ielerweekend geen tussendoortje 'ZC Vrouwenpolder twee dagen lang decor van nationale menwedstrijd ,21 tiki Terpstra wil zich laten zien op Zeeuws-Vlaamse wegen oute uitslagen aiz stapt op ij wielerploeg ack Luteijn is nnavolgbaar Gesink in 2007 naar Rabo-profs Zes Zeeuwen in Weelerweekend Dartstoernooi in Philippine Neeskens voor drie jaar naar Bar§a Feyenoord uit teleurstelling Excuses Schumacher voor Monaco agenda Vos wint etappe in Spaanse ronde vrijdag 9 juni 2006 irKoen de Vries OMMENIE - Niki Terpstra een wielrenner die zich snel iai', kmaakt. De Noord-Hollan- die vorige maand verraste de zege in de koninginnerit Ie Ronde van België, zal mor en zondag tijdens het OZ •lerweekend wel zien wie i grootste concurrenten zijn. ga niet op het internet zoe- i naar de startlijst. Wat ik et doen is een goede tijdrit rij- Ko; en in de andere twee etap- bij de voorste groep blijven, ïe'ri dat lukt, heb ik een kans op lindzege." maar 22-jarige Terpstra lus ^ds die gedenkwaardige 27e opeens een renner die over- n de gaten moet worden ge- ES - Het routeschema van OZ Wielerweekend is in ver- ijking met de vorige jaren :oui nig veranderd. hei wedstrijd die is opgewaar- ird naar het niveau van net oli |er de wereldtop, begint mor- 12] imét een etappe in lijn van 1st naar Vogelwaarde en All rdt aan het eind van dag ver- gdmet een tijdrit van Hengst- naar Vogelwaarde. De der etappe Breskens-Breskens rdt zondag verreden. De eer- en vooral de derde etappe 1 extra zwaar vanwege lange seistroken die worden aange- in. appeschema. Hulst-Vogelwaarde, 130,1 ki- an: aeter (zaterdag). Start 12.00 r Grote Markt Hulst, finish 00 uur Bossestraat Vogel- arde. Tijdrit Hengstdijk-Vogelwaar- 9,6 kilometer (zaterdag), irt eerste renner: 18.00 uur. sg; Breskens-Breskens 190 kilo ter (zondag). Start 12.30 uur ïeldekade, finish 17.15 uur leldekade. voor meer informatie •w.ozwielerweekend.nl. stburg. Coopertest atletiekvere- ing De Wielingen. Senioren: 1. kLuteijn (Oostburg) 3600 meter, 2. arrnix de Greef (Oostburg) 2931, 3. -Piet-Flikweert (Oostburg) 2925, 4. nyBouman (Oostburg) 2907, 5. Jan bil der Linde (Oostburg) 2907. i: 1. Ruben Goethals (Aarden- „3152, 2. Wouter Thomaes (Oost- 1011 g) 3120, 3. Jürgen Thomaes (Oost- g) 2914. igd (zes minuten): 1. Rychanel Es- ina(Groede) 1380, 2. Paulien de Kos- (Breskens) 1334, 3. Marijn de Greef stburg) 1294. Steeg. Outdoor Gelderland. ADRID - Manoio Saiz heeft al a functies bij de wielerploeg lana-Würth neergelegd. De aren manager deed dat we- is zijn veronderstelde rol in omvangrijk dopingschan- al in Spanje. onsor Liberty Seguros was der al afgehaakt bij het im. Astana-Würth, zoals de nu door het leven gaat, akte het besluit van Saiz gis- ren in een korte mededeling tend. Saiz en arts Eufemiano j6 entes, die beiden de afgelo- i jaren voor diverse wieler- legen werkten, werden afgelo- maand opgepakt door de fêanse politie en verhoord hun aandeel in een ver- j end dopingnetwerk.AiVP kÉ MBUBG Jack Luteijn C| eft gisteravond op de atletiek- an in Oostburg de Coopertest n De Wielingen gewonnen. plaatselijke atleet was door mand te volgen en met ander- Ive baanlengte voorsprong ïd Luteijn na twaalf minuten 'wlagd. In totaal had. hij op moment 3600 meter gelo- n. Als tweede eindigde zijn 'atsgenoot Marnix de