PZC 80% Veel twijfels over historisch park wAê, imrai Parelvisser 's-Heerenhoek krijgt school 'plus' STILT MARCO VANAVOND OF? AGRIFAIR FABRIEKS VERKOOP m o o ÏLL) Diefstal tienduizenden flessen drank bestraft Verdronken dorpen-project Noord-Beveland gepresenteerd aan gemeenteraad '■jürXiiz ■MÉÉR SAa ai www.hetoranjeplein.nl Inbreker „dadie: 0113-315649 aAVW.pzc.nl :-mail:,edactie a? pzc.nl lostbus 314460 AA Goes idvertentie-exploitatie: ynord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; is-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. irijdag 16 juni 2006 editie Bevelanden-Tholen .inorHarmen van der Werf MSSENKERKE - Het plan voor een historisch themapark over verdronken dorpen is gis teravond in de gemeenteraad Noord-Beveland met twij fels ontvangen. Initiatiefnemer P. van Haperen uit Vlissingen tei na afloop naar een andere ge meente te gaan met zijn project, als Noord-Beveland geen mede- ierkingwil verlenen. Of de Noord-Bevelandse raad ruimte wil bieden voor het histo risch themapark in de Onrust polder aan de voet van de Oos- ierschelde-kering, werd nog niet duidelijk. Van Haperen mocht zijn plan presenteren, waarna raadsleden slechts vra gen konden stellen. Slikkengebied DeVlissinger die uit Wissenker- ke komt, wil een breed opgezet recreatie-themapark maken met een levend middeleeuws dorp uit de tijd (1530-'32) dat Noord- Beveland wegspoelde. Veel ma quettes van gebouwen uit ver dronken dorpen komen er, met grotere objecten als het voorma lige kasteel van Kats. Een slik kengebied met een verdronken dorp a la Valkenisse in de Wes- ierschelde wordt waarheidsge trouw uitgebeeld. Kinderen kun nen in een speeltuin ringrijden en gaaischieten. In het plan zit ook een theater met een simula tievan stormvloeden. Van Haperen die een bedrijfs-, fiscaal en juridisch adviesbu reau heeft, schat de investering op twaalf a vijftien miljoen euro waarvan tien miljoen is afge dekt met - wat hij noemde - 'durfkapitaal'. Hij zei nog bezig (Advertentie) ZATERDAG 17 EN ZONDAG 18 JUNI: ZA, VAN 09.30 TOT 17.00 UUR ZO. VAN 11.00 TOT 17.00 UUR te zijn met Zeeuwse onderne mers. Het park zal volgens hem 500.000 tot 700.000 bezoekers trekken. „Maar", meldde hij na afloop, „ook met de helft is het rendabel." Van Haperen stelde honderd voltijdsbanen in het vooruitzicht plus zeker evenveel deeltijdbanen. Hoe enthousiast Van Haperen zijn verhaal ook bracht, bij de meeste Noord-Bevelandse raads leden sloeg de vonk niet over. CDA'er G. Geelhoed was nog het meest positief, maar wilde een stevigere onderbouwing. „Zo'n groot plan kan niet alleen op aannames gebaseerd zijn." WD-raadslid H. de Vlaming stelde een serie kritische vra gen, waaruit bleek dat hij de haalbaarheid in twijfel trekt. Hij verwees ook naar het middel eeuws themapark Archeon in Alphen aan den Rijn dat een paar keer stevig in de financiële problemen heeft gezeten. C. Quinten (PvdA) en D. van Eek (SGP) waren nog sceptischer. „Denkt u dat daar veel mensen op af zullen komen?", vroeg Van Eek. Hij hoefde het antwoord niet eens te horen. A. Oudshoorn van Noord-Beve- lands Belang koos een andere in valshoek. Hij zei niet geïnteresseerd te zijn in de haalbaarheid van het themapark, dat is aan de onder nemer. Als die er vertrouwen in heeft dat het themapark een suc ces zal worden, dan moet hij een kans krijgen. Alle voorberei- dingskosten die NoordBeveland maakt om het plan mogelijk te' maken, zijn dan wel voor reke ning van de initiatiefnemer. Pv- dA'er Quinten omarmde later ETTENSEBAAN 17 BREDA Bijna de gehele M0001 collectie nu met kortingen tot fer dan 1000 m2 designverlichting en -meubelen SM AA» WILI-IELMINADORP - Hij is geen goud waard, maar de bijna één centimeter dikke parel die de negenjarige Marijn Schipper uit Wilhelminadorp van de week uit een kromme oester pulkte, is wel zeldzaam groot. Volgens edelsmid en edelsteendeskundi- ge Mare de Regt uit Goes is sprake van een unieke vondst. „In kromme oesters uit Zeeuwse wateren vind je wel vaker parels, maar die hebben dan meestal een diame ter van maximaal vier millimeter. Het exemplaar van Marijn is 1,3 centimeter lang en bijna een centimeter in doorsnee. Dat is voor Zeeuwse begrippen wel zeldzaam groot." Veel waard is de parel niet, zegt De Regt. „Dat zijn parels uit kromme oesters eigenlijk nooit. Het zijn altijd kalkparels die geen mooie, egale parelmoerglans heb- door Niels Juist GOES - Wegens diefstal van een groot aantal flessen met ster ke drank