Bakker wijst klant op parkeerplek PZC Eigen pad Arjan Erkel in Westdorpe G-Team 2 en Maenhout winnaars Topdrukte tijdens rommelmarkt Sluis P 77 Gezellige drukte op Graafj ansfeesten I Iyer actie om klant terug te winnen in Terneuzen 13 olden Earring eelt de show op idium Graauw agenda •w. JlersjLectief totografie n Voetbalclub Terhole jubileert H. Henricusspeld voor M. Koens Peuzeltocht lekker ritje Struisvogels trekken publiek Stuikerfeest vol muziek en activiteiten dinsdag 6 juni 2006 nrRené van Stee KNEUZEN - Ondernemer P. der Hoef van Bakker Bart de Noordstraat in Terneu- is een flyeractie gestart, srrnee hoopt hij klanten terug «innen die hij is kwijtge- ikt door de bouw van de bio- op op het plein vlakbij zijn jkel achter het ABC-com- Daardoor verdween ook parkeerplaats op het plein. n der Hoef heelt vooral op idag last van de beperkte par- Irmogelijkheden in de buurt, ardoor is het gemiddelde aan- klanten in zijn winkel op die met een kwart gedaald tot n honderdtachtig, vreesde zelfs dat mijn zon- fopenstelling in gevaar zou nen. In een poging om het tij keren, wijs ik in de flyer de nsen nu op alternatieve par- rmogelijkheden vlakbij", al- Van der Hoef. Vooralsnog teert zijn actie geen effect, ar desondanks heeft hij er op gere termijn toch vertrou- nm, overmaat van ramp bekeur- le politie enkele weken gele klanten die hun auto langs jlinde muur- in de Burgemees- 0[i Geillstraat neerzetten. Par- J wachters van de gemeente neuzen staan dit korte fout- in di 'keren oogluikend toe. Uit gesprek met verkeerswet- mbe, •ond altij lezorgklachten: 1-0231231 jp maandag t/m vrijdag ge- lurende de openingstijden; aterdags tot 12.00 uur redactie :eeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 ostbus 145 1530 AC terneuzen [el: 0115-645769 tax: 0115-645742 Ifriail: redtern@pzc.nl ®ëné Hoonhorst (chef) {Wout Bareman jtaymond de Frel ftené van Stee Jrits Bakker (sport) liideloo 116 jjpstbus 62 §60 AB HULST el: (0114)372776 ax: (0114)372771 •mail: redhulst@pzc.nl heila van Doorsselaer :entrale redactie tationspark 28 ostbus 31 AA goes el: (0113)315500 ax: (0113)315669 mail: redactie@pzc.nl iternet ZSQ Ww.pzc.nl [(Hail: web@pzc.nl houder J. van Schaik is het Van der Hoef duidelijk geworden dat het handhavingsbeleid van de politie en de parkeerwachten nu beter op elkaar is afgestemd. Van der Hoef: „Maar deson danks vond ik toch dat ik zelf iets moest doen. Want ik heb nog niet alle klanten terugge wonnen. Ook werd het mij dui delijk dat reparatiemaatregelen ten aanzien van parkeren heel lastig zijn." Van der Hoef voegt eraan toe dat hij niet alleen voor zichzelf spreekt. Want van collega-on dernemers heeft hij gehoord dat zij ook hun omzetten zien terug lopen. Vooral in enkele horeca zaken zouden klanten tussen de middag zijn afgehaakt. „En een winkel als Blokker ziet de ver koop van grote en zware artike len teruglopen, omdat de men sen die spullen niet meer vlakbij in hun auto kunnen leggen" al dus Van der Hoef. Coördinator A. Stoffels van on dernemerskoepel Coördinatie en Management steunt de actie van Van der Hoef, maar vindt te gelijkertijd dat hij niet te veel nadruk op negatieve zaken moet leggen. „Want dan komen er op den duur helemaal geen mensen meer. Het is inderdaad niet han dig, maar de vooruitzichten zijn zonder meer positief, omdat er iets geweldigs voor terugkomt", aldus Stoffels. (Advertentie) ZEEüWS VEILINGHUIS VANDAAG KIJKDAG van 10.00-20.00 uur. KUNST ANTIEK 7 en 8 juni veiling Herengracht 74, 4331 PX, [Middelburg, Tel. 0118 - 650 680 t.zeeuwsveilinghuis.nl AAUW - Met een vertraging twee weken stonden ze dan h gisteren echt op het po- van sportpark De Boom- in Graauw: The Golden Ear- tweeduizend bezoekers gin- uit hun dak bij de grote hits Radar Love. Zanger Barry ge y: „Wij hadden de nachtmer- jn (j, om voor vijftig dronken feest- •oosizen te moeten spelen, maar is geweldig.Twee weken ge en