■Nederland vindt )uitsers aardig Het getal van het beest is 666 Pinkpop weer als vanouds H Zuidbroek reduceerde maximumsnelheid op rampweg Brinkhorst pleit voor vrije energiemarkt leeld over oosterburen aangepast Kunstproject eindigt in gevangenis mlfieners gepakt la filmen van ■hishandeling Bananenschil veroorzaakt ongeluk Bescherming voor meerderjarigen Energiebon lijkt er aan te komen Nederlandse robot wordt tweede Lijken lagen al enige tijd in woning Leonore is derde kind van Laurentien en Constantijn orRemko Tanis in zoom HAAG - Bier und Brat- ;,rst. Dat vooroordeel over jjtsers staat nog recht over- id. Maar voor de rest hebben derlanders hun beeld over litsland de afgelopen tien jaar rk aangepast. Duitsland is tk en Duitsers zijn bijna net etwa sympathiek als Nederlan- 'llgj bewol en wij goed." Dat veranderde na 1995. „Toen ging het ineens erg goed met Nederland. Iedereen had geld en er heerste een enorm optimisme. Tegelijk ging het met Duitsland erg slecht. Sterker nog: de deur werd hier platgelopen door Duitsers die wilden weten hoe we het toch al lemaal voor elkaar kregen. Dan is het moeilijk om kwaad te blij ven." GPD van onze redactie binnenland BEUGEN - 'Met een fotoshoot van een liquidatie moet ik wel toegelaten worden tot de kunstacademie', moet een 22-jarige man uit Wageningen hebben gedacht. Samen met een 15-jarige Boxmeerder en een 20-jarige Enschedeër zette hij een liquidatie in scène. Het drietal eindigde zaterdaga vond in de cel. Een voorbijganger was getui ge geweest van een op handen zijnde liquidatie bij het trans portcentrum in Beugen. Zij had iemand op de grond zien liggen die werd bedreigd met een vuurwapen. Daarop belde zij de politie. „Het drietal zou in haar rich ting hebben geroepen dat zij moest doorlopen of dat er an ders geschoten zou worden", aldus een politiewoordvoer der. De politie zette direct twaalf mensen in. De verdachten wer den aangehouden en drie be drieglijk echte nep vuurwa pens werden in beslag geno men. Bij verhoor op het bureau bleek dat de 22-jarige verdach te een fotoshoot wilde maken van een in scène gezette liqui datie als toelatingsproject voor de kunstacademie. Het drietal maakte daarbij ge bruik van een imitatie machi nepistool, een pistool en een windbuks. Zij hadden zich niet gereali seerd hoe veel impact hun ac tie kon hebben, aldus de poli tiewoordvoerder. ANP Een auto is tegen een boom in Zuidbroek gereden, waarbij drie jonge meisjes om het leven zijn gekomen. van onze redactie binnenland ZUIDBROEK - De gemeente Menterwolde heeft een aantal ja ren geleden de maximumsnel heid op de rampweg tussen de dorpen Noordbroek en Zuid broek teruggebracht van 80 naar 60 kilometer per uur. Dat heeft een woordvoerder gisteren gemeld. Op de weg reed zaterdagavond een auto met hoge snelheid te gen een boom. Bij het ongeval kwamen drie 13-jarige meisjes uit Noordbroek om het leven. De 19-jarige bestuurder uit Slochteren en een 12-jarige meisje uit Noordbroek overleef den het ongeval. Zij liggen met onbekende verwondingen in het ziekenhuis. De gemeente besloot de maxi- mumsneldheid te verlagen na dat een aantal zeer ernstige on gelukken op de weg had plaats gevonden. Volgens de woord voerder is het aantal ongeluk ken op de beruchte weg door de ze ingreep de afgelopen jaren tot een minimum teruggebracht. De impact van het ongeval in het dorp is groot. Het Winkler Prins College in Veendam en een basisschool in Noordbroek gaan deze week bijeenkomsten houden om de drie meisjes te herdenken. De meisjes waren als leerlingen verbonden aan de scholen. Het Dollard College in Scheemda hield zondagavond al een herdenkingsbijeenkomst. De gemeente Menterwolde, waar de dorpen Zuidbroek en foto Ida Mulder/GPD Noordbroek onder vallen, zorgt vanochtend voor opvang van de leerlingen. Op de site www.condoleance.nl is een herdenkingsregister ge opend voor de drie meisjes. Hier op waren gisteravond bijna drie honderd boodschappen ge plaatst. Veel boodschappen richten zich tegen de bestuurder van de wagen. ANP vader van het