»zc mts op Tholen nog niet welkom Kloetinge stemt tegen muziektent GRATIS 2 VERGROTINGEN Hi GRATIS Nieuw LR-raadslid overweegt vertrek ntsers onderzoek neemt twijfels bij omwonenden en wethouder niet weg Zijn er geen olifanten? je KRABBENDIJKE op vrijdagavond juni van ■8.00-21.30, PZC Slachtoffer lokte vernieling uit Bezwaren schoolplan afgewezen Duofiets voor ouderen in Lewedorp Rijontzegging en boetes zeeuwse almanak Attent ictie: 0113-315649 j. pzc.nl t^Wail:redactie@ pzc.nl C'Mbus 31, 4460 AA Goes •jjertentie-exploitatie: rd- en Midden-Zeeland: 0113-315520; iws-Vlaanderen: 0114-372770; maal: 020-4562500. ensdag 7 juni 2006 Bij ontwikkelen en ofdrukken von uw volle rolletje of digitale opdracht van tenminste 20 afdrukken nu GRATIS twee 15 x 21cm kleur- vergrotingen van uw mooiste foto's. editie Bevelanden-Tholen Ir Frank Balkenende :N - De gemeente Tholen Ie deur niet meteen wagen open voor providers die i-antennes op telefoniemas- fwillen plaatsen. Dat zegt mder M. Velthuis in een ie op de gisteren bekendge- le resultaten van een Zwit- onderzoek naar de gezond- irisico's van straling door masten. stichting Clavis in Terneu- plaatst voorlopig geen nieu- nasten op haar gebouwen, cteur E. van Exter deed die egging gisteren in een reac- p de uitkomst van een Zwit- onderzoek naar de schade nd van umts-masten. Vol- het onderzoek zouden de masten niet gevaarlijk zijn de volksgezondheid, tssecretaris Van Geel en de iders concludeerden giste- dat er geen aantoonbare ge len zijn voor mensen die itbij een gsm- of umts-mast en. Thoolse wethouder Velthuis t de conclusie van Van Geel helemaal. „We wisten al dit onderzoek niet de ge ste uitkomst zou hebben, is niet veel meer dan een be- iging van een TNO-onder- Over gezondheidseffecten de lange termijn zegt het tserse onderzoek niets." wijkingen verkennende onderzoek van J4b is door de Zwitsers her- '^flBd en uitgebreid. Spreekbuis P^an Toorn van de belangen- 'P Tholen tegen Straling, die lakbij de wijk Waterfront in en-stad gelegen gsm-mast (Advertentie) (Advertentie) VAKANTIEVEILING L:Pak OEINTJtS NALLER r^topreis "'''x/ vooreen KNALPRIJS! Kijk op de Kleintjesmarkt pagina's in deze krant of op voor de VAKANTIE van de week! •vww.kleintjesk naller.nl verplaatst wil zien. heeft het rapport gelezen. Ze komt tot de slotsom dat het niets zegt over de schadelijke gevolgen van gsm- en umts-straling op de lan gere termijn. „Het onderzoekt toont alleen aan dat er bij kortstondige bloot stelling aan dergelijke straling geen nadelig gevolgen zijn voor de gezondheid van mensen. In het rapport zijn wel twee geval len van afwijkingen in de her senfuncties vastgesteld, maar kon geen verband worden ge legd met umts-straling. Het punt is echter dat langdurige blootstelling niet is bestudeerd, dus blijft onze zorg of er mensen op de lange termijn ziek van worden." De belangengroep stuurt het Thoolse college vandaag een brief, waarin ze aandringt op verplaatsing van de gsm-mast die aan de Schelde-Rijnweg staat. Ze wezen namelijk ook de gsm-straling. Bovendien kun nen providers er op elk moment een umts-antenne inhangen. „Het is gewoon een voorzorgs maatregel die wij wensen. Er komt wel een breed landelijk on derzoek naar elektromagneti sche straling, dat duurt jaren. In tussen willen wij niet blootge steld worden aan straling waar van we niet weten of we over tien jaar ziek van worden." Tholen telt nu alleen gsm-mas- ten. Elk dorp heeft er wel een. Vreemd genoeg lopen alleen Tho- lenaren er tegen te hoop. Wethouder Velthuis laat weten dat ze zich wil inspannen voor verplaatsing van de gsm-mast. „We snappen de zorgen van de bewoners van Waterfront. We zullen er goed naar kijken." Tholen heeft het Zwitserse on derzoek afgewacht alvorens een standpunt in te nemen over de komst van umts-antennes. Niet temin moet Tholen zakendoen met de staatssecretaris. Hij heeft umts-frequenties verkocht aan telefoniebedrijven en die willen hun aankoop zo langza merhand verzilveren. Veel gemeenten weigerden tot nu toe toestemming te geven voor de plaatsing van umts-an- tennes, omdat TNO in 2003 con cludeerde