Tonny van Veen kan het niet alleen Toernooizege voor Zaamslag Hulster duo wint in Vogelwaarde Van der Klooster is de sterkste sprinter De Broekes winnen minivoetbaltoernooi fzendijke geeft leizoen extra glans 2 YIAj z29 Axel-doelman keept geweldig, maar dat is niet genoeg voor promotie ffi mm Derde plaats regioselectie Futsaltoernooi Graauw ter ziele Promotie voor Bevelanders Snookertitel voor The Roadhouse uitslagen Rentmeester naar EK gaat agenda dinsdag 6 juni 2006 idetf Hnor Bas Abresch 0.$ GOES - Gedesillusioneerd staar de Tonny van Veen na afloop in zijn doelgebied voor zich uit. De keeper van Axel had in negentig minuten bijna elke bal gepakt, maar een toevalstreffer van Me- to was ook hem te machtig. Axel verloor de beslissingswedstrijd met 1-0, waardoor promotie uit bleef. „Ontzettend zuur", vond Van Veen. Op de overwinning van Meto iwas niets af te dingen, wist ook jde doelman. Maar hij had moei- Ite met de rnanier waarop de winst tot stand kwam. In een duel met Axel-verdediger Ran- idy Zandstra raakte Meto-speler Martijn de Nijs de bal op een dusdanig vreemde wijze dat-ie [pardoes over Van Veen in het doel zeilde. „Hoe is het moge lijk?", vroeg de keeper zich ver twijfeld af. „Als ze hem van der tig meter stijf in de kruising schieten kan ik daar mee leven. Maar deze jongen (Martijn de Nijs) punterde de bal op de een of andere manier... Volgens mij $jwas ie niet eens zo bedoeld, baar hij viel precies over me teen in de verre hoek. Natuur lijk had Meto recht op de over- dnning, maar op deze manier Is het ontzettend zuur." voor Axel, maar zeker por Van Veen. Met geweldige idding'en hield hij zijn ploeg ronderbaarlijk lang in de race [oor een toegangsticket naar de terde klasse van het zondagvoet- Al na tien seconden moest lij ingrijpen toen Meto-aanval- fer Remco Broos gevaarlijk was loorgebroken. Axel speelde zon- ter topscorer Patrick Vinke, Ivo [ers tra eten en Marco Plasschae- waardoor er een jonge ploeg het veld stond, je Zeeuws-Vlamingen leken in let bégin te veel onder de in- mk van de Europa Cup-ach- Ige sfeer die er hing rond het ioofdveld van Goes. Bengaals lurwerk, duizendklappers, lokbommetjes en een orkest fan gastoeters vormden het de- ir toen de spelers het veld op- 'arnen voor de ogen van 600 toeschouwers. Meto wist zich ge steund door drie bussen vol sup porters en koos vanaf het begin vol voor de aanval. Het Brabant- se aanvalsgeweld gecombineerd Meer dan tien keer doken vijan- baas. Na 25 minuten vertoonde met de defensieve onzekerheid dige spelers in de eerste helft op hij zijn absolute huzarenstukje, bij Axel bood Tonny van Veen voor zijn doel, even zo vaak was Van Veen was al op weg naar de de kans zich te onderscheiden, hij hen direct of indirect de linkerhoek van zijn doel toen Tonny van Veen treurt om het verlies in het nacompetitieduel met Meto. foto Willem Mieras door Wim de Vos EEDE - Rein-Jan Elenbaas drukte het na de wielerkoers, de Acht van Eede, treffend uit. „Een echte Hollandse overheer sing vandaag", zei de coureur uit Goes. In de kopgroep van vijf zaten vier Zeeuwse reners en ze maakten het karwei gister middag af. Winst was er voor Johnny van der Klooster, terwijl Elenbaas als tweede over de