>zc eiligers wint eerste Grote Prijs De Jonge en Van de Ven maken indruk 'örn Scherbeijn een klasse apart Rapide grijpt naast promotie Droom gaat in vervulling voor Josee de Vetter Jitgedund deelnemersveld op finaledag Outdoor Zeeland Sterk optreden Van Vliet en Van Assche andstoters an HGL/KOT lakken titel an Houwelingen lerk op NK Eindhoven 23 Human schiet ASWH naar finale De Groot wint Hackenberg Cup SBC sterkste in topteamcompetitie Rugbyclub To vaal gaat ten onder in Frankrijk irLucien Roelandt EN SINT JOOSLAND Heiligers heeft gistermid- de eerste Grote Prijs van Zeeland op zijn naam Met Transporteur jjkaan won hij de klasse ZZ. spannende barrage zorgde fraaie afsluiting van de week van het hippisch in Nieuw- en Sint aantal ruitex's liet verstek op de finaledag. Winnaar Heiligers: „Daar begrijp ik van. Er is hier een prima waarop de paarden niets te lijden, het zijn fijne parkoersen, de organisatie is perfect en er zijn flinke geldprij zen. Wat kan je je als ruiter nog meer wensen?" Vier combinaties slaagden er in om zich voor de barrage te plaat sen. Als eerste starter zette Koen Leemans met Dopharma's Polita met een foutloze rit in een tijd van 44.96 de strijd op scherp. Met die tijd dwong de ruiter uit Oost- en West Midden- beers zijn concurrenten risico's te nemen. Korte wending Johan Klein Zieverink deed dat. Hij verbeterde de tijd met bijna vier tellen, maar door een te korte wending kwam zijn paard Jeroen Dellebeke - De speedofi- van de kring in Vlissingen een sportief hoogtepunt vele minioren. Gemiddeld drie op de vier zwem- tot een verbetering van record. Stormvogel was de succes met 14 gouden plak- zilver en 12 bron medailles. Naast de vele werden er ook goe- gezwommen. Björn was de grote man in Hij noteerde twee wed en won in zijn leef- alle onderdelen. zwemmer van Schelde- bleef op alle onderdelen, 100 rug, school, 50 vlinder, en 100 wissel, de concur- Levy Kort en Pedro Mol jVlissingen voor. Vooral op iwissel (1.23,35) en rugslag was hij van grote klas- de meisjes was Tulany de ilde (Stormvogel) de enige die B wedstrijdrecord op haar inschreef. Zij was op de 100 meter schoolslag veruit de snel ste met 1.34,52 en zette daarmee een streep door de tijd van Sha- nyra van Bambost, die zes jaar geleden in Terneuzen 1.37,00 voor diezelfde afstand nodig had. APELDOORN - Zwemmer Ron van Vliet heeft tijdens de vijf tiende uitgave van de Kris- talbad Dutch Open vijf Zeeuwse Masterrecords gezwommen. De zwemmer van De Stonnvo- gel wist in Apeldoorn in zijn ca tegorie 45-49 jaar alle onderde len waarop hij startte te win nen. Ingrid van Assche was namens De Schelde goed voor vijf keër goud. In het 50-meterbad in Apeldoorn kwam zij ook tot Zeeuwse masterrecords. Ze deed dat op de 100 meter vlin derslag en 400 meter wisselslag, in de categorie 50-54 jaar. Cabanza verkeerd voor de dubbelsprong en kwam er een paal naar beneden. Na Klein Zieverink kwam de Zeeuwse fa voriet Dennis Evertse met Redbull. Al na één sprong kon hij het vergeten. In de spring- tuin van buurman De Kroo was een lichte aanraking van de eer ste hindernis voldoende om de balk naar beneden te zien val len. De combinatie uit Nieuw- en Sint Joosland moest genoegen nemen met de vierde stek. Als laatste starter stuurde Rob Heiligers de imposante tienjari ge Burggraaf-zoon - Transpor teur Orkaan - met een foutloze rit en een tijd van 43.47 naar de felbegeerde zege. „Orkaan is een kolossaal paard en daarom lijkt hij niet zo snel", zei Heili gers. „Maar hij staat goed in de hulpen en acceleert snel. Door zijn enorm vermogen kan je hem dicht onder de hindernis brengen. Daardoor kon ik kort naar die dubbel. Daar lag de winst." Met Dennis Evertse, Piet Huige en Anouk Kort (met twee paar