dat mensen duizelig kunnen worden en tintelingen kunnen krijgen van de straling van de antemies. Van Geel ver wacht dat gemeenten overstag gaan met de resultaten,van het Zwitserse onderzoek. Velthuis wil de providers niet zonder meer ruim baan geven. „Tholen volgt Van Geel niet op de voet." Volgende week is er overleg met de staatssecretaris. GOES - Welbeschouwd fungeerden de leerlingen van de mytylschool De Sprienke in Goes een beetje als proefkonijn. Het deerde ze niets; ze hadden het reuze naar hun zin met al die dieren om zich heen. Studen ten van het Groen College waren gisteren met fretten, cavia's, konijnen, kuikens, een hond, een duif en een poés bij De Sprienke binnengestapt, waar ze ernkele tientallen meervoudig gehandicapte leerlingen een les je 'Hoe ga ik met dieren om?' gaven. Het stageproject maakte deel uit van de mbo-opleiding Dierverzorging van het Groen College. De negen studenten - allen mei den - willen in het kader van die opleiding een deel kwalificatie 'Werken met gehandicapten' behalen. Daarmee kunnen zij aan de slag op bijvoorbeeld een kinderboerderij of zorgboerderij. Zowel de studenten van het Groen College als de leerlingen van de mytyl school vermaakten zich opperbest tussen de levende have. Simone Vermeulen (19), een van de studentes: „Supergaaf!" Eén leerling van de mytylschool klonk net ietsje minder enthousiast: „Zijn er geen olifanten bij?" foto Willem Mieras door Harmen van der Werf KLOETINGE - Een ruime meer derheid van de Kloetingse bevol king heeft zich via een enquête uitgesproken tegen de terugkeer van een muziektent op het Marktveld in het hart van het dorp. De stemverhouding was 79,3 procent tegen en 20,5 pro cent voor; één stem was ongel- dig. Vice-voorzitter M. Vuijk van de Vereniging Dorpsbelangen Kloe tinge (VDK) reageerde teleurge steld op de gisteren bekend ge maakte uitslag. „Het idee voor een muziektent kwam van bewo ners zelf. Wij zijn daar als VDK mee aan de slag gegaan. En nu stemt een meerderheid tegen. Dat is een tegenvaller, maar ik ga niet in een hoekje zitten treu ren." De VDK volgt de uitslag. Vooraf was gesteld dat minstens 35 pro cent van de 1261 huishoudens in Kloetinge (inclusief de 'buiten wijk' Oostmolenpark) moest rea geren, wilde de enquête rechts geldig zijn. Dat percentage is met 37,4 procent oftewel 473 stemmers krap gehaald. „Een mooie opkomst", oordeelde J. Bekkers van welzijnsorganisa tie SMWO die als onafhankelijk deskundige door de dorpsvereni ging in de arm was genomen. „Je mag bij zulke enquêtes vaak al blij zijn als vijftien procent een kaartje terugstuurt." Waarom heeft Kloetinge zich zo (Advertentie) (Advertentie) Kom naar de grote HUT' Ook diverse attracties voo uuidg aderen! Wm wtmié IBS Jensen is inmiddels al meer dan vijftig jaar gespecialiseerd in superieur slaap comfort. Dankzij onze permanente am bitie om steeds betere bedden te maken, staan reeds vele innovaties op onze naam waaronder de nieuwe Supreme Dy- namique, die het hoogste niveau biedt in comfort; design en functie. En dus een maximum aan gebruiksplezier, ergon omie en slaapcomfort. Nooit eerder was een bed even intelligent als comfortabel. leenhouts-bedden.nl Dorpsplein 31-33. Sclioondijlcc t. 0117-40 15 82 sterk tegen een muziektent ge keerd? Vuijk en penningmeester W. de Landgraaf van de VDK waren nog niet toe aan een verklaring. „We wisten dat Kloe tinge verdeeld was. Vandaar ook deze enquête." Vuijk herin nerde eraan dat kort na de ver spreiding van de enquête brie ven tegen de muziektent zijn rondgebracht. Op het Markt veld verscheen een protestbord met de tekst 'muziektent of hangtent'. Onder omwonenden leefde de angst dat de muziek tent een jongerenhangplek zou worden. Betere doelen A. Bruijns, bewoner van het aan het Marktveld grenzende Geerte- splein, is één van de schrijvers van de brief tegen de muziek tent. Hij verkeerde niet in juich stemming. „Ik heb niets tegen cultuur of muziek in het dorp, maar ik zie niet in waarom daar voor een muziektent moet worden geplaatst. Een muziek tent die maar enkele uren per jaar wordt gebruikt." Volgens Bruijns zijn er betere