pzc 'leidooi spreiding evenementen Uit Soberder Meerminnefeesten ook succes Dweilfestival met hoog oranjegehalte www.rockaroundthebridge.nl Razend druk op Smaeck van Zeeland oorzitter Schelde Jazz wil oplossing voor steeds terugkerend feestenprobleem verkoop ante/Rock Around The Bridge 13 Grote drugscontrole in Benelux De Blide heeft duofiets binnen Visserijmuseum op de schop Terneuzense brandweer derde bij duikwedstrijd zeeuwse almanak Voetbalpool .pzc.nl iail:redactie@pzc.nl gibus 31,4460 AA Goes yertentie-exploitatie: ord en Midden-Zeeland: 0113-315520; mws-Vlaanderen: 0114-372770; Jionaal: 020-4562500. aandag 12 juni 2006 lan§; rd En JKU-' editie Zeeuws-Vlaanderen elem ilfko 0°ri inrRené Hoonhorst ïRNEUZEN - Voorzitter P. de e raaf van het Schelde Jazz Fes- ,l! ral heeft de Terneuzense bur- meester J. Lonink gevraagd l0enï gmaals te proberen de evene- sar- enten in de streek meer te ireiden. Schelde Jazz werd af- Van: [|npe weekeind weliswaar mk bezocht, maar er hadden tst-1 loral in de rustiger middag- s| ren waarschijnlijk nog meer lensen geweest als er niet nog dozijn andere feesten in de werd gehouden. Zee; ren: m kleine twintig jaar geleden obeerde het toenmalige Toe- e'aP jtisch Bureau Zeeuws-Vlaan- «rcn al om te voorkomen dat stiviteiten in eikaars vaar- ater kwamen door een evene- entenkalender te maken. Or- misatoren van festiviteiten 'sen! enden daardoor zien welke eve- ementen al op bepaalde data in^; onden gepland. Maar sinds- t ha is e nog steeds geen jaar ^R- oorbij gegaan zonder dat er U1'& en aantal weekeinden propvol m stiviteiten zit, terwijl er een eek voor of na het feest- ons- eekeinde nauwelijks iets te ïnit jen is. 30IÏ ana iiet gelukt ee§ dördinator A. Stoffels van a oördinatie en Management Ter- euzen (CMT) hoopte na de her- 1 hj® ideling alle neuzen één kant op [krijgen en dorpsfeesten en fes- 'ie vals goed over de zomer te kun- ;n spreiden. Hij geeft direct nï|oedat het na drieënhalf jaar anvi Dg steeds niet is gelukt. Hoe- 8 m el hij wel eens denkt dat 'ieder- 1S K n het zelf maar moet uitzoe- m'. is hij bereid nog eens met sneenten en organisatoren om (Advertentie) Dinsdag 13 juni Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Tel.: 01 13 227607 www.delscher.nl de tafel te gaan zitten. „We blij ven ons inzetten voor spreiding, want het is natuurlijk ook wel weer jammer dat in sommige weekeinden haast niets te doen is." Afgelopen weekeind konden mensen daar niet over klagen. Behalve Schelde Jazz en de Meerminnefeesten in Waterland kerkje - beiden staan sinds men senheugenis het weekeind na Pinksteren op het programma - waren er dorpsfeesten in Hoek en Zaamslag en een braderie in Nieuw-Namen. In Breskens werd het culinair festijn de Smaek van Zeeland gehouden. Hulst hield een dweildag, in Sas stond beachvollleybal op het programma, in Oostburg was een zeepkistenrace bij een ver nissage van een tentoonstelling, terwijl in Breskens ook nog een speelwerktuig feestelijk in ge bruik werd genomen. Over de openingswedstrijd van Oranje op het wereldkampioenschap had geen van de organisatoren het, die werd tenslotte niet door een Zeeuws-Vlaming vastge steld. Voorzitter H. Enkelaar van VW Zeeuws-Vlaanderen kent het probleem. Zelf is hij er wel een voorstander van om festivi teiten beter op elkaar af te stem men. Maar als organisatoren van dorpsfeesten vasthouden aan een datum zijn ze er vaak niet van af te brengen. „Als gemeenten subsidie verstrekken voor bepaalde festiviteiten heb je een machtsmiddel om een bepaalde datum vast te stellen, maar anders heb je maar te ac cepteren dat mensen feest vie ren. Er is ook niet echt wat op te gen. Ik ben zelf op vakantie in Bretagne en ik vind het ook prachtig als ik onverwachts op een dorpsfeest stuit." Desondanks is Enkelaar