)ptimisme over glastuinbouw m m; In 'liefde en vreugde' kopje onder in zee Verhalentafel voor ouderen in Hulst Een avondje uit op het platteland ■n rneuzens college rekent nog steeds op regiment kassen op Axelse Vlakte «pgen beroofd Kerkwerve iringhappen or kapel van lauwe Hoeve Internationale orgelconcerten in Sint Baafskerk Gewonde na aanrijding Aanhoudingen na mishandeling Rijbewijs kwijt Tholen geeft geld voor Suriname Motorrijder gewond Zomerfestival agenda maandag 12 juni 2006 erlaat. 'ie blij\ 3 liefdi :yen w i moei] man, o Euqène Verstraeten juni 2 rberg ffiÜZEN - De gemeente euzen blijft 'onverminderd nistisch' over het glastuin- rproject in de Kanaalzone, enigtrekken van de project- ikkelaar, de stroeve onder- elingen met Yara over de le- u van C02 en restwarmte it stagneren van grondver- ing hebben burgemeester jethouders van Terneuzen lan het twijfelen gebracht. msdai te Om \al n Om ijden ;-Kuy deren vol nigd. zorgklachten: 10-0231231' maandag t/m vrijdag ge rende de openingstijden; ïrdagstot 12.00 uur ÜDACTIE EEUWS-VLA AN DEREN pllem Alexanderlaan 45 fstbus 145 |30 AC TERNEUZEN il. 0115-645769 0115-645742 nail: redtern@pzc.nl yr né Hoonhorst (chef) >ut Bareman 'mond de Frel né van Stee ts Bakker (sport) ludeloo 16 istbus 62 50 AB HULST 1:10114)372776 X: (0114)372771 nail: redhulst@pzc.nl ieila van Doorsselaer iNTRALE REDACTIE ationspark 28 istbus 31 60 AA GOES (0113)315500 x: (0113)315669 tail: redactie@pzc.nl RNET vw.'pzc.nl mail: web@pzc.nl en ook de onderhandelingen met Yara ziet hij positief in. Bo vendien staat of valt de komst van de kassen niet met de mede werking van de kunstmestprodu- cent, benadrukte de wethouder onlangs nog eens. Minder Onafhankelijk raadslid P. Broekhuysen wees er tijdens de laatste vergadering van de commissie Bestuur en Middelen op dat het wat minder gaat in de glastuinbouw. Hij vroeg zich af of de animo van tuinders nog wel zo groot is. Zeker omdat de projectontwikkelaar die de kar trok, de pijp onlangs aan Maar ten gaf. Van Waes ontkende niet dat het wat minder gaat in de glastuinbouw. Maar de wethou der meldde dat de grondprijzen in de Kanaalzone nog steeds in teressant genoeg zijn voor tuin ders om te verkassen. De acqui sitie van de Axelse Vlakte is, na dat de projectontwikkelaar zich terugtrok, in handen van Zee land Seaports. Voor de gemeen te en het kassenproject maakt dat niets uit. Het havenschap Zeeland Seaports loopt alleen een groter financieel risico, stel de Van Waes. Mochten ideeën van individuele of groepen bewoners zinvol en inpasbaar zijn, dan zal het dage lijks gemeentebestuur er alles aan doen om ze in de plannen op te nemen, suste Van Waes de kritiek van Groenlinks. Raads lid P. Clijssen miste al eerder de 'landschappelijke inpassing' en vroeg aandacht voor het plan Gadellaa. De bewoner van het buitengebied lanceerde onlangs een rapport met een aantal aan bevelingen die de leefbaarheid in Westdorpe ten goede zouden komen. Van Waes: „Er is een globaal in richtingsplan gepresenteerd dat verwerkt is in de exploitatie-op zet. Daar is het plan Gadellaa niet in meegenomen. Maar moch ten er voorstellen in het plan zit ten die passen in het inrichtings plan, dan zullen we die zeker proberen mee te nemen." >ns wethouder A. van Waes Ie planontwikkeling voor lazen stad' op de Axelse [s e voorlopig nog op sche lle inspraak over de plan- mor zo'n 300 hectare kas- 1 ms achter de rug en aan de en van de provincie is gro- ges/e/èels tegemoet gekomen, >ei door de verklaring van bezwaar binnenkort is te ichten. paar probleempjes moeten