ier past alles goed bij elkaar Wulkentoernooi weer in de lift Lindenbergh wint zijn tussendoortje in Kapelle Joey Grochal wint rapidschaaktoernooi enners zeer te spreken over accommodatie in Vrouwenpolder „auwe dwingt ^omotie af bij enwedstrijd iap Verboom eft in finale en moeite met ari van Brussel Derde seizoenszege Steenbakker Van de Gruiter zesde in Dublin Toernooiwinst Zeeuwse selectie Zege voor Rentmeester in België Titels jonge mountainbikers Twee keer goud teakwondoka's uitslagen ip |Ron de Waal pVENPOLDER - Voor de e maal in successie werd weekeinde op manege De (racht de nationale menwed- 6 Zeeland gehouden. Dat de (port nog steeds groeiende berd andermaal bewezen. honderd starters hadden Lg naar Vrouwenpolder we ievinden. loopafstand hadden de zon- Ijdders ruimschoots bezit ge- ;n van het strand, op mane- |e Eendracht werkten lief- 5 van de mensport zich in [lie zon op drie verschillen- sciplines in het zweet. Zo- Jbij de dressuur als op de on- jlelen vaardigheid en mara- streden menners uit de re- jzuid-West Nederland om de tste eer. Bij de dressuur Jeten de rijders vooral bewij- jhoe ver ze met hun paard ren qua gehoorzaamheid, ter- op het onderdeel vaardig- IUWENPOLDER - Tijdens nationale menwedstrijd in iwenpolder hebben gisteren Zeeuwse combinaties een ilc prijs behaald. Pa auwe uit Nisse won de se 2 van de enkelspan paar- Hij eindigde ruim voor de inger Perry Boogaard, die ede werd. Paauwe dwong er notie mee af naar de klasse !eidi te Poele uit Oud-Sab- werd in dezelfde categorie heid de wendbaarheid in combi natie met snelheid getoetst werd. Gisteren konden de remmen los op de marathon, waarbij pure snelheid bij de hindernissen ge boden was. Ondanks de bijna tropische omstandigheden stem de de opkomst opnieuw tot gro te tevredenheid bij de organisa tie. „Als je ziet dat we bij de eer ste uitgave begonnen met dertig rijders, en nu al ruim op een ver drievoudiging zitten, mag je na tuurlijk niet klagen", vertelde Arjen Ytsma, voorzitter van de organiserende stichting Nationa le Menwedstrijd Zeeland. De succesvolle groei van de wed strijd in Vrouwenpolder is vol gens Ytsma eenvoudig te verkla ren. „De prachtige accommoda tie en de ligging maken het mo gelijk om dit zo ruim op te zet ten. Voor de meeste deelnemers is het een combinatie van het aangename en het serieuze werk", aldus de voorzitter. Perry Boogaard, één van de Zeeuwse troeven in Vrouwenpol der, gaf aan dat'het parcours bij De Eendracht voor verschillen de rijders een reden was deel te nemen. „Christian Provoost heeft als parcoursbouwer uitste kend werk verricht", aldus de 38-jarige Boogaard, die vorig jaar in Ermelo de nationale titel op het onderdeel dressuur in de M-klasse veroverde. Nieuwe proeven Of Perry Boogaard dit succes op 8 juli in Ermelo kan herhalen, laat hij nog even in het midden. „Ik ben allereerst gepromoveerd naar de Z-klasse en heb te ma ken met veel concurrentie. Daar naast zijn er per 1 april nieuwe proeven van kracht, waardoor het ook op dat vlak wat lastiger wordt. Maar gelukkig heb ik een paard met veel dressuuraan- leg en wordt mijn paard ook een paar keer per week goed ge traind onder het zadel." Afgelopen weekeinde was de start van Boogaard in Vrou wenpolder bij de samengestelde wedstrijd in ieder geval al veel belovend. Een prima dressuur- proef was goed voor een eerste plaats en ook bij de vaardigheid bleef Boogaard nagenoeg fout