doelen denkbaar voor het dorpengeld van de gemeente dat de VDK aan de muziektent had willen besteden. „Speelvoorzieningen, de restauratie van het muurtje rond de vaete op het Marktveld of expositiemateriaal in de kerk." De VDK heeft enkele jaren ach ter elkaar het dorpengeld voor Kloetinge gespaard voor de mu ziektent. Bij de gemeente Goes ligt ruim 46.000 euro klaar. VDK-bestuursleden Vuijk en De Landgraaf weten niet of dit geld nog voor Kloetinge beschik baar blijft. De dorpsvereniging wil op korte termijn praten met de gemeente. Een woordvoer ster van Goes liet weten dat 'de gemeente zich erover zal bera den'. Oftewel; de ruim 46.000 eu ro blijft voorlopig staan. „Voorzieningen voor de jeugd", noemde Vuijk als mogelijkheid. Met jongeren is al gesproken over een skatebaan. „Het belang rijkste is", aldus de vice-voorzit- (Advertentie) Zaterdag a.s. speciaal voor u een exemplaar van National Geographic t.w.v. 4,30 via uw dagblad het alfabet van Zeeland Let op de advertentie a.s. zaterdag ter, „dat er draagvlak onder de bevolking is voor nieuwe initia tieven." door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter B. Duin hof liet gisteren in de strafmaat van een 25-jarige inwoner van Krabbendijke de rol van het slachtoffer meewegen. De ver dachte had weliswaar een deuk in zijn auto geschopt, maar de politierechter volstond met een voorwaardelijke boete van hon derd euro. Het incident had te maken met een familievete. Het slachtoffer was volgens officier van justitie R. Jeuken vorig jaar 23 'septem ber in Krabbbendijke de storen de factor geweest door met zijn auto een trouwstoet te blokke ren. Op het moment dat de auto mobilist wilde doorrijden kon de verdachte nog net op tijd zijn vader voor de wagen wegtrek ken. In een reactie schopte hij te gen de auto. Volgens de officier was het slachtoffer daardoor deels schuld aan de situatie. Alles afwegende meende hij dat de Krabbendijkenaar wel schul dig was, maar geen straf ver diende. Ook strafpleitster C. Kouijzer liet zich in dezelfde termen uit. Zij meende dat de tegenpartij de situatie had uitgelokt. De schadeclaim van de auto werd niet ontvankelijk verklaard. THOLEN - Bezwaren tegen de bouw van een nieuwe school aan de Zoekweg in Tholen zijn door de provincie ongegrond verklaard. De gemeente Tholen wil twee scho len voor voortgezet onderwijs (het Calvijncollege in Tho- len-stad en het Markiezaatcollege in Sint-Maartensdijk) samenvoegen. De nieuwe school moet op nog onbebouwd terrein aan de Zoekweg komen. Omwonenden vinden de die locatie ongeschikt. Ze menen bovendien, dat de proce dures onzorgvuldig zijn doorlopen en dat ze te laat over de plannen zijn geïnformeerd. Het dagelijks provinciebe stuur deelt die opvatting niet. LEWEDORP - De bewoners van zorgcentrum De Kraaij- ert in Lewedorp kunnen sinds gisteren weer dankzij de aanschaf van een duofiets een tochtje maken. De duofiets waarop een bewoner naast een vrijwillige fietser zit, kon worden gekocht dankzij een flinke bijdrage van de Rota ry Club De Bevelanden die door het Nationaal Fonds Ouderenhulp is verdubbeld. Sinds augustus vorig jaar heeft zorgcentrum Poelwijck in 's-Heer Arendskerke al een duofiets. Er wordt veel gebruik van gemaakt, 'aldus di recteur H. van der Smissen van Poelwijck die tevens direc teur is van De Kraaijert. „Veel van onze bewoners komen nog maar weinig buiten. Voor hen is een fietstochtje door het dorp of de polders al een wereldreis." Het voorbeeld van Poelwijck vindt niet alleen navolging in Lewedorp, maar ook bij zorgcentrum Vredelust in Yer- seke. Vredelust heeft twee maanden een duofiets in bruik leen en dit bevalt zo goed dat een eigen exemplaar is be steld. Over drie a vier weken wordt die geleverd. MIDDELBURG - Een 45-jarige Kapellenaar is gisteren door de Middelburgse politierechter B. Duinhof wegens dronken rijden veroordeeld tot 550 euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. De Kapellenaar kreeg daarnaast een onvoorwaardelijke rijontzegging van drie maanden opgelegd, omdat hij nog in zijn proeftijd zat van een veroordeling voor een alcoholmisclrijf