Van Waes nog wel wor- jelost. Zo moet het aan- nd archeologisch onder in de Autrichepolder nog en gedaan. En ook is bij laken van de plannen geen nng gehouden met een toe- itige westelijke uitbreiding le Tractaatweg. De grond- erving loopt volgens de wet- nog steeds volgens plan KWERVE - Twee mannen en in de nacht van zater- op zondag bij Kerkwerve :eventienjarige jongen be- De jongen fietste tegen drie over de Kuijerdamse- n de richting van Kerkwer- en een personenauto hem lei'de. De auto stopte even >rop en twee mannen stap- it, Twee vrouwen bleven in ito zitten. Toen de jongen lasseerde werd hij van zijn geschopt en geslagen. Hij zijn portemonnee, met waardepapieren en enke ntallen euro's afgeven. ST - In De Korenbeurs in wordt vandaag voor de de maal het Hulster haring en gehouden. ibrengst van de Haringpar at naar de Stichting Redt apel van De Blaauwe Hoe- e eerste haring zal om half oor het keelgat van een be- eHulstenaar glijden. De or- atie hoopt uiteraard op een aantal haringliefhebbers, irijven kan voor twintig eu- ir persoon bij De Koren- s te Hulst. laringparty was aanvanke- gepland op woensdag 31 maar moest worden uitge- omdat er toen nog geen ?eleg§,-e haring was. WW: De doop van Lieneke en Christophe de Caluwé. door René Hoonhorst NIEUWVLIET - Herboren. En ver warmd. Want het zeewater was hele maal niet zo koiid als vernacht, meldde Lieneke de Caluwé. Zij werd gisteren samen met zeven anderen gedoopt in de Noordzee, ter hoogte van het Nieuw- vlietse strandpaviljoen Matour. Met hun onderdompeling getuigden de acht dopelingen dat Jezus in hun hart re geert en maken zij nog vaster deel uit van de geloofsgemeenschap van Capitol Family Centre Sluis. In Afrikaanse en Zuid-Amerikaanse lan den is het niet zo bijzonder: dopen in de open lucht. Met tientallen of honderden tegelijkertijd stappen gelovigen een oceaan, zee of rivier in om te worden op genomen in een geloofsgemeenschap. In Nederland blijft het echter vaak bij een kommetje water over de kruin. Een aan tal evangelische gemeenten wil nog wel eens een zwembad afhuren om mensen echt onder te kunnen dompelen. Een paar weken terug werd een aantal jonge ren in het Veluwemeer gedoopt, maar echt in zee kopje onder gaan, was tot nu toe niet gebruikelijk. Bij de Capitol Family Centre van Sluis kwam het idee spontaan op, zegt pastor Rini Deij. „Er waren een paar mensen die graag in zee wilden worden ge doopt. Daar sloten zich al gauw ande ren bij aan. Als je als kerk zo dicht bij de kust zit, is het ook niet meer dan lo gisch om ook in zee te kunnen dopen." Het ging een aantal dopelingen om het helemaal onderdompelen, het schoon kunnen starten van een nieuw leven. Zo deed de Vlaamse Yvette Desmet (47) een 'message in a bottle'. Op een briefje had zij alle voormalige ellende van zich afgeschreven. Door het in een fles te stoppen en in zee te gooien, 'spoelde al le rotzooi uit het verleden weg', memo reerde Yvette. Hoewel het gisteren ook naturistendag was, gingen de dopelingen gekleed kop je onder. Alle acht wedergeborenen had den zich in het wit gestoken. Pastor Deij: „Wit symboliseert onschuld, maag delijkheid. Het wit geeft ook aan dat het oude leven is begraven en het nieu we leven is begonnen." Voor Lieneke de Caluwé was het de tweede keer dat ze werd gedoopt. Voor de eerste keer was ze - evenals vele anderen voor de Capi tol Family - haar ouders nog steeds dankbaar. Maar het was voor haar ook belangrijk om nog eens gedoopt te wor den voor een geloofsgemeenschap die ze zelf uitkoos. De Caluwé droomde een tijdje terug dat ze in