Valetta komt stap dichterbij Hartenkreet om hulp vluchtgezin NIEUWS GETIPT VOOR U l PZC Geuren, kleuren en herinneringen PUZZELPAUZE ,13 Imagocampagne moet vooral ook Zeeuwen bekoren Etagewoningen De Jongestraat in Zierikzee dit najaar tegen de vlakte Hof Vasthi staat open Opknapbeurt Oostwal Goes begint Drenkeling gered met waterscooter Automobilist botst tegen boom Dweilband 18e op NK GENIETEN VAN HET WK MET THE MAN OF THE MATCH UNIEKE PROMOTIE VAN M&M'S 'an ba ijnnr Ben Jansen IDDDELBURG - De opvolger van 'Welkom in Zeeland' moet Zeeuwen en niet-Zeeuwen aan spreken. Dat was een van de uanco's van de vorige imago campagne van de provincie Zee and: Zeeuwen herkenden zich liet in de beelden die werden ge- iruikt in de promotie van de 1 over irovincie. Daardoor kreeg de campagne geen steun van de eigen bevol- g) dinsdag 13 juni 2006 king en dat had op den duur een fnuikend effect. Adviesbureau Berenschot, dat een onderzoek uitvoert naar de zin van een nieuwe imagocampagne, heeft vastgesteld dat de Zeeuwen zon der meer trots zijn op hun pro vincie. „Dat betekent dat Zee land kan beschikken over een kleine vierhonderdduizend am bassadeurs", concludeerde J. Mourits van Berenschot, die gis teren in de Statencommissie eco nomie en mobiliteit de tussen stand van zijn onderzoek presen teerde. „Daar gaat het om: hoe bereiken we dat de bevolking van Zeeland helpt uit te dragen waar hun provincie voor staat." Sceptisch Veel Statenleden reageerden sceptisch. „Willen de Zeeuwen dat wel?" vroeg H. Smits (Zeeuws Belang). Mourits erken de dat dit een belangrijke voor waarde is. „Zeker bij een langdurige cam pagne heb je draagvlak bij de ei gen bevolking nodig om het beeld uit te dragen dat je met de campagne wilt zien te vestigen. Lukt dat niet, dan heb je een probleem." Mourits wees erop dat het oor deel in Zeeland over de campag ne 'Welkom in Zeeland' niet bijs ter positief was. „Maar de effec ten buiten Zeeland waren zo slecht nog niet." Concept Berenschot is voor een eventue le nieuwe imagocampagne op zoek naar een breed gedragen 'merkconcept', waarmee een 'breinpositie' wordt verkregen. Hij noemde als voorbeeld het au tomerk Volvo, dat volgens hem door velen in verband wordt ge bracht met veiligheid. Mourits: „Natuurlijk is Zeeland geen auto. De identiteit van de provincie is het startpunt. De na te streven breinpositie moet wor telen in die identiteit. Wanneer je iemand wakker maakt en de vraag stelt: waar denk je aan bij Zeeland, dan moet het ant woord aansluiten bij dat merk concept. Later dit jaar is het onderzoek van Berenschot afgerond. irEsme Soesman ZIERIKZEE - Zesenvijftig ap- lartementen, verdeeld over drie ■ebomven. Een ruimte voor dag- lesteding voor bewoners van orgcentrum De Wieken en der- lig inpandige parkeerplaatsen. De etagewoningen aan de De zack Jongestraat in Zierikzee gaan in |,et najaar tegen de vlakte om mimte te maken voor apparte- nentencomplex Valetta. agenda ZIERIKZEE - Wandeldriedaagse Senio ren, 14.00 uur (wandelaars), 13:00 uur icootmobielers), Borrendamme of De Men. RENESSE - De landschappelij ke wandeltuin 'Hof Vasthi' aan de Korte Moermondsweg staat zaterdag en zondag tegen een be scheiden entreeprijs open. De tuin biedt borders vol ge mengde bloemen, heesters en ïortensia's, een grote vijver, een fruithoek en een rozenprieel. De tuin staat uitbundig in bloei en is een lust voor het oog. De ope ningstijden zijn van 11.00 tot 17.00 uur. enk EN STREEKACTIVITEITEN Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur redactie schouwen-duiveland Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB zierikzee Tel: 0111-454647 Fax:0111-454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans Ali Pankow Esme Soesman Melita Lanting Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl hoog. Dit blok, goed voor negen tien 3- en 4-kamerappartemen- ten, is bestemd voor senioren. Op de begane grond komt een ruimte van circa honderd vier kante meter, waar de dagbeste ding van De Wieken wordt on dergebracht. De twee overige ap- partementenblokken bestaan uit vier lagen. Behalve achttien 