:Hier past alles goed bij elkaar PZC Schaker Joey Grochal wint rumoerig rapidtoernooi Lindenbergh wint z'n tussendoortje Dartsdemonstratie in Philippine Menners zeer te spreken over accommodatie in Vrouwenpolder Drie Zeeuwen ,rfiip bovenste tree eeivan podium 25 it; Gouden spelden bij Nieuwdorp Van de Gruiter zesde in Dublin Derde seizoenszege Steenbakker Toernooiwinst Zeeuwse selectie Titels jonge mountainbikers Zege voor Rentmeester in België uitslagen nsSSSBKmmmamBKÊ Volleyballer Nico Freriks naar België Mare de Reuver verspeeld punten in WK-race Zege Guequièrre halve marathon Succesdag voor taekwondoka's agenda ,i;tl hnrRon de Waal mOUWENPOLDER - Voor de vierde maal in successie werd iet afgelopen weekeinde op ma- De Eendracht de nationale lenwedstrijd Zeeland gehou- i, Dat de mensport nog steeds (ociende is, werd andermaal be nezen. Ruim honderd starters Ldden de weg naar Vrouwen- polder weten te vinden. )p loopafstand hadden de zon- anbidders ruimschoots bezit ge- ;omen van het strand, op mane- jok* e De Eendracht werkten lief- ldv. lebbers van de mensport zich in e felle zon op drie verschillen- e disciplines in het zweet. Zo- Gl' dressuur als op de on- i lerdelen vaardigheid en mara- hon streden menners uit de re- a'ldoi S'° Zuid-West Nederland om de hoogste eer. Bij de dressuur j moesten de rijders vooral bewij- j en hoe ver ze met hun paard gjSf' iaren qua gehoorzaamheid, ter- iteri jnfl, ffiOUWENPOLDER - Tijdens de nationale menwedstrijd in n Vrouenpolder hebben gisteren drie Zeeuwse combinaties een frste prijs behaald. ipiof 100 Paauwe uit Nisse won de j Ijjj lasse 2 van de enkelspan paar den. Hij eindigde ruim voor de flissinger Perry Boogaard, die sreede werd. Paauwe dwong er omotie mee af naar de klasse Heidi te Poele uit Oud-Sab- binge werd in dezelfde categorie ierde. de Jonge uit Sinoutskerke vierde in de klasse 1 van de inkelspan pony's. Ze was Luc Ie Jong uit Heinkenszand de j]Sg laas, die op de tweede plaats indigde. Jacco van 't Westende "jg. it Oudelande was de sterkste ,r(j( e de klasse 1 van de tweespan ony's. André Vink uit Oudelan- ie kwam als nummer twee uit ebus. maandag 12 juni 2006 wb wijl op het onderdeel vaardig heid de wendbaarheid in combi natie met snelheid getoetst werd. Gisteren konden de remmen los op de marathon, waarbij pure snelheid bij de hindernissen ge boden was. Ondanks de bijna tropische omstandigheden stem de de opkomst opnieuw tot gro te tevredenheid bij de organisa tie. „Als je ziet dat we bij de eer ste uitgave begonnen met dertig rijders, en nu al ruim op een ver drievoudiging zitten, mag je na tuurlijk niet klagen", vertelde Ai-jen Ytsma, voorzitter van de organiserende stichting Nationa le Menwedstrijd Zeeland. „Al leen mag je normaal gesproken wat meer toeschouwers ver wachten, maar daar zijn het strandweer en het WK voetbal wel debet aan." De succesvolle groei van de wed strijd in Vrouwenpolder is vol gens Ytsma eenvoudig te verkla ren. „De prachtige accommoda tie en de ligging hiervan maken het mogelijk om dit zo ruim op te zetten. Voor de meeste deelne mers is het toch een combinatie van het aangename en het se rieuze werk. Hier past alles, na tuurlijk ook door het prachtige weer, heel goed bij elkaar", al dus de voorzitter. Parcoursbouwer Perry Boogaard, één van de Zeeuwse troeven in Vrouwenpol der, gaf aan dat het parcours bij De Eendracht voor verschillen de rijders een reden was deel te nemen. „Christian Provoost