zc rerneuzen zit goed in slappe was 1ZC Hoorn blazen en bidden op 6-6-6 Ons steentje zo goed mogelijk bijgedragen Fietspad Koewacht wordt slechts deels aangelegd 11 ülege wil komend jaar miljoenen investeren ftig bandjes eilen zondag br Hulst mmelmarkt welwaarde or de missie Hulst pareert kritiek bouw Villa Rosseel Stichting voor behoud molen Duofiets voor ouderen Lewedorp Kust Veere aan zeezijde versterkt Rijontzegging en boetes Sportmiddag voor leerlingen basisscholen agenda woensdag 7 juni 2006 Eupène Verstraeten IEUZEN - De gemeente aizen kan volgend jaar jijna zeventien miljoen eu- iesteren. Daarnaast heeft meente over het jaar 1995 nini 2,3 miljoen euro over. pijkt uit de Perspectieven- 7007-2010 die burgemees- n wethouders aan de ge- leraad hebben gepresen- jversehot is vooral te dan- jan 1,1 miljoen euro extra ;nd van energiebedrijf Del ft half miljoen meer aan be- ^opbrengsten en de ver- gronden en gebouwen, geld willen we het liefst in- jebruiken voor een hele rij leringen", zegt wethouder Schaik (financiën), j hoeven we dan de be- 12007 niet mee te belas- jèrwijl de gemeentelijke bot niet kleiner wordt. Je neggen dat we een behoor- KT - Dweilorkest de Baree- _beft dertig dweilbands uit ■lijk Nederland uitgeno- zondag naar de binnen- i Hulst te komen voor pveilbandfestival. jsbasis van het festival is •ote Markt. Jeugdorkest mng Ones uit Hulst opent itival traditiegetrouw met Iffieconcert om 11.30 uur. Drank Geen Klank be- om 13.00 uur als eerste irkest het podium. Een iter barst het muzikale ge- jcht los en trekken de der- landjes door de binnenstad ')gs de terrassen. De grote i is rond 17.30 uur op de [Markt, waar alle bands ge- nlijk voor een muzikale af- l zorgen. De binnenstad dag afgesloten voor het br. (LWAARDE - In Vivante st Kerkhofpad in Vogel- ac wordt zaterdag een rom- ijrkt gehouden ten bate ilee missionarissen uit Vo- wirde. (brengst van de rommel- rllgaat naar het werk van ~>e Rijk in Bolivia en pa- [Ibbelaar in Ethiopië. De imarkt, waar ook koffie .veis worden aangeboden, [eizoeken van 9 tot 15 uur. g spulletjes voor de ver- beeft, kan die vrijdag van- ïen uur afgeven bij Vivan- löte spullen kunnen ook nis worden opgehaald. apraak is hiervoor te ma- w 0114-671729. Be rgklachten: J08CO231231 lop aandag t/m vrijdag ge- Idunde de openingstijden; katdagstot 12.00 uur weuctie -e1ws-vlaanderen jWiln Alexanderlaan 45 [Posus145 53^c terneuzen 'el:l 15-645769 IFax115-645742 c-rri: redtern@pzc.nl Hoonhorst (chef) WoiBareman JRayand de Frel [Reruan Stee jFritsakker (sport) ludoo 16 'ostis 62 i6CB hulst Tel: 114)372776 [Fax: 114)372771 E-me redhulst@pzc.nl iheili/an Doorsselaer cen1ale redactie jStaticspark 28 [Postbi 31 4460 A goes jTel: (03)315500 Fax: (03)315669 mailedactie@pzc.nl interet www.p.nl mail:eb@pzc.nl lijke financiële buffer hebben." Het overschot wil het college on der andere besteden aan speel ruimten, wegwerken van achter stallig onderhoud van kleed accommodaties, de restauratie van de Zwartehoekse zeesluis, de restauratie van molen Wind- lust in Hoek, aanpak van de Sas- se Poort in Sas van Gent en de hernieuwde openstelling van het kruispunt St. Anna. De gemeente kan de komende drie jaar 15 miljoen euro investe ren in onderwijsvoorzieningen. Het gaat om onder andere de Re de, de brede school in Sas van Gent, de scholen in de wijk Oude Vaart, de Zuidlandschool, de Anthoniusschool in Sluiskil en een nieuwe school in Othene. „Daarnaast komen er veel uitga ven voor de brandweer op ons af", zegt Van Schaik. „We stop pen volgend jaar ook 2,6 mil joen euro in het herstel van we gen en 4,1 miljoen euro in de uit voering van het rioleringsplan. Verder is er geld voor de uitvoe ring van de tweede fase van Vi taal Sas van Gent, voor een on derkomen voor de