aankomstlijn kwam. De Acht van Eede was een wed strijd met vele gezichten. In de eerste ronde -waS' er al een ont snappingspoging, waarbij Den nis Mesu betrokken was. Nauwe lijks was die uitval geneutrali seerd of het Zeeuwse duo Wim de Waal en Johnny van dei- Klooster trok op avontuur. Bei den reden rondenlang aan de lei ding met een maximale voor sprong van zo'n kleine veertig seconden. Toen zij werden terug gepakt duurde het lang, voordat het weer echt op gang kwam. Dat kwam omdat verschillende renners vooraan regelmatig ver zaakten. „Er waren zeker vijf of zes renners die verschillende ma len niet over namen", zei Elen baas naderhand. „Ja, en dan is het natuurlijk ontstellend moei lijk koersen voor de rest, maar gelukkig hebben we ze er in de slotfase toch af weten te rij den." In de slotfase kwamen er vijf renners vooruit te zitten. Van der Klooster en de Belg Koen La- meire waren de eersten waarna Elenbaas, De Waal en Mol ook nog kwamen aansluiten. Met die vijf werd de finale ingezet. La- meire zette van ver aan, maar werd nog geklopt door, Van dei- Klooster en Elenbaas. Remco Broos de bal tegen draads richting de rechterhoek kopte. De Zeeuws-Vlaamse sluit post wisselde razendsnel van koers en met een miraculeuze re flex hield hij de 0-0 op het score bord. De aanvalsdriften van Me to zetten zich in de tweede helft onverminderd voort, zonder dat Axel daar één uitgespeelde kans tegenover stelde. De 1-0 kon dan ook niet uitblijven, al dacht Van Veen daar na 59 minuten anders over. Toen spatte een vrije trap van Remco Broos uit een op de paal, pakte Van Veen de rebound van Joey van Hooy- donk, kwam de bal daarna op de lat om vervolgens over het Axelse doel te eindigen. „Nu gaat er geen bal meer in, dacht ik toen bij mezelf. Met zoveel ge luk... Maar de aanval daarna was het toch raak", haalde de man van de wedstrijd het fatale moment nog maar eens terug. De 2-0 hing daarna meer in de lucht dan de gelijkmaker. Axel kwam nog één keer in de buurt, maar een indraaiende vrije trap van Ralph Zegers werd door Zvonimir Vrtaric tot corner ver werkt. Axel-trainer Erik Rijckaert was logischerwijs teleurgesteld. Zijn veronderstelling dat Meto ver der zou zijn dan zijn eigen ploeg zag de oefenmeester bevestigd. „We hebben het gemis van drie belangrijke spelers niet op kun nen vangen. De automatismen ontbraken en een aantal jongens miste de vorm van de dag. Ge lukkig was mijn keeper wel in goeden doen." Maar hoe groot zijn vorm ook was, Tonny van Veen kon het niet alleen. Axel-Meto 0-1 (0-0). 64. Martijn de Nijs 0-1. Scheidsrechter: J.M. van Alebeek (Rosmalen). Gele kaart: Angelo Plasschaert Ken neth Okerlye Ibrahim Helena, Jor- dy Seghers (Axel), Giacomo Terra- na (Meto). Aantal toeschouwers: 600. Axel: Tonny van Veen; Randy Zandstra, Ralph Zegers, Angelo Plasschaert, Siem Gans; Percy Ver linden, Omar Malagic, Kenneth Okerlye, Ibrahim Helena (74. Jor- dy Seghers); Michael van Mol (66. Kevin Schot), Meivin Rijckaert (89. Michael Freijzer). BENNEKOM - De Zeeuws-Vlaamse voetbalselectie van spelers onder de 21 jaar reikte in het Gelderse Bennekom tijdens een A-jeugdtoernooi tot de derde plaats. De selec tie bleef ongeslagen. Vier keer was er winst, drie