heeft als parcoursbouwer uitste kend werk verricht", aldus de 38-jarige Boogaard, die vorig jaar in Ermelo de nationale titel op het onderdeel dressuur in de M-klasse veroverde. Of de Vlissinger dit succes op 8 'juli in Ermelo kan herhalen, laat hij nog even in het midden. „Ik ben allereerst gepromoveerd naar de Z-klasse en heb te ma ken met een enorme concurren tie. Daarnaast zijn er per 1 april nieuwe proeven van kracht, waardoor het ook op dat vlak wat lastiger wordt. Maar geluk kig heb ik een paard met veel e B; H:i óoorSven Bakker t KAPELLE - Het was voor hem n tussendoortje, het Lu- ,^paarl-Nieuwenhuysen Kapelle len. Tennisser René Linden- liet tussen de nationale Mg'ijsttoernooien door even zijn gezicht zien in Zeeland en pakte zoals verwacht met ge- »ak de overwinning. Brian lijkstra was in de finale het oi '|5 lachtoffer: 6-2 7-5. - ll ioewel Lindenbergh bij lange a niet zijn beste tennis liet !nÜ -en' was er toch maar één ie- aand die aansprak maakte op 3. i« Ie zege. In het schema van het annenenkelspel in de derde ca- 5."i" agorie versloeg de negentienja- n (K ige Goesenaar eerst Sven Ver- neulen met 6-0 en 6-1 en was [lï [ij in de halve finale met 6-1 Dsi- ï-5 te sterk voor Joost van -oon. Gisteren stond Linden- in de eindstrijd tegen Ier ui' Bnan Dijkstra, die in de halve fi- ®?i ale Harold Schipper knap in jchrf sets opzij schoof, opnieuw P i Een set af. k jeide mannen in totaal drie mir. Bkeispelpartijen speelden in Traei spelle, was te danken aan het it dat de derde categorie bij de 'p i lannen met acht deelnemers Gevi cor Zeeuwse begrippen rede- jk bezet was. Organisator Jan ijpelink: „We hebben er alles gedaan om zoveel mogelijk ■spelers naar Kapelle te halen. Hebben veel telefoonkaarten ?eS gebeld, maar kregen vrij- tY(Zl d elke keer antwoorden als: 5. ito *n zin, geen tijd. Bij de man- rtijj En stond er desondanks een j fêd schema, alleen bij de vrou- j ks en was het een drama. Drie e eelsters, waarvan twee zich ge- esseerd afmeldden." wedstrijd tussen Linden- rgh en Dijkstra stond bol van fouten. In het eerste bedrijf 't vooral Dijkstra niet lekker fri' 'zijn ritme, in de tweede set be- siook Lindenbergh ballen uit 100 "in het net te slaan. Het kwam r» 5 wedstrijd niet ten goede. De was kwalitatief onder het alms Neau van wat beide tennissers i.» ormaal gesproken kunnen, sar was in de tweede set toch wel spannend. Dijkstra °nd met 4-3 en 5-4 voor, maar '°2i ln de sterke service van Lin- ideri; inbergh niet breken. 'et pleit was daarna beslecht Dijkstra. „Je weet van tevo- in dat je je beste tennis tegen etté moet laten zien", analy dressuuraanleg, en wordt mijn paard ook een paar keer per week goed getraind onder het za del. Alle ingrediënten zijn dus wel aanwezig." Afgelopen weekeinde was de start van Boogaard in Vrou wenpolder bij cle samengestelde wedstrijd in ieder geval al veel belovend. Een prima dressuur- proef was goed voor een eerste plaats en ook bij de vaax-digheid bleef Boogaard nagenoeg fout loos. Medische controle Voordat op zondag de marathon van start ging, werden alle paai den aan een strenge medische controle onderworpen, alvorens het licht op groen ging. „Het is voor het behoud van de paarden sport dat mens en dier heel blij ven. Gelukkig is er door de goe de verzorging door de lijders hier nog nooit een paard afge keurd, en dat willen we graag zo houden", verklaarde voorzitter Ytsma, die al met een schuin oog keek naar het eerste