Jurger mee over kerntaken In bikini de sjoelbak in Discussie over positief saldo gemeente Rijksoverheid zet uitkomst onderzoek umts naar eigen hand emeente weegt mening inwoners bij herschikking eigen organisatie Deels arbeidsgeschikt. Hoe zit dat met uw inkomen? uto belandt in oot langs A58 Gewond bij aanrijding Terneuzen proefdiervrij schoon Scootmobiel belandt in de sloot Bestelauto rijdt lantaarnpaal om zeeuwse almanak Schoonfamilie ...pzc.ni iail:redactie®pzc.nl stbus 31, 4460 AA Goes vertentie-exploitatie: 0rd-en Midden-Zeeland: 0113-315520; >uws-Vlaanderen: 0114-372770; jonaal: 020-4562500. jdag 9 juni 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schiuwen-Duiveland .Arnemuiden in de berm. ar ramde hij een bewegwijze- igsbord en kwam achterstevo- i in de sloot terecht. De auto rd geheel vernield en moest rden weggetakeld. door Piet Kleemans ZIERIKZEE Zon, muziek, sport, spel en geen eindexamen stress. Het ^ing er vrolijk :aan toe gisteren-tijdens, het traditio- (Advertentie) Welk model geniet uw voorkeur? néle kaatste Schooldag-feest (LSD) van Pontes scholengroep Pieter Zeeman. Niet in de schoóbanken, maar in bikini ïbijiheilevend sjoelen. iEven alles van je af laten glij- den.ilat is al jarenlang hét mot to vai het LSD-feest en het word, op het grasveld achter de -schod net veel enthousiasme in praldjk gebracht. 'Een zeskamp wordt afgewerkt rencdiar komt vooral veel water tte ;jas. Een groep leerlingen stormt geestdriftig naar de met veel water en zeep spie gelglad gemaakte levende sjoel bak. Druipnat komen ze er weer uit, maar dat verhoogt de feestvreugde alleen maar. De zon brandt fel en de doorweekte kleding is in no time weer droog. En verder wordt er gezond, gekletst en naar muziek geluis terd. Met als onbetwist hoog tepunt de rappende docenten, verenigd in De Vliegende Pon tes. Het feestthema 'sprookjes' krijgt pas 's avonds in de Renes- ser bar De Stulp gestalte. Zo zijn daar de barkrukken ver momd als paddestoelen en ver schijnen leerlingen daar in feeë rieke outfits. „Maar we hebben hier vanmiddag ook spelletjes met bijvoorbeeld een vliegend tapijt", zegt docent en lid van het organiserende LSD-comité H. Zuidgeest. Samen met elf leerlingen te kent Zuidgeest voor de organi satie van het feest en ze is bijzonder blij met het mooie weer. „De afgelopen tijd heb ben we met angst en beven naar het weer gekeken, maar het is ge lukkig helemaal goed geko men." De traditie van het LSD-feest gaat, weet Zuidgeest, ver terug. „En elk jaar kijkt ieder een er weer naar uit. Er zit wel heel veel werk aan vast hoor. We zijn geloof ik al in oktober vorig jaar begonnen met de orga nisatie." foto Marijke Folkertsma LEOL X TOPFORM JORI LIGNEROSE ROLFB NZ MOLINARI M NTIS de Jonge Hoek van Dijke :dem living easy living 1 .indt ons aan de Schouwersweg 7 (industrieterrein Noordzak) Heinkenszanü. 0113 561482. Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 9.30-17.30 uur. I 'idagavond is onze vaste koopavond tot 20.30 uur. zaterdag 9.30-16.30 uur. www.binnenuit.nl 'üo;<r Ali Pankow ZTTRIKZEE - De politieke frac- ities op Schomven-Duiveland maten het de komende twee we- kei eens zien te worden over de beitemming van het rekening- ovirschot over 2005 en van het .extra dividend van Delta Nuts- aedrijven NV. In totaal gaat het com 782.000 euro. De meningen daarover zijn nu (Advertentie) cuvetVmevoore-B.