Greef 1 tot een afstand kwam van 31 meter. Vlak daarachter ein- (de Jan-Piet Flikweert met chts zes meter minder, de jeugd was Ruben Goet- Is uit Aardenburg winnaar t 3152 meter en die had een jfle voorsprong op Wouter omaes die uitkwam op 3120 ter. Bij de jongste jeugd (die minuten moest lopen) ging zege naar Rychanel Escalona Groede met 1380 meter. Er tren in totaal 66 deelnemers deze Coopertest. houden. De inwoner van Krom menie stond al bekend als talent volle wielrenner, maar sinds zijn zege in Huy is zijn ster enorm gestegen. Het mag dan zo zijn dat hij zich niet fixeert op zijn concurrenten, andersom is dat nu zeker wel het geval. In de zwaarste etappe van de Ronde van België sprong hij mee in een kopgroepje en koos tien kilometer voor de finish het hazenpad. Niemand kon hem achterhalen. „Het was de mooi ste zege uit mijn carrière", er kent Niki Terpstra. „Ik was de laatste weken al goed, had ook nog eens een topdag en het koersverloop zat helemaal mee. Daarvan heb ik geprofiteerd." Inmiddels hebben verschillende profploegen (Milram, Rabo) be langstelling getoond. Terpstra, lid van de semi-professionele Ubbink/Syntec-ploeg: „Het is de bedoeling dat ik volgend j,aar bij de echte profs meerijd, maar concreet is er nog niets. Ik zal me de komende tijd moeten blij ven bewijzen en hoop dan spij kers met koppen te kunnen slaan. Ook in Zeeuws-Vlaande ren zal ik er moeten staan, het is geen tussendoortje." Het Zeeuws-Vlaams Wieler weekend is Terpstra niet onbe kend. Drie jaar geleden deed hij voor het eerst mee, maar reed de wedstrijd niet uit. De dag nadat hij tweede werd in de tijdrit moest hij opgeven na een zware valpartij, waarbij volgens hem wel veertig renners betrokken waren. „Ik lag helemaal open en kon echt niet verder." Het jaar daarna eindigde hij als vijfde in het eindklassement. Zijn huidi ge ploeggenoot Marvin van der Pluijm ging toen met de eindze ge naar huis. Terpstra: „Ik vind het Wieler weekend een mooie wedstrijd. Die kasseien maken het heel spe ciaal. De laatste etappe naar Breskens is een klassieker op zich. Het is dankzij die kasseien een uitdagende, toffe wedstrijd. Ik voel me daar wel thuis." Niki Terpstra is een echter-r-on- derenner. Hij rijdt een goede tijdrit, kan goed omhoog en ook in de wind voelt hij zich lekker. Springen. 1,40 m: 1. De Bruijn (Ned) Percy 0-69,37, 2. Olsmeyer (Ned) Por- che 0-74,17, 3. Olssen (Zwe) Pilgrim 0-75,90. 1,45 m: 1. Schill (Dui) Cassanova 0-72,07, 2. De Bruijri 0-73,20, 3. Geesink (Ned) Diagonaal 0-74,73. Dressuur. Grand Prix. 1. Van Gruns- ven (Ned) Keltec Salinero 74,291, 2. Gal (Ned) G4S Lingh 71, 3. Van Grunsven (Ned) KrackC 69,167. Parijs, Roland Garros. Open Franse. Vrouwen, halve finale: Koeznetsova (Rus/8)-Vaidisova (Tsj/16) 5-7 7-6 (5) 6-2, Henin-Hardenne (Bel/5) - Clijsters (Bel/2) 6-3 6-2. Mannen dubbelspel, halve finale: Bob Bryan/Mike Bryan (VSt/1 )-Pavel/Waske (Roe/Dui/15) 6-3 7-6 (6), Björkman/Mirnii (Zwe/WRu/2) - Dlouhy/Vizner (Tsj/13) 6-3 6-3. Gemengddubbel, halve finales: Srebotnik/Zimonjic (Slv/SMo/8) Zvonareva/Ram (Rus/lsr) 6-4 6-2, Lichovtseva/Nestor (Rus/Can/2) Navratilova/Bob Bryan (Vst/6) 3-6 6-3 6-2. Junioren, jongens, kwartfinale: De Bakker (Ned/1- Martin (Slw) 6-4 6-0. IJzendijke. Regio Bank Tiola Kids Open. Jongensenkelspel, t/m 