emeente wil grotere rol burger Uit Meeting inspireert autofreaks Reddingsbrigade brengt dtesurfer in veiligheid Zierikzees bedrijf inspecteert schepen Volvo Ocean Race Motorrijder gewond 13 scussienota over organisatieontwikkeling en kerntaken J gemeenteraad heeft zich Vbij in een eerder gehouden edebat uitgesproken voor (volwaardige rol van de eilan- Is bij zowel totstandkoming uitvoering van het gemeente- beleid. Daarbij is wel de ttekening gemaakt dat vol- kt helder moet zijn wat wel wat niet van de Schou- i-Duivelanders verwacht :dt. Wat de gemeente wil is cultuur van betrokkenheid, i sfeer creëren waarin ge- i inte, instellingen, bedrijven burger zich partners van el- r voelen. Een sfeer waarin r alle partijen ruimte is voor rand in loods j Kapelle rijwel zeker angestoken Jongen beroofd in Kerkwerve Terneuzen derde bij duikwedstrijd Grote drugscontrole in Benelux verkoop Aanhouding na mishandeling in centrum Hulst Voetbalpool ctie: 0113-315649 Bzc.nl jl:redactie@ pzc.nl jus 31,4460 AA Goes Irtentie-exploitatie: d-en Midden-Zeeland: 0113-315520; -ws-Vlaanderen: 0114-372770; [naal: 020-4562500. andag 12 juni 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 Enerverend Schelde Jazz Terneuzen editie Schouwen-Duiveland Piet Kleemans ZEE - De gemeente Jnnven-Duiveland wil de i in de toekomst meer ver- Ijoordelijkheid geven. Dat tt uit een discussienota over v iitwikkeling van de gemeen zee organisatie en de kemta- van de gemeente. de gemeente Schou- -Duiveland wordt al ge- ie tijd gepraat over wat de eente in de toekomst zelf blijven doen en welke czaamheden uitbesteed kun- worden aan derden. De ge- nte wil de inwoners van Duwen-Duiveland niet al- j betrekken bij de discussie f de toekomst, maar hen - pen bepaalde grenzen - ook ,jr verantwoordelijkheid ge- X ijpsraden zouden bijvoor- d zeggenschap kunnen krij- over besteding van gemeen- k - voor het dorp in kwestie oelde - geld. llwaardig PELLE - Een loods in een omgaard aan de Braanjenweg Kapelle is in de nacht van za- ■dag op zondag bijna volledig gebrand. De brandweer ver- ledt dat de brand is aangesto- eerste melding van de brand vam tegen vier uur 's nachts, loods die ietwat afzijdig van doorgaande weg tussen Ka le en Goes staat, stond al in iterlaaie, toen de blusgroep a Kapelle arriveerde. Ook een isgroep uit Goes is ter plaatse veest. ie hebben de brand aan twee nten ingepakt", vertelde offi- er van dienst A. Engelenburg indag. Veel te redden viel er et meer. In de loods stond on- rmeer een kleine tractor. Die verloren gegaan. Het vuur as vrij snel onder controle. De 2 brandweer kon toch s om negen uur gistermorgen naar de kazerne. Het na- ussen nam erg veel tijd in be- ag Direct naast de loods lag grote stapel hout; kisten en iardhout. Die moest met een aan uit elkaar worden getrok- om het vuur volledig te do- initiatief, creativiteit en onder nemingszin. De gemeente staat er, zo wordt geredeneerd, dan niet meer al leen voor. Met dien verstande dat de gemeente op hoofdlijnen de regie houdt. Voor de gemeen teraad zijn de sleutelwoorden helder, consistent en conse quent. Eenmaal gemaakte keu zen moeten, ook als ze niet met een het gewenste resultaat heb ben, verdedigd en uitgedragen worden. Mocht onverhoopt daar door belangen van burgers in de knel komen dan moet de ge meente daarvoor een vangnet bieden. Voor wat betreft het uitbeste den van taken stelt de gemeente raad dat daar heel praktisch naar gekeken moet worden. Uit besteden moet niet het heilig doel zijn, maar een middel om besparing te bewerkstelligen. Naar de mening van de raadsle den is het voor inwoners van Schouwen-Duiveland niet van belang wie bepaalde overheid staken uitvoert, als ze maai' ade quaat worden uitgevoerd. Overdragen „De ervaring leert dat mensen er snel aan wennen als dienst verlening op een andere, meer anonieme