buurtvereni ging Zuidpolder/Zuiderpark en voor de renovatie van voetbal velden in Sluiskil, Philippine en Sas van Gent." Ondanks de investering in heel wat voorzieningen en projecten gaat de onroerende zaakbelas ting volgend jaar met niet meer dan een trendmatige drie pro cent omhoog. „Ook de stijging van overige heffingen en tarie ven blijft beperkt tot drie pro cent", zegt Van Schaik. Rooskleurig Voor de jaren na 2007 ziet de fi nanciële situatie van de gemeen te er voorlopig een stuk minder rooskleurig uit. Voor 2008 is een structureel tekort voorzien van 841.000 euro. Tegen 2010 is dat echter al opgelopen tot een te kort van ruim 3,3 miljoen euro. Van Schaik maakt zich daar over nu nog niet al te veel zor gen, omdat zich voortdurend nieuwe ontwikkelingen kunnen voordoen. Positief nieuws is wat dat be treft dat het gemeentelijk huis houdboekje van dit jaar inmid dels al een overschot van 1,8 mil joen euro laat zien. Maar dat heeft, net als het rekeningover schot over 2005, vooral te ma ken met extra dividend van ener giebedrijf Delta, waarvan de ge meenten aandeelhouder zijn. Op het strand van Nieuwvliet blazen christenen op de ramshoorn op 'de dag van het kwaad'. doorRené Hoonhorst NIEUWVLIET - Ze zijn niet op het strand in Nieuwvliet om de duivel te verjagen. Want voor christenen heeft Je zus al lang gewonnen toen hij zijn leven aan de mensheid schonk door aan het kruis te sterven. Maar initiatiefnemer Rinie Deij zou graag zien dat christenen samen bidden voor de eenheid van de wereld en het redden van zielen. Dat de dag om God in het openbaar te prijzen 6 juni 2006 is, heeft voor Bressi- aander Deij vooral een praktische bete kenis. De Zuid-Amerikaanse profetes Ana Méndez Ferrell heeft opgeroepen om een dag van wereldwijde aanbid ding te houden op de dag van het kwaad, op 6-6-6, het getal van het beest. Deij sluit daar graag bij aan, om dat de doelstellingen van Méndez en de Zeeuws-Vlaamse christenen dezelfde zijn: het uitbannen van egoïsme, geweld en allerlei ander kwaad om vrij baan te maken voor de liefde voor God en voor elkaar. Deij 'vond' de Heer zelf pas tien jaar ge leden. De voormalige caféhouder kan zich dan ook best voorstellen dat veel mensen een beetje sceptisch staan tegen over de luidkeelse lofprijzingen op het strand. Ramshoorns Dat toevallige strand wandelaars niet alle symbolen direct begrijpen, snapt Deij ook. Het zwaaien met vlaggen en het blazen op ramshoorns (sjofars) is ontleend aan teksten uit de bijbel. Hoorngeschal haalde tenslotte zelfs de muren van Jericho neer. Of het hoorngeschal op het strand het kwaad uit Zeeuws-Vlaanderen ver dreef, viel niet direct vast te stellen. Maar meeuwen en andere vogels lieten zich lange tijd niet meer in de buurt van strandpaviljoen Matour zien. Waar schijnlijk omdat hun gekrijs dat van de ongeoefende hoornblazers met geen mo gelijkheid konden overstemmen. Deij lachte om die constatering. „Het gaat om de symboliek. Een geoefende trom pettist krijgt natuurlijk meer melodie uit de toeters, maar wij maken dat na het hoornblazen weer goed met het zin gen van melodieuze gospels." De pastor van het West-Zeeuws-Vlaam- se kerkgenootschap Capitol Family Cen tre is er niet vies van om wat concessies te doen voor het verbreiden van de christelijke boodschap. Als de fotograaf van De Telegraaf een groep aanbidders liever bij de vloedlijn dan achter de strandtent ziet, dan gaan ze toch even naar de zee. En dan blazen ze ook wel even op de hoorn en zwaaien ze met vlaggen als de koekkoek niet uit zijn huisje komt om een heel uur aan te kon digen. „Ik zie de kranten niet als brengers van duivelse boodschappen. We kunnen morgen natuurlijk belachelijk worden gemaakt in een onderschriftje, maar daar maken we ons niet druk om. Als