Kritiek op Thoolse kadernota PZC Koos weet het zeker: afval bestaat niet Raad van State biedt Korpa Kaartspel uit Biezelinge kans Nooit meer je bestanden kwijt Coalitiepartijen vol lof, oppositie vindt plannen voor 2007 te ambitieus /lan krijgt boete oor toetakelen orgmedewerker lomer jaarmarkt n 's-Heerenhoek bij nader inzien agenda Jongens steken berm in brand Eenzijdig ongeval Wilhelminadorp Boete voor bezit nepwapens Drankrijder Heinkenszand bestraft Concert tuin van Jachthuis donderdag 8 juni 2006 bil nor Cornelleke Blok IINT-IVLAARTENSDIJK - Woor- en van lof van de coalitiepar- ijen, maar ook forse kritiek van e oppositie. De commissie be- liiurszaken van de gemeente holen was gisteravond ver- ecld over de kadernota 2007, ie het Thoolse college van bur- emeester en wethouders aange- oden heeft aan de raad. Het lijkt wel alsof ik een ande- I kademota heb gelezen dan iliie", begon A. van de Sande, actievoorzitter van de Chris- ÖDDELBURG - Een 21-jarige iwoner van Yerseke vond zich- clf niet zonder meer schuldig an de mishandeling van een argmcdewerker. De Middel- urgse politierechter M. Klaren- eek zag het gisteren anders. „U eeft hem aangevallen en hard izijn gezicht geslagen." e politierechter was dan ook rertuigd van het bewijs en ver- jrdeelde verdachte tot 250 eu- i boete en een voorwaardelijke erkstraf van zestig uur. Ie man geraakte 17 februari in èrseke in conflict met de zorg- edewerker toen die niet bereid ras om een bankpasje aan hem te staan. De aanleiding tot et achterhouden van de pinpas ras dat de hulpverlener van ver- achtes moeder had vernomen at hij harddrugs had gebruikt, e zorgmedewerker kwam die ag bij hem langs voor een rugstest. Daarover had de Yer- ekenaar zich kwaad gemaakt, ij koelde zijn woede op het achtoffer. Die hield aan de uistslagen een wond aan zijn Dofd. bloeduitstortingen en wfdpijn over. fficier van justitie J. Valente ad vier weken voorwaardelijke yangenisstraf en 250 euro boe- geëist. ■HEERENHOEK - In 's-Hee- nhoek wordt zondag de zomer- larmarkt gehouden met kraam- jes, een vrijmarkt, muziek, op- edens, een groot springkussen i een expositie van de jarige int-Bavowelpengroep. e opening van de jaarmarkt is n 11.00 uur op het Kerkplein. Rirlvereniging The Showgirls left daar van 12.00 tot 13.00 ureen optreden. Van 12.30 tot 8 00 uur is er live-muziek, seft clown Frollie optredens en an er worden gesprongen op n springkussen, ook allemaal het Kerkplein. In de Heeren raat, is van 16.00 tot 19.00 uur ve-muziek. De tentoonstelling in de 50-jarige welpengroep int-Bavo is van 11.00 tot 17.00 urin De Jeugdhoeve. tenUnie zijn lange lijst van kri tiekpunten. Even daarvoor uit ten de coalitiepartijen PvdA, SGP, CDA en WD niets dan lof over de kadernota. „Ik heb veel bewondering voor de snelheid en de wijze waarop het college de kadernota heeft opgesteld. Het sluit goed aan bij het coalitieprogramma", sprak PvdA-fractievoorzitter J. Oude- sluijs. SGP'er H. van Eenen- naam kon zich daarbij aanslui ten. „Het is een reële raming met aandacht voor jeugdbeleid, armoede, de Wet Maatschappe lijke Ondersteuning en zonder lastenverzwaring voor de Thool se inwoners." J. Bout, fractie voorzitter van het CDA, was erg tevreden over de vele overeen komsten met zijn eigen partij programma. „De milieu-educa tie staat weer op de rol en er is aandacht voor de onderwijshuis vesting in Tholen-stad. Het is een goed stuk." Volgens Van de Sande en