Nieuw overleg over Sloemonument PZC Soms gaat het goed, soms lukt het niet ALTEIMA Prorail denkt na over nieuwe oplossing voor geluidsoverlast goederenspoor ichapen scheren op Klepperhoeve Rommelmarkt lezers schrijven Meevaller Britannia Jubileum Veere's Genoegen agenda Enquête over profiel nieuwe Commissaris van de Koningin weekenddiensten -11 Vrouw met scootmobiel in sloot Auto rijdt lantaarnpaal omver Kapelle hekelt reprimande Weblog veegt vloer aan met politici inorMaurits Sep iRNEMUIDEN - Prorail be- aadt zich op nieuwe manieren ,m de oorlogsherdenkingen bij iet monument op de Sloedam in ,11c rust en waardigheid te laten ierlopen. Het bedrijf laat dat veten in reactie op een brief an de Stichting Steun Bevrij- [ers Walcheren. loe ver Prorail wil gaan, kan en woordvoerder nog niet zeg- ren. „We zijn nu bezig met het frmuleren van een antwoord. ft)at zal begin volgende week Kei klaar zijn. Maar we denken Rn ieder geval graag mee over _en oplossing." )e stichting voert al enkele J naanden overleg met Prorail, V [e gemeente Middelburg en de p, provincie Zeeland over de toe- d komst van het monument. De list en de waardigheid van de lerdenkingen gaan daar vol lens de stichting verloren.door le aanleg van de goederenspoor- iUDDELBURG - Kinderboerde rij De Klepperhoeve in Middel- lurg bestaat dertig jaar en viert lat morgen met een groot scha- lenscheerfeest. Iet feest begint om 9.30 uur. 'ussen 10.00 en 12.00 uur geeft 'etra Nieuwkerk een demonstra nt ie western paardrijden. Aan- iFc luitend treedt tot 13.00 uur de j ansgroep Medio Burgum op. [anaf 13.00 uur worden scha len geschoren en worden de hoe- <en van de dieren verzorgd. Het ehapenscheerfeest wordt om 6.30 uur afgesloten. Kinderen unnen de hele dag door rijden ip een paard of een ezel, ze kun- len vilt maken van wol en mee- ijden met een paardenkar. Bo- endien staan er kramen van ude ambachten op de kinder- oerderij. Op de zolder van de oerderij is een fotocollage te Tien van de afgelopen dertig aar. (OUDEKERKE - De dorpsvere- liging van Koudekerke houdt norgen een rommelmarkt op iet Dorpsplein. De markt duurt fan 9.00 tot 15.00 uur. Om 10.00 lur is er een verkoping bij op- >od voor waardevolle spullen. )e opbrengst is voor de organi- latie van jongeren- en ouderen- ictiviteiten in het dorp. INTERI EURH DESIGN scheldestraat 25-29 'vlissingen Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE WALCHEREN Buitenruststraat 18 Postbus 8070 4330 EB MIDDELBURG Te1: 0118-493000 Fax:0118-493009 E-mail: redwalch@pzc.nl - Maurits Sep (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Selma Osman Wendy van den Hurk Koen de Vries (sport) CENTRALE REDACTIE 4 Stationspark 28 c Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 I E-mail: redactie@pzc.nl i INTERNET www.pzc.nl a E-mail: web@pzc.nl lijn van het Sloegebied naar de Zeeuwse spoorlijn, de Sloelijn, door Prorail. Om de stichting tegemoet te ko men, heeft Prorail een land schapsarchitect in de arm geno men om een ontwerp te maken voor een betere inpassing van het monument in de omgeving. Het ontwerp hield in dat het mo nument meer beschut zou wor- 'Bank Nederlandse Gemeenten bezorgt Vlissingen meevaller' kopt de PZC (3-6). Vlissingen kan rekenen op zo'n 631.000 eu ro. Wethouder C. Seijbel rekent vast op dit bedrag, maar een be stemming hiervoor heeft ze nog niet gevonden. Wel, mevrouw Seijbel kan eens komen kijken naar de nieuwe toegang en om- zaterdag 10 en zondag 11 juni 2006 