wijze, plaatsvindt, zolang men over die dienstver lening maar tevreden is. Het overdragen van taken van vere nigingen, instellingen en groe pen past in het streven dat de raad voor ogen heeft voor wat betreft de toekomst van de ge meente. Maar, zo stelt de raad, daar staat wel tegenover dat er een goede verantwoording van de taakuitvoering tegenover staat. De gemeente wil zoal al aangestipt de bevolking van Schouwen-Duiveland betrek ken bij de discussie over de gemeentelijke kerntaken. Ieder een mag schriftelijk of via de gemeentelijke website zijn of haar zegje doen. Op 5 juli wordt er een openbaar maatschappe- lij- ke debat in de Burgerzaal van het gemeentehuis aan ge wijd. KERKWERVE - Twee mannen hebben in de nacht van za terdag op zondag bij Kerkwerve een zeventienjarige jon gen beroofd. De jongen fietste tegen half drie over de Kuijerdamseweg in de richting van Kerkwerve toen een personenauto hem passeerde. De auto stopte even verderop waarna twee mannen uitstapten. Twee vrouwen bleven in het voertuig zitten. Toen de jongen hen passeerde werd hij van zijn fietst geschopt en geslagen. Hij moest zijn portemonnee, met hierin waardepapieren en enkele tientallen euro's af geven. Daarna stapten de mannen weer in de auto en re den weg. THOLEN - Het nieuwe duikteam van de Terneuzense brandweer heeft het zaterdag uitstekend gedaan bij duik- wedstrijden in Tholen-stad. De ploeg die onlangs pas de opleidingen heeft afgerond, eindigde als derde en mag met brandweerduikteams uit Vianen (eerste in Tholen), Loenen (tweede) en Spijkenisse (vierde) door naar de lan delijke finale 16 september in Wageningen. De duikers van de stadsgewestelijke brandweer Vlissingen/Middelburg waren minder fortuinlijk. Zij ble ven in Tholen op de zesde 'en laatste plaats steken. In de handelshaven bij Tholen-stad was voor de cluikwedstrij- den een filmset nagebouwd voor - zogenaamd - opnames van de film Kameleon 3. TERNEUZEN - De opsporingsdiensten van Nederland, België, Luxemburg en Frankrijk hebben in de zaterdag en zondag drugscontroles uitgevoerd. Dat gebeurde langs autosnelwegen, gewestwegen, in ti'einen, vliegtuigen en drugspanden. In Terneuzen waren zaterdag 28 politiemensen in het ka der van deze actie actief. Er werden 67 Belgen en 53 Fran sen gecontroleerd. De politie nam bij 81 mensen in totaal 261 gram hennep, 77 gram hasj, 26 joints en tien spaceca- kes in beslag. Tevens werden drie slagwapens en een mes ingenomen en voor 1698 euro aan boetes geïnd. De zogenoemde Etoile-actie heeft vooral in België resul taat gehad: 7,6 kilo softdrugs, 172 gram cocaïne, één' kilo heroïne, één kilo versnijdingsmiddel en twintig slagwa pens zijn in beslag genomen. Daarbij zijn vijf personen aangehouden, onder wie vier Fransen in een drugspand in Antwerpen. In samenwerking met Franse collega's doorzocht de poli tie ook de Thalys tussen Rotterdam en Parijs en zeven Ne derlandse vliegtuigen op regionale vliegvelden in Frank rijk. Daar was de buit mager. Ongeveer tien personen zijn aangehouden, maar konden na verhoor weer huiswaarts keren. Naar schatting 120 blinkende bolides waren te zien op de Hot Summer Meeting. Opvallend was de auto met vleugeldeuren. foto Marijke Folkertsma door Piet Kleemans door Piet Kleemans RENESSE - Het kan altijd nog gekker, mooier en sneller als het om het tunen van auto's gaat. De meest exotische creaties waren zaterdag te bewonderen in Re- nesse waar cartuningclub Tu ning Maniacs zijn eerste Hot Summer Meeting hield. Veel au tofreaks deden er inspiratie op. Het is warm in badplaats Renes- se en dat vertaalt zich in overvol le terrassen, flanerende badgas ten en druk verkeer. Extra veel auto's trekken richting het par keerterrein aan de Laone, norma liter bedoeld voor de bezoekers van het sportterrein. Nu is de parkeerplaats het toneel van glimmende bolides op lage