"Koop grond in polders vlot niet PZC Top Th rille o coukg 4 PZC Familiedrama maakt diepe indruk in Purmerend Goes en Terneuzen minst veilig Overheid heeft 19 van de 600 hectare voor natuurontwikkeling binnen A Veerman zegt vissers steun toe Krajicek heeft wat goed te maken YZA www.hetoranjeplein.nl shthósshssssso1 Sponzen grote leveranciers van medicijnen j HARDGLAZËN DEÜREN I /y\ Glashandel I W MELIESTE i Men tos is rage Delta blundert weer met nota's in Amerika Alle reden voor een lach bruntJ 21 Hulpdienst New Orleans opgelicht In de gemeenten Terneuzen en Goes zijn vorig jaar meer verkeersslachtoffers gevallen dan in het jaar daarvoor. Ook op de wegen van de waterschappen was geen daling in het aantal slachtoffers te zien, maar in de an dere elf Zeeuwse gemeenten wel. Naar de oorza- ken van de verschillen wordt studie verricht. it, 48e jaargang no. 139 m onderdag 15 juni 2006 <lia ,s nummer 1,25 jm^middag Soms zon, maar ook een paar buien met ians op onweer. Matige tot vrij krachtige noordelijke wind en 19 graden. HHHMM Minister Veerman heeft de kottervissers gisteren 60 mil joen euro aan steun toegezegd. Daarin zit de 32 miljoen die vorig jaar al was gereserveerd voor sanering van de kottervloot. Verschillende Kamerfracties pleit ten gisteren bij Veerman voor steun aan de kot- 4! §S. tervissers, die zware tijden doormaken. Michaëlla Krajicek heeft volgende week in Rosma len iets goed te maken. Het tennistalent is daar nog nooit ver gekomen. In 2003 was ze te onervaren, in 2004 viel ze er flauw en moest ze opgeven en in 2005 raakte ze geblesseerd aan haar knie. Nu wil ze een keer iets op het Brabantse gras laten zien. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten Meningen: 4; Buiten land: 5; Radio Televisie: 7; Zeeland: 9, 11, 13 en 14; Sport: 16,17,18 en 19; Economie: 21, 23 en 25 Advertentie Henk Spaan heeft een zwak voor bondscoach Marco van Basten: „Door diens aanpak heb je weer zin om naar het Nederlands elftal te kijken!". Zoveel zin, dat Spaan, in de aanloop naar het WK, een gedichtenbundel heeft gewijd aan de belangrijkste spelers van Oranje. (Advertentie) Iposllbankrefceninnnuinmer: O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geel baarbij éénmalig toestemming voor li bedrag van mijn rekeningnummer. Ik heb de laatste diie maanden geen proefabonnement gehad LJ Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: O per maand met automatische incasso 20,55)'. D per kwartaal met automatische incasso 59,75)" D per jaar met automatische incasso 229,20)" met gratis PZC-parapiu Ki1kopnww.p7c.nl/abonneren. bel gratis 0 - 0231231 of stuur deze bon naar P2C. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713,4460 WB Goes het alfabet van Zeeland - Saudi-Arabië Tunesië Oekraïne Ecuador Costa Rica Polen (Advertentie) www.meliesteglas.nl innrAb van der Sluis A® SOES - De aankoop van grond td( oor ontpoldering loopt voor reen meter. Van de benodigde e fshonderd hectare heeft de sre jenst Landelijk Gebied (DLG) as negentien hectare in bezit, lp dit moment vinden over on- tveer honderd hectare gesprek en of onderhandelingen plaats, lat blijkt uit de 'voortgangsrap- ortage grondverwerving' van nZ tprovincie. ,Y lm zeshonderd hectare nieuwe lvj stuur aan te leggen, zijn zeven is, elders aangewezen, die samen nd egenhonderd hectare groot et ijn. Het gaat om de Hedwige/ rosperpolder (295 hectare), het win (tien hectare) en de Een- ragt- en Hellegatpolder in élfws-Vlaanderen en de Van ord lattum-, Everinge- en Zuidpol- lerop Zuid-Beveland. Dat laat- on- te'zoekgebied' omvat in totaal end Eshonderd hectare, maar de rovincie heeft in dat middenge- ied 295 hectare nodig. nformatie nodig ede zeven polders zijn