Le Roy komt met de schrik vrij Wilt u ook iets doen voor de Zonnebloem? PZC Ouwerkerk loopt warm voor cursus AED-apparaat Verbeterde Zwitserse knoflook met visolie en Qio a Goes: Staten leggen kritiek op ontwikkelbedrijf naast zich neer Negende editie hondenwandeldriedaagse Landbouwvoertuig breder dan 3,5 meter is gevaarlijk Diavoorstelling Slot Haamstede Familieberichten vervolg van pagina 12 Tel: 0113 - 212783 Liberia: niet om aan te zien Sluit je ogen niet. Geef. Giro 999 Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Maak uw donatie over op giro 145. GOED VOOR Drogisterij De Rode Pilaren, Lombardstraat 6 Uw voordeel 5,95 dinsdag 13 juni 2006 sl4 door Ben Jansen MIDDELBURG - Ze was ver rast, had zich 'belazerd' en 'ge kwetst' gevoeld, maar uiteinde lijk overheerste de opluchting. Gedeputeerde M. le Roy (PvdA, economie) kwam met de schrik vrij. De Statencommissie econo mie en mobiliteit ging gisteren niet in op de twijfels die de vakorganisaties en - naar bleek - ook de werkgeversorganisatie BZW heeft op de plannen voor de oprichting van een Zeeuws ontwikkelingsbedrijf. Het ontwikkelingsbedrijf dat on dernemers de helpende hand moet bieden, is een van de speer punten van Le Roys sociaal-eco nomisch beleid. Vorige week bleek dat het draagvlak voor de door de gedeputeerde gekozen opzet ontbreekt bij drie belang rijke spelers op sociaal-econo misch terrein: de vakorganisa ties FNV, CNV en De Unie. De vertegenwoordigers van de bon den in de Sociaal-Economische Consultatie Groep van Zeeland (SECG), zeg maar een So ciaal-Economische Raad op pro vinciale schaal, vonden Le Roys plannen weggegooid geld en oor deelden dat ze alleen maar bij dragen aan versnippering. Het kwam mooi uit dat de com missie economie en mobiliteit gisteren het jaarlijkse overleg met de SECG had. Konden de heren van de vakorganisaties hun standpunt nog even toelich ten. Dat deden ze, bij monde van W. Waumans (FNV), en ze kregen bijval vanuit de werkge verssectie van de consultatie- groep. J. Groenink, voorzitter van de Brabants-Zeeuwse Werk geversvereniging. „Een ontwik kelingsbedrijf voor Zeeland, naast Zeeland Seaports en het ontwikkelingsfonds voor de landbouw, is te klein", meende hij, „zowel qua budget als qua menskracht." Daarom pleitte hij ervoor de ontwikkelingstaak voor Zeeland onder te brengen bij een van de Brabantse ontwik kelingsmaatschappijen Rewin of BOM. J. Koppejan-Elsen (CDA) vroeg zich af of die Brabanders dan de leiding moeten krijgen over de inspanningen de werkgelegen heid in Zeeland te versterken. „Ach", smaalde Waumans, „denkt u nu werkelijk dat de BOM of de Rewin een bedrijf dat diep vaarwater nodig heeft, zo ver krijgt dat het zich in Den Bosch vestigt?" De SECG kon niet echt een vuist maken, omdat het aan tijd had ontbroken een vergadering te wijden aan het businessplan. Tijdens het gesprek met de Sta tencommissie bleek dat het MKB-Nederland, de belangenor ganisatie voor het midden- en kleinbedrijf, minder negatief oordeelt over de plannen van Le Roy. Nadat de dames en heren van de SECG waren vertrokken, gaf de commissie Le Roy de zegen om door te gaan met het ontwikke lingsbedrijf zoals dat haar voor ogen staat. Op één punt moest ze inbinden: de commissie eiste dat het ontwikkelingsbedrijf en het Centrum Zeeuwse Kennis economie in elkaar worden ge schoven. door Mauritë Sep MIDDELBURG - Landbouw voertuigen die breder zijn dan 3,5 meter