keer werd gelijk gespeeld. Zeeuws topscorer Jari Vyaene maak te vijf treffers. De keepers Tim Siersema (HVV'24) en Jo- chem Goedhals (AZW) moesten geen enkele tegentreffer incasseren. In de poule speelde het elftal vijf wedstrijden tegen ploe gen die uitkomen in de landelijke tweede en derde divisie. De Zeeuws-Vlamingen waren oppermachtig. Haaglandia Winston ging met 3-0 onderuit door treffers van Jari Vyaene. Met Bennekom kwam de selectie remise overeen: 0-0. Sparta Nijkerk was met 4-0 kansloos door doelpun ten van Jonathan Constancia (Hoek), Jari Vyaene (2x) en Robin Mariman (Koewacht). Ramazan Kesikbas (Terneu- zen) schoot met een gerichte vrije trap zijn ploeg tegen Flevo Boys naar de winst: 1-0. Excelsior Maassluis moest door twee treffers van Sinan Coban (Terneuzen) zijn meer dere erkennen in de selectie: 2-0. In de kruisfinales werd de ploeg, na 0-0 en strafschoppen, uitgeschakeld door Spakenburg. Ook de strijd om de derde en vierde plaats tegen Zeebur- gia uit Amsterdam eindigde in 0-0. Doelman Tim Sierse ma stopte twee strafschoppen en hielp zijn ploeg zo aan de derde plaats. Flevo Boys won het toernooi. Het klopte in de finale Spakenburg met 2-0. GRAAUW- Na achttien jaar ging zaterdag de stekker uit het IZV-toernooi. Carlo Saman begon destijds met ploeg- jes uit de regio, maar al snel groeide het evenement uit tot een internationaal openlucht futsaltoernooi met teams uit 'vele uithoeken van Europa. Zaterdag werd het toernooi, reeds in afgeslankte vorm, dus voor het laatst gehouden op de velden van W Graauw. Bij de vrouwen won Lusita- nos uit Amsterdam. Het Poolse Medicare ging bij de man nen met de IZV Cup naar huis. GOES - Bevelanders promoveert naar de derde klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg won de nacompetitie. In de laatste wedstrijd werd Yerseke met 2-0 verslagen. Bevelanders-Yerseke 2-0: Bevelanders counterde in de slotfase naar de overwinning. Na een slaapverwekkende eerste helft greep Yerseke in het tweede bedrijf het initia tief. De bezoekers moesten winnen en speelden in de twee de helft alles of niets. Ondanks een half dozijn doelpogin gen weigerde de uitstekende Bevelanders-doelman Theo de Visser te capituleren. In de slotfase kwam de thuis ploeg onder de belegering van Yerseke uit. Na 88 minuten, kopte Leo Koole de 1-0 binnen, in de blessuretijd bood hij Arie Jongejan een niet te missen kans: 2-0. 's-HERTOGENBOSCH - De snookeraars van The Road house zorgden in Den Bosch voor een verrassing. De Mid delburgse ploeg werd Nederlands kampioen in de eerste klasse. In een spannende finale versloeg de formatie SPV Doet-inchem: 5-3. De Walcherse formatie bestond uit Chris van Renswoude, Marcel Mouwen en Mark Appel en Ido Leenders. tan onze sportredactie fERNEUZEN - De supporters vereniging van Terneuzense toys sloot zaterdag het seizoen if met het traditionele Maas Af- jouw-minivoetbaltoernooi. Op (et complex van de zater- lag-eersteklasser kwam de fami- e Van de Broeke uit Axel (De ïoekes) het sterkst voor de ag. De Broekes versloegen in ;e finale Dark Horse 2006 met is altijd kende het mini-voet- Jltoernooi een grote belangstel- |ig. Uiteindelijk liet de organi- fetie twintig teams toe, die inge- 3 