loos. Voordat gisteren de mara thon van start ging, werden alle paarden aan een strenge medi sche controle onderworpen. „Het is voor het behoud van de paardensport dat mens en dier heel blijven. Gelukkig is er door de goede verzorging door de rij ders hier nog nooit een paard af gekeurd en dat willen we graag zo houden", verklaarde Ytsma, die met een schuin oog keek naar het eerste lustrum volgend jaar. Door de KNHS is het verzoek neergelegd om het NK volgend jaar in Vrouwenpolder te hou den. „Dat betekent dat we de top uit de klasse 1,2 en 3 in huis halen. We hebben hier dan ook positief op geantwoord", meld de een trotse Arjen Ytsma. „Als je een vijfde uitgave met een NK kan combineren, is dat een geweldige erkenning voor onze stichting." Jonge uit Sinoutskerke jvierde in de klasse 1 van de elspan pony's. Ze was Luc ~>ng uit Heinkenszand de die op de tweede plaats jde. Jacco van 't Westende Oudelande was de sterkste e klasse 1 van de tweespan i's. André Vink uit Oudelan- kwam als nummer twee uit Een span uit Raamsdonkveer gaat door de waterbak in Vrouwenpolder. foto Ruben Oreel )r Joop van den Oudenhoven IORDGOUWE - Het senioren- mooi biljarten in HCR v.d. ijde in Noordgouwe is over- gend gewonnen door Jaap iboom uit Renesse. Hij ver eg in de finale op gemakkelij- wijze Mari van Brussel uit ddelharnis. :acht finalisten begonnen on tropische omstandigheden de finale van het 13e senio- atoernooi libre van de regio houwen-Duiveland en Goeree erflakkee. Voor de mannen lakte het niet uit. De strijd Ibrandde vanaf het begin in e hevigheid. poule één was het niet span- De overmacht van Van ussel was te groot. De strijd er echter niet minder om. Brussel bleef ongeslagen in poulewedstrijden (zes pun- 100 procent). Jan Hageste- luit Zierikzee werd tweede (4, voor Cees de Baan uit Bommel (2, 78.88) en Adri der Weel uit Burgh-Haam- fde (0,71.29). aoule 2 was de spanning om mijden. Drie spelers eindig met vier punten. Verboom aatste zich als eerste op basis het percentage (99.02). Judo ouijzer uit Zierikzee werd 'eede met 97.43 en Piet van Valk uit Middelharnis derde et 73.05. Dim Wittekoek uit immelsdijk werd puntloos erde. strijd om de zevende en tbtste plaats tussen Van der eel en Wittekoek werd een '«•winning voor de eerste, 'ijfde werd Van der Valk die eBaan versloeg. Kouijzer trsloeg zijn club en plaats- enoot Hagesteijn in het duel de derde plaats. De finale issen Verboom en Van Brus- werd een formaliteit. Ver bom (te maken punten 42) in de derde beurt hard toe een serie van 19. Van Brus- (21) had zijn kruit in de pou- wedstrijden blijkbaar verscho- Zijn weerstand was mi'ni- 1. Verboom werd door een 2-6-overwinning de verdiende tornaar. indstand: 1. Jaap Verboom; 2. 'in' van Brussel3. Judo Kouij- 4. Jan Hagesteijn; 5. Piet der Valk; 6. Cees de Baan; 7. van der Weel; 8. Dim Witte- door Sven Bakker KAPELLE - Het was voor hem een tussendoortje, het Lukaart-Nieuwenhuysen Ka pelle Open. Tennisser René Lindenbergh liet tussen de na tionale ranglijsttoemooien door even zijn gezicht zien in Zeeland en pakte zoals ver wacht met gemak de over winning. Brian Dijkstra was in de finale het slachtoffer: 6-2 7-5. Hoewel Lindenbergh bij lange na niet zijn beste tennis liet zien, was er toch maar één iemand die aansprak maakte op de zege. In het schema van het mannenen- kelspel in de derde categorie ver sloeg de negentienjarige Goese- naar eerst Sven