>zc [k was altijd een man van sfeer Slabbekoorn leert van Tolhoek Mager resultaat Boot in EK-race elgisch talent wint inkstertoernooi (eachvolleyballers in is van Gent kunnen )k voetbal kijken i? n ■19 oetbalman Jan van den Dries doet na 38 jaar een stapje terug Jan de Wilde tweede in bergloop Boksers grijpen de titel Renners voorin bij titelstrijd Winst Evertse in Bergen op Zoom uitslagen agenda Belgische zege in Waod-koers van IJzendijke woensdag 7 juni 2006 irEugène de Kok ktli; te st-SOUBURG - Na 38 jaar h ef geweest te zijn in het voet- ar nam Jan van den Dries on- gs afscheid. Hij was trainer, 'at ditietrainer, hersteltrainer, jdcoördinator. Kortom: een nusje van alles, zoals hij ook n! zijn laatste club De Noor- I 'nnen uit Westkapelle te boek [d. ins w afscheid - dat in de stromen- e kregen werd gevierd met een 0 erlinge wedstrijd tussen het °%e en tweede elftal van De 'e< «-mannen - is onder voorbe- id, zo lijkt het. „Bij ons soort ïsen weet je het nooit", zegt 59-jarige Jan van den Dries ijk in de woonkamer van flat aan de rand van Oost- 1 burg. „Als het over De Noor- pnen gaat, durf ik mijn han- l>niet in het vuur te steken an betreft mijn afscheid. Als ze 'n8 e problemen zitten en ze vra- 001 me, zou ik het zo doen." i den Dries was in de jaren entig en tachtig van de vori- ;euw vijf jaar trainer van de ■vierdeklasser, kwam er ini jaren weer terug en sloot er ?ln i carrière af. De club laat zijn s l nog altijd sneller kloppen. wèstkapelle, tsja", glundert „Dat is een dorp... Hoe moet dat uitleggen? De sfeer tij- a' is en na de wedstrijden is al- fantastisch. Er wordt daar gezongen! Ik weet nog lze we een keer op de boot za- na een duel in Zeeuws- anderen. Mensen die in de- lw9fde ruimte zaten, gingen weg 8e% het gezang. Een andere jtarsrzat ik met griep thuis. Toen li!am de spelersbus mijn straat lijden. Iedereen stapte uit,, nc^geen paar liederen en de bus fog weer weg. Fantastisch, lijainditie Oost-Souburger begon zijn PP^tballoopbaan niet bij de /0°%kappelse ploeg. Voor hem ïelda tafel ligt de Provinciale '°°%vse Courant van 24 augus- ln%72. 'Arnemuiden op de top- haar kunnen', kopte de krant in een voorbeschouwing op het aanstaande voetbalsei zoen. Van den Dries zoekt even en wijst zijn naam aan. „Ik werkte bij de PZEM op hetzelf de kantoor als Jaap van Maris (de toenmalige trainer van de vissersploeg). Hij vroeg in de wintermaanden van 1969 of ik de conditie van zijn elftal wat wilde opkrikken. Ik hapte toe, werd na verloop van tijd tweede trainer en ben daar 2,5 jaar ge bleven. Een fantastische tijd. We speelden wedstrijden tegen De Meeuwen. Daar kwamen 3500 man naar kijken. Ik heb heel veel te danken aan Jaap van Maris. Het was een ontzet tend goede trainer." Atletiek Het avontuur bij Arnemuiden - waar Jan Poortvliet toen nog als jeugdtalent werd omschreven - waren zijn eerste schreden op het trainerspad. Een groots voet baller is hij nooit geweest, geeft de broer van oud NAC-speler Gerard van den Dries toe. „Ik heb in de jeugd gekeept bij RCS. Maar toen ik een jaar of 16 was, raadde de trainer mij aan eens aan atletiek te denken. Hij vond dat ik erg hard kon lopen." Hij volgde het advies op en de oefenmeester bleek gelijk te heb ben. Van den Dries werd bij de junioren op de 300 meter derde van Nederland, liep met de na tionale