Tunnel blijft in bezit overheid COURAN Rijksmusea straks toch gratis PZC ®3 Vrouw (19) komt om bij brand in Terneuzen Kinderplezier voor de kroeg van het groot verdriet I DIGITALE FOTO'S1 verschoore.nl wmmmiÊÊmmm linister Zalm ziet af van verkoop verbinding onder Westerschelde w EU-compromis voor de visserij bruna <5> MKB wil af van koopzondagen toeristencentra 21 OM blijft bij uitspraak moordzaak Relativering van een zeeheld Ster Zeeuwsche Eilanden gewijzigd Brazilië sober 17 en 19 Uw voordeel: €150: /aatv middag nerkelijk koeler met 17 tot 19 gra- fen.Kille noord(westen)wind en in de Uitend een bui, 's middag ook wat zon. ,8e jaargang no. 138 Jioensdag 14 juni 2006 snummer€ 1,25 PZC Topkwaliteit 'H Tuurlijk bij: 1 innr Ernst Jan Rozendaal IEN HAAG - De verkoop n de Westerscheldetunnel van de baan. Minister alm (WD, Financiën) jft het dagelijks provin- tiebestuur van Zeeland gis- eren meegedeeld dat hij lat binnenkort in een brief de Tweede Kamer zal nelden. Een woordvoerder an het ministerie van Fi- janciën heeft dat bevestigd. e gedeputeerden Suurmond ND, Financiën) en Poppelaars DA, Infrastructuur) waren gis- aren bij Zalm op bezoek om te lespreken hoe ze uit de patstel- ng over de Westerscheldetun- el konden komen. Zalm wilde tunnel, waarvan het Rijk n 95 procent van de aande- bezit, verkopen. Het dage- ijks provinciebestuur wilde aaraan aanvankelijk meewer- door de verkoop de aan eg van een tunnel bij Sluiskil jogelijk zou worden, tovinciale Staten staken daar (ree maanden geleden een stok- voor. In een breed gesteunde otie werd vastgelegd dat de innelaandelen in overheidshan- en moeten blijven, lok de Tweede Kamer had gro- bedenkingen. Zowel Staten Is Kamer vreesden dat privati- ering van de tunnel de tarieven oor de gebruikers zou opstu- ren. lezien het geringe draagvlak eeft Zalm nu besloten af te zien van verkoop. „Een wijs be sluit", reageert CD A-Kamerlid Omtzigt. „Dat betekent dat de minister goed naar ons heeft ge luisterd. Na twee jaar twijfelen heeft hij het belang van de Zeeuwen vooropgezet. Wij heb ben nooit gezien wat de voorde len waren van de verkoop van de tunnel en Zalm heeft ons dat nooit duidelijk kunnen maken." PvdA-Kamerlid Crone noemt het besluit van Zalm 'fantas tisch'. Beide Kamerleden willen zich nu sterk maken voor de aanleg van een tunnel bij Sluiskil. Vol gens de woordvoerder van Zalm is die echter van de baan. Pop pelaars stelt dat Zalm heeft aan gegeven dat de provincie een kans heeft laten lopen. „Hij was bereid een garantiestelling af te geven voor een tunnel bij Sluis kil als wij wilden meegaan in de verkoop van de Westerschelde tunnel. Dat is niet meer haal baar." Suurmond geeft aan dat het ministerie van Financiën als aandeelhouder wel zal meeden ken over hoe een tunnel bij Sluiskil kan worden aangelegd. „We zijn weer terug waar we twee jaar geleden waren, toen we aan een business case werk ten om de aanleg van een tunnel bij Sluiskil mogelijk te maken. De verkoop van de Westerschel detunnel kwam daar tussen, nu zijn we weer bij af." pagina 4 commentaar katern Zeeland tunnel bij Sluiskil niet in gevaar ige Brazilië - Kroatië 1-0 Zuid-Korea -Togo 2-1 Frankrijk - Zwitserland 0-0 1 GROEP F Australië 1-3 Brazilië 1-3 Kroatië 1-0 Japan 1-0 1 GROEP G Zuid-Korea Frankrijk Zwitserland Togo 1-3 1-1 1-1 1-0 LUIK - Terwijl heel België in de ban is van de mysterieuze verdwijning van de halfzusjes Nathalie en Stacy, dansten kinderen