zo'n fotograaf denkt een mooier plaatje te kunnen schieten bij de vloedlijn dan helpen we hem toch even. Al bereiken we maar één lezer met onze boodschap, dan heeft het zin gehad." foto Peter Nicolai Richard Schriemer uit Eede haalt de Tweede Wereldoorlog erbij om de theo logische theorie te verduidelijken. „Bij de aanval op Normandië op Deci- sion-Day (D-day) behaalden de gealli eerden al de overwinning. Ook al duur de het nog bijna een jaar voor Victo ry-day uiteindelijk kon worden gevierd. Zo heeft het geloof al gewonnen toen Je zus voor de mensen aan het kruis is ge storven. Tot de uiteindelijke overwin ningsdag is het genadetijd en kunnen mensen zich nog bekeren tot God." Kostbaar De 20-jarige Annette uit Groede is al christen sinds haar geboorte. Zij wilde gisteren uiting geven aan haar strijd baarheid als christen. „Ik put kracht uit de wetenschap dat ik kostbaar ben voor God. Het maakt niet uit wat anderen van je vinden, maar het gaat er om wat God van je vindt." Beter had hij het niet kunnen verwoor den, vindt Deij. Voor hem was de over winning al binnen vóór de aanbiddings dag goed en wel was begonnen. Een Ter- neuzenaar die al jaren twijfelde, bekeer de zich tijdens de overgang van tweede op 'derde' pinksterdag tot God. HULST - Drie zogenaamde zienswijzen tegen de bouw van een klein appartementencom plex (Villa Rosseel) aan de Sta tionsweg in Hulst zijn door de gemeente ongegrond verklaard. De bezwaren betroffen de hoog te, inbreuk op de privacy, belem mering van uitzicht en licht inval en een toename van de ver keersstroom. Volgens Hulst voldoet de hoogte van Villa Rosseel aan de voor schriften in het bestemmings plan. Het uitzicht op de vest wordt al sinds jaar en dag belem merd door bebouwing aan de Stationsweg en volgens jurispru dentie heeft niemand recht op uitzicht. De gemeente stelt dat omwonen den geen verlies van lichtinval zullen hebben, gezien de af stand van Villa Rosseel tot de be bouwing aan de overkant van de straat. Ook met het aantal verkeersbewegingen valt het vol gens Hulst mee. Er wordt reke ning gehouden met vijf extra verkeersbewegingen, gemiddeld twee keer per dag. De gemeente heeft inmiddels een vrijstelling van het bestem mingsplan verleend. Het diamanten paar Johan de Putter en Anna de Putter-Moes. foto Peter Nicolai door Jeanette Vergouwen AXEL - Johan de Putter (1920) en Anna de Putter-Moes (1921) vierden gisteren hun diamanten huwelijksfeest. Dat gebeurde thuis, samen met de naaste fami lie. De bruidegom weet nog goed dat hij zijn toekomstige vrouw ontmoette op de zeedijk in Ter- neuzen. Zij kenden elkaar van de middelbare school, kregen net voor de Tweede Wereldoor log verkering en trouwden in 1946. „Toen scheen ook de zon, maar af en toe kregen we een fik se regenbui", vertelt Johan de Putter. Hij is net als zijn bruid grootgebracht op een agrarisch bedrijf en zette het landbouwbe drijf van zijn vader voort. Het bruidspaar kreeg negen kinde ren, heeft 21 kleinkinderen en acht achterkleinkinderen. „Wij zijn altijd maatschappelijk betrokken geweest. We hebben ons steentje zo goed mogelijk bij gedragen." Veel tijd voor hob by's was er niet, want Anna de Putter-Moes had haar handen vol aan haar grote gezin. Wel tui nierde ze graag. KUITAART - De jonge generatie van de familie Van Jole heeft een stichting opgericht, om geld in te zamelen voor het onderhoud van de molen van Kuitaart. Door het orga niseren van allerlei activiteiten probeert de stichting een bedrag bijeen te brengen. De beeldbepalende molen van Kuitaart was vroeger eigendom van de familie Van Jole, maar is de laatste jaren eigendom van de Stichting Molen Vogelzicht. Beide stichtingen werken nauw samen in de constante zorg voor behoud van het monument. In septem ber 2004 werd de