiszorg decentraliseert ZEELAND Zorgsaam in lifestyle-geneeskunde Soepeler evenementenbeleid bepleit Geld voor kinderboerderij Verkeersagressie in Terneuzen www.hetoranjeplein.nl zeeuwse almanak Inbreker editie Zeeuws-Vlaanderen Hnnr Pascalle Cappetti OOSTBURG - Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen gaat de ko mende jaren nog klantgerichter te werk. De wachttijden voor afspraak in het ziekenhuis moeten terug naar een week, er tomt een speciale polikliniek mensen die een chirurgi sche ingreep moeten ondergaan Ziekenhuis Zeeuws-Vlaande- n krijgt er in Terneuzen een kraamhotel bij. De maatregelen zijn onderdeel van het meerjarenbeleidsplan 6-2009. Dit plan werd giste- gepresenteerd door de Raad van Bestuur van Zorgsaam. Zorgsaam wil de zorg nog beter laten aansluiten op de wensen behoeften van cliënten. Zij wil'Zichtbaar Beter' zijn, vertel len P. Rademacher, J. van der Heide en A. Schelfhout. De nieuwe beleidsvisie is mede en door de toenemende concurrentie in de zorg. Met de maatregelen die vooral gericht zijn op kwaliteit, biedt Zorg saam tegenwicht aan bijvoor beeld het voordeel van de nabij - van ziekenhuizen over de Verschillende projecten [moeten er toe leiden dat de zorg, [meer clan nu, georganiseerd gerewordt rondom de patiënt. ,We willen een accreditatie bin nenhalen. Dat betekent dat we ons continu moeten verbeteren, jffe hebben de ambitie om beter dcd te zijn dan anderen. Dat is geen ons arrogantie, maar dat is de mo nd.; lor. om ervoor te zorgen dat woa klanten voor ons kiezen", zegt n si jVan der Heide. Via systematische tevreden- heidsonderzoeken krijgt Zorg saam beter zicht op de wensen van haar klanten. Uitgestippel de zorgpaden zorgen ervoor dat een patiënt bijvoorbeeld bij een hersenbloeding op de juiste plek en tijd behandeld wordt. Daar naast krijgen zorgverleners via elektronische dossiers toegang tot gegevens over patiënten. Ook de huisartsen en apotheken worden hierbij betrokken. Een proef begint dit jaar rondom sui kerziektes, waardoor diabetes- verpleegkundige, huisarts, inter nist en andere betrokkenen snel informatie kunnen uitwisselen over behandelingen, medicijnge bruik of de toestand van een pa tiënt. De wens om de uittocht van bevallingen van vrouwen uit WestZeeuws-Vlaanderen naar Knokke te keren, dwong Zorgsaam na te denken over al ternatieven. Zwangere vrouwen kunnen van af 2008 terecht in een van de vijf nieuw te bouwen kraamsui- tes. In dit kraamhotel worden de vrouwen een dag voor de be valling opgenomen, waarna ze in een huiselijke omgeving en omringd met de nodige luxe kun nen bevallen. De kraamkamers komen niet in Oostburg, maar in Terneuzen. „Kwaliteit gaat boven afstand", denkt Rademacher. De bouw van nieuwe ziekenhuizen in Mal- degem en Eeklo jaagt de Zorg- saambestuurders geen vrees aan, maar prikkelt hen wel om cliënten nog betere 'ketenzorg' te bieden. Een maatregel om het bezoek aan ziekenhuizen in Bel gië een halt toe te roepen betreft vooral de vermindering van de wachttijden. De wachttijd bij het maken van een afspraak be draagt nu gemiddeld 3,2 weken, maar moet bij alle specialismen terug naar één week. „Dat is een uitdaging voor ons allemaal." Ook de wachttijd in de wacht ruimte zelf moet terug naar hooguit één kwartier. Zorgsaam heeft de verpleegduur al aan zienlijk weten terug te dringen. In twee jaar tijd ging de gemid delde verblijfstijd in het zieken huis terug van 7,8 naar 6,5 da gen. Aparte poli Veel heeft te maken met het 'lo gistieke proces' en daaronder valt ook de voorbereidingstijd voorafgaand aan een ingreep. ZorgSaam wil dit