10 jaar: J. van Wiersum-G.J. van de Sande 6-0 6-0, C. Fenijn-D. Fenijn 6-1 7-5. T/m 12 jaar: R. Bakels/W. Boerjan 6-4 6-1, R. van de Bossche-R. Bakels 7-5 7-5. T/m 16 jaar: J. de Bruyckere-R. Overbeeke 6-1 6-1. Meisjesenkelspel, t/m 14 jaar: K. Vonck-S. Maenhout 6-1 6-0, E. de Haas-B. de Wilde 6-0 6-0. T/m 16 jaar: K. Vonck-E. Haverbeke 6-1 6-0. Jongensdubbelspel, t/m 14 jaar: J. Aerts/S. van der Gucht-C. van Heïjst/M. van Hulle 6-2 6-1. Meisjesdubbelspel, t/m 12 jaar: E. de Muynck/J. Stofferis-D. Engelaar/N. van Wiersum 6-1 6-2. T/m 16 jaar: D. van Minnen/H. Vermeirssen-E. Haverbeke/E. Mertens 6-2 6-1, L. Roeland/N. van Strien-R. Cornelis/S. Roeland 6-3 6-3. Gemengddubbelspel, t/m 14 jaar: E. de Rooij/M. de Rooij-M. Gilde/R. Over beeke 6-1 6-1. T/m 16 jaar: S. Wisse/K. Wisse-D. de Jonge/J.W. de Rooij 7-5 6-2, T. Rijckaert/J. Engelaar-D. de Jonge/J.W. de Rooij 6-3 6-4. Kapelle. Lukaart-Nieuwenhuysen Kapelle Open. Mannenenkelspel. HE4: O. Molopo- dis-D. de Rave 6-2 6-1. HE5: D. van den Heuvel-R. Anbeek 6-3 6-3. Vrouwenenkelspel. DE4: L. Oranje-B. de Waele 6-4 7-6. Mannendubbelspel. HD5: J. Oranje/J. Pijpelink-B. Cok/E. de Keyzer 6-1 7-5. HD6: R. van Sabben/B. Smits-E. Gideonse/D. Gideonse 7-5 4-6 7-6. Vrouwendubbelspel. DD5: E Smits/A. Verschuure-H. Rombout/T. van de Velde 6-2 6-3, C. Versteeg/S. de Marco-H. Rombout/T. van de Velde 6-3 6-4. DD6: A. Eckhardt/R. Schrijver-D. Tolhoek/T. Goedegebure 7-5 6-4 Gemengddubbelspel. G05: E Hartog/S. Bakker K Smits/S. Nieuwen- huyze 5 7 6-2 6-4. Dauphiné Libero. Vierde etappe. Tain 1'Hcrmitage - Mont Ventoux: 1 Mentsjov (Rus) 186 km in 4.50.37, 2. Moreau (Fra), 3. Leipheimer (VSt) 0.15, 4. Azevedo (Por) 0.29, 5. Chavanel (Fra) 0.54, 6. Kohl (Dui), 20. Hincapie (VSt) 3.13, 21. Engels, 38. Gilbert (Bel) 5.43, 48. Wielinga 7.40, 52. Posthuma 8.19, 57. Moerenhout 9.30, 74. Thomas Dek ker 12.53, .75. Veneberg, 107. Erik Dek ker 22.31, 111. Giling. Opgave: Dekkers. Algemeen klassement: 1. Leipheimer 15.47.53, 2. Mentsjov 0.28, 3. Gilbert 1.08, 4. Azevedo 1.47. 5. Moreau 1.48, 6. Chavanel 2.08,35. Engels 9.36,39. Post huma 9.49. 52. Moerenhout 11.34, 58. Wielinga 12.36, 72. Thomas Dekker 15.38, 112. Veneberg 25.56, 146 Erik Dekker 32.28,154. Giling 35.28. Het enige onderdeel waar hij niet in uitblinkt, is de sprint. Al wil hij ook dat relativeren. „Als ik in een klein groepje aankom, kan ik de sprint winnen. Ik ben na 200 kilometer nog net zo snel als na één kilometer. Bij de meeste concurrenten is dat niet zo." Daarnaast is Terpstra ook nog een getalenteerd baanrenner. In de winter rijdt hij overdekt. „Voor mij is het een ideale com binatie. In de winter moet je toch bezig blijven. Op deze ma nier is het wel zo leuk. Ik heb in Sydney nog een wereldbeker wedstrijd op de puntenkoers ge wonnen. Toen ik in april naar de weg overstapte, was ik met een in vorm." Het Wielerweekend is voor Terpstra een wedstrijd uit een lange rij. Na de tweedaagse etap pewedstrijd rijdt hij de Ster Elektrotoer (14-17 juni), het NK voor beloften op de weg, het EK voor beloften op de weg en het EK op de baan. Woensdag reed hij nog Veenen- daal-Veenendaal. Een topklasse- ring was niet voor hem wegge legd. „Het was een massasprint. In de finale heb ik meegeholpen onze sprinters Marvin van der Pluijm en Fulco