PZC Venijn zit opnieuw in de staart Vlissingen doet een stap vooruit Willeboordse pakt de hoofdprijs met Budokan Rotterdam Van Lare vierde in triatlon Winst en verlies Krappen Wyatt derde tijdens Europacup Rentree Dorien Dek in Uden J Tholense Boys wint in blessuretijd van Veere en blijft tweedeklasser Lokerse/Backer onder de maat l Lievens pakt i tweemaal goud Mark Boot in de achterhoede dinsdag 6 juni 2006 27 ST JAN IN EREMO - Terèse van Lare is vierde geworden in de 20e Boerekreektriatlon in het Belgische St. Jan in Eremo. Na één kilometer zwemmen in 17.58 stapte de triatlete uit Sluis als derde vrouw uit het water. Hierna begon de 40 kilometer fietsen. Door het ontbreken van juryleden aan de leiding van de wedstrijd maakte de Brug se Peggy Clearebout meer dan vijf minuten goed. Ze werd met behulp van een aantal clubleden naar de kop ge bracht. Met het nodige duw- en trekwerk veroverde Claerebout daarna een plaatsje in de voorste waaier. Van Lare zakte hierdoor af naar de vierde plaats, om na tien kilometer lopen te finishen in 2 uur 23 minuten en 46 se conden, ruim tien minuten na de omstreden winnares Claerebout. Van Lare was nog wel de snelste in de master- klasse. GOES - Karin Krappen is er niet in geslaagd het Zwitser land Open te winnen. De Vlissingse dartster haalde in Basel wel de finale, maar verloor daarin van Trina Gulli ver. De Engelse nummer één van de wereld was met 2-0 te sterk voor Krappen. De Vlissingse bereikte de eindstrijd door bij de laatste vier van het toernooi in Zwitserland ge decideerd af te rekenen met de Groningse Karla Mollema (2-0). Een dag later was Karin Krappen wel de sterkste in Heerlen. In de finale van de Parkstad Open versloeg ze Ne derlands jeugdkampioene Thea Kaaijk met twee keer 3-0. In de kwartfinale liet de Vlissingse dartster Roelie Bak ker kansloos (4-1), waarna Nadia Verbaan bij de laatste vier een obstakel van weinig betekenis was: 5-1. GOES - Jiu-jitsuka Lindsay Wyatt is zondag derde gewor den tijdens een Europacup-wedstrijd in het Duitse Mei- ningen. De dertigjarige Goese, de regerend wereldkam pioene in de klasse -70, verloor haar eerste partij, maar stoomde via de herkansingen op richting de strijd om het brons. Dat duel won ze ook, zij het doordat haar Duitse tegenstandster vanwege een blessure niet in actie kon ko men. „Dat was wel een beetje een domper. Ik had liever echt gevochten om het brons", zei Wyatt. „Maar met een medaille op zo'n sterk bezet toernooi ben ik wel heel blij." Met haar derde plek deed Wyatt goede zaken richting het wereldkampioenschap, dat in november in Rotterdam wordt gehouden. Sanne Verhoeven, haar concurrente in haar gewichtsklasse, moest in Meiningen verstek laten gaan, waardoor de Goese nu een paar streepjes op haar voor heeft. Wyatt: „Ik zit aan de positieve kant." De WK-selectie wordt waarschijnlijk later deze maand bekendgemaakt. GOES - Atlete Dorien Dek uit Goes heeft zondag tijdens de Keien Meeting in Uden, bij haar club Prins Hendrik, de 100 meter gelopen, tiet was haar eerste grote wedstrijd na de operatie aan haar linkervoet. De 21-jarige Dek Mok te bij haar rentree de negentiende tijd: 12,78. Ze bleef meer dan een seconde achter de winnares, die in 11,66 fi nishte. De Terneuzense Jisca Docters, atlete van Atletiek Maastricht, werd elfde op de 100 meter horden in 16,64. Graaff ging na een overtreding van Veeree-invaller Tim Blies- ener naar de grond. Scheidsrech ter De Haan kende een straf schop toe. Keeper Rick Wieg- mans had geen kans op het schot van Ronnie de Graaf, die na zijn goal werd nagetrapt door Nieuwelink. „Ik eiste hem op en nam hem zo als ik ze altijd neem: koel", lach te De Graaf na afloop. „Het doel punt was voor hem. Hij heeft zo veel voor ons en de club bete kend", wees de middenvelder