proces verder stroomlijnen door een aparte po li voor preoperatieve zorg in het leven te roepen. In deze zoge naamde 'one stop shop', waar twee extra anesthesiologen ko men te werken, worden patiën ten die een chirurgische ingreep moeten ondergaan uitgebreid ge screend op en voorgelicht over de risico's van de operatie en wordt de planning voor, tijdens en na de ingreep nauwlettend in de gaten gehouden. Daardoor verlopen de behandelingen effi ciënter en hoeft de patiënt niet onnodig vaak naar het zieken huis voor bijvoorbeeld bloedon derzoek. Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl Postbus 314460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. Een SINT-JANSTEEN - De realise- '"2. ring van een nieuwe woonwijk lassen de Hemelstraat en de Aï- da in Sint-Jansteen door project ontwikkelaar Panagro staat op losse schroeven. I4.Se Wethouder P. Weemaes maakte eGra dat bekend tijdens de vergade- van de adviescommissie Ruimte uit de gemeenteraad, jvvieh onderhandelingen tussen de irojectontwikkelaar en de eige naar van Garage Van Putten iR over de verwerving van het ter- (Niss rein van dat bedrijf in het plan- gebied hebben volgens Wee maes niet tot een akkoord ge leid. De gemeente gaat nog wel iroberen te bemiddelen tussen leide partijen. Leidt dat niet tot dan bestaat de kans dat de gemeente de ontwikke- van de woonwijk zelf ter hand neemt. Vast staat wel, dat JLAN hot terrein van Van Putten en nivfi idat van de voormalige vuilnis- jfi [bolt in de omgeving dan buiten af u ^schouwing wordt gelaten. auZfii'Het risico van de noodzakelij- n Bot be bodemsanering van het ter- e pr, rein van Van Putten en de vuil nisbelt neemt de gemeente zeker met voor haar rekening", aldus Bis Weemaes. Namens het actiecomité dat eni- !Re tijd geleden is opgericht om bet behoud van de speeltuin aan ndegdeAïda veilig te stellen, over- Stal baniigde M. Thuy tijdens de it Je commissievergadering een rap- pod waarin het comité daar- vMt' zelf twee alternatieven aan- deOi draagt. ;epn Voor de foto wilde Herman Brusselmans wel een harinkje vastpakken, maar opeten deed hij hem niet. „Slecht voor mijn cholesterol." foto Camile Schelstraete door René van Stee TERNEUZEN - Een stelletje nitwits dat niet in staat is om te strijden voor de hoogste eer. Voor de Vlaamse schrij ver - en voetbalkenner - Herman Brus selmans is het duidelijk: Nederland wordt weer geen wereldkampioen voet- Tijdens de haringparty van de Lionsclub Oost-Zeeuws-Vlaapderen in de Grote Kerk in Terneuzen sabelde Brusselmans Neerlands trots gisteren ongenadig hard neer. Weliswaar met een vette knipoog nam hij ook de Oran- jesupporters op snoeiharde wijze op de hak. Zo is bondscoach Marco van Basten vol gens Brusselmans niet alleen een raad selachtige en verbazingwekkende per soonlijkheid, maar ook iemand die er met een stomme eikel als Van der Sar, een mietje als Van der Vaart en een de biel als Robben wonderwel in is ge slaagd om geen enkele geschikte speler voor het WK te selecteren. Ook vond Brusselmans - ooit voetballer bij Hamme en Lokeren - het onvergeef lijk dat Van Basten geen enkele keer de moeite heeft genomen om Nederlandse spelers in de Belgische competitie te scouten. En dat terwijl er types rondlo pen zoals Juliaan Proper. Tegenwoor dig de sterren van hemel keepend bij KV Mechelen, nadat hij bij ADO Den Haag als oud vuil was afgedankt. En wat te denken van de topspits Ricardo Binnenbeen. Zeer kopsterk, ondanks zijn geringe lengte van 1,57 meter en on der het pseudoniem Frits Koekenbak ker afgelopen seizoen goed voor liefst 29 doelpunten bij