Le Roy komt met de schrik vrij 0 PZC Autisme trekken voor het goede doel Imagocampagne moet vooral ook Zeeuwen bekore 1 1 SBMMIs* Nieuw speeltoestel Baantjes stadsrand Terneuzen Verbeterde Zwitserse knoflook met visolie en Qio Staten leggen kritiek op ontwikkelbedrijf naast zich neer Internationale orgelconcerten in basiliek Hul Familieberichten vervolg van pagina 12 leven in een wereli die je niet begrijpt oVERLOCKMACHINES GOED VOOR Uw voordeel 5,95 dinsdag 13 juni 2006 door Ben Jansen MIDDELBURG - Ze was ver rast, had zich 'belazerd' en 'ge kwetst' gevoeld, maar uiteinde lijk overheerste de opluchting. Gedeputeerde M. le Roy (PvdA, economie) kwam met de schrik vrij. De Statencommissie econo mie en mobiliteit ging gisteren niet in op de twijfels die de vakorganisaties en - naar bleek - ook de werkgeversorganisatie BZW heeft op de plannen voor de oprichting van een Zeeuws ontwikkelingsbedrijf. Het ontwikkelingsbedrijf dat on dernemers de helpende hand moet bieden, is een van de speer punten van Le Roys sociaal-eco nomisch beleid. Vorige week bleek dat het draag vlak voor de door de gedeputeer de gekozen opzet ontbreekt bij drie belangrijke spelers op so ciaal-economisch terrein: de vakorganisaties FNV, CNV en De Unie. De vertegenwoordi gers van de bonden in de So ciaal-Economische Consultatie Groep van Zeeland (SECG), zeg maar een Sociaal-Economische Raad op provinciale schaal, von den Le Roys plannen wegge gooid geld en oordeelden dat ze alleen maar bijdragen aan ver snippering. Overleg Het kwam mooi uit dat de com missie economie en mobiliteit gisteren het jaarlijkse overleg met de SECG had. Konden de heren van de vakorganisaties hun standpunt nog even toelich ten. Dat deden ze, bij monde van W. Waumans (FNV), en ze kregen bijval vanuit de werkge verssectie van de consultatie- groep. J. Groenink, voorzitter van de Brabants-Zeeuwse Werk geversvereniging. „Een ontwik kelingsbedrijf voor Zeeland, naast Zeeland Seaports en het ontwikkelingsfonds voor de landbouw, is te klein", meende hij, „zowel qua budget als qua menskracht." Daarom pleitte hij ervoor de ontwikkelingstaak voor Zeeland onder te brengen bij een van de Brabantse ontwik kelingsmaatschappijen Rewin of BOM. J. Koppejan-Elsen (CDA) vroeg zich af of die Brabanders dan de leiding moeten krijgen over de inspanningen de werkgelegen heid in Zeeland te versterken. „Ach", smaalde Waumans, „denkt u nu werkelijk dat de BOM of de Rewin een bedrijf dat diep vaarwater nodig heeft, zo ver krijgt dat het zich in Den Bosch vestigt?" De SECG kon niet echt een vuist maken, omdat het aan tijd had ontbroken een vergadering te wijden aan het businessplan. Tijdens het gesprek met de Sta tencommissie bleek dat het MKB-Nederland, de belangenor ganisatie voor het midden- en kleinbedrijf, minder negatief oordeelt over de plannen van Le Roy. Nadat de dames en heren van de SECG waren vertrokken, gaf de commissie Le Roy de zegen om door te gaan met het ontwikke lingsbedrijf zoals dat haar voor ogen staat. Op één punt moest ze inbinden: de commissie eiste dat het ontwikkelingsbedrijf en het Centrum Zeeuwse Kennis economie in elkaar worden ge schoven. door Paul Begijn TERNEUZEN - De Wijkraad Binnenstad Terneuzen heeft gis teravond ingestemd met het plan om een nieuw speeltoestel te plaatsen in het stadspark aan de Westelijke stadsrand van Ter- neuzen. Het speeltoestel heeft de vorm van een schip en biedt de kinderen meer mogelijkhe den dan alleen klauteren en klimmen. Het 'speelschip' is de vervanger van een eerder weggehaald speeltoestel tijdens de herinrich