best be reid om nog eens om de tafel te gaan zitten met gemeenten en or ganisatoren om de evenementen- ieuwe skatebaan n Breskens in ;ebruik genomen IRESKENS - Jasper Ras was og maar drie jaar toen hij in- prak op een raadsvergadering ade toenmalige gemeente Oost- «rg met het verzoek een speel- laats nabij het Molenwater in Ireskens te maken. Zaterdag- ïiddag mocht Jasper, nu acht aar, de nieuwe speelomgeving, prachtige nieuwe speel- ilaats, te openen. )e nieuwe speelplaats in de 'orm van een grote boot is ge touwd als skatebaan met hellin- Sen, trapjes en buizen om specta- ulaire stunts uit te voeren. Op ie voorplecht van de boot is er ddoende speelruimte voor de Reinere kinderen. Jammer, het weer was nu in- Ecns veel te mooi," aldus Jasper. Ret is nu veel te warm om te skaten. Zelf skate ik niet, ik ga met mijn rollerskates naar Rollerskates, skates of kleine tepjes, de nieuwe speelplaats San het Molenwater is door de van Breskens al weken ge- eden inofficieel in gebruik geno men en goedgekeurd. Geheel in de sfeer van de eerste wedstrijd van het Nederlands elftal was het ook in Hulst op het dweilfestival vrijwel louter oranje wat de klok sloeg, foto Camile Schelstraete door Jeannette Vergouwen HULST - Het was zichtbaar minder druk dan voorgaande edities, maar de mannen van De Bareélen waren tevre den. De sfeer was gisteren onovertroffen en de animo om te spelen ook. Dertig dweilbands liepen langs of ston den of zaten bij of in horecagelegenhe den in de binnenstad. Op het podium ge maakt in de truck met open oplegger tra den om het half uur bands op. Terwijl de Stumpers uit Dordrecht lek ker speelden, werd om 15.15 uur geroe pen dat het Nederlands elftal op het WK het eerste doelpunt gemaakt had. De drummers sprong een meter hoog en de band blies onmiddellijk een feestelijk overwinningslied „We hebben alle bands gevraagd een oranje shirt aan te trekken en de meeste hebben dit gedaan", vertelt W. Dobbe laar namens de organisatie.,, Enkelen ko zen voor het rood-wit-blauw, maar het oranjegehalte is erg hoog." Het festival werd gisteren geopend door burgemeester J. F. Mulder en daarna speelde op het podium het Zeeuws- Vlaams Jeugdorkest The Young Ones. En thousiast werden een Phil Collins-med ley, een Elvis- medley, Het Dorp en ande re nummers gespeeld onder leiding van John Curfs. Het was even spannend of alle bands wel naar Hulst waren gekomen, maar om 13.00 uur bleek iedereen binnen. Het mu zikale startschot werd afgevuurd door de band Zonder Drank Geen Klank uit Vo gelwaarde. Ondanks de hitte speelde zij vrolijk het hele uur vol en maakte zo de juiste stemming voor een vrolijke mid dag. De handjes gingen omhoog en er werd lekker meegezongen. Dobbelaar: „Plet is absoluut minder druk, maar ik vind de sfeer fantastisch. Je ziet veel en je hoort van alles. Het is goed voor het publiek, misschien wel slecht voor onze kas, maar dat bekijken we morgen dan wel weer." In het voetbaldoel versierd met rood-wit-blauwe ballonnen lieten de bands zich vereeuwigen. De band die het ludiekst op de foto staat krijgt namelijk een vaatje bier en daar wil je wel eens extra voor glimlachen. door Frank Gijsel WATERLANDKERKJE - De Meerminnefeesten nieuwe stijl in Waterlandkerkje van afgelo pen weekend zijn door het pu bliek enthousiast ontvangen. Na jaren bekende artiesten te heb ben ontvangen in de feesttent, koos het organisatiecomité voor een andere en goedkopere opzet met minder grote namen. Vrijdagavond kwamen een klei ne duizend bezoekers opdagen en op het programma van zater dag kwamen ongeveer 450 men- (Advertentié) Sas van Gent Vvk- €12 Midog 16 juni start@17:30: Kassa! €15 W irew Johan Cielen Sander Foppeie tontly Katana Martel Woods DJ Elof hterdag 17 juni start@l4:30: Mme/lom The Road Severance,., Cl Cuapo