2- en 3-kamerwoningen is er op de begane grond ruimte voor in totaal dertig inpandige parkeer plaatsen. Deze zijn door het aan grenzende talud vanaf de kant van de Calandweg niet te zien. In deze blokken wordt een mix van huurders van uiteenlopende leeftijden nagestreefd, afhanke lijk van de vraag. Voorjaar vol gend jaar wordt met de bouw be gonnen. Zeeuwlanddirecteur A. de Ceuster verwacht dat met de bouw van complex Valetta een jaar of anderhalf is gemoeid. Burgemeester en wethouders van de gemeente Schouwen-Dui- veland zijn februari 2005 ak koord gegaan met de randvoor- waardennotitie De Jongestraat. Gisteren is het nieuwbouwpro- ces, met het nemen van een voor- bereidingsbesluit, een nieuwe fa se ingegaan. Daarbij gaat het niet alleen om het perceel waai de nieuwe woningen zullen ver rijzen, maar ook om de nabijge legen kruising Caustraat met de Calandweg. Deze wegovergang wordt aangepast om de boel vei liger te maken. Verlichting Onder meer bestrating en ver lichting worden aangepakt, blikt De Ceuster op de aanpas singen vooruit. Woningcorpora tie Zeeuwland draait op voor de helft van de kosten van die ver anderingen. Een gevolg van pres tatie-afspraken die gemeente en Zeeuwland eind vorig jaar heb ben vastgelegd, licht De Ceuster toe. Bij sloop en vervangende nieuwbouw wordt meteen geke ken wat er aan de omgeving van de nieuwbouw kan worden ver beterd. Daar betaalt de woning corporatie dan ook voor een deel aan mee. Voor de bewoners van zes van ie huidige veertig woningen noet voor die tijd vervangende voonruimte worden gezocht, ünd vorig jaar stond die teller op 34. Geen van de huur- iers van woningcorporatie Zeeuwland kiest ervoor terug te /erhuizen als het te bouwen complex is voltooid. Alle al 'on- ler dak' gebrachte bewoners lebben een nieuwe woonplek in Zierikzee gevonden. )e Schouwen-Duivelandse wo- ïingbouwcorporatie zet in op de touw van drie nieuwe apparte- nentencomplexen. Eén blok, op ie hoek Calandweg met de Jaustraat, is zes woonlagen Advertentie Den Dekker Muziek WELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com Vrijwilligers en familieleden nemen senioren op Schouwen-Duiveland drie dagen lang mee naar buiten. door Inge Heuff BURGH-HAAMSTEDE - In een lange sliert rijden de bewoners van zorgcen trum Duinoord in hun rolstoel de Kloos- terweg op. Iedereen draagt een petje of hoedje tegen de zon, een enkeling heeft zelfs een parasol. De vrijwilligers en fa milieleden zetten er gelijk de pas in; de wandeldriedaagse is begonnen. Leen van Driel loopt achter de rolstoel van zijn moeder, terwijl zoon Eduard zijn grootvader voortduwt. De andere zoon van Leen, Alexander, staat klaar met de camera om het uitje vast te leg gen. Ook de vierde generatie is aanwe zig. Benjamin, zoon van Alexander, wordt door oma Rini (de vrouw van Leen) voortgeduwd in de kinderwagen. „We gaan alle drie de dagen meelopen", zegt Leen vastbesloten. „Dit is voor ons de eerste keer, want mijn ouders wonen pas sinds september in Duinoord, maar ik vind die wandeldriedaagse een prach tig initiatief." Vutter Van Driel heeft gisteren nog van alle 85 deelnemers aan de wandeldrie daagse de rolstoelbanden opgepompt. „Dat is echt een klus", zegt activiteiten begeleidster Marion Seinen. „Daar ben je een flinke tijd mee zoet, dus wij zijn wel blij als iemand dat voor ons kan doen." Het echtpaar Van Driel senior komt uit Rotterdam maar heeft voor Duinoord gekozen omdat het dan van de mantelzorg van hun zoon en klein zoon verzekerd is. Alleen Eduard woont in Spijkenisse, de anderen zijn tien jaar geleden in Burgh-Haamstede neerge streken. „Ik vind het niet erg om even de handen uit de mouwen te steken", zegt Leen. „Zeker voor de technische klusjes kunnen ze me altijd vragen." Niet alle familieleden zijn zo inzetbaar. Vaak genoeg moeten de activiteitenbe geleidsters een beroep doen op het rui me arsenaal aan vrijwilligers. „Voor de ze wandeldriedaagse hebben we alle contactpersonen van de bewoners spe ciaal aangeschreven", vertelt Seinen. „Dat helpt wel, dan melden zich nog en kele familieleden. Maar meestal gaan zij