slachtoffer terhaalde de daders en pakte de telefoon af, die hij vervol als bewijslast meenam het bureau, zo meldde de zondag. de vader en zijn zoon het deden op het bureau de twee daders het af- mobieltje ophalen. De werden aangehouden voor en openlijke ge- duikt het feno- happy slapping steeds va- op. Jongeren mishandelen zonder reden en fil- filmpje wordt vervolgens de mobiele telefoon of via verspreid. ANP door Nona de Ruyter DEN HAAG - Satanisten vin den het een interessant getal, maar ook in de Bijbel komt het voor. Numerologen en tarot kaartleggers hebben er theorie ën over en zelfs voor druïden heeft 666 een bijzondere beteke nis. Vandaag is het 6 juni 2006, de dag waarop de drie cijfers sa menkomen en het getal van het beest vormen. Volgens het laatste bijbelhoofd stuk van het Nieuwe Testament is 666 het getal van het beest, de belichaming van de antichrist. De bijbeltekst verhaalt over een beest met twee horens dat spreekt als een draak. De tekst sluit af met: 'Laat ieder die in zicht heeft het getal van het beest ontcijferen, er wordt een mens mee aangeduid. Het getal is zeshonderdzesenzestig'. Volgens Ab Klein Haneveld, di recteur van het Nederlands Bij belstudie Centrum, stelt het ge tal 666 niet veel voor. „In het He breeuws zijn letters ook cijfers. Als je die cijfers bij elkaar op telt heb je het getal van de naam", licht hij toe. Het getal is slechts een controle op alle ande re informatie over de antichrist, waarvan de komst in de Bijbel aangekondigd wordt. „Je kunt denken aan Maitreya, een boeddhistische messias van wie al jaren wordt voorspeld dat hij een keer op aarde komt en de verlichting bereikt. Zijn naam is in cijfers 40.10.400.200.10.1.5, samen is dat 666." Met de rekenmethode is de beli chaming van de antichrist wel vaker aan mensen toegeschre ven.' Zo zou de naam Hitler in een bepaalde optelling uitko men op 666, evenals Napoleon. Satanisten nemen volgens druï de Jurre Yntema van de Orde kaart verkeerd begrijpt, oordeel je zelf niet meer en kom je te recht in het beest. En beesten kunnen niet kiezen." Ineke Strouken, van het Neder lands Centrum voor Volkscul tuur, ziet niet echt waar de fasci natie voor 666 vandaan komt. „Drie keer zes heeft in de oud heid weinig betekenis. Buiten de bijbeltekst verwijst er eigen lijk niets naar." Ook het cijfer 6 is volgens haar niet echt bijzonder. „Het is een getal waar weinig bijgeloof om heen hangt." Dat het einde der dagen geko men is door het bereiken van 06-06-06, zoals sommigen voor spellen, is volgens Klein Hane veld niet waarschijnlijk. ANP Het optreden van de band Racoon zondag op de tweede dag van Pinkpop. foto Paul Bergen/ANP van Barden, Ovaten en Druïden, de uitleg over de 6 te letterlijk. „De 6 is het cijfer van geliefden. Het draait erom het mannelijke en vrouwelijke in jezelf in ba lans te brengen. Als je dat letter lijk interpreteert en je houdt bij eenkomsten waar gecopuleerd wordt om tot eenheid te komen, dan is dat bij de beesten af." Kiezen Ook die uitdrukking is niet wil lekeurig gekozen. Yntema: „De tarotkaart met nummer 6 gaat erover dat mensen het vermogen hebben te oordelen over wat goed is en wat slecht. Als je de door Rolf Bosboom LANDGRAAF - Na de uiterst magere editie van 2005, zowel wat programma als bezoekers aantallen betreft, was Pinkpop dit jaar helemaal als vanouds. Het programma liet drie dagen lang weinig te wensen over en gisteren, op de laatste dag, lie pen er ruim zestigduizend men sen rond in Landgraaf. Pinkpop was daarmee uitverkocht. De twee voornaamste Zeeuwse bands leverden een bijdrage aan het succes. Racoon, dat vief jaar geleden ook op 's lands bekend ste popfestival speelde, stond zondagmiddag op het hoofdpo dium en overtuigde met haar mengeling van ballads en sprin gerige nummers zoals de pu blieksfavoriet Feel like flying. Gistermiddag mocht Blof aan treden, eveneens op het hoofdpo dium. Het was een zekere ge noegdoening, want de muziek van het Zeeuwse viertal werd ja renlang niet geschikt voor Pink pop geacht. Blof kreeg verster king van enkele