Anarchie in het vrouwentennis Rossi blijft koning van Mugello Wegmann slaat oe in Dauphiné PZC Verlies handbalsters niet meer dan vlekje 25 m Gaël Monfils mentaal aan zijn eind Toppers één voor één van troon gestoten op Roland Garros j Grönholm stopt Stegereeks Loeb Kirsten Wild wint in Aduard Volleyballers verslaan ook Slovenië Blom mist aanvangshoogte Caimin Douglas loopt EK-limieten Wereldrecord Defar op 5000 meter Dallas Mavericks in NBA-fïnale Record en limiet steepleloopster Miranda Boonstra Hockeysters van Den winnen ook Europa Bosch Cup I Schakers sluiten af met nederlaag Franse golfster wint Dutch Open de beste gebruikte volvo staat in terneuzen www.cappendijk.nl dinsdag 6 juni 2006 inor Gertjan van Geen lARIJS - In de eindfase van jrand Slams komt het vaak op nentaliteit aan. Dat weet Gaël aaMonfiIs sinds gisteren ook. Het franse talent was niet fel ge- §0ltioeg en verloor van Novak Djo- Ue|ovic: 7-6 7-6 6-4. Monfils had voor zijn eerste drie wedstrijden vijftien sets nodig gehad. In het weekeinde kwam hij twee dagen op de baan, om dat zijn duel met James Blake door de duisternis was afgebro ken. De 19-jarige hoop van ten nissend Frankrijk mocht giste ren weer. Hij moest aan zichzelf toegeven dat hij lang niet alles eruit gehaald wat erin zat. „Maar dat bedacht ik me pas onder de douche", zei Monfils. Het is loeizwaar om zeven wed strijden lang tot het uitex-ste te kunnen gaan. Voor Rafael Na- dal geldt dat niet. De Spanjaard is naar Roland Garros gekomen om zijn titel te vei'dedigen en met minder is hij niet tevreden. Nadal plaatste zich voor de kwartfinale via Hewitt: 6-2, 5-7, 6-4, 6-2. Hij is nu 57 gravelwed- strijden op rij ongeslagen, wat de mentale kracht van de 19-ja- rige onderstreept. Morgen speelt Djokovic 'tegen Nadal. „Sinds ik in de derde ron de van Tommy Haas won, ben ik al verder dan gedacht. Ik heb weer niets verliezen en dan speel ik vaak mijn beste tennis." GPD L0e|tynor Gertjan van Geen vpj V0PARIJS - Het is totale anarchie |n de top van het vrouwentennis ra"h niet een speelster trekt de re- :s^fde naar zich toe. Het is niet on dat Martina Hingis za terdag op Roland Garros haar 0D|iige ontbrekende Grandslamti- wint. ze| Parijs wordt doorgegaan op ie ingeslagen weg van onvoor- lelbaarheid. De laatste twee ja- In won niet één tennisster twee jrand Slams. Ook dit jaar wint iemand alle vier de toernooien, jat is nu al duidelijk, jan de tien hoogst geplaatste leelsters zijn er in Parijs nog jaar drie over. Kim Ciijsters Justin Hexxin-Hardenne (5) mr ATHENE - Marcus Grönholm leeft voor de eerste keer de ikropolis -rally gewonnen. De Zweed stopte met zijn winst zoele zegereeks van wereldkampi rallyrijden Sebastien Loeb Frankrijk. De 38-jarige had na de voltooiing °%n de achtste rally van dit )C%K-seizoen een voorsprong op 'oe'je Fransman van 2.26,08. Op de plaats in Griekenland ein- ligde de Fin Mikki Hirvonen, n de stand om het wereldkampi- [enschap leidt de Spanjaard farlos Sainz met 26 punten, loeb en de Engelsman Colin staan gedeeld tweede op Men punt achterstand. Grön- ®[olm klom door zijn winst in ithene naar de zesde plek. NP/SID en Svetlana Koetsnetsova (10) zijn vooralsnog de dans ont sprongen. Het achttal wordt ge completeerd door Venus Willi ams (11), Martina Hingis (12), Dinara Safina (13), Anna Lena Groenefeld (14) en Nicola Vai- disova (16). Opvallendste afwezige bij de beste acht is Amelie Mauresmo. Ze drong in haar twaalfde optre den in Parijs wederom niet tot de eindfase door. De Franse aan voerster van de wereldranglijst verloor in de vierde ronde van de Tsjechische Nicole Vaidiso- va; 6-7, 6-1,6-2. Mauresmo, in