naar Schot. „Dit is een beloning voor Johan", zei trainer André Maas. „Johan staat symbool voor Tholense Boys. Als je na één helft bijna niet meer kan lo pen, maar toch doorgaat...." „Het was mijn laatste en ik wil de er absoluut niet af. Dit was echt een finale, niet zomaar een wedstrijd. Het heeft blijkbaar zo moeten zijn", hijgde de routi nier zelf nog na. „Nu is het ge noeg geweest. Ik ben 40 en weet van mezelf dat het in ieder geval niet meer beter zal worden. On misbaar? Ach, er liggen al zo veel onmisbare mensen op' het kerkhof." Veere-Tholense Boys 2-3 (1-2). 1. Pie ter de Graaff 0-1, 11. Paul Rei- ter 0-2 (eigen doelpunt), 45. Jacky van Goudszwaard 1-2, 47. André van Maldegem 2-2 (strafschop), 90+3. Ronnie de Graaf 2-3 (straf schop). Scheidsrechter: M. de Haan (Drongelen). Rode kaart: Tom Nieuwelink (Veere). Gele kaart: Pieter de Graaff en Ronny de Graaf (beiden Tholense Boys), Paul Reiter, Edioin van Tatenho- ve, Tom Nieuwelink, Rick Wieg- mans (allen Veere). Aantal toe schouwers: 500. Veere: Rick Wiegmans; Gerben Bakker (59. Tim Bliesener), Paul Reiter, Adriaan Kroese (46, André van Maldegem), Joachim Cornelis- se; Theo van Tatenhove, Ronnie Louwerse, Edioin van Tatenhove, Matthieu van de Weéle; Tom Nieu welink en Jacky van Gouds zwaard. Tholense Boys: Marius Bal; Jeroen Nieuivkoop, Johan Schot, Arie Draaijer (28. Freddy SimonsXan- der Rens; Jan de Graaff (58. Mi chael de Jong), Rick van de Velde, Niels Hopmans, Ronnie de Graaf; Pieter de Graaff en Mourad Tiha- ni. Hoor Eugène de Kok KRABBENDIJKE - Met een sip gezicht trok hij zaterdag nog eens aan zijn sigaretje. „Hij zal zich ongetwijfeld beter voelen dan ik", wees Veere-speler André van Maldegem richting Johan Schot, die op de schou ders zat van zijn feestende ploeg genoten van Tholense Boys. De Tholenaren wonnen in Krabben- dijke het finaleduel van de na- competitie met 3-2 van Veere en blijven tweedeklasser. Niet alleen de 40-jarige Johan Schot speelde zaterdag zijn laat ste duel. De finalewedstrijd om een plek in de tweede Masse van het zaterdagvoetbal was ook de laatste van de pas 25-jarige André van Maldegem. „Ik raak het beu", bekende de Veerenaar, die na rust inviel en wiens eer ste actie het binnenschieten van een strafschop (2-2) was. „Ik had dit seizoen weer een paar blessures. Deze winter speelden we hier een oefenduel, op kunst gras. Ik ging toen door mijn en kel en ik heb ook nog een ham stringblessure gehad. Ik werk in de bouw en als je wekenlang pijn hebt, dan is dat echt niet prettig werken." Met lede ogen keek hij nog eens naar het Thoolse feestje op het veld. „Ik zit twintig jaar bij Veere. Het is jammer dat ik zo afscheid neem. We hadden het gevoel dat het zou lukken van daag. We begonnen vol vertrou wen." Dat vertrouwen liep echter in de allereerste minuut - het afge stoken vuurwerk was amper uit- geknald - een flinke deuk op. Tholenaar Pieter de Graaff be zorgde zijn ploeg een droom- start met een fraaie kopbal. Door een eigen doelpunt van Paul Reiter kreeg Veere tien mi nuten later nog een Map te ver werken. De snelle tegengoals zorgden voor veel irritaties tus sen de Walcherse voetballers on derling, tussen spelers en staf, maar ook tussen de beide ploe gen. Het toch al overdreven gespan nen sfeertje werd ronduit grim Johan Schot (derde van rechts) van Tholense Boys valt na de 3-2-zege op Veere in de armen van elftalleider Peter Begthel. De verdediger nam zaterdag afscheid. foto Willem Mieras mig toen Edwin van Tatenhove van Veere Niels Hopmans - na wat provocaties van de Thole naar - een duw verkocht. De aanhang in de dug-outs stormde het veld op, bijgestaan door wat supporters van de ploegen. Scheidsrechter De Haan keek toe en zag bijna een knokpartij ontstaan. De gemoederen wer den echter redelijk