moest de band verstek la- gaan op Graauwrock, door cte van drummer Zuider- k. De Earring werd gisteren «•afgegaan' door Aston Villa The Rocks. Surrender sloot herhalingsfestijn af. Arjan Erkel en zijn vrouw bedanken het opgekomen publiek voor de steun en het naar hem vernoemde pad. Rechts burgemeester Lonink van Terneuzen. door René van Stee WESTDORPE - De toezegging dat er in Westdorpe een pad naar Arjan Erkel zou worden vernoemd, werd al ruim twee jaar geleden gedaan. Zaterdag 1 was het dan eindelijk officieel een feit. Onder grote belangstelling onthulde Er kel samen met burgemeester Jan Lo nink van Terneuzen het straatnaam bord van het Arjan Erkelpad tussen de Molenstraat en de Schuttersweide. Daarmee zag vooral Bertus Franse een vurige wens in vervulling gaan. Want hij was het die namens de dorps raad met het idee kwam om een pad naar Arjan Erkel te vernoemen. Het ont stond tijdens de voorbereiding van het feest ter ere van de vrijlating van de ex-medewerker van Artsen zonder Grenzen na een gijzeling van bijna twin tig maanden in de Russische deelrepu bliek Dagestan. Het onthaal van Erkel it de woonplaats van zijn ouders Dick er. Franeien mondde destijds uit in een spontaan volksfeest. Burgemeester Lonink was meteen en thousiast over het initiatief van de dorpsraad en zegde toe eraan mee te werken. In verband met formele bezwa ren bleek dit toch minder eenvoudig dan gedacht. Want zo is er een regel dat in Terneuzen geen straatnamen worden vernoemd naar nog levende personen. Toch was het college van B en W bij ho ge uitzondering bereid om van de regels af te wijken. Volgens Lonink is de im pact van de ontvoering van Erkel zowel landelijk als op wereldschaal enorm ge weest en zal er over vijftig jaar nog steeds over worden gesproken. „Bovendien was de toezegging gedaan. Die moet je dan ook nakomen. We besef ten dat er een risico zat aan het vernoe men van een straat naar een nog leven de persoon. Want als hij of zij later om streden blijkt, heb je een probleem", al dus Lonink. Als extreem voorbeeld haalt hij Winnie Mandela aan. Die stond eerst te boek als vrijheidsstrijder, maar werd later ook verdachte in een moordzaak. Zowel Arjan Erkel als het Arjan Erkel pad - dat ook langs zijn ouderlijk huis loopt - blijkt in Westdorpe echter nage noeg onomstreden. De meeste dorpelin gen leefden ten tijde van de ontvoering intens mee met de voormalige medewer ker van Artsen zonder Grenzen en zijn familie. Toch zijn er ook minder positie ve'geluiden te beluisteren. „Want welke band heeft Arjan nu eigenlijk met West dorpe? Net als zijn feestelijke onthaal zie ik het meer als een publiciteitsstunt. Niet echt gepast, dus", zegt een kriti sche Westdorpenaar aan een tafeltje op het feestterrein van de Graaf jansfees ten. Erkel heeft begrip voor die scepsis, maar voegt er meteen aan toe dat hij zich wel degelijk nauw verbonden met Westdorpe voelt. „Ik kom er zowat iede re drie weken om mijn familie te bezoe ken. En sinds mijn feestelijke onthaal hebben de mensen echt een deel van mijn hart gestolen. Dankzij het Arjan Erkelpad is dat nog een stukje groter ge worden verklaart hij Arjan Erkel heeft zijn 'avontuur' in Da- foto Peter Nicolai gestan ondertussen een plek gegeven. Vol overgave is hij bezig met allerlei an dere zaken. Het lukte hem niet namens het CDA een raadszetel te bemachtigen in zijn woonplaats Rotterdam. Die am bities staan dan ook tijdelijk op de ach tergrond, maar naar eigen zeggen zit hij niet om werk verlegen. Zo houdt hij nog volop lezingen over zijn ervaringen in Dagestan. Ook zet hij zich in voor de te levisiezender Goede Doelen TV. Samen met zijn collega's werft hij hiervoor on der meer adverteerders, waardoor goe de doelen extra publiciteit kunnen ver garen. Vooralsnog zijn de uitzendingen alleen in het Westland te zien. „Daarnaast ben ik bezig met een twee de boek. Het wordt een roman over de