Geen rolluik voor juwelierszaak löp PZC Welkom in de Walcherse tuinen »j Mabélis Alles 50-70% korting -13 Kitchenette in hotels gemeente Veere toegestaan Bestuursrechter stelt gemeente Middelburg in het gelijk Promofestival in Middelburg weekenddiensten agenda Nieuwe aanpak hangjongeren Digitale noodlijn voor strandwacht Lichtgewonde ongeval Ovezande boterzachte prijsjes! mens wear Afsluiting avondvierdaagse vrijdag 16 juni 2006 Hoor Edith Ramakers DOMBURG - De gemeente Veere geeft hoteleigenaren meer vrijheid voor de aanleg van een kitchenette in hotelka mers. Dat heeft het college van B en W besloten. E. van Bom mel van hotel Kijkduin in Dom burg kaartte onlangs de kwes tie aan. De hotelier betreurde het dat zijn bouwaanvraag voor een aanrecht, kookplaatje en een wasbak was afgewezen. Hij wil de een paar kamers geschikt maken voor een familiekamer. De markt Vraagt erom, is zijn redenering. Burgemeester R. van der Zwaag van de gemeente Veere beloofde een maand geleden het bouwbesluit onder de loep te nemen. Keukentjes mochten tot op heden niet in een hotelka mer ingebouwd worden, omdat de vrees bestond dat daardoor een appartement zou ontstaan, dat verkocht zou kunnen wor den. Die zouden alleen in de zo mer gebruikt worden als twee de huis, waardoor er 'dode ker nen' zouden ontstaan. In onder andere de kern Domburg wordt uitbreiding van de appartemen ten niet toegestaan. Van der Zwaag zegt dat het col lege nog eens goed naar de re gels heeft gekeken „Je kunt denken: straks worden het ap partementen. Maar dan rede neer je vanuit angst dat het mis gaat of dat er misbruik van re gels wordt gemaakt. Of je kunt de regels zo opstellen dat die nadelige gevolgen niet gebeu ren. Dat is wat we gedaan heb ben." Hij zegt dat het college zeker niet de ondernemers wil pes ten. „We denken met ze mee en beseffen ook dat het goed is om een gevarieerd aanbod aan toe risten aan te bieden." Van Bommel had de gemeente duidelijk gemaakt dat hij er geen appartementen van wilde maken. De hoteleigenaar wil meer service aan de Wanten ver lenen. Hij zei dat jonge gezinnen met Wnderen 's middags een flesje warm willen maken, of de ouders willen soep in de kamer eten als de Wnderen slapen. Hoor Edith Ramakers MIDDELBURG- Juwelier Bril jant in de Lange Delft in Middel burg mag geen buitenrolluiken aan zijn voorgevel bevestigen. Dat heeft de bestuursrechter van de Middelburgse rechtbank geoordeeld. Eigenaar B. Lee mans en zijn advocaat M. Sma ling overleggen nog of ze tegen de uitspraak in beroep gaan. De welstandscommissie van de gemeente Middelburg had de (Advertentie) m Bezorgklachten: 0800-0231 231 I op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Tel: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet "ww. pzc.nl E-mail: web@pzc.nl bouwaanvraag een aantal maan den geleden voor de transparan te rolluiken afgekeurd. Daar mee nam de eigenaar geen ge noegen en stapte naar de be stuursrechter. Deze oordeelde dat de gemeente af had mogen gaan op het nega tieve advies van de welstands commissie. „Het argument dat de zaak goed beveiligd moet worden, heeft niet de doorslag gegeven", verklaart advocaat Smaling. Hij deelt nog mee dat de juweliersbranche achter de oplossing van Juwelier Briljant staat. De welstandscommissie vindt dat de buitenrolluiken niet pas sen in het straatbeeld van de Lange Delft. „Tussen onze archi tect en de welstandscommissie is veel overleg geweest", zegt Leemans. „Er zijn veel aanpas singen geweest. Elk ontwerp, acht in totaal, is afgekeurd." De gemeente wil in de binnenstad toe naar rolluiken in de vorm van tralies, zegt