zijn partij is de kadernota echter te ambitieus. „De ambities zijn gro- 12.00-13.45 uur: Zwemmen; De Vroone, 13.00 uur: Soos, biljarten; KRABBENDIJKE - Peuterspeelzaal De Krukeltjes, 9.30 uur: Inloopmorgen; KRUININGEN - Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartcompetitie senioren; Zwembad Den Inkel, 13.00-14.00 uur: Meer bewegen voor ouderen, 55-plus; RILLAND - Peuterspeelzaal De Krukel tjes, 9.30 uur: Inloopmorgen; SINT-MAARTENSDIJK Haestinge, 7.30-9.00 uur, 15.00-17.00 uur en 18.30-20.00 uur: Nationale Zwemvier- ter dan de financiële mogelijkhe den. Er wordt te veel risico geno men met de geraamde inkom sten", stelde hij. Van de Sande doelde daarmee onder meer op een dividenduitkering van Del ta nv van 800.000 euro, die als inkomst meegenomen is op de balans. J. Boulogne (Algemeen Belang Tholen) en M. Klippel (Reforma torische Fractie Tholen) waren het met hem eens. De oppositie partijen zetten ook vraagtekens bij de bezuiniging van 320.000 euro, die als stelpost is meegeno- daagse; De Klomp, 14.30-16.00 uur: Kle- dingmarkt; THOLEN - In de Spetter. 7.30-9.00 uur, 15.00-17.00 uur en 18.30-20.00 uur: Na tionale Zwemvierdaagse; CVBA/Elkie Stichting, Rolandseweg 2, 10.00-16.00 uur: Open dag; Stoofstraat 8, 20.00-22.00 uur: Informa tie over borstvoeding; WEMELDINGE- Dorpshuis De We ntel, 13.00 uur: Soos; biljarten en kaar ten; YERSEKE - Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. men in de kadernota 2007-2010. Wethouder K. Heijboer (SGP) gaf in zijn reactie aan dat het college in het geval van de divi denduitkering wel degelijk reke ning heeft gehouden met tegen vallers, doordat ze meevallers uit voorgaande jaren heeft gere serveerd. „Ik krijg de indruk dat de re- servepot goed gevuld is", zei Van de Sande. De CU zag nog meer beren op de weg, zoals tegenvallers bij de scholen bouw, de plannen voor het be drijventerrein Noord in Tho- KLOETINGE - Een muziektent mag dan deze week in Kloetinge na een bewonersenquête afge schoten zijn, muziek zal zondag wel te horen zijn in Kloetinge. Brassband Excelsior treedt bui ten op bij het Jachthuis in Kloe tinge. Het tuinconcert van de Kloe- tingse brassband bij het Jacht huis is een traditie. De am- len-stad en het plan Impuls Sint-Maartensdijk-Scherpenis- se. De CU, die armoedebeleid hoog in het vaandel heeft staan, had zelf ook enkele ambitieuze plan nen. Van de Sande: „We willen een extra budget van 50.000 eu ro inruimen voor het minimabe leid." Op welke manier de CU daar geld voor wil vrij maken, werd gisteravond niet duidelijk. De Thoolse gemeenteraadsleden discussiëren in de raadsvergade ring van 15 juni verder over de kadernota. bachtsvrouwe van Kloetinge biedt Excelsior jaarlijks de mo gelij kheid het seizoen af te slui ten met een optreden in haar tuin. De brassband onder leiding van Bert van Thienen speelt vanaf 11.30 uur onder meer de Centen nial Prelude van Jan Van der Roost, For Your Eyes Only van Bill Conti en The Great Escape van Elmer Bernstein. door Jan van Ommen DEN HAAG - Door een uit spraak van de Raad van State kan G. Korsuize uit Biezelinge mogelijk alsnog toestemming krijgen voor het organiseren van een landelijk kansspel om geld. Korsuize probeert al jaren een kansspelvergunning voor zijn Korpa Kaartspel te krijgen. Het kaartspel is vooral bedoeld voor sportverenigingen die met' ver koop van het kansspel hun bud get kunnen aanvullen. Korsuize kreeg van het ministerie van Jus