Tegenslag Holland House Colijn Met JobTrack.nl de hoogte in Wethouder naar het WK 2006? Tholen heeft geld voor ambitieus plan Actie voor Walchers popcentrum gaat door TILROE OPTIEK KORTING Files door storing seinen Uit de bocht op afrit Biezelinge Duiker in de problemen Nog meer steun tegen ontpolderen Embryo's Problemen rond Kasteelheren wijk Kapelle opgelost Oranje verpakking moet eraf, reclamebord moet weg www.pzc.nl E-mail:redactie@pzc.nl Postbus 31,4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. dinsdag 6 juni 2006 editie Bevelanden-Tholen Jazz in Middelburg won het verstand het toch 'van het eergevoel. Onder applaus klom ze naar beneden, waar de jeugd stond te popelen om als apen naar het topje van de toren te klimmen. De lustrumbrade rie, met bijna 150 kramen en een vrijmarkt, werd opgevrolijkt door de Garde Fuseliers Prinses Irene uit Oirschot. Het weer deed de rest. foto Willem Mieras GOES - Een storing in de seininrichting van het spoor heeft zaterdag tussen half twee en half vijf grote proble men opgeleverd bij de spoorwegovergangen tussen Goes en Kruiningen. Doordat een tranformator was stukge gaan. werkten de gelijkrichters niet meer en bleven de spoorbomen dicht. Spoorbeheerder Prorail stuurde vrij wel meteen monteurs, maar die hadden even werk om de oorzaak te vinden. De politie bewaakte intussen de over gangen, waar flinke file's ontstonden, die maar mondjes maat konden doorstromen. Ook het treinverkeer liep ver traging op omdat de snelheid van de treinen met de helft moest worden beperkt. Complicerende factor was dat een spoorboom eraf was gereden. Volgens een woordvoerder van Prorail was dat niet de oorzaak van de storing, eerder een 'gevolg'. BIEZELINGE - Een 63-jarige automobiliste uit Baarn is zondagmorgen in een slip geraakt aan het einde van de af rit van de A58 bij Biezelinge. Ze raakte met haar auto in de sloot. De brandweer moest eraan te pas komen om de vrouw en haar twee honden, die achterin zaten, te bevrij den. De vrouw is met onbekende verwondingen naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes overgebracht. WEMELDINGE - Een 42-jarige sportduiker uit het Bel gische Wommelgem is gisteren met stikstofproblemen naar de decompressietank in Antwerpen gebracht. De man was tussen Kattendijke en Wemeldinge in de Oos- terschelde aan het duiken en was met een maat tot 22 me ter diepte afgedaald. Vermoedelijk is hij te snel naar de i oppervlakte gekomen, want op de kant werd hij erg ziek. Zuurstof mocht niet baten, zodat de ambulance werd ge waarschuwd. Die bracht de Belg eerst naar het Ooster scheldeziekenhuis in Goes en vervolgens naar Antwer pen, waar caissonziekte in een decompressietank behan deld kan worden. DE GRIETE - Enkele honderden bezoekers van de infor matiemiddag over landbouw en ontpoldering die gisteren werd gehouden in buurtschap De Griete, hebben hun handtekening gezet tegen ontpolderen. Na afloop kon M. de Feijter van het actiecomité tegen ontpoldering van dé Eendracht- en Hellegatspolder die toevoegen aan de dik 24.000 die eerder waren opgehaald. Enthousiasme over het idee van het actiecomité om een goed alternatief tegen ontpolderen in te dienen, was er nauwelijks. door Mieke van der Jaqt SINT-MAARTENSDIJK - Het college van burgemeester en wet houders van Tholen verwacht de komende vier jaar geen geld te kort te komen. In de kaderno ta, die aan de raad is aangebo den, is zelfs geld gevonden voor het tamelijk ambitieuze coalitie programma Werk in Uitvoering. Bij de vaststelling van het coali tieprogramma zag het er nog even naar uit dat het college flink moest schrapen om in de komende ambtsperiode niet te kort te komen. De raad wil meer dan vroeger middelen inzetten voor de jeugd, voor maatschap pelijke ondersteuning, armoede bestrijding, het opknappen van molens, ontwikkeling van recra- tie en toerisme en het stimule ren van economische activitei ten. Daar komt bij dat Tholen, net als andere gemeenten, vast zit aan kosten voor bestaand be leid. Grote kostenposten zijn ook de energienota van de ge meentelijke gebouwen en een noodzakelijke investering van 5 miljoen euro in de scholen voor basisonderwijs. Dat het allemaal zo dramatisch niet wordt, komt door te ver wachten meevallers aan de in komstenkant. Voor de uitvoe ring van de Wet Werk eh Bij stand krijgt Tholen de komende jaren meer geld van het Rijk, ter wijl een duidelijke tendens zicht baar