bij groothandel Avan- daois C.V. in Waddinxveen zijn twee mannen uit Goes en een 12-jarige plaatsgenote in hoger beroep conform de eis veroor deeld tot werkstraffen en voor waardelijke straffen. Het gerechtshof in Den Haag veroordeelde de twee mannen tot 240 uur werkstraf en drie maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf. De 42-jarige wouw kreeg 160 uur werkstraf vn twee maanden voorwaardelij ke celstraf opgelegd. De politie rechter in Den Haag had eerder alle dne al dezelfde straffen ge geven, maar zij gingen in hoger beroep. In totaal werden zo'n dertigduizend flessen ont- weemd. De vrouw was de echt genote van de hoofddader en de twee mannen waren zijn zwa gers. De hoofddader kreeg vijf tien maanden gevangenisstraf waarvan vijf maanden voor waardelijk. Hij ging niet in ho ger beroep. De man kwam op het idee voor de diefstal toen hij op een feestje met een medewer ker van het bedrijf sprak. Met behulp van deze medewerker kwam hij het bedrijf 's avonds binnen. Zijn vrouw en zwagers vergezelden hem zo nu en dan op zijn strooptochten. Allen liepen tegen de lamp toen een schoonmaakster de leiding van het bedrijf inlichtte over vreemde types die ze 's avonds in het bedrijfspand zag. De me dewerker van het bedrijf werd veroordeeld tot 240 uur werk straf en een half jaar voorwaar delijke celstraf omdat hij de hoofddader had geholpen. Ook hij ging niet in hoger beroep. (Advertentie) door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - Mét de nieuwbouw voor de Don Bosco- school krijgt 's-Heerenhoek een compleet heringericht terrein vol jeugdvoorzieningen. In het voorjaar van 2008 moeten de werkzaamheden gereed zijn. De nieuwe basisschool mét peu terspeelzaal - nu nog gehuisvest op de eerste verdieping van De Jeugdhoeve - én buitenschoolse opvang komt naast de bestaan de gymzaal aan de Pastoor Fron- hoffstraat, bij de sportvelden van 's-Heerenhoek. Vorig jaar heeft de gemeente Borsele al een ontwerp van de school gepresen teerd. Het gebouw had toen nog een licht gebogen vorm. Dat idee is inmiddels verlaten. Het schoolpand in twee lagen krijgt een strak modern uiterlijk, on der meer dankzij het gebruik van zinken gevels. De gymzaal die blijft staan, wordt opge knapt en aan de nieuwe omge ving aangepast. Het hele gebied bij de gymzaal ondergaat een gedaantewisse ling met de komst van een reeks jeugdvoorzieningen, voor peu ters tot en met oudere jeugd. Oudere jeugd kan er terecht op een basketbalpleintje, skatevoor- ziening en het (bestaande) trap veldje. De voetbal krijgt ook een nieuwe toegang. Als alles meezit, kan in februari 2007 de eerste spa in de grond voor het schoolgebouw 'plus'. De huidige school aan de Deken Tomaslaan maakt plaats voor een speeltuin. Op de plek van de huidige speeltuin komt een com plex met zeven- of achtentwin tig zorgwoningen en twee woon eenheden met in totaal twaalf verpleeghuisplaatsen. Het plan gedeelte, voor rekening van de gemeente Borsele, komt op 3,86 miljoen euro. Dat is 450.000 eu ro meer dan in de financiële meerjarenplanning stond. Het verschil zit in extra kosten voor tijdelijke huisvesting, een beter ventilatiesysteem in het school gebouw en vooral in het feit dat de basisschool nog harder groeit dan verwacht. Don Bosco heeft al recht op een achtste leslo kaal. Borsele betaalt de investe ring uit de verkoop van grond aan woningcorporatie R en B Wonen voor het zorgcomplex, uit gespaard geld en met lenin gen. Wethouder F. Tollenaar dit idee. Van Haperen wacht de besluitvorming in Noord-Beve land af. Als medewerking uitblijft, gaat hij verder. „Ik ga dan naar andere gemeen ten, Schouwen-Duiveland, Rei- merswaal of Knokke. Noord-Beveland heeft zijn voor keur, omdat het 'centraal' aan de toeristische kust ligt en hij er ook zijn wortels heeft. ■- p In de zomermaanden... veel acties en voordeel op alle merken! 