*'5'- Je leest het goed. 0% rente. En dat 3 jaar lang. Op de extreem compleet uitgeruste Corsa Silverline. Dat betekent i dus een gratis financiering waarmee je voor een uiterst laag maandbedrag super-de-luxe nieuwer dan nieuw rijdt'. Deze totaal onlogische actie duurt tot 1 juli of... OP=OP. ■ABS Airconditioning '-Centralec'deurvergrendèlingrmétcdfStandsbediefiing^ lederen stuurwiel Geïntegreerde "odio/CD-spelermetStuurwielbedieriingenóspeókers'ifSvTnfcHilichtmetalenrvelgei Elektrische ramen vóór* In hoogte ■•«stelbare stuuireri bestuurder£toèh<Speciaal interieur méfrxilveren accenterr*1blbw me home koplampen nog behoorlijk verdeeld. Vooral de keus van de CDA-fractie wijkt behoorlijk af van de voor keur van het college van burge meester en wethouders. Hoe de overige fracties het geld besteed willen zien, zal blijken tijdens de raadsvergadering op donder dag 29 juni. CDA'er N. de Danschutter deed gisteravond in de commissie Sa menleving en Bestuur al een ver woede poging steun voor zijn af wijkend voorstel te krijgen. B en W stellen de raad voor de extra baten over 2005 van 201.000 euro voorlopig in hun geheel toe te voegen aan de alge mene reserve en pas bij de begro tingsbehandeling over de beste ding te besluiten. Wachtgelden Het CDA wil veel eerder stek ken steken. Volgens De Dan schutter stelt het college de za ken veel te positief voor. Hij ver wijst naar de conclusie in het ac countantsrapport dat de voorzie ning 'wachtgelden en pensioe nen wethouders' bijna zes ton te laag is. Ook wordt het saldo van de voorziening 'dubieuze debi teuren' (43.000 euro) als te laag beoordeeld. „De jaarrekening heeft dus in feite geen over schot, maar een fiks tekort", zegt De Danschutter. Hij stelt namens zijn fractie der halve voor de overschotten toe te voegen aan die te laag beoor deelde voorzieningen. Het CDA betrekt in zijn amendement met een ook maar de besteding van het extra dividend van Delta, zijnde 581.000 euro. De fractie ziet daarin een mogelijkheid de meerkosten voor bijstelling van het evenementenbeleid te dek ken. Volgens De Danschutter ver dient deze eerdere toedeling de voorkeur. Wachten tot de begro tingsbehandeling wijst het CDA af. „Bij de begroting maken we integrale afwegingen. Daar pra ten we over bezuinigingen en be palen we de prioriteiten van de uitgaven." Het voorstel valt de overige frac ties wat rauw op hun dak. Ze to nen zich echter bereid het amen dement terdege te bestuderen. Wethouder W. Renden van Fi nanciën is er minder blij mee. „Op het lijstje van het college staan zaken met een doorlopend karakter. Als we daar nu geen geld voor reserveren, kunnen we op termijn in de problemen ko men", houdt hij de fracties voor. Op de vraag van J. van den Ber ge (CU) en D. Meulblok (WD) wat de concrete gevolgen dan zouden zijn van de verdeling zo als het CDA die voorstelt, kan Renden echter voorshands geen antwoord geven. Hij zal daar in de betreffende raadsvergade ring op terugkomen. Kritiek Tijdens de bespreking van het accountantsrapport uiten alle fracties kritiek op het feit dat de afrekening van de subsidie 2004 aan Poppodium Brogum nog niet gereed is. De oorzaak ligt bij de gemeentelijke organisa tie. Brogum heeft, volgens de ac countant, de stukken tijdig aan geleverd. Vooral Alert! heeft verder grote moeite met het feit dat de zoge heten rechtmatigheidstoetsing nog niet optimaal wordt ge volgd. Wethouder Renden vindt juist dat de organisatie hard op weg is conform de eerdere af spraken per 2007 optimaal te voldoen aan de richtlijnen. De accountant valt hem hierin bij. CU-fractievoorzitter Van den Berge betreurt het dat verschil len in de begrotingsbedragen on der 50.000 euro niet worden meegenomen in de accountants rapportage. (Advertentie) Ga naar de Inkomen-Wijzer op: www.werkennaarvermogen.nl Werken naar vermogen Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid ■I de Ma ni- IIUi 101 doorlichten van het taken- cet van de gemeente - in het dei' van bezuinigingsoperatie een of Delen - is al enkele landen aan de gang. Adviesbu- u KplusV werd ingehuurd ide discussie te begeleiden en lari dit jaar voerde de ge- iteraad het zogeheten 'visie- tt' Nu is de bevolking van iuwen-Duiveland aan zet. 9 juni tot 15 augustus kan :reen die dat wil zijn of haar ning over de toekomst van de neente kenbaar maken. De dies die binnenkomen, wor- voorgelegd aan de gemeente- id die uiteindelijk knopen zal eten doorhakken. Daar bo- lop komt nog een