oedselrecycling Nieuwdorp sluit Mogelijk opfriscursus jonge automobilisten t DFS-pool pronkt met Oranjefiets ertig arbeidsplaatsen verdwijnen; geen afzet voor product Samen tegen het kwaad op het strand van Nieuwvliet jtsbranden Portugal ider controle Mishandeling vaak niet gemeld Schaars en De Jong bij selectie eding om naam edofielenpartij Gewonden bij grote brand Antwerpen ochtend I Menvelden, ook geregeld zon en bog.Noordwestelijke wind, kracht 3. Lima tussen 16 en 20 graden. internet: www.pzc.nl Clijsters tegen Henin in halve finale Be jaargang no. 132 tensdag 7 juni 2006 nummer 1,25 iUWDORP - Afvalver- :er Sita sluit zijn fa- ek voor de recycling van idingsmiddelen in Nieuw- ip. Daarmee gaan dertig misljeidsplaatsen verloren, ins nor de werknemers wordt Mpngend werk gezocht or Sita-vestigingen in Ka- etra|e, Terneuzen, Roosen- en Rotterdam. 5001Nieuwdorp, het voormalige zewfeecl, verwerkt voedings- die de uiterste ver s te vj dit til en seizj had koopdatum of houdbaarheidsda tum zijn gepasseerd tot grond stoffen voor de diervoederindus trie. Die grondstoffen zijn steeds moeilijker af te zetten, omdat de overheid de eisen op het gebied van voedselveilig heid flink heeft verscherpt. De verwerkingsfabriek in Nieuw dorp draait dan ook al enkele ja ren met verlies. „Het is duide lijk dat de activiteit niet renda bel te krijgen is", zegt H. van den Dungen van FNV Bondgeno ten. „Dan zit er uiteindelijk niets anders op dan ermee te stoppen." H. Hummelman, secretaris van de centrale ondernemingsraad van Sita Nederland, vult aan: „Jammer, want het is een afval- verwerkingsstroom die nuttige producten opleverde. Maar als daar door strenge eisen van de overheid geen afzet meer voor is, dan houdt het op. Voedings middelen die over de datum zijn, zullen voortaan moeten worden vergist om er zo energie uit te halen." Het is de bedoeling dat de voed- selrecyclingfabriek zo snel mo gelijk wordt gesloten. De onder neming streeft zelf naar 1 juli, maar die datum lijkt Hummel man niet haalbaar. „Dit soort dingen moet je zorgvuldig doen. Dus het zal wel 1 augustus of 1 september worden." Twintig van de dertig werkne mers van Sita Nieuwdorp kun nen waarschijnlijk in Kapelle en Terneuzen aan de sla.g. Voor de andere tien zijn in principe banen beschikbaar in Roosen daal en Rotterdam. Van den Dungen en Hummelman kun nen zich voorstellen dat een deel van hen er tegenop ziet daar dagelijks naartoe te rijden of te verhuizen. Er is een sociaal plan in de maak met maatregelen om dege nen die geen baan buiten Zee land willen, aan ander werk te helpen. De bedrijfsleiding van Sita Nieuwdorp was gisteravond niet bereikbaar voor commen7 taar. ven Van SABON - De Portugese auto- i iten hebben bijna zeshon- 1 brandweerlieden ingezet negen grote bosbranden te lijden. Op één na zijn alle iiden intussen onder contro- cbracht, aldus de hulpdien- gisteravond. De Parade zet zijn tenten weer op Per dag hebben zo!n twintig Zeeuwse gezinnen te maken met huiselijk geweld. Vooral vrouwen zijn vaak het slacht offer. De politie kreeg vorig jaar 1500 meldingen van mis handeling in de relationele sfeer. Dat is ongeveer twintig procent van het werkelijke aantal geweldplegingen en be dreigingen. Toch beginnen steeds meer - ook al lochtone - vrouwen aangifte te doen van huise- rij lijk geweld. Het taboe begint te slijten. Stijn