Traagheid beleid fel onder vuur PZC E ■•-r h s Avondwandelvierdaagse van start GRATIS GRATIS 2 VERGROTINGEN IMNTPHOTO Innovation Island komt op stoom VD-fractie dringt aan op snelle uitspraken over plannen landgoederen Jk s® mm - - V' V-V"* v v' -1 r! L Pak Atopreis Ir\! voor een KNALPRIJS! Fanfare krijgt alsnog bergruimte instrumenten Kom naar de grote Ie KRABBENDIJKE op vrijdagavond 9 juni van uur! PZC Zijn er geen olifanten? Vragen over uitblijven fietspad Slachtoffer lokte vernieling uit Prijzen voor verwenzorgideeën Attent ledactie: 0113-315649 pzc.nl 31, 4460 AA Goes en Midden-Zeeland: 0113-315520; 'eeuws-Vlaanderen: 0114-372770; ktionaal: 020-4562500. Woensdag 7 juni 2006 ^or Piet Kleemans waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland ERIKZEE - De Schouwen- uivelandse WD heeft grote oeite met de manier waarop de meente Schouwen-Duiveland iet plannen voor het buitenge- ed omspringt. In de visie van liberalen houden burgemees- en wethouders plannenma- rs veel te lang aan het lijntje. man verdient een ant ioord', was de hartenkreet van VD'er H. Coomans en hij doel- daarmee op J. Beeke uit Brou- ershaven, die negen jaar gele en een plan voor bouw van een intal landgoederen rond Den sse lanceerde en nog steeds iet weet of die plannen nou wel niet kans maken. Beekes ge lid wordt zwaar op de proef ge leld. Te zwaar in de visie van oomans. „Dit roept nogal wat ustratie op. Dit vreet aan je ilfvertrouwen als plannenma- er. Wij moeten hier gewoon een eer ja of nee op zeggen. Ge- eente, ga fatsoenlijk met uw urgers om." Coomans voegde aar nog aan toe dat het hem ik niet lekker zit dat brieven m Beeke die gericht zijn aan gemeenteraad, daar nooit aan jn voorgelegd. Het college wil- ze, stelde Coomans, afhande- in zonder eerst het oordeel van de raad af te wachten. „Over een brief die aan mij gericht is, wil ik zelf oordelen." Wethouder R. van der Wekken reageerde op de kritiek van Coo mans met de opmerking dat het zeker niet de bedoeling van het college is brieven achter te hou den. „Dat zou laakbaar zijn." Coomans kreeg bijval van PvdA' er F. Fonteine, die van de gele genheid gebruik maakte om fel uit te halen naar de provincie. „Want die houdt voor wat be treft het buitengebied de deur steeds op slot." Een soortgelijke reactie kwam van wethouder R. van der Wekken. De gemeen te, stelde de wethouder, heeft haar landgoederenbeleid vastge steld. „Maar dat is vervolgens door de provincie compleet afge schoten omdat het in strijd is met het streekplan Zeeland." Van der Wekken voegde daar aan toe dat Beeke nog niet hoeft te wanhopen. „In het nieuwe Omgevingsplan dat het streek plan gaat vervangen zitten veel meer mogelijkheden." Coomans was niet onder de in druk van het verweer van de wet houder. Hij gaf aan dat de WD liefst op zo kort mogelijke ter mijn plannenmaker Beeke duide lijkheid wil verschaffen. „Ak koord, straks komt het nieuwe omgevingsplan, maar we kun nen als raad vooruitlopend daar op toch wel met een principeuit spraak komen." Goed idee, vond W. Stouten van Leefbaar Schou wen-Duiveland. „Wij helpen graag mee die kar te trekken." iii Mi (Advertentie) Jensen is inmiddels al meer dan vijftig jur gespecialiseerd in superieur slaap comfort. Dankzij onze permanente am- om steeds beccre bedden te maken, tl reeds vele innovaties op onze naam waaronder de nieuwe Supreme Dy- naniique. die bet hoogste niveau biedt in comfort, design en functie. En dus een maximum aan gebruiksplezier, ergon omie en slaapcomfort. Nooic eerder was «n bed even intelligent als comfortabel. leenhouts-bedden.nl v v -L' ;\V V V.