titie, die over dergelijke vergun ning gaat, keer op keer nul op het rekest. In 1994 wees de Raad van State al een keer een ver zoek van Korsuize af. De Raad van State nam destijds de argumenten van Justitie over, die begin jaren negentig Korsuizes verzoek afwees om dat het ministerie geen nieuwe kansspelen wilde. Onder meer om wildgroei en gokverslaving tegen te gaan. Tien jaar verder is het aantal kansspelen enorm toegenomen. De Biezelinger kreeg weer hoop onder meer na de start het spel 'Dayzers' van de Staatsloterij. Volgens Korsui ze is Dayzers een nieuw kans spel en om die reden moet zijn kaartspel ook een kans krijgen. Korsuize diende recentelijk op nieuw een verzoek in bij Justitie om met zijn zelf ontwikkelde spel te kunnen beginnen. Justitie wees zijn verzoek weer af met het argument dat het be leid sinds 1993 niet is veran derd. Het ministerie weigerde daarbij op de nieuwe argumen ten van Korsuize in te gaan. En is het ministerie nu opgebroken. De Raad van State stelt vast dat de feiten sinds de laatste uit spraak wel degelijk zijn gewij zigd. Zo zijn er de afgelopen ja ren flink wat kansspelen bijge komen en zijn ook de prijzenkas- ten enorm gegroeid. Justitie heeft geen goede reden aange voerd om Korsuize te weigeren wat ze de Staatsloterij en de Postcodeloterij wel toestaat. Door de uitspraak maakt Kor suizes kaartspel een grote kans toegelaten te worden in de Ne derlandse kansspelarena. Wordt vervolgd. Advertentie i i Den Dekker Muziek KAPELLE 0113-330330 www.dendekkermuziek.com De Inner Wheelclub Goes-Reimerswaal, de vrouwen-serviceclub voortgekomen uit Rotary Goes en Rotary Goes-Rei merswaal, heeft het financieel mogelijk gemaakt dat zorgcentrum De Kraaijert in Lewedorp sinds dinsdèg over een duofiets beschikt én niet zoals gisteren gemeld de Rotary Club De Bevelanden. Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstij- len;zaterdags tot 12.00 uur REDACTIE bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus31 4460 AA goes 1:0113-315670 Fax:0113-315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Frank Balkenende (chef) Cornelleke Blok Willem van Dam Mieke van der Jagt Rob Paardekam Koen de Vries (sport) Harmen van der Werf centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes lel: (0113)315500 ;ax: (0113)315669 ?-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Koos de Vuilnisman op de basisschool De Kattenschulp in Kattendijke. door Willem van Dam KATTENDIJKE - Dat is me er eentje, die Koos de Vuilnisman. Duikt-ie zo maar in een afvalbak om de inhoud er van te inspecteren. En de kinderen la chen natuurlijk. Koos de Vuilnisman (een creatie van de Middelburgse acteur Theodoor Braaks- ma) was gisteren te gast op de basis school De Kattenschulp in Kattendijke, om de leerlingen van de groepen 6, 7 en 8 leerlingen een lesje over afval te leren. Afval bestaat niet, is de kern van de boodschap waarmee Koos de Vuilnis man de Nederlandse scholen afreist. Ooit gerealiseerd dat je van een paar le ge colablikjes een alleraardigst speel goedautootje kunt maken? Wel eens bij stil gestaan dat een computer goud be vat waarvan een fraaie trouwring kan worden vervaardigd? Vrijwel alle mate rialen kunnen worden hergebruikt: ijzer, koper, oud papier. Jaarlijks gaat Koos de Vuilnisman hon derden scholen in Nederland af om kin deren ervan bewust te maken dat veel van wat in de prullenbak belandt daar eigenlijk niet thuishoort. En, zegt