Geen rolluik voor juwelierszaak Gebeurtenissen deel je op www. mensenlina. nl rflensenLina.nl PZC Paranormale belevingen in een grot Mensenlinq.nl; dé site met alle overlijdensberichten uit uw regio. Zoek, vind en reageer! >16 Bestuursrechter stelt gemeente Middelburg in het gelijk weekenddiensten Fliplandse brandweer viert feest Zeeuwse markt in Colijnsplaat Muziekconcert in Hansweert Concert strijkers|m Rozentuin Kats Familieberichten vervolg van pagina 12 Compleet Interactief Informatief vrijdag 16 juni 2006 door Edith Ramakers MIDDELBURG- Juwelier Bril jant in de Lange Delft in Mid delburg mag geen buitenrollui ken aan zijn voorgevel bevesti gen. Dat heeft de bestuursrech ter van de Middelburgse recht bank geoordeeld. Eigenaar B. Leemans en zijn advocaat M. Smaling overleggen nog of ze te gen de uitspraak in beroep gaan. De welstandscommissie van de gemeente Middelburg had de bouwaanvraag een aantal maan den geleden voor de transparan te rolluiken afgekeurd. Daar mee nam de eigenaar geen ge- SINT-PHILIPSLAND - De brandweer van Sint-Philipsland bestaat dit jaar zestig jaar. Daar om wordt op zaterdag 24 juni het evenement Hulpverlening 2006 gehouden. Dertig hulpverleningsvoertui gen zijn te bewonderen in de straten van het dorp. waaronder enkele voertuigen van de brand weer Tholen. De crashtender is één van de publiekstrekkers van het evenement. Het brandweer voertuig komt van de vliegbasis in Woensdrecht. In de Fliplandse kazerne is een fototentoonstelling over zestig jaar brandweer in Sint-Philips land. Kinderen kunnen meedoen aan het spuitspel, waarbij met echte brandweerslangen geblust mag worden. Daarnaast voeren brandweerlieden en andere hulpverleners vele demonstra ties uit. Tegelijkertijd met Hulp verlening 2006 vindt ook de bra derie plaats. De activiteiten in Sint-Philipsland beginnen om 10.00 uur en duren tot 20.00 noegen en stapte naar de be stuursrechter. Deze oordeelde dat de gemeente af had mogen gaan op het negatieve advies van de welstandscommissie. „Het argument dat de zaak goed beveiligd moet worden, heeft niet de doorslag gegeven", ver klaart advocaat Smaling. Hij deelt nog mee dat de juweliers branche achter de oplossing van Juwelier Briljant staat. Niet passend De welstandscommissie vindt dat de buitenrolluiken niet pas sen in het straatbeeld van de Lange Delft. „Tussen onze archi tect en de welstandscommissie is veel overleg geweest", zegt Leemans. „Er zijn veel aanpas singen geweest. Elk ontwerp, acht in totaal, is afgekeurd." De gemeente wil in de bin nenstad toe naar rolluiken in de vorm van tralies, zegt hij. „Maar als je een juwelierszaak hebt, dan moet je veel veilig heidsmaatregelen nemen. We hebben al veel overvallen in ons leven meegemaakt. Wij willen geen tralies omdat dieven daar achter gemakkelijk een haak kunnen slaan en de tralies snel met een sterke wagen wegtrek ken." Overleg Leemans heeft enkele veilig heidsmaatregelen genomen en elke avond bergt hij waardevol le sieraden veilig op. „We heb ben rolluiken aan de binnen kant geplaatst, maar daar is de gemeente ook op tegen. Die moet ik weghalen. Daarover voe ren we ook nog overleg. Maar als ik dat zou doen, dan hou ik echt open huis voor overval lers." In de binnenstad van Mid delburg zijn veel winkels met rolluiken die niet aan de eisen voldoen. De gemeente vindt niet dat die weggehaald moeten worden, maar als een onderne mer een nieuw luik wil plaatsen, moeten ze wel aan de nieuwste eisen voldoen. De kast van het rolluik moét bij voorbeeld in de gevel worden in gepast. Ed Dijst gooit wat hout op het vuur in zijn grot. foto Marijke Folkertsma door Esme Soesman DREISCHOR - De grot moest een soort pleisterplaats in Rana Natuurpark in Dreischor wor den. Een (uit)rustpunt voor men sen die op excursie zijn in de groene oase van Ed Dijst. Steeds meer mensen melden zich echter bij hem die reppen van een paranormale ervaring. Voor Dijst is dat aanleiding om een spirituele rondleiding op po ten te zetten. „Als je zoveel reac ties krijgt, moet je daar wat mee doen." Met je voeten plat op de grond. De handen rustend op de knie ën. Zittend in een stenen - met klimop begroeide - cocon, waar geluiden van buiten nauwelijks tot de kern doordringen. Een haardvuur knappert. Kaarsen staan in nissen weggezet. Hoe veel meer heb je nodig om