-' X X Deelnemers aan de wandelvierdaagse in de omgeving van Burgh-Haamstede. foto Dirk-Jan Gjeltema Advertentie DE VAKANTIEVEILING kleintjes knaller Kijk op de Kleintjesmarkt pagina's in deze krant of op illei voor de VAKANTIE van de week! www.kleintjesknaller.nl door Esme Soesman BURGH-HAAMSTEDE - In pakweg 25 minuten staan de 16-jarige Ilse van Dijke en Lian- ne Quist weer voor de kantine van sportvereniging Door Fusie Sterk (DFS). Rennend hebben zij vijf kilometer afgelegd. De 27e editie van de Avondwandel vierdaagse in Burgk-Haainslede is gisteravond begonnen. En dat doet iedereen op zijn ei gen tempo en eigen manier. Voor jonge kinderen en vijftig plussers is er een parcours van vijf kilometer uitgezet. Kinde ren vanaf groep 5 en individuele wandelaars lopen de route van acht kilometer. Voor de echte liefhebbers is er een pad van vijf tien kilometer present. Zo'n veertien mensen kiezen voor die lange trip, tellen Lieneke van Dijke en Willie de Meij de inge schreven deelnemers snel op. In totaal doen er 339 mensen aan de door DFS georganiseerde wandeltocht mee. Waaronder basisscholen 't.Mêêtje uit Elle- meet (met 56 deelnemers) en, na een paar jaar afwezigheid, de Schouw uit Brouwershaven (met 26 deelnemers). „Schitterend om zo te begin nen", verwijst De Meij - die al ruimtelijke onderbouwing van het bouwplan komt, ziet het Schouwen-Duivelandse college van burgemeester en wethou ders ook geen bezwaren. Als er geen zienswijzen tegen het bouwplan worden ingediend, wordt vrijstelling verleend. Advertentie 18.00-21.30/" '"^aies halen! en Koopjes OoK diverse attracties de Kinderen! Advertentie Zaterdag a.s. speciaal voor u een exemplaar van btional Geographic t.w.v. 4,30 via uw dagblad het alfabet van Zeeland Let op de advertentie a.s. zaterdag door Piet Kleemans OOSTERLAND - Oosterlands Fanfare krijgt alsnog een berg ruimte voor muziekinstrumen ten. Bij de gemeente is een plan ingediend voor een aanbouw aan het gebouw van basisschool De Oosterburcht. Tot mei 2002 gebruikte de Oos- terlandse muzikanten een leeg staand lokaal van De Ooster burcht voor haar repetities. Ook archief, kleding en grote instru menten vonden er onderdak. Geen probleem, totdat de school het lokaal weer nodig had voor onderwijsdoeleinden. Ooster lands Fanfare kwam op straat te staan en moest op zoek naar een alternatief. Het idee om de patio bij de school te overkappen om zo een extra ruimte te creëren waar ge repeteerd kon worden en de in strumenten konden worden op geslagen, strandde op het veto van de medezeggenschapsraad van De Oosterburcht. Die wilde dat de patio beschikbaar bleef als speelruimte voor de kinde ren. De gemeente kwam vervolgens met het idee voor aanbouw van een oefenruimte annex opslag aan dorpshuis De Oosterhof. Dat plan bleek echter - ondanks forse financiële steun van de ge meente Schouwen-Duiveland - financieel niet haalbaar. Het plan dat er nu ligt, behelst het maken van een aanbouw in combinatie met het veranderen van de directeurskamer van de school. De aanbouw - vlakbij de hoofdingang van de school - gaat niet ten koste van ruimte op het schoolplein of de lichtin val in het schoolgebouw aan de Dr. Schutterstraat. Mits de aan vrager - onderwijsorganisatie Stichting Obase - met een goede een jaar of twintig bij de organi satie is betrokken - naar het mooie weer. Niet dat het uitein delijk heel veel uitmaakt, blikt ze op de afgelopen jaren terug. De enige keer die haar wat weer betreft is bij gebleven, is de keer dat het zo hard donderde dat ouders him kinderen tussentijds kwamen ophalen. Maar okay, er kent ze, leuk is het wel als het zonnetje schijnt. Vooral tijdens de laatste avond, als de wande laars van de verschillende af standen samen komen bij Duin oord. Om vandaar uit verder te lopen onder begeleiding