zc Basisscholen wachten op geld D 80% STELT MMMOffli) OF? Holland Casino praat weer met Vlissingen Bijdrage havenschap aan spoor Goes is wellicht onrechtmatig FABRIEKS VERKOOP Parelvisser AGRIFAIR Investeringsstop Vlissingen doet scholen de das om mooo BBHnZEEHHa "SM AAN 'lan voor park rond thema verdronken dorp Vragen over iverlast van hagelkanon ZEELAND Brand bij sloop pand Vlissingen Fietsster (82) ernstig gewond Bellamypark op slot tijdens voetbal /Za www.hetoranjeplein.nl Inbreker Redactie: 0113-315649 0W.pzc.nl F-mail:redactie@ pzc.nl postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: jnnrd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; geuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. vrijdag 16 juni 2006 editie Walcheren In de zomermaanden... veel acties en voordeel op alle merken S3 »<Tp Oethleffs Danièlsweg 2 4451 HP Heinkensand -Tel 0113-563085 WWW.Caravanlife.nl rinor Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Door de investe ringsstop in Vlissingen wachten basisscholen als de Graat' Jan nn Nassauschool en Het Kom pas nog langer op hun verbou wing. Voor beide scholen is het bouwplan klaar. De eerste heeft zelfs al een aanbesteding ge daan. Voor de school dreigen fi nanciële problemen, als de ge meente definitief nee zegt. Om Vlissingen te redden van het grote miljoenentekort, moet de stad investeringsplannen laten schieten. Voor 2006 en 2007 geldt alvast een investerings- (Advertentie) ■MAG 17 EN ZONDAG 18 JUNI: ZA. VAN 09.30 TOT 17.00 UUR I ZO. VAN 11.00 TOT 17.00 UUR Bijlade gehele MO OOI collectie nu met kortingen tot gfat 1000 m2 designverlichting en -meubelen stop. „En aangezien de raad ons geen duidelijke opdracht heeft meegegeven, kunnen wij daar niet van afwijken", stelt onder wijswethouder M. Walraven. „We gaan nu alle investeringen tegen het licht houden. Pas in het najaar trekken we onze con clusies. Aanvankelijk wilden we de Graaf Jan van Nassauschool uitzonderen van de investerings stop, maar dat kunnen we op dit moment niet meer maken. Ik wil hun bouwplan en dat van Het Kompas niet afschieten, maar ik kan ze voorlopig nog geen ver- bouwingsgeld garanderen." Dat de scholen al lang wachten op die garantie, betreurt de wethou der. „Ik weet dat vanuit het stad huis gerede verwachtingen zijn gewekt. Het is jammer dat we dit nu niet kunnen waarmaken, zeker omdat de scholen al zo ver zijn in hun planvorming. Dat is wrang. Maar wij kunnen nu niets voor ze betekenen." Wrang Wrang is het zeker, is vanuit de Graaf Jan van Nassauschool te horen. Directeur H. Roubos van de reformatorische school aan de Van Doornlaan in Vlissingen zegt zelfs stomverbaasd te zijn. „Het ene moment zeggen ze een investering van vijf ton toe, het andere moment trekken ze die weer in. Met toestemming van de gemeente hebben wij een aan besteding gemaakt voor een aan nemer en een architect. Die heb ben hun plan klaar. Dat heeft ons al flink wat geld gekost. Ze zouden al beginnen aan de ver bouwing. Het lijkt me dat de ge meente een probleem heeft." De directeur noemt een verbou wing 'zeer dringend'. „Het schoolgebouw is hard toe aan re novatie en achterstallig onder houd. Maar ook aan uitbreiding van onderwijskundige vernieu wing, zoals dat heet. We willen een computerlokaal en de rest uitbreiden. Voor mij is geen ei gen werkplek, de berging is te klein, het schoolplein kan nieu we bestrating gebruiken en er zijn nieuwe toiletten nodig." Ook Het Kompas in Oost-Sou burg wacht op geld. Volgens di recteur B. Houterman is het he le voortraject, behalve de aanbe steding, al gevolgd. „Het wach ten is op een sein van de