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-zon. 23.00 uur:R. Ubels en M. J. J. Helmes, 't Plein 2, Serooskerke, tel. (0118) 591212. den door niewue beplanting, een nieuw uitzichtpunt zou toch weer een weidse blik over het oude slagveld moeten bieden. Dat voorstel, dat in april is ge presenteerd, is door Steun Be- wijders Walcheren - en andere historische verenigingen op Wal cheren - als onvoldoende beoor deeld. Daarop is door de stichting op geving van verzorgingshuis Ter Reede aan de Vredehoflaan. Het ziet er binnen prachtig uit, tot je buiten bent. Trottoir en fietspad zijn door bouwwerk zaamheden verdwenen en de rij weg is zodanig kapot gereden, dat je na elk regenbuitje niet met droge voeten binnen kunt komen. Een klein stukje klin kerweg stelt de mensen nét in staat bij de taxi te komen, zon. 23.00-ma. 8.00 uur:W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. (0118)581271. Tandartsen Walcheren P. Bruijnzeel, Londensekaai 35, Middel burg, tel. (0118) 625963. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: J. van Dieren- donck, tel.(0118)471140, vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. Hament, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur:M. de Jonge, tel. (0118) 616761. nieuw contact opgenomen met de gemeente en de provincie met als inzet het monument te verplaatsen naar een locatie een paar honderd meter verderop richting Arnemuiden. Dat kost echter veel geld. De stichting heeft dat niet en de gemeente en de provincie willen niet betalen. Zij vinden dat Prorail een ver plaatsing moet betalen, omdat maar dikwijls staan daar vrachtwagens of verhuiswa gens voor om te laden en te los sen. Wil je van buiten naar bin nen dan moet je door de plas sen heen zien te komen, soms met rollator of nog ergen met een elektrische invalidewagen. Levensgevaarlijk, want je móet over de weg lopen of rijden. Dan zit een ongeluk in een klein hoekje en wie is dan aan sprakelijk? De gemeente Vlis singen, want die moet er voor zorgen dat trottoirs, fietspaden en wegen normaal te gebruiken zijn, zeker waar het hier zo'n kwetsbare groep ouderen be treft. Een bewoonster, afhanke- Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren: E. v. d. Akker en M. de Bruijn, Kanaal straat 3, Oost-Souburg, tel. (0118) 460860.Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapel- le tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. dat bedrijf ook verantwoorde lijk is voor de overlast door goe derentreinen. „Wij ondersteu nen. als gemeente het pleidooi van de stichting, maar Prorail moet het probleem oplossen", stelt wethouder F. Streng van Middelburg. De provincie is dezelfde mening toegedaan, zegt gedeputeerde A. Poppelaars. Dat heeft hij de lijk van een invalidewagen, diende een klacht in bij gemeen tewerken. Zij kreeg te horen dat er voorlopig geen geld is voor deze werkzaamheden. De meevaller van de BNG kan mooi aangewend worden om de honderden bewoners van Ter Reede uit deze poel van ellende te verlossen. J. Bogte Vredehoflaan 820 Vlissingen Al ongeveer vijf jaar lang is Bri tannia een aanfluiting voor de mooie unieke boulevard van Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: Zaterdag 10.00-17.00 uur:Apotheek Hummelen, Markt 69, Middelburg, tel. (0118) 612134. Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, telefoonnummer (0118) 612538. 24-uursdienst (voor spoedeisende re- cepten):Apotheek Van de Sande, Bad huisstraat 30-34, Vlissingen, tel. (0118) 412066. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegarti- kelen, tel. 0118-684000. stichting in een overleg ook me degedeeld. Ook de provincie is niet bereid om te betalen voor verplaatsing van het monument. Prorail is bereid om een oplos sing aan te dragen, zegt een woordvoerster. Of het bedrijf ook bereid is daarvoor geld op tafel te leggen, liet zij in het mid den. „Daarop kan ik niet voor uitlopen." Vlissingen. Bespottelijk! Nu moet het weer zonodig zo'n twee maanden duren voor de be slissing valt (PZC 1-6). Voor de zoveelste keer. Waarom moet dat nu weer zolang duren? Slo pen die handel, en zo snel moge lijk bouwen. Is er nu eens nie mand met wat daadkracht, zo kan het toch niet blijven. Vlissin gen verdient deze bouwval niet. Harry MZ Boer Westerzicht 445 Vlissingen VEERE - Muziekvereniging Veere's Genoegen geeft morgen een jubileumconcert. Veere's Genoegen bestaat dit jaar 85 jaar. Tijdens het ju bileumconcert zijn er optre dens van het fanfareorkest onder leiding van Bram Over- beeke, de blokfluitgroep onder leiding van Carine Louwerse en het leerlingenensemble onder leiding van Johanna Wille- boordse. Het concert is in clubgebouw Het Akkoord aan de Oudestraat en begint om 19.30 uur. STREEKACTIVITEITEN MIDDELBURG - Midgard, 21.00 uur: Lost Key avond, concert Xtortion en In carnate; OOSTKAPELLE - Duinweg 32, Wijk- huijsweg 5, Noordweg 51, Noordweg 60A, 10.00 - 17.00 uur: Open tuinda gen; VLISSINGEN - Café Soif, 23.00 uur: Op treden Littl'Xtra; Coosje Buskenstraat/Scheldeplein, 8.00 -16.00 uur: Weekmarkt; Open Hof, 9.00 uur: Hatha yoga en om 10.35 uur Power yoga; MEC Korenbloemlaan5, 14.00 - 17.00 uur: Presentatie en informatie vocht- dempende groendaken; Sint Jacobskerk, Benefietconcert voor straatkinderen van Nicaragua door Zeeuws jeugdorkest, 20.00 uur; De Piek, 21.30 uur: Optreden jong Zeeuws talent. (Advertentie) Provincie Zeeland Per 1 februari 2007 neemt de heer drs. W.T. van Gelder afscheid als Commissaris van de Koningin in Zeeland. In september start de wervingsprocedure voor een nieuwe Commissaris. Met deze enquête heeft u de mogelijkheid uw mening te geven over het soort Commissaris van de Koningin dat gezocht moet worden. Zo kunnen uw wensen meegenomen worden in de wervingsprocedure en verwerkt worden in de profielschets. Vindt u de politieke kleur van de nieuwe commissaris van belang? 0 Ja 0 Nee De nieuwe commissaris is (maximaal 3): 0 Een vernieuwer met creatieve ideeën 0 Iemand die Zeeland op de kaart zet 0 Een coördinator en bruggenbouwer die zorgt dat zaken soepel verlopen 0 Een sociaal bewogen persoon 0 Iemand met gevoel voor de Zeeuwse identiteit 0 Gezaghebbend, iemand die boven de partijen staat 0 Geen voorkeur Met welke onderwerpen heeft de nieuwe commissaris betrokkenheid (maximaal 3)? 0 Economie 0 Cultuur 0 Landbouw en Visserij 0 Natuur en Milieu 0 Welzijn en Sport 0 Openbare Orde en Veiligheid 0 Ruimtelijke inrichting van de provincie 0 Infrastructuur 0 Grensoverschrijdende samenwerking 0 Historie 0 Geen voorkeur Wat is volgens u de belangrijkste opdracht voor de nieuwe commissaris? 0 Zorgen dat de provinciale overheid goed functioneert 0 Waken over een veilig Zeeland 0 Samenwerking bevorderen met bestuurders in Zeeland, Den Haag, Brussel en Vlaanderen 0 Intensief contact onderhouden met burgers en bedrijfsleven in Zeeland 0 Geen voorkeur Wat zou u als tip aan de nieuwe commissaris willen geven? 