restauratie van de molen succesvol afge rond. Dat heuglijke feit werd toen gevierd met inwoners en oud-inwoners van Kuitaart, Lamswaarde en omstre ken. De jonge stichting, die bestaat uit Cathrien, Daniël- la, Jack en Jacco van Jole, begint met het aanschrijven van personen voor wie de molen een (emotionele) waarde heeft of die het monument een wai*m hart toedragen. LEWEDORP - De bewoners van zorgcentrum De Kraa- ijert in Lewedorp kunnen sinds gisteren weer een fiets tochtje maken dankzij de aanschaf van een duofiets. Deze fiets, waarop een bewoner naast een vrijwillige fietser zit, kon worden gekocht dankzij een flinke bijdrage van de Rotary Club De Bevelanden en het Nationaal Fonds Oude- renhulp. Sinds augustus vorig jaar heeft zorgcentrum Poelwijck in 's-Heer Arendskerke al een duofiets. Er wordt veel gebruik van gemaakt, aldus directeur H. van der Smissen, die tevens directeur is van De Kraaijert. „Veel van onze bewoners komen maar weinig buiten. Voor hen is een fietstochtje door het dorp of de polders al een wereldreis." De fiets kostte zo'n drieduizend euro. MIDDELBURG - De wensen van Veere en Vlissingen voor de manier waarop de zwakke kust versterkt moet worden, zijn gehonoreerd door het dagelijks provinciebe stuur. Dat betekent dat de kust overal zeewaarts wordt verstevigd, behalve tussen Westkapelle en Zoutelande en bij Westduin. Het besluit over de boulevard van Vlissin gen is uitgesteld. Gedeputeerde Staten hebben gisteren besloten de adviezen van de gemeenten over te nemen. Veere wil de kust zo veel mogelijk aan de zeezijde aanpak ken. Ook tussen Domburg en Westkapelle. Staatsbosbe heer en de recreatie-organisatie Recron hadden een plan ingediend om daar juist aan de landzijde een nieuw na tuurgebied aan te leggen. GS hebben nog overwogen dat plan op te nemen in het project Zwakke Schakels, maar hebben daar uiteindelijk toch van afgezien. Volgens GS heeft de gemeente zich zorgvuldig gebogen over dat plan en het afgewezen. Daarom doen GS hetzelfde. MIDDELBURG - Een 45-jarige Kapellenaar is gisteren door de Middelburgse politierechter wegens dronken rij den veroordeeld voor tot 550 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. De Kapellenaar kreeg daarnaast een onvoorwaardelijk rijverbod van drie maan den opgelegd, omdat hij nog in zijn proeftijd zat van een eerdere veroordeling voor een alcoholmisdrijf. De man had vorig jaar 16 oktober tweeënhalf keer zoveel gedron ken dan is toegestaan. Hij heeft voor zijn alcoholpro bleem contact gezocht met Emergis. Samen met haar man deed ze de moestuin en later stak ze veel energie in de bloementuin. „Sa men reizen hebben we niet veel gedaan, maar toen de kinderen zo groot waren dat ze redelijk op elkaar konden passen, heb ben we wel een vliegreis onder nomen", stelt de nog goed gezon de Johan de Putter, die nog dage lijks wandelt en fietst. Hij was jarenlang ouderling in de Gereformeerd Vrijgemaakte kerk in Axel, was voorzitter van het schoolbestuur en tien jaar lid van de gemeenteraad Axel. „Ik was ook bestuurlijk actief binnen de CBTB (Christelijke Boeren- en Tuindersbond) en het Landbouwschap." Anna de Putter-Moes heeft veel gefietst toen ze beter ter been was. „Nu doe ik het wat kalmer aan, maar de kinderen en klein kinderen zeggen wel dat ik heer lijke maaltijden klaar maakte. Van hen krijg ik vijf sterren." Beiden zijn gelukkig dat ze al zo lang samen zijn. „Wij putten veel kracht uit ons geloof. Gisteren was het een drukke dag voor het diamanten echt paar. Veel bezoek en de gebrui kelijke felicitatietelegrammen. door René van Stee KOEWACHT - De provincie legt het fietspad tussen Koe wacht en het kruispunt Bonte koe bij Rijksweg 687 niet in zijn geheel aan. Het college van Ge deputeerde Staten ziet voor het ogenblik