zestig ei- ïn- snaren en honderd pachters ac- ef.De DLG, die van de provin ce ie opdracht heeft gekregen de enodigde grond aan te kopen, iventariseert de wensen van de igenaren/pachters. Dan zal ook uidelijk worden hoeveel men- ee m willen stoppen, elders wil- it a doorgaan of niet willen ver- ivj open. Die informatie is nodig t m te bepalen hoeveel hectare 51a ervangende landbouwgrond in Tts e omgeving moet worden ge vonden. De DLG heeft nu in de zeven polders ongeveer negen tien hectare grond in bezit. Rondom de meeste polders ligt (op dit moment) meer dan vol doende grond van de DLG om te kunnen ruilen. In de nabijheid van de Eendragt- en Hellegat polder heeft de dienst rond de honderd hectare in bezit. De afgelopen maanden, aldus de provincie, is de DLG diverse ma len benaderd door grondeigena ren om te praten over (mogelij ke) aankoop. Vrijwilligheid Om hoeveel mensen het gaat en in welke polders wil de provin cie niet bekendmaken. „Het gaat om individuele situaties en privéaangelegenheden. Daar over kan niet in detail worden gerapporteerd." De provincie vindt het nog te vroeg om een definitieve uit spraak te doen over de kansen van grondverwerving op basis van vrijwilligheid, een voor waarde van Provinciale Staten. In de te ontpolderen gebieden is massaal verzet ontstaan. De pro vincie is daar niet bang voor. „Uit ervaring blijkt dat de ver werving bij natuurontwikke lingsplannen aanvankelijk moei zaam verloopt, maar als een maal een start is gemaakt met de verwerving van de eerste per celen, gaat het balletje rollen." Om meer grondeigenaren in het zogeheten Middengebied over de streep te trekken, is de toela geregeling uitgebreid. Iedereen in die vijf polders die vrijwillig meewerkt aan de grondverkoop, krijgt 10.000 euro toeslag per hectare, ook als de locatie uitein delijk niet wordt aangewezen voor getij dennatuur. Spanje - Oekraïne 4 - 0 Tunesië - Saudi-Arabië 2 - 2 Duitsland - Polen 1 - 0 foto Evert Elzinga/ANP Amsterdam, waar Purmerend onder valt. Dat heeft het bureau laten weten naar aanleiding van speculaties daarover. Een buurtbewoner omschrijft de vrouw als 'een leuke, norma le jonge meid'. Volgens een ande re buurtbewoner had de partner van de vrouw haar vorig jaar verlaten.Het drama heeft de ge meenschap in Purmerend ern stig geschokt. „Ik ben er zeer be zorgd over dat dit kan gebeu ren," aldus burgemeester Ver beek. ANP WAGENINGEN - Natuurspon- zen bieden op termijn mogelijk heden voor geneesmiddelen te gen de belangrijkste ziekten in de wereld. Nu al komt drie kwart van alle gepatenteerde bioactieve stoffen tegen kanker voort uit sponzen. Dat stelt de uit IJzendijke af komstige René Wijffels vandaag bij de aanvaarding van het ambt van hoogleraar bioproces- technologie aan Wageningen Universiteit. Volgens Wijffels is 30 procent van alle potentieel nieuwe medi cijnen op natuurbasis uit spon zen geïsoleerd. Wijffels onder zoekt momenteel in de Ooster- schelde en Middellandse Zee hoe sponzen zich voeden en hoe ze groeien. ANP (Advertentie) J Vakkundige montage! J Showroom geopend ma t/mvr 7.30-17.30 uur Livingstoneweg 20, GOES. Tel. (0113) 227854 BREDA - Het Mentos-snoepje keft in de Verenigde Staten tot sn rage geleid. Amerikanen oppen een handvol Mentos in en tweeliterfles Diet Coke om aarmee een metershoge fontein risdrank te veroorzaken. 