januari nog win nares van de Australian Open, kwam op Roland Garros nooit verder dan de kwartfinale (20Ó3 en 2004). Ze droeg altijd het stempel van een speelster die de druk niet aankon. Ze was zon dag simpelweg de mindere. Vaidisova bestormt de ranglijst als een bezetene. Ze is drie maanden jonger dan Michaëlla Krajicek, maar in tennis een stuk verder. De in het Duitse Neurenberg geboren Praagse won al zes toernooien, waaron der die in Straatsburg, een week voor Roland Garros. Vaidisova is een vechtjas op de baan. Ze trainde op de befaam de academie van Nick Bollettie- ri. De goeroe van veel toppers vei-geleek haar eens met de bok ser Mike Tyson. Haar klappen zijn hard en meedogenloos. Op haar vijftiende finishte ze al in de tophonderd, nadat ze als zes de jongste ooit in Vancouver een" WTA-titel had gewonnen. Vorig jaar steeg ze van de 77ste naar 15de plaats. Vanwege haar instelling, tennis- achtergrond en voorkomen - de 1.83 meter lange Vaidisova kan zo als model de catwalk op - wordt de toekomstige Grand- slamkampioene vergeleken met Maria Sjarapova. De Russische zag haar jacht op een tweede grote titel na Wimbledon 2004 stranden in de vierde ronde. Landgenote Dinara Safina maakte een 5-1-achterstand in de derde set goed door van de laatste 30 punten er 24 te win nen. De zus van tweevoudig Grandslamwinnaar Marat Sa- fin, die gecoacht wordt door Ne derlander Glenn Schaap, klom zo een beetje uit de schaduw van haar broer. Voor Sjarapova, vierde op de we reldranglijst, was het geen ver rassing dat ze net als Nadia Pe- trova (3), Elena Dementieva (8) en Patty Schnyder (9) vroegtij dig het veld moest ruimen. In de aanloop naar Roland Garros had ze zich twee keer met een enkelblessure teruggetrokken uit een toernooi. „Natuurlijk ben ik teleurgesteld, maar ik had niet veel gespeeld en wist dat ik niet goed genoeg zou zijn om hier te winnen", aldus de 19-jarige Russische. Hingis kwam gisteren alleen de baan op voor haar derde set te gen Shahar Peer en had vijftig minuten nodig om de 19-jarige Israëlische op de knieën te krij- gen: 6-3, 2-6, 6-3. Hingis speelt vandaag tegen Kim Ciijsters om haar zesde halve finale in Parijs te bereiken. De Zwitserse, die na een drieja rige pauze weer is opgeklom men naar de veertiende plaats op 'de wereldranglijst, begint de geheimen van het gravel te ont rafelen. Vlak voor Parijs won ze het sterk bezette toernooi van Rome. GPD De Tsjechische Nicole Vaidisova zorgde met de zege op Amelie Mauresmo voor de grootste verrassing op Roland Garros tot nu toe. foto Oliver Weiken/EPA ADUARD - Kirsten Wild heeft de Omloop door Mid- dag-Humsteiiand gewonnen. De wielrenster uit Zwolle was in finishplaats Aduard de snelste van een kopgroep van zes in deze derde wedstrijd om de topcompetitie voor vrouwen. Dankzij haar zege nam ze de oranje leiderstrui over in deze reeks. Chantal Beltman werd tweede, Wilds ploeggenote Suzanne de Goede sprintte naar de derde plaats. ANP ROTTERDAM - De Nederlandse volleyballers hebben bij het EK-kwalificatietoernooi in Rotterdam ook hun derde wedstrijd gewonnen. Oranje versloeg Slovenië met 3-1 (25-20 25-22 18-25 25-23). Eerder was de ploeg van bonds coach Peter Blangé te sterk voor Zweden en Macedonië. Nederland heeft een goede stap gezet op weg naar het EK, volgend jaar in Rusland. De vier landen treffen el kaar komende week opnieuw in Macedonië. Het beste team plaatst zich voor het EK. De nummer twee speelt een plaatsingswedstrijd tegen de nummer twee van een andere groep. ANP ZARAGOZA - Polsstokhoogspringer Rens Blom heeft bij internationale atletiekwedstrijden in Zaragoza de aan vangshoogte