gemeen te dat we mogen beginnen. Eind 2007 is ons altijd beloofd, en daar gaan we nog steeds vanuit Ook al is het nieuwbouwproject Souburg-Noord stopgezet." „Zoveel scholen zitten in een on zekere tijd. De Burcht-Rietheim zit ook klem. Die moet uitbrei den. Maar bij ons is de staat van de panden nijpend. Zeker het ge bouw in de Roerstraat, dat zakt bijna in elkaar. Dat kost ons al leen maar geld. We kunnen niet lang meer wachten." RISSENKERKE - Het plan van je Vlissinger P. van Haperen, oor een historisch themapark ver verdronken dorpen is gis- eravond in de gemeenteraad ran Noord-Beveland met twij- els ontvangen. )eVlissinger, die uit Wissenker- iekomt, wil een breed opgezet ecreatie-themapark maken met en levend middeleeuws dorp lit de tijd (1530-'32) dat Noord- leveland wegspoelde. Het plan ergt een investering van twaalf vijftien miljoen euro. Bij de neeste Noord-Bevelandse raads- eden sloeg de vonk niet over. IDA'er G. Geelhoed was nog iet meest positief, maar wilde en stevigere onderbouwing. ?an Haperen wil bij afwijzing ndere gemeenten benaderen. ■HEERENHOEK - Dat een antal fruittelers in de gemeen- Borsele een hagelkanon heeft aangeschaft is prima, maar, stel- II de Borselse PvdA-raadsle- en C. Miermans en A. Witkam, le overlast van de knallen van en hagelkanon moet voor ande- imvoners tot het minimum rorden beperkt'. liverse bewoners klaagden na lat begin cleze week de hagelka- onnen in stelling waren ge nacht om hagelschade bij on- eersbuien te voorkomen. Om izes a zeven seconden produce- ende hagelkanonnen schokgol- wat met veel kabaal ge aard gaat. De twee PvdA'ers iülen van het college weten wel- geluidseisen de vergunning elt, of er geluidsmetingen ver- cht zijn en of inwoners van lorsele voldoende zijn geïnfor- fêerd over de hagelkanonnen. WILHELMINADORP - Hij is geen goud waard, maai de bijna één centimeter dikke parel die de negenjarige Marijn Schipper uit Wilhelminadorp van de week uit een kromme oester pulkte, is wel zeldzaam groot. Vol gens edelsmid en edelsteendeskundige Mare de Regt uit Goes is er sprake van een unieke vondst. „In kromme oesters uit Zeeuwse wateren vind je wel vaker parels, maar die hebben dan meestal een diameter van maxi maal vier millimeter. Het exemplaar van Marijn is 1,3 centimeter lang en bijna een centimeter in doorsnee. Dat is voor Zeeuwse begrippen wel zeldzaam groot." Veel waard is de parel niet, zegt De Regt. „Dat zijn pa rels uit kromme oesters eigenlijk nooit. Het zijn altijd kalkparels die geen mooie, egale parelmoerglans heb ben. Dit exemplaar is wel mooi wit, maar heeft weinig glans en daarom ook geen markwaarde. De mooie, hoog- glanzende parels komen toch van oestersoorten die in tropische wateren leven." Het is niet meer dan een leuk door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De top van Hol land Casino heeft onlangs weer een bezoek gebracht aan Vlissin gen. Met het stadsbestuur heeft ze gesproken over een mogelijke vestiging in de Scheldestad. Zeeland is een witte vlek in casi- noland, zei directeur H. Bögels van de Bredase vestiging eind 2004. Niet lang daarna maakte het bestuur een rondje langs Middelburg en Goes. Vlissingen is een veel betere locatie, tipte Stichting Vlissingen 2010 en de club haalde Holland Casino naar Arion, om zich voor te stel len aan de stad. „Holland Casi no raakte enthousiast", weet voorzitter L. van Heulen. „On langs zijn ze zelfs teruggeweest in Vlissingen, op uitnodiging van het college." Dat klopt, zegt Bögels van Hol land Casino. „De gemeente wil de ons vertellen over het oude Scheldeterrein. Daar zijn we ook geweest. Ze hebben ons het