krijgen van Water schap Zeeuwse Eilanden geen ontheffing om op de openbare weg te rijden. Dat is op de smal le Zeeuwse wegen volgens het waterschap te gevaarlijk voor andere weggebruikers. Zes van de tien wegen die door Zeeuwse Eilanden worden be heerd, zijn smaller dan 3,5 me ter. Ook als de weg wel breder is, zou zo'n voertuig een deel van de andere rijstrook in be slag nemen. Het dagelijks be stuur van het waterschap voor spelt daarom dat een ontheffing zowel schade aan wegbermen als gevaar voor andere wegge bruikers zou opleveren. „Het wordt steeds drukker op onze wegen. Met auto's en met lang zaam verkeer als fietsers en rui ters", verduidelijkt C. Slabbe- koorn van Zeeuwse Eilanden. Het waterschap heeft best be grip voor de informele verzoe ken die landbouwers hebben ge daan voor ontheffing voor hele brede voertuigen, zegt Slabbe- koorn. Hij wijst op de schaalver groting in de landbouw, waar door minder bedrijven meer werk moeten doen. Dat heeft tot gevolg dat ze, om de kosten te drukken, grotere machines gaan gebruiken. De wettelijke norm voor land bouwvoertuigen om op de open bare weg te mogen rijden, ligt op 3 meter. Als voertuigen een kenteken voeren, kunnen ze van de Rijksdienst voor het Wegver keer (RDW) een ontheffing krij gen. Voor andere voertuigen moet de wegbeheerder een be sluit nemen. „Landelijk hebben we consensus dat een ontheffing tot 3,5 meter mogelijk moet zijn. Maar verder willen wij als wa terschap niet gaan", zegt Slabbe- koorn. De Zuidelijke Land- en Tuin bouworganisatie (ZLTO) beves tigt dat landbouwers steeds va ker hele grote machines kopen. SLUIS - Een veertigtal honden en hun bege leiders gingen gistervond in Sluis van start voor de wandeldriedaagse van Hondenclub Aardenburg (HCA). Het evenement is inmid dels toe aan de negende editie. De club met een vaste verblijfplaats nabij de Elder- schans in Aardenburg probeert het nuttige met het aangename te combineren. Speciaal voor de puppy's was een korte wandeling van ongeveer twee kilometer voorzien. De oudere honden legden een route van zeven kilometer in de omgeving van Sluis af. In Sint Anna ter Muiden was een korte drink- pauze voorzien. Hier werd - mede door de hoge temperaturen - door de viervoeters gre tig gebruik van gemaakt. De organisatie van de driedaagse was in handen van Ria Verhage en Ronnie de Poorter. Volgens hen gaat het tijdens het evenement vooral om de saamhorigheid in de vereniging. Vandaag vertrekken de trouwe viervoeters om 19.00 uur met hun baasjes bij de parking van cam ping Napoleonhoeve nabij de vuurtoren in Groede voor een tocht over het strand. Woensdag wordt het evenement afgesloten met een historische wandeling in de buurt van Aardenburg. Aan het eind krijgen alle honden als beloning een verrassingpakket aangeboden. Voor de deelnemende baasjes is er dan een verloting. foto Peter Nicolai door Ali Pankow OUWERKERK - De animo on der de dorpsbewoners van Ou werkerk voor een training ter be diening van moderne hartreani- matie-apparatuur blijkt bijzon der groot. Voorzitter W. Jumelet van de Rode Kruis-afdeling Duy- velant kon gisteravond tijdens de vergadering van de dorps raad Ouwerkerk direct achttien deelnemers voor de korte cursus noteren. Jumelet kwam samen met Rode Kruis-medewerkster M. Maas kant naar Ouwerkerk voor het demonstreren van een zogehe ten Automatische Externe Defi brillator (AED). Deze inmiddels alom bekend