van 5,45 meter niet gehaald. De wereldkam pioen maakte in de Spaanse stad geen enkele sprong af. Blom had geen verklaring voor zijn zwakke optreden. „Plet was slecht, puur slecht. Ik weet niet waar het aan ligt. De omstandigheden waren ideaal." ANP KAL AM ATA - Caimin Douglas heeft bij atletiekwedstrij den in de Griekse plaats Kalamata voldaan aan de eisen voor deelneming aan de Europese titelstrijd in augustus in Göteborg. De sprinter voldeed zaterdag zowel op de 100 (10,26) als 200 meter (20,63) aan de eis die de KNAU had gesteld voor uitzending. De atletiekbond vroeg respectievelijk 10,34 en 20,83. ANP NEW YORK - De Ethiopische atlete Meseret Defar heeft in New York het wereldrecord op de 5000 meter voor vrouwen verbeterd. Tijdens de New Yoi'k Grand Prix leg de ze de afstand af in 14 minuten en 24,53 seconden. Ze versloeg hiermee het oude record van de Turkse Elvan Ab- eylegesse die in 2004 in het Noorse Bergen de afstand in 14 minuten en 24,68 seconden deed. ANP/AFP PHOENIX - Dallas Mavericks heeft zich geplaatst voor de finale van de Amerikaanse basketbaltitelstrijd. Ze wonnen de play-offs om de finale van de Western Confe rence met 4-2 van Phoenix Suns. De laatste wedstrijd in Arizona werd gewonnen met 102-93. De Texanen spelen om de landstitel tegen Miami Heat, de winnaar van de Eastern Conference. ANP/RTR in onze sportredactie "lOURGOIN-JALLIEU - De e§4uitser Fabian Wegmann heeft een van de mooiste suc- uit zijn wielerloopbaan ehaald. De 25-jarige renner uit e ploeg Gerolsteiner won de irste etappe in de Dauphiné ibéré en nam tevens de leider- mi over van de Amerikaan Da- id Zabriskie, die een dag eer- er de beste was in de proloog. in 2004 bergkoning de Giro d'Italia, was na 207 in Bourgoin-Jallieu in sprint iets sneller dan de i'ansman Thomas Voeckler en Spanjaard Egoi Martinez. 'Vancisco Mancebo eindigde op t (1wee tellen als vierde, Het vier- 11 had zich in de slotfase van it peloton losgemaakt, ie Italiaan Danilo Napolitano Derde op twaalf tellen het pelo- inaan. |e Spaan j aard Koldo Gil Ireef zondag de Baskische ron- Euskal Bizicleta op zijn k: sportredactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes |Tel: 0113-315640 j Fax: 0113-315669 E-mail: sport@pzc.nl - Jan Dagevos (chef) Trits Bakker (coördinator zuid) Koen de Vries '(coördinator midden) Rudy Boogert '(coördinator noord) Bauke Boersma beland van Vliet Barry van der Hooft centrale redactie Stationspark 28 iPostbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 'Fax: (0113)315669 [E-mail: reaactie@pzc.nl internet www.pzc.nl ;E-mail: web@pze.nl naam. In de slotrit over 158 km van Iurreta naar Ar rate, kwam zijn leidende -positie niet meer in gevaar. David Herrero, ook uit Spanje, won de slotrit. Gil volgde op acht seconden. Als derde eindigde nog een landge noot van de winnaar, Pedro Ar- reitunandia. Stefano Garzelli won zondag de slotetappe van de Ronde van. Luxemburg. Na bijna 150 km tussen Mersch en Luxem- burg-Stadt versloeg de Italiaan nipt Kim Kirchen. Lokale favoriet De lokale favoriet miste daar mee' zijn tweede dagsucces. De derde, plaats was voor de Belg Roy Sentjens. De Amerikaan Christian Vande- velde behield zijn voorsprong in het algemeen ldassement. Als tweede in de ronde eindigde de Pool Tornasz Brozyna, op tien se conden. Sentjens werd tiende. ANP/DPA Valentino Rossi (46) wordt achternagezeten door een heel peloton motorcoureurs. 