Schaars (foto) en Ni- gel de Jong hebben zich gisteren aangesloten bij de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Marco 'grootste brand woedt nabij loordelijke stad Barcelos. Er ook brandhaarden in de dis- h ten Aviero, Braga, Coimbra, ra, Guarda, Vila Real, Viana Jostelo en Viseu. ig jaar brandde in Portugal 000 hectare natuurgebied a Dat is een oppervlakte die te jelijken is met die van de pro- iie Drente. ANP/AFP/EFE [SWIJK - Het beveiligingsbe- 'jt' NVD Beveilingen heeft de Ëtieke partij Naastenliefde, Ijheid en Diversiteit (NVD), lis voortgekomen uit de pedo- lenbeweging, voor de rechter laagd. li het bekend worden van de a van de nieuwe partij liet beveiligingsbedrijf weten op in énkele wijze te willen wor- J geassocieerd met de NVD ikondigde stappen aan. Het |t geding dient vandaag voor llaagse rechtbank. A1VP NIEUWVLIET - Christenen zwaaien op het strand van Nieuwvliet met vaandels en bidden samen om de zielen te redden. Zij doen dat omdat 6 juni 2006, ofwel 06-06-'06, wordt geassocieerd met de duivel. De Bijbel noemt het getal 666 als het getal van Satan. Ook in Kapelle werd gebeden, om een tegenwicht te bc vraa ja] nif itato heet •orao rdei wei nsoi oo Peter Boogerd bij de hoofdprijs. foto Dirk-Jan Gjeltema Het heeft wat voorberei ding gekost, maar web master Peter Boogerd bij sv DFS in Burgh-FIaamstede heeft het er graag voor over: een WK-pool die klinkt als een klok. De tijd dat voor spelde uitslagen onder el kaar met pen op een strook karton werden geschreven, is tenslotte voorbij. Als vrijwillige bouwer van de gelikte DFS-website streeft Boogerd uiteraard ook naar een pool die prik kelt tot meedoen. De eerste vijftig deelnemers hebben zich inmiddels aangemeld. Voor de somma van drie euro kunnen zij hun voorspellingen voor alle uitslagen van de wedstrij den in de voorronden invul den. „Tot een kwartier voor aan vang van de betreffende wedstrijd kunnen ze die uit slag nog wijzigen", zegt Boo gerd. Een laatste verande ring in de opstelling kan im mers van invloed zijn. Het programma dat hij heeft opgesteld, voorziet in dagelijkse tussenstanden. Na de voorronden kunnen uiteraard nieuwe voorspel lingen worden ingevuld. De DFS-pool biedt lol, span ning en een mooie hoofd prijs: een oranje Pick-up be stelf iets. Ali Pankow door Heieen Paalvast DEN HAAG - Minister Karla Peijs van Verkeer heeft gisteren de Tweede Kamer onderzoek toegezegd naar een terugkom- dag voor beginnende automobi listen. In Gelderland en Drenthe lopen al zulke proefprojecten met vrij willige opfriscursussen. In com binatie met ervaringen in het buitenland wil de minister eerst kijken wat de uitwerking daar van is. Dit najaar zal ze de Ka mer laten weten of ze met maat regelen komt, beloofde Peijs in antwoord op vragen van Groen- Links-Kamerlid Wijnand Duy- vendak. Hij wil een verplichte cursus na een enkele overtre ding, zoals bijvoorbeeld roeke loos rijden. De verkeersorganisaties SWOV en 3VO pleiten voor terugkom- dagen met extra training van be ginnende, meest jonge, automo bilisten na een zwaar auto-onge luk in het Groningse Zuidbroek. Dat kostte dit pinksterweekein- de drie 13-jarige meisjes het le ven. De 19-jarige bestuurder raakte zwaargewond. Oorzaak De minister wilde hem niet met een als schuldige aanwijzen, om dat de oorzaak van het ongeluk nog niet vaststaat. Maar jonge bestuurders