openbaar tussen gemeente en maat- appelijke groeperingen en in- llingen op het eiland. Dat de- staat gepland voor woens- 5 juli en de gemeente trekt rowel de middag als de avond iruit. euzes resultaten van dat debat en ;oogst van de reacties van ei- iders worden vervolgens tij— INEMUIDEN - Een 51-jarige omobilist uit Arnemuiden is ar Piet Kleemans ;IKZEE - De inwoners van louwen-Duiveland mogen gaan doen aan de discussie ir de kerntaken van de ge- C ente. Zij worden uitgenodigd iriftelijk of via de website de gemeente hun zegje te tie, q' en over wat zij vinden dat de romeDieente zelf moet (blijven) in en welke taken afgestoten uitbesteed kunnen worden, ensdag 5 jidi gaat het ge- entebestuur in openbaar de- met maatschappelijke groe- ingen. dens de vergadering van de ad viescommissie Samenleving Bestuur van 18 september be handeld. Voor donderdag: 9 okto ber is een extra raadsvergade ring belegd en dan moeten er eerste keuzesgemaakt worden. Daarbij .gaat het,: benadrukt wet houder A. Verseput, zeker nog niet om concrete reorganisatie voorstellen, lad staan het ^schrappen van tanen bij de ge meente,: maar on verder onder zoek. AdviesbuEau KplusV gaf eerder al een voorzetje van wat de -keuze zoudm kunnen zijn. :De gemeenteraad heeft daaruit al eerstedceuzesgemaakt en dat wordt de leidraid bij het verde re onderzoek. Voor wat betreft de afdeling reiniging zijn er verschillen de mogelijkheden: optimalise ren van de bestaande situa tie, samenwerking met een af valbedrijf of privatiseren van de afdeling. Dergelijke rijtjes zijn er ook voor wat betreft de afdelingen openbare werken controle, toezicht en handha ving. De rijtjes zijn richtingge vend, maar niet zaligmakend. Wethouder Verseput: „Uitkomst van de discussie kan ook zijn dan men op een bepaalde afde ling alles bij het oude wil hou den. Dat kan ook een keuze zijn." Het is de bedoeling dat decem ber dit jaar het nader onderzoek start. Wethouder Verseput hoopt eerste helft volgend jaar over de uitkomsten ervan te kun nen beschikken. Kost alles bij el kaar aardig wat tijd, moet hij toegeven, maar in dit geval speelt kwaliteit een belangrij ker rol dan snelheid van hande len. „We kiezen voor gedegen on derzoek." termiddag door nog onbelcen- ioorzaak in de sloot langs de i8 beland. Hij kwam met de brik vrij. iman reed op de zuidbaan en ikte vlak voor het tankstation op alle mérken! i *jr SetMCffs In de zomermaanden... veel acties en voordeel ZIERIKZEE - Een veertigjarige man uit de gemeente Goes is gisteren bij een verkeersongeluk op de Weg naar De Val bij Zierikzee gewond geraakt. De Goesenaar stond met zijn bestelwagen stil voor het rode verkeers licht. Een 33-jarige vrachtwagenchauffeur uit Bladel merkte de stilstaande bestelauto te laat op en botste ach terop. De man uit Goes werd met mogelijk rugletsel per ambu lance overgebracht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. De omvang van de schade is niet bekend. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen gaat bij nieuwe aanbestedingen van schoonmaakwerk zoveel mogelijk re kening houden met het gebruik van 'proefdiervrije' schoonmaakmiddelen. Burgemeester en wethouders hebben dat besloten naar aanleiding van een brief van de vereniging Proef diervrij Deze club wijst er op dat steeds meer bedrijven en over heidsinstellingen in hun dagelijks functioneren maat schappelijk verantwoord willen opereren. Dat komt on der meer tot uitdrukking bij de inkoop van koffie, thee en etenswaren. „Maar helaas is er bijna geen aandacht voor de mogelijkheid om verantwoord schoon te maken", al dus de vereniging. Inmiddels heeft de gemeente Den Haag het voortouw genomen door bij aanbestedingen duidelijk op te ne men dat enkel schoonmaakmiddelen gebruikt mogen worden die niet op dieren getest zijn. De vereniging Proefdiervrij roept alle overheidsinstanties op dit ini tiatief te willen volgen. Vanuit Terneuzen komt er in ieder geval