lus trum dat volgend jaar op het programma staat. Door de KNHS is het verzoek neergelegd om het NK volgend jaar in Vrouwenpolder te hou den. „Dat betekent dat we de top uit de klasse 1,2 en 3 in huis halen. We hebben hier dan ook positief op geantwoord", meld de een trotse Arjen Ytsma. „Als je een vijfde uitgave met een NK kan combineren, is dat een geweldige erkenning voor onze stichting." Een span uit Raamsdonkveer gaat door de waterbak in Vrouwenpolder. foto Ruben Oreel seerde de speler van DOS uit Vlissingen. „Het was van beide kanten geen beste wedstrijd. Bij mij lag het probleem vooral bij m'n service en een aantal drop shots die mislukten." Daar waar Dijkstra in topvorm moet zijn om Lindenbergh te kloppen, kan Lindenbergh ook winnen zonder heel goed te spe len. Al beseft hij terdege dat als hij deze week weer een natio naal ranglijsttoernooi speelt, hij weer het tennis moet spelen van anderhalve week terug. Bij het NRT in 's-Hertogenbosch bereik te Lindenbergh met sterk tennis de halve finale en legde hij de basis voor een goed zomersei zoen. Lindenbergh: „Deze zomer ligt de nadruk bij mij op de nationa le ranglij sttoernooien met twee en drie sterren. Voor de meeste van deze toernooien ben ik rechtstreeks geplaatst dankzij mijn 190ste positie op de Neder landse ranglijst. Dit toernooi in Kapelle was zomaar even tussen door." Behalve 'gewoon lekker tennis sen', heeft Lindenbergh ook nog echte doelstellingen. „In princi pe is het doel om dit jaar in de topl20 van Nederland te staan, maar dat is bijna onmogelijk. Dan moet je haast elke keer in de kwartfinale of halve finale staan. De toplöO is realisti scher. Ook dan ben je verzekerd van rechtstreekse plaatsing voor toernooien." Futures De tennistoernooien in Zeeland laat Lindenbergh links liggen, behalve de nationale ranglijst- toernooien in Oost-Souburg en Vlissingen. „En volgend jaar zou ik graag kwalificaties wil len spelen voor Futures (interna tionale toernooien) en NRT's met vier sterren. Maar ik heb niet echt de ambitie om met full time tennissen de top van Neder land te halen." Daarmee geeft Lindenbergh een knipoog naar Pascal de Jager. De achttienjarige Jager speelde ook in Kapelle en heeft sinds dit jaar alles op tennis gericht. „Maar of dat nou zo slim is?" vroeg de cios-student zich af. „Als je eerlijk bent, kunnen zo wel Pascal als ik de échte top toch niet halen. En alleen als je in de toptwintig van Nederland staat, kun je er je geld mee ver dienen. Dan kun je er beter een opleiding naast doen." door Eugène de Kok GOES - De vergelijking met een kippenhok is te kort door de bocht, maar de voor schaak toernooien zo kenmerkende rust was tijdens het Open Rapid Schaakkampioenschap van Noord- en Zuid-Beveland ver te zoeken. In Sportpunt Zeeland streden zaterdag 26 schakers in een ontspannen sfeer om de winst in de achttiende editie van het snelschaaktoernooi. Joey Grochal uit Goes was na ne gen ronden, waarin de spelers steeds 15 minuten bedenktijd hadden, het sterkst. Hij won het toernooi voor de tweede keer. Eerder deed de negentienjarige Goesenaar dat al in 2004. Zater dagochtend bleek Grochal al een goed gevoel te hebben. Tij dens zijn partij in de derde ron de tegen Remco van de Braak (organisator en winnaar van vo rig jaar) schalde op de camping naast de speelzaal Queens 'We are the champions' uit de boxen. Grochal tikte vrolijk mee met de muziek en keek eens naar zijn tegenstander. „Dat nummer