ting van de Westelijke stads rand. Op initiatief van de ge meente Terneuzen en de Wijk raad Binnenstad werden ver schillende leveranciers ingescha keld om met een plan te komen. Zij kregen de opdracht om een speeltoestel te ontwerpen voor kinderen in de leeftijd van twee tot en met twaalf jaar. Uiteinde lijk werden drie verschillende plannen voorgedragen aan de kinderraad en de basisschool leerlingen van de Terneuzense binnenstad. De kinderen beslo ten unaniem om te kiezen voor het plan om een groot speeltoe stel in de vorm van een schip te plaatsen. Het biedt de kinderen niet alleen ruimte tot klauteren en klimmen, er kan ook gegle den worden en gebruik worden gemaakt van de aanwezige wa terpartijen. De Terneuzense Wijkraad nam het plan direct over. Om de buurtbewoners op de hoogte te stellen en naar hun mening te vragen werd een en quête uitgedeeld. Daaruit bleek dat de bewoners zich vooral zor gen maken over de veiligheid van de kinderen. De Grenulaan waai'aan het stadspark grenst, wordt door veel bewoners als een onveilige weg gezien om over te steken. Ook kunnen spe lende kinderen makkelijk op de Schependijk terecht komen. Dealplaatsen Een tweede bezwaar is de angst voor dealplaatsen. Door een aan tal overkappingen te plaatsen in het park, wordt het drugs dealers aantrekkelijk gemaakt om daar te handelen. Een derde punt van kritiek vormt de ver lichting in het park, die volgens de meeste bewoners te domi nant aanwezig zou zijn. Daarbij werd gewezen naar de lichtover- last van het nabijgelegen kan toor van Zeeland Seaports. De gemeente heeft laten weten deze bezwaren te bekijken. Wanneer het speeltoestel wordt geplaatst is nog niet bekend. door Patricia de Ryck KLOOSTERZANDE - Een gro te groep basisschoolleerlingen staat ongeduldig met een gele kaart en een portemonneetje voor de inschrijfbalie van de zwemvierdaagse. Het liefst zou den ze meteen het water in dui ken, maar eerst moet het spon sorgeld ingeleverd worden. Tij dens de vierdaagse zwemmen ze voor het goede doel. Gisteren zijn er bijna tweehon derd kinderen komen zwemmen voor het project van Unicef in Afghanistan. Marianne Kessen legt uit dat het opgehaalde geld bestemd is voor onderwijs aan kinderen in Afghanistan. „Het gaat dan vooral om de meisjes, want die mochten van de Tali ban niet naar school. Ik vind het grandioos dat de kinderen zo veel geld ophalen." Veel kinde ren zijn na schooltijd meteen naar het zwembad gekomen, waardoor het eventjes duurt voordat ze het water in kunnen duiken. Van de hoge duikplank springen, zit er vandaag ook niet in, want baan drie en vier zijn nu voor de vierdaagse zwemmers. Volgens badmeester George Boogaart zijn twee banen zelfs iets te weinig. „Het had wel iets minder warm mogen zijn. Het is nu heel erg druk. Normaal slui- Drukte in het zwembad van Kloosterzande tijdens de zwemvierdaagse. ten we meer banen af, maar dat kan nu echt niet." Deelnemers aan de vierdaagse moeten vier dagen een bepaalde afstand af leggen. Voor de kinderen tot en met tien jaar zijn dat tien baan tjes. Vanaf elf jaar moeten ze twintig baantjes zwemmen. Zo ook vriendinnen Melissa Nee- teson en Ellen Broekaart uit Kloosterzande. Het maakt de meiden niets uit. „We doen ie der jaar mee. Gelukkig is het lek ker weer, dan kunnen we na de baantjes nog lekker in het zwem bad spelen", vertelt Melissa. Hun vriendinnetje Charlotte Sponselee (10) uit Kloosterzan de heeft geluk. „Ik zwem er ook maar tien hoor", roept ze la chend.. Mila van Dorst (11) uit Lams- foto Camile Schelstraete waarde heeft er zin in. Samen met een grote