Eerste fase nieuw ederhof klaar Vikingschip voor de noormannen Uit- Schatgraven op de Kaloot smaakt naar meer rand loods Tijwei zeker langestoken verkoop 2( riactïe: 0113-315649 Bewoners krijgen meer ruimte inl" z« 13 Grote drugscontrole in Benelux Tholen geeft geld voor Suriname Plan Sint-Annaland stap vooruit Noord-Beveland investeert in tegengaan wateroverlast Scootmobielrace voor 50-plussers in Vlissingen Voetbalpool editie Bevelanden-Tholen lorHarmen van der Werf iAPELLE - Een loods in een oomgaard aan de Braanjenweg j Kapelle is in de nacht van za- op zondag bijna volledig Igebrand. De brandweer ver- oedt dat de brand is aangesto- e eerste melding van de brand wam tegen vier uur 's nachts. "5 die ietwat afzijdig van doorgaande weg tussen Ka- eile en Goes staat, stond al in chterlaaie. toen de blusgroep ïcKapelle arriveerde. Ook een usgroep uit Goes is ter plaatse weest. Ve hebben de brand aan twee anten ingepakt", vertelde offi- er van dienst A. Engelenburg ndag. Veel te redden viel er ïtmeer. In de loods stond on- rmeer een kleine tractor. Die verloren gegaan. Het vuur as vrij snel onder controle. De apelse brandweer kon toch »om negen'uur gistermorgen naar de kazerne. Het na- taen nam erg veel tijd in be- sg. Direct naast de loods lag o grote stapel hout; kisten en ïardhout. Die moest met een uit elkaar worden getrok- fnom het vuur te doven, 'f oorzaak van de brand is on- teüd. „Niets wijst erop waar vuur precies is begonnen", dus officier van dienst Enge- fnburg. Volgens haar is brand ling 'niet uitgesloten', to'n brand 's nachts, terwijl er fn werkzaamheden zijn, is Kind." Opmerkelijk was dat na de melding van deze «nd, omstreeks kwart over f-r; nog een melding uit de di- de omgeving binnenkwam, ift ver van de Braanjenweg, 63 de Monnikendijk, had een Jgen met hooi vlamgevat. Een 'fede blusgroep uit Goes heeft ebrand geblust. (Advertentie) Dinsdag 13 juni Grote Markt 11-13 4461 AH Goes Tel.: 01 13 227607 www.delscher.nl jvvv.pzc.nl mail:redactie@pzc.nl oslbus 31,4460 AA Goes idvertentie-exploitatie: oord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; ationaal: 020-4562500. naandag 12 juni 2006 ngeb 1 Vï En den; alle* 1 zwa tri^/ lgend same Inor Willem van Dam APELLE - Over enkele weken nnen de eerste bewoners van kei verzorgingshuis Cederhof in ipelle hun intrek nemen in n nieuw appartement. Zo ond de bouwvakvakantie is de rste fase van een ingrijpende lovatie gereed. Alle kamers het Kapelse zorgcentrum orden omgebouwd tot relatief aP'J oime appartementen. n. )e totale renovatie zal eind vol enti jaar zijn afgerond. Met de •S|| erbouwing is een bedrag van i miljoen euro gemoeid. Vorig aar werd de buitenkant van het ïrzorgingshuis opgeknapt. Dat n stte 800.000 euro. a een voorbereidingstijd van geveer vier jaar, werd in april legonnen met de uitvoering van c*et eerste gedeelte van het reno- tieplan. Cederhof - geopend 1977 - was een verzorgings- nis zoals er zoveel zijn in Ne- erland; 75 vrij kleine zit-slaap- amers van krap 25 vierkante eter, waarin ook nog eens een 1, keuken, douche- en toilet- uimte waren opgenomen. Van 75 kamers worden 39 appar- lite lienten (50 vierkante meter) emaakt, met aparte woon- en aapkamers. lat betekent wel, dat Cederhof de nabije toekomst minder be- f oners kan huisvesten. Nu wor- s sn in het zorgcentrum 90 oude- verzorgd, dat worden er raks 60. Volgens directeur- E. Jong van de Stichting Oude- renzorg Kapelle, waartoe Ceder hof behoort, is dat echter geen probleem. De behoefte aan een plaats in een verzorgingshuis is in Kapelle teruggelopen, vooral doordat de stichting in voor gaande jaren