PZC Winkelpanden niet brandveilig 2e pinksterdag GRATIS Gemeenten rekenen op tonnen extra uit aandelen in bank PZC Ko Jansen, slager in hart en nieren Terneuzen verruimt blik op wereld Alcoholdelicten Hulstenaar bestraft Grondruil Hoek afgerond 2e Pinksterdag geopend! MET GRATIS INTERIEURADVIES WOON PLAZA MIDDELBURG zeeuwse almanak Bevroren Hulst moet opnieuw bezuinigen )nduidelijkheid tiltecentrum adzand blijft Brandweer stuit in Terneuzen vooral op geblokkeerde nooduitgangen WEGENS SUCCES VERLENGD T/M 2E PINKSTERDAG wonen Redactie: 0113-315649 www.pzc.nl E-mail:redactie@ pzc.nl postbus 31, 4460 AA Goes Advertentie-exploitatie: Noord- en Midden-Zeeland: 0113-315520; Zeeuws-Vlaanderen: 0114-372770; Nationaal: 020-4562500. zaterdag 3 juni 2006 editie Zeeuws-Vlaanderen TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen waagt zich voor zichtig op het pad van internationale samenwerking. Daartoe ging de gemeenteraad unaniem akkoord met een initiatiefvoorstel van raadslid W. Broekhuysen (eigen lijst). Broekhuysen vindt dat Terneuzen verder moet kij ken dan net over de grens. Hij put zijn inspiratie uit voor stellen van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten, het Centrum voor Ontwikkelingssamenwerking Zeeland (COS) en het Nationaal Centrum voor Duurzame Ontwik keling. Die hebben de nieuwe gemeenteraden in het land voorgesteld alle mogelijke samenwerkingsverbanden te onderzoeken en aan te gaan. De oproep is ingegeven door een bijzonder manifest van de Verenigde Naties. Broekhuysen wil bestaande samenwerkingsverbanden niet frusteren, maar er zijn volgens hem volop andere mo gelijkheden. Hij denkt daarbij niet alleen aan het aan gaan van stedenbanden, maar ook aan initiatieven op het terrein van ontwikkelingssamenwerking. MIDDELBURG - Een 29-jarige inwoner van Hulst is door politierechter A. Gaakeer veroordeeld wegens een aantal alcoholdelicten tot 1800 euro boete, anderhalf jaar rijontzegging, elf dagen cel en twee weken voorwaardelij ke gevangenisstraf. De man is verder een contactverbod opgelegd. De celstraf heeft de verdachte in voorlopige hechtenis uitgezeten. De man ontspoorde 21 januari in Hulst, waar hij zijn ex-vrouw en haar moeder bedreigde. Dezelfde dag had de verdachte dronken een auto be stuurd, terwijl hij nog een rijontzegging had. Met het alco holgehalte van 790 microgram bleek hij ver boven de li miet van 220 microgram te zitten. TERNEUZEN - De boeren binnen het gebied van de land inrichting Hoek kunnen al oogsten op hun nieuwe akkers. Maar de toedeling van de geruilde gronden is gisteren pas formeel afgerond. Dat gebeurde door de passering' van de akte van toede ling. In totaal is in een gebied van zo'n 3200 hectare, glo baal begrensd door het Kanaal Gent-Terneuzen, de Oost zeedijk, de Westerschelde en Rijksweg N61 aansluitend op de Langeweg, ruim vierhonderd hectare grond geruild. Daardoor beschikken de akkerbouwers over grotere en be ter bewerkbare percelen. Voor zover mogelijk liggen die ook zo dicht mogelijk bij hun bedrijf. Verder is door de ka velruil het heen en weer rijden over Rijksweg 61 tot een minimum beperkt. (Advertentie) www.woonboulevardbreda.nl Alles voor in en om het huis van 11.00 tot 17.00 uur. 44 Woonwinkels met: zitmeubelen, eethoeken, kasten, slaapkamers, keukens, vloeren, woonaccessoires, verlichting, baby- peuter artikelen, elektronica, tuinmeubelen en horeca. Afslag Breda West (naast IKEA) Gratis parkeren! Advertentie VAN 12:00 UUR TOT 17:00 UUR (14 uur per klant) EEN WERELD VOL WONEN Buitenruststraat 20 Middelburg (Naast Trendhopper) (Advertentie) Bezorgklachten en informatie over abonnementen 0800 - 0231 231 (gratis) het alfabet van Zeeland Een Hulster stel genoot