drijfveren van iemand om terrorist te worden. Logischerwijs verwerk ik daar in ook mijn ervaringen in Dagestan. Kortom, ik ben een bezig baasje", aldus Arjan Erkel die zich vooral verheugt op een blijde gebeurtenis. Want over twee maanden verwacht hij samen met zijn echtgenote Amirat, afkomstig uit Dage stan en al zijn partner vóór de ontvoe ring, een baby. Het is meteen ook het eerste kleinkind van Dick en Franeien Erkel. door Gino van den Broecke KOEWACHT - Een paar hon derd sportieve heren en dames bonden afgelopen weekend tij dens de jaarlijkse zeskampen in Sint Jansteen en Koewacht de strijd mét elkaar aan. Zaterdagmiddag' werkten negen teams zes verschillende la-acht-, behendigheids- en denkproeven af. Voor de eerste keer in dagen stond de zon branderig en fel aan de hemel, waardoor de klei ne negentig fanatiekelingen zich in het: zweet moesten wer ken om de punten voor hun teams binnen te halen, zoals bij de krattenloop en op de even- wichtsbalk.' Verder was er vrachtauto-trekken, ringsteken op de fiets, moest een sudo- ku-puzzel worden opgelost en ging het om water en snelheid op de zeephelling. G-Team 2 kreeg tijdens de afsluitende feestavond de wisselbeker uitge reikt. Met één puntje minder werden De Leutneuskes tweede. ZV Ivens werd derde. In Koewacht deed zondagmid dag één team meer mee en ver schenen na een optocht door het dorp tien teams aan de start tij dens de zeskamp op de voetbal velden van VV Koewacht. Het was de 25e uitgave van de jaar lijkse zeskamp. De coaches waren allemaal kleu rig verkleed als joker en moedig den hun teams aan tijdens de zes opdrachten zoals de sprin gende bigbag, sponswippen, wa- tertransport, spelertje lanceren, touwevenwicht en de zeephel ling. Uiteindelijk eindigden Maenhout en de Pott'n Stam pers allebei met 55 punten, maar dankzij een snellere tijd op de zeephelling ging Maen hout met de winst aan de haal. Het was de derde winst in de laatste vijf jaar en zodoende blijft de wisseltrofee in hun be zit. De Leste keer werd derde. De dag werd afgesloten met een discoavond. (Advertentie) Tel. 0118-617174 Mob. 06-20458617 Kijk op de website voor diverse aanbiedingen door Frank Gijsel SLUIS - Het was zondag langs het Kanaal van Brugge naar Sluis een drukte van belang. Langs de waterkant kon in Sluis flink gerommeld worden. Om de echte „snuistersfeer" te handhaven mochten er enkel tweedehands artikelen en anti quiteiten verkocht worden. De echte koopjesjagers stonden al vanaf zeven uur klaar om iets van hun gading te vinden. Al vrij snel was het een gekrioel van mensen die met tassen vol met spulletjes huiswaarts gin gen. Kleding, speelgoed, meubels of serviesgoed, het was er volop. Maar ook bijzondere zaken wer den te koop aangeboden zoals geboorteschilderijtjes, parfum flesjes en materiaal voor mo delspoorbanen. Een door de paus gezegende rozenkrans was voor vijf euro te koop. Dat de formule aanslaat bleek uit de aanwezigheid van bijna twee honderd kramen. Daarnaast wa ren er ook nog grondplaatsen verhuurd. Het zorgde in Sluis voor een echte topdag met de no dige parkeerproblemen. De au to's stonden zelfs tot op de Heil- leweg' en aan beide zijden van de Rondweg opgesteld. Er wa ren ruim dertig procent meer kramen dan vorig jaar. Voor de toekomst wordt gedacht aan uit breiding in de Smeestraat. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, biljarten; 13.30 uur: Jokeren; 14.00 uur: Party dansen; De Halle, 13.30 uur; Kaarten, biljarten; 14.45 uur: Koers- bal; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljar^ ten, sjoelen; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur: KBO volksdansen, zingen en biljarten; Café De Troubadour, 13.30 uur: Kaarten; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.15 uur: KBO jokeren; 19.30 uur: Opehbare vergadering dorpsraad; HEIKANT - 't Heike, 14.00 uur; Oude- renzangkoor; 19.00 uur: Zangkoor; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten, gymnastiek; 13.30 uur: Kaarten bie den en jokeren; Dorpshuis, 19.30 en 20.45 uur: Line dance; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljar ten, computeren; 10.30 uur: Volksdan sen; 13,00 uur: Biljarten, computeren; 13.30 uur: Kaarten; 19.30 uur: Stijldan sen; De Blaauwe Hoeve, 10.00 uur: Handwerkclub de Vlijtige Liesjes; 14.30 uur: Dansen; Multifunctionele ruimte Korenmarkt, 14.00 uur: Bloemschikken; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; 13.45 uur: Gymnastiek; 15.00 uur: Senioren koor; Kerklaan 87, 19.00 uur: Creatieve bijeenkomst; SAS VAN GENT - De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; SINT-JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Ouderenkoor; Voormalige brandweerkazerne Jos Everaardstraat, 20.00 uur: Wijkconcert fanfare St. Jan; TERNEUZEN - De Veste, 10.30 uur: Gymnastiek; 13.30 uur: Handwerken, bil jarten; 19.30 uur: Dansen; Buurthuis de Hoeve, 9.30 uur: Yoga; WALSOORDEN - Café Rue du Nord, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; WESTDORPE - Zaal Concordia,13.30 uur: KBO koersbal. TERHOLE - Voetbalvereniging Terhole heeft vanaf vrij dag twee dagen feest gevierd om het 35-jarig" bestaan luis ter bij te zetten. De club zette vrijdagavond de viering in met een verenigingsquiz in de grote feesttent. De Mutsen kaapten de eerste plaats weg voor de Leuters. Voorzitter Karei Freijzer van de dorpsclub was zeer in zijn nopjes met de grote opkomst. Alle verenigingen uit de kern Ter hole namen aan de quiz deel en dat zorgde, aldus Freijzer, voor een sterk dorpsgevoel. Zaterdag was er op het sport veld nog een toernooitje reuzenvoetbal. Voorafgaand aan de afsluitende feestavond schoven ruim tachtig belang stellenden aan* tafel voor een warm en koud buffet. CLINGE - De 85-jarige Maatje Koens uit Clinge is zater dagavond de geschiedenisboeken van cle plaatselijke paro chie ingegaan als de eerste vrijwilliger die de Heilige Hen ricusspeld in ontvangst mocht nemen. Het kerkbestuur liet als blijk van waardering voor het vrijwilligerswerk waarop de parochie steunt, een H. Henricusspeld ontwer pen. Het is de bedoeling dit waarderingsteken, vernoemd naar de parochie, regelmatig uit te reiken. De eerste speld ging naar iemand die meer dan een kwart eeuw het visitekaartje van de Henricusparochie was: Maatje Koens. Zij kwam op 1 december 1974 in dienst van de parochie en van pastoor Jo van der Heijden. Als gastvrouw voor de parochie had zij een omvangrijk taken pakket. Van het ontvangen van mensen tot en met het ver zorgen van de koffie tijdens vergaderingen en het doen van alle huishoudelijke taken. Ook was zij een tijd lang kosteres en had ze de leiding over de werkgroep om de kerk schoon te houden. Mevrouw Koens kreeg de onderscheiding opgespeld uit handen van Lilian van Esbroeck van het kerkbestuur Clinge. SINT-KRUIS - Wielrijders konden gisteren genieten van een grensoverschrijdende peuzeltocht. Maar liefst 725 deelnemers waagden zich aan de fietstocht die langs vijf bedrijven aan beide zijden van de grens liep. Onderweg konden landbouwproducten worden geproefd. De start was bij het bedrijf van Reginald Buysse in Sint-Margrie- te. Even na het middaguur arriveerden de 725 deelnemers bij aspergeteler Onghenae in Sint-Kruis waar de soep klaar stond. Via het akkerbouwbedrijf van de familie Van Waes ging de tocht naar de familie Hoeiemeersch in Wa tervliet. Van Watervliet ging het via Sint-Jan-in-Eremo terug naar Sint-Margriete. SLUIS - De traditionele open dagen van struisvogelboer derij Monnnikenwerve aan de Hogeweg in Sluis werden tijdens het afgelopen Pinksterweekend bijzonder goed be zocht. Heel wat toeristen en nieuwsgierigen kwamen - mede door het goede weer - nader kennis maken met de bijzon dere dieren. Per uur vonden twee rondleidingen plaats over de boerderij. In de schuur stonden diverse kraampjes opgesteld