selecties wedstrijden in onder meer Frankrijk, Luxem burg en Duitsland en werd bij de senioren meerdere malen Zeeuws kampioen. Toch bleef het voetbal trekken. Na Arnemuiden, waar hij zijn trainersdiploma behaalde, ver trok Van den Dries naar Aarden burg. Daar werd hij hoofdtrai ner. „Arnemuiden speelde op een veel hoger niveau, maar Jaap van Maris ging weg en ik had niet de capaciteiten om hem op te volgen." „Kijk", legt hij uit, „ik ben geen top trainer, maar ben toch jaren lang trainer geweest. Ik was al tijd een man van sfeer, maar-pro beerde wel het maximale uit de groep te halen. Ik zorgde ervoor dat de groep achter elkaar Jan van den Dries: „Bij elke vereniging waar ik heb gewerkt, kan ik nog komen. stond. Dat leidde tot goede pres taties. Als er problemen waren, dan loste ik die direct op. Ik was een scherpe, felle trainer, maar ben nergens met problemen weg gegaan." Van den Dries wérd met de Zeeuws-Vlamingen kampioen in de afdeling. Hij bleef er vijf jaar. Zijn eerste periode bij De Noormannen verliep exact het zelfde als zijn Aardenburg-tijd. Hij bleef weer vijf jaar en werd opnieuw kampioen. Ook bij Wolfaartsdijk ging hij op herha ling. In de vijf jaar die hij daar zat pakte hij ook een titel. „Te rugkijkend is vijf jaar als trai ner veel te lang. Je raakt hele maal verweven met een club. Ie dereen kent je van haver tot gort, je goede eigenschappen, maar ook je tekortkomingen." Laatste club Aan het jaar dat na Wolfaarts dijk volgde bij de zaterdag-af de ling van Middelburg wil hij lie ver niet te veel woorden vuil ma ken. „Ik ben er geweest en weer weggegaan, zeg ik altijd maar." De hoofdstedelingen waren een keerpunt. Van den Dries werkte daarna alleen nog bij de drie ver enigingen waar hij al actief was geweest. Bij Aardenburg was hij nog eens twee jaar trainer, bij Wolfaartsdijk vervolgens een decennium lang jeugdcoörclina- tor om zijn carrière te beëindi gen bij zijn grote liefde, De Noormannen. „Ik heb toen ik be gon gezegd dat het mijn laatste club zou zijn", zegt de Walche- naar die wel de Walcherse scheidsrechters conditietraining blijft geven en jeugdscout blijft voor de KNVB. „Ik kwam er voor een functie bij de jeugd, maar werd direct ook trainer van het tweede elftal. Later heb foto Ruben Oreel ik ook de vrouwen nog getraind en ben ik geëindigd als herstel trainer." Hij is gestopt om samen met zijn vrouw wat meer van zijn vrije tijd - hij stopte onlangs ook met werken - te genieten. „Het was het juiste moment. Bovendien kan ik terugkijken op een schit terende tijd. Bij elke vereniging waar ik heb gewerkt, kan ik nog komen. Met iedereen kan ik goed omgaan. Stel dat ik nog verder was gegaan of weer zou beginnen en er doet zich een in cident voor Nee, dat wil ik lie ver voorkomen." WAIMES - Een aantal Zeeuwse atleten nam maandag als onderdeel van een trainingsstage deel aan een bergloop over 10 kilometer in het Belgische Waimes. Jan de Wilde (AV'56) behaalde in een tijd van 37 minuten en 19 secon den de tweede plaats bij de masters H40. Annet van der Linde (AV'56) pakte eveneens een tweede plaats, maar dan bij de vrouwen, in 44.24. Arjan Beije (Delta Sport) no teerde de snelste Zeeuwse tijd en werd bij de senioren vijf de in 35.03. Hij werd op zeven seconden gevolgd door voormalig AV'56'er Joost de Klerk, die zesde werd. GOES - Twee