waren in vier poules met if teams. I de voorrondevfedstrijden ble- n acht ploegen over die vervol- Jis volgens het knock out-sys- Tem verder gingen. Opvallend as dat de Roboketta's, de win naar van vorig jaar, de eerste schifting niet doorkwam. De ti telverdedigers strandden in pou le 2 op Dark Horse 2006 en De Kantine. De Broekes, met Jeroen, Erwin, Stefan en Dennis van de Broeke als basis, moesten in poule 3 wel iswaar Merhaba Televole voor laten gaan, maar waren daarna niet meer te kloppen. Zo werd in de halve finale De Kantine met 1-0 teruggewezen en moest in de finale Dark Horse 2006 met een 2-0-nederlaag genoegen nemen. Beide doelpunten kwa men op naam van Erwin van de Broeke. De strijd om de 3e'en 4e plaats werd met 4-1 gewonnen door W De Kantine. Beste speler van het toernooi werd Jeroen van de Broeke. Eindstand: 1. De Broekes; 2. Dark Horse 2006; 3. W De Kan tine; 4. Junior Wiltings h onze sportredactie 1NDIJKE - Het eerste elftal de voetbalvereniging IJzen- ifee is zaterdag winnaar gewor- van de achtste Paul van der dt-memorial voor standaard tallen. De ploeg van Henk Ot is was in een halve competitie I 'team-Paul van der Hooft', Djee en Sluiskil te sterk af. iendijke, dat een aantal we- n terug promotie naar de vier- klasse afdwong, voorzag jgrmee een succesvol seizoen i extra glans. In de reguliere hpetitie moesten de West |#|!eitws-Vlamingen weliswaar F^kvliet voor laten gaan, maar nacompetitie baande IJzen- )everjke zich alsnog een weg naar n van|vierde klasse door Rimboe en 3ts lofdplaat te verslaan. De lijn p clie wedstrijden trok de jon- ploeg zaterdag door door drie "?es in drie duels van twee- .753lal twintig minuten. flat IJzendijke eerst met 3-2 FC Djee gewonnen had en "tiskil met 1-0 teruggewezen vormde het duel met het im-Paul van der Hooft' in fei- :"75jde finale van het toernooi, iryoor HW'24 te elfder ure had afgezegd. Het 'team-Paul van der Hooft', dat louter be stond uit spelers die aan het eind van de negentiger jaren met Paul van der Hooft als trai ner in de top van de vierde klas se speelden, had zich tot ieders verrassing met overwinningen op Sluiskil (2-0) en FC Djee (3-1) in de gunstigste uitgangs positie gemanoeuvreerd, maar kwam in het slotduel conditio neel in de problemen. Denemarken Zo kon het ook gebeuren dat IJ zendijke na een 1-0-ruststand naar 3-0 wegliep door doelpun ten van Vincent Calon (in eigen doel), Paul Taelman en Martin Rijckaert. In de slotfase kwam het 'team-Paul van der Hooft', met onder andere de in Dene marken woonachtige Peter Har- teveld in de gelederen, door tref fers van William Aerssens en Randal de Jaeger nog terug tot 3-2, maar in gevaar kwam IJzen dijke daarna niet meer. Achter IJzendijke en het team-Paul van der Hooft werd FC Djee (met Robbie van de Wijnckel en Dwight van Hulle) met drie punten derde en sloot Sluiskil met nul punten de rij. Arjan Hamelink (nummer 8) van Zaamslag werd tot beste speler van het toernooi uitgeroepen. foto Peter Nicolai door Peter van Kouteren ZAAMSLAG - Trainer Dennis de Nooijer kon net als eerder tijdens een onderling zes-tegen-zes toernooi geen tijd vrij ma ken om zich gedurende drie dagen beach- soccer in Zaamslag te laten zien en dat was volgens