is van een afname van het aantal uitkeringsgerechtigden. Tholen gokt erop dat de verbe terde economische situatie van af 2008 meer geld uit het ge meentefonds zal opleveren en dat ook in het grondbedrijf nog wel wat te halen valt. De extra ambtenaren die voor meer eco nomische activiteit moeten zor- gen, kunnen worden betaald uit de opbrengsten van bedrijfs- grond. Een meevaller is ook de wijzi ging in de manier waarop Delta NV dividend gaat uitkeren. Tot nu toe viel de uitkering die de gemeenten als aandeelhouders van Delta kregen, elk jaar eig mee, maar het was altijd geld dat maar voor eenmalige uitga ven kon worden ingezet. Nu via een gewijzigde systematiek het dividend structureel hoger wordt, kan de gemeente er ook in de meerjarenbegroting mee re kenen. Toch worden nog steeds incidentele middelen ingezet om structureel beleid te te bekosti gen. De gemeente is er op die manier zeker van dat het be taald kan worden, maar in het achterhoofd houdt het college de verwachting van economi sche groei. Als naar aanleiding daarvan de algemene uitkering wordt verhoogd, kan Tholen de potjes met eenmalig geld dicht houden of er leuke dingen van doen. In cje staart van de kader nota 2007 tot en met 2010 zit nog wel een stukje venijn; een bezuiniging van 320.000 euro die als stelpost is opgenomen. zeeuwse almanak Kinderen orakelen wat af. Nauwelijks van de borst af de clameren ze de prachtigste volzinnen, verkondigen ze ver bluffende wijsheden en verkla ren ze de wereld voor hun ouders, grootouders en juffen. Een anderhalfjarige, de poep- luier nog aan, kruipt wal mend achter de computer en surft naar z'n favoriete websi te, vaak iets met Bert. en Er nie of geivoon een ingewik keld spelletje met een Engels gesproken tekst. Nergens draaien die bolleboosjes hun hand nog voor om. Laatst ving een gynaecoloog in het ziekenhuis in Terneuzen tij dens de controle van een zwangere vrouw nota bene een gesprek op tussen twee embryo's. Zegt de ene ongebo rene tegen de andere: „Weet jij nog een goeie uitspraak voor de almanak? Dan stuur ik hem op en zijn wij de jong ste kinderen ooit in de krant!" Grinnikt de andere aanstaande boreling: „Ja, dat wij niet voor één gat te van gen zijn!" 's-GRAVENPOLDER - Van een eindje lijkt het niet zo hoog, maar hoe dichterbij je komt, hoe enger het is. De Borselse Wet houder M. Vermue-Vermue liet zich zaterdag niettemin opjutten oiii de braderie in 's-Gravenpolder te openen door de klimtoren te bestijgen. Manmoedig klom ze tot een heel eind over de helft, maar toen rioor Willem van Dam GOES - De problemen rond de nieuwbouwwijk Kasteelheren in Kapelle lijken opgelost. Wet houder G. Burger (CDA, ruimte lijke ordening) heeft met project ontwikkelaar de Groene Groep overeenstemming bereikt over de afronding van het nieuw- bouwplan. jHet plan, gerealiseerd op het voormalige Lika-terrein op de hoek van de Vroonlandseweg en de Maalstede, voorzag onder meer in de bouw van zestien (koop) appartementen, met daar onder een parkeerkelder. Het ap partementencomplex kwam er nooit, omdat de belangstelling dik tegenviel. Vervolgens werd bekeken of er mogelijkheden waren om de ap partementen wat goedkoper te maken; niet het schi-appen van de parkeerkelder zou de koop prijs van de woningen tot bene den de twee ton gedrukt kunnen worden. Daar werd uiteindelijk vanaf gezien, omdat er dan rond het appartementencomplex een aanzienlijk aantal pai'keerplaat- sen zou moeten worden aange legd. Daarvoor ontbreekt de mimte, Compensatie Het gevolg is, dat aan de rand van het nieuwbouwwijkje al ge ruime tijd een door hekken om zoomde bouwput ligt. Het gemeentebestuur van Kapel le en de projectontwikkelaar hebben nu een oplossing gevon den. Op de plaats waar het ap partementencomplex was ge dacht, worden acht woningen ge bouwd. Omdat dat voor de pro- jectonwtikkelaar financieel ge zien niet zo heel aantrekkelijk is, mag de Groene Groep ter compensatie tien woningen bou wen in het uitbreidingsplan Zuidhoek. Wethouder Burger is tevreden met de bereikte ovei- eenkomst. Hij rekent er op, dat nog voor het einde van dit jaar met de bouw van de acht wonin gen in de wijk Kasteelheren kan worden begonnen. door Mieke van der Jaqt COLIJNSPLAAT - Het Holland House Colijn bij de proefboerde- rij Rusthoeve in Colijnsplaat, moet worden uitgepakt. De loods waarin voetbalfans van plan zijn de wedstrijden van het Nederland elftal te