Vlissingse boksers kwamen in actie op het NK jeugd in Schiedam. Middengewicht Romano Moeslan bokste onbeslist tegen M. Hollema uit Arnhem. Omdat de opponenten in verschillende gewichtsklassen zijn inge deeld, mogen ze zich beiden Nederlands kampioen noe men. Quincy Tuhuleruw (14) versloeg Maikel van Dijke uit Breda op punten. Daarmee werd hij kampioen bij de lichtgewichten. GOES - Op het districtskampioenschap van Zuid-west Nederland in Oudenbosch reden verschillende Zeeuwse wielrenners zich in de kijker. Bij de beloften finishte Dirk van Dam uit Goes als achtste en bij de amateurs A wer den Jaques Schuit uit Arnemuiden tweede en Tjitte van den Buijs uit Nieuwdorp zesde. Bij de junioren ging Jaco Wagenaar uit Yerseke als vierde over de streep, net voor Ferdinand Boogaard uit Vlissingen, die vijfde werd. San der Stiegelis uit Kloosterzande werd in deze klasse zesde, Tim Dees uit Tholen achtste en Christian Kik uit Kruinin- gen tiende. Bij de nieuwelingen greep Brian van Goethem uit Sluiskil de titel. Achter hem eindigden Alex Gresnigt uit Kapelle als vijfde, Nick Nieuwdorp uit Yerseke als achtste en Nick Eversdijk uit Kapelle als negende. Bij de meisjes-junioren reed Anne Eversdijk uit Kapelle naar de vierde plaats. Nieuwelinge Agnieta Francke uit Koudeker- ke finishte in haar klasse als vijfde, voor Lisa Phernam- bucq, die tiende werd. BERGEN OP ZOOM - Springruiter Dennis Evertse heeft in Bergen op Zoom indruk gemaakt. Het talent uit Nieuw- en Sint Joosland schreef op de slotdag van het driedaagse evenement De Grote Prijs van de Stad Bergen op Zoom op zijn naam. In de Grote Prijs (cle finale van de klasse Z-ZZ in handi cap) plaatste hij zich met zowel Riverwood als Spring voor de barrage. Met een foutloze rit en een snelle tijd van 38.11 zette de Zeeuw met Riverwood de concurrentie meteen onder druk. Het zou uiteindelijk goed zijn voor de derde plaats. Maar als voorlaatste starter deed Spring zijn naam alle eer aan. Pijlsnel vloog de schimmel, zonder in de buurt van het hout te komen, in 37.20 naar de finish. Op die tijd beet de laatste starter, Geert Moerings, zich vervolgens stuk. In de dressuur zorgde Mieke Evertse (de tante van Den nis) voor Zeeuws succes. De amazone uit Heinkenszand toonde zich met Tyara de beste in de finale van de klasse Z1 en kwam daarmee in het bezit van Abert Martenstro- fee. >nze sportredactie VAN GENT - Het Bel ie talent Steven van Acker het Pinkstertoernooi drie- len groot biljart in Sas van op zijn naam geschreven, beslissende partij versloeg ïrmii heo Platjouw in twee sets. ig'en en geconcentreerd m®eef Steven van Acker uit o partijwinst na partijwinst pZijn naam. Slechts spora- kwam hij in de proble- In de voorronden moest hij lar een set inleveren aan Ed- van Goethem. Daarna liet iets meer liggen. Hoewel dit betekende dat hij alle sets /heel end op zijn eef. eek echter geen last te heb- van spanning. Tot de wed den van de finalepoule be ien. De eerste set tegen Jens Dam won hij even stoïcijns ille voorgaande sets. Maar tweede set was sprake van nervositeit. Hij won die el, maar ontsnapte aan ver- 10-9 in elf beurten. Theo iuw moest daarna van Jens •am winnen om zijn titel- kansen heel te houden. In twaalf beurten won hij de eerste met 10-9. Voor de tweede set had hij zeventien beurten nodig. In dat bedrijf gaf de