hij. „Maar als je een juwelierszaak hebt, dan moet je veel veiligheidsmaatre gelen nemen. We hebben al veel overvallen in ons leven meege maakt. Wij willen geen tralies omdat dieven daarachter gemak kelijk een haak kunnen slaan en de tralies snel met een sterke wa gen wegtrekken." Leemans heeft enkele veiligheidsmaatre gelen genomen en elke avond bergt hij waardevolle sieraden veilig op. „We hebben rolluiken aan de binnenkant geplaatst, maar daar is de gemeente ook op tegen. Die moet ik weghalen. Daarover voeren we ook nog overleg. Maar als ik dat zou doen, dan hou ik echt open huis voor overvallers." In de binnen stad van Middelburg zijn veel winkels met rolluiken die niet aan de eisen voldoen. De ge meente vindt niet dat die wegge haald moeten worden, maar als een ondernemer een nieuw luik wil plaatsen, moeten ze wel aan de nieuwste eisen voldoen. De kast van het rolluik moet bij voorbeeld in de gevel worden in gepast. MIDDELBURG - Een selectie van deelnemers aan Hooikoorts, 2ndlnfluenz en De Kunstbende (reedt vandaag op de Markt in Middelburg op tijdens het Pro mofestival. Dat begint om 15.15 uur en duurt tot het begin van de voetbalwedstrijd Neder land-Ivoorkust. Als de wedstrijd is afgelopen, wordt het festival hervat. Dat is om 20.00 uur. Op het program- staan acht bands en vier dansacts. De bands zijn Ocean's Sense Forward, Latitude, Essence, The Straits, The Up rights, Marsha en It takes two. lij de dansgroepen treden op Do-It, Vivrant Thing, Madhuri en een groep tapdansers. WMrMk Annemarie Priemis in haar met liefde, doorzettingsvermogen en geduld gecreëerde lusthof, door Anita Janse MIDDELBURG - Als kind was ze al ge boeid door bloemen en planten. Inmid dels heeft Annemarie Priemis een ruime tuin vol borders, vijvers en leuke zitjes. Die tuin in Middelburg beschrijft ze, sa men met vier andere tuinen, in haar boek 'Welkom in de Walcherse Tuinen'. „Het zit in mijn genen", zegt Annema rie over haar groene vingers. De vele zit jes in haar tuin ten spijt; zij beschikt niet over zitvlees. „Ik moet altijd iets doen", vertelt ze. „De witte regen is mijn trots, maar helaas is die net uitge bloeid." Een rozentuin, een kruidentuin, een bos- tuin. Annemarie heeft het allemaal. Ter wijl ze door haar tuin wandelt, wordt ze op de voet gevolgd door een zwartwit te eend. „Die kwam hier op een dag de tuin in gewaggeld en komt nu telkens terug", vertelt Annemarie terwijl ze haar manke huisdier een snee brood voert. „Vorig jaar heeft ze hier zelfs der tien kuikens op de wereld gezet." Ruim te genoeg om te leren zwemmen in de vijvers van De Sprenckhof. De tuin van Jaap en Annemarie is met 1900 vierkan te meter onverwacht groot voor de stad. „Het is veel werk", benadrukt Annema rie. Toch heeft ze naast het tuinieren nog tijd gevonden voor het schrijven van een boek. „Sinds ik de computer heb ontdekt, vind ik het heel leuk om boekjes te maken. Ik heb al een foto boek gemaakt over mijn eigen tuin, maar op een gegeven moment ben je daar wel klaar mee." Tuingroep Toen kwam ze op het idee om een boek je te schrijven over 'De Walcherse Tui nen', de tuingroep waar ze zelf al enke le jaren mee samenwerkt. „Die wisten toen ook niet waar ze aan begonnen", aldus Annemarie. Met de regelmaat van de klok kwam zij aanwaaien om een rondje te doen door hun tuin. En om vra gen te stellen. „Ik kan niet schrijven over een tuin die ik niet goed ken, je moet het voor je zien als je het schrijft." Annemarie zat nooit om inspiratie verle gen. De creativiteit die je in haar tuin terugziet, heeft ze ook in haar boek tot uiting weten te brengen. In 