af van het gedeelte op de Benedenstraat tussen Bonte koe en Nieuwe Molen, omdat hiertegen veel bezwaren zijn. Vooral bewoners van de Bene denstraat en de Hazelarenstraat zien meer nadelen dan voorde len. Tijdens een informatiebij eenkomst werden zij door een meerderheid van de aanwezigen gesteund in hun argument dat grote groepen passerende fiet sers en harder rijdende auto's op het toekomstige tracé geva ren opleveren voor spelende kin deren in de Benedenstraat. Tegelijkertijd vonden veel ande ren dat fietsers gescheiden moe ten worden van auto's en daar om recht hebben op bescher ming door een vrijliggend fiets pad. Rekening houdend met alle reac ties acht het college van GS het nagenoeg onmogelijk om met goed gevolg de vereiste wettelij ke procedures te doorlopen voor het fietspad tussen Nieuwe Mo len en Bontekoe. Wel lijkt dit haalbaar tussen Nieuwe Molen en Koewacht. Vooralsnog heeft GS dan ook als standpunt dat enkel dit gedeelte wordt aange legd. De dorpsraad van Koe wacht kan zich hierin vinden. Het dagelijks provinciebestuur wil van de leden van de Staten commissie economie en mobili teit weten of zij ook akkoord gaan met een gedeeltelijke aan leg. De commissie behandelt dit verzoek tijdens haar vergade ring op maandag 12 juni. TERNEUZEN - Honderd kinde ren uit groep 7 en 8 van vier ba sisscholen in Terneuzen maken vandaag kennis met sporten die minder vaak worden beoefend. De Stichting Welzijn Terneuzen wil die sporten en de cultuur van de betreffende verenigingen onder de aandacht van de kinde ren brengen. De verenigingen krijgen de kans om zichzelf te promoten. Het gaat om waterpo lo, tafeltennis, volleybal, wiel rennen en badminton. De sport- middag in sportcentrum Vliegen- de Vaart duurt van 13.00 tot i 16.30 uur. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Koersbal, kaarten, vrij biljarten, bridge; 13.45 uur: Fietsclub; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes; 14.45 uur: Koersbal; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, handwerken; CLINGE - Malpertuus, 13.15 uur: ANBO koersbal; 13.30 uur: KBO vrij kaarten, biljarten en sjoelen; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: KBO handwerken; 14.45 uur: KBO gymnastiek; HEIKANT - 't Heike, 13.00 uur: Schie ting; 13.15 uur: Biljarten, pieren, hand werken; 20.00 uur: Damesgym; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 14.00 uur: Koersbal, 19.00 uur: Bil jartcompetitie, bridge; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, computeren; 10.30 uur: Biblio theek, fysio gym; 13.00 uur: Biljarten, computeren; 14.00 uur: Zangkoor; 19.30 uur: Bridge; De Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Handwerkclub de Vlijtige Liesjes; KOEWACHT - De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; De Vlaschaard, 19.30 uur: SWO line dansen; NIEUW - NAMEN - Café St.Cecilia, 19.30 uur: Bingo; OSSENISSE - Hof ter Nesse, 19.00 uur: Country line dance voor beginners; 20.00 uur: Country line dance voor ge vorderden; PAAL - Clubhuis Watersportvereni ging, 14.00 uur: Kaarten jokeren en bie den; PHILIPPINE - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jokeren, rummicub; SAS VAN GENT - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten, biljarten; St.Albert, 13.00 uur: Quilt patchwork, haken, borduren en frivolité voor da mes, vrij biljarten en spelmiddag; SINT - JANSTEEN - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek; 10.30 uur: Volksdan sen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Prijs kaarten; 19.00 uur: Country dance; TERNEUZEN - De Veste: 13.30 uur: Bil- j jarten; De Wielingen, 17.00 uur: Yoga Palazzoli huis; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; ZAAMSLAG - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 41