Vlitchel Kou wijzer moet kiezen iavok-toernooi in eken van Oranje Topdarter mist de finale r u\j 'erneuzense basketballer schittert in Terneuzen in plaats van in Jong Oranje ,25 Grochal winnaar ichaaktoernooi larc de Reuver erspeelt punten WK-cross Huldigingen bij kampioen Sluiskil Toernooiwinst Zeeuwse selectie Van de Gruiter zesde in Dublin Derde seizoenszege Steenbakker Titels jonge mountainbikers Zege voor Rentmeester in België Satvir Singh haalt laastste zestien Lindenbergh wint ook tussendoortje uitslagen agenda ^nr Peter van Kouteren maandag 12 juni 2006 JERNEUZEN - De Terneuzen- se basketballer Mitchel Kou wij- itr eiste zaterdag met de jeugd [jn Omniworld Almere voor [erneuzens publiek een hoofd- ol voor zich op, maar moest dat iekopen met een vermaning van lijn bondscoach. )p de dag van het toernooi noest Köuwijzer als basisspeler an Jong Oranje aantreden in Ie Summer League tegen Weert. Ie 19-jarige Terneuzenaar gaf rijp beraad de voorkeur aan iel toernooi in Terneuzen. Dat rerd hem niet in dank afgeno- Köuwijzer hoopte op be- rip van de technische staf van jranje, maar kreeg een dag la- er, voorafgaand aan de centrale raining met Jong Oranje, te ho en dat hij in de toekomst de se- eclie niet nog eens in de steek nag laten. )e nationale jeugdselectie voor pelers tot twintig jaar neemt in voorbereiding op het EK in Portugal in juli deel aan de Sum mer League, waarin ploegen met spelers tot 23 jaar uitko men. „De coaches waren niet blij", vertelde Köuwijzer gister middag na de bondstraining. „Ik had mijn besluit genomen, nadat ik met verschillende men sen had gesproken. Die begre pen dat ik bij wijze van uitzon dering een keer Jong Oranje wil de laten schieten. Ik wist dat de coaches van Jong Oranje niet blij waren, maar hoopte dat ze het niet verkeerd zouden begrij pen." Toch kreeg de jeugdinternatio- nal te horen dat hij hard zal moeten werken om zijn plaats in de selectie niet te verliezen. „Ze hebben gezegd dat de selec tie wordt uitgebreid, omdat ze vinden dat sommige spelers er te gemakkelijk over denken. Ik heb laten weten dat ik er juist helemaal niet gemakkelijk over denk. Ik heb er heel veel voor over en zal zondag in Den Bosch laten zien dat ik er gewoon bij hoor." Köuwijzer kwam in Terneuzen met een jeugdploeg van Omni world tekort tegen drie fysiek sterkere tegenstanders. Rotter dam Basketbal, het Amsterdam se Demon Astronauts en het Duitse Bayer Leverkusen tra den met een selectie aan, waar van de spelers stuk voor stuk zo wat een kop groter waren dan die van Omniworld. Toch had de technisch vaardige ploeg uit Almere in de eerste wedstrijd te gen Bayer Leverkusen lang uit zicht op een goed resultaat. In de laatste minuut verspeelde de ploeg van Köuwijzer een 79-75 voorsprong: 82-82. In de toege voegde tijd werd Omniworld af geslacht: 100-85. In de strijd om de derde en vier de plaats verloor Omniworld on danks een hoofdrol van Köuwij zer kansloos van Demon Astro nauts. Köuwijzer, die over een loepzuiver schot beschikt, nam in dit duel twintig van de zeven tig punten van zijn team voor zijn rekening. Dat bleek echter onvoldoende. De Amsterdam mers wonnen met 103-70. In de finale was Rotterdam met 84-71 te sterk voor Bayer Levekusen. Vladimir Dielemans, die het mi- nitoernooi als stage-opdracht hield, keek tevreden op het eve nement terug. Dielemans, die van alle kanten complimenten kreeg, had alleen gehoopt op wat meer publiek. „Maar de ploegen hadden een goed niveau", vond hij. „Er wa ren vier eredxvisiescheidsrech- ters en iedereen die heeft meege holpen, heeft dat