1 1 foto Claudio Onorati/EPA NEERPELT - Miranda Boon stra heeft zich in de Nederland se ploeg voor de Europese atle- tiekkampioenschappen in Göte borg gelopen. De pupil van Tonnie Dirks stel de in het Belgische Neerpelt haar Nederlands record op dë 3000 meter steeple scherper. Boonstra kwam in de hordenra- ce uit op 9 minuten en 47,87'se conden. Haar oude toptijd da teerde van twee jaar geleden in het Belgische Heusden met 9.51,17. De limiet voor de EK be droeg 9.51,00. De EK atletiek is van 7 tot en met 13 augustus in Zweden. ANP van onze sportredactie MUGELLO - Wegracer Valentino Rossi heeft zijn vele duizenden fans niet teleurge steld. De Italiaan zegevierde zondag voor de vijfde keer op rij op zijn thuiscircuit Mugel lo in de Grote Prijs van Italië. De zevenvoudig wereldkampioen won een enerverende race in de koningsklasse Mo- toGP, waaiin het tot de laatste ronde span nend bleef. Hij drukte het wiel van zijn Yamaha uiteindelijk eerder over cïe meet dan landgenoot Loris Capirossi (Ducati) en de Ameiikaan Nicky Hay den (Honda). Hayden en Capirossi staan na de zesde race van het wereldkampioenschap samen aan kop in het klassement met 99 p,unten. Rossi staat vijfde met 65 punten. De 27-jarige Ros si was erop gebrand goed te presteren op 'zijn' Mugello. Juist in het seizoen dat de ze ges niet komen aanwaaien en de Yamaha hem al een aantal keren lelijk in de steek heeft gelaten, wilde hij imponeren. Dat duurde wel even. In de dertiende ronde van de race deed zich een namelijk opmerke lijk incident voor, de koning onwaardig. Rossi, die op dat moment al een paar rond jes op kop reed, nam een bocht iets te wijd en zette daarmee de deur open voor zijn ach tervolgers. Achtereenvolgens Sete Giber- nau, Capirossi, Marco Melandri en Hayden kwamen langszij. Vanaf de vijf plek moest Rossi zich omhoog werken. Dat deed hij wel met de vertrouw de klasse. Hij reed Melandri en Gibernau op grote afstand en had nog lang last van Capi rossi en Hayden. Maar in de slotronde joeg hij zijn 990cc Yamaha onnavolgbaar voort en kon juichend op de massaal toegestroom de fans afrijden. Mattia Pasini won in de 125cc-klasse. De Italiaan bleef voor eigen publiek na een ra- ce over 100 kilometer de Spanjaard Alvaro Bautista éénduizendste van een seconde voor. Direct achter dit tweetal finishte de Tsjech Lukas Pesek als derde. Bautista be hield wel de leiding in het WK-klassement. De Nederlander Joey Litjens haalde de fi nish niet in de zesde wedstrijd van het WK. De 16-jarige Honda-rijder viel al na drie ronden uit. Na een bliksemstart, waarin hij acht plaatsen opschoof naar voren, reed een concurrent hem van achteren aan en moest de Limburger het cieuit verlaten mét een ka potte uitlaat. In de 250cc triomfeerde Jorge Lorenzo. De Spanjaard boekte al zijn derde zege van het seizoen, maar kreeg nog niet de koppositie in de WK-stand. Die is nog altijd voor de Ita liaan Andrea Dovizioso (Honda), die op Mu gello als derde eindigde. Lorenzo (Apiilia) dook in de laatste bocht voor de finish on der Sanmarinees Alex de Angelis (Aprilia) door en won met 0,111 seconde voor-sprong, ANP van onze sportredactie BERLIJN - De vrouwenploeg van hockeyclub Den Bosch blijft ook in Europa een klasse apart. Het succesvolle team van coach Herman Kruis won in Ber lijn voor de zevende keer op rij de Europa Cup voor landskam pioenen. De Brabantse formatie was in de finale tegen Canterbury La- dies uit Engeland met 4-0 te sterk. Den Bosch verzekerde zich twee weken geleden al van de negen de opeenvolgende landstitel, een recordserie.in de Nederland se hockeygeschiedenis. In Ber lijn was er ook nog individueel succes voor Minke Booij. De in ternational werd uitgeroepen tot beste speelster van het toer nooi. Mijntje Donners was top- scoorster met zes treffers. De Brabantse hockeysters leid den in de eindstrijd tegen Can