snel gesust. Van Tatenhove kwam er vanaf met geel. Veere herpakte zich na het..opstootje langzaam, oogde niet meer zo slordig als in de be ginfase en begon meer druk te ontwikkelen op de Thoolse ver dediging. Grondig overleg Op slag van rust zorgde Jacky van Goudszwaard voor de aan sluitingstreffer. Direct na de pauze gaf arbiter De Haan - na grondig overleg met één van zijn grensrechters - een penalty aan Veere. Dat gebeurde na een Mutssituatie in het doelgebied van Tholense Boys, waar de leidsman zelf bovenop stond. Van Maldegem schoot de straf schop binnen. Na de gelijkmaker ontstond er een open wedstrijd. Veere M'eeg de beste kansen op de 3-2. Tom Nieuwelink was er tot twee keer heel dichtbij, maar hij zag een kopbal net naast gaan en een schot gestopt worden. Net als vo rige week tegen Serooskerke (toen Michael de Jong in blessu retijd gelijkmaakte en Tholen naar de finale schoot) zat het ve nijn in de staart. Pieter de SINT ANTHONIS - Timko Lo- kerse uit Dishoek en Max Backer hebben gisteren tijdens t! het eerste eredivisietoernooi be- achvolleybai in Sint Anthonis matig gepresteerd. Ze eindigden i ts als vijfde. Ook Thomas en Ma- ei rijn Meijboom hadden een slech- te dag. Zij handhaafden zich ho nipt in de eredivisie. H'l R Lokerse en Backer waren de eer- ste wedstrijd niet scherp ge- e noeg. Bas Ghijssen en Jorrit Bae- rends waren te sterk. In de twee- de wedstrijd tegen Richard el) Schuil en Reinder Nummerdor go ging het beter. Een spannende de eerste set eindigde in 28-30-ver- lies, daarna was er wel winst, vervolgens de laatste set ii weer te verliezen. 'ei iDe broers Thomas en Marijn Me- ijboom konden tijdens de eerste cl) dag van het toernooi maar moei- de goede vorm vinden. Ze g Verloren hun partijen, doordat roimet name Thomas, de jongste, :ht niet in goeden doen was. Het ging zelfs zo slecht dat in het eerste eredivisietoernooi van het seizoen een promotie-degra datiewedstrijd nodig was om zich te kunnen handhaven op het hoogste niveau. In die wed- strijd speelden de twee tegen Alexander van der Kooi en Ben- no van Lansdorp. „GelukMg zat er tussen de laatste poulewed strijd en die partij genoeg tijd weer bij zinnen te komen", vertelde Marijn Meijboom. Zon der noemenswaardige proble- rcmen won het duo de wedstrijd L b wel. Het vertrouwen was zelfs zo groot dat ze het op match- point te mooi wilden afmaken, es Thomas Meijboom probeerde Leen korte bal achter het net, Ma li! ijn zocht het in een keiharde i) Smash. Beide mislukten en de te- igenstanders kwamen weer ge- lijk. Desondanks wonnen de Zeeuwen met 21-14 en 25-23. li - Roeland Lie- V 'ens stond dit weekeinde twee :d teer op de hoogste trede van het lodium tijdens het Nederlands ^kampioenschap roeien. Vt ->e 22-jarige roeier uit IJzendij- n [e, die in Delft civiele techniek di itudeert en uitkomt voor de stu lentenroeivereniging Proteus, zowel de lichte vier zonder 1 tuurman als de lichte acht. De 5, ttelstrijd werd gevaren op de tosbaan in Amsterdam. Jason Blommaert heeft Vlissingen op 3-1 gebracht in de wedstrijd tegen IFC en Maait victorie. foto Dirk-Jan Gjeltema door Jos van Belzen ZIERIKZEE - De spelers van het tweede elftal gaven vorige week het goede voor beeld. VC Vlissingen 2 zegevierde in Zie- rikzee in de beslissingswedstrijd tegen IFC 2: 3-1. De hoofdmacht van de Wal cherse club deed het gisteren nog eens dunnetjes over en won op het veld van tweedeklasser Zierikzee eveneens het laatste nacompetitieduel. Dankzij een ietwat geflatteerde 5-1-zege op IFC uit Hendrik Ido Ambacht kent de tweede Masse van het zondagvoetbal vol gend seizoen, naast RCS en Zierikzee, nog een derde Zeeuwse deelnemer. Trainer Ruud Pennings was na afloop trots op zijn ploeg. „De grootste winst is de groei die deze ploeg met name de laat ste