brede banden. Zo'n 120 - soms bijna onherkenbare - auto's staan er te pronken. De Ford Focus blijkt populair, maar ook de Opel Cali- bra is er in meerdere 'uitvoerin gen' te vinden en Peugeot is even eens goed vertegenwoordigd, evenals Honda. Maar er zijn ook klassiekers als de (oude) Mini en de (oude) VW Kever en uitge sproken sportievelingen als de Toyota MR 2. Kortom: voor elke beurs en voor elke smaak. Rob de l'Arbre uit het Belgische Oostham demonstreert de wer king van de speciale luchtvering van zijn Ford Focus. Met een simpele knop is de rijhoogte te verstellen. In de laagste stand hangt het bijna wulpse bo dywork nog maar enkele milli meters boven het asfalt. De 'showstand'. Op de weg hanteert de Belg een meer normale vering sinstelling. „En het rijdt bijzon der comfortabel." De l'Arbre is ongeveer een jaar bezig geweest zijn Focus te trans formeren van een doorsnee wa gen tot een heel bijzonder exem plaar. Met lichtmetalen velgen, brede laagprofielbanden, special paint, spoilers, sideskirts en aangepaste' verlichting. En toch, zegt De l'Arbre, is de Focus nog niet af. „Eigenlijk ben je nooit klaar. En dan is zo'n meeting als deze een goede manier om inspiratie op te doen." Motorisch is de Focus standaard. „Allee, in België moogt ge daar niet zomaar iets aan veranderen. Wat dat betreft is België denk ik één van de strengste landen." Kenny de Vroom uit Streefkerk zit in de zon en geniet van de bewonde rende blikken. De vleugeldeuren van zijn zwar te Focus staan uitnodigend open. Ook hij heeft heel wat aan zijn auto veranderd. „Ik heb er een jaar mee in standaarduitvoe ring gereden en vorig jaar fe bruari ben ik aan het tunen ge slagen. Het opvallendst zijn de naar boven toe openende vleu geldeuren. Kleurtje Klaar? „Nee, ik heb nog een hele boel plannen. Je ziet op zo'n meeting als deze toch weer nieu we dingen en ik wil ook graag een keer een ander kleurtje. Op dit zwart zie je wel erg veel. Het interieur wil ik ook aanpakken, maar ik doe het stukje bij beet je." Op de vraag wat leuker is, het eraan werken of erin rijden komt een diplomatiek ant woord. „Het rijden is erg lekker, alleen heb ik een beetje last van een zware voet. Daarom heb ik ook motorisch niets veranderd. Hij is mij zo al snel genoeg." Tuning Maniacs-voorzitter Ro bert Grootveld kijkt na afloop tevreden terug op het eerste echt grotere evenement van de club. „Het was super. Het was mooi weer, het was druk en het liep al lemaal goed. Het is zeker voor herhaling vatbaar, maar ik denk dat we dan volgend jaar wel een andere, wat grotere, ruimte wil len. En dan wordt het nog gro ter en nog exclusiever." Lor Piet Kleemans UWERKERK - De strand lichten van de reddingsbriga- Zierikzee-Duiveland zijn za- •dag in actie gekomen voor kitesurfer die in de proble- 'en was geraakt. De drenkeling (Advertentie) Dinsdag 13 juni Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Tel.: 01 13 227607 www.delscher.nl werd gered en diens materiaal geborgen. Omstreeks twee uur meldde zich een Duitse vrouw bij de reddingspost. Haar man had zijn kiteboard verloren. Bij doorvragen bleek echter dat de surfer nog aan de kite vast zat en probeerde op eigen kracht naar de kant te zwemmen. Red dingboot Jan B. werd gelan ceerd vanaf het strand en zette koers naar de onfortuinlijke ki tesurfer. Aangekomen bij de surfer trof fen de redders een zwaar ver moeide man aan die niet langer in staat was om te zwemmen. De strandwachten namen de drenkeling aan boord en borgen de kite. De Duitser had zijn board al wel los weten te maken en was dit nu kwijtgeraakt. Na dat de drenkeling afgezet was op het strand voer de Jan B. op nieuw uit om het board te ber gen. Zo'n board kan, stelt woordvoeder van de reddings brigade Taco Meeles, een ge vaarlijk object zijn als het in de Oosterschelde drijft. Met hulp van de bemanning