uitstekend ge daan." DOES - Met overmacht heeft oey Grochal van de organise- tnde schaakvereniging Goes tl achttiende open rapidkampi- cnschap van Noord- en uid-Beveland gewonnen. Sportpunt Zeeland in Goes «orde hij acht punten uit ne- a ronden. Op een respectabele [stand van twee punten volgde a viertal, dat werd aange- jerd door titelverdediger Rem- ivan de Braak. Met evenveel snten eindigden Marcel Pluy- trt, Meivin Hol wijn en fP-speler Maarten Radema- ÏS; idemakers werd met zijn score in zes punten eveneens eerste de jeugd tot zestien jaar. seede werd Ingeborg Jansen a Landau Axel met 5Vi punt. :jde jeugd tot twaalf jaar won Hl Kloosterman het toernooi. Mitchel Köuwijzer (links met nummer 11), hier in de wedstrijd tegen Leverkusen, scoorde er voor Omniworld op los. foto Camile Schelstraete Belgische titelprolongatie bij mannen in toernooi Philippine :orPeter van Kouteren SS VAN GENT - Het gejuich armee de treffer van Arjen siiben werd begroet in de feest al van het Savok-beachvolley- srnooi, oversteeg de door de icrofoon gegeven mededeling il een serie van drie wedstrij- flivas afgelopen. twaalfde editie van .vok-beach stond gisteren in teken van Oranje. Het drie- iigs volleybalevenement kreeg de best bezette categorieën ilsterke winnaars, ie basisspelers van de Bra- promotieklasser Rowi zekerden zich bij de mannen een halve competitie van de ;e. Bij de vrouwen ging i toernooizege naar een ploeg (teen hoog Savok-gehalte. wk-beach vormt in leuws-Vlaanderen al jaren de sluiting van het volleybalsei- en nodigt steevast uit om finneringen dan een slepende rapetitie op te halen. Martin iket, likkend aan een ijslolly, bijvoorbeeld de teloorgang izijn oude club Morres/Hulst 'etreuren. Ferket, die ko- cd seizoen met VC Goirle in tweede divisie D uitkomt, rak dan ook de hoop uit dat iclub het verloren gegane ter- ninel herovert. 'ok-beach stond echter voor in het teken van het WK-voet- JNTEVARCHI - Motorcros- Marc de Reuver heeft kostba- punten ingeleverd in de we- Htitelstrijd. Amstelvener kwam in de nie Prijs van Italië met ver ban de vijftiende plek. Hij jit wel tweede in de tussen- I van het WK in de ^-klasse, maar ziet klasse- ratsleider Christophe Pourcel •open. 'Oge op het circuit van Mon- ttchi ging naar de Italiaan 'dd Philippaerts, die beide L'ches won. Wereldkampioen 'nndgenoot Antonio Cairoli %le beide keren op de twee- P'aats. ANP bal. Ronny Winne en Herman van Dorst hadden daar uitste kend op ingesprongen. „Toen de datum was vastgelegd, wisten we wel dat het WK voetbal zou worden gehouden, maar nog niet wanneer Nederland moest spelen", zei Herman van Dorst. Nadat het wedstrijdschema van het WK bekend was geworden, haastten de organisatoren zich om de wedstrijd tussen Neder land en Servië/Montenegro op een groot scherm te kunnen to nen. Van Dorst: „We konden ons toernooi niet stilleggen, om dat het anders veel te laat zou worden. Vroeger dan om tien uur vanochtend beginnen was ook niet haalbaar, omdat we 's zaterdagsavonds onze feest avond hebben. Die is altijd heel heftig." Terwijl veel in oranje-tinten uit gedoste deelnemers voor een WK-sfeertje zorgden, werd op drie velden onder ludieke team namen in partijen van drie-te- gen-drie om de toèrnooizege ge streden. Bij de mannen ging de eindzege naar De Brabo's, die al sinds de clinic met Peter Blan- gé, Ron Zwerver en Jan Posthu- ma meedoen, maar nooit verder kwamen dan de tweede plaats. Zondag stond er echter geen maat op het spel van de spelers uit Etten-Leur. Werner Lambert, die in een grijs verleden ooit voor het al lang ter ziele