geworden appara tuur kan een cruciale aanvul ling zijn op handmatige hartre- animatie. Rode Kruis Duyvelant heeft dankzij samenwerking met de Junior Kamer en de Stichting Hart voor Schou- wen-Duiveland inmiddels de be schikking over vijf defibrillato- ren. De kastjes dienen verspreid te worden over de verschillende kernen van de voormalige ge meente Duiveland. Daar zullen ze op voor ieder toegankelijke lo caties geïnstalleerd worden. Voorwaarde voor het verstrek ken van een AED is wel dat er ter plekke ook enkele dorpsbe woners bereid zijn de speciale training van drie avonden te vol gen voor het bedienen van de specifieke apparatuur. Aan de AED-instructie dient een trai ning reanimatie vooraf te gaan. „Dat is een strikte vereiste", be nadrukt Maaskant. De bewoners van Ouwerkerk ne men de zaak serieus, zo blijkt uit de achttien aanmeldingen voor de cursus die in september begint en gebaseerd is op de nieuwste richtlijnen binnen de Benelux, laat Jumelet weten. De defibrillator zal in Ouwer kerk op de Ring direct naast de ingang van de kerk worden geïn stalleerd. Vanuit de vergadering kwam gisteravond de wens straks duidelijk op het dorp be kend te maken welke bewoners na het volgen van de instruct in staat zullen zijn de AED-s;, paratuur te bedienen. Het stuur van de dorpsraad ovb weegt een lijst met nament adresgegevens via dorpskrant Aollegaertje te verspreiden. Volgens Maaskant gaat dat ort rigens wat ver. Ze verwijst dit verband naar de huidi praktijk. „Een AED is een middel voor iemand die kanii. animeren. Vaak is dat een k\| tie van geluk hebben. Het is immers ook niet bekend wiee wel en niet kan reanimeren." Bovendien lijkt het haar aanns melijk dat de onderlinge lijntjj ïf in een kleine kern als Ouwe. kerk toch vrij kort zijn. Jumelet zei tevreden te zijn® de grote belangstelling voor 4 AED-training. Een demons! tie onlangs in de kern Sirja» land leverde geen reacties Derhalve is het niet aannen* lijk dat er in Sirjansland eend; fibrillator wordt geïnstalleerd BURGH-HAAMSTEDE - De» merserie diavoorstellingen ind kelder van Slot Haamstede k gint morgen om 11.30 uur wordt ook op de woensdagen!! en 28 juni gegeven. De presentaties zijn voor mes sen die meer willen weten ow de geschiedenis van het Slot over de natuur in het Slotbos e de Zeepeduinen. Na afloop kin nen de bezoekers een kijkje a men in de ridderzaal, waan een gids uitleg zal geven, fli ook een kijkje wil nemen in k Slotbos en de Zeepeduinen kt woensdag 28 juni aansluit® aan de diapresentatie mee ik de gids van Natuurmonumente voor een wandelexcursie. Bi langstellenden kunnen zich aat melden bij de balie van de W in Haamstede of voor aanvat; van de voorstelling bij het van Slot Haamstede. De preses taties beginnen om 11.30 uur. Wie zal ons scheiden van de liefde van Christus? - Romeinen 8:35a In vol vertrouwen op haar Heer en Heiland is van daag vredig heengegaan mijn lieve, zorgzame schoonzuster en onze opgewekte, onvergetelijke tante en oudtante Catharina Smallegange Middelburg, 11 juni 2006 Biezelinge, 22 oktober 1908 Fam. C. Smallegange Azalealaan 39 4401 GSYerseke Arnhem: M. Smallegange-van der Laan Neven en nichten Correspondentieadressen: Fam. P.J. Smallegange Sleedoomlaan 3 4554 CB Middelburg De dienst van Woord en Gebed, die zal worden ge leid door Ds. L.C.P. Deventer, zal worden gehouden op vrijdag 16 juni a.s. om 14.00 uur in de Neder lands-hervormde kerk aan