on langs in zijn favoriete etablis sement van een heerlijke dis. Het was wat veel, er moest nog een gaatje overblijven voor het dessert, en van al het lekkers van het hoofdgerecht bleef zodoende behoorlijk wat onaangeroerd op de borden liggen. „Vries het maar in", dolde de mannelijke helft van het koppel De ober boog zich discreet voorover en fluisterde ijzig: „We kunnen het maar één keer invriezen m'neer. <r.W In de zomermaanden... veel acties en voordeel op alle merken! ^V~~JLSI K*JP HULST - Het gemeentebestuur van Hulst zal nieuwe bezuini gingsmaatregelen moeten ne men om het huishoudboekje weer gezond te krijgen. Wethouder F. cle Vries (Midde len) kondigt dat aan ter toelich ting op de financiële kademota 2006 van de gemeente. De mee- en tegenvallers tegen elkaar af zettend, kijkt de gemeente voor dit jaar aan tegen een nog onge dekt tekort van 328.000 euro. De kadernota komt donderdag 15 juni aan de orde in de verga dering van de adviescommissie Middelen uit de gemeenteraad. De commissie krijgt dan ook de jaarrekening 2005 onder ogen. Die is afgesloten met een tekort van 281.000 euro. Dat wordt ge dekt door geld uit de algemene reserve te halen. De commissie vergadering begint om 20.30 uur en vindt plaats in de raad zaal van het stadhuis in Hulst. (Advertentie) WERKKLEDING HULST OPENINGSTIJDEN Industrieweg 2 Zaterdag 10.00-17,30 uur Tel: 0114 388 388 1e pinksterdag 10.00-18.00 uur www.morres.com 2'pinksterdag 10.00-18.00 uur www.werkkledingtotaal.nl I0STBURG - Nog steeds is niet uidelijk of het boeddhistisch ludic- en retraitecentrum Nar- pa in Cadzand de drie barak en op het terrein moet afbre- en. Voor de derde keer werd de westie van de agenda afge- oerd. Dit keer door de commis- ie Ruimte. Het onderwerp stond vorige Haand op de agenda van de Hadsvergadering, maar vanwe- het ontbreken van juridisch dvies over de complexe mate- ie stelde het college van B en W e behandeling uit tot de ge- leenteraadsvergadering van 18 iei. Ook toen werd het onder- erp van de agenda afgevoerd i werd het verplaatst naar de pmmissie Ruimte. Maar ook dit eer kwam het niet tot behande- ingvan het onderwerp. Wethou- ler P. Ploegaert: „Juridisch zit e vraag of de barakken kunnen lijven staan vrij complex in el- aar. Er zijn wat nieuwe ontwik- lingen gaande waardoor het ter is nog even te wachten. ?an kunnen we met een gede- m voorstel komen." )e buren van het stiltecentrum, e familie Jongman-Provoost, rezen dat het boeddhistisch stil- centrum in de toekomst zal lagen over stankoverlast. In de 'et is geregeld dat tussen een lal en een nabijgelegen pand an een andere eigenaar een ankcirkel van honderd meter loet worden aangehouden. De fstand tussen de stal van de fa- ilie en het stiltecentrum be laagt maar tien meter. (Advertentie) de zon maakt alles mooier... zelfs de prijzen! nu 30% korting op de voorjaars- en zomercollectie v.denobelaerdomburg.nl ooststraat 8. domburg elke dag geopend Ko Jansen sluit zijn slagerij en daarmee gaat weer een stukje authentiek Hulst verloren. Rechts zijn vrouw Lilian. foto Peter Nicolai door Jeanette Vergouwen HULST - Het doet eigenlijk een beetje pijn. Ko Jansen is er de man niet naar om te stoppen met werken. Toch sluit hij vandaag om half een definitief de deur van zijn slagerij. Er gaat weer een stukje authentiek Hulst verloren. Ko Jansen (62) zit al 47 jaar in het slagersvak. Volgens hem het mooiste vak van de wereld. „Ik heb zes jaar in de zaak van mijn ouders gewerkt in Lamswaarde, daarna in dezelfde zaak acht jaar als zelfstandig slager en op 4 juni 1973 ben ik begonnen in deze kwaliteitsslagerij in de schaduw van de basiliek in Hulst. Vandaag zet ik er een punt achter. Op de kop af 33 jaar, een