gegane Athanatos uit Kloosterzande speelde, was met een formatie van spelers die afgelopen seizoen in de promo tieklasse naar de derde plaats reikten ongenaakbaar. „De hit te was onze grootste tegenstan der", stelde hij na vijf overwin ningen en één gelijkspel vast. Bij de vrouwen ging de winst naar De Waterwratjes. Marsha Moeliker, Marjolein Audenaerd en Sonja Jonkman drongen dank zij een beter setsaldo in de kruisfinale door tot de eind strijd. Daarin was dit Sasse drie tal tegen Kassa Roejaahs opper machtig. Zaterdag legde een team van het Terneuzense Scheldesport bij de recreanten beslag op de toernooizege. Vrijdagavond was de jeugd van het Axelse Voor waarts oppermachtig. In drie van de vier categorieën ging de winst naar Voorwaarts. Slechts de meisjes B van De Sterre uit Zuiddorpe konden die hegemo nie doorbreken. door Frits Bakker PHILIPPINE - Het deelnemers veld was overweldigend, de fina listen van een hoog niveau. Een Belg en een Brabander gooiden gisteren om de winst in het twee de Open Philippine dartstoer- nooi. Ronny Huybrechts prolon geerde zijn titel. Die ontknoping was vooraf niet verwacht, omdat één van de gro te talenten uit de Nederlandse dartssport zich op de dag van het toernooi kwam melden. De zeventienjarige Michael van Gerwen uit Boxtel is een rijzen de ster in de wereld van de pijl tjes. Hij heeft onder meer de Eu ropese kampioen Jonny Nijs re cent nog geklopt en speelt vol gend jaar in de eredivisie voor het team van Broken Arrow. „We hebben een wereldtopper in huis", riep Frank Wiskerke van hotel-restaurant Au Port, waar het toernooi werd gehou den. Maar de grote favoriet sneu velde in de halve finale, met een 4-3-score tegen zijn streekge noot Robert Treffer. De tweede Open Philippine was in elk geval een groot succes in kwalitatief en kwantiatief op zicht. Voor het mannentoernooi kwamen 107 deelnemers opda gen, de vrouwen speelden hun toernooi met 27 deelneemsters. De opvallende finale bij de vrou wen werd gewonnen door de Bel gische Cindy Gwenvind, die veel beter gooide dan de 73-ja- rige Juliëtte Wauters (4-0). Bij de mannen bestond het deel nemersveld uit een gezelschap van veel Zeeuws-Vlamingen, Belgen en Brabanders, die stre den om de hoofdprijs van drie honderd euro. Jean Paul van Acker mocht zich op voorhand tot de kanshebbers rekenen. De plaatselijke topper kon echter te gen de Belg Huybrechts op 3-3 de beslissing niet forceren. De finale, voor een volle zaal met supporters, kreeg een ruim- Bij de jubilerende voetbalclub Sluiskil werden zes leden in het zon netje gezet. Vim. met de KNVB-vlag: Piet de Vos, Willy van Mee- gen, Bram van Houke, Hans Porrey, Fons Bouchaut en Johnny Schelfhout. foto Camile Schelstraete door Peter van Kouteren SLUISKIL - Zes leden van voet balvereniging Sluiskil zijn zater dagmiddag letterlijk en figuur lijk in het zonnetje gezet. Bram van Houcke, Hans Porreij, John Schelfhout, Piet de Vos, Fons Bouchaut en Willy van Me- gen ontvingen tijdens een recep tie ter gelegenheid van het 75-ja- rig jubileum uit handen van bondsvertegenwoordiger Henk Visser de zilveren waarderings- speld van de KNVB. Sluiskil gaf door het winnen van de nacompetitie het jubi leum extra glans met promotie naar de vierde klasse. De club schaarde zich daarmee in een rij tje van twaalf Zeeuws-Vlaamse clubs, die volgend seizoen in de vierde klasse spelen. Wethouder Ademar van Waes feliciteerde namens de gemeente Terneuzen de club met de bereikte mijlpaal in het bestaan van Sluiskil en met de terugkeer in de vierde klasse. Van Waes, ex-voorzitter van voetbalvereniging