van Gulik naar voren te rijden. De ene keer doe je wat voor hun, de andere keer helpen ze mij. Wie weet, heb in straks in Zeeuws-Vlaanderen hun hulp wel nodig." DEN HAAG - Wielerbelofte Ro bert Gesink zal in de loop van 2007 de overstap maken naar de Rabobank-profploeg. De twintigjarige Gesink rijdt nu voor de opleidingsploeg van Ra bo. Gesink - in zijn jeugd een be genadigd tijdrijder en nu vooral bergop sterk - won dit seizoen het eindklassement van de Setti- mana- Ciclista Lombarda. In de Ronde van de Algarve reed hij in het voorjaar renners als Re- bellin en Kirchen los. GPD Niki Terpstra als winnaar van de koninginnerit in de Ronde van België. foto Yves Boucau/EPA De menwedstrijd in Vrouwenpolder was vorig jaar een groot succes. foto Ruben Oreel door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - Na de eventingruiters nemen dit week einde de menners bezit van de terreinen van manege De Een dracht in Vrouwenpolder. De Zeeuwse aanspanning houdt de jaarlijkse nationale wedstrijd. Zo'n honderd aanspanningen strijden in de diverse klassen om de overwinning. De wedstrijd in Vrouwenpolder geldt ook als selectie voor deel name aan het nationaal kam pioenschap van de KNHS. Met uitzondering van de internatio nals is dan ook de nationale top in Vrouwenpolder van de partij. Menner Leo Paauwe verwacht er veel van: „Het zal hard gaan, want er zijn belangrijke punten voor deelname aan het EK te verdienen. Bovendien zit de mensport in de lift. De sport wordt ook door de amateurs pro fessioneel aangepakt. De paar den, de wagens, het tuig en de training, alles is beter. De top is veel breder geworden. De tijd dat enkele aanspanningen de dienst uitmaakten is voorbij." Kanshebbers Met Perry Bogaard en Leo Paau we heeft Zeeland enkele kans hebbers voor de overwinning bij de enkelspannen. Leo Paauwe: „Er zijn meer Zeeuwen die een kans maken", zegt de koetsier uit Nisse. „Want ook hier in de provincie kent de aangespannen sport een spectaculaire groei. En ook het niveau is enorm ge stegen." Paauwe: „De terreinen van De Eendracht liggen er schitterend bij. De banen liggen zo vlak als een biljartlaken. Ide aal voor de dressuur en om te vlammen bij het kegeltjes rij den." Paauwe verwacht dat de beslis singen over winst en verlies op de tweede dag, zondag, zullen vallen. „Christiaan Provoost is de parcoursbouwer. Hij kent het klappen van de zweep, dus mag je een eerlijk maar stevig par cours verwachten." GOES - Het aantal Zeeuwen dat deelneemt aan het OZ Wielerweekend blijft waarschijnlijk beperkt tot zes. Ploegleider Heddie Nieuwdorp van wielervereniging Theo Middelkamp heeft voorlopig vijf Zeeuwen in zijn ploeg, de zesde renner uit de provincie is Kapellenaar Dennis Raadtgever van PRC Delta. Nieuwdorp heeft de luxe op een sterke gastrenner te kunnen rekenen. Het is Alain van de Velde, de zoon van voormalige topper Johan van de Velde. De overige vijf renners komen uit Zeeland: Wilco Jonker, Jacco Ringelberg, Paul Jeremiasse, Edzard van Ewijk en Peter Tol. Nieuwdorp kan nog twee renners aan zijn team toevoe gen, maar of dat lukt was gisteren nog onzeker. Zijn speer punt Dirk van Dam blijft in elk geval thuis. De Goese- naar fietst niet op zondag. Hetzelfde geldt voor John van de Vreede uit Krabbendijke. Hij rijdt voor PRC