Partij onderzoekt groenklachten Feesten met barbecue en bier KORTING O TILROE OPTIEK Varianten rondweg Scharendijke worden opnieuw bekeken 4roenLinks wil helderheid over ernst situatie Inbraak in bedrijfsgebouw Portemonnee gestolen uit tent Duitser zwaargewond bij ongeval Aanhouding na diefstal brommer Dronken man klimt woning binnen 'ff lÉS bruncï éu igi JobTrack.nl zeeuwse almanak Embryo's 'factie: 0113-315649 4w.pzc.nl Jiail:redactie@ pzc.nl ètbus 31, 4460 AA Goes i/ertentie-exploitatie: ord-en Midden-Zeeland: 0113-315520; guws-Vlaanderen: 0114-372770; Uianaal: 020-4562500. nsdag 6 juni 2006 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland pr Melita Lanting ibgh-haamstede jenLinks gaat klachten over onderhoud van openbaar oen inventariseren. De partij pt inwoners op problemen te [den. Aanleiding is de stroom chten van inwoners over on- iid en snoeiwerk. el ons, mail ons of schrijf ons met onderhoud ergens te wen- over laat", zegt T. de Gel- raadslid voor GroenLinks. iGeldér constateert dat groen onderhoud hoog op de ergernis- senlijst staat van inwoners. „Dat merkte ik al toen ik in de dorpsraad van Burgh-ITaamste- de zat en nu ik raadslid ben, word ik ook regelmatig gebeld." De klachten variëren van hoog onkruid bij bankjes, brandne tels in de achtertuin tot achter stallig snoeiwerk. „We willen de rest van het jaar klachten verza melen van mensen, het liefst met foto erbij. Dan kunnen we daarna kijken hoeveel reacties er zijn en hoe ernstig de situatie nu werkelijk is." De Gelder hoopt op die manier een objectief beeld te krijgen van de situatie. „Want dit is geen kritiek op de mensen van de plantsoenendienst of de wet houder. Die mensen dóen kei hard hun best. Het is alleen be doeld om mee te kijken of datge ne wordt gedaan wat wij als raad aan de mensen hebben be loofd." Daarom wil de Gelder ook consequenties verbinden aan de inventarisatie. „Als het aantoonbaar is dat het slecht gaat met het onderhoud dan wil ik met een amendement komen en meer geld beschikbaar stel len zodat het onderhoud op een hoger niveau kan komen. En als blijkt dat het allemaal best mee valt, is dat ook prima, maar dan hebben we in ieder geval serieus geluisterd." De gemeente is mo menteel bezig met een grootscha lige inhaalslag op het gebied van groenonderhoud. Delen van het openbaar groen worden on derhoudsarm ingericht en daar door moet het totale niveau van onderhoud omhoog gaan zonder dat daar een extra prijskaartje aan hangt. De Gelder stelt dat inwoners soms ook gewoon teveel ver wachten van de gemeente. „We moeten niet alleen mopperen, je kan ook best zelfs eens blad ve gen uit de goot voor je huis." Hij pleitte vorige week nog voor de mogelijkheid van een burgerini tiatief. Vergoeding „Maak het mogelijk dat groepen inwoners zelf een stukje plant soen onderhouden tegen een ver goeding." Overigens zijn er op verschillende plaatsen al inwo ners die het heft in eigen hand hebben genomen en De Gelder is een van hen. „Ik heb bij mijn huis rozenperken. Als ik de straat in kom en ik zie daar gro te pluimen onkruid bovenuit ko men, irriteert dat. Ik schoffel de perken nu zelf eens per maand." Inwoners die hun ergernissen willen melden, kunnen dat doen via e-mail GL-gelder@zeelandnet.nl. „En dan het liefst met een fotoo tje en ik ben ook niet te beroerd om zelf eens 'te.gaan kijken als dat nodig is." Op de Brouwersdam bij Scharendijke was het tijdens Pinksteren erg druk met vissers. Jazz in Middelburg BURGH-HAAMSTEDE - Een bedrijfsgebouw aan de Da- leboutseweg in Burgh-Haamstede is in de nacht van zon dag op maandag opengebroken. Uit het pand zijn een laptop, sleutels en een paar honderd euro weggenomen. RENESSE - Uit een tent op een camping aan de IToge- zoom in Renesse is in de nacht van zondag op maandag een portemonnee gestolen. In de portemonnee zaten persoonlijke papieren en meer dan 100 euro. De insluipers hebben ook sleutels meegeno men uit de tent. SCHARENDIJKE - Een 20-jarige man uit Duitsland is zondagochtend vroeg zwaargewond geraakt bij een onge val bij Scharendijke. De man liep rond 3.30 uur met een paar vrienden midden op de Rampweg. Een 51-jarige automobilist uit dé ge meente Schouwen-Duiveland kwam de mannen tegemoet rijden en kon het slachtoffer niet meer ontwijken. De man werd geschept en liep zeer zware kneuzingen op, een hoofdwond en diepe vleeswonden. Hij is overge bracht naar het ziekenhuis in Goes. BIGGEKERKE - De politie heeft in de nacht van zater dag op zondag een ,17-jarige Vlissinger aangehouden op de Valkenisseweg in Biggekerke. De jongen liep samen met een andere jongen naast een brommer op het fiets pad. Toen de agenten hen benaderden, ging één van hen ervandoor. De bromfiets bleek te zijn gestolen uit een schuur aan de Thibautstraat in Aagtekerke. De eigenaar heeft zijn brom mer inmiddels terug. De opgepakte jongen is verhoord. De politie onderzoekt de zaak verder. VLISSINGEN - In de nacht van zaterdag op zondag heeft de politie een 29-jarige Middelburger aangehouden. Die was rond drie uur een woning aan de Nijverheidsstraat in Vlissingen binnengedrongen. Hij had een ruit ingeslagen en was via het kapotte raam naar binnengeklommen. De man was volgens de politie zwaar onder invloed. Hij is meegenomen naar het bureau. oeristen geven een nummertje weg bij het transferium van Renesse. oor Melita Lantinq Op camping 't Hoge Zand in Sirjansland vermaken Duitse jongeren zich. fANSLAND - Zon, wind en redelij- 8 temperaturen. Voor de meeste water- lorters ideaal, voor de zonaanbidders het aan de frisse kant op het :and. Mede door het weer is Pinkste- ;n 2006 geen uitverkocht huis op ihouwen-Duiveland. ®p de camping 't Hoge Zand in Sirjans- ™nd heerst zaterdagmiddag een re ed sfeertje. Het jongerenveld is nog et voor de helft gevuld, maar de gas- die er wel staan hebben het uitste- nd voor elkaar. Op de barbecue lig- en een paar stevige lappen vlees te Österen. „Extra dik gesneden, dan aakt hét prima", verzekeren een laar Duitse jongens. Met blote bast en en biertje binnen handbereik zitten ze in de zon. Vanavond komt de speciale discobus voorrijden om de gasten die dat willen naar Renesse te brengen. „Hoe laat gaat de bus terug", wil een jongen weten. „Half vier? Dan moet ik voor die tijd maar even een tukje doen." Eigenaar T. Iiammink vindt het jam mer dat steeds minder jongeren naar de camping komen. Volgens hem worden de jongeren gewoon weggejaagd uit Re nesse. Op steeds minder plaatsen zijn groepen jongeren welkom en dat heeft zijn weerslag op het bezoek aan zijn camping. Bumper aan bumper De Brouwersdam trekt ook deze Pink steren weer vele honderden sportieve- lingen. De auto's, caravans en campers staan bumper aan bumper geparkeerd. Daarboven is de lucht bont gekleurd van de vele kites eh tussen al dat blik zitten of liggen mensen in de zon te re laxen. Bij de doorlaatsluis tussen Noordzee en Grevelingenmeer is het dringen voor een visstekje. De heek bijt goed en achter elkaar wordt de vis uit het water getrokken om daarna een langzame dood te sterven in een emmer tje zonder water. Renesse - met Pinksteren traditioneel bevolkt door Duitse jongeren - is zater dagmiddag een eldorado voor de gezin nen. Kinderen kunnen zich uitleven op trampolines, de percussiegroep Hard- (Advertentie) OP DE COMPLETE BRIL (montuur en glazen) alle merken en soorten glazen brilcollectie 2006-2007 Ml l'k/omui hhii i EN op sterkt!- vanaf 11T>,00 GK Ray Ban - DKNY - F'ersoi. - VoGUFi WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl dinsdag 6 juni de gehele dag gesloten (Advertentie) BELEEF OPNIEUW DE WK'S VAN ORANJE (Advertentie) É|i Normale prijs 9,95 Deze DVD is voor de normale prijs van 9.9S ook verkrijgbaar bij: AK0, Bol.com, Media Markt, Music Store, VanLeest en Wehkamp. 