al haar 200 senio renwoningen in de gemeente re noveerde tot 'zorgwoningen'; ze werden onder meer van liften voorzien en 'rolstoelvriendelijk' gemaakt. Voor veel ouderen is het daardoor mogelijk om tot op hoge leeftijd zelfstandig te blij ven wonen. Bovendien kunnen ze een beroep doen op thuis zorg, die sinds vorig jaar ook door Cederhof wordt geboden. De renovatie van Cederhof ge beurt in vier fasen. De eerste fa se omvat de ombouw van 24 ka mers tot 12 appartementen. Di recteur De Jong verwacht, dat na de bouwvakvakantie kan worden begonnen met de uitvoe ring van de tweede fase. Elke fa se duurt ongeveer vijf maanden, zodat eind 2007 alle kamers zijn gerenoveerd tot zorgapparte- menten. In het kader van de re novatie zal ook het dak van de centrale hal worden vervangen. Plannen om de recreatieruimte te vernieuwen zijn geschrapt. De kosten worden op 2,5 ton be groot. Dat geld is er niet. Kapelle is binnenkort gereed. foto Willem Mieras door Harmen van der Werf BORSSELE - Twee meisjes zijn al drie kwartier op het strand aan de Kaloot bij Borssele aan het zoeken én ze doen zo hun best. Jeanine Boonman vindt het zo langzamerhand een beet je zielig worden. „Ga ze eens hel pen", vraagt ze aan een jongen met een metaaldetector. 'Blieb- blieb', wijst het apparaat een ge heide vindplaats aan. Super strandweer is het zater dag en precies die dag heeft de jongerenraad Borsele geprikt voor de eerste schatgraaf-wed strijd op de Kaloot aan de Wes- terschelde, onder de rook van de kerncentrale en andere bedrij ven in het Sloegebied. Iedereen zit er met zijn rug naar toe en dan merk je niet dat dit wel een een hele bijzondere strandomge- ving is. Corné Don (9) uit 's-Gravenpol- der valt het al helemaal niet op. „Dit is ons favoriete strand", zegt hij, terwijl hij met een schep in het zand op zoek is naar een volgend verfblik. Wie een verfblik vindt, kan in een marktkraam op het strand een prijs ophalen. Elk verfblik heeft een nummer waar een prijs bij- hoort. "Veertig stuks zijn er door leden van de Borselse jongeren- raad in het zand verstopt. Lastig Wie wel eens iets op het strand verloren heeft, bijvoorbeeld een fietssleuteltje, weet hoe lastig het is om dat terug te vinden. En al zijn de verstopte verfblik ken vrij groot, het kost de kinde ren - niet zelden geholpen door ouders - veel moeite die op te sporen. Sara Boelé (7) en haar vriendin netje Nina de Wilde (8) uit Kwa- dendamme zijn speciaal voor de wedstrijd naar de Kaloot geko men. Ze hebben al een verfblik gevonden. „Voetbalschmink kre gen we ervoor. Oranje, rood, wit en blauw", vertellen ze enthou siast. „Doen we met de voetbal wedstrijd van Nederland op. Die gaan we samen bekijken." Ze komen wel vaker naar de Ka loot, óók om te zoeken, naar aan gespoelde haaientanden. Veel meer dan haaientanden zoe ken, zwemmen én zonnen is er op de Kaloot niet te doen. Zo is bij Jeanine Boonman, Tommie de Kok en Saar Terra van de jon gerenraad Borsele ook het idee ontstaan voor de - zo blijkt za terdag - succesvolle schatgraaf wedstrijd. Het succes smaakt bij Tommie de Kok al direct naar meer. „Zullen we hier samen een strandtent beginnen?", stelt hij aan Jeanine Boonman voor. Zij reageert zakelijk. „Ik weet niet of dat wel winstgevend zal zijn." door Maurits Sep WESTKAPELLE - De noorman nen van Westkapelle beschik ken weer over een vikingschip. Een replica van een kleine vi kingboot is zaterdag door de Zuidstraat van Westkapelle naar het Polderhuis gereden. Daar is het scheepje nu te be zichtigen. Het Polderhuis besteedt in de vaste expositie aandacht aan de vikingen, die een belangrijke rol hebben gespeeld