andreiking gemeente over ZEP Vikingschip voor de noormannen Uit Voedselbank krijgt het steeds drukker Gemeente kan claim bouwbedrijf over A-theater afkopen 13 iddelburg onderzoekt aanvullende afspraken met TCN over detailhandel eddingsbrigade rengt kitesurfer veiligheid n verkoop Mishandeling in Middelburg Grote drugscontrole in Benelux Terneuzen derde bij duikwedstrijd Scootmobielrace vijftigplussers in Vlissingen zeeuwse almanak Voetbalpool «actie: Oil Kv.pzc.nl L|:redactie@ pzc.nl Lus 31,4460 AA Goes Intentie-exploitatie: rd- en Midden-Zeeland: 0113-315520; ivvs-Vlaanderen: 0114-372770; gnaal: 020-4562500. aandag 12 juni 2006 Enerverend Schelde Jazz Terneuzen editie Walcheren Maurits Sep IDELBURG - De gemeente Iburg overweegt met de [ontwikkelaar van het Evenementen Podium toch extra afspraken te en over wat voor soort win- cr bij het complex komen, rens projectontwikkelaar liggen er al jaren goede en lelijke afspraken. gemeente Vlissingen en de lememersvereniging van Mid- iurg, Vlissingen en Veere ma- zich grote zorgen over hoe detailhandel er bij ZEP it en wat voor soort winkels zijn. Zij zijn bang dat de ikels in de binnensteden van delburg en Vlissingen onder concurrentie zullen lijden, gemeente Middelburg en de vincie Zeeland stellen dat wel zal meevallen. Dat it uit onafhankelijk onder- Bovendien hebben zij har- afspraken met elkaar en met projectontwikkelaar van ,TCN, gemaakt over de om- gen het karakter van de de- rgen h onderzoekt de gemeente delburg nu of aanvullende «■aken met TCN mogelijk zegt L. Groutars, gemeente projectleider van de Mor- e. „Wij delen de zorgen over nchevervaging en over de dhaafbaarheid van de praken die we hebben laakt. Er is veel geregeld in bestemmingsplan, bij- irbeeld over hoeveel detail del bij ZEP mag komen. We ijken nu of we in privaat- ïtelijke afspraken met TCN IWERKERK - De strand- chten van de reddingsbriga- Zierikzee-Duiveland zijn za- dag in actie gekomen voor kitesurfer die in de proble- Dwas geraakt. De drenkeling gered en diens materiaal torgen. istreeks twee uur meldde een Duitse vrouw bij de ingspost. Haar man had kiteboard verloren. Bij irvragen bleek echter dat de fer nog aan de kite vast zat probeerde op eigen kracht irde kant te zwemmen. Red- igboot Jan B. werd gelan- id vanaf het strand en zette ers naar de onfortuinlijke ki- urfer. ngekomen bij de surfer trof- de redders een zwaar ver leide man aan die niet langer staat was om te zwemmen, strandwachten namen de inkeling aan boord en borgen kite. De Duitser had zijn ard al wel los 'weten te maken was dit nu kwijtgeraakt. Na- de drenkeling afgezet was het strand voer de Jan B. op- uw uit om het board te ber- i Zo'n board kan, volgens ordvoeder van de reddings- Taco Meeles, een ge- arlijk object zijn als het in de sterschelde drijft. Met hulp de bemanning van de red- igspost werd het board gevon- kitesurfer heeft volgens Mee- geluk gehad dat hij zijn zaak- goed voor elkaar had. De ffl droeg een goed pak en ver fde in een goede conditie. *n overbodige luxe volgens £les. Het water is nog maar ftien graden en daar kunnen kanten zich nog wel eens op tijken. De strandwachten n sinds afgelopen weekend er actief op het strandje van 'Werkerk. (Advertentie) Dinsdag 13 juni Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Tel.: 01 13 227607 www.delscher.nl ook kunnen vastleggen wat voor soort winkels er komen. Dat doen we inderdaad ter gerust stelling van Vlissingen en de on dernemers." Bij ZEP mogen zich alleen win kels vestigen die verband hou den met het evenementenpo dium.. Dat houdt volgens Groutars bijvoorbeeld in dat er zaken welkom zijn die zich be zighouden met sport, spel. „Maar dat kan leiden tot een