Zierikzee prolongeert eilandtitel PZC Doelman Tonny van Veen kan het niet alleen RM-Miüsi Belgische ploeg wint weer bij Smerdiek Topschutter Mathijs Hage schiet zondagclub in finale langs Bruse Boys: 3-0 gi WÊÊMI Üt Grote bekernederlaag Mevo'80 Promotie voor Bevelanders Rentmeester geplaatst voor EK Van der Klooster wint in Eede uitslagen agenda dinsdag 6 juni 2006 s29 Ur Ko de Ridder jlERIKZEE - Door een 3-0-ze- e op de kersverse tweedeklas- er Bruse Boys behaalde Zierik- pe toch nog een prijs aan het jnd van het wisselvallige voet- alseizoen. Aan het eind van de le uitgave van het toernooi ion aanvoerder Mathijs Hage e Ons Eiland Bokaal in ont- Ingst nemen. l de loop der jaren zijn al diver- formules losgelaten op het fernooi. Was er in begin nog Drake van grote publieke be- jngstelling, de laatste jaren opt die zienderogen terug. Eer- er dit jaar werd door alle deel- emencle clubs echter gekozen por behoud van de gebruikelij- formule. il het succes van de opzet en instelling van het toernooi be uden blijven, dan dienen de elnemers de hand in eigen boe te steken. De beker met de ote oren verliest namelijk ms en loopt deukjes op. De rzaken daarvan zijn: de mini- ile verbroedering tussen de ubs, de magere beleving bij de ders, de geringe acceptatie ji de beslissingen van de wed- ijdleiding en het gemakkelijk sgblijven' van tal van voetbal- li ort lontje aik Groeneveld, voorzitter use Boys: „De pijlers onder toernooi worden langzaam iar zeker weggehaald. Ging t eerst om de onderlinge sfeer een leuke activiteit ter afslui- g van een voetbalseizoen, nu jen er steeds meer spelers met kort lontje rond. Het kan bij- orbeeld toch nooit de bedoe- g zijn dat tijdens een wed- ijd van twintig minuten drie de kaarten gegeven moeten rden?" Zierikzee kwamen zaterdag nmige trainers zelf in actie en den er tal van voetballers mee in "het afgelopen seizoen niet het eerste team acteerden. alle hoeken haalden de ibs spelers om maar een team been te brengen. DFS slaagde daar niet eens in en was dus helemaal niet van de partij. Zierikzee en Bruse Boys ston den uiteindelijk tegenover el kaar in de finale, In de poule wedstrijd waren beide teams on derling op 1-1 uitgekomen. Zie rikzee werd poulewinnaar door een iets beter doelsaldo. In. de andere poule was Mevo win naar, voor Renesse. Bruse Boys klopte Mevo in de halve finales (2-1), Zierikzee was daarin met 2-0 te sterk voor Renesse. In de eindstrijd nam Zierikzee direct de regie in handen. Voor al aanvoerder Mathijs Hage was hiervoor verantwoordelijk. Ha ge: „Ik denk dat ik een geslaagd toernooi gespeeld. Op éen doel punt na (van Wesley Goud) was ik verantwoordelijk voor alle Zierikzee-doelpunten (acht stuks). De overschrijvingsdatum is voorbij en er heeft een aantal clubs naar mij geïnformeerd, maar ik was er snel uit dat ik bij Zierikzee wilde blijven. Met de nieuwe selectie kunnen we vol gens mij goed meedoen in de tweede klasse. Wij zijn als team gegroeid en dat zie je ook op zo'n toernooi als vandaag. We zijn compleet en hebben de wil om te winnen. Daardoor hebben we het officieuze kampioen schap van Schouwen-Duiveland geprolongeerd." Zierikzee-Bruse Boys eindigde uiteindelijk in een 3-0 voor Zie rikzee door drie treffers van Ha ge. Bijzonder was dat de finale geleid werd door de afzwaaien de scheidsrechters Maarten Bruynes en Bram van Dongen, die elk tien minuten voor hun re kening namen. Finalewedstrijden. Om de negende plaats: WIK'57-ZSC'62 0-3. Om de zevende plaats: Brouioersha- ven-Duiveland 0-3. Om de vijfde plaats: SKNWK-Dreischor 0-0, Dreischor wns. Om de derde plaats: Renesse-Mevo 2-0. Finale: Zierikzee-Bruse Boys 3-0. Eindstand: 1. Zierikzee, 2. Bruse Boys, 3. Renesse, 4. Mevo, 5. Dreischor, 6. SKNWK, 7. Duive- land, 