in de ontstaans geschiedenis van Westkapelle. Daarom heeft het schip zater dag een prominente plaats ge kregen op de zolder van het Pol derhuis gekregen. Aasa Met dank aan de stichting Karo lingische Burg uit Oost-Sou burg, de eigenaar van het vikingschip, die het voor on bepaalde tijd in bruikleen heeft gegeven. „Wij hebben er geen ruimte voor", vertelt Corry Arendse. Voorlopig staat het dus in Westkapelle. Het schip, door de stichting Karolingische burg Aasa gedoopt, is gebouwd door Bram Keijmel uit Schoon- dijke, toen hij bij het historische themapark Archeon in Alphen aan de Rijn werkte. Het is een replica van een bij boot van het Gokstadschip, een beroemd grafschip van de vikin gen dat in Noorwegen is gevon den. De Aasa is 6,5 meter lang, 1,40 meter breed en drie boor den hoog. Hobby Keijmel heeft het scheepje gebouwd als hobbj'. „Uitein delijk lag het achter in mijn tuin weg te rotten." Een poging om het ritueel te ver branden, mislukte. Daarom heeft hij het maar weggegeven aan de stichting Karolingische Burg. Het is gerestaureerd bij de Stichting Oosterscheldewerf in Goes. De Aasa is een replica van een beroemd Viking grafschip. Het Polderhuis in Westkapelle heeft het scheepje nu in bruikleen. u foto Ruben Oreel De eerste fase van de renovatie van het zorgcentrum Cederhof Het valt niet mee om de schatten te vinden. foto Willem Mieras Enerverend Schelde Jazz Terneuzen TERNEUZEN - De opsporingsdiensten van Nederland, België, Luxemburg en Frankrijk hebben in de zaterdag en zondag drugscontroles uitgevoerd. Dat gebeurde langs autosnelwegen, gewestwegen, in treinen, vliegtuigen en drugspanden. In Terneuzen waren zaterdag 28 politiemen sen in het kader van deze actie actief. Er werden 67 Bel gen en 53 Fransen gecontroleerd. De politie nam bij 81 mensen in totaal 261 gram hennep, 77 gram hasj, 26 joints en 10 spacecakes in beslag. Tevens werden drie slagwa pens en een mes ingenomen en voor 1698 euro aan boetes geïnd. De actie heeft vooral in België resultaat gehad: 7,6 kilo softdrugs, 172 gram cocaïne, 1 kilo heroïne, 1 kilo ver- snijdingsmiddel en twintig slagwapens zijn in beslag ge nomen. Daarbij zijn vijf personen aangehouden, onder wie vier Fransen in een drugspand in Antwerpen. In sa menwerking met Franse collega's doorzocht de politie ook de Thalys tussen Rotterdam en Parijs en zeven Neder landse vliegtuigen op regionale vliegvelden in Frankrijk. Daar was de buit mager. Ongeveer tien personen zijn aan gehouden, maar konden na verhoor weer naar huis. SINT-MAARTENSDIJK - De slachtoffers van de over stromingen in de binnenlanden in Suriname kunnen op steun van de gemeente Tholen rekenen. Het Thoolse colle ge van b en w stelt de gemeenteraad voor vijfduizend eu ro beschikbaar te stellen, vanwege de historische band van Nederland met Suriname en omdat in de getroffen grote materiële schade is aangericht. Zonder steun van buitenaf zal die niet snel worden hersteld. Het geld van Tholen zal, als de gemeenteraad daarmee 29 juni instemt, via de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) vooral worden gebruikt voor wederopbouw. SINT-ANNALAND - De herontwikkeling van het haven gebied van Sint-Annaland komt dichterbij. De gemeente Tholen is erin geslaagd percelen aan te kopen van Van Beek Onroerend BV aan de Havenweg. De verplaatsing van constructiebedrijf Van Beek Constructie BV naar de Spastraat op het bedrijventerrein Sint-Annaland maakt deel uit van het akkoord. Ook is met de familie Westdorp overeenstemming bereikt over verwerving van percelen aan het Havenplein. Met de transacties is een totaal be drag gemoeid van 1,85 