zee werd gedoopt. „Ik sta in het da gelijks leven met beide benen op de grond, dus ik heb niet direct iets met die droom gedaan. Maar toen een paar weken later bekend werd dat een aantal gelovigen bij Nieuwvliet in zee werd ge doopt, wist ik direct dat God wilde dat ik dat ook zou doen." Dat haar man Christophe besloot zich samen met haar foto Camile Schelstraete te laten dopen, maakte de plechtigheid voor Lieneke de Caluwé extra bijzon der. Het echtpaar liet zich na stichtelijke woorden van pastor Deij gezamenlijk achterover vallen en dook na de doop nog eens lachend in het water. Lachen is belangrijk voor De Caluwé. Het is één van de redenen waarom ze zich aan sloot bij het Capitol Family Centre. Het genootschap wijst niet alleen op de ver plichtingen van de gelovigen, maar be nadrukt dat God vooral staat voor 'lief de en vreugde'. De Sluise afdeling van het Capitol Fa mily Centre neemt de verschillen met andere christelijke geloofsgenootschap pen verder voor kennisgeving aan. Deij betoogde van de week - op de wereldwij de Dag van de Aanbidding op 6-6-6, het getal van het (duivelse) beest - dat chris tenen samen moeten optrekken en sa men moeten werken aan een betere we reld. Hij hoopt dat op 7-7-7, 7 juli 2007, christenen van alle gezindten weer sa menkomen op het strand om een geza menlijke gebeds- en zangdienst te hou den. AARDENBURG - De Orgelcom missie van de Sint Baafskerk Aardenburg zorgt dit jaar voor een internationale orgelcyclus in juli. De recitals worden gege ven door organisten uit binnen- en buitenland. Naast de recitals is er een Zo meravond Orgelwandeling ge pland langs de drie Aardenburg- se kerken en vinden orgelexcur sies en zondagmiddag-orgelbe spelingen door diverse organis ten plaats. De concerten zijn op 7 juli, door Sander van Marion uit Scheven- ingen, die een jubileum tour door Nederland maakt, op 11 door Juli Peter Ledaine uit Oos tende met medewerking van An- ne-Sofie Verbraecken, Tim Breckpot (viool), op 21 door juli Jan van Mol uit Antwerpen met medewerking van Kristel de Meulder (sopraan), op 28 juli door Ad van de Wege, de vaste organist van de Sint Baafs, uit Sint Jansteen met medewerking van Christiaan d'Hooge (alt). Het laatste recital staat in het te ken van de Bach Herdenking. De concerten beginnen om 20.00 door Jeanette Vergouwen HULST - De werking van de ver halentafel is afgelopen week ge demonstreerd in dienstencen trum De Lieve in Hulst. Ook in de Blaauwe Hoeve staat in de hal een verhalentafel. Een uitste kende aanwinst om ouderen sa men te brengen. Directeur A. van den Abeele vindt de verhalentafel het neus je van de zalm. Ook R. Driehuis van de Blaauwe Hoeve is vol lof over deze nieuwe aanwinst. De verhalentafel bevat drie beeldschermen en biedt plaats voor een tot zes personen. De ta fel heeft slechts twee knoppen; .daarmee kunnen de gebruikers via ingebouwde beeldschermen historisch beeld- en geluidsma teriaal oproepen. Er is al een rui me keuze aan fragmenten in ge stopt. De lengte varieert van een tot drie minuten. Het zijn lied jes, Polygoon Journaals en korte filmpjes uit het alledaagse le ven. Ontmoetingspunt Driehuis: „Het is de bedoeling dat de ouderen ons meer mate riaal leveren, waar ze dan zelf naar kunnen kijken, maar ook Het is de bedoeling dat de 'verhalentafel' in Hulst door middel van oude fragmenten herinneringen los maakt. foto Peter Nicolai anderen kunnen ze zien. Het is hier al een bekend ontmoe tingspunt geworden." De frag menten roepen herinneringen op, die interessante gespreks stof vormen. Deze gesprekken worden