8. Brouwershaven, 9. ZSC'62, 10. WIK'57, 11. Ouwer- - kerk. Zierikzee-spits Mathijs Hage (rechts) was in de finale een plaaggeest voor de defensie van Bruse Boys. foto Dirk-Jan Gjeltema Axel verliest beslissingsduel door toevalstreffer en loopt promotie mis jdoor Bas Abresch GOES - Gedesillusioneerd staarde Tonny van Veen na afloop in zijn doel gebied voor zich uit. De keeper van Axel had in negentig minuten bijna el- !ke bal gepakt, maar een toevalstreffer van Meto was ook hem te machtig. Axel verloor de beslissingswedstrijd 'met 1-0, waardoor promotie uitbleef. „Ontzettend zuur", vond Van Veen. Dp de overwinning van Meto was niets af te dingen, wist ook de doel man. Maar hij had moeite met de ma nier waarop de winst tot stand kwam. In een duel met Axel-verdediger Ran dy Zandstra raakte Meto-speler Mar- tijn de Nijs de bal op een dusdanig vreemde wijze dat-ie pardoes over /an Veen in het doel zeilde. „Hoe is iet mogelijk?", vroeg de keeper zich vertwijfeld af. „Als ze hem van dertig neter stijf in de kruising schieten kan ik daar mee leven. Maar deze jongen Martijn de Nijs) punterde de bal op le een of andere manier... Volgens mij was ie niet eens zo bedoeld, maar hij viel precies over me heen in de verre koek. Natuurlijk had Meto recht op de overwinning, maar op deze manier is het ontzettend zuur." Zuur voor Axel, maar zeker voor Van Veen. Met gewéldige reddingen hield hij zijn ploeg wonderbaarlijk lang in ie race voor een toegangsticket naar ie derde klasse van het zondagvoet- )al. Al na tien seconden moest hij in- Jrijpen toen Meto-aanvaller Remco koos gevaarlijk was doorgebroken. Axel speelde zonder topscorer Patrick ïnke, Ivo Verstraeten en Marco Plas- ichaert, waardoor er een jonge ploeg nhet veld stond. Vuurwerk 0e Zeeuws-Vlamingen leken in het be- te veel onder de indruk van de Eu- 'opa Cup-achtige sfeer die er hing 'ond het hoofdveld van Goes. Ben wals vuurwerk, duizendklappers, jookbommetjes en een orkest aan gas- öeters vormden het decor toen de spe- ei's het veld opkwamen voor de ogen 'an 600 toeschouwers. Meto wist zich [esteund door drie bussen vol suppor ters en koos vanaf het begin vol voor le aanval. Het Brabantse aanvalsge- veld gecombineerd met de defensieve onzekerheid bij Axel bood Tonny van 'een de kans zich te onderscheiden. Heer dan tien keer doken vijandige pelers in de eerste helft op voor zijn loei, ven zo vaak was hij hen direct 'f indirect de baas. Na 25 minuten ver konde hij zijn absolute huzarenstuk- o. Van Veen was al op weg naar de lin- erhoek van zijn doei toen Remco Broos de bal tegendraads richting de rechterhoek kopte. De Zeeuws-Vlaam- se sluitpost wisselde razendsnel van koers en met een miraculeuze reflex hield hij de 0-0 op het scorebord. De aanvalsdriften van Meto zetten zich in de tweede helft onverminderd voort, zonder dat Axel daar één uitgespeelde kans tegenover stelde. De 1-0 kon dan ook niet uitblijven, al dacht Van Veen daar na 59 minuten anders over. Toen spatte een vrije trap van Remco Broos uiteen op de paal, pakte Van Veen de rebound van. Joey van Hooydonk, kwam de bal daarna op de lat om ver volgens over het Axelse doel te eindi gen. „Nu gaat er geen bal meer in, dacht ik toen bij mezelf. Met zoveel ge luk. Maar de aanval daarna was het toch raak", haalde de man van de wed strijd het fatale moment nog maar eens terug. De 2-0 hing daarna meer in de lucht dan de gelijkmaker. Axel kwam nog één keer in de buurt, maar een indraai ende vrije trap van Ralph Zegers werd door Zvonimir Vrtaric tot corner ver werkt. Axel-trainer Erik Rijckaert was logi scherwijs teleurgesteld. Zijn veronder stelling dat Meto verder zou zijn dan zijn eigen ploeg zag de oefenmeester bevestigd. „We hebben het gemis van drie belangrijke spelers niet op kun nen vangen. De automatismen ontbra ken en een aantal jongens miste de vorm van de dag. Gelukkig was mijn keeper wel in goeden doen. Maar hoe groot zijn vorm ook was, mi Tonny van Veen kon het niet alleen. Axel-Meto 0-1 (0-0). 