ver schuiving in de branche. Daar om willen we onderscheid ma ken in het type winkel. Een zaak die sportkleding als T-shirts en schoenen verkoopt is natuurlijk wel wat anders dan een in duiksport gespecialiseer de winkel." P. Palm van TCN vindt dat er geen enkele reden is voor twijfel of zorg. „Wij vertellen al vier jaar hetzelfde verhaal. We heb ben toen al gemeld wat we met detailhandel willen doen en daarin is niks veranderd. Daar zijn keurige afspraken over ge maakt. er is een rapport ge maakt dat aantoont dat de effec ten op de binnensteden aan vaardbaar zijn. Was dat niet het geval geweest, dan hadden we dit ook nooit voorgesteld. Toen was er geen enkel probleem, met niemand." Uit de doeken Palm voelt er eigenlijk niks voor het hele verhaal nog eens uit de doeken te doen. Voor de onder nemers wil hij wel een uitzonde ring maken. Binnenkort zal een bijeenkomst plaatsvinden waar het plan voor ZEP nog eens wordt toegelicht, inclusief het milieu-effectenrapport en het voorontwerp-bestemmingsplan. Zo'n zelfde bijeenkomst vindt aanstaande woensdag al plaats voor bewoners van de omliggen de wijken. Die wordt gehouden in hotel Arneville en begint om 19.30 uur. De Aasa is een replica van een beroemd Viking-grafschip. Het Polderhuis in Westkapelle heeft het scheepje nu in bruikleen. foto Ruben Oreel door Maurits Sep WESTKAPELLE - De noorman nen van Westkapelle beschik ken weer over een vikingschip. Een replica van een kleine vi kingboot is zaterdag door de Zuidstraat van Westkapelle naar het Polderhuis gereden. Daar is het scheepje nu te be zichtigen. Het Polderhuis besteedt in de vaste expositie aandacht aan de vikingen, die een belangrijke rol hebben gespeeld in de ontstaans geschiedenis van Westkapelle. Daarom heeft het schip zater dag een prominente plaazs ge kregen op de zolder van het Pol derhuis gekregen. In bruikleen Met dank aan de stichting Karo lingische Burg uit Oost-Sou burg", de eigenaar van het vikingschip, die het voor on bepaalde tijd in bruikleen heeft gegeven. „Wij hebben er geen ruimte voor", vertelt Corry Arendse. Mocht dat ooit veran deren, dan willen ze het schip graag terug halen naar Sou burg, maar voorlopig staat het dus in Westkapelle. En daar zijn ze er trots op. Om klokslag 13.00 uur vertrekt za terdagmiddag een optocht bij de grote vuurtoren, met het loopor kest de Kleidodden voorop en jonge voetballers van De Noor mannen als begeleiders van het vikingschip. Een kwartiertje la ter kwam het aan bij het Polder huis, onderweg bewonderend ga degeslagen door de Westkapel- lenaren en na aankomst uitge probeerd door jonge 'noorman netjes'. Aasa Het schip, door de stichting Ka rolingische burg Aasa gedoopt, is gebouwd door Bram Keijmel uit Schoondijke, toen hij bij het historische themapark Archeon in Alphen aan de Rijn werkte. Het is een replica van een bij boot van het Gokstadschip, een beroemd grafschip van de vikin- door Maurits Sep MIDDELBURG - De vreugde bij de Voedselbank Walcheren over het nieu we grote pand wordt getemperd door de wetenschap dat die grote ruimte nodig is omdat steeds meer mensen afhanke lijk zijn van voedselpakketten. „We ho pen dat we aan onze eigen opheffing kunnen werken, maar ik heb geen idee hoe lang dat nog gaat duren", zegt voor zitter D. van der Meer. De Voedselbank zit sinds enige tijd in een bedrijfspand aan de Kuipersweg op bedrijventerrein Arnestein. Het oude schoolgebouw aan de Keetenstraat voldeed niet meer. Het was niet prak tisch, te oud en vooral te klein. Van al die ongemakken heeft de Voedselbank nu geen last meer. En dat stemt tevre den. Ook de gemeente Middelburg is blij met het nieuwe onderkomen, zei wethouder A. de Vries zaterdag bij de officiële