Axel, sprak als voetballiefhebber bo vendien de hoop uit dat de voet balbond alle Zeeuws-Vlaamse clubs in één klasse indeelt. „Dat zou toch bijzonder mooi zijn." ALMKERK - Het Zeeuws voetbalelftal van jongens onder 13 jaar heeft zaterdag het prestigieuze KNVB districttoer- nooi Zuid 1 gewonnen. De ploeg versloeg in de finale de regio Tiel, na het nemen van strafschoppen. In de voorron de wonnen de Zeeuwse jongens van de regio Dordrecht (1-0) en van regio Eindhoven (2-0). Verlies was er tegen re gio Tilbux'g 1-0. De finale tegen regio Tiel eindigde in een 0-0-gelijkspel. Hierna bleken de Zeeuwen beter bij het ne men van de strafschoppen. DUBLIN - Bodybuilder Aart van de Gruiter is dit week einde zesde geworden op de wereldkampioenschappen in het Ierse Dublin. De 41-jarige Amemuidenaar deed mee in de veteranenklasse, waar zestien maxi zich voor hadden ingeschreven. „Ik ben hartstikke blij. De laatste keer dat ik meedeed aan een WK was in 1998", regaeerde Van de Gruiter in Dublin. „Toen eindigde ik ook als zesde." Vori- ge week werd de Walchenaar Europees kampioen in de ve- teranenklasse in Napels. LEIDEN - Niels Steenbakker heeft in Leiden zijn derde seizoenszege geboekt. In de gecombineerde C\T>-wed- strijd, meetellend voor de Oomssport skeelercup, reed de skeeleraar uit Biggekerke twintig minuten voor de einde alleen weg. Sander Kingma en Jarno van Wingerden pro beerden hem in de slotfase nog te achtex-halen, maar kwa men tekort. Van Wingerden won de spurt voor de tweede plaats. Erwin Mesu uit Middelburg reed in de slotfase nog weg van het peloton en eindigde als vierde. Olivier Goud (Waarde) en William Walhout ('s Gravenpolder) ein digden in het peloton en kwamen respectievelijk als tien de en twaalfde in de uitslag. Bij de vetex'anen was er een negende plaats voor Leo Janse uit Yerseke. HAVELTE - Twee jeugdige mountainbikers van het Zeeuwse X-treme zijn gisteren in Havelte Nederlands kampioen geworden. Lindy van Anrooy uit Kapelle won in de categorie 1, in dezelfde klasse bij de jongens ging de titel naar de Terneuzense Giovanni Bux-ton. VILVOORDE - Mountainbiker Ruud Rentmeester heeft een wedstrijd om de Flandex's Cup gewonnen. In het Bel gische Vilvoorde liet de Goesenaar in de laatste ronde zijn medevluchter kansloos. Rentmeester was er al in cle eerste ronde vandoor gegaan, toen nog in het gezelschap van acht man. Met drie ging het naar de finish, waar Rent meester de snelste was. PHILIPPINE - De Terneuzexise darter Satvir Singh heeft gisteren de laatste zestien gehaald bij de tweede Open Phi lippine. Dat was een uitstekende prestatie van de darter, die speelt bij De Zwaan in Philippine. Het toernooi in Au Port kende met 134 deelnemers een grote bezetting. door Sven Bakker KAPELLE - Het was een tussen doortje voor hem, het tennistoer nooi in Kapelle. Tennisser René Lindenbergh liet tussen de natio nale ranglijsttoernooien door even zijn gezicht zien in Zee land en pakte zoals verwacht met gemak de overwinning. Brian Dijkstra was in de finale het slachtoffer: 6-2 7-5. Hoewel Lindenbergh bij lange na niet zijn beste tennis liet zien, was er toch maar één spe ler die aansprak maakte op de zege. In het schema van het man- neneixkelspel in de derde catego rie versloeg de negentienjarige Goesenaar eerst Sven Vermeu len met 6-0 en 6-1 en was hij in de halve finale met 6-1 7-5 te sterk voor Joost van Loon. Gisteren stond Lindenbergh in de eindstrijd tegen Brian Dijks tra, die in de halve finale Harold Schipper knap in twee sets opzij schoof, opxxieuw geen set af. Dat beide mannen in totaal