4 JH t(ff OethMfs CjAfO weg 2 4451 HP Hemkenszand 'Tel 0113-563085 WWW.CaraVanlife.nl Fysiotherapie Reimerswaal samen HANSWEERT - Fysiotherapeuten uit Hansweert, Krab- bendijke, Rilland-Bath en Yerseke zijn samenwerking aangegaan om hun patiënten gebruik te kunnen laten ma ken van eikaars specialisaties. De samenwerking is begin dit jaar stilletjes begonnen. De krachtenbundeling bevalt zo goed dat er gisteren een officieel tintje aan is gegeven- Wethouder J. de Kunder (CDA, zorg) onthulde in de fysio therapie- en manuele therapiepraktijk in brede school De Kolk in Hansweert het logo van het samenwerkingsver band. De Reimerswaalse fysiotherapeuten zijn ook van plan cursussen te gaan volgen om fysiotherapeutische be handelmethoden te kunnen aanbieden die nog niet bin nen SaFyr (wat staat voor Samenwerking Fysiotherapie- praktijken Reimerswaal) aanwezig zijn. Borsele houdt ruim zeven ton over HEINKENSZAND - Over 2005 heeft de gemeente Borsele ruim 700.000 euro overgehouden. Het batig saldo is onder meer ontstaan door rentevoordeel, een iets hogere rijksuit kering, extra opbrengst uit de onroerendzaakbelasting en uitstel van vervanging van computerapparatuur. Het Bor- selse college stelt voor het geld onder meer te gebruiken voor investeringen in automatisering met het oog op de voorgeschreven digitalisering van diensten aan de inwo ners en voor de voorziening onderhoud van gemeentelijke gebouwen. De gemeente heeft in 2005 wel ingeteerd op de eigen reserves, in totaal 1,7 miljoen euro. Volgens wethou der M. de Bruijne (VVD, financiën) is Borsele echter nog steeds één van de rijkste Zeeuwse gemeenten. Fiat hogere palletopslag Yerseke DEN HAAG - De Raad van State heeft definitief inge stemd met een hogere opslag van houten pallets bij hout bedrijf Dirk van der Jagt aan de Grintweg in Yerseke. Eer der weigerde de provincie het bestemmingsplan voor de buitenopslag van pallets goed te keuren. Van der Jagt wil zijn pallets tot zes meter hoog opslaan. De provincie eiste eerder dat de pallets in verband met brandgevaar niet ho ger dan drie meter worden opgeslagen. Maar in de defini tieve uitspraak in het conflict stelt het bestuursrechtscol lege dat de brandweer van Yerseke en de gemeente al lang met de opslag van pallets hebben ingestemd. Voor waarde is wel dat de pallets tussen de vier en tien meter van de erfscheiding van het bedrijf staan. Op advies van de brandweer slaat het bedrijf de pallets in vijf aparte compartimenten op. Tussen de compartimenten zit gemid delde 10 meter ruimte zodat in geval van brand de over slagkans klein is. Ook kan de brandweer er makkelijk bij. (Advertentie) Welk model geniet uw voorkeur? LEOLXPilA I -PI LA LIG N E ROS ET C AS A M I L A N TOPFORMVANROSSU'v ROLFBENZ AXTERMOLINARI MACHALKEJORIGRANDEARREDOMONTISOPIETBOON ben. Dit exemplaar is wel mooi wit, maar heeft weinig glans en daarom ook geen markwaarde. De mooie, hoogglanzende parels komen toch van oestersoorten die in tropische wateren leven." Het is niet meer dan een leuk aandenken aan een uurtje zwemmen, samen met vader in het kanaal Goes-Goese Sas. Daar, niet ver van de brug in Wilhelminadorp, vond Marijn dinsdag een grote kromme oester. Toen het mes erin werd gezet, gaf het schelpdier zijn geheim prijs. Moeder Evelien Schipper speelt wel met de gedachte de parel in een sieraad te laten verwerken. „Misschien maken we er een hangertje van." foto Willem Mieras de Jonge Hoek van Oijke modern living easy living 20% t/m 40% korting U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (industrieterrein Noordzak) Helnkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur, vrijdagavond Is onze vaste koopavond tot 20.30 uur, zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenult.nl (Advertentie) (SGP, onderwijs) spreekt van een plan 'dat staat als een huis én waarmee we echt de toe komst in kunnen'. Of de gemeen teraad daar ook zo over denkt, en dan vooral over de gestegen kosten, zal in de vergadering van donderdagavond 29 juni blijken. Het college presenteert dinsdagavond 27 juni in De Jeugdhoeve in 's-Heerenhoek het voorstel aan alle bewoners. zeeuwse almanak De nieuwbouw voor de Don Bosco-school in 's-Heerenhoek met links bovenin de al bestaande gymzaal. illustratie gemeente Borsele Stijf van de schrik zat die in woner van Vlissingen 's nachts rechtop in zijn bed. Be neden hoorde hij glasgerin kel. Kortgeleden was in zijn wo ning ingebroken en sindsdien reageerde hij uitermate waak zaam op elk afwijkend geluid. Gewapend met een oude tafel poot. die hij voor dit soort ge legenheden klaar had staan in de logeerkamer, sloop hij de trap af, vastberaden om de ongewenste indringer de schrik van zijn leven te bezor gen. Woest zwaaide hij de deur naar de woonkamer open. Op de tafel zat de kat des hui zes. Zijn kop verstrikt m een plastic tasje. Op de grond la gen de scherven van de wijn glazen van een eerder die avond gehouden verjaardags feestje. Kat en baasje keken elkaar ietwat betrapt aan. 7FFI AND scherm) e 10,- Colijnsplaat

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29