waar streekproducten konden geproefd en ge kocht worden. Ook veel Vlamingen kwamen een kijkje ne- door Paul Begijn WESTDORPE - De Graafjans- feesten in Westdorpe trokken de voorbije vier dagen honderden bezoekers. Gooide het weer de afgelopen weken bij veel buiten- evenementen nog roet in het eten, tijdens het culturele festi val was het aangenaam vertoe ven in en rond de feesttent bij de brandweerkazerne. Ook dit jaar was het program ma gevuld met activiteiten op het gebied van kunst, cultuur en muziek. Verschillende rock bands tijdens het muziekfesti val Kreekrock verzorgden vrij dag de 'aftrap voor het dorps feest. De jeugd kon zich zater dagmiddag vermaken met een kooivoetbaltoernooi, een play- backshop en verschillende work shops. In de grote tent barstte het feest 's avonds los. De Zeeuwse clia- lectrapper Swensee uit Bres- kens kreeg de lachers op zijn hand met zijn spraakmakende Bressiaanse rapteksten. Dat Swensee al redelijk goed be kend is in de regio bleek toen de menigte zijn nummers uit volle borst meezong. Voor A. de Meijer uit Westdorpe zat er niet speciaal een band bij waarvoor hij was gekomen. Hij bezoekt de Graaf jansfeesten elk jaar en er is voor hem altijd wel genoeg te beleven. „In Westdor pe kent iedereen elkaar en dat maakt dit feest zo gezellig. Je ziet hier mensen die je niet elke dag tegenkomt, maar hier toch wonen. Daar geniet ik dan van: samen met bekenden een pilsje drinken." Verder konden de be zoekers nog genieten van The Old Firm en Surrender. Afterparty Voor de vijftienjarige Quinten van Bree uit Westdorpe, tevens lid van de organisatie, was er geen eindtijd voor het feest. De 'afterparty' in café De Tukker was zó gezellig dat hij pas rond de klok van zes uur in zijn bed belandde. Niettemin stond de Westdorpenaar de volgende och tend weer paraat om het po dium klaar te maken voor het poëziefestival. Daar vulden Zeeuwse dichters als Helene Ge- lens, André van der Veeke en Wim Hofman de middag. Van der Veeke zag tijdens de poëzie- middag de kans om zijn band met de Westdorpenaren 'weer goed te maken'. „Toen ik hier de laatste keer was, kwam ik het podium op met de woorden: 'Welkom Terneuzen Zuid.' En dat viel niet bij iedereen in goe de aarde. Dat was nog voor de gemeentelijke herindeling. Nu zijn we ingedeeld en horen jullie alsnog bij Terneuzen." Als eerbetoon aan Westdorpe ging zijn eerste gedicht over de Graafjansdijk. Buiten op het veld stond een grote kunst markt, waar verschillende beel den en schilderijen te koop wa ren. De afsluiting was een exoti sche barbecue met muziek. HEIKANT - Muziek stond cen traal op het negende Stuikerf eest, dat zondag werd gehouden in Heikant. Met het programma mikte de organisatie op een breed publiek. 'Flippen', de meest geflipte band van Nederland, verzorgde 's avonds in-gemeenschapscen trum 't Heike de apotheose van het dorpsfeest. De activiteiten begonnen 's mor gens in de parochiekerk, met een expositie van plaatselijke en regionale kimstenaars en een boekenbeurs. Liefhebbers kon den de toren van het bedehuis beklimmen. Buiten stalden de deelnemers aan de rommel markt hun spulletjes uit. De offi ciële opening 's middags gebeur de met het herkennen van een karikatuur van een geboren en getogen inwoner. Op het feestterrein was er spor tief vermaak met onder meer kooivoetbal in twee leeftijdsca tegorieën en een dikkebanden- wedstrijd voor de jongsten. Verschillende verenigingen pre senteerden zich met activiteiten om de kas te spekken. Op het Stuikerspodium klonk muziek van de Stuikersband en de volks muziekgroep Ambras. De aller jongste kinderen kregen een voorstelling van een poppenkast theater voorgeschoteld. Tegen de avond schoven ruim tachtig mensen in 't Heike aan tafel voor een Stuikersdiner. Na het eten begon de kinderdisco van muziekstudio Anneke Hamelink en disco Frank Smet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 51