ope ning van het gebouw. „De Voedselbank is geprofessionaliseerd. Er is nu een koel- en een vriescel en de organisatie draait uitstekend, en dat dankzij vrijwil ligers. Zonder jullie zou de samenleving er een stuk slechter uit zien." Maar met hen gaat het ook niet goed. „We kunnen ook weer niet blij zijn met een Voedselbank", vond De Vries. „Het is mooi als je.de verspilling.van onze he le rijke samenleving kunt gebruiken om mensen die het slecht hebben, te hel pen, maar het zou helemaal niet nodig moeten zijn. Ik hoop dus wel op een suc ces voor de Voedselbank. het moet al leen niet te lang duren." VoorzitterVan der Meer zei die hoop te delen. Maar zijn verwachtingen zijn niet hooggespannen. Toen de Walcherse Voedselbank begon, eind 2004, werden in de eerste week drie voedselpakketten uitgedeeld; deze week waren dat er 160. In Goes worden er wekelijks 130 uitge deeld, in Zeeuws-Vlaanderen meer dan 200 en op Schouwen-Duiveland 60. „En het neemt overal toe", constateerde Van der Meer. „Dat hoeft niet te bete kenen dat er steeds meer mensen in grote problemen zitten. Het kan ook zijn dat mensen ons beter weten te vin den." Teveel Dat geldt overigens ook voor mogelijke leveranciers van voedsel. Olieraffina derij Total leverde in april tien ton aardappelen bij de Voedselbank af, een Vanwege de opening van het nieuwe pand gingen de vrijwilligers van de voedsel bank ludiek gekleed. foto Ruben Oreel conservenfabriek leverde 75 ton pot- en blikgroenten. „Omdat de verpakkingen vies zijn en ze er nieuwe etiketten om moesten doen. Ik denk dat het om wel 150.000 potten en blikken gaat. Dat is veel te veel voor ons. Dat kunnen we hier echt niet kwijt. Dat verdelen we over Voedselbanken in het hele land." MIDDELBURG - Een zestienjarige jongen uit Middel burg is zaterdagavond tussen half twaalf en middernacht door twee jongens mishandeld op de Noordweg in zijn woonplaats. Het slachtoffer fietste in de richting van de stad toen hij het duo passeerde. De twee kwamen vervolgens naast het rijden en zonder enige aanleiding werd de jongen ge schopt en geslagen. Nadat hij ten val was gekomen tegen een geparkeerd bus je reden zijn belagers door. Omwonenden hebben de jon gen daarna geholpen. TERNEUZEN - De opsporingsdiensten van Nederland, België, Luxemburg en Frankrijk hebben in de zaterdag en zondag drugscontroles uitgevoerd. Dat gebeurde langs autosnelwegen, gewestwegen, in treinen, vliegtuigen en drugspanden. In Terneuzen waren zaterdag 28 politiemensen in het ka der van deze actie actief. Er werden 67 Belgen en 53 Fran sen gecontroleerd. De politie nam bij 81 mensen in totaal 261 gram hennep, 77 gram hasj, 26 joints en tien spaceca- kes in beslag. Tevens werden drie slagwapens en een mes ingenomen en voor 1698 euro aan boetes geïnd. De zogenoemde Etoile-actie heeft vooral in België resul taat gehad: 7,6 kilo softdrugs, 172 gram cocaïne, een kilo heroïne, een kilo versnijdingsmiddel en twintig slagwa pens zijn in beslag genomen. Daarbij zijn vijf personen aangehouden, onder wie vier Fransen in een drugspand in Antwerpen. In samenwerking met de Franse collega's doorzocht de po litie ook de Thalys tussen Rotterdam en Parijs en zeven Nederlandse vliegtuigen op regionale vliegvelden in Frankrijk. Daar was de buit mager. Ongeveer tien perso nen zijn aangehouden, maar konden na verhoor weer naar huis. THOLEN - Het nieuwe duikteam van de Terneuzense brandweer heeft het zaterdag uitstekend gedaan bij duik- wedstrijden in Tholen-stad. De ploeg die onlangs pas de opleidingen heeft afgerond, eindigde als derde en mag met brandweerduikteams uit Vianen (eerste in Tholen), Loenen (tweede) en Spijkenisse (vierde) door naar de landelijke finale 16 