rond de tafel gevoerd, eventueel onder begeleiding. Het doel van de tafels is om de levensvreugde en het welzijn van bewoners van de Blaauwe Hoeve en bezoekers van het dienstencentrum De Lieve te verhogen. De verhalentafel draagt daarnaast bij aan het sti muleren van het geheugen en vermindert de kans op sociale isolatie. HENGSTDIJK - Een zestigjarige man uit het Vlaamse Sint-Niklaas raakte zaterdagavond gewond bij een aanrij ding op de Sint Jozefstraat in Plengstdijk. De man stond met een aantal andere personen naast een bus op de rij baan, toeiï een 47-jarige automobilist passeerde. De schoudertas van de zestigjarige Belg bleef haken achter de buitenspiegel van de auto. De Belg viel op de grond, waarna de auto over zijn linkervoet en rechterhand reed. Hij moest zich in het ziekenhuis laten behandelen aan een gebroken voet, een zwaar gekneusde vinger en een ge kneusde schouder. De automobilist reed door, maar kon later door de politie worden aangehouden. HULST - Twee 20-jarige mannen uit de gemeente Hulst zijn zaterdagmorgen aangehouden op verdenking van mis handeling van een 25-jarige man uit de gemeente Hulst. De 25-jarige man en een vriend van hem hadden rond tien voor drie in een horecagelegenheid aan de Grote Ba- gijnestraat in Hulst onenigheid met twee mannen gehad. Toen ze. na vertrek uit de gelegenheid, rond kwart over drie over de 's Gravenhofstraat liepen, kwamen ze deze twee mannen tegen. De 25-jarige man werd, na een kort gevecht, door een van hen met een knuppel geslagen en door de ander bedreigd (hij was in het bezit van een op* een zwaard lijkend voorwerp). Het slachtoffer raakte gewond aan zijn hoofd. KOEWACHT - Een veertigjarige automobilist uit de ge meente Terneuzen raakte zondagmorgen vroeg zijn rijbe-' wijs kwijt na een controle op de Burgemeester Dierick-- laan in Koewacht. De man had bijna drie keer zoveel alco hol gedronken als is toegestaan. Zijn rijbewijs werd inge-! vorderd en hij kreeg er een dagvaarding voor terug. SINT-MAARTENSDIJK - De slachtoffers van de over stromingen in de binnenlanden in Suriname kunnen op steun van de gemeente Tholen rekenen. Het Thoolse colle ge van B en W stelt de gemeenteraad voor vijfduizend eu ro beschikbaar te stellen, vanwege de historische band van Nederland met Suriname en omdat in de getroffen grote materiële schade is aangericht. Zonder steun van buitenaf zal die niet snel worden hersteld. Het geld van Tholen zal, als de gemeenteraad daarmee 29 juni instemt, via de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) vooral worden gebruikt voor wederopbouw. SCHARENDIJKE - Bij een ongeluk op de Brouwersdam; is gistermiddag een 31-jarige motorrijder uit Schoonho-- ven zwaargewond geraakt. De man botste op de Dammen-' weg N57 tegen een auto die wilde keren. Het ongeval vond plaats op het moment dat de motorrijder de auto wil de inhalen. De motorrijder werd met diverse botbreuken overgebracht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Drie van de vier inzittenden van de personenauto, die be stuurd werd door een inwoner van Steenbergen, liepen snijwonden op door rondvliegend glas. door Frank van Cooten NIEUWVLIET - Om de band met het platteland te ontdek ken, houdt Agrarisch West- Zeeuws-Vlaanderen zaterdag 17 juni 'een avondje uit op het plat teland'. Dit gebeurt in de boerenschuur van de Boerenhoeve (vliegter rein Nieuwvliet) aan de Sint Jansdijk in Nieuwvliet. 