Vermeulen met 6-0 en 6-1 en was hij in de halve finale met 6-1 7-5 te sterk voor Joost van Loon. Gisteren stond Lindenbergh in de eindstrijd te gen Brian Dijkstra, die in de hal ve finale Harold Schipper knap in twee sets opzij schoof, op nieuw geen set af. Fouten De finalewedstrijd tussen Lin denbergh en Dijkstra stond bol van de fouten. In het eerste be drijf zat vooral Dijkstra niet lek ker in zijn ritme, in de tweede set begon ook Lindenbergh bal len uit en in het net te slaan. Het kwam de wedstrijd niet ten goe de. De finale was kwalitatief onder het niveau van wat beide tennis sers normaal gesproken kunnen. De tweede set was wel span nend. Dijkstra stond met 4-3 en 5-4 voor, maar kon de sterke ser vice van Lindenbergh niet bre ken. Het pleit was daarna beslecht. „Je weet van tevoren dat je je beste tennis tegen René moet la ten zien", analyseerde de speler van DOS uit Vlissingen. „Het was van beide kanten geen bes te wedstrijd. Bij mij lag het pro bleem vooral bij m'n service en een aantal dropshots die misluk ten." door Sven Bakker BRUINISSE - Na een pauze van een jaar werd deze week weer het Wulkentoernooi voor 35+-tennissers georganiseerd. Dat gebeurde tot grote vreugde van zowel de organisatie als de spelers. Twee jadr geleden besloot de or ganisatie om het toernooi op te heffen, maar gezien het succes van afgelopen week ziet de toe komst van het Wulkentoernooi er weer rooskleurig uit. „Het liep jarenlang niet zo lekker met het Wulkentoer nooi", zei organisator Janet 01- ree zaterdag, de finaledag. „Maar wij van de tennisclub in Bruinisse vonden het zonde om het toernooi niet meer te organi seren. En dus hebben we het weer opgepakt en is ook vol gend jaar het Wulkentoernooi weer onderdeel van de kalen der." Tegenvallers Toch kampte de huidige orga nisatie wel met een aantal te genvallers. „Qua inschrijvingen viel het wat tegen: 94 inschrij vingen en 67 partijen. En ook qua sterkte was het niet heel erg goed bezet. Misschien is het een stukje bekendheid dat je mist, omdat het toernooi vorig jaar niet werd georganiseerd. Daarentegen zat het terras elke dag vol en waren er altijd wel leuke partijen te zien. Kortom: de spelers hebben zich ver maakt." Er kan nog veel worden verbe terd. Olree: „Voolgend jaar ho pen we zeker op meer inschrij vingen. We moeten als toernooi blijven groeien, zowel op het ge bied van het aantal deelnemers als qua sterkte. Dit jaar was het niveau niet bepaald hoog. Maar ach, wat maakt het uit. We heb ben toch plezier gehad met z'n allen?" Onno Kramer en Kees Verkaart zorgden zaterdag in Bruinis se voor een lichte verrassing door in het mannendubbelspel in de zes met de zege aan de haal te gaan. De tennissers uit Zierikzee toonden zich in de eindstrijd te sterk voor het als eerste geplaatste koppel Ron Klein/Andre de Waal. De 39-jarige Kramer en de 51-jari ge Verkaart wonnen met twee maal 6-4 van Klein en De Waal. In de poule waren Kramer en Verkaart nog in drie spannende sets te sterk geweest voor Mar cel Jumelet en Jan Stouten. Diezelfde Jumelet nam revan che door het mannenenkelspel zeven op zijn naam te schrijven. Jumelet rekende in een uiterst spannende confrontatie af met Jan Stouten. Nadat beide spe lers één set met 6-2 wonnen, be sliste Jumelet de strijd in de su pertiebreak. LEIDEN - Niels Steenbakker heeft in Leiden zijn derde seizoenszege geboekt. In de gecombineerde CVD-wed- strijd, meetellend