64. Martijn de Nijs 0-1. Scheidsrechter: J.M. van Alebeek (Rosmalen). Gele kaart: Angelo Plas- schaert Kenneth Okerlye Ibrahim Hele na, Jordy Seghers (Axel), Giacomo Terra- na (Meto). Aantal toeschouioers: 600. Axel: Tonny van Veen; Randy Zandstra, Ralph Zegers, Angelo Plasschaert, Siem Gans; Percy Verlinden, Omar Malagic, Kenneth Okerlye, Ibrahim Helena (74. Jordy Seghers); Michael van Mol (66. Ke vin Schot), Meivin Rijckaert (89. Michael Freijzer). f I 5 Tonny van Veen treurt om het verlies in het nacompetitieduel met Meto. foto Willem Mieras KAPELLE - De basketballers van Mevo'80 hebben hun eerste bekerwedstrijd met 109-44 verloren van Smokkel- hoek. De Schouwse ploeg begon met een voorsprong van tien punten, omdat de tegenstander een klasse hoger speelt. Dat verschil werd echter ruimschoots ingelopen. „Zulke wedstrijden hebben weinig zin", stelde speler Jo hn Heilker. „Zij waren veel te sterk voor ons. Voor de be kercompetitie moet je je als team inschrijven, maar ik vraag me af of we dat wel hadden moeten doen. Voor ons is er op deze manier geen lol aan te behalen. Het kwali teitsverschil is veel te groot. Het enige positieve was volgens Heilker het meedoen van de junioren Ruben Thijssen en Bart Kloet. Voor Kloet was het zijn debuut in de hoofdmacht. Mevo'80 speelt op 16 juni nog tegen het jongens juniorenteam van Vlissingen en een week later tegen Marathon. Scores Mevo'80: Michel Pikard 8, Ruben Thijssen 8, Jan-Kees Jongejan 6, Gustavo Pereira 5, Martin Pikard 4, Henk van Donk 3, John Heilker 2. GOES - Bevelanders promoveert naar de derde klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg won de nacompetitie. In de laatste wedstrijd werd Yerseke zaterdag met 2-0 ver slagen. Bevelanders counterde in de slotfase naar de over winning. Na een slaapverwekkende eerste helft greep Yer seke in het tweede bedrijf het initiatief. De bezoekers moesten winnen en speelden in de tweede helft alles of niets. Ondanks een half dozijn doelpogingen weigerde de uitstekende Bevelanders-doelman Theo de Visser te capi tuleren. In de slotfase kwam de thuisploeg onder de bele gering van Yerseke uit. Na 88 minuten kopte Leo Koole de 1-0 binnen, in de blessuretijd bood hij Arie Jongejan een niet te missen kans: 2-0. „Een heerlijk afscheid", noemde Bevelanders-trainer Gerrit Petersen zijn laatste wedstrijd. GOES - Mountainbiker Ruud Rentmeester heeft zich in Ronse dankzij zijn achtste plaats in de derde wedstrijd voor de Benelux-kampioenschappen mountainbike ge plaatst voor het EK voor beloften in Italië. De jonge Goe- senaar toonde in de Vlaamse Ardennen voor de tweede keer dit seizoen vormbehoud, waarna bondscoach Hans van Zeeland Rentmeester een EK-plaats garandeerde. Eerder presteerde de Zeeuwse mountainbiker op Curacao naar wens. Ruud Rentmeester kwam in Ronse moeizaam op gang. Na dat hij zijn tweede adem had gevonden, rukte hij op van de 45e naar cle achtste plaats. De Belgische veldrijder Sven Nijs won de wedstrijd, voor de Nederlanders Thijs Al en Gerben de Knegt. Ruud Rentmeesters broer Niek finishte in de loodzware wegwedstrijd voor beloften De Roncle van Limburg als 23e. EEDE - Johnny van der Klooster uit Lewedorp heeft gis teren de wielerkoers voor amateurs A De Acht van Eede gewonnen. De renner uit Lewedorp was in de Zeeuws-Vlaamse grensplaats de snelste van een kopgroep van vijf. Rein-Jan Elenbaas uit Goes werd tweede. door Eugène de Kok SINT MAARTENSDIJK - De Kaapverdiaanse ploeg uit Rot terdam zorgde op de feestavond nadien wel voor een muzikaal