Axelaar nauwelijks een fatsoenlijk spel- patroon weg. Hij was op de slotdag veel beter op dreef dan tijdens de kwalifi catiewedstrijden. Platjouw be gon sterk tegen Peter Snelders. In slechts twaalf en zeven beur ten won hij gemakkelijk. Louis Dallinga dwong nog wel een driesetter af, maar dat was niet voldoende om de 66-jarige Platjouw van winst en uit de fi nalepoule te houden. Daarin startte hij met winst op Jens van Dam. Dit hield in dat de uit de slotpartij tussen Van Acker en Platjouw de winnaar moest ko men. Platjouw maakte er een de fensieve partij van. Het mocht niet baten. In achttien beurten won Van Acker de eerste set (10-4) en in elf beurten ook de tweede. Bijna was Platjouw bij een driesetter, maar in het zicht van de finish sneuvelde hij met 10-9. De kortste set was voor Steven van Acker in twee beur ten. Hij scoorde ook de hoogste serie met acht caramboles. Lr Peter van Kouteren j VAN GENT - De eerste ftrijd van het Nederlands 1 op het wereldkampioen- Bp voetbal is ook tijdens jok-beach te volgen. De Sas- illeybalclub voldoet met het {brengen van een groot i in de feesttent aan het |oek van veel deelnemers. I de inschrijving van 76 *s belooft de twaalfde editie Jhet beachvolleybaltoernooi ISavok komend weekeinde Jeuw een succes te worden, ■toernooi, dat op het Keizer llplein in Sas van Gent F gespeeld, neemt drie da- Jplein in het centrum van pan Gent wordt woensdaga- afgesloten, waarna wa gens in twee dagen 440 ton zand zullen aanvoeren. Net als voorgaande jaren bijt de jeugd vrijdagavond om 19.00 uur het spits af. Teams van spe lers van Zeeuws-Vlaamse, Bra bantse en Belgische clubs ne men het tegen elkaar op. Zaterdag wordt het evenement vervolgd met een toernooi voor recreanten. Gemengde teams die uit zes spelers bestaan, spe len vanaf 10.00 uur om de toer nooizege. Zaterdagavond wordt voor alle deelnemers een barbe cue en aansluitend een feest avond gehouden. Zondagochtend wordt het hoofd toernooi gehouden. Teams van drie spelers nemen het bij de mannen en vrouwen in twee ca tegorieën tegen elkaar op. In to taal is voor zeshonderd euro aan prijzengeld beschikbaar. EESaHHHIEÏ Lucky Day 6 juni 2006. 1-10-13-14-15-20-25-26-28-48-52-53-55- 56-65-66-67-70-78-80. Parijs. Roland Garros. Mannen, kwartfinales: Federer (Zwi/1 )-Ancic (Kro/12) 6-4 6-3 6-4, Nalbandian (Arg/3)-Davidenko (Rus/6) 6-3 6-3 2-6 6-4. Vrouwen, kwartfinales: Henin- Hardenne (Bel/5)-Grönefeld (Dui/13) 7-5 6-2, Clijsters (Bel/2)-Hingis (Zwi/12) 7-6 (5) 6-1, Vaidisova (Tsj/16)-Venus Willi ams (VSt/11) 6-7 (5) 6-1 6-3, Koeznets- ova (Rus/8)-Safina (Rus/14) 7-6 (5) 6-0. Districtscompetitie, gemengd, hoofdklasse. Game'78-De Schelde 3-3. VD: W. de Kesel/N. Haak-P. de Bree/E. Vendrik 7-6 4-6 6-7. MD: E, Versprille/R. Boddaert-S. Kats/R. Hen- drikse 7-6 6-1. GD: J. Hollestelle/L. Mis- siaen-E. Vendrik/B. Kats 3-6 2-6, W. de Kesel/R. Boddaert-M. Flipse/R. Hendrik- se 7-6 5-7 3-6, W. de Kesel/E. Verspril- le-P. de Bree/B. Kats 7-5 7-6, N. Haak/L. Missiaen-M. Flipse/S. Kats 6-3 6-4. Gravelsteps-Ruucstoppelen 5-1. VD: A. van Damme/M. van Espen-L. Verwijs/M. Verwijs 2-6 3-6. MD: M. Vinje/W. Swartile-R. Walpot/M. van der Est 4-6 6-2 6-3. GD: N. Willemsen/M. van Espen-R. Walpot/M. Verwijs 6-4 7-6, A. Willemsen/W. Swartile-J. Neele/L. Verwijs 6-1 .6-3, N. Willemsen/I. Vin- jé-M. van