Gemeente eist kooprecht grond PZC Bedevaarten zijn weer in Commissie slikt bezwaren tegen appartementen grotendeels in Lintje voor toneelman Nooit meer je bestanden, kwijt 11 Hulst wil woekerprijzen voor percelen in Plan Perkpolder voorkomen Graauw droomt nog van fietspad Dorpsraden krijgen meer subsidie Geld voor ondergrondse containers Advocaat tegen umts-masten Mogelijk potje voor monumenten Hnnr Ronald Verstraten AAUDENBURG - Het lijkt even ten reisje terug in de tijd, een nostalgische gebeurtenis. Maar 20 oud is de (hernieuwde) bede vaart naar Maria met de inktpot nog niet. Amper tien jaar geleden is zij er gekomen. „Op initiatief van de Zonnebloem gestart en in diver- donderdag 8 juni 2006 se plaatsen in Vlaanderen nage volgd", memoreert voorzitter Jef van Dongen. En met kenne lijk succes, want, weet hij te mel den: „Bedevaarten zijn weer in. Ondanks andere geluiden, blij ken de mensen toch altijd op zoek, individueel of als groep." Terwijl aan de ingang van het kerkplein de vlag van Onze Lie ve Vrouw van Aardenburg zacht jes wappert, zweeft door de openstaande deuren kerkelijk gezang naar buiten. Meer dan honderd katholieke gelovigen luisteren naar pastor Ignace D'hert. Hij vervangt deken Peter van Hecke, die onvoorzien is verhinderd. Maar de bood schap houdt ongewijzigd stand. Hier, op de plaats waar ooit een wonder gebeurd zou zijn, wordt opnieuw de voorspraak ge vraagd van de Heilige Maagd. „Die het vrouwelijke gezicht van God weergeeft", duidt D'hert haar betekenis. Vooraan zitten opvallend veel mensen die op een rolstoel zijn aangewezen. Bij het verlaten van de kerk worden ze voorafge gaan door het grijswit van de an deren. Meest vrouwen, een enke le man. Nagenoeg allemaal van een generatie die de inktpot nog heeft gekend en daadwerkelijk gebruikt. Net zoals Maria trouwens. Of ei genlijk het nog jonge kind Je zus. Want, zo vertelt de legende, het zou ooit een document heb ben geschreven, dat de executie van een onschuldig veroordeel de voorkwam. Hoor Harold de Puysseleijr PERKPOLDER - Grondeigena- in het gebied van Plan Perk- lolder moeten him eigendom eerst aan de gemeente Hulst te loop aanbieden als ze van plan zijn tot verkoop over te gaan. )e gemeente heeft dat geregeld loor de mogelijkheden te benut- ;n die de Wet Voorkeursrecht iemeenten haar daartoe geeft. )e bedoeling is dat de'partijen lie betrokken zijn bij de vormge- fing van Plan Perkpolder niet loor verrassingen komen te taan. Bijvoorbeeld omdat jrondspeculanten strategische losities in het plan proberen te erwerven om de grond vervol- •ns tegen woekerprijzen weer !an de hand te doen. iij ruim honderd grondeigena- en is gisteren een brief bezorgd i waarin de gemeente hier uitleg ■fover geeft. Kort gezegd is ie- die zijn grond wil verko en, verplicht deze als eerste- an de gemeente aan te bieden. Ie wet biedt de verkopende par- ,j overigens niet alleen plich- >n, maar ook rechten. Zo kan e verkoper vragen om deskun- ig advies als hij vindt dat de ge- leente een te lage prijs biedt oor zijn grond. De rechtbank benoemt in dat ge val een of meer deskundigen die ien advies geven. De gemeente etaalt de kosten van die proce- ure. De Wet Voorkeursrecht ge- ïeenten dwingt ook niemand zijn grond te verkopen. Dat eslist de eigenaar in eerste in- g itantie zelf. )e gemeente deed eerder in de linnenstad al een beroep op de- agenda STREEKACTIVITEITEN LINGE - Statenboomweg, 21.00 uur: pening western weekend; ENGSTDIJK - De Schuur, 20.00 uur: aarvergadering dorpsraad Hengstdijk; I0EK - Feesttent, 14.00 uur: d'Hoekse eesten met bingo en verhalen; 18.30 Opening feesten, zeepkistenrace I n feestavond; IULST - Reynaertcollege aan de Gil- lenstraat, 19.00 uur: Bewegen en spor en