wordt voor mij ge draaid", lachte hij naar Van de Braak, die de kwinkslag wel kon waarderen. Het voorvalletje was typerend voor het kampioenschap. De spelers werkten de partijen in een ontspannen sfeertje af. Er werd af en toe hardop gelachen, zetten van elkaar werden bijna voortdurend van commentaar voorzien en er werd niet moeilijk gedaan over wat gerom mel in de zaal. Tussen ronde vijf en zes pauzeerden de schakers een paar uur en nam het gros een voor sommigen broodnodi ge, verfrissende duik in het zwembad van het sportcomplex. „Het is niet te serieus, er zijn ook geen geldprijzen aan het toernooi verbonden. Maar, toch", bekende de winnaar, die zijn zwemspullen wras vergeten, „het gaat uiteindelijk om de winst." Grochal begon zaterdag matig. Na zijn zege in de vierde ronde op de toenmalige koploper Er- win Kloosterman was de speler van de Goese Schaakvereniging echter niet meer te stoppen. Na negen ronden had Grochal acht punten, twee meer dan nummer twee Remco van de Braak. Der de werd Marcel Pluymert uit Dordrecht. Hij bleef Meivin Hol- wijn, zijn ploeggenoot van SC Dordrecht en oud-lid van Goes, voor. Als vijfde eindigde Maar ten Rademakers uit Sas van Gent en lid van HWP. De jonge Rademakers won daarmee de jeugdprijs. „Hij was verreweg de beste van daag", zei Van de Braak over zijn ploeggenoot Grochal. „De schakers achter hem waren erg PHILIPPINE - De bekende dartster Mieke de Boer gaf gisteren in Philippine een demonstratie, na af loop van het tweede Open Philippine dartstoernooi. Dat toernooi werd bij de mannen gewonnen door de Belg Ronny Huybrechts. Ook bij de vrouwen ging de zege naar België, naar Cindy Gwenvind. Op merkelijk was dat zij in de eindstrijd een 73-jarige vrouw tegenover zich zag. foto Camile Schelstraete NIEUWDORP - Paul Meerman en Marius Priester, bei den lid van voetbalvereniging Nieuwdorp, hebben zater dagavond de gouden waarderingsspeld van de KNVB ge kregen. Meerman was dertig jaar verbonden aan het vrou wenelftal, waarvan hij onder meer jarenlang trainer was. Zaterdag was er voor hem een afscheidswedstrijcl. Pries ter is al 25 jaar bestuurslid bij Nieuwdorp. DUBLIN - Bodybuilder Aart van de Gruiter is dit week einde zesde geworden op de wereldkampioenschappen in het Ierse Dublin. De 41-jarige Arnemuidenaar deed mee in de veteranenklasse, waar zestien man zich voor hadden ingeschreven. Vorige week werd de Walchenaar Europees, kampioen in de veteranenklasse in Napels. LEIDEN - Niels Steenbakker heeft in Leiden zijn derde seizoenszege geboekt. In de gecombineerde CVD-wed- strijd, meetellend voor de Oomssport skeelercup, reed de skeeleraar uit Biggekerke twintig minuten voor cle einde alleen weg. Sander Kingma en Jarno van Wingerden pro beerden hem in de slotfase nog te achterhalen, maar kwa men tekort. Van Wingerden won de spurt voor de tweede plaats. Erwin Mesu uit Middelburg reed in de slotfase nog weg van het peloton en eindigde als vierde. Olivier Goud (Waarde) en William Walhout ('s Gravenijolder) ein digden in het peloton en kwamen respectievelijk als tien de en twaalfde in de uitslag. Bij de veteranen was er een negende plaats voor Leo Janse uit Yerseke, terwijl Corina Wisse (Krabbendijke) als zesde eindigde bij de vrouwen. ALMKERK - Het Zeeuws voetbalelftal van jongens onder 13 jaar heeft zaterdag het KNVB districttoernooi Zuid 1 gewonnen. De ploeg versloeg in cle finale de regio Tiel, na het nemen van strafschoppen. In de voorronde won