die zich misdragen, moeten volgens haar hard wor den aangepakt. Overigens is het aantal jonge verkeersdoden dalende, bena drukte ze tegelijk. In 2005 wa ren het er 125 tegen 200 in 2003. „Het blijkt dat naast hormonen verstand zit bij jonge rijbewijs bezitters." Peijs wees ook op bestaande, lik-op-stukmaatregelen als het beginnersrijbewijs. Jongeren (tot 25 jaar) raken daarbij na drie overtredingen, zoals roeke loos rijden, hun rijbewijs kwijt. Daarnaast geldt voor hen een la ger toegestaan maximumpromil lage aan alcohol achter het stuur van 0,2 tegen 0,5 voor erva ren bestuurders. En ten slotte treedt eind 2007 het verzwaarde rijexamen in werking, dat onder andere test op inzicht. Het woord rijbewijs zou Peijs voor jongeren graag vervangen zien door rijvergunning. „Het moet tussen de oren dat een ver gunning iets tijdelijks, is dat ie der moment kan worden inge- trokken." ANP (Advertentie) BELEEF OPNIEUW DE WK'S VAN ORANJE Normale prijs 9,95 Sɧ bruna KIJK VOOR OE KORTINGSBON IN UW KRANT VAN MORGEN Deze DVD is voor de normale prijs van 9,95 ook verkrijgbaar bij: AK0, Bol.com, Media Markt, Music Store, VanLeest en Wehkamp. door Sheila van Doorsselaer ANTWERPEN - Bij een grote brand bij de olieraffinaderij van Total in het Antwerpse havenge bied zijn gisterochtend vier ge wonden gevallen. De grote rook pluim die door het ontvlammen van zeer zware olie ontstond, was tot in de verre omtrek te zien. De zevenhonderd werkne mers van Total zijn geëvacu eerd. De brand op het Total-terrein aan de Scheldelaan op de Ant werpse Linkeroever werd gister ochtend rond één uur opge merkt. De brand ontstond in de pompen van een installatie die zeer zware olie vloeibaarder moet maken, een zogenoemde visbreakenmit. In de betreffen de pomp (eenheid 71) bevond zich op dat moment twintig ton zware olie. De bedrijfsbrandweer en ge meentelijke brandweer van Antwerpen en Beveren werden opgeroepen. Ook waren blus boten aanwezig. Rond half elf werd de gemeentelijke ram penfase afgekondigd. Omwonen den is gevraagd ramen en deu ren gesloten te houden, maar de zware rook bleek volgens een woordvoerster van Total niet gif tig. De brandweerdiensten hadden de brand rond half twaalf onder controle. Het nablussen duurde echter nog uren. De vier gewonden zijn allen werknemers van de raffinaderij. Een van hen is overgebracht naar het Stuivenbergziekenhuis in Antwerpen, DELTA DIGITALE TV heeft voor alle voetballiefhebbers én filmfans een leuke verrassing tijdens het WK! Kijk op www.deltadigitaletv.nl of ga naar uw DDTV-dealer. sued (Advertentie) voorletters: m|v straat: nummet: postcode: plaats:. telefoon: e-mail: (post)bankrekeningnummer: O Noteert u mij voor een proefabonnement van 5 weken voor 14,95 Ik geef daarbij éénmalig i automatische Incasso van dit bedrag van mijn rekeningnummer Ik heb de laatste drie maanden geen proefabonnement gehad. O Noteert u mij voor een vast abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: per maand met automatische incasso 20,55|'. per kwartaal met automatische incasso (G 59,751". D per jaar met automatische incasso jG 229.20)". met gratis PZC-paraplu i Kijk op www.pzc. nl/abonneren. bel gratis 1 0800 - 0231231 of stuur deze bonnaar PZC, afdeling lezersservice i Antwoordnummer 713, 'HBO WB Goes het alfabet van Zeeland mm - mm m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 1