drie enkelspelpartijen speelden in Kapelle, was te danken aan het feit dat de derde categorie bij de mannen met acht deelnemers voor Zeeuwse begrippen rede lijk bezet was. Organisator Jan Pijpelink: „We hebben er alles aan gedaan om zoveel mogelijk 3-spelers naar Kapelle te halen. We hebben veel telefoonkaarten leeggebeld, maar kregen vrijwel elke keer antwoorden als: geen zin, geen tijd. Bij de mannen stond er des ondanks een goed schema, al leen bij de vrouwen was het een di'ama. Dxïe speelsters, van wie twee zich geblesseerd afmeld den." Veel fouten De wedstrijd tussen Linden bergh en Dijkstra stond bol van de fouten. In het eerste bedrijf zat vooral Dijkstra niet lekker in zijn ritme, in de tweede set be gon ook Lindenbergh ballen uit en in het net te slaan. Het kwam de wedstrijd niet ten goede. De finale was kwalitatief onder het niveau van wat beide tennissers kunnen, maar was in de tweede set toch nog wel spannend. De bekende dartster Mieke de Boer gooide bij een demonstratie onder andere een pijltje tegen uitbater Frank Wiskerke uit Philippine. foto Camile Schelstraete ere score. Huybrechts had wei nig tegenstand van Treffer en be sliste de wedstrijd met 5-1. Het toernooi werd afgesloten met een demonstratie van top- dartster Mieke de Boer met de fi nalisten. Terneuzen. Invitatietoernooi belof- tenteams. Rotterdam Basketbal-De mon Astronauts 62-38, Bayer Leverku- sen-Omniworld Almere 100-85. Om de derde en vierde plaats: Demon Astro- nauts-Omniworld Almere 103-70. Fina le: Rotterdam Basketbal-Bayer Leverku sen 84-71. Goes. Open Rapid Schaakkampioen schap van Noord en Zuid-Beveland. 1Joey Grochal 8 punten, 2. Remco van de Braak 6,3. Marcel Pluymert 6, 4. Mei vin Holwijn 6, 5. Maarten Rademakers 6, 6. Sander Vogelesang 5,5, 7. Inge borg Jansen 5,5, 8. Louis Nieuwen- huijse 5,5, 9. Joop van Ruler 5,5, 10. Olaf Cliteur5,5. IJzendijke. Regio Bank Tiola Kids Open. Finales. Jongensenkelspel, t/m 10 jaar: J. Wiersum-T. Sollie 6-2 6-1. T/m 12 jaar: S. Overbeeke-R. van de Bossche 7-5 5-7 7-6. T/m 14 jaar: S. van der Gucht-J.W. de Rooij 7-5 6-2. T/m 16 jaar: J. de Bruyckere-J. Engelaar 6-2 6-1. Meisjesenkelspel, t/m 12 jaar: D. van Minnen-M. Gilde 4-6 6-4 7-5. T/m 14 jaar: L. Roeland-K. Vonck 6-4 6-2. T/m 16 jaar: K. Vonck-H. Ver- meirssen 6-2 6-1. Jongensdubbel spel, t/m 14 jaar: J. Aerts/S. van der Gucht-C. van Heijst/M. van Hulle 6-2 6-1. Meisjesdubbelspel, t/m 12 jaar: E. de Muynck/J. Stofferis-D. Engelaar/N. Wiersum 6-1 6-2. T/m 16 jaar: L. Roeland/N. van Strien-D. van Minnen/H. Vermeirssen 6-1 6-0. Ge- mengddubbelspel, t/m 14 jaar: E. de Rooij/M. de Rooij-K, Vonck/W. Koene 1-6 6-4 6-3. T/m 16 jaar: S. Wisse/K. Wisse-T. Rijckaert/J. Engelaar 4-6 6-3 7-5. I'l III l'l 11MB—— Sas van Gent. Savok-beach. Meis jes en jongens C: 1 De Strandballen, 2 De Krentenkakkers, 3 Young Stars As senede. Jongens A: 1 Whieee?, 2 De Kippetjes, 3 HKS Wheeeh. Meisjes B: 1 De Sterre, 2 The Chickies, 3 De Muffins. Meisjes A en jongens B: 1 Babeloetis, 2 Zwart Oranje Medemens, 3 Hoe heet tie ook al weer. Recreanten: 1 De Verloren strandkind- jes, 2 Jeroens Nightmare, 3 Party ani mals. Competitieniveau, mannen, catego rie A: 1 De Brabo's, 2 FC Thorr, 3 De Bunzings. Categorie B: 1 Get Uppah, 2 After Sun Boys, 3 Zandzakken. Vrou wen, categorie A: 1 De Waterwratjes, 2 Kassa Roejaahs, 3 Waterpokjes. Cate gorie B: 1 Wedoenmawa, 2 Zandvorm- pjes, 3 Zuiddorpe on Tour. maandag Tennis Zuid-Chemiejeugdtoernooi. Locatie: tennisvereniging Drive te Sas van Gent. Aanvang: 16.30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43