veel vaste volgers van de club een tikje jammer. Dat mocht de pret niet drukken, omdat Zaamslag het hoofdtoer nooi van het evenement beheerste. Hef keurkorps van Zaamslag won alle pou lewedstrijden, bleef ook in de play-offs on geslagen en legde afgetekend beslag op de toernooizege. De jonge Arjan Hamelink (Zaamslag) werd bovendien uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. Zaam slag domineerde tijdens de po.ulewedstrij den van een licht gedevalueerd toernooi. De toernooileiding had vooraf gerekend op inschrijving van acht teams, maar wist niet meer dan zes teams te strikken. Van die zes ploegen kwam Philippine evenals eerder tijdens een toernooi in Hoofdplaat niet opdagen. Dat leidde tot een valse start van het evenement: Rinus Wilhelm, belast met de toernooileiding, zei niet op die tegenvaller te hebben gerekend. „Axel meldde zich vrijdagavond af. Dat was op zich ook al laat, maar hadden we nog wel een beetje begrip voor, omdat die nog na competitie moesten spelen. Dat hebben we kunnen oplossen door een ploeg van jeugdspelers uit Zaamslag samen te stel len. Philippine moest om half één spelen. Toen ze er niet waren, heb ik gebeld." Wil helm kreeg echter geen contact. „Ik kreeg alleen maar een voicemail." Play-offs De toernooileiding besloot daarop - nadat al enkele wedstrijden waren gespeeld - met instemming van de wel aanwezige teams de opzet van het toernooi te wijzi gen. Van een voorgenomen eerste schifting in twee poules werd afgezien. In plaats daarvan troffen Jong Zaamslag, RIA Wcst- dorpe, Terneuzen, Zaamslag en AZW el kaar in een halve competitie. De beste drie ploegen streden vervolgens in play-offs om de eindzege. Zaamslag, met Jacco den Hamer in het doel en de naar SSV'65 ver trokken keeper Bart Corstanje als veldspe- ler, won met 5-0 van de eigen jeugd. Daar na was Zaamslag ook te sterk voor Terneu zen (7-3), AZW (5-2) en Ria Westdorpe (4-3). In de play-offs stond opnieuw geen maat op het spel van de organiserende club. Terneuzen werd met 5-3 verslagen. RIA Westdorpe werd naar een 5-1 neder laag gespeeld. De Westdorpenaren verze kerden zich door winst op Terneuzen (5-2) van de tweede plaats. Het beachsoccertoernooi begon donder dagavond met wedstrijden voor A-junio ren. HW'24 2 won alle poulewedstrjden en bleef in de finale Terneuzense Boys met 4-1 de baas. Vrijdagavond namen tien be^ drijfsploegen het tegen elkaar op. Het Bier winkeltje uit Terneuzen hield in de finale door een winnende treffer van Jan van Ba- kel Chocolaterie Mauritz achter zich. Bij de vrouwen ging de toernooiwinst naar Koewacht 2. CSSGSSHNMHHM IJzendijke. Achtste Paul van der Hooft-toernooi: FC Djee-IJzendijke 2-3, Sluiskil-Team Paul van der Hooft 0-2, FC Djee-Team Paul van der Hooft 1-3, Sluiskil-IJzendijke 0-1, FC Dj- ee-Sluiskil 2-1, Team Paul van der Hooft-IJzendijke 2-3. Eindstand: 1, IJzendijke 3-9; 2. Team Paul van der Hooft 3-4, 4. FC Djee 3-3; 4. Sluiskil 3-0. Topscorers: 1. Martin Rijckaert (IJzen dijke) en William Aerssens, elk 3; 3. Ri chard Reijniers (FC Djee) 2. Zaamslag. Beachsoccer. A-junio ren: 1. HVV'24 2; 2. Terneuzense Boys; 3. HVV'24. Bedrijven: 1. Bierwinkeltje; 2. Chocolaterie Mauritz; 3. Café Driewe gen. Vrouwen: 