voor de Oomssport skeelercup, reed de skeeleraar uit Biggekerke twintig minuten voor de einde alleen weg. Jarno van Wingerden won de spurt voor de tweede plaats. Erwin Mesu uit Middelburg reed in de slot fase nog weg van het peloton en eindigde als vierde. Oli vier Goud (Waarde) en William Walhout ('s-Gravenpol- der) eindigden in het peloton en kwamen respectievelijk als tiende en twaalfde in de uitslag. Bij de veteranen werd Leo Janse uit Yerseke negende, terwijl Corina Wisse (Krabbendijke) als zesde eindigde bij de vrouwen. DUBLIN - Bodybuilder Aart van de Gruiter is dit week einde zesde geworden op de wereldkampioenschappen in het Ierse Dublin. De 41-jarige Arnemuidenaar deed mee in de veteranenklasse, waar zestien man zich voor hadden ingeschreven. „De laatste keer dat ik meedeed aan een WK was in '98", zei Van de Gruiter. „Toen werd ik ook zesde." Vorige week werd de Walchenaar Europees kam pioen in de veteranenklasse in Napels. ALMKERK - Het Zeeuws voetbalelftal van jongens onder 13 jaar heeft zaterdag het prestigieuze KNVB districttoer- nooi Zuid 1 gewonnen. De ploeg versloeg in de finale de regio Tiel, na het nemen van strafschoppen. In de voorron de wonnen de Zeeuwse jongens van de regio Dordrecht (1-0) en van regio Eindhoven (2-0). Verlies was er tegen re gio Tilburg 1-0. De finale tegen regio Tiel eindigde in een 0-0-gelijkspel. Hierna bleken de Zeeuwen beter bij het ne men van de strafschoppen. VILVOORDE - Mountainbiker Ruud Rentmeester heeft gisteren een wedstrijd om de Flanders Cup gewonnen. In het Belgische Vilvoorde liet de Goesenaar in de laatste ronde zijn medevluchter kansloos. Rentmeester was er al in de eerste ronde vandoor gegaan, toen nog in het gezel schap van acht man. Na nog een ronde bleven ze met zijn drieën over. Het trio bleef lang bij elkaar, maar één van de drie kreeg materiaalpech en moest afhaken. HAVELTE - Twee jeugdige mountainbikers van het Zeeuwse X-treme zijn gisteren in Havelte Nederlands kampioen geworden. Lindy van Anrooy uit Kapelle won in de categorie 1, in dezelfde klasse bij cle jongens ging de titel naar de Temeuzense Giovanni Burton GOES - Twee leerlingen van taekwondo Middelburg heb ben gisteren goud gewonnen op het open EK in Boxtel. Je remy Dijkstra werd eerste in de jeugd A-klasse -65 kilo. Zenna van der Mei won de klasse junior wouwen A-klas se -60 kilo. Thaher Hassan werd tweede in de mannen B-klasse. Het als eerste geplaatste koppel Ron Klein (links) en André de Waal verloor in de finale van het mannendubbel 6 van Onno Kees Verkaart. foto Marijke Kramer en Folkertsma door Euqène de Kok GOES - De vergelijking met een kippenhok is te kort door de bocht, maar de voor schaaktoer nooien zo kenmerkende rust was tijdens het Open Rapid Schaakkampioenschap van Noord- en Zuid-Beveland ver te zoeken. In Sportpunt Zeeland streden zaterdag 26 schakers in een ontspannen sfeer om de winst in de achttiende editie van het snelschaaktoernooi. Joey Grochal uit Goes was na ne gen ronden, waarin de spelers steeds 15 minuten bedenktijd hadden, het sterkst. Hij won het toernooi voor de tweede keer. Eerder deed de negentienjarige Goesenaar dat al in 2004. Zater dagochtend bleek Grochal al een goed gevoel te hebben. Tij dens zijn partij in de derde ron de tegen Remco van de Braak (organisator en winnaar van vo rig jaar) schalde op de camping naast de speelzaal Queens 'We are the champions' uit de