groep vrienden is ze na schooltijd naar het zwem bad in Kloosterzande gefietst. Ze zwemt graag, maar meedoen aan de vierdaagse vindt ze ook belangrijk. „Door het sponsor geld kunnen meisjes weer terug naar school, daar zwem ik voor. Als het slecht weer was geweest, was ik ook gegaan." door Ben Jansen MIDDELBURG - De opvolger van 'Welkom in Zeeland' moet Zeeuwen en niet-Zeeuwen aan spreken. Dat was een van de manco's van de vorige imago campagne van de provincie Zee land: Zeeuwen herkenden zich niet in de beelden die werden ge bruikt in de promotie van de provincie. Daardoor kreeg de campagne geen steun van de ei gen bevolking en dat had op den duur een fnuikend effect. Adviesbureau Berenschot, dat een onderzoek uitvoert naar de zin van een nieuwe imagocam pagne, heeft vastgesteld dat de Zeeuwen zonder meer trots zijn op hun provincie. „Dat betekent dat Zeeland kan beschikken over een kleine vierhonderddui zend ambassadeurs", conclu deerde J. Mounts van Beren schot, die gisteren in de Staten commissie economie en mobili teit de tussenstand van zijn on- dei'zoek presenteerde. „Daar gaat het om: hoe bereiken we dat de bevolking van Zeeland helpt uit te dragen waar hun provincie voor staat." Veel Statenleden reageerden sceptisch. „Willen de Zeeuwen dat wel?" vroeg H. Smits (Zeeuws Belang). Mourits erkende dat dit een be langrijke voorwaarde is. „Zeker bij een langdurige campagne heb je draagvlak bij de eigen be volking nodig om het beeld uit te dragen dat je met de campag ne wilt zien te vestigen. Lukt dat niet, dan heb je een pro bleem." Mourits wees erop dat het oor deel in Zeeland over de campag ne 'Welkom in Zeeland' niet bijs ter positief was. „Maar de effec ten buiten Zeeland waren zo slecht nog niet." Berenschot is voor een eventue le nieuwe imagocampagne op zoek naar een breed gedragen 'merkconcept', waarmee een 'breinpositie' wordt verkregen. Hij noemde als voorbeeld het au tomerk Volvo, dat volgens hem door velen in verband woit bracht met veiligheid. Mo: „Natuurlijk is Zeeland gee to. De identiteit van de pr; cie is het startpunt. De t streven breinpositie moeU len in die identiteit. Wann; iemand wakker maakt e vraag stelt: waar denk je as Zeeland, dan moet het woord aansluiten bij dat n concept. Later dit jaar is het ondei van Berenschot afgerond. HULST - Ook dit jaar is eri Willibrordusbasiliek in een reeks internationale z orgelconcerten. Drie intern naai bekende organisten e eigen vaste organist Jo Iven Hulst geven speciale recital: Dit jaar wordt ook een kleit bileum gevierd. Op 21 speelt Jo Ivens het 175ste re in de reeks die bij de orgel hebbers in trek is. Het Loys Isoré orgel, dat n verbouwing en restauratie de Willibrordus basiliek v dig gerestaureerd is, bezit bijzondere klankkleur. Hel strument is uitermate i_ voor de vertolking van rut uit de renaissance en de h Ook hedendaagse orgelli! tuur klinkt goed op dit t met uitgebreide registers. De reeks concerten vindt p! in juni en na de zomervaki in september. De concerten: den verzorgd door Tobias j uit Stuttgart op 16 juni, 1 Kerremans uit Monts-sur-5 chienne op 30 juni, Jo Iven Hulst op 21 juli en het slot eert op 8 september wordt zorgd door Jean Pierre Le dey uit Beaucaire. De concerten zijn allen op: dag en beginnen telkens 20.00 uur. Bedroefd hebben wij kennisgenomen van het over lijden van Rinus de Pagter Ere-lid van onze voetbalvereniging. Na zijn periode als speler was hij actief in de organi satie, zo bekleedde hij jarenlang de functie van secre taris van onze voetbalvereniging. Zijn betrokkenheid bij Seroos