maanden heeft gemaakt. En dat geldt niet alleen voor de spelers, maar ook voor de mensen rondom het team. Arjo den Dekker bijvoorbeeld heeft deze te genstander vooraf goed geanalyseerd." Het eerste kwartier van de wedstrijd was voor de Zeeuwen. Roepesh Bhagola gooi de er enkele leuke acties uit en Danny ter Steege was dicht bij de openingstreffer, maar zag zijn inzet net over het doel gaan. Langzaam maar zeker nam IFC hierna het initiatief over en nadat Remco de Jong eerst nog door Sander Goedege- buure ten koste van een hoekschop van scoren was afgehouden, schoot hij kort hierna met een fraaie volley raak: 0-1. Vlissingen was de kluts kwijt en kwam even later heel goed weg, toen Marcel Dijkstra in vrije positie verzuimde 0-2 te scoren. In plaats van 0-2 werd het voor rust nog 1-1. Sander Goedegebuure werd in scoringspositie vastgehouden. Scheids rechter Van Huygevoort was gedecideerd en wees naar de stip. Aanvoerder Peter de Jong maakte vanaf elfmeter geen fout. Hij schoot de bal hard in de rechterhoek: 1-1. Roepesh Bhagola, die zijn laatste wed strijd in de hoofdmacht speelde, beloofde zijn trainer tijdens de pauze dat zijn eer ste kans ook een doelpunt zou zijn. De aanvaller hield woord, want ruim tien mi nuten na de hervatting leverde de eerste mogelijkheid die hij kreeg inderdaad een treffer op: 2-1. „Een mooi afscheid na tuurrijk op deze manier. Eigenrijk had ik gehoopt het winnende doelpunt te scoren in mijn laatste wedstrijd, maar dit is ook schitterend." Enkele minuten na zijn treffer verliet Bhagola onder luid applaus het veld. „Dat was ook volgens afspraak met de trainer", zei de aanvaller, die volgend sei zoen een stapje terug doet. Mentaal geknakt Bhagola werd voorin vervangen door Jéróme Riverola en tegelijkertijd ging Danny ter Steege wat meer verdedigend op het middenveld spelen. IFC moest ko men, maar leek mentaal geknakt. Meer dan een zachte inzet van Reinder van cle Velde tussen de palen viel er niet meer als wapenfeit van de ploeg uit Hendrik Ido Ambacht te noteren. Toen de na rust ingevallen Jason Blommaert er een kwar tier voor tijd 3-1 van maaMe was de wed strijd beslist. Onder aanvoering van de snelle Mei-vin Niemantsverdiet profiteer den de Zeeuwen volop van de geboden ruimte om vervolgens uit te lopen naar 5-1. Na afloop van de wedstrijd waren er de gebruikelijke vreugdetaferelen op het veld. Eén man genoot in het bijzonder. De inmiddels 76-jarige Kees Vermunt, voormalig trainer van VC Vlissingen en gisteren aandachtig toeschouwer in Zie rikzee, noemde de winst en promotie vooral goed voor het Zeeuwse voetbal. En invaller Jéröme Riverola, de speler die de in ieder geval voorlopig laatste treffer van de VC Vlissingen in de derde klasse voor zijn rekening nam? Hij ver trok vrij snel met in zijn ene hand zijn voetbaltas en in de andere hand een bos bloemen. „Ik moet nog werken, eigenlijk al vanaf half drie, maar heb een paar uur tjes vrij genomen om te kunnen voetbal len." Vanavond wordt hij, nét als zijn medespe lers, alweer op de training verwacht. „Wat uitloop- en hersteltraining, de emo tie van deze wedstrijd verwerken en daar na dit seizoen op een gepaste manier af sluiten", aldus trainer Pennings. VC Vlissingen-IFC 5-1 (1-1). 