den) waren de Zeeuwen goed vertegenwoordigd in het zes combinaties tellende gezelschap van de barrage van de 'Kleine' Grote Prijs. Het bleek niet vol doende voor een overwinning. Met een foutloze rit en een tijd van 44.27 mocht Piet Huige met Ruige Robbie lang van de over winning dromen, maar de voor laatste starter Jack Neefs gooi de roet in het eten. Met Blom's Illusonist verbeter de hij de tijd van de stilist uit Nisse met ruim een seconde. Als laatste starter ondernam Anoek Kort met Parodie nog een ver- woedê""poging haar leermeester uit Rucphen van de leiding te verdringen. Met haar tijd van 44.97 reikte het jeugdtalent uit Lewedorp niet verder dan de derde stek. De ruiters uit de klasse M lieten gisteren de organisatie in de steek. Slechts zestien van de vijf tig combinaties uit de voorron de kwamen opdagen voor de fi nale. Johan Klein Zieverink was met Undoctro de beste. Jean Pie- re Gulickx schreef met Blom's Ticarlos de finale van de klasse L op zijn naam. De ruiter uit Oudenbosch verwees Carolein van de Plasse met Delta Mos- sel's Upgrader naar de tweede plaats. Ellen Briquet uit Vogel waarde eiste met Mazzel de der de plaats op. In de finale van de klasse B was er een overwinning voor Kim Huige. De jeugdige amazone uit Nisse hield met Ukelele als eni ge van de acht combinaties het strafblad blank. Mark Jespers werd vierde in de finale van de klasse M. foto Ruben Oreel OES - De beslissingswedstrij- n om het kampioenschap indsloten voor teams zijn ge- onnen door HGL/KOT '86 uit van Gent. Tweede werd EGABV uit Oost Souburg en irdeRcHaWe uit Vlissingen. !L/KOT'86 had in Goes de ti- I vooral te danken aan de ba- 5die op de eerste wedstrijddag ;elegd. Onder leiding van Platjouw bleef de ploeg fee wedstrijden ongeslagen en wde zodoende een degelijke orsprong op. Op de tweede gnam Peter Snelders de hon- ars voor Platjouw waar en met één zége behoor- t Francois Everaert en Rob iitemeyer scoorden er nog lus- op los, maar Adri van der ooft, kon absoluut niet uit de sten. Voor de eindzège maak- het niet meer uit. twee overwinningen, de >te serie van 36 en de hoog- fpartij van 6.32 was Platjouw 'man van de wedstrijd, indstand leamcompetitie band- Men: 1. HGL/KOT '86 144 pun- 2. VEGABV 1 139; 3. ReHa- 138; 4. VEGABV 2 138; 5. ita 118. NDHOVEN - Josje van Hou- toigen heeft op het NK Zwem vin Eindhoven laten zien dat in bloedvorm verkeert. Met me op de rugslag maakte zij inik. 'de 50 meter rugslag behaal de zwemster van De Schelde zilveren plak bij de meis- ■feugd in 31,41 seconden. Op 200 meter reikte de Terneu- tot de B-finale, waarin zij tweede eindigde in 2.31,23'. t was ruim drie seconden 'Ier dan 's morgens in de se ll haar 31,41 op de 50 meter •slag haalde zij een van de dste Zeeuwse jaargangre- fb uit de boeken. Rianne fudiet zwom in 1986 naar 20. bijzonder was het verbete van het Zeeuws jaargangre- "lop de 200 meter x-ugslag. Er st negen jaar gewacht wor- °P verbetering van het re- jd van Carolien de Milliano, .31,80 stond. door Rinus Verberkmoes WESTDORPE - De spanning liep tijdens het open Zeeuws kampioenschap motorcross in de koningsklasse hoog op. In de 125 cc was het deelnemersveld groot met als de te kloppen man Dave de Jonge uit Heinkens- zand. De regerend Zeeuws kam pioen liet zich echter niet van zijn stuk brengen en won met verve. Dat deed ook Rinus van de Ven uit Vlissingen bij de kwartliters. Na de twee plaatsingsmanches in de klasse 125 cc was er nog geen peil op te trekken wie op het snelle parkoex-s aan de ka- naalarm nabij de Axelse Sas sing met de dagzege zou gaan lo pen. Dave de Jonge won de eer ste reeks en Gregory de Nooijer uit Vlissingen de tweede met Twan van Liere uit Kapelle en Roy Gijssel in deze reeksen op de tweede