hoogtepunt, maar het voetbal team kon tijdens het Duine In ternationale Vrouwentoernooi geen potten breken. Het toer nooi in Sint Maartensdijk werd zaterdag voor de derde keer op rij gewonnen door het Belgische Lentezon Beerse. KFC Lentezon Beerse, dat in de hoogste klasse van België speelt, versloeg in de finale MVV'27, een tweedeklasser uit Maas land. De Belgische vrouwen wonnen met 1-0. Beide ploegen waren in hun poules als eerste geëindigd met 15 punten. „Len tezon Beerse is een erg sterke ploeg", zei Smerdiek-trainer Wim Scherpenisse tijdens de af sluitende barbecue, waarbij zo'n 230 voetbalsters aan tafel zaten. „Komend seizoen speelt bijvoor beeld Aafke de Ridder van Ste- doco (Hoornaar) voor ze. Ze ha len overal speelsters vandaan. Ook bij de vrouwen ga je dat steeds meer krijgen." Duitsers De strijd om de derde en vierde plaats werd zaterdagmiddag ge wonnen door Spandauer Kick ers uit Berlijn. De Duitsers wa ren in het kwartier dat alle wed strijden duimden met 2-1 te sterk voor Kolping Boys uit Alk maar. De Noord-Hollanders ein digden dit seizoen als derde in de eerste klasse C. De twee teams van het organise rende Smerdiek kwamen niet door de poulefase heen. Het eerste elftal won één keer en speelde de andere zes duels gelijk, in de poule met onder meer de latere winnaar Lente zon en Spandauer Kickers was dat goed voor de vijfde plaats. Smerdiek 2 werd zevende in poule B. Geblesseerd Smerdiek 1 moest het zaterdag doen zonder middenveldster Ti- na Dujakovich, die vorige week tegen het militaire elftal ernstig geblesseerd raakte aan haar knie. De groep van trainer Scherpenisse had wel de be schikking over zeven nieuwe speelsters. Ellen Fernandes, Ma- riëlle Meijboom, Sharifa Dorder en Helen Fonseca maakten de overstap van Barendrecht naar Smerdiek. De in Kloosterzande woonachtige Mandy Roels kwam van Zulte, Judith Bruijn- ooge van Wemeldinge en Wendy Metzke stapte over van DSE uit Etten-Leur. „Het blijft blijkbaar aantrekke lijk om bij Smerdiek te spelen", aldus Scherpenisse. De trainer hoorde tijdens de prijsuitrei king dat winnaar Lentezon vol gend jaar weer speelt op het vijfde Duine Internationale Vrouwentoernooi. Scherpenisse: „Wij hebben zelf ook uitnodigin gen gehad om in België en Duits land te komen spelen. Helaas zullen we niet naar elk toernooi kunnen gaan." Bruinisse. Wulkentoernooi 35+. Mannenenkelspel. HE6: M. Lode- wijk-M. Quak 6-1 6-1. HE7: M. Jume- let-A. van der Have 6-0 6-1 Vrouwenenkelspel. DE8: M. Her- mann-G. Arkenbout 6-1 7-6. Mannendubbelspel. HD6: R. Klein/A. de Waal-J. van der Have/M. Veldkamp 6-0 6-1, O. Kramer/K. Verkaart-J. Dekker/K. Stouten 6-0 6-1. HD7: F van der Linden/D. van Nier- op-G.J. Anker/H. Visser 6-3 6-3, G.J. Anker/H. Visser-K. Bosman/R. Klop 6-4 6-4, G. Ahlrichs/R. van der Vlist-H. Meijer/J. Polder 4-6 6-4 6-4. Vrouwendubbelspel. DD6: C. Stoutjesdijk/R. van der Velde 6-4 6-3, N. Bos/M. van Urk-L, Keijzer/C. Schiller 6-0 6-3. DD7: K. van de Berg/C. van der Vlist-C. Koster/J. de Vos 6-7 6-3 6-4. DD8: A. Fonteine/R. Roodenburg-J. de Berg/A. Quak 6-1 6-4, J. Reijnen/G. Stins-C. van Gelderen/M. Hermann 6-0 6-2, G. Arkenbout/E. van Velthoven-J. de Berg/A. Quak 6-4 4-6 6-4, J. Gommans/E, de Zeeuw-J. Reijnen/G. Stins 6-2 7-6. Gemengddubbelspel. GD6: A. de Looff/J. Hoep-V. der Doe/K. Stouten 6-4 6-3. GD7: C. van der Vlist/R. van der Vlist-C. Koster/A. van der Have 6-2 6-4, R. Roodenburg/F. Roodenburg-A. Fon- teïne/R. Loos 5-7 6-2 6-3. I dinsdag Tennis Wulkentoernooi 35+. Locatie: tennis vereniging Bru-Tèn te Bruinisse. Aan vang: 14.00 uur. Wielrennen Ronde van Axel. Locatie: Kanaalkade, Axel. 17.30 uur: ID-renners. 19.00 uur: elite/beloften/amateurs A (80 kilome ter).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 45