kantoor van De Schelde laten zien en nog twee andere loca ties. Jazeker, het ziet er ontzet tend mooi uit en de plannen zijn fantastisch. Daar zou inderdaad best een casino in passen." Maar beloven dat Holland Casi no zich in Vlissingen vestigt, dat doet Bögels niet. „We zijn ook nog in gesprek met Middelburg en Goes. Daar zijn we niet meer geweest, dat niet. Maar zij heb ben ons ook niet uitgenodigd. Anders zouden we wel gaan. Ik moet zeggen dat Vlissingen zich wel heel enthousiast toont. Het is goed te merken dat we wel kom zijn in de stad. Dat is fijn. Je praat altijd liever met een partij die enthousiast is over je komst dan met een partij die er de nodige reserves op nahoudt." Voorlopig blijft de casinoketen nog buiten de provinciegrenzen. Eerst moet minister Donner van justitie toestemming geven voor een vestiging in Zeeland. „Daarvoor wil hij wachten op re sultaten van de nieuwste vesti gingen in Leeuwarden en Roer mond. Is het daar een succes, Advertentie i^Itro'e t&v.oefeb a Ivo p f.gr bót s c h r m PARTY m.m.v. FRAGMENT aparte entree 10,- I hOO tot PI.OO door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De bijdrage van twintig miljoen euro van Ha venschap Zeeland Seaports in een verdiept spoor in Goes is mo gelijk onrechtmatig. Dat stelt de Vlissingse CDA-fractie. In de ge meenschappelijke regeling Zee land Seaports staat dat het ha venbedrijf de taak heeft de eco nomische ontwikkeling te stimu leren binnen de grenzen van de deelnemende gemeenten. Goes valt daar niet onder. Met de investering in het spoor wil het havenschap de overlast van een toenemend goederenver voer door de komst van de Wes- terschelde Container Terminal in Vlissingen-Oost beperken. Twee weken geleden liet de CDA-fractie van Vlissingen al weten het besluit van Zeeland Seaports uiterst vreemd te vin den. Vijf van de twintig miljoen euro is afkomstig van de ge meente Vlissingen en lijkt nu geïnvesteerd te worden in de Goese infrastructuur. „Dat noem ik diefstal", zegt fractievoorzitter M. Geilenkir- chen. Wethouder T. Verhage wond er twee weken geleden geen doekjes om dat ook zij niet blij is met het besluit van het Al gemeen Bestuur van Zeeland Seaports, waarin ze zelf zitting heeft. Ze zei te zullen onderzoe ken of Vlissingen er nog onder uit kan komen. Ondanks die belofte leek de wet houder gisteravond tijdens de commissievergadering niet be reid te zijn de tip van het CDA met beide handen aan te grij pen. „In hetzelfde stuk staat ook dat het Zeeland Seaports is toegestaan de economische ont wikkeling te stimuleren en facili- teren buiten het beheersge bied", zei ze. „Dat is inderdaad niet de letterlijke tekst, maar de VLISSINGEN - Bij de sloop van een gebouw op het Schel- dekwartier in Vlissingen is gistermiddag rond vijf uur brand uitgebroken. Officier van dienst R. Jacobs van de stadsgewestelijke brandweer Vlissingen/Midclelburg noemde het een kleine brand. „Maar we moesten nogal wat sloopmateriaal ver wijderen voordat we bij de brandhaard konden komen." De brandweer was het vuur snel meester. Vermoedelijk is de brand van een leegstaand pand aan de Glacisstraat ontstaan door vonken die vrijkwamen tij dens het slopen. MIDDELBURG - Een 82-jarige vrouw uit Middelburg is gisterochtend rond kwart over elf ernstig gewondgeraakt bij een ongeluk op de Poelendaelesingel in Middelburg. De vrouw fietste daar toen ze moest uitwijken voor een 61-jarige Vlissinger die met zijn auto stilstond langs de weg. Toen zij hem passeerde kwam juist op dat moment een 68-jarige man uit Zeist met zijn auto en caravan langsrij den. Of hij de vrouw schepte of dat zij al eerder