'Een avondje uit op het platte land' begint om 17.00 uur met een expositie van schilderijen en foto's van het Zeeuws-Vlaam se platteland gemaakt door loka le kunstenaars. Er is een doorlo pende vertoning van de film De paardenmeesters van IJzendij- ke. Om 19.00 uur start de avond van de boerenhoeve met muzi kanten, waargebeurde Vlaamse volksverhalen, vertellingen over de Zeeuws-Vlaamse streek en een optreden van de Groep Erik Wille met volks- en café-chan- tant liederen. Het programma duurt tot 23.00 uur. 'Een avondje uit op het platte land' is in het kader van de Week van het Platteland van donderdag 15 tot en met zondag 18 juni. Een aantal bedrijven doet aan deze activiteit mee, zoals de Droogbloemzolder aan de weg van Sluis naar Cadzand, zorg boerderij Jodi-Sintepier in Nieuwvliet, boerderijwinkeltje Isabellahof in Aardenburg, melkveehouderij De Blauwe Hoeve in Retranchement, akker bouwbedrijf Boerderij de Kien- stee in Schoondijke, akkerbouw bedrijf en boerderij met fuchia- tuin en dieren Zomerweelde in Cadzand en rozenkwekerij dé Bierkreek in IJzendijke. Op deze bedrijven worden on-; der meer rondleidingen gehou-' den. Informatie over ondermeer openingstijden is te vinden op! de website www.vvhp.nl In het landbouwmuseum Agri- muda in Sint-Anna-ter-Muiden is de tentoonstelling Molens zon der grenzen in de Zwinstreek te zien en De Groese Til in Groede houdt zondag 18 juni een platter landsfietstocht. Deze tocht met een gids is van 10.00 tot ongeveer 15.30 uur. CLINGE - De fanfare Weldoen door Vermaak houdt zondag 18 juni een zomerleerlingenfesti- val. Het leerlingenorkest van Daniël- le Stienen en de leerlingenper- cussiegroep presenteren zich vanaf 10.30 uur in het gemeen schapscentrum Malpertuus. Als gastorkest treden De Jonge. Vrienden uit Sas van Gent op. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, vrij biljarten; 14.00 uur: Bewe gen 55+; De Halle, 14.00 uur: Prijskaarten, biljar ten; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten en biljar ten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO koersbal en biljarten; HEIKANT - 't Heike, 13.15 uur: Biljar ten, koersbal; 19.30 uur: Line dance; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, kaartjes maken, computeren;10.30 uur: Yoga; 13.00 uur: Biljarten, compute ren; 13.30 uur: Yoga, jeu de boules; 15.00 uur: Muziek Con Amore; De Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Handwer ken de Vlijtige Liesjes, koffie ochtend; 13.30 uur: Kaarten; 14.00 uur: Sjoelen, mannenpraatgroep; 19.00 uur: Film club; Multi functionele ruimte Korenmarkt, 10.00 uur: Koffieochtend; KAPELLEBRUG - Kapel van Onze lieve Vrouw ter Eecken, 19.00 uur: Gezongen eucharistieviering voor de vrede; KLOOSTERZANDE - Hotel van Leu ven, 19.30 uur: Kaarten; Zwembad de Honte, 9.30 - 10.30 en 15.00 -18.00 uur: Zwemvierdaagse; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00. uur: Biljarten; 13.30 uur: SWO creatief,- koersbal; Kerklaan 87,19.00 uur: Creatieve bijeen komst; NIEUW - NAMEN - De Kauter, 13.30; uur: KBO koersbal en handwerken; OSSENISSE - Herberg de S'Nis, 10.00' uur: Kaarten; SAS VAN GENT - St.Albert, 14.00 uuri! Kaarten; De Regenboog, 14.00 uur: ANBO koers bal SINT - JANSTEEN Café de Kroon: 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 19.30 uur: Bijeenkomst Lol tus; TERNEUZEN - De Veste, 9.00 uur: Kaar ten; 13.30 uur: Kaarten bieden en joker ren en biljarten; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Yoga; 13.00 uur: Koersbal en bowls; 't Schelpenhoekje, 19.00 uur: Country, dance voor beginners; 19.45 uur: Coun try dance voor gevorderden Palazzolihuis Ter schorre, 14,00 uur: Creatieve bijeenkomst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39