tot rust te komen? Of, zoals de erva ring Dijst inmiddels leert: om een spirituele ervaring op te doen. Laatst nog. Een club van twintig kinderen. Veertien ervan voelden tintelingen, de meesten in voet en onderbeen. Eentje ervan voelde het zelfs tintelen in de vingertoppen en twee hadden de neiging in slaap te vallen. Natuurlijk, geeft Dijst aan, als hovenier weet hij als geen ander welke visuele effec ten er te bereiken zijn door te kiezen voor bijvoorbeeld krom me danwel rechte paadjes. En wat te denken van de invloed van de etherische olieën van de 135 soorten geneeskrachtige planten die in Rana Natuurpark groeien. Maar, stelt Dijst daar tegenover: uiteindelijk hebben dergelijke belevingen niets te maken met of je er wel of niet in gelooft. „We praten over energie, over natuurlijke energiebronnen. Mensen met paranormale gaven voelen al iets als ze nog op de parkeerplaats staan." Anderen worden onverwacht - en soms ook onbewust - geraakt, weet Dijst inmiddels uit ervaring. Zo als die man die laatst in slaap viel („Of is het trance?") en over wie Dijst later hoorde dat die man zwaar overspannen - en juist slapeloos - was. „Iets in de ze grot geeft stabiliteit aan je wezen." Magnetisch veld De eigenaar van vijver- en vis- sencentrum 't Groene Kikkertje opende een jaar of acht geleden Rana Natuurpark naast zijn be drijf. Een weelderige natuur tuin met verrassende elementen. De grot volgde later en Dijst voelde meteen aan dat er iets bij zonders aan die plek was. Hij vermoedt dat het magnetisch veld van de aarde en de ijzerhou dende oerlaag elkaar op die plek - wellicht een kruispunt van energieën - raken. Groepjes tot vier personen kun nen een spirituele rondleiding krijgen. Daarbij wordt uitleg ge geven over geneeskrachtige planten, het magnetisch veld in de grot en energieplekken elders in het hectare grote park. Er is ruimte voor paranormale waar nemingen en het uitwisselen van persoonlijke informatie en bio-energie tussen mensen. Ra na Natuurpark is ook gewoon voor bezichting geopend. Informatie: 0111-401459. zaterdag 17 en zondag 18 juni 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, spreekuur volgens af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pij lers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlïpsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland M. Dröge, Van Dusseldorpsstraat 5, Goes, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten wor den verzorgd door De Zeeuwse Apo theek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: W. L. Verboom, tel. (0113) 342486 of (0113)228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: M.C. van Anrooij, Hoofdstraat 22, Kort- gene, tel.(0113)302145. COLIJNSPLAAT - Stichting streekproducten van 't Zeeuwse land houdt tijdens de openings dagen van de Colijnsplaatse vis mijn een aantal markten van Zeeuwse streekproducten. De markten vinden tussen 22 juni en 31 augustus elke donderdag Praktijk voor gezelschapsdierei,, L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoés Molenlaan 24, Yerseke, tel.( 0113) 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voor Ge zelschapsdieren, C.W. Dreesman en I M.A.R. van den Boomgaard, 's Graver;, polderseweg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoeddienst). Spreek uur zat. 10.00 tot 15.00 uur. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden, tel 0623466221. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekenj spreekuur Poortvliet, Kalfsdamseweg"; zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Boter markt 10, zat.van 11.00-12.00 uur. Wijkverpleging Allévo. tel. (0113)249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel. (0113) 229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel.(0113)218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M.Stroo, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. HANSWEERT - De Hansween- se muziekvereniging Scheldt. 