beetje carnavalesk, maar dat is toeval." Dit najaar gaat het pand met de spre kende etalageruit, waar Robert Elcock in 1988 twee koeien onder een boom op schilderde, tegen de vlakte. De schilde ring bleef al die jaren fris en bleek on verwoestbaar, maar eind 2006 worden op de plek, waar vele klanten jaren lang kwamen om het fel geprezen half - om-half gehakt, de gekookte ham, de sa lades, het rookvlees en de boerenpaté te kopen, gaat alles tegen de vlakte en wor den er appartementen gebouwd. Druk Gisteren was het druk in de zaak. De trouwe klanten willen nog even genie ten van de sfeer in de slagerij. De doch ters Chantal en Monique helpen een handje en Lilian heeft het druk met het schenken van iets lekkers en het uitde len van witte rozen. Haar moeder (85) komt nog een bakje koffie drinken en steekt even een pluim op de hoed van haar schoonzoon. „Het vlees was lekker en gezond. Ik zal mijn regelmatige gang naar de slagerij missen." Ook de klan ten zijn complimenteus. „Ko is een am bachtelijke, kwalitatief goede slager. Je kon altijd op hem rekenen en hij kwam altijd aan de wensen van de klanten te gemoet. We zullen Ko en Lilian missen, want een supermarkt is niets voor ons. Veel onpersoonlijkér en alles is ver pakt." Ko snijdt ondertussen lapjes van de varkensfilet en vult de salades in de vitrine aan. Aan de stang met haken hangen de grote kapmessen en de sleu tels, de telefoon rinkelt voortdurend en de oorkondes, bekers en medailles kun nen ingepakt worden. „Ik ben elke dag met plezier gaan wer ken. Eigenlijk heb ik wel spijt dat het nu voorbij is. Maar je moet uiteindelijk toch een punt zetten. Nu vind ik alles nog leuk en ik ga dus heen in schoon heid. Weet je, het gaat me echt aan het hart. Het ambachtelijke verdwijnt te snel. De mensen hebben geen begrip meer voor kwaliteit. Het mooiste van dit vak vond ik het omgaan met men sen, mijn zaak leek af en toe op een ont moetingcentrum. Natuurlijk gaan Li lian en ik nu wat meer fietsen en reizen. Zeventig uur per week werken wordt, ook omdat slager zijn erg arbeidsinten sief is, steeds zwaarder. Ik ben nog goed gezond en hoop dat te blijven, ik zou best nog een paar dagen in de week wil len werken. Zij die een baantje voor me hebben mogen me bellen." door Wout Bareman Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De meeste win kels in de gemeente Terneuzen zijn niet brandveilig. Dat blijkt uit een inspectie door medewer kers van de brandweer. De win kelbezoeken werden afgelopen week steekproefsgewijs uitge voerd. [n totaal werden 35 winkels be- :ocht. Over het algemeen werd iet brandveiligheidsniveau als mvoldoende beoordeeld. Bij liet meer dan vier winkels had- len de preventiemedewerkers fan de brandweer geen opmer- dngen. Bij de overige winkels ferd een formulier met aanbeve- ingen achtergelaten. )ie hadden in de meeste geval- en betrekking op de nooduit- ïngen. Die bleken geblok- op slot of niet als nooduit- ing te herkennen. Ook de ken- is van het personeel over de ^veiligheidsvoorzieningen [on in een aantal gevallen be- ir In één winkel moest zelfs de [erkgever gebeld worden om te ragen waar de brandblussers [onden. handblussers je controleurs wezen de eigena- >n op potentiëntele brandhaar- [en en welke maatregelen daar- jen konden worden genomen, isitief was volgens de brand- reel' dat in bijna alle winkels de larlijks verplichte keuring van randblussers was uitgevoerd, n één winkel werd zelfs een vol iagazijn met blussers aange- offen. Ieder jaar werden er er nieuwe blussers aangele erd omdat dit, volgens de leve- ancier goedkoper was dan een jaarlijkse inspectie. De betrok ken ondernemers beloofden stuk voor stuk beterschap. Over een maand controleert de