gastmuzikan ten, die ook hebben meegewerkt aan haar laatste album Umoja. Pinkpop kende dit jaar een veel heid aan grote namen, met als belangrijkste publiekstrekker gisteravond de Red Hot Chili Peppers. Verder traden onder anderen de Kaiser Chiefs, Mor- rissey, Tool, dEUS, Keane, Skin en Deftones op. ind erf mperi rts. Opt blijkt uit een onderzoek van iet 15 weekblad Intermediair, ivond >htig procent van de onder- truii agden vindt de oosterburen ;n hoef lijken op hoe zij zich zelf lang ag zien: aardige, tolerante 2n krijnsen die vredelievender zijn :n den Fransen of Engelsen. Bijna voele helft wil, na Nederlanders, i gedi itsers als buren hebben. enlijk zien de Nederlanders awjitsland allang niet meer als (fckttj oude vijand, zegt T. Nijhuis, ;enschappelijk directeur van Duitsland Instituut van de het bjiversiteit van Amsterdam. et beeld van de dikke, rijke __jitser die met zijn Mercedes r de boel komt afblaffen, ver in. ten ijnt snel. We zijn niet alleen jitiever over Duitsers, maar nog eens het meest positief geleken met tientallen ande- ax.tei anden." ™JK voetbal laatste blijkt uit een onder- /-i gk dat de Duitse regering aan •f [vooravond van het WK voet- 2.51| liet verrichten. ^H^een dertigtal landen werd IHlnsen gevraagd hoe ze over litsland dachten. De Neder- aders gaven de grootste com- imenten. t tien jaar terug had Neder- nog last van het Calime- •effect, zegt Nijhuis. waren kleiner en armer Duitsland en hadden min- invloed in de wereld. We ilden ons moreel wel superi- Duitsland was en bleef fout 996 1910 /aten uuNSCHEDE - Twee tieners van 17.1} jaar zijn aangehouden, nadat 17.4} het mobieltje waarmee zij de 170ishandeling van een 11-jarige j^Jaatsgenoot hadden gefilmd, 18^ het politiebureau kwamen op- I8jlen. "hloo JAj lV^ AAO-ET AJl&T* Z&ÜfZEkJ ZJiJ H&I3T het OOK NI£-T l< dinsdag 6 juni 2006 COEVORDEN - Dat een bananenschil niet alleen gevaar lijk kan zijn voor voetgangers maar ook voor automobilis ten, heeft een Coevordenaar dit pinksterweekeinde aan den lijve ondervonden. De automobilist wilde zich zondag ontdoen van een bana nenschil, maar de wind was hem te slim af. De schil kwam, in plaats van op de weg, via het open raampje weer in de auto van de Drent terecht. De bestuurder lette hierdoor niet meer op de weg en belandde, met auto en al, in een sloot. De man kwam er zonder kleerscheuren van af. Zijn voertuig moest worden weggesleept, aldus de poli tie gisteren. ANP DEN HAAG - Er moet een Raad voor de Meerderjarigen bescherming komen, vergelijkbaar met de Raad voor de Kinderbescherming. Het nieuwe orgaan moet opkomen voor de belangen van volwassenen die afhankelijk zijn van anderen. Plet gaat daarbij om ouderen die psychisch in de war zijn of geestelijk gehandicapte volwassenen. CDA-Tweede Kamerlid Madsen vraagt minister Donner van Justitie zo'n raad op te zetten. Zo nodig komt zij zelf met een initiatiefwet, aldus Madsen gisteren. ANP DEN HAAG - Naast de boekenbon, de bioscoopbon en de horecabon komt er mogelijk een energiebon. Staatssecre taris Van Geel (Milieu) onderzoekt of de introductie van zo'n 'duurzame cadeaubon' haalbaar is. Plij zei dit giste ren op Wereldmilieudag op Radio 1. Met de bon kan de ontvanger energiezuinige producten kopen, zoals spaarlampen en tochtstrippen. Een ander voorbeeld is een 'standby-killer'Met dit apparaat kan het energieverbruik van bijvoorbeeld een televisie die op standby staat 'dramatisch' worden verminderd. ANP EINDHOVEN - Een team van de Technische Universiteit heeft zaterdag op Sicilië de tweede plaats veroverd bij de internationale competitie voor autonome robots. In de fi nale verloren de Nederlanders met TeamDare met 6-5 van het team van de Franse universiteit La Ville d'Avray. Eurobot is een jaarlijkse competitie tussen zelfstandig opererende robots die, een-tegen-een, een wedstrijd spe len. Meer dan 350 teams speelden dit jaar een wedstrijd met als thema golf. Dit jaar moesten de robots, veelal voertuigjes, ping-pong balletjes in gaatjes putten op een speelveld van 2 bij 3 meter. ANP