'Welkom in de Walcherse Tuinen' wordt de lezer als het ware door de eigenaar meegenomen voor een rondwandeling door zijn of haar tuin. „Ik heb de eigenaren zelf la ten vertellen. Het moest geen droge op somming worden van de planten en bo men die je tegenkomt, maar een verhaal met leuke anekdotes over het wel en wee van de tuinier en hoe de tuin is ge worden wat hij is." Het resultaat is een levendig boekje, dat per hoofdstuk een tuin behandelt: Het Blauwe Hof aan de Breeweg in Koudekerke, De Blommen- hof aan de Michaelsdreef in Middel foto Ruben Oreel burg, De tuin van Bram Louws aan de Oostkapelseweg in Serooskerke en Ram- mekenshof aan de Rammekensweg in Ritthem. En natuurlijk Annemaries ei gen tuin De Sprenckhof aan de Middel burgse Sprencklaan. Het gaat om vijf heel verschillende tui nen. Van boerderijtuin tot Engelse ro zentuin. Maar wat de eigenaren gemeen hebben is een flinke portie geduld en doorzettingsvermogen. „En dan gaat het zo'n beetje hetzelfde als bij kunste naars, dan wil je anderen laten kennis maken met je creatie", zegt Annemarie. Om die reden stellen de tuineigenaren vandaag en morgen hun privédomein open voor het publiek. Ook 24 en 25 juni en 1 en 2 juli zijn de tuinen ge opend van 10.00 tot 17.00 uur. Het boek van Annemarie Priemis wordt tijdens deze opendagen in alle vijf de tuinen te koop aangeboden. Daarnaast is 'Wel kom in de Walchei-se Tuinen' vanaf van daag te koop bij boekhandel de Druk- kery in Middelburg. Meer informatie is te vinden op de website www.walcherse- tuinen.nl. zaterdag 17 en zondag 18 juni 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: A. A. v. d. Male, Duinweg 59, Zoutelan- de, tel. (0118)561282. zon. 23.00-ma. 8.00 uur:R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. Tandartsen Walcheren N. J. M. Kootstra, Korenbloemlaan 1A, Arnemuiden, tel. (0118) 602929. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M. Sinke, tel. (0118) 62045 Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: Mw. A. van der Wolf en Mw A. Focker-de Feiter, A. Gogelweg 14, Vlis singen, tel. (0118) 466548. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur: Apotheek Souburg, C. van Perestraat 1, Oost-Souburg, tel. (0118) 461593. 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Dauwendaele, Roozenbur- glaan 18, Middelburg, tel. (0118) 627471. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118-684000. STREEKACTIVITEITEN GRiJPSKERKE - Kerkring, 13.00-21.00 uur: Ringrijden; MIDDELBURG - Minitheater, 20.30 uur: Volle Vaart, voorstelling theater school De Ambitie; OOST-SOUBURG - Karolingenburg, 20.00-22.30 uur: Ierse muziekavond; VLISSINGEN - Café 't Zottekot, 18.00 uur: Voetbal kijken op groot scherm en om 21.00 uur Optreden van 2x bak boord; Stationsrestauratie, 16.00 en 21.00 uur: Bloomsday, voorlezen gedicht James Joyce; Coosje Buskenstraat/Scheldeplein, 8.00-16.00 uur: Weekmarkt; Open Hof, 9.00 uur: Hatha yoga en om 10.35 uur Power yoga; Plein Vierwinden, vanaf 9.00 uur: speel dag voor kinderen. MIDDELBURG - De gemeente Middelburg is een proef begonnen met een andere manier van registreren van hardnekkige overlast door hangjongeren. Dat moet er voor zorgen dat er efficiënter wordt opgetreden en dat ge beurtenissen eenvoudiger geëvalueerd kunnen worden. „In het verleden deden we veel dingen om overlast door hangjongeren tegen te gaan op ad hoe basis", zegt T. Ter louw van de gemeente Middelburg. „Bijvoorbeeld bij de problemen die er in Nieuw-Middelburg zijn geweest. Ach teraf moesten we vaststellen dat we drie jaar bezig zijn ge weest voordat cle problemen verholpen