de Zeeuwse ploeg van de regio Dordrecht (1-0) en van regio Eindhoven (2-0). Verlies was er tegen regio Tilburg: 1-0, De finale tegen regio Tiel eindigde in 0-0. Hierna bleken de Zeeuwen beter bij het nemen van de strafschoppen. HAVELTE - Twee jeugdige mountainbikers van het Zeeuwse X-treme zijn gisteren in Havelte Nederlands kampioen geworden. Lindy van Anrooy uit Kapelle won in de categorie 1, in dezelfde klasse bij de jongens ging de titel naar cle Terneuzense Giovanni Burton. VILVOORDE - Mountainbiker Ruud Rentmeester heeft gisteren een wedstrijd om de Flanders Cup gewonnen. In het Belgische Vilvoorde liet de Goesenaar in de laatste ronde zijn medevluchter kansloos. Rentmeester was er al in de eerste ronde vandoor gegaan, toen nog in het gezel schap van acht man. Na nog een ronde bleven ze met zijn drieën over. Het trio bleef lang bij elkaar, maar één van de drie kreeg materiaalpech en moest afhaken. aan elkaar gewaagd. Tussen de nummer twee en tien zat slechts een half punt." De zege van Grochal was niet onverwacht. Met een rating van 1936 (de hoogste van alle deelne mers) was hij als favoriet van start gegaan. „Die rating zegt wel iets, maar lang niet alles. Ra- pidschaken ligt me wel. Ik haal er bijna altijd goede resultaten mee. Het gaat snel en je hebt geen tijd om je te voorbereiden. Dat heeft ook weinig zin, omdat je toch niet weet wie je volgende tegenstander is", legde de Gro chal uit. Goed inzicht „Je moet snel stellingen kunnen beoordelen en een goed inzicht hebben", vulde Louis Nieuwen- huijse - die door de winnaar als concurrent werd beschouwd maar slechts achtste werd - hem aan. „Als je tegenstander iets doet, moet je daar gelijk op kun nen anticiperen." Olaf Cliteur stond te boek als ra- pidspecialist, maar de drievou dig winnaar van het Goese toer nooi kon zijn reputatie niet waarmaken. De Amsterdammer eindigde als tiende. „Ik speel als een krant en ben totaal kans loos", voorspelde hij vlak voor de pauze al. „Vorig jaar ging het hier ook al slecht. Daarvoor ein digde ik altijd in de top." Cliteur zocht een verklaring in de duur van de partijen. „Twee jaar geleden hebben ze het terug gebracht van 20 naar 15 minu ten. Op de een of andere manier ligt me dat niet. Ik vind het een beetje vlees noch vis. Het is net geen rapid (vanaf 20 minuten), maar ook geen snelschaken (par tijen van vijf minuten). Ik haal blijkbaar gemakkelijker een goed niveau op net iets meer of minder dan een kwartier. Nu speel ik of veel te snel of te lang zaam. Dan lig ik in dat kwartier opeens acht minuten achter." Hoewel ook volgend jaar de par tijen 15 minuten duren, zei Cli teur zaterdag al dat hij volgend jaar opnieuw naar Goes komt. Van de Braak hoopt dat hij dan meer deelnemers heeft. „Vorig jaar waren het er nog 46, nu 26. Maar ja, vind je het gek met dit weer en het WK? Volgend jaar wiïlen we het een maandje vroe ger organiseren. Dan zet ik hoog in. Ik hoop op vijftig deelne- Goes. Open Rapid Schaakkampioen schap van Noord en Zuid-Beveland. 1. Joey Grochal 8 punten, 2. Remco van de Braak 6, 3. Marcel Pluymert 6, 4. Mei vin Holwijn 6, 5. Maarten Rademakers 6, 6. Sander Vogelesang 5,5, 7. Inge borg Jansen 5,5. 