haar even wicht verloor, weet de politie niet, maar de vrouw viel met haar fiets. Ze is in kritieke toestand overgebracht naar het ziekenhuis in Vlissingen. Omdat de Zeistenaar het slachtoffer niet had gezien en zij niet bij kennis is om te vertellen wat er is gebeurd, zoekt de politie getuigen van het ongeval. Zij kunnen zich melden via het landelijke telefoonnum mer 0900-8844. VLISSINGEN - Het Bellamypark in Vlissingen wordt vanavond met het oog op de voetbalwedstrijd Neder land-Ivoorkust van vijf uur 's middags tot tien uur 's avonds afgesloten voor auto's. De afsluiting gebeurt aan de kant van de Nieuwendijk en de Gravestraat. De gemeente heeft dat besloten na over leg met de horecaondernemers. „Tijdens de vorige wed strijd, afgelopen zondag, was het zo'n groot feest rond het Bellamypark. Dat willen we weer mogelijk maken", zei wethouder E. Walrave gisteravond tijdens de commissie vergadering. „Op deze manier kan het voor de voetballiefhebbers heel erg leuk worden en krijgen automobilisten geen last als de wedstrijd toch niet zo goed afloopt", zei wethouder Walrave. (Advertentie) aandenken aan een uurtje zwemmen, samen met vader in het kanaal Goes-Goese Sas. Daar, niet ver van de brug in Wilhelminadorp, vond Marijn dinsdag een grote kromme oester. Toen het mes erin werd gezet, gaf het schelpdier zijn geheim prijs. Moeder Evelien Schipper speelt wel met de gedachte de parel in een sieraad te la ten verwerken. „Misschien maken we er een hangertje van." foto Willem Mieras Advertentie Welk model geniet uw voorkeur? dan is hij bereid groen licht te geven voor Zeeland. Dat zou dan over anderhalf jaar moeten zijn." Wethouder T. Verhage wil niets loslaten over haar gesprek met Holland Casino. Het was een ge sprek zoals ze die wel vaker met het bestuur voert, houdt ze vol. „Voorlopig is er geen ruimte en geen toestemming, dus voorlo pig komt er geen casino." LEOLUXPILAT PILATLIGNEROSETCA5AMILANO TOPFORMVANROSSUMROLFBENZBAXTERMOLINARI MACHALKEJORIGRANDEARREDOMONTISOPIETBOON de Jonge Hoek van Dijke 20% t/m 40% korting U vindt ons aan de Schouwersweg 7 (industrieterrein Noordzak) Heinkenszand, Tel. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur. vrijdagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur. zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl interpretatie ervan", verduide lijkte ze. Op aandringen van Geilenkir- chen beloofde Verhage uiteinde lijk toch te onderzoeken hoe het nu precies'zit met de bevoegdhe den van het havenbedrijf. Want de wethouder gaf toe dat het vanuit diezelfde interpretatie mogelijk is, dat Vlissingen in de toekomst ook via Zeeland Seaports meebetaalt aan de tun nel in Sluiskil. De positie van de Vlissingse ge meenteraad in de gemeenschap pelijke regeling Zeeland Seaports, is verder achter geslo ten deuren besproken. zeeuwse almanak Stijf van de schrik zat die in woner van Vlissingen 's nachts rechtop in zijn. bed. Be neden hoorde hij glasgerin kel. Kortgeleden was in zijn wo ning ingebroken en sindsdien reageerde hij uitermate ivaak- zaam op elk afwijkend geluid. Gewapend met- een oude tafel poot, die hij voor dit soort ge legenheden klaar had staan in de logeerkamer, sloop hij de trap af, vastberaden om de ongewenste indringer de schrik van zijn leven te bezor gen. Woest zwaaide hij de deur naar de woonkamer open. Op de tafel zat de kat des hui zes. Zijn kop verstrikt in een plastic tasje. Op de grond la gen de scherven van de wijn glazen van een eerder die avond gehouden verjaardags feestje. Kat en baasje keken elkaar ietwat betrapt aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11