De man had vorig jaar 16 oktober tweeënhalf keer zoveel gedronken dan is toegestaan. Hij heeft voor zijn alcohol probleem contact gezocht met Emergis. Een 60-jarige plaatsgenoot werd 29 oktober in zijn woon plaats Kapelle op zijn snorfiets betrapt met te veel alco hol op. De uitkomst van de blaastest gaf eveneens tweeën half keer zoveel alcohol als is toegestaan. Officier van Jus titie R. Jeuken meende dat verdachte het rijden onder in vloed bagatelliseert. „Het is nu al de vierde keer dat u voor dronken rijden wordt veroordeeld." De officier eiste driehonderd euro boete en zes maanden voorwaardelijke rijontzegging. De politierechter vonniste conform de eis. door Harmen van der Werf KRUININGEN - Het in maart voor het eerst voor Leefbaar Rei- merswaal gekozen lid W. Diele- man overweegt al te vertrekken. Hij voelt zich geslachtofferd door een motie die SGP, PvdA en VVD vorige week aannamen om LR-raadsleden voortaan uit door de raad gekozen commis sies en besturen te weren. Dieleman was er niet bij, toen de drie partijen die in Reimers- waal het college van B en W vor men, deze uitspraak deden. Hij had vanwege ziekte zes weken verstek moeten laten gaan. De Krabbendijkenaar was gister avond wel in de gemeenteraad. Hij las een bij tijd en wijle emo tionele verklaring voor. De mo tie was gericht tegen Leefbaar Reimerswaal-fractievoorzitter M. Weststrate die vorige maand uit de vertrouwenscommissie voor de benoeming van een nieu we burgemeester had gelekt, maar trof met name Dieleman. Hij zit in de accountantscommis sie van de gemeenteraad. In de motie werd verzocht om Diele man voor te dragen voor ontslag uit die commissie. Machtsmisbruik Zo'n voordracht hoeft er niet meer te komen. Dieleman gaf aan 'per onmiddellijk' af te tre den als lid van de accountants commissie. Hij voelt zich ge schoffeerd, omdat hem niets is gevraagd. „Het vertrouwens- principe is een groot goed", zei hij, waaruit bleek dat hij dit principe niet zou schenden, „maar u heeft ervoor gekozen ie dereen van onze fractie over één kam te scheren." Dieleman ver weet de collegepartijen 'machts misbruik' en hekelde het CDA 'de mond vol te hebben van christelijke normen en waarden, maar ondertussen'. Over het lek ken van Weststrate zei het raads lid: „Juridisch kan hij ongelijk hebben, moreel niet." Hij zei tot slot zich te beraden op zijn raadslidmaatschap. „Want waar ben ik terecht gekomen?" De aanleiding voor alle politie ke onrust in Reimerswaal is dat Weststrate enkele weken gele den naar buiten bracht dat twee leden van de vertrouwenscom missie één kandidaat, de Noord-Bevelandse burgemees ter C. van Liere, zouden hebben willen beschadigen met een rod del. Sindsdien staan de verhou dingen op scherp in politiek Rei merswaal. Weststrate kondigde gisteravond aan dat de advocate van zijn partij opdracht heeft ge kregen te onderzoeken welke mogelijkheden er bestaan aan giftes te doen tegen commissaris van de koningin W. van Gelder (als verantwoordelijke voor de benoemingsprocedure) en 'in pri vé' de leden van de vertrouwens commissie J. Sinke (SGP, toen raadslid, nu wethouder) en P. Koeman (fractievoorzitter CDA). Ook gaat LR onderzoe ken doen of laten doen, meldde Weststrate, onder meer naar het financiële beheer bij het Hans- weertse doipshuis Kaj Munk en het gemeentelijk aankoopbeleid van gronden. Op de verklaringen van Diele man en Weststrate volgde stil zwijgen. Alleen A. Jumelet (ChristenUnie) reageerde met een oproep richting collegepar tijen én LR. „Dit moet stoppen, want dit leidt tot niets." Waar na het opnieuw stil bleef. Het ging al een tijdje niet zo goed met die dame uit Vlissin- gen. Na vijfentachtig levensja ren doet een mens wat onge makken op. Nu hoort ze plots heel slecht. Ze ging te rade bij de keel-, neus- en oorarts. De ervaren behandelaar van gehoorpro blemen benaderde zijn patiën te attent. Hij schreef op een briefje: „Mevrouw, u bent doof?" en reikte haar dat over zijn bureau aan. Zij pakte het briefje en keek er his naar. En antwoordde: „Dokter, ik heb geen leesbril bij me."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 29