brand weer of de aanbevelingen zijn nageleefd. Dan wordt ook direct duidelijk welk effect dergelijke steekproeven hebben. Voorzit ter A. Legrand van de onderne mersvereniging City Terneuzen reageerde gisteravond verrast op de bevindingen van de brand weer. „Ik wist hier helemaal niets van. Als ondernemersclub zie ik op dit vlak niet direct een rol voor ons weggelegd. Wij zijn er voor evenementen en belan genbehartiging, de ondernemers zelf zijn verantwoordelijkheid voor hun eigen accommodatie. D aarmee kunnen wij ons niet be moeien. Het is goed dat de brandweer dit soort steekproe ven houdt. Het resultaat moet de winkeliers aan het denken zetten." De resultaten van de controles zijn vanaf volgende week terug te vinden op de web site van de gemeente. Die bevat ook een checklist. Aan de hand daarvan kunnen de onderne mers nagaan welke maatregelen ze zelf kunnen treffen om de brandveiligheid in hun winkel te verbeteren. Een jaarlang Betaal pas in mei 2007 van onze regioredactie TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen kan rekenen op een eenmalige financiële meevaller van 408.000 euro. Voor Hulst be draagt het extraatje 156.000 eu ro. Op de rekening van Sluis wordt 91.000 euro bijgeschre ven. Ook andere Zeeuwse gemeenten krijgen er dit jaar een aanzien lijk geldbedrag bij. De Bank Ne derlandse Gemeenten (BNG) is namelijk van plan in totaal 500 miljoen euro extra uit te keren aan de aandeelhouders. Doordat Goes van de Zeeuwse gemeenten de meeste aandelen in de BNG heeft, kan die ge meente 865.000 euro extra divi dend bijschrijven. Noord-Beve land heeft de minste aandelen. Toch kan die gemeente nog een bedrag van 58.000 euro tege moet zien. De BNG heeft de aandeelhou ders voorgesteld de financiële re serve met 500 miljoen euro te verminderen. In augustus moet de aandeelhoudersvergadering dat nog wel goedkeuren. Voor waarde is ook dat de inkoopposi tie van de BNG op de internatio nale kapitaalmarkten niet wordt aangetast en dat de Ne- deriandsche Bank geen bezwaar maakt. „We rekenen ons dus nog niet rijk. We boeken die meevaller pas in als hij ook echt binnen is. Het zou een welkome aanvul ling zijn van onze algemene re serve, waarvan de positie onder druk staat", zegt de Sluise wet houder van financiën J. Boog aard. „Bovendien moeten we dit jaar bijna negen ton bezuinigen. Het grootste deel hiervan is inge vuld, maar dit onverwachte ex traatje is natuurlijk van harte welkom." Blij De gemeente Hulst kijkt dit jaar aan tegen een ongedekt tekort van 328.000 euro. Portefeuille houder F. de Vries is dan ook 'hartstikke' blij met de extra in- (Advertentie) cidentele dividenduitkering van de BNG. „De realiteit leert ons echter dat we daarmee nog lang niet gered zijn." Zijn collega J. van Schaik in Terneuzen ver wacht dat de meevaller aan de algemene reserve wordt toege voegd. Die spaarpot is met circa tien miljoen euro redelijk goed gevuld. Ook verwacht Van Schaik dat Terneuzen dit jaar net als 2005 met een ruime plus afsluit. „Maar wat de jaren daar na brengen, is nog onzeker. Daarom geven wij het extraatje van de BNG niet meteen uit." Het gaat bovendien om geschat te bedragen, want de precieze berekening moet nog plaatsvin den. Een woordvoerster van de BNG waarschuwt daarom dat gemeenten zich niet te vroeg rijk moeten rekenen. De bedragen die de overige Zeeuwse gemeenten waarschijn lijk krijgen uitgekeerd zijn 213.000 euro voor Schou- wen-Duiveland, 631.000 euro voor Vlissingen, 442.000 euro voor Middelburg, 63.000 euro voor Veere, 476.000 euro voor Kapelle, 302,000 euro voor Tho- len, 352.000 euro voor Borsele en 143.000 euro voor Reimers- waal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2006 | | pagina 79