van mu zikanten van de Witte van Hae- mstede. En het maakt ook haar eigen fietstochtje („Ik kan het niet laten om even op de fiets te stappen om te kijken hoe het gaat") aangenamer. Ilse en Lianne vinden het wel best. Zij gaan voor de snelle kilo meters. Nu vijf, maar later deze week zullen zij ook de lange rou te nog rennend afleggen. De twee sportievelingen (na de zo mer beginnen ze met een oplei ding aan het Cios) kennen de ge zelligheid van het wandelen met de grote stoet, maar kiezen nu doelbewust voor snelheid. „We hebben elf jaar gewoon mee ge daan en wat leeftijd betreft val len we er nu een beetje tussen. En voetbal is nu afgelopen. Zo kunnen we toch nog iets aan on ze conditie doen." GOES - Welbeschouwd fungeer den de leerlingen van de mytyl school De Sprienke in Goes een beetje als proefkonijn. Het deer de ze niets; ze hadden het reuze naar hun zin met al die dieren om zich heen. Studenten van het Groen College waren giste ren met fretten, cavia's, konij nen, kuikens, een hond, een duif en een poes bij De Sprienke bin nengestapt, waar ze ernkele tien tallen meervoudig gehandicapte leerlingen een lesje 'Hoe ga ik met dieren om?' gaven. Het sta geproject maakte deel uit van de mbo-opleiding Dierverzor ging van het Groen College. De negen studenten - allen meiden - willen in het kader van die op leiding een deelkwalificatie 'Werken met gehandicapten' be halen. Daarmee kunnen zij aan de slag op bijvoorbeeld een kin- Bij ontwikkelen en afdrukken van uw volle rolletje of digitale opdracht van tenminste 20 afdrukken nu GRATIS twee 15 x 21cm kleur- vergrotingen van uw mooiste foto's. Beeke deed in een reactie op de discussie ook nog een duit in het zakje. Volgens hem staat de pro vincie in beginsel - redenerend vanuit het komende omgevings plan - positief tegen de landgoed plannen. „En u hoeft zich als ge meente geen zorgen te maken over de haalbaarheid van de plannen. De marktpartijen staan in de rij." ZIERIKZEE - De Schouwen-Duivelandse raadsfractie Alert! vindt dat het veel te lang duurt eer het beloofde fietspad tussen Zonnemaire en Noordgouwe aangelegd wordt. Dat bleek gisteren tijdens de vergadering van de adviescommissie openbare ruimte. Wethouder R. van der Wekken trok in reactie op vragen van Alert!-woordvoer der J. Hoeijmakers het boetekleed aan maar priemde te vens een beschuldigende vinger richting wegbeheerder de provincie Zeeland. „Bij de gemeente zijn procedures niet goed gelopen, maar de provincie heeft nog niet eens con tact gehad met grondeigenaren over aankoop van grond, dus het wordt op z'n minst 2007 of 2008 eer dat fietspad er komt." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter B. Duin hof liet gisteren in de strafmaat van een 25-jarige inwo ner van Krabbendijke de rol van het slachtoffer meewe gen. De verdachte had weliswaar een deuk in zijn auto ge schopt, maar de politierechter volstond met een voorwaar delijke boete van honderd euro. Het incident had te maken met een familievete. Het slachtoffer was volgens officier van justitie R. Jeuken vo rig jaar 23 september in Krabbendijke de storende factor geweest door met zijn auto een trouwstoet te blokkeren. Op het moment dat de automobilist wilde doorrijden, kon de verdachte nog net op tijd zijn vader voor de wagen wegtrekken. In een reactie schopte hij tegen de auto. Vol gens de officier was het slachtoffer daardoor deels schul dig aan de situatie. Alles afwegende meende hij dat de Krabbendijkenaar wel schuldig was, maar geen straf ver diende. MIDDELBLTRG - Acht Zeeuwse zorginstellingen hebben gisteren een verwenzorgdag cadeau gekregen van zorgver zekeraar CZ. Met de verwenzorgdag kunnen zij hun cliën ten eens extra in