zowel in zijn actieve periode, alsook daarna zullen wij niet snél vergeten. Onze gedachten gaan dan ook uit naar zijn vrouw, wij wensen haar veel sterkte om dit grote verlies te dragen. Bestuur en leden van W Serooskerke Serooskerke, juni 2006 't Verlies was er al voor het einde, de rouw voor dat het afscheid kwam, toen die onzekere verwarring bezit van jouw gedachten nam. Toch laten wij nu een traan, omdat je van ons bent heengegaan. Na een liefdevolle verzorging in "Ter Reede" is zacht en kalm van ons heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Cornelia de Witte-Labruijère sinds 29 april 1994 weduwe van Willem de Witte in de leeftijd van 89 jaar. Zoutelande: J. Boogaard-de Witte H. Boogaard Westkapelle: P. Minderhoud-de Witte (in herinnering) R.J. Minderhoud Biggekerke: K. de Witte F. de Witte-van Sluijs Klein- en achterkleinkinderen Vlissingen, 12 juni 2006 Correspondentieadres: Wielingenstraat 9 4374 BH Zoutelande De rouwdienst zal worden gehouden op vrijdag 16 juni om 11.00 uur in de Dorpskerk te Biggekerke. Voorafgaande aan de dienst is er daar gelegenheid tot afscheid nemen van 10.30 tot 10.50 uur. De begrafenis zal plaatsvinden om 12.00 uur op de begraafplaats te Biggekerke. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid de familie te condoleren in het Dorpshuis te Biggekerke. Begrafenis- en Crematieverzorging OVERTOOM-GROEN Kantoor en rouwcentruni: Van Dishoeckstraat 620 4382 XW Vlissingen Telefoon: 0118-413417 Heden is van ons heengegaan onze geliefde zuster, schoonzuster en tante Cornelia de Witte-Labruijère op de leeftijd van 89 jaar. Uit aller naam: P. Labruijère Oost-Souburg, 12 juni 2006 Bedroefd zijn wij door het overlijden van onze broei en zwager PieterVersIuijs Colijnsplaat: M.H. Meulenberg - Versluijs Wissenkerke: D. C. Versluijs - Marcusse Colijnsplaat: A. Versluijs 's Gravenpolder: W. Boluijt M.J.C. Staring Colijnsplaat, 9 juni 2006. Veilig in Jezusarmen, vrij bij mijn Heer en Borg; vrij van 't gewoel der wereld, vrij van verdriet en zorg. Dankbaar voor de vele jaren waarin zij ons met veel liefde en zorg omringde, geven wij u kennis dat onze moeder, groot- en overgrootmoeder janneke Pladdet sinds 2 augustus 1995 weduwe van David Pieter Bareman in de leeftijd van 92 jaar, verwachtingsvol en vredig is ingeslapen. Zevenbergen: David en BorienBareman-Cappon Zevenbergen: Dave Bareman Leimuiden: Marianne en Bart Buijks-Bareman Leon Robin Merit Zaamslag, 10 juni 2006 Correspondentieadres: D.C. Bareman 's-Heerenwei 63 4761 VE Zevenbergen Op D.V. donderdag 15 juni om 14.00 uur zal een dienst van Woord en Gebed worden gehouden in Verzorgingshuis "de Molenhof", Molenstraat 3 te Zaamslag. Aansluitend zal de begrafenis plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats te Zaamslag. Na de begrafenis is er gelegenheid de familie te condoleren in Verzorgingshuis 'de Molenhof'. Onze dank gaat uit naar de medewerkers van 'de Molenhof' die haar gedurende lange tijd zeer liefde vol hebben verzorgd en begeleid, en naar familie en vrienden die haar tot het laatst hebben opgezocht. Wij vragen eenieder die geen rouwbrief heeft ont vangen deze advertentie als zodanig te beschouwen. Heden bereikte ons het droevige bericht dat is over leden mijn lieve schoonzus en onze tante Janneke Bareman-Pladdet Wij wensen David, Borien, kinderen en kleinkinde ren veel sterkte toe. Zaamslag: J.C. de Vos- Bareman en kinderen Wie zal ons scheiden van de liefde van Christus? - Romeinen 8:35a In vol vertrouwen op haar Heer en Heiland is van daag vredig heengegaan mijn lieve, zorgzame schoonzuster en onze opgewekte, onvergetelijke tante en oudtante Catharina Smallegange Biezelinge, Middelburg. 