ervan uit dat wij de begeleiding wel even regelen met vrijwilligers. Voor de bewoners is het echter vaak veel leuker om door een familielid begeleid te wor den. Zeker als zij door hun oude straat je komen. Dan kan de wandeling best emotioneel worden." Strand Ondertussen is de sliert de Hogezoom ingeslagen. De route is vanwege de warmte en een wegafsluiting iets ver kort. Een enkele bewoner vond het te warm en is thuisgebleven. Seinen: „Er ger is dat ook enkele vrijwilligers heb ben afgezegd omdat zij bever naar het strand gingen. Zo valt er op het laatste moment nog veel te regelen." foto Marijke Folkertsma De bewoners genieten ondertussen van de kleuren, de geuren en de geluiden. Ie mand zwaait naar bekenden op de Hoge zoom. J. de Glopper, van oorsprong uit Burgh- sluis, zit met glimmende ogen om zich heen te kijken. „Ik ken het hier wel", zegt hij terwijl hij door het Gadrabos rijdt. „Dit is allemaal van Staatsbosbe heer." Zijn begeleider is Mami Badalov. Samen met zijn vrouw Assia, die een be woonster voortduwt, is hij met de bus uit Zierikzee gekomen om te helpen. „Dit is de vierde keer dat wij meelo pen", zegt hij. „Eerst vanuit het asiel zoekerscentrum en nu hebben we een eigen huis in Zierikzee. Wij vinden het heel leuk om te kunnen helpen." De pauzeplaats is bereikt. In de scha duw van de bomen worden stroopwa fels en pakjes drinken uitgedeeld. En dan gaat de rit terug. Vandaag lopen de bewoners richting camping Groene- woud en morgen door het dorp. Alle zorgcentra op Schouwen-Duiveland en hun vrijwilligers doen mee aan de wan deldriedaagse voor senioren. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De samenwerken de kerken in de Westhoek van Schouwen-Duiveland uiten een hartenkreet om hulp aan het adres van de gemeenteraad. Een Somalisch vluchtgezin heeft dringend opvang en steun no dig. De familie bestaat uit een moe der en vier jonge kinderen in de leeftijd van drie tot dertien jaar. De oudste dochter van dit gezin wordt sinds een halfjaar ver mist. Moeder Habiba Ali Sharif en haar kinderen werden in novem ber vorig jaar uit het Asielzoe kerscentrum (AZC) in Burgh-Haamstede afgevoerd naar het Uitzetcentrum in Ter Apel. Zij werden daar begin maart om onduidelijke redenen op straat gezet. Na wat omzwer vingen onder meer in de buurt van Rotterdam besloot de moe der met haar kinderen terug te gaan naar Haamstede, erop ver trouwend dat ze daar van enke le vrijwilligers van de diaconies en Vluchtelingenwerk hulp zou krijgen. Dat gebeurde ook. Woordvoer der D. van Esveld bcht toe dat sommige mensen in de West hoek het niet over hun hart kun nen verkrijgen een vrouw met vier kinderen op straat te laten verkommeren. Hij vraagt zich echter af of de gemeente deze op vang nou volledig aan de liefda digheid van particulieren moet overlaten. Volgens hem komt er financieel toch heel wat voor kij ken. „We maken gebruik van de Voedselbank, die bereid is een pakketje extra te verstrekken. Er moet elke week dertig euro op tafel komen om een van de jongens in het gezin met de bus naar school te laten gaan. Een ander kind dreigde deze week niet mee te kunnen met het reis je van openbare basisschool de Kirreweie, maar gelukkig heeft directeur B. de Ruyter nog een potje gevonden om dat te bekos tigen", schetst Van Esveld de wekelijkse praktijk. Complex De situatie van het Somalische gezin is zeer complex. Voorlopig is er geen toestemming in Neder land te blijven, maar terug naar Somalië stuit op allerlei proble men. Juridisch is de hoop geves tigd op een proefproces dat kin derrechtenorganisatie Defence for Children gaat voeren. De or ganisatie baseert zich op de be paling dat kinderen onder de achttien jaar die minstens vijf jaar in Nederland hebben ge woond, hier moeten kunnen blij ven. „Het duurt echter nog enke le maanden voordat dit proef proces gevoerd kan worden en daarna moeten alle individuele gevallen nog bekeken worden", zegt Van Esveld. Hij verwacht dat de minister van Vreemdelin genzaken in dit geval uiteinde lijk op de vingers wordt getikt, maar die verwachting biedt nu nog geen soelaas