terbury na de eerste 35 minuten al comfortabel met 2-0. De hockeyers van Oranje Zwax-t veroverden zondag brons bij het Europa-Cuptoernooi voor man nen in Cannock. De Brabantse ploeg won in de strijd om de der de plaats met 5-2 van het Poolse Poeztowiec. De titel ging naar Stuttgarter Kickers. De Duitse ploeg won in de eindstrijd met 3-1 van de Spaanse kampioen Atletic Ter- rassa. De club uit Stuttgart hield eerder in het toernooi Oranje Zwart uit de finale (1-2). ANP door Bauke Boersma GOES/GOMEL - De Nederland se handbalsters hebben zich ge plaatst voor het EK, dat van 7 tot en met 17 december in Zwe den wordt gehouden. De uitwed strijd tegen Wit-Rusland ging zaterdag weliswaar met 27-23 verloren, maar dat was na de 33-24-thuiszege niet meer dan een vlekje op het sinds het WK in Rusland zo smetteloze bla zoen van Oranje. „We wilden echt wel winnen, gingen ook met die instelling het veld in. Maar de riante voor sprong die we aan de thuiswed strijd overhielden, bleek een te grote psychologische tegenstan der", zei bondscoach Sjors Rött- ger na het duel in Gomel, dat een ruststand van 13-11 kende. „Al is het verschil van vier goals geflatteerd. In de tweede helft stonden we lang op één doel punt achterstand, we zijn geen moment in problemen geweest. Maar naast en voorbij Wit-Rus- land komen lukte Oranje, waar bij Pearl van der Wissel met ze ven treffers topscoorster was, niet. Röttger: „We hadden moei te om de kansen te verzilveren, TURIJN - De Nederlandse scha kers hebben zondag de schaak olympiade in Turijn afgesloten met verlies tegen China: 1,5-2,5. Dat resultaat brengt het Oran je-kwartet op de twaalfde plaats met 31 punten. Armenië veroverde goud in Italië met 36 punten. Europees kampioen Ne derland was op rating de acht ste in sterkte. Het resultaat is in dat opzicht teleurstellend. De ra ce werd zeer sterk ingezet. Na zes ronden stond Nederland tweede. De ommekeer kwam de volgende ronde, toen met 3-1 werd verloren tegen koploper Armenië. De Nederlandse vrouwen.stoot ten in de laatste ronde verras send door tot de zevende plaats, met evenveel punten (24,5) als nummer vier Verenigde Staten. Zij waren vooraf ingeschaald als achttiende. De 3-0-zege in de laatste rande tegen Mongolië zorgde voor de verrassende klas sering. ANP Het is voor iedereen een lang en zwaar seizoen geweest. Daar is wel overheen te komen als het écht moet, maar als je al min of meer zeker bent van het EK, is het moeilijk op te brengen om nog eens het beste uit jezelf te halen." De handbalsters mogen nu ge nieten van een welverdiende va kantie, waarna op 31 juli het tra ject richting Zweden start met een toernooi in Noorwegen. On der meer het Holland Toernooi (oktober, Rotterdam) en de pres tigieuze World Cup (november, Noorwegen) maken ook deel uit van de voorbereiding Ook Rött ger gaat stoom afblazen, maar zal zich snel daarna lichten op de toekomst. „Behalve de huidi ge A-ploeg, is immers ook de on- derbouw belangrijk. We gaan het Topspoiiplan meer concrete invulling gaan geven, zodat er ook in de toekomst een nationa le ploeg staat die EK's en WK's haalt." VALKENSWAARD - De 32-jari- ge Franse professional golfster Stephanie Aricau heeft zondag op de Eindhovensche in Valkens- waard het KLM Ladies Open ge wonnen. Zij troefde na 54 holes de Duitse Anja Monke met één slag af. Met twee slagen meer werd de Austi-alische Leah Hart derde. Beste Nederlandse was de zwan gere Limburgse Judith van Ha gen op de elfde plaats. ANP (Advertentie) cappendijk auto's terneuzen b.v. MR. F.J. HAARMANWEG 49 TERNEUZEN TEL: 0115-697455

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 25