22 oktober 1908 11 juni 2006 Arnhem: M. Smallegange-van der Laan Neven en nichten Correspondentieadressen: Fam. P.J. Smallegange Sleedoornlaan 3 4334 CB Middelburg De dienst van Woord en Gebed, die zal worden ge leid door Ds. L.C.P. Deventer, zal worden gehouden op vrijdag 16 juni a.s. om 14.00 uur in de Neder lands-hervormde kerk aan het Kerkplein te Kapelle. Aansluitend zal omstreeks 15.00 uur de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Biezelingseweg te Biezelinge. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in "De Vroone" aan de C.D. Vereekestraat 74 te Kapelle. Fam. C. Smallegange Azalealaan 39 4401 GS Yerseke Wij zijn alle medewerkers en vrijwilligers van verpleeghuis 't Gasthuis te Middelburg (afd. Molen water) bijzonder dankbaar voor de liefdevolle verzorging van mijn schoonzuster, onze tante, oud tante Catharina Smallegange fam. Smallegange j uitvaartvetzoTgini de Groot-de Kam informatiecentrum begrafenissen en crematies gratis informatiepakket teh 0118 -612868 Veerseweg 36, 4332 BG Middelburg 'ww.dcgrooKlekam.nl Mogelijkheid lot opbaren in Middelburg, Vlissingen en Veere. Autisme is een ernstige handicap. De NVA maakt zich sterk voormensen met autisme. Steun daarom de NVA, Bilthoven: gjfO 479 Tel. Q90Ó AUTISME (0900-288 47 63) 0,25 p/min. www.autisme-mi voor h* .neen A-"*- adviesprijs 269.- r V Hertog Janstraat 3 WaaM| WO', Iff ff 34 29 65 (dinsdag t/m w-*.! Telefoon (0416) 33 36 Ver«„diog mog,!.,!- ,,MneSoecialist - E.gen tech&Sg „80. Officieel «.Seed ,„a,machine f U kunt nü iet doen voor di Zonnebloem Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschi; Stort uw bijdrage op giro 145 w ietsdoenvoordezonnebltë Garlic Vitaal Forte voor een goede bloedsomloop Dat knoflook goed is voor het hart, de bloedvaten en de bloeddruk is natuurlijk allang bekend. Nieuw zijn de knoflook multicapsules die niet alleen bijzonder snel en goed werken, maar die bovendien zijn gecombineerd met een groot aantal andere zeer werkzame preparaten. Wetenschappers zijn er in geslaagd om knoflook vele malen krachtiger te maken. knoflook breder en sterker. De versterken knoflook multicapsule heeft dan ook een positieve werking op alles wat in ons lichaam met circulatie te maken heeft. en verder Circulatie Aan het geconcentreerde knoflookmaceraat heeft men heel slim extra kruiden zoals ginkgo, vitaminen, mineralen, visolie en Qio toegevoegd. Daardoor wordt de werking van de actieve stoffen uit Dagelijkse voedingsstoffen Naast de werkzame bestand delen bevat elke capsule nog een reeks van natuurlijke stoffen, die de werking van knoflook ondersteunen, uitbouwen. Het gaat om leci- thine, de kruidenextracten maretak, rutine, ginkgo en meidoorn, het mineraal sele nium en de vitaminen A, C en B6. Door de complete en geconcentreerde samenstel ling van de knoflookcapsules kunt u met het innemen van slechts één capsule per dag volstaan. - de bloedcirculatie - het geheugen - koude handen en voeten - extra vitaliteit - hart en bloedvaten - cholesterol en bloeddruk VOLKOMEN REUKLOOS Hulst: Drogisterij Bleijenbergh, Overdamstraat 3 - 5 Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Koewacht: Drogisterij Bleijenbergh, Nieuwstraat 55 Sas van Cent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 SUPERAANBIEDING! verpakking 60 capsules Garlic Vitaal Forte: 12,95 2 verpakkingen 60 capsules: 19.95 geldig t/m 2 weken na verschijning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 42