voor (ex-)hartpatiënten; 10STBURG - Den Hoekzak, 13.30 uur: ieniorensoos; •AS VAN GENT - St. Albert, 8.00 uur: Biesbosch; IINT - JANSTEEN - De Warande, ur: Ouderensoos; ERNEUZEN - Churchill hotel, 20.00 mr, Bijeenkomst afdeling Zeeland van Ie landelijke vereniging van computer ebruikers; Advertentie Den Dekker j Muziek iAPELLE 0m-330330 row.dendekkermuziek.com Bezorgklachten: 0-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREIM Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEIM Tel: 0115-645769 Fax:0115-645742 E-mail: redtern@pzc.nl René Hoonhorst (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114)372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ze wet om projectontwikkelaars de snel af te zijn. Het totale plangebied beslaat vierhonderd hectare, waarvan volgens sectorhoofd Ruimte, G. Totté ongeveer de helft nodig is voor de realisering van Plan Perkpolder. Meer dan tweeder de van de benodigde grond is overigens al eigendom van de Dienst der Domeinen, die samen met Rijkswaterstaat, het water schap, de Dienst Landelijk Ge bied en de marktpartijen AM Wonen en Rabo Vastgoed deel neemt in het plan. De belangrijkste onderdelen van het project zijn de aanleg van een jachthaven in combina tie met het verleggen of aanpas sen van de zeedijk, de bouw van permanente - en vakantiewonin gen en de aanleg van een golf baan. De gemeente wil de onderhande lingen met de grondeigenaren voor 1 augustus openen en heeft met de wet Voorkeursrecht in dé hand twee jaar de tijd om die af te ronden. „Als iemand echt niet wil verkopen, zullen we de plannen moeten aanpassen, maar de eerste geluiden duiden daar nog niet op", aldus Totté. De gemeente hoopt nog voor ok tober dit jaar overeenkomsten te kunnen sluiten met de par tijen die meewerken aan Plan Perkpolder. De financiering van het project is nog niet volledig rond. Het wachten is op groen licht van het Rijk voor een bij drage van tien - tot twintig mil joen euro voor de aanleg van nieuwe natuur. Als alle procedures vlekkeloos verlopen, kan de eerste spade voor Plan Perkpolder volgens wethouder F. van Driessche in de loop van 2008 de grond in. Leerlingen van basisschool De Hille leggen een behendigheidsparkoers voor de mountainbike af. Kees Hamelink (r) helpt een beetje. foto Peter Nicolai door René van Stee TERNEUZEN - Door alle aandacht voor het naderende wereldkampioen schap voetbal, lijkt het erop dat andere sporten er helemaal niet meer toe doen. In de lawine van alle mediageweld slaagde de Stichting Welzijn Terneuzen (SWT) er gisteren toch in om minder be kende sportverenigingen onder de jeugd nadrukkelijk in de schijnwerpers te zetten. Meer dan honderd kinderen van vier ba sisscholen in Terneuzen deden in sport centrum Vliegende Vaart mee aan de monstraties badminton, wielrennen, vol leybal, waterpolo en tafeltennis. De ken nismakingsmiddag had niet alleen extra bekendheid voor die sporten als doel, ook wil de SWT stimuleren dat meer kinderen gaan sporten. En dan niet alleen omdat dit gezond en goed is voor hun sociale vaardigheden, maar ook als wapen tegen de toenemende zwaarlijvigheid onder kinderen. „De meeste kinderen zitten op voetbal of tennis. Bij die clubs hoef je dergelijke middagen niet te houden. We hebben dan ook bewust voor minder bekende sporten gekozen. We hopen dat kinde ren die nog niet bij een sportvereniging zijn aangesloten dit alsnog zullen doen", vertelt mede-organisator Tim Siersema, stagiair bij de SWT en stu dent sport en commercie aan het Zoom- vlietcollege in Roosendaal. Het enthousiasme van de kinderen, on dersteund door leerlingen van de sport- klas van Stedelijke Scholengemeen schap De Rede, was groot. Zoals bij de tweeling Sharona en Sylvana Tieleman (10). Allebei fanatiek lid van gymnas tiekvereniging EMM in Terneuzen, maar eigenlijk ook op zoek naar een tweede sport. WK-koorts „Badminton vond ik toe nu toe het leukst, maar ik denk dat we toch op voetbal gaan", Zegt een bezwete Sylva na tijdens de pauze. Haar zus voegt er aan toe dat zij niet alleen zijn aangesto ken met de WK-koorts. „We willen echt al veel langer op voetbal." De informa tiefolders die de zusjes Tieleman na af loop van de clubs meekrijgen, hebben zij dus niet nodig. Zowel Siersema als coördinator Marco Vaal van de SWT en Leon van Fraeijen- hove (student van het Cios en ook lid van de organisatie) denken dat de sport kennismakingsmiddag een blijvertje is. „Dat is althans wel de bedoeling. Na tuurlijk is dit mede afhankelijk van het succes van vandaag, maar ik denk echt dat de clubs er ook iets aan hebben. Want dezé middag levert hen ongetwij feld nieuwe leden op. En wie weet nieu we vrijwilligers", legt Marco Vaal uit. Marijke van Hoije van Badmintonclub Terneuzen is in ieder geval enthousiast. Net als de andere deelnemende clubs schreeuwt haar vereniging niet om le den, maar is nieuwe aanwas altijd van harte welkom. „Het is een open deur, maar daardoor hou je de continuïteit er- door René Hoonhorst TERNEUZEN - Echt enthou siast waren de leden van de Ter- neuzense commissie omgeving gisteravond nog niet. Maar de felle tegenstand tegen bouw plannen voor drie 'stedelijke ap partementenvilla's' op de plek van het voormalige zwembad de Honte was toch wel weggeëbd. Burgemeester en wethouders - én deskundige ambtenaren op het stadhuis - vinden de plan nen stedenbouwkundig verant woord en achten de projectont wikkelaar bonafide, meldde wet houder F. van Hulle. VVD-com- missielid en voormalig wethou der van Sas van Gent, R. Noët benadrukte dat hij in het verle den ook goede ervaringen had met de Brabantste bouwonder nemer Geelders, Het gerucht dat het bedrijf de appartemen ten al weer zou willen overdoen aan een ander voor ze zijn ge bouwd, berustte volgens hem op kwaadsprekerij. Geelders zou al leen bij de Woonstichting Clavis hebben geïnformeerd of die be langstelling had om te participe ren in de bouw van een aantal huurwoningen. Clavis liet de be ker aan zich voorbij gaan, maar een Brabantse corporatie zou wel in het project willen stap pen, had Noët begrepen. Nadat GRAAUW - Een fietspad van Graauw naar Paal. De le den van de dorpsraad Graauw dromen er nog steeds van. Tijdens de algemene vergadering zijn er weer nieuwe op ties besproken. Het idee om te onderzoeken of een fiets pad over de dijk misschien een mogelijkheid zou zijn, wordt op dit moment onder de loep genomen. Het fiets pad naast de weg is, zoals het er nu naar uit ziet, echt on haalbaar. Mocht het fietspad een droom blijven, dan blijft de dorpsraad naar andere mogelijkheden zoeken. TERNEUZEN - Er komt volgend jaar meer geld beschik baar voor de dorps-, wijk-, en stadsraden in de gemeente Terneuzen. Dat blijkt uit de Perspectievennota 2007- 2010, waarin de gemeentefinanciën worden belicht. Voor een goed functioneren van de wijkraden is het vol gens B en W 'onontbeerlijk' dat het budget voor calamitei ten met 20.000 euro wordt verhoogd tot 32.000 euro. Ver der vindt het college het noodzakelijk de bijdrage aan de kern- en wijkraden met 10.000 euro te verhogen. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen trekt vanaf vol gend jaar jaarlijks 120.000 euro uit voor het plaatsen van ondergrondse vuilcontainers. In de Perspectievennota 2007-2010 betogen B en W dat het gebruik van onder grondse vuilcontainers de vervuiling van de woonomge ving in belangrijke mate tegengaat. „Een en ander draagt er mede toe bij dat de leefbaarheid en representativiteit van wijken en centrumgebieden wordt vergroot", aldus het cohege. TERNEUZEN - Het actiecomité De Oudelandse Hoeve in Terneuzen, dat zich inzet tegen de komst van umts-mas- ten, heeft zich gisteren versterkt men een advocaat. Het team zet zich nog altijd in voor de verwijdering van de aanwezige umts-masten op de flat Edvard Grieghof in Terneuzen. Die zouden volgens het comité schadelijk zijn voor de gezondheid. E. Fieret sprak naar eigen zeggen over een positief gesprek met haar nieuwe advocaat, waar in juridische mogelijkheden liggen om de bestaande mas ten van de flat te verwijderen. Welke advocaat zij in de arm hebben genomen, wilde zij nog niet prijsgeven. Wel gaf ze aan dat haar advocaat bekend is met de gebeurte nissen rond de plaatsing van umts-masten in Terneuzen. TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen draagt in de toe komst mogelijk financieel bij aan de restauratie van waar devolle panden. Op dit moment is er geen gemeentelijk be leid om restauraties van (rijks)monumenten te ondersteu nen. In de praktijk wordt er echter veelvuldig een beroep gedaan op de gemeente om met name projecten met een openbaar of maatschappelijke functie te steunen met een financiële bijdrage. „Na afronding van de lopende inven tarisatie van waardevolle panden in onze gemeente", schrijft het college van B en W aan de gemeenteraad, „zul len wij ons bezinnen in hoeverre wij hieraan tegemoet kunnen komen." door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - De voor dracht aan de koningin schetst William Asselman uit Klooster- zande als iemand die de verant woordelijkheid voor zijn leefom geving niet uit de weg is gegaan. Asselman maakt zich tot op de dag van vandaag verdienstelijk voor de samenleving en is daar om benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Burgemeester Jan-Frans Mul der speldde hem de koninklijke onderscheiding gisteren op. As selman zou het lintje al tijdens de jaarlijkse lintjesregen heb ben moeten ontvangen, maar de ceremonie werd uitgesteld om dat hij door privé-omstandighe- den verhinderd was. De inwoner van Kloosterzande is vooral bekend van het volks theater. Zo was hij in 1966 mede oprichter en sindsdien voorzit ter van De Scheldegalm. De to neelvereniging werd opgericht door leden van de toenmalige Katholieke Agrarische Jeugdver eniging en werd in 1972 voortge zet onder de naam De Schelde galm. Vanaf 1980 worden stukken van streekgenoten opgevoerd in het dialect van het Land van Hulst. Onder zijn bezielende leiding ontwikkelde de vereniging zich tot een begrip en één van de grootste publiekstrekkers in de streek. Asselman onderhoudt de contacten met de auteurs, zaalei genaren en de media en neemt de voorbereidingen voor decors, licht en geluid voor zijn reke ning. Daarnaast speelde hij zelf altijd een rol in de stukken. wethouder Van Hulle verzeker de dat de toekomstige apparte menten in de buurt passen en be loofde dat de wijkbewoners in Zuiderpark worden ingelicht vóór de daadwerkelijke bouw begint, lieten de meeste commis sieleden hun bezwaren varen. Ook al omdat de beslissing tot de bevoegdheden van het colle ge behoort. De meeste partijen vroegen Van Hulle nog wel om schriftelijk vast te leggen dat de nieuwbouw bij de uitstraling van de buurt past. Burgemeester Jan-Frans Mulder speldt William Asselman de ko ninklijke onderscheiding op. foto Wim Kooyman (Advertentie) Back-up Online voor bedrijven: nü de eerste drie maanden gratis Daarna: €4,95 per maand Automatisch back-up van bestanden op pc of laptop Nooit meer verlies van bedrijfsgegevens Bestanden altijd en overal beschikbaar Deze actie geldt t/m 31 juli 2006 back-up online fe kpn sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41