plaats. De 22-jarige Van Liex-e voelde aan dat hij in de finale iets te kort zou komen op zijn maatje De Jonge. Hij was er ietwat ge- frustreerd over. Zo herinnei'de hij zich dat hij vorig jaar in to taal na zes wedstrijden twee punten meer pakte dan De Jon ge, maar in de eindafrekening en verrekening van de schrapre- sultaten toch elf punten tekort- kwam op de crosser uit Hein- kenszand. Hij had daar de pest over in. „Steeds maar tweede worden, is niet leuk", wist hij. Zijn inzet in de beslissende man che was dan ook fenomenaal, maar niet voldoende. „Ik ben ka pot", kreeg hij er nog nauwe lijks uitgeperst. De Jonge ver ging het beter. Na de kopstart gepakt te hebben, bleef hij ieder een voor. Zijn voorspelling voor in te eindigen maakte de 19-jari- ge meer dan waar. Met ruime voorsprong won hij met als naas te belager Roy Gijssel. De 15-ja- xige Gijssel, pas hersteld van een blindedarmopex'atie, ver baasde vriend en vijand door zich van meet af aari zich op de tweede plaats te nestelen. „Op het eind heb ik zelfs behou dend kunnen lijden", stelde hij. Toch behoort Gijssel met deze prestatie plotseling tot de kans- hebbers in het gevecht om de open Zeeuwse titel. Gijssel: „Ik probeer de andere vijf wedstxij- den ook te rijden en zo een gooi te doen naar het kampioen schap. Gemakkelijk zal dat niet zijn, want Dave heeft heel wat meer ervaring dan ik." In zijn kielzog reed de 19-jarige De Nooijer knap naar een derde plaats. Twan van Liere moest in dit geweld zijn hoofd buigen en zelfs in de slotfase de van de tiende naar de vierde plaats op rukkende 13-jarige Mark Boot uit Burg-Haamstede voor laten gaan. Een opmerkelijke presta tie. Temeer daar Boot op een mo tor met een cilinderinhoud van 85cc meedeed. In de categorie opvallend behoorde eveneens de zege van Rinus van de Ven in de klasse 250 cc. Ook hij reed een klasse hoger dan hij moest. „We zien dit als een training", zei pa Giel vooraf. Rinus zelf had even zijn bedenkingen. „Ik kom nog conditie tekort en voel me nog niet helemaal fit", liet hij voor de start weten. Dat alles bleek mee te vallen. Want na de kops tart in de eerste manche, finish te hij met ruim een halve mi nuut voorsprong op zijn naaste belagers. In de tweede manche moest de Vlissinger Casper Ovaa uit Oost-Souburg en Jurgen Boeckx uit Herenthals in de eer ste ronden voor zich dulden. Na met de zuiderbuur afgerekend te hebben, duurde het nog slechts één rondje eer hij Ovaa in zijn kraag greep. Vanaf dat moment was Van de Ven gevlo gen en won met overmacht in de klasse 250cc. Regerend kam pioen Arno Ruttinger wist dat het hem niet goed af zou gaan. „In de tx-aining liep het voor geen meter. Veel last van mijn pols, schouder en enkel." Rapide-aanvalster Eva Willaerl (tweede van rechts) haalt uit in het duel met Boekei, maar weet niet te scoren. foto Camile Schelstraete van onze sportredactie HULST - Het was een verschil van dag en nacht. Zaterdag, op het eigen sportcomplex in Hulst, bakte Rapide er weinig van tegen Boekei: 0-2. Gisteren tijdens de uitwedstrijd herpak ten de Hulster hockeyvrouwen zich echter. Er werd met 3-5 gewonnen en er moest een serie strafballen aan te pas komen om te beslissen welk team naar de derde klasse zou promoveren. De vrouwen van Boekei konden daarbij de zenuwen het beste beheersen. Het was zaterdag aan de kant van Rapide een wedstrijd om snel te vergeten. Boekei nam vanaf het beginsignaal het voor touw. Na tien minuten liep Rapi de toch tegen de eerste tegenti'ef- fer aan. Mieke Aldenhuijsen kreeg op links alle ruimte om de achterlijn te halen. Uit haar voorzet wist Frieke van Lanen, veruit de beste speelster op het veld, te scox-en. Vijf minuten la ter was het dezelfde Van Lanen die eindstand op 0-2 bx-acht. De