0 U kunt uw reactie vóór 1 juli mailen naar: stateneriffier@zeeland.nl of sturen naar provincie Zeeland, mw. drs. B.L. Allewijn, statengriffier, Antwoordnummer 75, 4330 VB Middelburg De enquête is ook digitaal in te vullen via www.zeeland.nl. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op de in de PZC ver schenen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactie tijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De redactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. vrijdag 9 juni 2006 De schildersclub het Straatje van Vermeer uit Westkapelle oefent op locatie, vlakbij de duinovergang van de reddingsmaatschappij. foto Ruben Oreel door Edith Ramakers WESTKAPELLE - Een uurtje geleden staken de paalhoofden nog ruim boven het water uit. Net als de bunker en de groene strook daarachter, die de berm wordt genoemd. De schildersclub het Straatje van Vermeer uit Westkapelle oefent op locatie, vlakbij de duinover gang van de reddingsmaatschappij. „Al les verandert. De vloed neemt ook de wind mee", zeggen de schilders. „Leg dat maar eens vast op doek." Amateurs vinden zij zichzelf. Ricky (uit Vlissingen), Noor (uit Oostkapelle) en Addie (uit Westkapelle) zijn drie van de circa veertig leden (allemaal vrouwen op een na) van de club van het Straatje van Vermeer. „Schilderen is leuk en het ontspant. Wij zijn amateurs én liefheb bers. De schilders die uitgenodigd wor den voor de week van de Schilders aan Zee in Domburg zijn kunstenaars." Vrijdag 16 juni (van 13.00 tot 20.00 uur) én 17 juni (van 11.00 tot 17.00 uur) expo seert de club in vier garageboxen vlak bij de Koestraat in Westkapelle. De straat zelf is omgedoopt tot Straatje van Vermeer. „Het werk van een heel jaar wordt dan tentoongesteld", zegt le rares Marja Minderhoud. „Er hangen niet alleen olieverfschilderijen op, maar ook pentekeningen, aquarellen en krijt tekeningen." Soms draait het om een detail, nagete kend van een plaatje uit een boek, of een tulp of krukje bijvoorbeeld, dan weer om een landschap. Vandaag is het strand bij Westkapelle proefkonijn. Het rode strandpaviljoen, de paalhoofden op rij, de basaltblokken en het zand strand prikkelen de verbeelding. Bij Ricky is de kleur van het strand ge ler dan bij alle anderen. Ze staat bij de groep bekend als een gewaagde, 'flam boyante' schilder. „Als je goed kijkt dan zie je veel kleuren of zouden de kleuren er ook kunnen zijn. Ik gebruik paars voor de lucht, omdat er een licht paarse gloed over ligt. Ik zie die ten min ste." Ze wordt bijgevallen door Joke, die met krijt paalhoofden tekent. „Het hoeft niet allemaal herkenbaar te zijn. Als je een perfect, herkenbaar beeld wil krij gen, dan kan er een foto gemaakt wor den." De oefening maakt de schilderijen beter en het plezier in schilderen groter. „Mijn zus wilde mijn schilderij van klaprozen hebben", zegt Noor. En Ric ky heeft net nog een vriendin blijge- maakt met een schilderij. Ze ruilde het tegen een stoompan. „Dit weekeinde ga ik naar mijn zoon om bij hem thuis een schilderij te maken. Hij houdt van werk met veel kleuren. Dat kan ik wel leve ren." Schilderen is de bindende factor, maar toch, de wekelijkse ochtenden hebben ook een soort therapeutische kant. Mar- greet lacht: „Tijdens het schilderen wordt er van alles besproken." „En we vieren verjaardagen met elkaar. Het is een leuke club; we hebben het gezellig met elkaar", vat Ricky samen. „Ik hoef voor niemand te schilderen, ik hoef ook niet heel goed te worden, als ik er maar plezier in hou." Heieen zegt waarschuwend: „Maar dit is ook weer geen theekransje. We zijn serieus en we willen ook iets leren." Er wordt naar Nel en Heieen gewezen. Die zijn goed en krijgen vaak opdrach ten. „En Nel hangt in het Polderhuis." Nel knikt: „Ach, soms gaat het goed. Ze ker als ik thuis ben en de tijd aan me zelf heb. Vandaag wilde het in twee uur tijd niet zo lukken." YERSEKE - Een 85-jarige wouw uit Yerseke is gistermid dag rond vier uur met haar scootmobiel in de sloot langs de Grintweg in Yerseke gereden. De oorzaak is nog onbe kend. Zij is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd voor verder onderzoek. De vrouw hield aan het ongeval een pijnlijke rug, pols en linkerzij over. OVEZANDE - Een 28-jarige automoblist uit de gemeente Borsele heeft gisteren rond half acht 's ochtends in de Hoofdstraat in Ovezande een lantaarnpaal omver gere den. Door onbekende oorzaak ging een klep van de bestel bus open waardoor de auto een lantaarnpaal raakte. Deze viel om en raakte de voorgevel van een woning. KAPELLE - Het verwijt dat de gemeente Kapelle zich on voldoende inspant om vluchtelingen met een verblijfsta tus onderdak te bieden, is misplaatst. Dat schrijft wethou der L. Kosten (SGP, asielzoekers-/vluchtelingenbeleid) aan zijn gemeenteraad in een reactie op de reprimande die het gemeentebestuur eind vorige maand kreeg van ge deputeerde H. van Waveren. Die constateerde dat Kapel le ver achterloopt bij de huisvesting van statushouders. Kapelle moet volgens de taakstelling die haar is opgelegd minstens zestien vluchtelingen woonruimte geven. Dat aantal haalt Kapelle bij lange na niet. Volgens Kosten is dat niet de gemeente aan te wrijven. De ervaring leert, dat de vluchtelingen liever niet in kleinere plattelandsge-r meenten wonen. Ze geven de voorkeur aan een stad. Buur gemeenten als Reimerswaal en Borsele hebben dezelfde ervaringen, zegt Kosten. Wethouder F. Tollenaar van Bor sele bevestigde dat gisteren. Zijn Reimerswaalse collega C. Knuijt (eveneens verantwoordelijk voor de opvang van vluchtelingen) was donderdag wegens vakantie niet be reikbaar. Op dit moment heeft Kapelle één woning gere serveerd voor de opvang van statushoudex-s. Die staat al een half jaar leeg. Desondanks vindt de provincie dat Ka pelle een of twee woningen extra vrij moet houden. Kos ten legt zich daar - zij het morrend - bij neer. HULST - De weblog over de Hulster politiek, Kever, haalt wethouder P. Weemaes van deze gemeente door het slijk. Ook het functioneren van burgemeester J.F. Mulder wordt er in een kwaad daglicht gesteld. Mulder wordt door de schrijver(s) van de weblog afgeschilderd als 'het opperhoofd der college-indianen', die binnen het college niets in de pap te brokken heeft omdat Weemaes 'alle troe ven in handen heeft en iedereen scalpeert die zich maar in zijn cirkel begeeft'. Weemaes wordt onder meer beschul digd van 'maffiapraktijken' en misbruik van zijn positie als wethouder omdat hij mede-vennoot is van een plaatse lijk makelaarskantoor. Hij krijgt ook in de schoenen ge schoven dat door zijn toedoen een einde is gekomen aan de politieke carrière van P. Boogaert, de nummer vier op de kandidatenlijst van Progressief Hulst. Burgemeester Mulder wenste gisteren nauwelijks in te gaan op de tek sten op de weblog. „Daar reageer ik niet op, want ik neem dit absoluut niet serieus", zegt hij. Weemaes stoort zich wel aan 'kwetsende taal en uitspraken die schade berok kenen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 11