1. Koewacht 2; 2. Wal cheren; 3. Koewacht. Standaardteams: 1. Zaamslag; 2. RIA Westdorpe; 3. Terneuzen. tm Eede. Acht van Eede voor vrije ren ners: 1Johnny van der Klooster (Lewe- dorp), 2. Rein-Jan Elenbaas (Goes), 3. Koen Lamiere (B), 4. Wim de Waal (Axel), 5. Peter Mol (Kapelle), 6. Filip Timbreur (B), 7. Dennis Mesu (Middel burg), 8. Kristof Muys' (B), 9. Mattias Nijs (B), 10. Fonny Kint (Driewegen). door Peter Snelders VOGELWAARDE - Het Hulster duo Jeroen Claessens en Robin MacTaggart won de tiende edi tie van het jaarlijkse Beach Voet volley toernooi van de voetbalve reniging Vogelwaarde. In de fi nale was het te sterk voor thuis- team Net Niet, dat bestond uit Wim Delaere en Sander de Koe- ijer. Het toernooi was met een maxi male deelname van veertig ploe gen kwalitatief behoorlijk be zet. Vele eerste elftalspelers had den ingeschreven. De titelverdedigers, Jurgen Ras en Serge van Eetveldt, sneuvel den in de kwartfinales tegen thuisploeg Net Niet. De latere winnaars, Claessens en MacTag- gert (Pabo), wandelden vrij ge makkelijk door het toernooi. „Onze moeilijkste wedstrijd was eigenlijk nog de opening spartij tegen Dynamic Duo. Toen scheelde het weinig. Geluk kig wonnen we die met 20-17. Dat was een mooie opsteker. Vanaf dat moment zijn we beter gaan draaien", aldus Jeroen Claessens, die tot beste speler- van het toernooi werd uitgeroe pen. Medefinalist Net Niet onder vond in de poule wedstrijden weinig problemen, maar moest diep gaan om de achtste en kwartfinales te overleven. In de achtste finales werd met veel moeite (23-20) Martin Gaus Jefdog (Sander de Schepper en Jeffry Kints) uitgeschakeld. In de kwartfinale versperde het tweetal dus de weg naar de hal ve eindstrijd voor titelverdedi gers Jurgen Ras en Serge van Eetveldt. Dat gebeurde ook met minimaal verschil: 21-19. In de halve finales was Net Niet te sterk (30-18) voor HW'24 (Jaymi de Visser en Jari Vyae ne). Daarin klopte Pabo het team van de Pitbulls (Menno den Dekker en Joris Radema kers) met 26-20. De finale, die over twee sets werd betwist, werd licht gedomineerd door Pa bo. Tegenstander Net Niet kon wel rekenen op de vocale onder steuning van het thuisfront, maar dat bleek niet toereikend om Claessens en MacTaggert van de winst af te houden: 15-6 en 10-15. GOES - Mountainbiker Ruud Rentmeester heeft zich in Ronse dankzij zijn achtste plaats in de derde wedstrijd voor de Bene- lux-kampioenschappen ge plaatst voor het EK voor belof ten in Italië. De Goesenaar toonde in de Vlaamse Ardennen voor de twee de keer dit seizoen vormbehoud, waarna bondscoach Hans van Zeeland Rentmeester een EK-plaats garandeerde. Eerder presteerde de mountainbiker op Curacao naar wens. dinsdag Wielrennen Ronde van Axel. Locatie: Kanaalkade, Axel. 17.30 uur: ID-renners. 19.00 uur; elite/beloften/amateurs A (80 kilome ter). Ronde van IJzendijke. WAOD-wed- strijd. Locatie: Koninginnestraat, IJzen dijke. 18.00 uur: categorieën F2, G en G+ (50 kilometer). 18.02 uur: F1 (50 kilo meter). 18.03 uur: E, E+ (%0 kilometer). 19.30 uur: C en D (70 kilometer). 19.33 uur: A en B (70 kilometer). Inschrijven: café les Amies, Koninginnestraat, IJzen dijke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 55