Delta. PHILIPPINE - Het dartstoernooi in Philippine is zondag aan de tweede editie toe. In zaal De Kaaie van hotel/restaurant Au Port aan de Waterpoortstraat te Phi lippine strijden de deelnemers om de prijzen. Zowel man nen als vrouwen kunnen meedoen. Er zijn 14 dartsborden en er is een podiumbaan voor de finales. Inschrijven kan tot 12.00 uur inschrijven. Plet evenement begint om 13.00 uur. Na afloop van het toernooi verzorgt Mieke de Boer een demonstratie. Zij komt uit tegen de beste mannen en vrouwen van het toernooi. BARCELONA - Johan Neeskens heeft een akkoord met Barcelona bereikt om de komende drie seizoenen bij de Catalaanse club als assistent-trainer in dienst te treden. Neeskens komt op voorspraak van trainer Frank Rijk aard naar de Catalaanse club, waar hij zelf in het verle den als speler actief was. Met Rijkaard werkte Neeskens al samen bij het Nederlands elftal. Neeskens had meerde re opties. Hij kon met Guus Hiddink mee naar Rusland en was kandidaat-bondscoach in Australië. ANP/EFE ROTTERDAM - Feyenoord heeft zich gisteren teleurge steld getoond in de uitkomsten van de evaluatie van de play-offs in de eredivisie. De Rotterdamse club pleitte bij de Eredivisie CV voor een hervonning van de huidige op zet, maar vond amper steun. Feyenoord pleitte op de bij eenkomst in Zeist voor meer spreiding van de risico's. „Door het aantal wedstrijden in de play-offs uit te brei den. Dit om te voorkomen dat een ploeg die een goed sei zoen heeft gedraaid door een paar misstappen op het ein de van de reguliere competitie toch met lege handen staat", gaf directeur Woerts aan op de clubsite. ANP SILVERSTONE - Michael Schumacher heeft zich giste ren geëxcuseerd voor het 'parkeerincident' vorige week in Monaco. Hij stopte toen tijdens de kwalificatie van de Formule 1 zijn Ferrari in een krappe bocht van het stra- tencircuit. Daardoor konden andere coureurs hun tijden niet aanscherpen. ANP/DPA vrijdag Atletiek Wielrennen Nadorstloop Aanvang: 19.30 uur. Af standen: 4 km, 8 km en 10 Engelse mij len. Inschrijven: Clubhuis Zeelandia/ Middelbug te Middelburg. Avondbaancircuit. Aanvang 19.00 uur. Diverse onderdelen waaronder het Zeeuws kampioenschap: 200m, 2000 m steeple, 3000 m steeple, verspringen, speerwerpen. Locatie: sportpark Zuider park teTerneuzen. OZ Wielerweekend. Eerste etappe, Hulst-Vogelwaarde over 130,1 km. Start: Grote Markt Hulst. Finish: Bossest raat Vogelwaarde. Start om 12.00 uur. Verwachte finish: 15.00 uur. Tweede etappe, individuele tijdrit over 9,6 km. Start: Hengstdijksestraat Hengstdijk. Finish: Bossestraat Vogel waarde. Start: 18.00 uur. Zwemmen Paardensport Speedofinales kring. Locatie: burgbad. Aanvang: 13.15 uur. Zeeland Outdoor. 8.30 uur: paarden B klassiek, met aansluitend B progressief. 13.00 uur: paarden L klassiek, met aan sluitend L progressief. Lo.catie: manege Stal de Kroo, aan de Boomweg Nieuw en Sint Joosland. zondag Biljarten Volleybal Bandstoten. Finale teamcompeti tie. Organisatie: District Delta Zuid-West. (biljartcentrum Yip Plaza, Goes). Aanvang: 12.00 uur. Beachvolleybaltoernooi Savok voor jeugd. Locatie: Keizer Karelplein Sas van Gent. Aanvang: 19.00 uur. Darts zaterdag Autocross Toernooi Philippine. Locatie: zaal De Kaaie van hotel/restaurant Au Port aan de Waterstraat te