gisteravond uitbundig op de stoep van Café 'Les Armuriers', de plek waar de tienjarige Nathalie en de zevenjarige Stacy voor het laatst gesig naleerd zijn. foto Marcel van Hoorn/ANP pagina 5 verdachte vermissingen meldt zich bij politie 'HUSSEL - In Brussel is een compromis bereikt over de om streden Europese subsidie voor vernieuwing van visserschepen. Hierdoor komt de komende ze ven jaar 3,8 miljard euro be schikbaar voor vissers. DeEU-landen ruzieden een jaar over de criteria. Nederland vindt dat vissers alleen subsidie i krijgen voor een nieuwe scheepsmotor als die kleiner is dan de oude. ANP van onze redactie binnenland DEN HAAG - Ondanks fel ver zet van zowel staatssecretaris Medy van der Laan als de Mu seumvereniging heeft een meer derheid in de Tweede Kamer van VVD, PvdA, SP en Kamer lid Hilbrand Nawijn gisteren toch zijn plan doorgedrukt om de 26 Rijksmusea in ons land gratis voor Nederlanders open te stellen. Volgens Van der Laan en de Mu seumvereniging, die meer dan 400 musea in ons land vertegen woordigt, zal door de gratis toe gang het museumbezoek niet stijgen. Hooguit zullen mensen, die nu de weg toch al weten te vinden, vaker komen. Boven dien lijkt het besluit in strijd met Europese regels. De indien- ster van de motie, WD-Kamer- lid Annette Nijs, deed gisteren- de kritiek af met: „Let wel, het gaat maar om een kwart van al le museumbezoeken. Soms vind ik de commotie opgeblazen, zo drastisch is het niet." GPD 'Advertentie) BELEEF OPNIEUW DE WK'S VAN ORANJE Normale prijs 9,95 NU 00K MET KORTING TE BESTELLEN OP: WWW.HETORANJEPLEIN.NL Oeze DVD's zijn voor de normale prijs van 9,95 ook verkrijgbaar bij: _AK0, BoLcom, Media Markt, Music Store, VanLeest en Wehkamp. door René van Stee TERNEUZEN - Bij een brand op de zolderverdieping van een woning aan de Ampèrestraat in Terneuzen is gisterochtend een negentienjarige vrouw uit die plaats om het leven gekomen. De brand brak omstreeks half elf uit. Het vuur was even voor het middaguur geblust. Om de brand te kunnen blussen, moest de brandweer met behulp van een hoogwerker een gat in het dak maken. Naastgelegen wo ningen liepen rookschade op. Onderzoek van de technische re cherche moet de oorzaak van de brand uitwijzen. Officier van dienst W. van der Peijl van de brandweer in Ter- neuzen vermoedt dat de combi natie van het vuur, de grote hit te (rookgassen) en de rookont wikkeling de vrouw noodlottig is geworden. „Het dakbeschot was helemaal zwart. De hitte moet enorm zijn geweest. In een dergelijke situatie gaat het dan al heel snel verkeerd. Helaas is dat nu ook zo", verklaarde Van Brandweerlieden moesten het vuur via een gat in het dak bestrij den. der Peijl. De brandweer was on geveer acht minuten na de brandmelding ter plaatse. Op het moment dat brandweerlie den het slachtoffer op de zolder verdieping aantroffen, was zij al overleden. De ouders van de vrouw, die ten tijde van de brand gewoon thuis waren, wer den samen met haar jongere zus je op het politiebureau in Ter- neuzen opgevangen. Buurtbewoners reageerden ge- foto Camile Schelstraete schokt op het overlijden van de vrouw. Ook onder de brandweer mannen was de verslagenheid groot. „Heel begrijpelijk als je zelf kinderen hebt en je als brandweerman niets meer voor het slachtoffer hebt kunnen doen", aldus Van der Peijl. Het brandweeropvangteam zorgde in de kazerne van Terneuzen voor de begeleiding van de man schappen die bij het bestrijden van