Braaksma, dat helpt. Was hij laatst niet op een school in Koudekerke, waar één klas in een week tijd vijf volle vuilnis zakken produceerde? Moet je nu zien: nadat Koos de Vuilnisman er een be zoekje had gebracht, volstaan ze nu we kelijks met nog slechts één vuilniszakje. „En dat zijn leuke succesjes." Koos 'een coole gozer die alles van af val weet') deed gisteren op uitnodiging van de gemeente Goes de Katteschulp aan, omdat die school de enige school in de gemeente Goes is, die zich - naast verenigingen en kerken - actief bezig houdt met het inzamelen van oud pa pier. Per jaar levert dat de school tus sen de achthonderd en negenhonderd euro op. En dat geld, zegt Katten - schulp-directeur Lex Kosters, kan de school goed gebruiken. „We doen er al lerlei leuke dingen mee; we betalen er een traktatie van, een extraatje tijdens een schoolreis, of we organiseren een extra activiteit op school - dat soort din gen." Met ingang van volgende maand scha kelt Goes over op een nieuw systeem van oudpapierinzameling. Alle huishou dens hebben een aparte (blauwe) oudpa- piercontainer gekregen, die een keer in de maand door vrijwilligers van vereni gingen en kerkelijke organisaties wor den leeggekieperd in een (gemeentelij ke) vuilniswagen. Op die manier hoopt de gemeente Goes meer oud papier in te zamelen. Momenteel wordt per jaar ge middeld 56 kilo per gezin opgehaald. De gemeente mikt met het nieuwe sys teem op een jaarlijkse opbrengst van minstens 75 kilo. Succes In steeds meer Zeeuwse gemeenten wordt het oud papier ingezameld via speciale containers. In Borsele bijvoor beeld werd daar begin dit jaar mee be gonnen en de nieuwe methode wordt daar nu al als een succes beschouwd. Op het stadskantoor in Goes komen veel vragen binnen over de manier waar op het oud papier met ingang van 1 juli worden opgehaald. Op de afdeling Openbare Ruimte heeft men inmiddels foto Willem Mieras een lijst met de tien meest gestelde vra gen antwoorden) samengesteld. Daar uit blijkt onder meer, dat de gemeente bewust heeft gekozen voor een grote 240-liter container; met een grote bak kunnen problemen bij het ledigen wor den voorkomen: papier en karton blij ven in een klein formaat bak makkelijk steken. De gemeente is echter bereid om te bezien of het in uitzonderingsgeval len mogelijk is om een kleine container beschikbaar te stellen. Dat zal in de zo merperiode worden onderzocht. Bedrijven, instellingen en kantoren krij gen geen papierbak. Die wordt name lijk uit de afvalstoffenheffing bekostigd en alleen betalers aan die heffing heb ben recht op een papiercontainer. Be drijven kunnen voor hun papier contrac ten afsluiten met hun inzamelaar. Zo kunnen bedrijven die een contract bij de gemeente hebben lopen, hun oud pa pier wekelijks laten ophalen voor 73 eu ro extra per jaar. Nog een klemmende vraag: de klep van mijn bak sluit niet goed; hij blijft iets open staan, zodat hij open kan waaien. Geen paniek, zegt de afdeling Openbare Ruimte op geruststellende toon, 'dat is nieuwigheid. Na ongeveer een week zakt de klep en sluit de bak goed'. STREEKACTIVITEITEN 's-GRAVENPOLDER Dorpshuis Ons Dorpsleven, 11.00 uur Gezamenlijk vertrek senioren fietstocht van 30 kilo meter; inschrijven vanaf 9.30 uur; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; Dorp, 18.30 uur; Opha len spullen voor rommelmarkt door mu ziekvereniging Scheldegalm; KAPELLE - Complex Groenewoud, Zwembad, 9.00-10.00 uur: Sport en