Oostende. „Als je zul ke spelers niet selecteert, word je zeker geen wereldkampioen", aldus Brussel mans. Hoewel de missie van Servië Montene gro tegen Nederland zondag niet slaag de, staat het voor Brusselmans vast dat Ivoorkust en Argentinië alsnog een maatje te groot zullen zijn. „Die hebben al voor hetere vuren gestaan dan het on der het gras schoffelen van een zootje verwende Nederlandse halve nichten." En dan de Nederlandse supporters. Ook die blazen een deuntje mee in het deba cle. In hun potsierlijke uitdossingen worden zij volgens Brusselmans in het buitenland volslagen belachelijk gevon den. „Verder zijn hun liederen totaal on verstaanbaar, waardoor dit eerder op te vatten is als hinderen in plaats van aan moedigen. Bovendien zijn ze al stuitend dronken na het nuttigen van anderhalf pilsje." Gunnen doet Brusselmans ons land de titel trouwens wel. Al was het maar om dat hij er jaarlijks zo'n vijftigduizend boeken verkoopt. De haringen liet Bx*us- selmans na afloop van zijn lezing aan zich voorbij gaan. „Niet goed voor mijn cholesterol." De haringparty in Terneuzen bracht 12.500 euro op voor het goede doel. Daarvan ging 8000 euro naar de Doe een wens stichting. De Stichting Me disch Werk Mumbai kreeg een cheque van 4500 euro. Vandaag is er vanaf 20.00 uur nog een haringproeverij in res taurant De Munck in Aardenburg. (Advertentie) Toeristenpastoraat West-Zeeuws-Vlaanderen samengevoegd met Antoniusparochie ZA.VAN 09.30 TOT 17.00 UUR ZO. VAN 11.00 TOT 17.00 UUR Bijna de gehele MO OOI collectie nu met kortingen tot jjjriwdMO m2 designverlichting en -meubelen door Frank van Cooten CADZAND - Het toeristenpasto raat West-Zeeuws-Vlaanderen valt niet rechtstreeks meer on der de verantwoordelijkheid van het bisdom van Breda. Het pastoraat is samengevoegd met de Antoniusparochie (Groe- de-Oostburg-Schoondijke). Dit is gebeurd op nadrukkelijk verzoek van het bisdom. Het toe ristenpastoraat West - Zeeuws - Vlaanderen in Cadzand was nog de enige toeristenkerk die recht streeks viel onder de verant woordelijkheid van het bisdom. De Antoniusparochie is door een eerdere fusie een sterker or ganisatorisch geheel geworden. Daarom kon de structuurveran dering worden doorgevoerd. Het rooms-katholieke toeristen pastoraat in Cadzand voorziet al jaren in een grote behoefte. In de ik Strandkerk Sint Bonifa- tius aan de Noorddijk in Cad zand is in het seizoen (vanaf de zondag voor Pasen tot en met eind september) elke zondag om 10.00 uur een eucharistievie ring. De Strandkerk is al in 1964 in gebruik genomen. Al die jaren verzorgt een werkgroep van ne gen vrijwilligers deze vieringen, die als het weer het toelaat, in de openlucht worden gehouden. De bezoekers van de vieringen op zondagmorgen merken wei nig van de structuurverande ring. In de gesprekken, vooraf gaand aan de samenvoeging, is onder meer overeengekomen dat de zelfstandige werkgroep toeristenpastoraat, tot een com missie van de parochie wordt be- noemd.Deze commissie zet de ta ken, activiteiten en organisatie van de liturgievieringen op de huidige voet voort. (Advertentie) OOSTBURG - Cliënten uit Hulst die een beroep doen op Thuiszorg hebben er niets aan om te weten dat het goed gaat in Sluis. Zij willen dat Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen, waartoe de thuiszorgorganisatie behoort, hen snel en adequaat van dienst is. Daarom gaat Zorgsaam vanaf 1 januari volgend jaar decentraal werken in drie businessunits Oost, Midden en West. A. Schelf hout van de Raad van Bestuur van ZorgSaam vertelt dat ZorgSaam de afgelopen jaren be hoorlijk gegroeid is, waardoor de organisatie haar slagvaardig heid dreigt te verliezen. Schelf hout wil van het logge mam moetschip dat de organisatie nu nog is, een wendbaar vlaggen schip maken. Voordeel voor de klant zijn de kortere lijnen. 