waren. Dat is na tuurlijk veel te lang. We hebben nu in samenwerking met de politie en het Sociaal Werk Middelburg formulieren ge maakt waaruit vanzelf duidelijk wordt wat elke instantie moet doen op welk moment. Het komt bijvoorbeeld wel eens voor dat ook de woningcorporatie ingeschakeld moet worden. In de nieuwe formulieren hebben we nu vastgelegd wanneer dat moet gebeuren en wie dat doet." De samenwerking met de politie en het SWM was ook in het verleden intensief, benadrukt Terlouw. „Maar dat ge beurde vooral telefonisch. Dan is het vaak moeilijk om achteraf nog dingen na te gaan of te controleren." Na de zomer wordt de nieuwe werkwijze geëvalueerd. DOMBURG - Om het communicatieprobleem tussen de strandwachten in de gemeente Veere en de politie op te lossen, wordt een directe, digitale verbinding tussen de strandposten en de Meldkamer Zeeland gemaakt. Dat is het resultaat van overleg tussen de gemeente Veere, de Stichting Strandexploitatie Walcheren (SSW) en de poli tie. De SSW heeft onder meer als taak, toezicht te houden op de veiligheid van de badgasten op de stranden. Dooi de invoering van het C2000 communicatiesysteem voor hulpdiensten is er op de stranden een probleem ontstaan. Dat werd afgelopen weekeinde duidelijk toen een man verdronk bij het strand van Vrouwenpolder. 'De melding via 112 bereikte de strandwachten niet. Tot dit seizoen was er een directe verbinding tussen de zes hoofden strandpost en de gemeenschappelijke meldkamer Zee land. Bij calamiteiten waren de lijnen kort. Het ministe rie van binnenlandse zaken voert C2000 in, maar stelt zich op het standpunt dat het systeem louter gebruikt mag worden door de politie, de brandweer en ambulance diensten. In Veere is nu de directe digitale lijn bedacht als oplossing voor het badseizoen 2006. Zo kunnen de hulp diensten bij calamiteiten toch snel en goed met elkaar communiceren. Bij calamiteiten die op het strand plaats vinden en die via 112 gemeld worden, kunnen de strand wachten nu ook snel ter plaatse zijn. In oktober na afloop van het badseizoen, wordt de nieuwe wex-kwijze en de di gitale alarmering geëvalueerd. OVEZANDE - Bij een eenzijdig ongeval op de Nissestelle bij Ovezande, de doorgaande weg tussen Ovezande en 's-Gravenpolder, is een zestienjarig meisje uit de gemeen te Borsele woensdagavond om negen uur lichtgewond ge raakt bij een eenzijdig ongeluk. Zij zat bij een twintigjari ge Krabljendijkenaar in de auto die in een bocht de macht over het stuur verloor en met zijn wagen in de sloot be landde. De Borselse inzittende raakte lichtgewond aap haar arm en is behandeld in de huisartsenpost in Goes. (Advertentie) O&ö on van 12 t/m 17 juni een week lang Sint Jacobspassage 9 - 4381 EK Vlissingen - Tel. 0118 - 412194 (Advertentie) TOPMERKEN ACHTER STEUTEL LAATSTE DAGEN LAATSTE DAGEN LAATSTE DAGEN GRIJP UW KANS! SHIRTS VA. €"19,- GRIJP UW KANS! U vindt Topmens wear aan de Singelstraat in GOES achter STEUTEL en naast de kerk RIVERWOODS STATE OF ART HUGO BOSS PIERRE CARDIN CAMEL LEDUB JOHN MILLER BOSS ORANGE VEERE - De deelnemers van de wandelvierdaagse van Veere wor den vanavond omstreeks 19.20 uur verwelkomd op het Bastion door blaaskapel Euphonia. Dan zit dë wandeltocht erop. De wandelvier daagse was een initiatief van wandelsportvereniging 't Zand en wijkvereniging Zanddijk-Veere. De wandelaars worden rond 19.30 uur op de markt in Veere ver wacht. Noordweg 125, Serooskerke Walcheren, 0118-593030, www.keesdenherder.nl Openinasfiiden: dinsdaa t/m vriidaa 9.00 - 17.30 uur ?nterdnn o nn - 17 nn m'ir

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 13