Stuntteam,., lanez Detdio Birgit Monzam Heideroosjes Lamaketta's sen af. De fles jenever, het sym bool van de feesten, ontbrak ook deze keer tijdens de ope ning niet. Met de hulp van bur gemeester J. Sala werd de gee strijke drank opgegraven en leegdronken. Een volle fles ging volgens traditie aan het eind van de feestelijkheden weer de bodem in voor de volgende edi tie in 2007. Het organiserende Meermin- necomité was er in geslaagd een fatsoenlijk programma in elkaar te knutselen. Dat was ten opzichte van vorige jaren wat versoberd. De hoge gages voor grote artiesten en de hoog oplopende kosten hadden het feest bijna de das om gedaan. Vanuit de bevolking waren wel signalen gekomen toch niet al te zeer te sleutelen aan de formule. Imitator De openingsavond, met de dri ve-in show van The Beats of BNN, was knap drukbezocht. Zaterdagavond was het ouder wets gezellig met de Zeeuws- Vlaamse feestband Just 4 Fun en een optreden van André Ha- zes-imitator René van Beeten. Hij zette een perfecte vertolking neer. Gewapend met hoed, jas en zonnebril kreeg Van Beeten heel wat bijval. Met nummers als Zij gelooft in mij, De Vlieger, Bloed Zweet en Tranen weer- Een van dc trekkertrekdeelnemers in de standaardklasse trekt de sleepwagen tot aan de 90 meter. foto Peter Nicolai klonk het onvervalste Amster damse geluid. Een van de hoog tepunten van het programma was de trekkertrekwedstrijd op zaterdagmiddag. Voor de 25e keer leverde dat een show op waar de toeschouwers van geno ten. Het feest werd zondag afge sloten met het begraven van de jeneverfles. Uitslagen trekkertrekwedstrij den: 0-3500 kg: J. Barbé Enerverend Schelde Jazz Terneuzen kalender nog eens tegen het licht te houden. De organisato ren van de dorpsfeesten van Hoek en Zaamslag willen ook best eens praten over spreiding, hoewel ze de indruk hebben dat hun feesten andere evenemen ten niet bijten. Coördinator Stoffels van CMT herpakte zich zaterdag snel na zijn eerste somberheid. „We gaan het toch nog eens probe ren. Ik blijf tenslotte een onver beterlijke optimist." TERNEUZEN - De opsporingsdiensten van Nederland, België, Luxemburg en Frankrijk hebben zaterdag en zon dag drugscontroles uitgevoerd. Dat gebeurde langs auto snelwegen, gewestwegen, in treinen, vliegtuigen en drugs panden. In Terneuzen waren zaterdag 28 politiemensen in het kader van deze actie actief. Er werden 67 Belgen en 53 Fransen gecontroleerd. De politie nam bij 81 mensen in tptaal 261 gram hennep, 77 gram hasj, 26 joints en 10 spacecakes in beslag. Tevens werden drie slagwapens en een mes ingenomen en voor 1698 euro aan boetes geïnd. De zogenoemde Etofle-actie heeft vooral in België resul taat gehad: 7,6 kilo softdrugs, 172 gram cocaïne, 1 kilo he roïne, 1 kilo versnijdingsmiddel en twintig slagwapens zijn in beslag genomen. Daarbij zijn vijf personen aange houden, onder wie vier Fransen in een drugspand in Ant werpen. In samenwerking met Franse collega's doorzocht de poli tie ook de Thalys tussen Rotterdam en Parijs en zeven Nederlandse vliegtuigen op regionale vliegvelden in Frankrijk. Daar was de buit mager. Ongeveer tien perso nen zijn aangehouden, maar konden na verhoor weer naar huis. TERNEUZEN - Door de giften van sponsoren was al een groot deel van de benodigde 4000 euro binnen. In het Grand Café van de Zoutvliet, een deel van verzorgings huis De Blide in Terneuzen werd zaterdag rommel en an dere waar verkocht om de rest van het benodigde geld in te zamelen om een duo-fiets voor cle ouderen aan te schaf fen. Daarmee kunnen ze met begeleiding een heerlijk stuk je toeren. „Dat is ruimschoots gelukt, want in totaliteit bracht dé dag 650 euro op", aldus activiteitenbegeleidster A. Leenheer. De fiets en eventuele aanvullende accessoi res kunnen nu worden gekocht. BRESKENS - Na maanden onderhandelen beginnen van daag de verbouwingswerkzaamheden in het Visserijmu seum te Breskens. Na het overlijden van Bressiaander T. Verschoor was er voor het museum een donatie van ruim achthonderd opge zette vogels. De naast het museum gelegen ruimte werd gebruikt door de vismijn als opslagplaats voor viskisten. Dankzij bemiddeling van de gemeente Sluis is vrijdagmid dag een contract getekend tussen de vismijn en rederij Vroon BV. Vroon stelt voor de opslag van de viskisten een deel van de gebouwen aan de Micldenhavendam beschik baar. In het museum komt een nieuw plafond en er moet ge schilderd. Later moeten de vogels voordat ze in de vitri nes geplaatst worden nog eerst gekamd worden. door Wilma Valk BRESKENS - „Twee soep tafel zes! Vergeet het brood niet! Vier kalfsrib, pas op het bord is warm!" De stem van Eddy Smal- legange schalt door de ruimte tussen de keuken en de balie van de Smaeck van Zeeland in Breskens. Hij is deze dagen, evenals vorig jaar, dirigent van koks en kelners. „Het was drukker dan vorig jaar", vertelt hij trots. „Er zijn meer dan 4500 gerechten doorge geven. Veel van onze gasten heb ben deze keer gekozen voor een driegangenmenu. Het was een groot succes." In de keuken werkten deze drie dagen de chef koks van de deelnemende restau rants met hun hulpen. Het personeel voor de bediening van de gasten kwam eveneens van deze zaken: „Wel eens moeilijk", aldus kok Patrick Corijn. „Bij de meesten van ons moet de zaak zelf ook doorgaan. In de restauranttent zelf was het dit jaar mede door het po dium in de zaal en de champag- nebar gezelliger." Ondertussen dirigeert Eddy de koks en kelners. Geen detail ontsnapt aan zijn oog. Elk bord wordt gecontroleerd voor het op tafel komt. „Vier mosselen tafel zestien en waar zijn de friet?" Trofee Tijdens' het diner zaterdag avond werd de trofee van de Be drijfsbelangenvereniging Bres kens uitgereikt: „We doen dit eens in de twee jaar," vertelt A. Boomert, voorzitter van de BB VB. „We hebben bij vorige uitreikin gen al eens gekeken naar hygiëne, kwaliteit, klant vriendelijkheid en ondernemer schap. Dit jaar hebben we geko zen voor een combinatie van al deze factoren." De trofee ging naar Luc en Carolien Buijsse en hun team van B P Automatise ring. De Smaeck van Zeeland zal volgend jaar volgens de enthou siaste medewerkers een derde keer in Breskens worden gehou den. THOLEN - Het nieuwe duik team van de Terneuzense brand weer heeft het zaterdag uit stekend gedaan bij duikwed- strijden in Tholen-stad. De ploeg die onlangs pas de opleidingen heeft afgerond, eindigde als derde en mag met brandweerduikteams uit Vianen (eerste in Tholen), Loe- nen (tweede) en Spijkenisse (vierde) door naar de landelijke finale 16 september in Wagenin- gen. De duikers van de stadsgewes telijke brandweer Vlissingen/ Middelburg waren minder for tuinlijk. Zij bleven in Tholen op de zesde en laatste plaats ste ken. In de handelshaven bij Tholen-stad was voor de duikwedstrijden een filmset nagebouwd voor - zogenaamd - opnames van de film Kame leon 3. 3500-4500 kg: B Snoek 4500-5700 kg: J. de Visser 5700-8000 kg: J. Basting 8000-10.500 kg: S. de Putter, specials: J. de Visser veteranen: P. Buijck. „Duitsland. Hoe kun je nu Duitsland invullen als win naar? Zelfs al win je de pool, dan heb je er toch geen ple zier van?" Het zijn zware tijden voor on ze sympathieke Middelbur ger, sinds bekend is hoe hij zijn wk-pooltje heeft ge maakt. Maar diep in zijn hart weet hij dat er geen trouwer Oran jefan is dan hij. Nimmer heeft de ploeg die hij als winnaar tipte ook daadwerkelijk de ti tel behaald. Vandaar dat hij nu Duitsland ingevuld heeft in plaats van zijn favoriete Ne derlands elftal. Een offer voor Oranje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 37