alvast een positief signaal. YERSEKE - Een 85-jarige vrouw uit Yerseke is gister middag rond vier uur met haar scootmobiel in de sloot langs de Grintweg in Yerseke gereden. De oor zaak is nog onbekend. Zij is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd voor verder onderzoek. De vrouw hield aan het ongeval een pijnlijke rug, pols en linkerzij over. OVEZANDE - Een 28-jarige automoblist uit de gemeen te Borsele heeft donderdag rond half acht 's ochtends in de Hoofdstraat in Ovezande een lantaarnpaal omgere den. Door onbekende oorzaak ging een klep van de bestel bus open waardoor de auto met de klep een lantaarnpaal raakt. Deze viel om en raakte de voorgevel van een wo ning. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De Rijksoverheid misbruikt onderzoeken naar de schadelijke effecten van zend masten voor mobiele telefonie. Zowel staatssecretaris P. van Geel (Milieu) als de Gezond heidsraad verbinden volgens we tenschapper J. van Gils een doel bewust een verkeerde conclusie aan het deze week verschenen Zwitserse rapport om zo de weg voor nieuwe umts-zendmasten in Nederland vrij te maken. Van Gils was gisteren in Zierik zee in verband met de oprich ting van de Werkgroep Straling en Gezondheid Schouwen-Dui- veland. De Rotterdammer houdt zich al meer dan twintig jaar be zig met de relatie tussen elektro magnetische straling en de ge zondheid van de mens. Hij vindt het onterecht dat de Rijksover heid doet alsof het Zürich-rap- port cruciaal is en bewijst dat straling van telefoniezenders on gevaarlijk is. „De enige juiste eindconclusie van het onder zoek is dat er geen conclusies kunnen worden getrokken met betrekking tot de gezondheid zo wel op de korte termijn bij mo biel bellen en voor de langere termijn waar het gaat om de zendmasten." Bovendien stoort Van Gils zich aan de gretigheid waarmee staatssecretaris en Gezondheids raad gebruik maken van een ge vonden neveneffect: dat alleen al de gedachte blootgesteld te zijn aan straling mensen ziek maakt. Feitelijk is gemeten dat van mensen die in een zogehe ten zenderveld verblijven, de reactiesnelheid en uitademing van stikstofoxyde toeneemt. „Kortom, aangetoond is dat stra ling wel iets doet met ons, maar we snappen niet hoe en dus wordt dat afgedaan als niet-be- staand. Wanneer iets onbegre pen blijft, wil dat niet zeggen dat er geen gezondheidsrisico is. Want dat is wat de Rijksover heid ons wil doen geloven." Van Gils vindt dat het umts-be- leid gebaseerd moet zijn op onze kerheid. Zo lang nog niets vast staat, mag de overheid simpel weg geen risco nemen met de volksgezondheid. Gemeenten kunnen daarin nog steeds een verantwoordelijke rol nemen, al dus Van Gils en mede-initiatief neemster D. Parlevliet van de stralingswerkgroep, door geen plaatsing van nieuwe zendmas ten toe te staan. De werkgroep wil de komende weken gebruiken om de lokale politiek te doordringen van het standpunt dat Schouwen-Duive- land moet vasthouden aan de eerder afgekondigde (voorlopi ge) bouwstop. Daarnaast streeft de werkgroep ernaar vaste ge sprekspartner van de gemeente te worden, om van advies te kun nen dienen bij woningbouwplan nen. Mensen die willen weten of hun gezondheidsklachten ver band houden met zendmasten in hun woonomgeving, kunnen te recht bij het meldpuntennet werk www.mngm.nl van Van Gils. Van je schoonfamilie moet je het hebben, zegt men. De Zoetermeerse had nog niet zo lang een relatie met die Vlissinger en hij vond het tijd worden om haar aan zijn fami lie en haar toekomstige schoonfamilie voor te stellen. Het eerste contact met schoon vader en -moeder verliep per fect. Ook met de kleinkinderen van de schoonouders leek ze het wel goed te kunnen vin den. Tot ze zich voorstelde aan de jongste telg, de twee jaar oude Tijn. Hij gaf haar keurig een hand je, keek haar vol vertrouwen aan en gaf zijn eerste indruk: „Sukkel!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33