spel 55-plussers; 9.15-10.00 uur en KAPELLE - Op de Franseweg in Kapelle zijn gistermid dag rond kwart voor vier wee jongens van zestien en ze ventien jaar uit de gemeente Borsele aangehouden. De twee hadden het gras langs de Zeedijk in brand gesto ken en waren daarbij door een omstander op betrapt. De jongens, die zullen worden doorverwezen naar HALT, zijn na verhoor weer in vrijheid gesteld. WILHELMINADORP - Op de Westhavendijk is gisteroch tend rond negen uur een taxibusje van de weg geraakt. Een 35-jarige, uit de gemeente Schouwen-Duiveland af komstige, bestuurder van een taxibus reed over de West havendijk, komende uit de richting van de Brugstraat. Vlak voor de kruising met de S. Arnoldistraat verloor de man de controle over zijn voertuig. De taxibus raakte op het trottoir, beschadigde een paaltje en kwam in de bos jes rechts van de weg tot stilstand. In de taxibus zaten drie passagiers, waarvan geen gegevens bekend zijn. Zij bleven, net als de bestuurder, ongedeerd. De taxibus raak te beschadigd. MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Kla- renbeek heeft gisteren een 50-jarige Yersekenaar voor het bezit van nepwapens en munitie 150 euro boete opgelegd. In de strafmaat werd rekening gehouden met de omstan digheden. „Het zijn niet zulke schokkende dingen. Er was geen sprake van kwade opzet", oordeelde de politierech ter. Het bezit van de kogelpatronen en de jachthagelpatro- nen werden door de politierechter als de ernstigste feiten beschouwd. De munitie werd 16 februari in de woning toevallig bij een controle van de Fiod aangetroffen. De be lastingcontroleurs schakelden de politie in, die vervol gens met toestemming van de bewoner tot een huiszoe king overging. Daarbij werden een veerdrukpistool, een alarmpistool en een luchtdrukwapen gevonden. De ver dachte zei van het merendeel van de wapens en de patro nen de herkomst niet te weten. „Het zijn speelgoedwa pens. Zelf heb ik er ooit een gekregen." De politierechter wees hem op de strafbaarheid. „Als iemand met een imita tiegeweer op u richt dan kan het wapen echt lijken." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Kla- renbeek veroordeelde gisteren een 56-jarige inwoner van Heinkenszand voor dronken rijden conform de eis tot 550 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzeg ging. De man werd 11 februari in Ovezande betrapt bij een alcoholcontrole. Uit de blaastest volgde bijna drie keer zoveel alcohol als is toegestaan. De verdachte vertel de een zwak moment te hebben toen hij na het drinken van vijf glaasjes cognac in zijn auto was gestapt. Bij het proces-verbaal van politie konden enkele kantte keningen worden geplaatst. Zo was er een hoger alcohol gehalte vermeld en er was een onjuiste melding gemaakt van een schadegeval. Officier van Justitie J. Valente vond het verslag ongelukkig, maar dat mocht volgens hem geen invloed hebben op de strafmaat. Raadsman D. Olie meen de dat op grond van foute mededelingen in het proces-ver- baal een vrijspraak moest volgen, maar dat vond de poli tierechter te ver gaan. (Advertentie) Back-up Online voor bedrijven: nü de eerste drie maanden gratis Daarna: €4,95 per maand Automatisch back-up van bestanden op pc of laptop Nooit meer verlies van bedrijfsgegevens Bestanden altijd en overal beschikbaar Deze actie geldt t/m 31 juli 2006 back-up online tó kpn sluit je aan Te ambitieus

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33