boxen. Grochal tikte vrolijk mee met de muziek en keek eens naar zijn tegenstander. „Dat nummer wordt voor mij ge draaid", lachte hij naar Van de Braak, die de kwinkslag wel kon waarderen. Het voorvalletje was typerend voor het kampioenschap. De spe lers werkten de partijen in een ontspannen sfeertje af. Er werd af en toe hardop gelachen, zet ten van elkaar werden bijna voortdurend van commentaar voorzien en er werd niet moei lijk gedaan over wat gerommel in de zaal. Tussen ronde vijf en zes pauzeerden de schakers een paar uur en nam het gros een voor sommigen broodnodige, verfrissende duik in het zwem bad van het sportcomplex. „Het is niet te serieus, er zijn ook geen geldprijzen aan het toer nooi verbonden. Maar, toch", be kende de winnaar, die zijn zwemspullen was vergeten, „het gaat uiteindelijk om de winst." Grochal begon zaterdag matig. Na zijn zege in de viei'de ronde op de toenmalige koploper Er- win Kloosterman was de speler van de Goese Schaakvereniging echter niet meer te stoppen. Na negen ronden had Grochal acht punten, twee meer dan nummer twee Remco van de Braak. Der de werd Marcel Pluymert uit Dordrecht. Hij bleef Meivin Hol- wijn, zijn ploeggenoot van SC Dordrecht en oud-lid van Goes, voor. Als vijfde eindigde Maar ten Rademakers uit Sas van Gent en lid van HWP. De jonge Rademakers won daarmee de jeugdprijs. De zege van Grochal was niet onverwacht. Met een rating van 1936 (de hoogste van alle deelne mers) was hij als favoriet van start gegaan. „Die rating zegt wel iets, maar lang niet alles. Ra- pidschaken ligt me wel. Ik haal er bijna altijd goede resultaten mee. Het gaat snel en je hebt geen tijd om je te voorbereiden. Dat heeft ook weinig zin, omdat je toch niet weet wie je volgende tegenstander is", legde de Gro chal uit. Olaf Cliteur stond te boek als ra- pidspecialist, maar de drievou dig winnaar van het Goese toer nooi kon zijn reputatie niet waarmaken. De Amsterdammer eindigde als tiende. „Ik speel al-s een krant en ben totaal kans loos", voorspelde hij vlak voor de pauze al. „Vorig jaar ging hét hier ook al slecht. Daarvoor ein digde ik altijd in de top." Cliteur zocht een verklaring in de duur van de partijen. „Twee jaar geleden hebben ze het terug gebracht van 20 naar 15 minu ten. Op de een of andere manier ligt me dat niet. Ik vind het een beetje vlees noch vis. Het is net geen rapid (vanaf 20 minuten), maar ook geen snelschaken (par tijen van vijf minuten). Ik haal blijkbaar gemakkelijker een goed niveau op net iets meer of minder dan een kwartier. Nu speel ik of veel te snel of te lang zaam. Dan lig ik in dat kwartier opeens acht minuten achter." Bruinisse. Wulkentoernooi 35+. Fi nales. Mannenenkelspel. HE6: M. Lo- dewijk-J. van der Have 6-4 7-6. HE7: M, Jumelet-J. Stouten 2-6 6-2 7-6. Vrou wenenkelspel. DE8: J. Olree-M. Her mann 6-0 6-0. Mannendubbelspel. HD6: O. Kramer/K. Verkaart-R. Klein/A. de Waal 6-4 6-4. HD7: F. van der Linden/D. van Nierop-G. Ahlrichs/R. van der Vlist 1-6 6-3 7-5. Vrouwendubbelspel. DD6: A. Krabbendam/M. de Morree-C. Stoutjesdijk/R. van der Velde wo. DD7: N. Duinhouwer-C. van der Weele-P. Deurloo/L. Meertens 4-6 6-2 6-0. DD8: J. Gommans/E. de Zeeuw-A. Fonteine/R. Roodenburg 6-2 6-1. Gemengddubbelspel. GD6: A. de Looff/J. Hoep-V. der Doe/K. Stouten 6-4 6-3. GD7: C. van der Vlist/R. van der Vlist-J. Olree/G. Ahrlichs 7-6 4-6 6-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 35