return tussen de nummers twee uit de vierde klassen A en B werd gisteren een hockeykra- ker. Een herboren Rapide maak te het de Brabantse opponent veel lastiger. Rapide ging in Boekei goed van start en kwam na 25 minuten- kwam op voorsprong door een schot van Kax-en Martens. Na rust kwam Boekei sterk uit de startblokken en de derde straf- corner betekende de 1-1. Onmid dellijk daarna leek het einde ver haal voor Rapide. Viola de Bie bracht de thuisploeg op een 2-1-voorsprong. Maar de Rapi- de-vrouwen toonden karakter. Binnen 'drie minuten werd de stand omgebogen in een 2-4-voorsprong via Sonja Mate- na, Kaxiien Boussen (2x), ge volgd door wederom een treffer van Matena uit een strafcorner. Dit betekende de 2-5 en hiermee leek Rapide op rozen te zitten. Tot de 85e minuut, het moment dat Liesbeth Adam op de x*and van de cix-kel in botsing kwam met Juul Donkers. Dit leverde Boekei een strafbal op en bracht de ploegen op doelsaldo weer naast elkaar. Waarna strafbal len de beslissing moesten bre- gen. Daarbij ging Rapide ten on der. maandag 12 juni 2006 HEERJANSDAM - ASWH heeft zich geplaatst voor de fi nale van de landelijke amateurbeker. De ploeg uit Henchik-Ido-Ambacht, die eerder de beker van het district Zuid I won, was met 1-0 te sterk voor WHC, de winnaar van het district Oost. Het duel in Heer- jansdam eindigde in 1-0, dankzij een treffer van Ai-jan Human. Middelbux-ger Human beslist het duel in de 77e minuut. De uit Arnemuiden afkomstige doelman Joan van Belzen kwam niet in actie. In de landelijke eindstrijd ontmoet ASWH zaterdag EW, dat in Echt een thuisduel mag spelen. De Limburgse win naar van de beker in Zuid II was zatei'dag na een ware thriller met 4-3 te sterk voor Harkemase Boys, dat eerder de beker in het district Noord had veroverd. ARNEMUIDEN - Tafeltennisser Stefan de Gi'oot heeft de 24e editie van het toernooi om de Hackenbei'g Cup gewon nen. In de finale-achtkamp bleef de speler van oi'ganise- rende vereniging TTV Axmemuiden zijn concurrenten Roald Vos (Hotak'68) en Sören de Witte (TTC Middel burg) één winstpartij voor. De Gx-oot was op basis van zijn spel in de halve finale - hij won al zijn pai'tijen met overmacht - als favoriet aan de finale begonnen. In de beginfase van de finale leek hij echter onder de druk te bezwijken. Totaal onverwacht ver- loor hij van clubgenoot Arjan Korstanje. De Groot kon zich daarna geen fout meer permitteren. De enige speler die in de eerste vier ronden geen fouten maakte was TTCM'er Thomas Groenewoud. ITij had geen moeite met de lager geklasseerde spelers in de finale. Toen het spannend werd vex-ging het Gxxxenewoud aan zienlijk minder goed. De defensief spelende Groenewoud kwam na di'ie ruime nederlagen tegen De Gx'oot en De Witte (beiden 3-0) en Vos (3-1) niet verder dan de vierde plaats. De Witte en Vos lieten, net als De Gi'oot, in de beginfase van de finale een steekje vallen. De Witte vexioor van de taaie Arnold de Gier (Arnemuiden), Vos moest - evenals De Groot - Korstanje feliciteren. In de 'slotronde was cle opdracht voor de Groot simpel: winnen. Dat lukte de 22-jaiige Middelburger eenvoudig. Het wex-d 3-1. Omdat Vos ook van de Witte won werd hij tweede. De Witte bleef op ondexiing resultaat Groenewoud en De Gier voor. SLUISKIL - Het districtskampioenschap in de topteam competitie biljarten werd een prooi voor SBC uit Sluiskil. De titel wei'd binnengehaald via een 30-9 ovexwinning op BV Verzamelen/De Kastanje. De titel kreeg extra cachet door een goede prestatie van Jean Paul de Kraker in zijxi partij libre tegen Willie de' Nijs. De Kraker maakte in één beurt een einde aan de par tij, 150-5. Zijn teamgenoten Louis Dallinga (hij won het bandstoten van Jo Bogaert) en Piet de Koeijer (kaderzege op Hans van Deutekom) zorgden voor de overige winst partijen. Ook Frits Bakker maakt deel uit van het team, maar ontbrak in het laatste duel op het appel. Het team behaalde volgens de Belgische telling 174 pun ten uit 6 duels en scoox-de het onwaarschijnlijke percenta- ge van 98.5. Tweede in de eindstand werd VEGABV uit Oost Soubux'g en derde Windenburg uit Noox'dgouwe. door Lucien Roelandt HULST - Josee de Vetter was dit weekeinde op het paarden- concours van de RSV Hulst met Parsival de verrassende win naar in de klasse Z springen. Robby van Hal van Stal de Beu- Ie uit Kapellebrug eiste met overwinningen in de klasse L en M een hoofdrol op. Het twee daagse concours hippique van Hulst was goed bezet, dankzij de massale opkomst van de zui derburen. Een wedstrijd winnen met een eigen fokproduct, daar droomt elke ruiter van. Voor 22-jarige Josee de Vetter ging die droom na lange tijd in vervulling. Op het zonovergoten hippisch sport- AMIENS - De rugbyclub Tovaal heeft tijdens haar jaarlijkse trip naar het buitenland niet kunnen zegevieren. In Amiens verloren de Goesenaren met 20-10 van RC Amiens. Tovaal kwam in de eerste helft nog wel op een 5-0-voorsprong door een try van Caesar Luike naar, maar vervolgens nam Amiens het heft in handen. Nog voor rust bogen de Fransen de achterstand om in een 10-5-voorsprong. Na rust leek Tovaal het duel nog eenvoudig in haar voordeel te kunnen beslissen, maar de Goesenax'en kenden weinig ge luk. De scheidsrechter kende geen voordeel toe, toen Michiel Sinke en Koen en Bart Spaas op weg waren naar een zekere try. Amiens liep uit naar 20-5, maar Matthijs van Roemburg bepaal de de eindstand op 20-10. Zaterdagavond waren de spe lers toeschouwer bij de finale van het Franse kampioenschap tussen Biarx-itz Olympique en Stade Toulouse in het Stade de France. park in Hulst bleef de amazone uit Heikant met de tienjarige Iroko-zoon Parsival in het basis- parcours van de klasse Z als eni ge foutloos. Josee de Vetter: „Parcival is een paard met veel vermogen, maar is voox-zichtig. Ik rijd hem nu ruim twee jaar op dit niveau. Hij heeft ook geen enkele moei te met de hoogte, maar hij is niet zo snel. Daardoor kom je in de barrage dan ook meestal te kort. Ik had dan ook helemaal niet op de overwinning gere kend. Maar gelukkig voor mij ging de rest in het basisparcours in de fout." Bloedstollend Wilma Stouten verscheen met haar merrie Stouten's Katinka in Hulst voor het laatst aan de start. De merne is verkocht en de vijftienjarige amazone haal de in de klasse M nog een keer alles uit de kast. De Walchei'se combinatie was de zege echter niet gegund. Robby van Hal uit Kapellebrug toonde zich in een bloedstollende baxrage met Majorette een fractie sneller dan Wilma Stouten. „De men sen uit Bx'ussel die Katinka heb ben gekocht stonden langs de lijn om haar nog eens te bekij ken. Daardoor was ik toch wel een beetje gespannen en nam ik misschien wat minder risico. Maar ik neem toch met een goed gevoel afscheid van Katinka. Het was voor mij een fijn leer- paard." Parlando Emmy Bouthoorn bleek gisteren tijdens de dressuur met Parlan do niet te stuiten. De amazone uit Zaamslag stuurde de dek hengst in beide proeven van de klasse Z naar de overwinning. In de tweede proef eiste de ama zone uit Zaamslag met Fester ook de tweede plaats voor zich op. In de eerste proef eindigde Eline Pauwels met Dempsie ver rassend op de tweede plaats. De amazone uit Gx-aauw reed met de goed bewegende stekelharige vos een leuke proef, die werd be loond met een winstpunt. Met een zevende plaats in de tweede proef en een score van 189 punten, werd echter duide lijk dat alles nog te weinig is be vestigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 23