SPIJKENISSE - De twee dode mannen die zaterdagmid dag in een woning in Spijkenisse zijn aangetroffen, zijn door een misdrijf omgekomen. De lijken hadden daar al enige tijd gelegen, waardoor de identificatie moeizaam verliep. Dit zei een woordvoerder van de politie gisteren. Omwonenden zeiden zondag al dat het zou gaan om een man van in de vijftig en diens zoon van een jaar of 25. Een buurman meldde dat de vader werkte als schoonma ker en in het weekeinde optrad met zijn keyboard. ANP door Henk van Lierop AMSTERDAM - Minister Brink horst van Economische Zaken heeft gisteren in Amsterdam de opening van een internationale gasconferentie aangegrepen om een krachtig pleidooi te houden voor een vrije energiemarkt. De vicepremier hekelde Spanje en Frankrijk, omdat die landen buitenlandse energiebedrijven probeerden te weren en zo een barricade opwierpen tegen ver dere Europese integratie. De D66-bewindsman is er evenmin gelukkig mee dat energieprodu- cerende landen soms hun reser ves beschermen met een beroep op nationale soevereiniteit over hun bodemschatten. Gas niet up Een vrije energiemarkt is in de visie van Brinkhorst nodig om aan de behoefte in de wereld te kunnen voldoen. „Gelukkig raakt het gas in de wereld niet op, verre van dat", aldus de mi nister. Volgens hem staat de we reld niet alleen voor de uitda ging om dat gas naar boven te krijgen, maar ook om dat van producei-ende landen naar con sumerende landen te transporte ren. Daarvoor zijn investerin gen nodig en die worden gesti muleerd door vrije markten met open concurrentie. Brinkhorst noemde voor de in ternationale gaswereld Neder land als voorbeeld van goede sa menwerking tussen overheid en bedrijfsleven. De Nederlandse overheid eigent zich een 'gezond deel' toe van de opbrengst van het aardgas, beheerst de hoeveel heid die gewonnen wordt en be zit de leidingen die het gas trans porteren. Maar die gasleidingen staan wel open voor commer ciële aanbieders en het gas in ons land wordt gewonnen door particuliere ondernemingen. Brinkhorst opende de conferen tie, waaraan overheden en be drijven uit de hele wereld deel nemen, met zijn Russische colle ga Christenko. Nederland is dit keer de gastheer van de confe rentie, die een week duurt. ANP door Hans Jacobs DEN HAAG - „Het is een schit terende baby." Prins Constan tijn en prinses Laurentien had den pinksterzaterdag weinig tijd nodig om vast te stellen dat hun derde kind aan alle ver wachtingen voldoet. Het zesde kleinkind van koningin Beatrix is een meisje, dat van haar ouders de namen Leonore Marie Irene Enrica kreeg. Bovendien mag zij door het leven als gravin van Oranje-Nassau, jonkvrouw van Amsberg. De baby, die zaterdag om 17.06 uur in het Bronovo-ziekenhuis in Den Haag op de wereld kwam, woog bij de geboorte 3030 gram en is 48 centimeter lang, zo maakte de Rijksvoor lichtingsdienst namens het 'dol gelukkige' prinselijk paar be kend. Inhalig Leonore heeft al een zusje, Eloi- se, en een broertje, Claus-Casi- mir. Voor haar huwelijk had Laurentien (40) te kennen gege ven graag drie kinderen te wil len. Dat vond Constantijn (37) wat 'inhalig', maar het is er pre cies vijf jaar na hun bruiloft toch van gekomen. Gravin Leonore is zevende in de rij van mogelijke troonopvol gers en is tot de troonsbestijging van haar oom Willem-Alexan- der lid van het Koninklijk Huis. Daarna komt zij als familielid in de derde graad van de nieuwe koning te ver van de troon af te staan om nog onder die paraplu te vallen. Het wachten is nu op het zeven de koninklijke kleinkind: een ba by voor prinses Mabel en prins Friso, die nog deze maand wordt verwacht. De zes klëinkinderen van konin gin Beatrix op een rij zijn: Wil- lem-Alexander en Maxima heb ben twee dochters: Amalia (7 de cember 2003) en Alexia (26 juni 2005). Friso en Mabel hebben één dochter: Luana (26 maart 2005). Constantijn en Lauren tien hebben nu twee dochters en een zoon: Eloise (8 juni 2002), Claus-Casimir (21 maart 2004) en Leonore (3 juni 2006). GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 3