'jT galm geeft maandag een open- Iuchtconcert aan de Boomdijj in Hansweert. Op de markt zijn veel verschil lende Zeeuwse streekproducten te koop, zoals verse groenten en fruit, zuivelproducten, Zeeuwse beenham, mosselen, vruch tensappen, vis, mosterd en na tuurlijk Zeeuwse babbelaars. Tijdens de markten kan ook een huifkartocht of een historische dorpswandelingen gemaakt wor den. Ook een bezichtiging van de vismijn of de Nehalenniatem- pel is mogelijk. De markt duurt elke week van 10.00 tot 15.00 uur. Het optreden begint om 19.3 uur. Voor Scheldegalm is hd Z een speciale gebeurtenis: demi1 °- ziektuin aan de Boomdijk is hon derd jaar geleden eigendom ge worden van de harmonie, di zelf dit jaar het 120-jarig juk leum viert. Bij slecht weer via het openluchtconcert een wee! later plaats, op 26 juni. KATS - In de Zeeuwse Rozet- Rf tuin bij Kats geeft het strijken ki ensemble Plan B zaterdagmit- dag 24 juni een concert. Het optreden, waaraan ooksirie praan Jacqueline de Bliek mede me werking verleent, begint g 14.00 uur. Het programmat* staat onder meer uit muziek va (ft Schubert, Mozart en Brahnü Dr. De Rozentuin is te vinden aa de Katse Groeneweg 3. Verdrietig, maar dankbaar voor alles wat zij voor ons heeft betekend, geven wij U kennis van het overlij den van onze geliefde moeder, oma en overoma Maria Helena Jeremiasse-Visser sinds 27 december 1983 weduwe van Marinus Jan Jeremiasse Zij mocht de hoge leeftijd van bijna 99 jaar bereiken. Goes: J.C. Jeremiasse P. Jeremiasse-Kole Marianne en Johan Marien en Anneke, Joost, Mare Goes: C.M. Jeremiasse, in herinnering J.J. Jeremiasse-Allewijn Heieen en Won, Brian, Kirsten Jeroen en Rianne, Gail Wolphaartsdijk: D.W. Jeremiasse E.J. Vogel Onze dank gaat uit naar de medewerkers van zorgcentrum 'Randhof te Goes voor de liefdevolle verzorging. 14 juni 2006 Correspondentieadres: Fam. J.C. Jeremiasse ICreekslagweg 2 4465 BK Goes De afscheidsdienst, waarbij u wordt uitgenodigd, zal worden gehouden maandag 19 juni om 13.00 uur in de aula van rouwcentrum 'De Bevelanden", Gelde- loozepad 20 (naast de Algemene Begraafplaats) te Goes. Aansluitend zal om plm. 14.00 uur de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Goes. Voor de dienst is er vanaf 12.30 uur gelegenheid tot afscheid nemen. Na de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in de condoleanceruimte van rouwcentrum 'De Bevelanden'. r uitvaartverzorging de Groot-de Kam informatiecentrum begrafenissen en crematies dag en nacht bereikbaar gratis informatiepakket tel. 0118-612868 Veerseweg 36.4332 BG -Middelburg internet: www.degrootdekam.nl Mogelijkheid tot opbaren in Middelburg, Vlissingen en Veere. Heden moeten wij helaas afscheid nemen van mijn lieve zus, onze lieve tante die zo dol op "de meiden" was. Maria Helena Jeremiasse-Visser Goes: Lenie Pik-Visser en kinderen Goes, 14 juni 2006 Met droefheid delen wij u mede dat, na een voltooid leven, is overleden de echtgenote van onze grond- Maria Helena Jeremiasse-Visser In de leeftijd van bijna 99 jaar. Mevrouw Jeremiasse heeft in 1929 samen met haai man de basis gelegd voor de succesvolle onderne mingen van Jeremiasse Fiets Fitness en Jeremiasse- Care2Move. Onze gedachten gaan uit naar haar familie en na bestaanden. Goes, 14 juni 2006 Directie, management en medewerkers van: Jeremiasse Jeremiasse Goes-Vlissingen-Middelhamis Goes-Vlissingen Verdrietig, maar dankbaar dat wij haar zo lang in ons midden mochten hebben, nemen wij afscheid van onze (over)oma: Maria Helena Jeremiasse-Visser In de leeftijd van bijna 99 jaar. Haar interesse en betrokkenheid blijven in onze her innering. Marianne en Johan Groenwoud Marten en Anneke Jeremiasse Joost en Mare Heieen Jeremiasse en Won Yip Brian en Kirsten Jeroen en Rianne Jeremiasse Gail Goes, 14 juni 2006 Voor een persoonlijke begeleiding bij uitvaart VERZORGING Peter Butler Benomstraat 3, 4421 DN Kapelle, tel. 0113 340381 Rouwcentrum: Maalstede 1A, Kapelle www.peterbutler.nl - Op Mensenlinq.nl vindt u een compleet overzicht van alle overlijdensberichten uit uw regio. Op eenvoudige wijze vindt u de gezochte overlijdensadvertentie en kunt u deze bekijken. Ervaar het levensverhaal van de overledene. U kunt op de site het condoleance bericht lezen en een bericht achterlaten, waarin u uw medeleven betuigt. Bovendien kunt u via de site direct een deelnemingskaart of rouwboeket versturen. Een kleine moeite en toch vaak een grote troost. Op Mensenlinq.nl vindt u veel onderwerpen die direct of indirect te maken hebben met overlijden. Alle adressen op het gebied van uitvaart en afscheid worden op de site vermeld. k Een initiatief van Provinciale Zeeuwse Courant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 34