25. Remco de Jong 0-1, 40. Peter de Jong (strafschop) 1-1, 56. Roepesh Bhagola 2-1, 74. Jason Blom maert 3-1, 81. Mei-vin Niemantsverdriet 4-1, 86. Jéröme Riverola 5-1. Scheidsrechter: P. M. G. van Huygevoort ('s-Hertogenbosch). Gele kaart: Michel Mellema (IFC). Aantal toeschouwers: 450. Vlissingen: Mohammed Elbelckaoui; Gilbert Engeldal, Peter de Jong, Jacques Blijlevens, Sander Goedegebuure; Tim van de Vlies (46. Jason Blommaert), Jordy Bakker, Khaled Boufrahi (83. Daniël Pattinama); Mervin Niemantsverdriet, Danny ter Steege, Roe pesh Bhagola (60. Jéröme Riverola). door Roeland van Vliet GOES - Judoka Elisabeth Wille boordse heeft aan het einde van haar seizoen toch nog een hoofd prijs té pakken. Eind mei liep ze in Tampere de Europese titel op een haar na mis (ze werd derde), maar zaterdag veroverde ze in Potsdam met het vrouwenteam van Budokan Rotterdam de Eu ropacup. „Het was een echte teamprestatie", zei de Middel burgse. „We vulden elkaar fan tastisch aan." De 27-jarige Willeboordse had haar eigen inbreng graag wat groter gezien. Van haar drie par tijen won ze er maar één: die in de halve finale. De duels in de tweede ronde - Budokan was de eerste ronde vrijgeloot - en de fi nale verloor de Zeeuwse met een rederijk groot verschil. „We wisten van tevoren dat de lichtgewichten geen zekerheidje waren, maar ik was dat deze keer ook niet", bekende Wille boordse, die uitkomt in de Mas se -63. Wel kan zij terugMjken op een zeer geslaagd NK, waarop juist het ticket voor het Europa- cup-toernooi verdiend werd. Tij dens de Nederlandse titelstrijd, gehouden in januari, maakte Willeboordse namelijk in de fi nale het winnende punt, uitgere kend tegen rivale Daniëlle Vrie- zema. In Potsdam waren de zwaarste Nederlandse vrouwen opper machtig: Edith Bosch (-70) en Carola Uilenhoed (+78) wonnen al hun drie ontmoetingen. Zij loodsten de Rotterdamse forma tie langs de Franse clubs Pon- tault (3-2) en US Orleans (4-1) en het Duitse UJKC Potsdam (3-2). Elisabeth Willeboordse versloeg alleen Julie Decosse, die een week eerder zilver pakte op het EK en judoot voor US Or leans. Willeboordse: ;,Zij is fysiek zo sterk, dat je haar heel moeilijk kan gooien. Mijn tactiek was dus om zo weinig mogelijk scha de op te lopen voor het team en haar niet te laten judoën. Mis schien had ik dan nog een ldein kansje op een ldeine overwin ning. Het lukte: ik won met een lcoka verschil." Onder meer daardoor kwam Bu dokan Rotterdam, de commer ciële judoploeg van Sport Insti tuut De Korte uit Hoogvliet, in de finale, waarin de thuisploeg met hangen en wurgen werd ver slagen. „We hadden gehoopt dat we de titel zouden pakken, maar niet verwacht", vertelde Willeboordse. „Wij hadden een ploeg van slechts vijf judoka's, de andere teams hadden tal van reserves. Maar we hebben sterk gejudood en vulden elkaar goed aan. We zijn een goed draaiende vriendinnenploeg. Dat ik bij Jan de Rooy in Goirle train, maakt niemand wat uit. VALKENSWAARD - Mark Boot had het zwaar tijdens een EK-wedstrijd in Valkenswaard. De veertienjarige motorcrosser uit Burgh-Haamstede, die in de 80cc-Masse uitkwam, werd 21e. Het leverde hem slechts zeven punten op. De overwinning was voor de Let Matiss Karro. De eerste manche verliep voor Boot vanaf het begin niet naar wens. Hij kwam aan het eind van de eerste ronde als negen tiende door. In het resterende ge deelte van deze reeks wist hij zich maar moeizaam op te wer ken naar een veertiende plaats. In de tweede manche wilde Boot revanche. Hij leek daarin te sla gen. Hij begon op de veertiende plek, maar won snel enkele plaatsen. Halverwege de race lag hij op de zevende positie. Hierna ging het fout. Bij een ver raderlijk opstapje verloor hij de controle over zijn motor en sloeg over de kop. Zijn machine raakte buiten de baan en bleef aan de rand van een droge grep pel liggen. De jeugdige crosser hield er een pijnlijk achterwerk aan over. Hij gaf de strijd op, toen bleek dat ook zijn machine de nodige averij had opgelopen. Hij wilde nog aan de derde man che deelnemen, maar zag hier na een verkenningsronde vanaf. Hij ondervond te veel hinder van zijn blessure. In de strijd om het Europees kampioenschap leidt de Italiaan Alessandro Lupino met 230 pun ten. Mark Boot staat met 40 pun ten op de 24e plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 27