september in Wageningen. De duikers van de stadsgewestelijke brandweer Vlissing- en/Middelburg waren minder fortuinlijk. Zij bleven in Tholen op de zesde en laatste plaats steken. In de handels haven bij Tholen-stad was voor de duikwedstrijden een filmset nagebouwd voor - zogenaamd - opnames van de film Kameleon 3. gen dat in Noorwegen is gevon den. De Aasa is 6,5 meter lang, 1,40 meter breed en drie boor den hoog. Keijmel heeft het scheepje gebouwd als hobby. „Uitein delijk lag het achter in mijn tuin weg te rotten." Een poging om het ritueel te verbranden, mislukte. Daarom heeft hij het maar weggegeven aan de stichting Karolingische Burg. Het is gerestaureerd bij de Stichting Oosterscheldewerf in Goes. door Maurits Sep MIDDELBURG - Middelburg kan een schadeclaim van bouw bedrijf Sprangers voor het niet bouwen van het A-theater afko pen voor minder dan 2,2 miljoen euro. Dat voorkomt een jaren lang juridisch gevecht. De gemeente en Sprangers zijn verwikkeld in een conflict sinds de gemeenteraad in september vorig jaar heeft besloten toch geen grote schouwburg aan de Zuidsingel te bouwen. Spran gers had die opdracht gekregen en lijdt schade nu het project niet doorgaat. Het bouwbedrijf wil die schade vergoed hebben van de gemeente. Hoe groot de schade voor Spran gers is, is niet duidelijk. Het be drijf en de gemeente laten daar over niets los. Het bedrag zou hoger liggen dan de 3,25 miljoen waarvan in het najaar van 2005 sprake was. Sprangers heeft een schade claim ingediend en de gemeente gedagvaard om de kosten ook vergoed te krijgen. Die procedu re moet nog beginnen. Volgens het college van B en W kan dat juridische gevecht - dat jaren zou kunnen duren en daar om veel geld zou kosten - wor den voorkomen door de claim af te kopen. Na onderhandelingen tussen gemeente en Sprangers hebben beide partijen overeen stemming bereikt over de hoog te van een afkoopsom. Die ligt lager dan 2,2 miljoen euro. Dat is het bedrag dat de gemeente raad vorig jaar aan het college beschikbaar heeft gesteld om schadeclaims af te kopen en dat bedrag is voldoende om het con flict met Sprangers in der min ne te schikken, bevestigt wet houder A. de Vries. Hoeveel Mid delburg bij een schikking moet betalen aan Sprangers, wil De Vries niet zeggen. De gemeente denkt overigens ook met TBI Voormolen, de bou wer van de put voor de parkeer kelder, binnenkort overeenstem ming te kunnen bereiken, zegt De Vries. Zowel de gemeente als TBI Voormolen voelen zich door de tegenpartij benadeeld en heb ben daarom schadeclaims bij el kaar neergelegd. Hoe dit con flict wordt beslecht, en wie daar financieel het beste uitkomt, wil De Vries niet zeggen. VLISSINGEN - Welzijnsorgani satie Palladium houdt zaterdag middag 24 juni een scootmobiel race voor vijftigplussers. De race wordt gehouden op een behendigheidsparcours in de Oude Plaatwerkerij van het ■voormalige Scheldeterrein. De ingang is achter de parkeergara ge aan de Coosje Buskenstraat in Vlissingen. De race wordt niet met de eigen scootmobiel gereden, maar met een van Mobiel Garant. Geïnte resseerden kunnen zich opgeven bij Palladium in Vlissingen: 0118-420470. „Duitsland. Hoe kun je nu Duitsland invullen als ivin- naar. Zelf al win je de pool dan heb je er toch geen ple zier van?" Het zijn zware tijden voor on ze sympathieke Middelbur ger, sinds bekend is hoe hij zijn wk-pooletje heeft ge maakt. Maar diep in zijn hart weet hij dat er geen trouwer Oranjefan is dan hij. Nimmer heeft de ploeg die hij winnaar tipte de titel behaald. Van daar dat hij nu Duitsland in gevuld heeft in plaats van zijn favoriete Nederlands elf tal. Een offer voor Oranje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 9