'M vrijdag 16 juni 2006 op alle merken! Seth/effs <22g£> TERNEUZEN - In de Zeeuws-Vlaamse ziekenhuizen kun nen mensen binnenkort vaker terecht voor ingrepen die niet direct medisch noodzakelijk zijn. De oprichting van een antirookpolikliniek voor mensen die het op andere wijzen niet lukt te stoppen met. roken, past in cle ontwik keling om mensen te helpen vóór ze echt gezondheids klachten krijgen. Hetzelfde geldt voor het uitzetten van een 'zorgpad overgewicht'. Dit gebeurt in samenwerking met de GGD, fysiotherapeuten, diëtisten en chirurgen. ZorgSaam is met een fitnesscentrum in gesprek over het opzetten van een speciaal programma voor zwaarlijvigen. HULST - Binnen de Hulster politiek gaan nu al geluiden op de vorig jaar geleden aangenomen Evenementennota te versoepelen. Dat bleek gisteravond tijdens de vergade ring van de commissie Algemeen Bestuurlijke Zaken van de gemeente Hulst. De Evenementennota stelt regels aan de volksfeesten die in veel dorpen in de gemeente jaar lijks plaatsvinden. Zo moet bij evenementen met live-mu- ziek om één uur 's nachts de volumeknop naar beneden. R. van Domburg (PvdA) en A. ITegger (Progressief Pluist) pleitten gisteravond voor een soepeler omgang met de re gels in de Evenementennota. Burgemeester J. F.Mulder liet weten daar niet veel voor te voelen. TERNEUZEN - De Dow Diamond Patchers (de quiltvere niging van Dow Benelux) verblijdden de Stichting Tragel gisteren met een gift van 850 euro voor de Terneuzense kinderboerderij. De Diamond Patchers hielden vorige maand een drukbezochte tentoonstelling, waarbij ook patchwork werd verkocht. De netto-opbrengst van de ver koop werd gisteren in het gebouw van de personeelsvere niging van Dow aangeboden aan vertegenwoordigers van de kinderboerderij. TERNEUZEN - Een 40-jarige vrouw uit Terneuzen is gis terochtend rond half negen belaagd door een andere auto mobilist in de Consciencestraat in haar woonplaats. De vrouw was daar gestopt om haar kind uit te laten stap pen. De automobilist die achter haar moest wachten raak te geïrriteerd. Hij kwam op haar af, schold haar uit en sloeg haar portier zo hard dicht dat ze hieraan een pijnlij ke pols overhield. De politie onderzoekt de zaak. (Advertentie) (Advertentie) Welk model geniet uw voorkeur? LEOLUXPILAT PILATLIGNEROSETCASAMILANO TOPFORMVANROSSUMROLFBENZBAXTERMOLINARI M ACH AL KEJORI GR ANDEAR RED OMONTISG PIETBOON de Jonge Hoek van Dijke 20% t/m 40% korting U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (industrieterrein Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl Stijf van de schrik zat die in woner van Vlissingen 's nachts rechtop in zijn bed. Be neden hoorde hij glasgerin- I kei. Kortgeleden was in zijn wo ning ingebroken en sindsdien reageerde hij uitermate waak zaam op elk afwijkend geluid. Gewapend met een oude tafel- poot, die hij voor dit soort ge- legenheden klaar had staaji in de logeerkamer, sloop hij de trap af, vastberaden om de ongewenste indringer de schrik van zijn leven te bezor- gen. Woest zwaaide hij de deur naar de woonkamer open. Op de tafel zat de kat des hui- j fes. Zijn kop verstrikt in een I plastic tasje. Op de grond la- gen de scherven van de wijn- glazen van een eerder die I avond gehouden verjaardags- j feestje. Kat en baasje keken elkaar ietwat betrapt aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45