voor de dage lijks opvang van het gezin Ali Sharif. De samenwerkende kerken in de Westhoek hebben ten einde raad besloten de politiek te be naderen met een hartenkreet voor dit gezin. De diaconies heb ben brandbrieven gestuurd naar de verschillende raadsfracties met het verzoek het college van burgemeester en wethouders te overtuigen van de noodzaak de zorg voor dit gezin als gemeente over te nemen. „De brief ligt inmiddels bij de betreffende afdeling en daar zal de zaak gedetailleerd worden uitgezocht", zegt wethouder G. Houtekamer. Volgens hem is er sprake van een zeer gecompli ceerde kwestie. Zodra hij meer duidelijkheid heeft over de gang van zaken wil hij de raad infor meren over het standpunt van het college. In afwachting daar van wil hij inhoudelijk niet op de zaak ingaan. GOES - De gemeente Goes is begonnen met het opknap pen van de Oostwal, althans dat deel waar winkels zijn ge vestigd. Als onderdeel van het Masterplan Binnenstad trekt ze de bestrating van de heringerichte winkelstraten in de binnenstad door naar de Oostwal: een rode loper met grijs natuursteen aan de zijkanten. Voor de winkels verrijst een strook voor voetgangers, die een slingerend patroon krijgt, wat de uitloper van het winkelgebied er speelser en intiemer op moet maken. Tussen het parkeerteirein en de voetgangersstrook ko men honderd vijf tig fietsparkeerplaatsen. Die krijgen een plek onder een rij bomen en worden met groene hagen af geschermd van de parkeerplaatsen. KAMPERLAND - Een zwemmer van middelbare leeftijd is gistermiddag bij de stormvloedkering ternauwernood gered. De man was bij het Banjaardstrand het water inge gaan, maar kwam in de sterke stroming terecht. Terug- zwemmen was onmogelijk en hij belandde achter de red- lijn bij de stormvloedkering. Een alerte strandpaviljoen- houder waarschuwde de hulpposten. Omdat het Banjaard strand in het voorseizoen niet bewaakt wordt, werd de strandwacht van Vrouwenpolder gealarmeerd. Die rukte uit met de waterscooter. Die kan een snelheid van ongeveer honderd kilometer per uur halen en was daax-door binnen een paar minuten al bij de di-enkeling. De uitgeputte man kon meteen daarna herenigd worden met zijn vi'ouw en kinderen. De ook op geroepen i-eddingsboot Koopmansdank van station Noordland arriveerde tien minuten later. RILLAND - Op de A58 ter hoogte van Rilland is gister middag een 29-jaidge automobilist uit de gemeente Veere van de weg geraakt en tegen een boom aangereden. De man raakte de macht over het stuur kwijt, botste tel gen een verkeersbord, daarna tegen een boom waarna hij tegen een tweede boom tot stilstand kwam. Hij kwam met de schxik vrij. Zijn auto is total loss. BEMMEL - Het Schouwen-Duivelandse dweilorkest Lie ver Ier As Tuus (LIAT) heeft zondag tijdens de Nederland se Kampioenschappen voor dweilbands in Bemmel een achttiende plaats behaald. De groep moest daarvoor in de hitte vier keer een kwartier het publiek vermaken. Een ju- ry beoordeelde de band op drie kwaliteiten: muziek, mu ziekkeuze en show. Wat dat laatste aspect betreft werd LIAT negentiende. Op muzikaal vlak sleepte het dweiloi-- kest een elfde plaats in de wacht. Niet geheel tot ontevre denheid van LIAT-muzikant R. de Looze, gezien de gerin ge vooi'bereiding en het feit dat het dweilorkest het show aspect achterwege laat en zich tot dusverre puur op mu ziek richt. Het was de eerste keer dat Liever Ier As Tuus heeft deelgenomen aan het Bemmelse evenement. (Advertentie) VOOR 4 ACTIEVERPAKKINGEN 2.50 IS DEZE M&M'S ORANJE DISPENSER AF TE HALEN OP DE GROTERE POSTKANTOREN. KIJK OP WWW.M-MS.NL VOOR MEER INFORMATIE OVER DEZE ACTIE EN HET DICHTSTBIJZIJNDE POSTKANTOOR. Vul het diagram zo in dat in elke rij. elke kolom en etk vierkant van 3 x 3 vtakjes alle cijfers van 1 tot en met 9 precies één keer voorkomen. 9 4 3 1 5 3 8 1 9 6 4 3 8 9 2 1 6 4 3 2 6 5 6 5 4 2 8 ©DENKSPORT PUZZELBLADEN Deze rubriek is opgenomen in alle regionale dagbladen van NRp dagbladen (oplage bijna 1.8 miljoen) Meer informatie e-mail mfo&nrp nl o vv Nieuws gelipt voor u'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35