het Kerkplein te Kapelle. Aansluitend zal omstreeks 15.00 uur de begrafenis plaatsvinden op de algemene begraafplaats aan de Biezelingseweg te Biezelinge. Na afloop is er gelegenheid tot condoleren in "De Vroone" aan de C.D. Vereekestraat 74 te Kapelle. Wij zijn alle medewerkers en vrijwilligers van verpleeghuis 't Gasthuis te Middelburg (afd. Molen water) bijzonder dankbaar voor de liefdevolle verzorging van mijn schoonzuster, onze tante, oud tante Catharina Smallegange fam. Smallegange OVERLOCKHACHINE adviesprijs 269- LI" I Lome* W 3V29I! (d.nsd.g j|<« Telefoon (0416) 33 36 79 Ver«„6ing n»8# -hinespeciatisi - Eigen tochn.scn Wulm|l i960, Officieel erkend naaiinachir Pi ZorgI t- verblad zeeland INFORMATIE, ADVIES EN ONDERSTEUNING m.b.t. gezondheidszorg, gehandicaptenvoorzieningen, jeugdzorg en problemen rondom WAO Telefonisch bereikbaar van maandag t/m vrijdag van 09.00-13.00 uur E: zorginfo@kiaverbladzeeiand.nl "...mijn dochter en haar man zijn toen vermoord. Hu zit ik met hun baby. Hoe moet ik die in leven houden? We hebben al twee dagen niks gegeten..." "...en toen zeiden vader dat hij bij moest liggen. Ze hoofd eraf. We zi; ze tegen mijn ans op schoot n drie dagen blijv- i zittei met dat hoofd..." Tineke Ceelen, Stichting Vluchteling "Ik bespaar u de foto's van deze mensen. Hun gezichten spoken wel de hele dag door mijn hoofd. Mijn hart springt zowat van woede. We kunnen Stichting Vluchteling, Den Haag www.vluchteling.org WORD VRIEND VAN EEN VLUCHTELING (CBF| Op het Zonnebloem vakantieschip beleven jaarlijks bijna 3:000 ernstig zieke of gehandicapte passagiers een week lang de vakantie van hun leven. Na 20 jaar intensieve vaart is ons schip echter dringend aan vervanging toe. Een nieuw vakantieschip kost 14 miljoen euro. Alleen samen kunnen we dit schip bouwen! Doe mee! Namens onze passagiers: hartelijk dank. Garlic Vitaal Forte voor een goede bloedsomloop Dat knoflook goed is voor het hart, de bloedvaten en de bloeddruk is natuurlijk allang bekend. Nieuw zijn de knoflook multicapsules die niet alleen bijzonder snel en goed werken, maar die bovendien zijn gecombineerd met een groot aantal andere zeer werkzame preparaten. Wetenschappers zijn er in geslaagd om knoflook vele malen krachtiger te maken. Circulatie Aan het geconcentreerde knoflookmaceraat heeft men heel slim extra kruiden zoals ginkgo, vitaminen, mineralen, visolie en Q10 toegevoegd. Daardoor wordt de werking van de actieve stoffen uit knoflook breder en sterker. De knoflook multicapsule heeft dan ook een positieve werking op alles wat in ons lichaam met circulatie te maken heeft. Dagelijkse voedingsstoffen Naast de werkzame bestand delen bevat elke capsule nog een reeks van natuurlijke stoffen, die de werking van knoflook ondersteunen, versterken en verder uitbouwen. Het gaat om leci- thine, de kruidenextracten maretak, rutine, ginkgo en meidoorn, het mineraal sele nium en de vitaminen A, C en B6. Door de complete en geconcentreerde samenstel ling van de knoflookcapsules kunt u met het innemen van slechts één capsule per dag volstaan. - de bloedcirculatie - het geheugen - koude handen en voeten - extra vitaliteit - hart en bloedvaten - cholesterol en bloeddruk VOLKOMEN REUKLOOS SUPERAANBIEDING! 1 verpakking 60 capsules Garlic Vitaal Forte: 12,95 2 verpakkingen 60 capsules: 19,95 geldig l/m 2 weken na verschijning

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 36