miljoen euro. Tholen wil het oude industriële havengebied veranderen in 'een aantrekkelij ke entree' van Sint-Annaland met nieuwbouw. Woningen (vooral op verdiepingen), detailhandel, eventueel horeca en aan watersport gebonden bedrijven moeten daarin ko men. De haalbaarheid wordt nu onderzocht, waarbij voor de gemeente als uitgangspunt geldt dat zij er geen cent ar mer van mag worden. door Harmen van der Werf KAMPERLAND - In laaggele gen delen van Kamperland en Wissenkerke gaat de gemeente Noord-Beveland investeren om overtollig regenwater beter af te kunnen voeren. De maatregelen zijn een uitvloeisel van de wa teroverlast waarmee Kamper land en Wissenkerke én de bun galowparken Ruiterplaat en Schotsman vorig jaar twee keer te maken kregen. De waterafvoer in de Schots man en Ruiterplaat is al verbe terd. Straten in Kamperland en Wissenkerke die 20 augustus en 10 september 2005 gedeeltelijk onderliepen na hevige regenval, komen in de tweede helft van dit jaar aan de beurt. De laaggelegen A. van Hee- straat kreeg het vorig jaar in Kamperland het zwaarst te ver duren. De gemeente gaat daar de riolering aanpassen. Er ko men grotere leidingen te liggen en de leidingen krijgen een an-- der verloop, zodat het water ge makkelijker moet kunnen weg stromen. Het is ook de bedoe ling een tweede afvoersysteem in de A. van Heestraat te maken voor regenwater, naast het stel sel voor de afvoer van rioolwa ter. Die ingreep vergroot de ver werkingscapaciteit. De straat moet open om deze werken uit te voeren. De ge meente wil daar gebruik van ma ken door de A. van Heestraat vervolgens veiliger in te richten en rekening te houden met de parkeerproblemen. Sloot Waterschap Zeeuwse Eilanden doet ook een duit in het zakje. Bij Het Rip komt een forse sloot, waardoor de afwatering rich ting het gemaal Jacoba wordt verbeterd. De verwerkingscapa citeit van Jacoba wordt tegelij kertijd opgevoerd. In Kamperland gaat de gemeen te verder de waterafvoer bij de sportvelden aanpakken. Tennis banen liepen vorig jaar water schade op. De maatregel die de gemeente wil treffen om dit te gen te gaan, is de aanleg van een apart afvoersysteem voor regen water dat op het parkeerterrein valt. Het rioolstelsel wordt daar dan niet mee belast. Hetzelfde staat Noord-Beveland voor ogen in Wissenkerke, in de Zuidstraat en omgeving én in de Weststraat. Ook daar wordt de afvoer van regenwater afgekop peld van het riool. Om waterpro blemen in de Weststraat te voor komen wordt voorts bij de ge plande uitbreiding van de be graafplaats in Wissenkerke een forse sloot gegraven. VLISSINGEN - Welzijnsorgani satie Palladium houdt zaterdag middag 24 juni een scootmobiel race voor vijftigplussers. De race wordt gehouden op een behendigheidsparcours in de Oude Plaatwerkerij van het voormalige Scheldeterrein. De ingang is achter de parkeergara ge aan de Coosje Buskenstraat in Vlissingen. De race wordt niet met de eigen scootmobiel gereden, maar met een van Mobiel Garant. Geïnte resseerden kunnen zich opgeven bij Palladium in Vlissingen: 0118-420470. zeeuwse almanak „Duitsland. Hoe kun je nu Duitsland invullen als win naar. Zelfs al ivin je de pool dan heb je er toch geen ple zier van?" Het zijn zware tijden voor on ze sympathieke Middelbur ger, sinds bekend is hoe hij zijn iok-pooletje heeft ge maakt. Maar diep in zijn hart weet hij dat er geen trouwer Oranjefan is dan hij. Nimmer heeft de ploeg die hij als win naar tipte de titel behaald. Vandaar dat hij nu Duitsland ingevuld heeft in plaats van zijn favoriete Nederlands elf tal. Een offer voor Oranje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27