'p het internet zijn inmiddels onderden filmpjes verschenen raarop enthousiastelingen met ile 'explosieve' Mentos en cola iperimenteren. ANP door Frank van Cooten OOSTBURG - Energiebedrijf Delta heeft gisteren achthon derd klanten in Zeeland de stui pen op het lijf gejaagd. Ze kre gen niet alleen onterecht een aanmaning maar de brief zorg de ook voor een hoop verwar ring. De aanmaning ging im mers om een openstaand bedrag van nul euro. De achthonderd Zeeuwen kun nen afsluiting van de nutsvoor zieningen voorkomen, door bin nen tien dagen nul euro te beta len, is de strekking van de brief. Een aantal betrokkenen zag de humor er van in, maar een groot aantal klanten vroeg zich ver twijfeld af hoe een bedrag van nul euro over te maken is. De familie Babijn in Oostburg kreeg de aanmaning gisteren in de bus. „Ik kan er de humor wel van inzien maar veel oudere mensen schrokken zich rot. Dat mogen gebeuren. De betrokken mensen moeten de onterecht ver stuurde aanmaning als niet ver stuurd beschouwen." Volgens de woordvoerder kan Delta fouten met rekeningen sinds de liberalisering van de energiemarkt niet voorkomen. De energiemarkt zou te complex zijn geworden om fouten uit te sluiten. „Voor de liberalisering streefden we nog naar honderd procent foutloos werken maar dat lukt niet meer." is onacceptabel", zei Frantjois Babijn gisteren. „Delta claimt dat de problemen opgelost zijn, maar dat is niet waar. Dat be wijst deze brief maar weer eens. Er zijn nog veel problemen met verkeerde rekeningen, geen reke ningen of onterechte aanmanin gen. Het wordt tijd dat de groot- aandeelouders weer aan de bel trekken." Technisch probleem Een woordvoerder van Delta kon gisteren niet anders dan de fout toegeven. „De brief is na tuurlijk onterecht verzonden. Dat is jammer genoeg achthon derd keer gebeurd. Er was spra ke van een technisch probleem. De betrokken mensen hebben een achterstallige rekening keu rig betaald maar zitten nog in ons systeem. Na betaling zegt het systeem dat de rekening is betaald. En dat vertaalt zich in nul euro. Per abuis is dat in een brief terechtgekomen. De brief is niet tijdig onderschept. We hebben hierdoor inderdaad veel onrust gezaaid. Het had nooit DORTMUND - Een Duitse fan heeft alle reden om te lachen. Duitsland, het gastland van het wereldkampioenschap voetbal, plaatste zich gisteravond zo goed als zeker voor de achtste fi nales. Na in de eerste wedstrijd van Costa Rica te hebben gewon nen werd ook Polen verslagen, al viel de 1-0 wel pas in de bles suretijd. foto Ina Fassbender/RTR pagina 17 weer winst in de laatste minuut De lichamen van de in Purmerend omgebrachte kinderen worden weggevoerd. door Louise Landeweer PURMEREND - Purmerend is gisteren opgeschrikt door een drama in de Overlanderstraat. Na een melding van een 21-jari- ge vrouw trof de politie daar haar twee kleine kinderen dood aan. De politie heeft de vrouw aangehouden op verdenking van moord of doodslag op de kinderen, een jongetje van zes maanden en een meisje van bijna twee jaar oud. De moeder woonde alleen met haar twee kinderen. Welke rol de vader in het gezin speelde, is niet duidelijk. Inmiddels is de man op de hoog te gebracht van het drama, liet de politie weten. Zestien rechercheurs onderzoe ken de zaak. Over de manier waarop de kinderen om het le ven zijn gebracht, wilde de poli tie nog niets kwijt. Het gezin was niet bekend bij Bureau Jeugdzorg Agglomeratie Uw postcode: «ben abonnee Naam i i 9 020600 ivmv.-hjrfhnlIencolledtc.nl het alfabet van Zeeland Uw huisnummer: Ueze bon ingevuld inleveren bij onder- Kaande verkooppunten. U ontvangt 3,00 korting op een boek uit de T-delige Top Thrillers Collectie. Norm. prijs 8,95 en alle deelnemende boekhandels Een miljard dollar, bedoeld voor de eerste levensbehoef ten van de slachtoffers van de orkanen Katrina en Rita in New Orleans is besteed aan voetbalkaartjes, champagne en pornobanden. Tot die conclusie komt een Amerikaanse controledienst na een steekproef uit nota's van de rampenbestrijdingsdienst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1