volgen, is [met de oranje zeilen die er nu nog omzitten, te brandgevaar lijk. [Ook het bord aan de weg, waar- |in voorbijgangers op de komen- ide Oranje-feestelijkheden wor- jden gewezen, moet weg. Het is in strijd met de px-ovinciale ver- lordening die grote borden langs de weg verbiedt. Het idee om bij de Rusthoeve een plaats te maken waar de WK-wedstrijden op een groot 'scherm kunnen worden gevolgd, ontstond na de bekendmaking van de speeldata. De wedstrijd Nederland-Ivooikust op 16 juni viel tot grote schrik van de be stuurders van de Rusthoeve, sa men met de jaarlijkse Agri Fair, waar de proefboerderij laat zien wat er op het gebied van regulie re en biologische akkerbouw al lemaal voor nieuws is. De vrees bestond dat iedereen te gen vieren op een holletje zou weglopen. Of, erger nog, hele maal niet zou komen. Het party- bedrijf Kallewaard werd in de arm genomen en besloten werd de achtex-ste loods dan maar bij elke wedstrijd in de eerste poule tot Holland House Colijn te bom- bardei'en. Op een groot scheirn kan iedei'een dan de wedstrijd volgen met muziek een hapje en een drankje. De loods is een uur voor de wedstrijd al open. Gratis Om het allemaal nog leuker te maken, w^rd de loods alvast in gepakt in oranje dekzeilen, waarop van een eind de letters Hólland House Colijn te lezen zijn. Een groot Oranje bord bij de ingang schreeuwt de passant nog wat extra informatie toe. Dat mag niet, volgens de provin cie, dus het bord moet weg. De brandweer is het niet eens met de oranje uitdossing van de loods, vanwege brandgevaar en slechte ventilatie. Wat oranje blijft, is de kleding waarmee be zoekers op vrijdag 16 juni gratis naar binnen kunnen. Dat is een maatregel om de Agrifair, die tien euro toegang rekent, niet in de wielen te rijden. Bij de'ahde- re wedstrijd is de toegang altijd Advertentie (Advertentie) (Advertentie) Dan wil hij opnieuw overleggen met de gemeente Vlissingen over de mogelijkheden om er gens oefenruimten te creëren. De stichting heeft het oog laten vallen op het pand van de ROC aan de Dreesstraat. „Dat pand wordt voor een groot deel niet meer gebruikt. Het is zonde om het leeg te laten staan." Lost Key wil het pand niet al leen gebruiken. „We willen be kijken of we er samen met ande re organisaties in kunnen. De vereniging Jongeren Activitei ten Soos Paauwenburg en de stichting Droom bijvoorbeeld." Droom heeft al eerder vooi'ge- steld om het schoolgebouw te be hoeden voor sloop en geschikt te maken voor maatschappelijke organisaties. De gemeente Vlissingen heeft echter plannen met het pand, zegt wethouder T. Verhage (Pv dA), „We onderzoeken of we die locatie kunnen ontwikkelen. Daarover zijn we met verschil lende partners in gesprek. Het kan ook zijn dat we kiezen om het bestaande gebouw een ande re functie te geven. Maar de ge meente is geen filantropische in stelling, we hebben het pand ge kocht 'en het is in eerste instan tie het streven om de kosten die we erin hebben gestoken terug te verdienen. BELEEF OPNIEUW DE WK'S VAN ORANJE oor Nadia Berkelder brunu Oeze DVD is voor de normale prijs van 9,95 ook verkrijgbaar bij: AKO, Bol.com, Media Markt, Music Store, VanLeest en Wehkamp. WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl dinsdag 6 juni de gehele dag gesloten TISSINGEN - De stichting i0st Key wil dat er oefenruim- es voor bandjes komen in het land van het ROC aan de Drees- traat in de Vlissingse wijk 'aauwenburg. De stichting is al ruim twee jaar met een actie voor de komst van een Walchers popcen- - bum. Daarin zouden oefenruim- !S, een poppodium en een servi cebureau voor muzikanten on- [ergebracht moeten worden. Op "'alcheren is op dit moment wei- ig goede oefenruimte beschik bar voor jonge beginnende landjes. lost Key heeft ruim een half jaar geleden al handtekeningen ongeboden aan de toenmalige "'alcherse wethouders van cul- lur. Die x-eageerden toen rede- ijk lauw op het initiatief. Vori- [e maand is een e-mailactie be- onnen, waarbij Lost Key steun 'an muzikanten in heel Neder- and probeert te krijgen. Inmid- lels zijn er bijna driehonderd teunbetuig'ingen binnen, onder van de bands Beef en Nuff rapper Raymtzer en zan- Herb. week is het bedrijfs- voor het popcentrum klaar, 'J. Houtzager van Lost Key. OP DE COMPLETE BRIL (montuur en glazen) alle merken en soorten glazen brilcollectie 2006-2007 Normale prijs 9,95

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 33