't Betere werk! foto's Dirk-Jan Gjeltema slag treedt op bij de kerk en de super markt doet goede zaken. Enorme hoe veelheden wegwerpbarbecues, vlees pakketten, stokbroden en kratten bier worden naar de auto's gesleept, 's Avond is dat beeld veranderd. Afge zien van een enkele nieuwsgierige oude re is de straat in bezit genomen door jongeren die maar één ding willen: fees ten en daarbij vloeit de drank rijkelijk. Tussen de feestende jongeren door lo pen bizarre figuren. Vooral de twee feeërieke, zilveren steltloopsters trek ken de aandacht. Met sensuele bewegin gen hitsen ze de toch al rijkelijk gieren de hormonen bij de mannen verder op. De twee potige bewakers beschermen de vrouwen tegen al te opdringerige mannen. Het pinksterweekend is op Schouwen-Duiveland rustig verlopen, zonder noemenswaardige incidenten. door Melita Lanting SCHARENDIJKE - De tra cé-keuze voor de rondweg Scha rendijke ligt weer open. De pro vincie gaat de eerder gepresen teerde varianten opnieuw tegen het licht houden. „Dus ook de variant die helemaal buiten het dorp om gaat en aansluit op de Weelweg", zegt gedeputeerde T. Poppelaars. Poppelaars gaat de mogelijkhe den opnieuw bekijken, omdat in woners van het dorp het niet eens zijn met zijn keuze om de rondweg aan te laten sluiten op de Elkerzeeseweg. Inwoners be twijfelen of het plan wel geba seerd is op juiste cijfers. Zij vre zen dat de drukte hiermee niet of onvoldoende zal afnemen. Ze hebben de gedeputeerde uitgeno digd om op een pinksterdag te komen kijken, zodat hij zelf kan ervaren hoe druk de weg door het dorp is. Poppelaars nam de uitnodiging aan en gistermiddag heeft hij een rondje Scharendijke ge maakt. „Ik had verwacht dat hier constant in de file zou wor den gereden maar dat is niet zo", zegt hij. Het is inderdaad behoorlijk rustig op de weg. Re gelmatig komen er groepjes au to's voorbij, maar van filevor ming is absoluut geen sprake. „Het is rustiger dan anders", zegt de uitbaatster van een eet café aan de Elkerzeeseweg. Dat wordt bevestigd door een voor bijganger. „Het is veel stiller. Het is te koud denk ik. Mensen gaan niet naar het strand." Tellingen geven ook aan dat de weg zeer druk is. ,jOver deze weg rijden gemiddeld 7000 voer tuigen per etmaal. Dat is zelfs voor provinciale wegen druk. Ze venduizend voertuigen is voor ons de grens om een inhaalver- bod in te stellen", zegt Poppe laars. „Ik zie verder dat het ver keer hier zeer gemengd is. Au to's, fietsers en paarden door el kaar en dat maakt het gevaar lijk. Ik zie ook veel buitenlandse kentekens, dat zijn geen mensen die hier allemaal moeten zijn. Het nieuwe onderzoek naar de rondweg beperkt zich tot de drie varianten die in februari zijn gepresenteerd. Twee varian ten voorzien in een aansluiting van de recreatieverdeelweg op de Elkerzeeseweg. De derde va riant gaat buiten het dorp om en sluit bij de molen aan op de Weelweg. Bij het onderzoek blijft wel het uitgangspunt dat de rondweg een logisch onderdeel moet blij ven vormen van de hele recrea tieverdeelweg, zowel richting Renesse als richting Brouwers haven. Poppelaars verwacht niet dat het onderzoek zal lei den tot extra vertraging. Kinderen orakelen wat af. Nauwelijks van de borst af de clameren ze de prachtigste volzinnen, verkondigen ze ver bluffende ivijsheden en verkla ren ze de wereld voor hun ouders, grootouders en juffen. Een anderhalf jarige, de poep- luier nog aan, kruipt wal mend achter de computer en surft naar z'n favoriete websi te, vaak iets met Bert en Er nie of gewoon een ingewik keld spelletje met een Engels gesproken tekst. Nergens draaien die bolleboosjes hun hand nog voor om. Laatst ving een gynaecoloog in het ziekenhuis in Terneuzen tij dens de controle van een zwangere vrouw nota bene een gesprek op tussen twee embryo 's. Zegt de ene ongebo rene tegen de andere„Weet jij nog een goeie uitspraak voor de almanak? Dan stuur ik hem op en zijn wij de jong ste kinderen ooit in de krant!" Grinnikt de andere aanstaande boreling: „Ja, dat wij niet voor één gat te van gen zijn!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 39