de brand waren ingezet. DELFT - Winkels in de toe ristische centra zoals bij voorbeeld Zandvoort moe ten de meeste zondagen van het jaar dicht. Ondernemersorganisatie MKB wil af van de regeling die koopzondagen voor de ze stadscentra mogelijk maakt omdat niet-toeris- tische steden als Almere hiervan misbruik maken. De kleine en middelgrote ondernemers vinden dat het aantal koopzondagen in het hele land moet wor den beperkt tot twaalf. „Slechts onder stringente voorwaarden mogen ge meenten zelf jaarlijks maxi maal nog eens zes extra koopzondagen aanwijzen", stelt Kees Verhoeven, secre taris detailhandel van MKB-Nederland. Als alter natief voor dit plan kunnen de openingstijden van win kels ook helemaal vrij wor den gegeven, vindt de on dernemersorganisatie. Het belangrijkste is dat iedere ondernemer gelijke kansen krijgt, ook op zondag, al dus MKB-Nederland. Deze variant kan echter op wei nig maatschappelijke en po litieke steun rekenen. Ver hoeven erkent dat vakantie gangers op drukke toeris tische plekken niet blij zul len zijn met het schrappen van koopzondagen. ANP pagina 7 optimistisch MKB Essen toont de uitvinder van de romantiek Het onderzoek in de Deventer moordzaak wordt niet hero pend. Voor justitie is de zaak helder: fiscaal jurist Ernest Louwes heeft in september 1999 de weduwe Wittenberg vermoord. Justitie heeft zelfs meer sporen gevonden die aantonen dat Louwes de dader moet zijn. Als gevolg van deze uitspraak blijft Louwes in de gevangenis. Zijn advocaat kondigde aan dat hij een herzie ningsverzoek gaat indienen bij de Hoge Raad. - Al tijdens zijn leven was Hfl hij een legende en daarna nam de verering nog toe. Het Scheepvaartmuseum in Amsterdam wijdt een ex positie aan Michiel de Ruy- ter; weinig verwijzingen naar Zeeland, wel een genu- IS anceerde blik. De driedaagse wielerwedstrijd voor vrouwen Ster Zeeuw sche Eilanden die morgen begint, ziet er anders uit dan voorgaande jaren. De etappekoers begint in Vlissingen met een tijdrit, waarna vrijdag en zaterdag rit ten in lijn worden gehouden. De wedstrijd telt (v, Q voor het eerst mee voor de wereldbeker. De Braziliaanse voetbal sterren hebben bij de start van het WK nog niet echt gestraald. Door een treffer van Kaka won de titelfavo- riet wel sober met 1-0 van Kroatië. Frankrijk viel nog meer tegen met een gelijk spel tegen Zwitserland (0-0). Zuid-Korea, met Dick Advocaat als coach, won van Togo met 2-1. Varia: 2; Binnenland: 3; Feiten en Meningen: 4; Buiten land: 5; Economie: 7; Radio en Televisie: 9; Zeeland: 11, 13, 14, 15 en 16; Sport: 17, 18 en 19; Kunst: 21, 22, 23 en 24; Uit: 26 en 27. (Advertentie) De beste multifocal glazen van €399,- voor €249,- per paar,8 Profiteer nu. Niet tevreden? Geld terug. "Actje gekit (ot. efimet 9, juli 2006. Vfaag na»?»' dp raorvvayrden Advertentie (ppsl)bankrekenijigiiunimer' O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig toestemming voor automatische incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer, Ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: Cl per maand met automatische incasso 20,55)*. Cl per kwartaal met automatische incasso 59,75)". O per jaar met automatische incasso 229,20)". mei gratis PZC-paraplu Kijk op wwwpzc nl/abonneren. bel gratis 0800 0231231 ol stuur deze bon naar: PZC. afdeling lezersservice Antwoordnummer 713, 4460 WB Goes S'^llóBSHSSSSBO' het alfabet van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1