van de red dingspost werd het board gevon den. De kitesurfer heeft volgens Mee les geluk gehad dat hij zijn zaak jes goed voor elkaar had. De man droeg een goed pak en ver keerde in een goede conditie. Geen overbodige luxe volgens Meeles. Het water is nog maar vijftien graden en daar kunnen recreanten zich nog wel eens op verkijken. De strandwachten zijn sinds afgelopen weekend weer actief op het strandje van Ouwerkerk. ZIERIKZEE/ROTTERDAM - Het Zierikzeese duikbedrijf Noordhoek Diving is ingezet voor de inspectie van schepen die meedoen aan de Volvo Ocean Race, een zeilrace rond de wereld. Noordhoek ging met een complete duikploeg naar Rotterdam waar de deelnemers aan de race zaterdag arriveer den. Normaal gesproken moeten zeil schepen voor inspectie uit het water getild worden, maar daar is in dit geval door de wed strijdleiding van de Volvo Ocean Race om meerdere reden vanaf gezien. Woordvoerder Christine Martens van Noord hoek Diving BV: „Er was te wei nig tijd voor en daar komt bij dat het uit het water tillen van een zeiljacht ook altijd het risi co van schade geeft. Daarom is gekozen voor een inspectie door duikers." Meteen toen Noordhoek - onver wacht - de opdracht kreeg werd het speciaal voor dakwerk zaamheden uitgeruste schip Neptunus reisklaar gemaakt en een duikploeg samengesteld. Vooralsnog gaat het volgens Martens om het inspecteren van twee schepen: de Pirates of the Caribbean en het door telefoon producent Ericcson gesponsor de zeilschip. De inspectie door het duikteam van Noordhoek - een supervisor en twee duikers - betreft een visuele inspectie. De romp van de schepen wordt na gelopen op schade en aangroei. De inspectie neemt per schip on geveer in uur in beslag. De zeil race is een Nederland succes met een rouwrandje. De ABN Amro I (Black Betty) kan de eindzege niet meer ontgaan maar de vreugde over die over winnen wordt overschaduwd door het overlijden van Hans Horrevoets van zusterschip ABN Amro II. HULST - Twee 20-jarige man nen uit de gemeente Hulst zijn zaterdagmorgen aangehouden op verdenking van mishande ling van een 25-jarige man uit de gemeente Hulst. De 25-jarige man en een vriend van hem hadden rond tien voor drie in een horecagelegenheid aan de Grote Bagijnestraat in Hulst onenigheid met twee man nen gehad. Toen ze, na vertrek uit de gele genheid, rond kwart over drie over de 's Gravenhofstraat lie pen, kwamen ze deze twee man nen weer tegen. De 25-jarige man werd, na een kort gevecht, door een van hen met een knuppel geslagen en door de ander bedreigd. De be dreiger was in het bezit van voorwerp dat op een zwaard lijkt. Het slachtoffer raakte gewond aan zijn hoofd en moest zich on der doktersbehandeling laten stellen. SCHARENDIJKE - Bij een ongeluk op de Brou- wersdam is gistermiddag een 31-jarige motorrij der uit Schoonhoven zwaargewond geraakt. De man botste op de Dammenweg N57 tegen een au to die wilde keren. Het ongeval vond plaats op het moment dat de motorrijder de auto wilde inhalen. De motorrijder werd met diverse botbreuken over gebracht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Drie van de vier inzittenden van de perso nenauto, die bestuurd werd door een inwoner van Steenbergen, liepen snijwonden op door rondvlie gend glas. foto Marijke Folkertsma zeeuwse almanak „Duitsland. Hoe kun je nu Duitsland invullen als win naar. Zelfs al win je de pool dan heb je er toch geen ple zier van?" Hei zijn zware tijden voor on ze sympathieke Middelbur ger, sinds bekend is hoe hij zijn wk-pooletje heeft ge maakt. Maar diep in zijn hart weet hij dat er geen trouwer Oranjefan is dan hij. Nimmer heeft de ploeg die hij als win naar tipte de titel behaald. Vandaar dat hij nu Duitsland ingevuld heeft in plaats van zijn favoriete Nederlands elf tal. Een offer voor Oranje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 31