der Est/A. Jansen 6-1 6-1, M. Vinjé/I. Vinjé-J. Neele/A. Jansen 6-3 6-1. Districtscompetitie, gemengd 35+, hoofdklasse, 't Halve Maantje-De Schelde 4-2, MLTC-De Stoof 3-3. Ove- zande-Slagvast 4-2. DJzendijke. Regio Bank Tiola Kids Open. Jongensenkelspel. T/m 12 jaar: S. Overbeeke-R. Bakels 6-2 6-1 T/m 14 jaar: M. de Rooij-J. de Bruycke- re 6-1 6-3, S. van der Gucht-N. Riemens 6-0 6-0. T/m 16 jaar: J. Engelaar-J. de Bruyn 6-2 6-1. Meisjesenkelspel, t/m 14 jaar: K. Wisse-A. Boerjan 6-2 6-3, B. de Wilde-S. Vonck 6-2 6-2. T/m 16 jaar: K. Vonck-E. Mertens 6-1 6-0. Dauphiné Libéré. Tweede etappe, Bourgoin-Jallieu-Saint-Galmier: 1 Gilbert (Bel) 203 kilometer in 4.45.53, 2. Dumoulin (Fra) 5.19, 3. Wrolich (Pol) 5.23, 4. Hushovd (Noo), 5. Wegmann (Dui), 21. Engels, 58. Moerenhout, 75. Posthuma, 100. Wielinga 5.43,115. Tho mas Dekker 5.47, 150. Veneberg 12.53, 152. Giling, 153. Erik Dekker, 159. Dek kers 20.52. Algemeen klassement: 1 Gilbert 9.57.13, 2. Wegmann 5.22, 3. Voeckler (Fra) 5.27, 4. Zabriskie (VSt), 5. Martinez (Spa) 5.29, 11. Posthuma 5.35, 72. Moerenhout 5.49, 76. Engels 5.51, 94. Wielinga 6.00, 114. Thomas Dekker 6.13, 148. Erik Dekker 13.09, 155. Giling 13.25, 158. Veneberg 13.28, 159. Dek kers 21.13. door Herman Heuvink VALKENSWAARD - Mark Boot uit Burgh-Haamstede heeft teleurstellend gereden tij dens een EK-wedstrijd in Val- kenswaard. De veertienjarige motorcrosser, die uitkomt in de 80 cc, werd slechts 21e. Het le verde hem zeven punten op voor het klassement, waarin hij 24e staat. Boot, die in de kwalificaties dertiende was geworden, legde in de eerste manch beslag op de veertiende plaats. In de daar opvolgende manch had hij lang uitzicht op een betere klas sering, totdat de controle over zijn Yamaha verloor en over de kop sloeg. Zijn machine raakte buiten de baan en bleef aan de rand van een droge greppel liggen. De jeugdige crosser hield er een pijnlijk achterwerk aan over. Hij gaf de strijd op toen bleek dat ook zijn machine de nodige averij had opgelopen. Nadat hij zich wat verfrist en wat gerust had, werd besloten toch aan de derde manche deel te nemen. Maar tijdens de ver kenningsronde bleek hij daar toch niet toe in staat. „Ik kon to taal niet zitten en de hele man che staan is erg vermoeiend. Daar komt bij dat ik maar aan een paar EK-wedstrijden deel neem en het mij totaal niet om het klassement gaat. Het zijn goede trainingen, waarin ik er varing kan opdoen." De coureur heeft dan ook zijn zinnen gezet op het Nederlands kampioenschap, waarin hij de leiding heeft, en het Open Zeeuws kampioenschap. woensdag Biljarten Driebandentoernooi Baarends. Eer ste ronde. Locatie: café Baarends, Goes. Aanvang: 19.30 uur. Driebanden Koppeltoernooi. Twee de ronde. Locatie: tapperij 's Lands Wel varen, Kwadendamme. Aanvang: 19.00 Tennis Lukaart-Nieuwenhuysen Kapelle Open. Locatie: tennisvereniging Kapel le. Aanvang: 16.30 uur. Wulkentoernooi 35+. Locatie: tennis vereniging Bru-Tèn te Bruinisse. Aan vang: 16.00 uur. Regio Bank Tiola Kids Open. Locatie: tennisvereniging Tiola te IJzendijke. Aanvang: 14.30 uur. Wielrennen Zeeuwse Zomeravondcompetïtïe. Tweede wedstrijd. Locatie: Scottweg, Goes. 19.15 uur: elite/beloften/ amateurs A/junioren (50 minuten 3 ronden), veteranen/SP/amateurs B/nieuwelin- gen/vrouwen (50 minuten 1 ronde. door Wim de Vos AXEL - Twee jaar geleden zat Richard Slabbekoorn tijdens de Ronde van Axel in de kopgroep en werd hij samen met zijn me devluchters verrast door routi nier Patrick Tolhoek. Die nam vlak voor de laatste bocht een kleine voorsprong en hield die vast. Slabbekoorn toonde giste ren aan daarvan geleerd te heb ben. De kopgroep heeft het peloton op flinke achterstand gereden in de Ronde van Axel. Richard Slabbe koorn zou uiteindelijk met de winst aan de haal gaan. foto Peter Nicolai De coureur uit Kapelle zat aan het einde van de koers voor elite renners in dezelfde situatie als in 2004. Hij was mee van voren en was kanshebber voor de ze ge. Pijlsnel draaide hij de film van twee jaar geleden nog eens terug. Ik moet weg gaan vlak voor die laatste bocht, dacht hij op dat moment. En dat bleek vol doende voor de overwinning in de veertigste editie van de wed strijd. Voor Slabbekoorn is dit jaar min of meer een tussenseizoen op de weg. Doelbewust heeft de Kapellenaar ervoor gekozen om het wat rustiger aan te doen. Hij gaat binnenkort samenwonen, moet daarom een woning inrich ten en heeft bovendien een vol- tijdsbaan als inkoper bij een technische groothandel in Goes. Vandaar dat Slabbekoorn min der tijd heeft om echt serieus te trainen. „Op de weg rijd ik al leen criteriums, klassiekers laat ik bewust aan mijn neus voorbij gaan", zei hij. Kopgroep Daarnaast houdt hij zich wel meer bezig met het mountainbi- ken. In die tak doet hij wel aan meer nationale wedstrijden mee dan bijvoorbeeld vorig seizoen. „Maar dat zijn er ook hooguit maar twintig op een heel sei zoen. Dus dat valt in zijn totali teit wel mee." Hoe dan ook: met Slabbekoorn valt nog steeds niet te spotten. In Axel reed hij gisteravond een bekeken race. Hij ging goed mee in de kopgroep van negen cou reurs, die al in een vroeg sta dium totstand was gekomen. Naast Slabbekoorn maakten on der meer ook John van de Vree- de, Jacco Ringelberg, Johnny van der Klooster, Gerwin de Regt, Martijn Kromdijk en Den nis Kreder deel uit van die for matie. Slabbekoorn zag dat de rest op grote achterstand werd gereden, waardoor hij nog maai- acht con currenten overhield. Hij hoopte dat de kopgroep intact zou blij ven. Immers, hij wist nog hoe het twee jaar geleden in Axel was gelopen in de slotfase. Hij dacht nog altijd aan dat ene mo ment van Patrick Tolhoek. „Dat moest ik ook kunnen", vond hij. Een slimme jump vlak voor het ingaan van de laatste bocht was daarom het logische gevolg. Hij pakte een gaatje van vijf, zes me ter en wist vrij snel dat zijn mis sie zou slagen. Ronde van Axel: 1. Richard Slabbe koorn (Kapelle), 2. Ronald Roos (B), 3. Martijn Kromdijk (Wouio), 4. Koen van de Velde (B), 5. Den nis Kreder Zevenhuizen6. Ger win de Regt (Nispen), 7. John van de Vreede (Krabbendijke), 8. Jacco Ringelberg (Goes), 9. Johnny van der Klooster (Lewedorp), 10. Tom Stremersch (B). IJZENDIJKE - De wielerwed strijd van IJzendijke, georgani seerd door de Belgische bond Waod, is gisteren gewonnen door de Belg Kristof van de Put te. De Belg, afkomstig uit Ertvelde, finishte in de koers voor de AB-categorie, voor Rein Jan Elenbaas uit Goes. Wim de Waal uit Axel en Peter Mol uit Kapelle eindigden ook in de top vijf. In totaal deden er aan de koers 45 renners mee. (Advertentie) l

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 43