het zonnetje zetten. De CZ had een prijs vraag uitgeschreven onder de noemer 'Aandacht en een schouderklopje'. Instellingen konden tot 1 maart hun ver- wenzorgidee indienen. De dag is bedoeld als activiteit voor psychiatrisch patiënten, ouderen of verstandelijk ge handicapten. Vaak heeft een instelling wel ideeën voor een dagactiviteit, maar geen geld om ze uit te voeren. Landelijk werden 210 ideeën ingestuurd. In elke regio mochten acht instellingen een prijs in ontvangst nemen. In Zeeland kregen Emergis, Stichting SVRZ, twee ver schillende afdelingen van Het Gors, zorgcentrum Vrede- lust in Yerseke, Verpleeghuis Ter Reede in Vlissingen, Al- lévo Thuiszorg in Goes en woonzorgcentra Coensdike in Aardenburg een prijs uitgereikt. Het gaat om een bedrag van 800 euro waarmee ze hun ideeën kunnen uitvoeren. door Inge Heuff ZIERIKZEE - Nog voor het zo merreces moet bekénd worden hoe de drie uitgekozen projec ten van Innovation Island op Schouwen-Duiveland uitge voerd gaan worden. Dit is beslo ten in een overleg tussen de pro vincie Zeeland, projectontwikke laar ProWonEc en de gemeente Schouwen-Duiveland. Voor de projecten Scharendijke, Brouwershaven en Schudde- beurs heeft de provincie groen licht gegeven. Gedeputeerde H. van Waveren (ruimtelijke or dening) verklaart dat deze drie projecten passen in de uitgangs punten van het nieuwe omge vingsplan van de provincie. Dit plan staat meer woningbouw in het buitengebied toe, mits de wo ningbouw een probleemsituatie oplost of een vernieuwende toe voeging is. De beoogde koppeling van de jachthaven van Scharendijke met het dorp in het omgevings plan maakt het deelproject van Innovation Island in dit dorp ge schikt voor verdere uitvoering. Ook voor Brouwershaven ziet Van Waveren mogelijkheden. „De toch wat rafelige rand met loodsen aan die kant van Brou wershaven wordt met het pro ject flink opgeknapt, wat Brou wershaven ten goede zal ko men", aldus de gedeputeerde. „De nauwe relatie die het pro ject in Schuddebeurs legt met de bestaande medische voorzie ningen is van belang om deze voorzieningen op Schouwen- Duiveland op peil te houden." De andere drie voorstellen van Innovation Island (bij Capelle/Ouwerkerk, Bruinisse en Zonnemaire) beschouwt Van Waveren minder als een vernieu wende toevoeging of verbete ring van de bestaande situatie. „Wel hebben wij ontwikkelaar ProWonEc gevraagd om nog eens te kijken naar de mogelijk heden van het project bij Capel- le, omdat daar wordt ingezet op woongroepen en er behoefte lijkt te zijn aan dergelijke woon vormen." Nu wordt gekeken wat de plan ning van de drie projecten gaat worden en hoe de projectorgani satie wordt ingericht. Dit moet nog voor het zomerreces duide lijk zijn, waarna de projecten in gang gezet kunnen worden. (Advertentie) Meer weten? Kijk op; www.avans.nl avans zeeuwse almanak derboerderij of zorgboerderij. Zowel de studenten van het Groen College als de leerlingen van de mytylschool vermaakten zich opperbest tussen de leven de have. Simone Vermeulen (19), een van de studentes: „Su pergaaf!" Eén leerling van de mytylschool klonk net ietsje minder enthousiast: „Zijn er geen olifanten bij?" foto Willem Mieras Het ging al een tijdje niet zo goed met die dame uit Vlissin gen. Na 85 levensjaren doet een mens wat ongemakken op. Nu hoort ze plots heel slecht. Ze ging te rade bij de keel-, neus- en oorarts. De ervaren behandelaar van gehoorpro blemen benaderde zijn patiën te attent. Hij schreef op een briefje: „Mevrouw, u bent doof?" en reikte hafar dat over zijn bureau aan. Zij pakte het briefje en keek er 'ns naar. En antwoordde „Dokter, ik heb geen leesbril bij me."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33