8. Louis Nieuwen- huijse 5,5, 9. Joop van Ruler 5,5, 10. Olaf Cliteur 5,5. Vlissingen. Begijn Flessenopeners- toernooi. Mannenenkelspel. HE6: M. I'Abee-S. Siegers 6-1 6-2, A. Ge- buis-P. Schipper 6-4 6-1. HE7-35+: W. Wijnands-F. Kalscheuer 6-2 6-2, H. el Ja- didi-M. de Cesari 6-0 6-1. HE8: E. Delle- beke-R. van Rosevelt 6-2 6-0, M. van der Eijk-D. Lau 6-1 6-1. Vrouwenenkel spel. DE7-35+: I. Kok-H. Lugtenberg 6-3 6-2. Mannendubbelspel. HD6: R. Jakobsen/M. Lourens-S. Kats/A. de Ruij- ter 7-6 6-7 7-6. HD6-35+: E. Duit/F. Ben- jaminsen-S. Caljouw/J. van den Heuvel 6-3 4-6 6-4. HD7-35+: R. Pijpers/W. van Uden-K. Lokker/P. Olivier 6-2 6:3, R. Verdam/W. Korteweg-A. van Keuïen/H. Verkaart 6-1 6-4. Vrouwendubbel spel. DD7: M. Leijnse/L. Navest-S. van den Bergh/Y. van Doren 6-4 6-4, P. Becks/D. Meerman-I. Corstanje/C. San- derse 6-3 7-5. Gemengddubbelspel. ROESELARE - International Nico Freriks verhuist naar Bel gië. De 25-jarige volleyballer gaat komend seizoen het spel verdelen bij topclub Knack Roe- selare. In het verleden stonden daar on der anderen ook de voormalige internationals Albert Cristina en Ron Zwerver onder contract. Roeselare meldde op zijn websi te de selectie voor de nieuwe competitie nu rond te hebben. Met Freriks, die in Oostenrijk op de loonlijst stond bij Hypo Ti- rol Innsbruck, is de Slowaakse international Frantisek Ogur- cak de laatste aanwinst. ANP MONTEVARCHI - Motorcros ser Mare de Reuver heeft kostba re punten ingeleverd in de we reldtitelstrijd. De Amstelvener kwam in de Grote Prijs van Italië niet ver der dan de vijftiende plek. Hij blijft wel tweede in de tussen- tand van het WK in de MX2-klasse, maar ziet klasse mentsleider Christophe Pourcel uitlopen. De zege op het circuit van Mon- tevarchi ging naar de Italiaan David Philippaerts. ANP GD6: M. van der Bel/I. van der Bel-E. Verdonk/A. Verdonk 6-0 6-1. GD7-35+: M. van de Blonk/T. Bruinsma-C. Walsa- rie Wolff 6-3 6-2. Kloetinge. Trendz De Bongerd Open. Mannenenkelspel. HE5: J. Meijer-M. de Rave 6-2 6-2, P. Hofman-B. Ysebaert 6-3 6-3 HE6: R. de Nood-P Noordijke 6-3 6-0, P. Noordijke-M. Ad- dink 3-6 6-0 7-6. Mannendubbelspel. HD5: S. Nieuwenhuyze/E. Kole-J Remijn/S. van de Wal 6-3 7-6. Ge mengddubbelspel. GD6: C. Grimminck/P. Noordijke-M. van Westen/K. Schog 7-5 6-2. DORDRECHT - Middelburger John Guequièrre heeft gisteren in Dordrecht een halve mara thon gewonnen in zijn leeftijds klasse 50-plus. De tijd van Guequièrre (1.36.30) was niet om over naar huis te schrijven, maar dat kwam door de enorme hitte waarmee de at leten moesten afrekenen. Marius Besuyen, net als Gue quièrre lid van atletiekvereni ging Dynamica, liep bij de senio ren naar een tijd van 1.35.40, met de loodzware Roparun van eerder in de week nog in de be nen. Jack van Aspert legde de halve marathon af in 1.50.50. GOES - Taekwondo Middel burg beleefde gisteren een goe de dag. Twee leden wonnen goud op een open EK. Drie leerlingen van Taekwondo Middelburg vielen in Boxtel in de prijzen. Jeremy Dijkstra werd eerste in de jeugd A-klasse -65 kilo. Zenna van der Mei won de klasse junior vrouwen A-klas- se -60 kilo. Thaher Hassan werd tweede in de mannen B-klasse. maandag Biljarten Driebandentoernooi Baarends. Tweede ronde, (café Baarends, Goes). Aanvang: 19.30 uur. Driebanden Koppeltoernooi. Derde ronde, (tapperij 's Lands Welvaren, Kwa- dendamme). Aanvang: 19.00 uur. Tennis Begijn Flessenopenerstoernooi. Lo catie: tennisvereniging DOS te Vlissin gen. Aanvang: 17.00 uur. Trendz De Bongerd Open. Locatie: tennisvereniging De Bongerd te Kloetin ge. Aanvang: 18.15 uur. Zuid-Chemiejeugdtoernooi. Locatie: tennisvereniging Drive te Sas van Gent Aanvang: 16.30.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25