Philippine. Aanvang: 13.00 uur. Vierde wedstrijd open Zeeuws kam pioenschap. Locatie: Rampweg/ Helle- weg Renesse. Eerste start: 12.30 uur. Jeugdtoernooi tot 22 jaar. Locatie: sportcentrum Vliegende Vaart Terneu- zen. Aanvang: 12.00 uur. Finale: 20.00 Hockey Nacompetitie voor promotie: kel-Rapide. Aanvang: 12.45 uur Paardensport U Biljarten Bandstoten. Finale teamcompetitie. Organisatie: District Delta Zuid-West. (biljartcentrum Yip Plaza, Goes). Aan vang: 12.00 uur. Seniorentoernooi libre, regio Noord. Finales. (HCR van der Weijde, Noordgouwe). Aanvang: 11.00 uur. Boksen Muay Thai boksgala. Locatie: boks school de Stads Ring in Middelburg. Aanvang: 16.00 uur. Zeeland Outdoor. 11.00 uur: paarden Z twee fasen. 14.00 uur: finale M paar den, met aansluitend finale Z paarden en Grote Prijs (ZZ paarden). Locatie: ma nege Stal de Kroo, aan de Boomweg Nieuw- en Sint Joosland. Dressuur RSV Hulst. Paarden. 9.00 uur: klasse Z. 9.30 uur: klasse L2. 10.45 uur: klasse M1. 12.00 uur: klasse M2. 14.00 uur: klasse B. 14.15 uur. klasse L1 Pony's. 9.00 uur: klasse M. 11.30 uur: klasse Z1.13.30 uur: klasse L. 15.15 uur: klasse B. Locatie: Hippisch Sportpark, aan de Waterstraat te Hulst. Nationale menwedstrijd Zeeuwse Aanspanning. 9.00 uur: Marathon. Loca tie: manege De Eendracht, aan de Rijke buurtweg te Vrouwenpolder. Hockey Volleybal Nacompetitie voor promotie: Rapi- de-Boekel. Aanvang: 12.45 uur. 45e Try-Out Toernooi. Locatie: Dojo Sportschool Geelhoed, Koopmansvoet pad Oost-Souburg. Aanvang: 12.30 uur. Beachvolleybaltoernooi Savok voor Nevobo-teams. Locatie: Keizer Karel plein Sas van Gent. Aanvang: 10.00 Wielrennen Paardensport Zeeland Outdoor. 10.00 uur: paarden M klassiek, met aansluitend finale klas se B en L. 16.00 uur: paarden M progres sief, met aansluitend Z en ZZ klassiek. Locatie: manege Stal de Kroo, aan de Boomweg Nieuw- en Sint Joosland. Springen RSV Hulst. 9.00 uur: pony's klasse B, met aansluitend L en M. 13.00 uur: paarden klasse B, met aansluitend L, M, Z en ZZ. Locatie: hippisch sport park aan de Waterstraat te Hulst. Nationale menwedstrijd Zeeuwse Aanspanning. 9.00 uur: dressuur en vaardigheid. Locatie: manege De Een dracht, aan de Rijkebuurtweg te Vrou wenpolder. OZ Wielerweekend. Derde etappe Breskens-Breskens, 190 km. Start en fi nish: Scheldekade Breskens. Start: 12.30 uur, verwachte finish om 17.00 uur. Ronde van Ovezande. 13.15 uur: ama teurs 40+. 13.16 uur: S/P-categorie. 14.30 uur: amateurs A. 14.31 uur: ama teurs B. Inschrijven: café De Zak, Ove zande. Zwemmen Schaken 18e Open Rapid schaakkampioen schap van Noord- en Zuid-Beve land. Locatie: sportpunt Zeeland. Aan vang: 10.00 uur. Voetbal Gouden Ganstoernooi. Locatie: sport park Het Schenge in Goes. Aanvang: 13.00 uur. Volleybal Beachvolleybaltoernooi Savok voor recreantenteams. Locatie: Keizer Ka relplein. Sas van Gent. Aanvang: 10.00 Speedofinales kring. Locatie: Vrij- burgbad. Aanvang: 13.15 uur. ELORRIO - Marianne Vos heeft gisteren de eerste etappe van de Emakumeen Bira op haar naam geschreven. De renster van DSB Bank - in Spaans Baskenland uitkomend voor de nationale selectie - was in de etappe van Iurreta naar Elorrio de snelste van een kop groep van vijftien. Vos kreeg ook de eerste leiderstrui. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45